WIERINGER NIEUWS MET DE STOOTTROEPEN NAAR INDIE. ,DE TEMPEL VAN KW U N G H O." Pluimvee- en Konijnen- fokvereniging, „Nut en Genoegen" TE WIEKINGEN. Jongdierendag zal gehouden worden. Kippenhouden bepleit, waar door organisatie gestimu leerd wordt. Nut en Genoegen verga derde Zaterdagavond in „Hotel Centraal" te H.-hoef. Voorzitter was, bij afwe zigheid van de Heer Mooi, de Heer Roggeveen. In verband met ene in de vorige vergadering verdedig de beschouwing, t.a.v. aan koop mannelijk fokmateriaal voor konijnen, doet Secr. mededeelingen dat deze aan gelegenheid in de vakpers gunstig wordt beoordeeld. Aankoop fokmateriaal wordt aanbe volen. Twee moei werken plaatselijk echter deze tegen halve prijs b.v. aan leden af te staan waar van de vereniging de helft betaalt, onder voorwaarde dat de eigenaar de vereni ging het volgend jaar gratis een fokpaartje konijnen te rugschenkt. Dit voorstel vond algeheel bijval en zal nader uitgewerkt worden. I Hierdoor zal het gehalte de»r konijnen stijgen. Nadat door de Secr. de Heer de Jong nog speciaal j dank gebracht werd aan de tatoueerder Leutscher voor diens steeds NED HERV. KERK. Hippolytushoef. HEDEN WOENSDAG 18 JUNI 8 uur Zusterkring. Oosterland Donderdag /i9 Juni 8 uur Zusterkring. DOOPSGEZ. GEM. Dondröag 19 Juni 8 uur Jongerenkring. Komt allen Vrijdag 20 Juni 8 uur Hip polytushoef Zusterkring. Bespreking Zomerreisje. Pladjoe, Mei 1947. Evenals Dr. Watson zijn Sherlock Holmes-avonturen begint met „Lang heb i±c O.K.K. WEER OP HET GOEDE PAD Door op het Zondag j,l, te Hoorn gehouden Concours "In.uiers aangemeld doch dat de afd. Uitmuntendheid m^t moeten er meer worden wil' I6OV2 punt een eerste prijs /te het doorgang kunnen vin- behalen, heeft ons plaatselijk den. Komt jongelui, laat de JEUGDWERK. Ook de Jeugdraad is uit zijn winterslaap ontwaakt. Door oproeping in militaire dienst vonden in het bestuur nogal mutatie's plaats. Jaap w Bais is nog als Voorzitter j geaarzeld alvorens deze re- aangebleven. Klaas Veenbaas neemt voorlopig het secreta riaat waar. Voor het zomerseizoen wil men zich toeleggen op het Volksdansen, waarvoor men een leraar wil laten komen. Er hebben zich al 10 deelne- uitgevoerd werk sluit Voorz. deze vergadering. Een nieuw lid trad toe. Mandoline-ensemble O. K. K.,! folklore herleven. Bij ern- onberispelijk directeur de Heer P, Jongkind,! stige studie is optreden naar OOSTERLAND Schoolreisjes. Ook voor de kinderen van de OLS te Oos terland zijn de reisplannen ge- van geselecteeid maakt, De leerlingen der hoog al wordt aanbe- s^e klassen zullen voor twee Twee moeilijkheden dagen en wej Qp jq en jj ju. plaatselijk echter, naar Terschelling trekken, remmend om thans over te j waarbij van de Jeugdherberg zich weer in de voorste geplaatst. Het hoogste aan tal punten op dit concours b. haald was 163. O.K.K. sp; rijen buiten niet uitgesloten en kan men overal voor de dag- komen. Aanmelding uiterlijk tot 1 Juli. dus weer een geducht woor b Voorts zal men discussie- mee en gezien dit resultaatj avonden gaan houden terwijl twijfelen wij er niet aan of zij' ook is gesproken over vei*' gaan tot aankoop n.1. lc Hansdune gebruik zal worden Er is een te groote variatie j gemaakt. De kleintjes gaan van rassen, terwijl er slechts weinig fokkers zijn van een bepaald ras en 2e te laat in het seizoen. Voor een vol gend jaar hoopt men hierop terug te komen. De heer B. Leutscher werd tot tatoueerder herbenoemd en stelt zich daarom de le en 3e Zaterdagmiddag in de maand beschikbaar. Jong dierendag. De jong- dierendag, aldus werd beslo ten, zal worden gehouden op Zaterdag 6 Sept. Besloten werd de Heer Kok te benoe men tot keurmeester. De tentoonstelling. Aangezien het houden van tentoonstellingen zware risico's kan bieden en de in het vorig jaar gehoudene maar matig geslaagd mag heten, kwam het bestuur met het voorstel de najaars tentoonstelling onder te brengen bij de afd. Den Helder. Ook de materiaal- schaarste bij de plaatselijke afd. is hieraan niet vreemd. In principe werd het be stuursvoorstel geaccepteerd., zodat overleg zal plaats vinden met Den Helder. Bestuursverkiezing. De af tredende bestuursleden de heren Roggeveen, Pathuis R. Siegérs en de Jong werden bij enkele candidaatstelling herbenoemd. Tot 2de secr. werd benoemd de Heer G. Tichelaar. Voor de uitnodiging, deei te nemen aan de kring-ten toonstelling te Winkel was mede doordat Winkel voor Wieringen te ongunstig ligt geen animo. Verslag Penn. over lSMfi. De ink. bedroegen f 363.50 De uitgaven f 345.50 zal zich weer tot haar teude hoogte opwerken. Goed gedaan OKK. Onze ge lukwensen. Jeugdherberg „Nieuwland" In een onlangs gehouden ver gadering van het bestuur! ge en leerzame ontspanning- werd, in overleg met een ver' zijn. tegenwoordiger van de Ned.j Aan de leiding de moei- enigingsvoetbai' of handbal. Gaarne willen wij de jon geren opwekken aan het jeugdwerk deel te nemen. Het kan, mits goed aange pakt, een aangename nutti- in de week daarvóór waar schijnlijk naar Alkmaar, Ber gen en Bergen aan Zee, De plannen zijn goed. Nu nog' Bakker, tot bestuurslid van, laat ons het maar eens dui- mooi weer, dan staan er voor de plaatselijke Jeugdherberg delijk zeggen, wij twijfelen de kinderen mooie dagen tel benoemd de heer J. Boon te! er aan of men daarmede op Jeugdherberg-Centrale, in dej lijke taak deze ontspanning plaats van wijlen de Heer M.j aantrekkelijk te maken en, wachten. Batig saldo f 18. Voorz. brengt Penn. Sie- Wa,terleiding klachten. In de warme periode, waar we de laatste dagen wel weer eens n;aar terug verlangen, liet de watervoorziening verschillende hooggelegen de len van onze gemeente zeer veel te wensen over. Op d meest ongelegen tijden draaide men de kranen tevergeefs op. Op desbetreffende klach ten antwoordde de directie van het PWN, dat een en an der het gevolg is van de on mogelijkheid om tijdens de bezettingsjaren de nodige ver beteringen in het leidingnet uit te voeren. Ook thans worden die werk zaamheden nog zeer vertraagd door de meer dan slechte ma teriaalpositie in ons land, die het PWN niet in staat, stelt het nodige in haar bezit te krijgen. Door het zoveel moge! lijk in bedrijfstellen van dej - pompinstallatie te Den Oever, deelgenomen door tracht het waterleidingbedrijf Üne-vereniging uit Oosterland, Het Bestuur ziet er nu volgt uit zitter; Ds. J. vd Winden, Secr, penningm. Dr, de Groot, W. Hermans, J, Boon, leden J P- de Vries, adviserend lid. de goede weg is. Al deze alsj voorgenomen dingen, volks- C. J. Bosker, Voorj dansen, voet- of handbal', raken de kern van de zaak niet. Plet gaat er de jeugd raad toch in de eerste plaats om de belangstelling van de jeugd te wekken voor de hogere waarden in het leven. De jeugd af te leiden van beuzelingen en zinloos- vermaak, haar aandacht te doen bepalen bij onderwer pen van algemeen belang, haar Inzicht bij te brengen omtrent maatschappelijke leren haar bestemming Mandolmeveren, n. Concours. Op Zondag 15 Juni behaalde de Mandoline-veren. Oost- Wieringen op een Concours te Hoorn, waaraan door 15 ver enigingen werd deelgenomen in de le afd, een eerste prijs met 145V2 punt. Het minimum aantal punten dat voor eenl problemen, te eerste prijs moest worden be- leven doel en haald, bedroeg 135, zodat menj te geven, zodat de jeugdle- ruimschoots over het kritieke, den tot bruikbare mensen punt heenkwam. De prijs werd in de maatschappij op- groeien. behaald met een verplicht num mer, een menuet uit de lle symphonie van Haydn. Verder werd als vrij nummer gespeeld de ouverture „Myr- thalia" van, Mario Maciocchi. Aan het concours werd o.a. een mando- iHeerlen, de bezwaren van de te geringe' waarvan de leden allen in uni- druk voor Wieringen zoveelform gestoken, voorafgegaan mogelijk te beperken Tenslotte doet de directie de toezegging dat er, zodra weer over voldoende materiaal be schikt kan worden, afdoende maatregelen ter verbetering van het leidingnet zullen wor den genomen. Circusartisten traden op. Zaterdagavond gaven een groep artisten van het circus .aliaiio te Den Oever een o' veiling in de open lucht. Het geboden programma was werkelijk ten volle het aanzien waardi. Achtereenvoi- j gens zagen we de Washing- door een tweetal mijnwerkers gewapend met mijnlampen en houweel, een mars door Hoorn maakten. POLITIE. Verloren een paar dames kousen. Gevonden een huis sleutel. Inl. Gem.-bode, H.-hoef. Visafslag Den Oever. In de periode van 9 tot en met 14 Juni werden op de Oeverse afslag onderstaande' een hoogst ernstige zaak. We En dan vragen wij, is er in die richting reeds een poging gedaan Is er iets ondernomen dat waarlijk de belangstelling van de jeugd kan hebben, iets dat haar naar de jeugdraad drijft en waar deze op zijn beurt ge bruik maakt van de gele genheid de jeugd aan zich te binden zodat ook voort aan op haar gerekend kan worden. Eerst belangstelling wek ken, dan komt de rest van zelf Dan kan men gaan denken aan volksdansen en voetbal (als er voldoende animo voor is), doch dit moet nóch middel, nóch doel zijn om de jeugd te trekken. Wij vonden het nodig deze dingen eens te zeggen want er is, door welke oorzaak dan ook, te lang gesold met gers dank voor het goede i'pns met uarterre-acrobatiek, beheer en'de kascommissie de tempop-jongleur Deo Diani, voor de gehouden controle. In de kascommissie werden benoemd de heren A. de Wit en B. Leutscher, RONDVRAAG. De Heer A. de Wit wil de animo van de afdeling gaar ne zien stijgen. Om dit te bevorderen wil spr. andere leden opwekken over te gaan tot aankoop van kippen en/of konijnen. Meerderen sloten zich bij deze zienswijze aan, hoewe? de noodzaak werd bepleit dat de huidige fokkers moe ten beginnen met iets goeds om voor den dag te komen zodat op tentoonstellingen prijzen worden gewonnen, waardoor buitenstaanders geanimeerd worden. De heer de Jong stelt voor voor den dag te komen een vijftal dieren aan te bliek zeer voldaan over kopen van goed predicaat. gebodene. die verbluffende staaltjes van jongleurkunst ten beste gaf, o.a, balanceerde hij een bal op een breinaald die met de nond werd vastgehouden. De equilibrist John Lamaire eogstte ook veel bijval. Ma dame Clementine met haar ge dresseerde hondjes haalde even rens veel open doekjes, Ver der was er nog het danspaar ,,De Torina's" met enige mooie dansen. Jammer was het dal deze dansen op de natte grasmat niet ten volle tot hun recht kwamen. Tenslotte noemen we nog de clowns Petro en Cupido, die met hun grappen en grol len het publiek zeer vermaak ten. Ook tijdens de voorstellingen Zondagmiddag en Zondagavond in de Wieringer Wielerbaan te Hippolytushoef, was het pu- het hoeveelheden vis aangevoerd weten het, het is gemakke- Bot 4628 Kg; aal 11585 Kg; lijk deze woorden neer te snoekbaars 278 Kg; wftvis 2371 schrijven zonder een remedie Kg; schol 14125 Kg; schar 17261 te geven, doch we rno- Kg; tong 7693 Kg; tarbot gen toch wel' zoveel vertrou- 1931 Kg; ponen 2754 Kg; hos-| wen hebben in de Jeugd- makreel 815 Kg; wijting 1372i raad aan wiens goede be- Kg; kabeljauw 398 Kg,, garna len 1686 Kg; puf 11160 Kg, doeling wij nimmer twijfe len dat zij uit de impas- gelen prijs te geven" enz. enz., zo zou ik nu kunnen beginnen. Het verschil is ech ter, dat „m'n waarde Dr. Watson" adembenemende avonturen smakelijk wist op dissen, en dat kan ik geen van beide. Heel eenvoudig, omdat hier nu eenmaal geen adembenemende dingen ge beuren. Ook de omgeving werkt niet inspirerend hier. In een fatsoenlijke tropen nacht behoor je op wacht te staan, je geweer vast om kneld, met wuivende palm bomen boven- en bloemen geuren rondom je heen. Op de achtergrond behoren dan de sylhouetten van een schil derachtige kampong en een geheimzinnig ruisende kali te zijn. Zo kun je het ten minste in gedichten en zo lezen. De nuchtere werkelijk heid, waarin de krijgsman anno 1947 zich hier bevindt is iets anders. We zijn n.1. weer eens verhuisd, ditmaal niet naar onbekende oorden maar naar Pladjoe, waar we ook na de landing vorig jaar October terecht kwa men. We zijn hier gelegerd in barakken, gelegen naast het geweldige BPM-fabriekster rein. Geen palmbomen staan hier, maar enkele wil'de pi sangstruiken. Geen bloemen geuren om je heen, maar oliedampen van de raffina derijen en muskieten, die je 's avonds door de uniform heensteken. Geen schilder achtige kampong, doch olie tanks staan hier. Ook hoor je niet het romantisch ge murmel van een kali, doel" het sissen van ontsnappende stoom uit lekkende leidin gen. Verder is er ook niets „te beleven", overdag niet, en 's avonds nog minder. Want we liggen wat je noemt op rust. De eerste werkelijke rust die we in Indië hebben Het werd wel tijd. Het zwerven door de Minahassa. de zware bergpatrouilles op Bali en de actie in Palem- bang, met daarna de zware wachtdiensten en patrouil les, deden zich wel' gelden. Toen we dan in Maart ook hoorden, dat dienst plichtigen ons zouden aflos sen, stonden we daar lang niet onverschillig tegenover Met spanning verwachtten we de komst van de garoet- jes, de nieuwelingen. De 18e Maart was dan zover. In onze drie legergebouwen was het 's morgens weer die ge zellige rommel en drukte een verhuizing eigen. Onder het zingen van machtig mooie liederen, vanaf „In ieder stadje, een ander schatjetot aan „Makkers* te wapen" en Terang Boel'an" toe, kwam in de chaos van kisten, kit—bags en veldbed den enige tekening en werd alles in de bovenomschreven artikelen gepakt. Dan wordt alles naar buiten gedragen de gebouwen aangeveegd, en het is wachten op de auto's. Om 10 uur vertrok de com pagnie, met uitzondering van ons peleton. Wij bleven voor onbepaalde tijd achter, om de dienstplichtigen, die hier voor 't eerst voet aan wal in de tropen zetten, wat in te werken. Als een kat in een vreemd pakhuis drentelen we nu wat door de nu vreemd-lege gebouwen, en vragen ons af, hoe de eerste kennismaking zal zijn. Op de muren staan natuurlijk het stoottroepenwapen en O.V.W.-teken, en de woor den Veel dank voor de af lossing. We hebben soms zulke ijselijke verhalen ge hoord, dat we ons allen af vragen, hoe en wat het wor den zal. Om een uur of 3 is hèt moment van de dag dan aangebroken. Trucks met de jongens, nog blank en on wennig, stoppen voor onze gebouwen. De 4e Comp Stoottroepen wordt afgelost door 7 R.I. De gebouwen worden overgenomen en de oude gebouw-commandant vertelt de bijzonderheden aan de nieuwe. Hij wijst de versperring en versterkingen aan, de knopjes van het licht, de mandiplaats (bad plaats) enz. enz. Daarna praten met de jon gens. Nieuws uit Holland wordt uitgewisseld tegen nieiiws uit Indië. Natuurlijk wordt onderzocht of er be kenden bij zijn. Er is een jongen, die vroeger in de kaasfabriek op Stroe heeft gewoond.We halen oude her inneringen op, en praten over gemeenschappelijke kennissen. En' de algemene indruk Het viel geweldig mee, van béide zijden. Zij verwachtten misschien een stel ruwe, verwilderde ke rels aan te treffen, en wij een stel jongens, die alles vertikken. Natuurlijk gingen beide meningen in de verste verte niet op. Hierover ech ter een volgen keer. Korp. J. DE HAAN 4VLEIR.S. Wnd. Notaris Tj. R. GROENDIJK te Wieringen brengt ter kennis dat door hem voorlopig KANTOOR wordt gehouden in het huis van de Heer D. GARRELTS TE H.-IIOEF (t.o. Cinema de Haan). Tel. 116. Te koop gevraagd of een zoo goed een nieuw als nieuw se, waarin zij o.i. verkeert, zal weten te geraken. Gooit het roer om, vóóri het te laat is. Red. DAMESRIJWIEL.. (zonder banden) Aanbiedingen onder letter L. aan Bosker's Boekh. H.-hoef. WAARHEEN? 19 JuniVergadering van Autobezitters in Hotel Centraal van S. Kaan, H.-hoef. 21 Juni a.s. aanvang Zomer-Spoed-Cursus in Hotel-Café van Houten Poelweg, Westerland. Zondag Bal in Café van Houten, Poelweg Wieringen. Voorzichtig en vlug sloop het vijftal in de richting van het huisje. Met een beetje geluk konden ze het ongezien bereiken en hadden dan een prachtig uitgangspunt om de plaats, waar Dick's vader en diens vriend gevangen zaten, te ontdekken. De namiddagzon wierp reeds lange schaduwen op de grond Zonder ongelukken bereikte het troepje 't bijgebouw. Een blik door het raampje bewees, dat bimien als vei lig was. Snel gingen zij het schemerige geval in en met een zucht van verlichting trok Bully als laatste de deur achter zich dicht. Met zijn getrouw „Betsy Browning" posteerde hij zich bij het raampje. „En nu vroeg Dick, die reeds stond te trappelen van ongeduld om verder te gaan naar zijn vader. „En nu," antwoordde kapitein Fraser, „nu wachten wij, in de uiterste hoeken weggedrukt, tot het donker ia om dan een poging te doen, verder door te dringen." Eindelijk viel, na een korte schemering, de tropen nacht. Alles was doodstil.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2