WIERINGERMEER NIEUWS t HET KINDERHOEKJE. DE WONINGBOUW. Die Flevosanghers. De gem. zangvereniging, die onlangs werd opgericht heeft thans een definitief bestuur gekregen, hetweik als volgt werd samenge steld W. J. Holl, voorzitter. F. M. Garretsen, secretaris Mevr. D. Schmidt-, Penning- meesteresse Mej. Betty Broer, Bibliothecaresse, K. van 't Riet, Alg. Adjunct. Uit de vele namen werd de naam„Die Flevo sanghers", gekozen. De repetities zijn inmid dels aangevangen o.Lv^ de Heer HolL TE WIERINGERWERF In de Meeuwstraat zijn de 43 woningen thans alle wa terdicht, terwijl ongeveer de helft ook glasdicht is. Men is met het aftimme ren begonnen. De schuurtjes worden nu van daken voor zien. De straat maakt reeds een aardige indruk, terwijl van uit de verte gezien het dorp Wieringerwerf enigzins zijn oude aanblik herkrijgt, me de door het feit, dat de kerktorens aan hun fierheid niet hebben ingeboet. In de Sternstraat begint ook tekening in de bouwerij te komen. Aan 20 woningen is het metselwerk in volle gang, waarvan verschillende reeds aan de verdieping. In totaal zullen hier 37 woningen herrijzen. In de Raadhuisstraat is nog geen activiteit. De aan gevoerde materialen wijzen echter in de goede richting. TE SLOOTDORP In de Kerkstraat, waar 46 woningen zullen worden op gebouwd werden reeds een aantal funderingen hersteld. Van een achttal woningen werden de holle baksteen- vloeren gelegd. TE MIDDENMEER Van een twintigtal wo ningen in de Torenstraat kwamen de funderingen ge reed. In een viertal werden de vloeren gelegd. In totaal zullen hier 24 woningen van het Bouwbu reau worden herbouwd. DE HAVENKADE. Bij de werkzaamheden voor de omlegging van deze kade kwam de riolering in middels klaar. EXCURSIE COÖPERATIE WIERINGERMEER NAAR LIMBURG. De organisatie voor deze, voor geheel de omtrek be langrijke excursie zit voor beeldig in elkaar. Toch wil len wij de a.s. cursisten op het hart drukken komt vooral op tijd op de U opge geven pl'aats en houdt er vooral rekening mede dat. met een zo omvangrijke groep geen seconde gewacht kan worden. Werkt allen daaraan correct mede dan zal het zeer zeker ook een geslaagde excursie worden. Voor nadere bijzonderhe den raadplege men de in dit nummer voorkomende ad vertentie of de ontvangen circulaire. Tot Donderdag en goed wee.r HERSTEL GEREF. KERK WIERINGERWERF. Omtrent de plannen van het Bestuur der Geref. Kerk ten aanzien van de te her bouwen kerk, waarvan zoals wij meldden de aanbeste ding op 27 Juni a.s. is be paald vernemen wij nog, dat het gebouw met 6 meter zal worden verlengd, waar door een flinke uitbreiding van de ruimte zal ontstaan. Het verenigingsgebouw is nog niet in de plannen be grepen, doch als compensa tie daarvoor zal op de con sistorie, die eveneens wordt herbouwd een verdieping worden gezet, die als veree- nigingslokaliteit kan wor den benut. Voor de Geref. gemeente eindelijk verheugend nieuws. Zeer zeker voor haar herder en leraar, Ds. Post die, na dat hij in de afgelopen win ter bij zijn bezoek aan Wie ringerwerf onverwachts in sneeuwde, zijn nog niet vol tooide Smid en Hollander daarom maar meteen be trok, hoewel hij eerst gerui- men tijd daarna zijn inboe del kon laten overkomen en thans met ongeduld het moment afwacht om in de gerestaureerde kerk de kan sel te bestijgen. JAMMER. De j.1. Vrijdagavond te Middenmeer gespeelde vriend schappelijke wedstrijd tus sen Flevo 1 en Kaagvogels 1 uit Kolhorn werd vóór het einde van de wedstrijd ge staakt, wegens onsportief optreden van een der spe lers van Kaagvogels. SPELDEPRIKKEN van Spatter Spotspiegel. Minnenijd op de langste dag Zij kwam uit het Wog- numse, maar had dit om 1 F.DEMBLIK. ampwerk Openbare Ol.O. - School. De leerlingen van de Openbare U. L. O. School maakten een 5-daagse va- cantietrip naar de Veluwe. Onder leiding van de di- iiuniöt;, macvi J-iciu. uio uiu r->-„ zün schone zana beroemde auteur, de heer D. de Boer zijn scnone zang oeroemae en aUe leerkrachten vertrok het uit 120 personen be- HET SPORTTERREIN TE WIERINGERWERF. Nadat van de zijde van Gemeentewerken voor het nodige materiaal was ge zorgd togen enkele leden van W.A.G. sinds enige we ken in hun vrije tijd druk aan de arbeid om het sport terrein geheel in orde te maken. Met geleende paarden en maaimachine slaagden de ambtenaren erin het terrein te maaien, werden op des kundige wijze de lijnen aan gebracht enz. en kon j.1. Vrijdag het veld in gebruik worden genomen. Bij deze gelegenheid was door W.A.C. een voetbalwed strijd georganiseerd tussen het personeel van het Do- meinbeheer en van de Dienst Wederopbouw Wieringer- meer, welke te half acht aanving met de aftrap van de heer Suykerbuyk namens Ir. Ovinge, welke laatste ver hinderd was, doch later op de avond nog van zijn be langstelling blijk gaf. De wedstrijd op zichzelf werd vlot en vriendschappe- pelijk gespeeld en eindigde met een 74 overwinning voor Wederopbouw. Tijdens de rust werd de heer D. van Velzen als blijk van waardering voor hetgeen hij steeds in het belang van W.A.C. deed, waarbij het gereedkomen van het terrein in niet geringe mate zijn werk was, een fraai boek werk aangeboden, voorzien van de hantekening var? alle medespelers en suppor ters. De heer Bakker voerde daarbij het woord. De regen kon niet verhin deren, dat er een prettige stemming heerste op het terrein, dat bij deze gelegen heid met vlaggen was ge tooid. Laten we hopen, dat er vele sportieve wedstrijden op dit terrein zullen worden gespeeld. Binnenkort hoopt ook Flevo op dit terrein dat aan deze Voetbalvereniging werd verpacht, te gaan spe len. RECTIFICATIE. De Ned. Herv. Zondags school zal, in tegenstelling tot het te vroeg geplaatste bericht in ons nummer van j.1. Zaterdag, op Zondag 29 Juni a.s. van 121 uur haar eerste bijeenkomst na de onderwaterzetting houden Ali'e kinderen van Protes tantse huize van 513 jaar zijn daar welkom. OUDERCOMMISSIE WIERINGERMEERSCIIOOL. De Bestuursfuncties der Oudercommissie van de Wieringermeerschool te Wieringerwerf (Hoofd de Heer Holl) werden als volgt verdeeld Voorzitter de heer H. Baar- veld, Secretaresse Mevr SwierNierop Penning meester de heer K. Heer schap. VERTROKKEN PERSONEN. (Slot.) Th. A. M. Jo- rink, van Dolfijnweg G 21 naar Heino (O.) J. Swier van Fazantstraat 8, naar Bergen (N.H.) C. Bakker van Klieverweg J 37 naar Venhuizen J. J. Willig van Wagenpad H 46 naar Me demblik G. Louwes en gez. van Kooltuinenweg A 43 naar Wieringerwaard K Brak en gez. van Waardweg A 6, naar Opmeer J. Broek huizen van Zuiderkwelweg M 55, naar Medemblik J. de Decker, van Westerterp- weg F 71 naar Berkhout. plaatsje verlaten met ach terlating van een treurende minnaar, om in de Wierin- germeer een betrekking a^s gedienstige dienstbode tè aanvaarden. Al ras viel figuurlijk ger^ sproken, het oog van een der Wieringermeerlandbouwers- knechten op de Wognumse schone, met gevolg dat reeds na enkele dagen een minne kozend paartje langs de polderdreven viel waar te| nemen, welk nieuws, o schrik" doordrong tot in het oor van de nog treurende ex- minnaar te Wognum. Verbolgen over dit feit snelde Zaterdagavond j.a de ex-minnaar, vergezeld van enige zijner kornuiten, per fiets vanuit het lieflijke Wognum naar de Wieringer- meer, alwaar de jongedame en de landbouwersknecht langs de Hoornseweg de schoonheid van de langste dag des jaars liepen te be wonderen. Een luide kreet verstoorde de stilte der zo meravond en de idylle van de wandeling, toen de Wog- nummers van hun stalen rossen sprongen om de sno- daard te lijf te gaan, die het had gewaagd een blik te slaan op de jongedochter uit Wognum's streken. Spatter's pen weigert even wel het tafereel te beschrij ven, dat zich daarna af speelde, doch hij kan de lezers mededelen, dat des landbouwersknechtenhand zich zegevierend door de Wognumse krijgslieden wist te slaan. Onder het gezang van een late vogel wandelde het paartje langs de polderdre ven. En nu zeggen ze nog, dat er zo weinig poëzie in het nieuwe land is Spatter. naar Aoer fi TW|u: VERGADERING BRANDRAAD. J.1. Vrijdagavond kwam voor het eerst na het begin van de oorlog (Mei 1940) de Brandraad in vergadering bijeen onder Voorzitterschap van de Hoofdbrandmeester de heer Ir. L. R. Wentholt. Aanwezig waren de brand meesters c.q. voorl. brand meesters uit de drie dorpen de commissaris van het ma teriaal de heer Postema, de secretaris de heer J. de Bruyne, alsmede enkele deskundigen op het gebied van automobielen. De besprekingen, die ui teraard zeer uitvoerig wa ren in verband met hetgeen in de loop van een zevental jaren is geschied, bepaalden zich in hoofdzaak tot de opbouw van de brandweer organisatie en het materiaal. Besloten werd een uitvoe rig rapport aan B. en W. uit te brengen, terzake van beide punten, alsmede van de vergoedingen voor de manschappen. Op deze weg voortgaande kunnen wij binnenkort de voltooiing der hernieuwde organisatie tegemoet zien. Medemblik. Op de Agenda van de Raads vergadering van 24 Juni a.s, komen o.m. de volgende pun ten voor Voorziening in vacature Col lege regenten Geref, Weeshuis Benoemen van een onderwij zer aan de OLS. Benoeming vak-onderwijzer lichamelijke opvoeding ULO- School. Verlenen van eervol ontslag van de directeur vd gasfabriek Toekenning vacantietoeslag aan Gemeente-personeel. Verlenen subsidie aan Con sultatie-bureau voor zuigelin genzorg. Bijdrage in de kosten van stichting van R.K. school voor b.g.l.o. te Hoogkarspel. Bouw van 18 woningen door de Gemeente. staande gezelschap Dinsdags met de „Baron van Dedem" naar Harderwijk vanwaar ;&er fiets de tocht naar het al gelegen kamp-cen- „Het Hazendal" bij werd gemaakt. Van uit werden gezamenlijke tochten en excursies ge maakt naar het natuurbad Lunteren, Wageningen en de Rijn met een bezoek aan fcen grote steenfabriek, Tlrebbeberg, Arnhem met het Burgers Dierenpark Oosterbeek etc. Wel heel in teressant was een excursie naar de Ned. Kunstzijde- Fabriek te Ede, waar bij hoge uitzondering de oudste leerlingen het bedrijf hebben bezichtigd onder leiding van een 3-tal deskundigen. De ochtenden bleven gese- serveerd voor de nodige les sen en kleine wandelingen in de omgeving. Hoe prettig en interessant dit alles ook geweest moge zijn, voor velen zal wel het mooiste geweest zijn het 's avonds eten aan lange tafels tussen de bomen, het slapen in gemeenschappe lijke slaapvertrekken, de door de jongens en meisjes zelf gebrachte voordrachten bij het kampvuur en list not lust de gezamenlijke feest avond in Ede met de leer lingen van de U.L.O. School aldaar, waar beide scholen beurtelings lieten horen en zien wat zij konden en waar bij de Burgemeester van Ede aanwezig was. De talrijke ouders en be langstellenden, die Zater dagavond langs de haven „acte de presence" gaven, hebben bij het zien van al die vrolijke en bruingebran de jongelui wel geen mo ment getwijfeld aan het welslagen van deze 5-daagse tocht. De U.L.O.-leerlingen uit Medemblik en omliggende plaatsen hebben een in een sfeer van prettige kame raadschap doorgebrachte leerzame week achter de rug, die hen nog heel lang bij zal blijven en waarvan de belevenissen nog dikwijl? een onderwerp van gesprek, zullen vormen. Een woord van hulde aan de initiatiefnemers en orga nisatoren en niet in het minst aan het onderwijzend personeel, dat steeds op nieuw blijkt geeft de geest van de tijd te verstaan en daardoor de geest onder de leerlingen voortreffelijk houdt, is hier zeker op z'n. plaats. BURGERLIJKE STAND Tijdvak 14 t.m. 20 Juni 1947 Geboren Wilhelmina Ca- tharina, d.v. M. Manshande en A. Muller Petrus Cor- lielis, z.v. A. C. Sponselee en M. Steeman Anna Maria Louise, d.v. H. Ruigewaard en van L. M. Boussen. Ondertrouwd Jan Buijze, oud vijf en twintig jaren, landbouwersknecht, wonen de alhier, en Teetje Spijker, oud vijf en twintig jaren, zonder beroep, wonende al hier. Getrouwd Antonius Gie- ling, oud acht en twintig jaren, agent van politie, wo nende te Amsterdam, en Maria Martha Ruigewaard oud twee en twintig jaren zonder beroep, wonende al hier. Overleden Johann Brü- kenberger, oud acht eh der tig jaren, zonder beroep wonende te Zaandam. Matthijs Kramer, oud twee en zeventig jaren, wonende te Amsterdam. ZO'N SNOEPSTER. Het was mooi weer en kleine Marianne was in de tuin aan 't spelen met haar pop Rietje. „Mammie", riep Marianne naar Moeder, die buiten zat te naaien. „Mammie, mag ik een koekje En mag Rietje er ook een „Dat mag wel," antwoord de Moeder, „ga er maar een paar halen." „Hoeveel Mammie vroeg Marianne. „In ieder handje één koekje," zei Moeder. „voor jou en Pietje." Blij liep Marianne naar binnen. Ze wist het koek trommeltje best te staan, hoor, ze ging naar de kast, pakte het trommeltje en deed dit open. Ja, hoeveel moest ze er ook meenemen In ieder handje één, had Mammie gezegd. Nou, Rietje zeker ook dan. Marianne nam twee .koekjes en holde naarbuiten naar de pop. „Kijk eens Rietje, voor jou En ze legde bij elk handje van de pop een koekje. Daarna ging Marianne op een draf weer naar binnen, nam nog twee koekjes, zette het trommel tje weer weg en ging naar buiten wéér in elk handje een koekje. „Kijk eens Mammie, zei ze, „fijn hé. Twee koekjes. En Rietje ooktwee „Wat", zei Moeder, pop ook twee Dat bedoelde Mam mie toch niet O, wat ben jij een snoepster." Marianne vond het niets erg, zij lustte ze wel maar nu had Mammie nog niets. „Alstublieft Mammie", zei ze, „hier hebt U er één van Rietje, die lust ze toch niet alle twee." „Dank je wel, kleine snoepster ,zei Moeder lachend. „De volgende keer zal ik zelf de koekjees wel halen, hoor ondeugd. Maar je bent toch lief." Moeder gaf haar meisje een kus en Marianne ging naar Rietje om samen met de koekjes te spelen, die al heel gauw in Marianne's mond waren verdwenen. VERTELFEE. Officiële bekendmaking Gemeente W.-meer. De Burgemeester van WIERINGERMEER maakt be kend, dat het gewas op alle met aardappelen beteelde percelen krachtens het Coloradokeverbesluit 1941 in de periode 25 JUNI TOT EN MET 5 JULI 1947 TEN MINSTE EENMAAL moet worden bespoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calsiumarsenaat is toegevoegd. Deze 2e bespuiting dient zodanig te worden uitgevoerd, datle. een hoeveelheid, overeenkomende met ongeveer 800 liter per hectare gelijkmatig over het gewas wordt verdeeld 2e. dat alle bladeren van de aardappelplanten met de vloeistof worden bevochtigd 3e. dat op zodanig uur en bij zodanige weersgesteld heid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Bij nalatigheid zal streng worden opgetreden. Lutje-Kolhorn, 23 Juni 1947. De burgemeester voornoemd, G. G. LOGGERS. Gemeente Wieringen. KERKEN ZONDE RTORENS. Naar „Bouwcentrum" ver neemt heeft het college van algemene commissarissen voor de wederopbouw richt lijnen vastgesteld voor de bouw van kerken, welke in principe hierop neerkome* dat geen kerktorens zullen mogen worden gebouwd. Ondermaatse paling. In de loop van de vorige week werd te Den Oever een vijftal vissers verbaUscerd voor het voorhanden hebben en afleveren van ondermaatse paling. In enkele gevallen was de paling reeds via cle afslag geleverd, eer de dienaren der H. Hermandad kwamen, za genen de overtreders met een bonnetje vereerden. Is het nu, bij de huidige pa- lingprijzen, nog wel nodig, met het aanbrengen van onder maatse, te pogen zijn inkom sten te vergroten Of is juist de hoge prijs de oorzaak dat men er itfet toe kan komen de kleintjes weer te laten zwemmen In één geval werd uit een partij van 260 pond paling 27 pond ondermaatse gezocht. Het is goed dat men hieraan paal en perk gaat stellen. DEN OEVER De Commissie ter beharti ging van de belangen der bui ten de gemeente schoolgaande kinderen verzoekt ons het vol gende mele te delen De ingevulde aanvraagformu lieren ter verkrijging van reis kostenvergoeding voor de leerlingen van de Ambacht en Meisjesvakschool zijn thans alle aan het Departement toe gezonden. Ook de enkele na gekomen aanvragen zijn inge diend. Er is in het belang van de gegadigden zeer veel werk verricht en het is nu nog slechts een questie van af wachten. De Commissie heefit het Decartement reeds thans te mogen begin nen met haar werkzaamheden voor het schoolseizoen 1947- 1948. Eventueel zullen hier over in de pers nadere mede delingen volgen en de ouders worden verzocht daarvan goe ge nota te nemen. Aan de ouders der leerlingen van de MULO, HBS Kweek- schaal en het Gymnasium wordt medegedeeld dat van het Gemeentebstuur van Wie- ringen nog geen antwoord is ontvangen. Onlangs heeft de Commissie nog weer een schrijven tot het Gemeentebp- stuur gericht waarin werd aangedrongen op spoedige be- i handeling der aanvragen en inlichtingen werden verzocht omtrent de stand van zaken, j Ook hier zal even moeten 1 worden afgewacht hoe de questie zich ontwikkelt. De Commissie zal echter de be- larigHebbenden van deze ont wikkeling op gezette tijden op de hoogte houden. OUDEN VAN DAGEN TCCHT. I Door verschillende oorza- j ken zal de Ouden-van-Dagen tocht naai* Velserbeek niet plaats hebben op Donderdag 10 Juli, doch MAANDAG 14 JULI a.s. Voor pecidure geslaagd. Onze plaatsgenoot, de Heer A, Doeves slaagde dezer dagen met goed gevolg voor chiro- pody, di.i. algehele voetverzor ging en -behandeling.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3