WIERINGER NIEUWS Mrs. MINIVER KOMT Mrs. MINIVER KOMT WAARHEEN? VERVOLG RAAD WIERINGEN. Voorzitter licht verder toe zullen ontstaan, dat het de bedoeling is te ruil'en. De 'distributiedienst gaat dus naar de tegenwoor dige secretarie. In dat ge bouw komt tevens het bureau voor Steunverlening. Het waaggebouw zal poli tiebureau worden, met aan de Zuidzijde de vergrote brandweergarage en aan de Noordzijde, thans waag, wil men cellen bouwen. De waag kan, nu er toch een weegbrug komt, worden afgeschaft. Voorzieningen voor de brandweer. ('t Wordt nu model De Inspecteur van het brandweerwezen heeft ver schillende wensen met be trekking tot de brandweer geuit. O.a. acht de inspectie het een bezwaar dat motor-spuit en trekker - manschappen- wagen in een gehuurde ga rage zijn ondergebracht. Zij staan daar niet vrij en kunnen 's winters niet ver warmd worden. De gemeente heeft een eigen brandweergarage en er wordt geadviseerd deze uit te breiden opdat beide voertuigen er in kunnen. B. en W. vragen machti ging deze uitbreiding, waar van de kosten zijn geraamd op 2000.te mogen uitvoe ren. Een en ander geeft een besparing van f 260.huur (aanstonds vermoedelijk f 360.per jaar. Voorts moeten nieuwe slangen, sl'angenbindsel en slangophouders worden aan geschaft. Kosten f 1100. Ook de alarmering moet verbeterd worden. Men zal gebruik gaan maken van luchtbeschermings - sirenes een te H.-hoef en een te Den Oever die vanaf z.g. brand- meldingsposten in werking zullen kunnen worden ge steld. Kosten f 900. Ook zullen de manschap pen geüniformeerd moeten worden (helm, jekker, been pijpen, laarzen etc.) Kosten f 3500.—. Aangenomen. 'n Koopje Einde van clc Dijkstraat-mirèse in zicht De afvoer van het hemel water en faecaliën in de Dijkstraat te Den Oever geeft reeds jarenlang aanlei ding tot klachten. B. en W. wensen hieraan een einde te maken doch aangezien de eigenaar zich hieraan weinig gelegen laat liggen, zal de gemeente de staat in onder houd en beheer moeten over nemen. De prijs is f 1. B. en W. schrli ven ..wv- iswaar is dit geen voordelige transactie, maar de gemept te heeft in deze ook verpi'ich tingen ten aanzien van di' deel der ingezetenen de nu bestaande topstander moet beslist een einde wor den gemaakt. Op de duur is goed onderhoud slechts mo gelijk indien de gemeente de onderhoudslast op zich neemt." De voorzitter zal dit doen onderzoeken. Stichting Muziektuin Harmonie. Het prae-advies hierom trent drukten wij reeds in ons vorig nummer af. Be doeling is dus de muziektuin op het terrein van de Erven Bosker op te richten. De Heer Bosker vraagt of al iets bekend is omtrent de prijs. Kan de raad nu niet een besluit nemen De Voorzitter zegt dat B. en W. de zaak soepel willen behandelen en een aanbie ding willen afwachten. Men kan echter zo nodig tot ont eigening overgaan. Onder ling accoord acht spreker juisteri De Heer Bosker dringt op grote spoed aan. De Voorzitter belooft dat de onderhandelingen met de Erven Bosker onmiddellijk geopend zullen worden. Aangenomen. Benoeming onderwijzer Oosterland. (Vacature Mej. J. H. de Groot). De voordracht, wel ke slechts uit 2 personen bestaat, luidt als volgt 1. H. C. Blom, Eefde. 2. P. J. Bakker, Hillegom. De Heer Bosker zegt dat er op Oost-Wieringen ont stemming is over het zo l'ang onvervuld blijven dezer va cature. Men wijt dit aan B. en W. Er had al veel eerder benoemd kunnen worden Door het lange wachten zijn dezecandidaten misschien ook niet meer beschikbaar. De Voorzitter zegt dat men het advies van de Inspecteur moet afwachten. Dit advies was er inderdaad al een paar weken doch het advies omtrent Den Oever was ook te wachten. Alles kon dan in één vergadering behan deld worden. De Heer v.d. Laan wil op snellere afwerking van de Inspecteur aandringen. De Voorz. zegt dat deze op zijn beurt zijn inlichtingen moet inwinnen en daarbij afhankelijk is van anderen De Heer Bontkes is ook voor een snelle afwikkeling In dit geval had eerder be noemd kunnen worden en dat was beter geweest. De Heer Bodde We moe ten zo snel mogelijk afwer ken anders ontglippen ons de leerkrachten. De Voorz. zegt dat een wij ziging van de Lager Onder wijswet in bewerking is. De Ver. v. Ned. Gemeenten heeft geadviseerd B. en W. de be voegdheid tot benoemen te Teven. Dan gaat het vlugger, 't Gaat toch op het advies ■•an het hoofd der school en "D">t'Tv>cteur af De Heer H. C. Blom wordt vervólgens met alg. stemmen benoemd. Benoeming onderwijzeres Den Oever. (Vacature Mej. M. E. O. de Wit. 1. Mw. N. van der Raaij- Bakker, Amsterdam2. M. J. Ampt te Baarn 3. N. A. Disselkoen te A. Paulowna. Mevr. N^van der Raaij- Bakker wordt met algemene stemmen benoemd. RONDVRAAG. Ter sprake komt een ver zoek van D.E.T.V. de grind- hokken der gemeente met het oog op de uitbreiding van de Visafslag te mogen afbreken. De raad is wel van oordeel dat de belangen van de vis afslag in deze moeten voor - gaan doch er ontspint zich. een discussie over de vraag of grindhokken al of niet elders herbouwd moeten worden. Besloten wordt, indien Zuiderzeewerken het goed vinden om om het grint los op de wal van de werkhaven overbelast zal worden, zodat te storten, niet op hokken dan elders moeilijkheden aan te dringen. Dit bespaart De Heer v.d. Laan vraagt of als de gemeente nu voor zieningen gaat treffen, een nieuwe riolering vóór de herfst klaar kan zijn. Voorz. leest een rapport voor van de gem.-opjzichter en doet een plantekening circuleren. Er zijn 2 mogelijkheden. 1. Algehele vernieuwing kosten f 4500.met ver betering straat en trottoir, totaal f 6000. 2. Oude riolering opgra ven en schoonmaken, ver leggen, putten herstellen etc. f 1500.—. B. en W. zijn voor het duré' plan, dan is men er af. Plan 2 is een lapmiddel en B. en W. voorzien dan nieu we klachten. De Heer Tijsen vindt plan I prachtig doch meent dat de riolering in de Zwinstraat D.E.T.V. kosten van verplaat sen. Voor de gemeente is deze zaak thans niet meer zo urgent omdat meen weinig grint meer gebruikt. De Heer Bodde heeft ver nomen dat het Rijksperso neel 2% vacantietoeslag krijgt. Gaarne zag hij ook het gemeentepersoneel daar voor in aanmerking komen. Indien het gemeentebestuur hiervan nog geen bericht heeft gehad zag hij gaarne in een volgende vergadering voorstellen tegemoet. De Heer Lukkien vraagt FEEST WESTERLAND. i Den Oever. De feesten te Westerland,' welke begunstigd werden door fraai weer, zijn weer achter de rug. Met handbal- en athletiek- wedstrijden werd Zaterdag be-. gonnen. De school voor Voort gezet Lager Onderwijs ging hier in alle onderdelen met de erepalm strijken. (Gedetail leerde uitslag volgend nummer De handbalwedstrijden op Zondag waren zeer fraai_ To- negido had de handen vol aan deze tegenstanders. Dames 2 naar de"bouw""vSn"de 6 wS-* rloor met 2-3 van Twisk „iof QT. n-oo,-, xleren 2 met 3-7 van lonido 2 eren Dames 1 brachten het tot een overwining op Tonido met 5-0, terwijl de Heren 1 met 7-10 tegen de Amsterdammers ningen. Spr. ziet er nog geen steen van. De Voorz. zegt dat er nog geen goedkeuring voor de bouw is afgekomen. De aan- besteding heeft plaats gehatf ^«onderspit moesten delven, maar de inschrijvingen wf1*?'.™ m00'(e sP°rtdaS. ren nogal boven de ramin# Ook het zwemfeest aan de De Heer Mulder informeert naar de besprekingen over een brug achter H.-hoef. De Voorz .zegt dat een kos tenopgaaf is gevraagd. Wie- ringermeer voelt veel voor ons plan. Alleen is de aan sluitende weg de Klieverweg niet berekend op zwaar ver keer. De Hippolytushoever- weg is dat wel. Daarom gaf men aanvankelijk de voor keur aan een grote brug bij de Poldersteiger. Hier heeft men echter weer het bezwaar dat niet dan met grote kos ten een verbinding door de Polder Waard-Nieuwland naar de Rijksweg is te ma ken. De Klieverweg is ech ter breed genoeg en kan wel berijdbaar worden gemaakt voor zwaar verkeer. De kos ten zouden voor gezamelijke rekening moeten komen Een verbinding achter Hip- polytushoef zou beide ge meenten ten goede komen. De Heer Mulder dringt aan op spoedige afdoening. De huidige situatie (nu al 2 jaar) is veel te lastig voor de boe ren. De Heer Bosker adviseert zich tot de Commissie Weder opbouw Wieringermeer te wenden en aan te dringen op spoed. De Heer Mulder heeft ver nomen dat de thermometers van de hooipeilijzers defect zijn. De Voorz. zegt dat nieuwe zijn besteld. De boeren moe ten er wat voorzichtiger mee omspringen. De Heer Mulder adviseert bij afgifte en terugbezorgen controle te houden. De Heer Bosker adviseert bij de Poeiweg waarschu wingsborden te plaatsen. De weg is daar zeer sl'echt. Spr. informeert naar de stand van zaken t-.a.v. het nieuwe wegdek voor de we gen. De Voorzitter zegt dat de toewijzing voor teer beno digd voor vernieuwing, even groot zou moeten zijn als die welke de Provincie in een heel jaar krijgt, t Wordt dus weer lapwerk. De Heer Bosker vraagt voorts voorziening in de vuilnis-ophaaldienst in Oost- Wieringen, speciaal Ooster land. B. Quarantaine op Maandagmid dag slaagde uitstekend en er was flinke belangstelling. Er werden aardige nummers gezwommen en de vrolijke noot ontbrak niet. Er kwamen ook Wieringers aan de start. Pietje de Vries, Mw. Aij en Mw_ Spaander bonden de strijd tegen elkaar aan. Pietje de Vries won deze 50 M. wed strijd in 53.2 sec. Van de heren Kees de Vries, Klaas Veenbaas en Berkhout, was eerstgenoemde de snelste in 42.4 sec. Blom won van Haukema in 39.3 sec. Kees de Vries en. Blom die nog eens tegen elkaar uitkwamen, tikten gelijk aan. Maandagavond was het eerst recht druk op het Tonegido- terrein. Er werd een aardige wedstrijd gespeeld en Harmonie luisterde de zaak op met vro lijke marsen. Met een prachtig vuurwerk dat een enorme mensenmassa op de been bracht, werd dit geslaagde Oranjefeest besloten De Oranje-Vereniging, trouw terzijde gestaan door Tone gido, heeft hiermede veel eer ingelegd, terwijl ook aan de burgerij van Midden en West een woord van dank voor de betoonde belangstelling en steun niet mag worden ont houden. Wielerbaan Wieringen. Eindelijk is de Wielerbaan er in geslaagd om weer een behoorlijk programma samen! te stellen. Aanvankelijk zou a.s. Zondag een Koppel-1 wedstrijd worden gegeven,' doordat verschillende renners niet konden starten is een ander programma opgesteld,' en wel een wedstrijd achterj motoren. Hiervoor zijn een; zestal renners gecontracteerd,' die 2 series rijden, de 2 best geplaatsten van elke serie ko' men in de finale. Als bijprogramma zorgen de Amateurs voor afwisseling met Sprint,. Tijdrace en Klas-j sementrace. De professionals die achter de motoren zullen deelnemen zijn o.a, de ons bekende] Klink, Remkes, Amsterdam De Best, Haarlem etc_ GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen Derde en laatste dag van het Concours te Bergen „Apollo" winaar van de Prins Bernhard plaquette Op de derde Concoursdag te Bergen was er zware con currentie voor „Apollo". Twee korpsen behaalden een nog iets hoger puntental, n.1. Crescendo, Westzaan 399 en Fanfare „Harmonie" Assendelft met 392 punten. „Apollo''* heeft zich echter op dit drie dagen durende Concours, waar de beste corp sen uit ons land waren ver tegenwoordigd, als een der beste doen kennen. Dit blijkt wel uit het feit dat ze in de ere-afdeling de twede plaats wist te bezetteifi. Wij wensen Directeur van Glabbeek en de leden van harte geluk met deze mooie prestatie. Voor de ere-wedstrijd wa ren drie prijzen beschikbaar, le prijs Medaille van Hare Majesteit de Koningin, gewon nen door Crescendo, West-j zaan met 172 pnt. 2e pr_ Plaquette van Zijne) Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, gewonnejj door Har- monie „Apollo" Den Oever, met 169 pnt. 3e prijs Medaille van de' Provincie Noord Holland^, ge wonnen door St. Cecilia te Zwaag met 161 pnt. i ^yceum Den Helder slaagden te zeer letten op de kosten maar wel op het regelmatig functioneren. De Voorz. zegt dat er nu weer een candidaat is gevon den. B. en W. hebben al eens overwogen een gemeentelijke dienst in te stellen. Spr acht dit de oplossing. De Heer Tijsen vraagt of het plan tot oprichting mu ziektuin te Den Oever thans uitgevoerd kan worden. De Heer LontOok dit terrein moet eerst aangekocht worden. Zo nodig kan ont eigend worden. De Heer v.d. Laan vraagt waar de maatregelen blijven die beloofd zijn ter verbete ring van de woningtoestand. Alles is nog hetzelfde. Men sen worden in cellen gestopt grote villa's acht spr. een betere gelegenheid. De Bur- Bert Noorden, Frits Maas kant, Jn. Koorn, Marietje Mook en Henk Jofriet. Voor de H.B.S. te Den Hel der Nan Koorn, Hotze van Kalsbeek en Annie de Graaf. ningen tekort. Men kan dat niet oplossen met vorderen en bij elkaar stoppen. Dat wordt ruzie en men gooit de mensen op straat. In andere gemeenten heeft men allang zijn bekomst van dergelijke oplossingen. De Heer Bodde Naar on ze mening is er nog wel wat gemeester kan toch vorderen, j ruimte te maken. Er zijn I 5 JuliGecomb. Verg. K.A.B. en R. K. Landarb. Bond St. Deus Didit in Hotel Smit Middenmeer. Spr. verwacht afdoende maatregelen. De Voorzitter Afdoend is bouwen Grote woningen als Water- keer. villa's M.U.Z. zijn alle bezet. Er zijn hier niet veel grote huizen. De Heer v. d. Laan Er moet wat gedaan worden. Voorzitter 't Klinkt erg aardig, zo in de raadzaal, maar er zijn 200 a 300 wo- nog 81 alleenwonenden. Als die mensen eens meewerk ten De voorzitter zegt dit te I zullen toejuichen. Er zouden dan inderdaad enkele oplos singen komen. Er komt echter een nieuwe regeling voor de distributie j van woonruimten. Misschien opent dat nieuwe perspectie- ven. Hierna sluiting. BUSABONNEMENTEN De schoolbelaiïgcommissie verzoekt ons, nomens de Di rectie van de NACO, het vol gende mede te delen Alle leerlingen van de scho len in Den Helder, die met bussen van de NACO worden aangevoerd en in het bezit zijn van een busabonnement, hebben indertijd een stam kaart ontvangen, waarop deze abonnementen worden ver strekt. Zij, die met September zijn afgestudeerd en dan geen abonnement meer nodig heb ben, worden verzocht deze stamkaart vóór het ingaan van de vacantie in te leveren. Het voor de stamkaart be taalde bedrag van f 2.50 zal dan worden gerestitueerd. Het is de Aommissie opge vallen dat verschillende leer lingen, die wel in het bezit zijn van een stamkaart, tijdens de zomermaanden geen abon nement nemen doch zich per rijwiel naar school begeven. Deze leerlingen moeten zich met hun stamkaart bij de Di rectie van de NACO vervoe gen, om dit te laten registre ren, Zo ze in gebreke blijven, zal voor deze leerlingen, be houdens in uitzonderingsgeval len, als ziekte, enz, het recht op restitutie van het be drag van f 2.50 vervallen wor den verklaard. Geslaagd, Verleden week slaagde onze plaatsgenoot, de heer A. Vos, voor het vakdi-1 ploma slager. De heer Vos) heeft in zes maanden zijnj studie aan de Nederlandse sla gersvakschool volbracht, Pro-j ficiat Auto-ongluk, Zaterdagmid-, dag, omstreeks drie uur, sloeg i op de Afsluitdijk bij Den Oe-j ver, een vrachtwagen door onbekende oorzaak over de kop. De drie inzittenden, al- afkomstig uit Amsterdam, kwa men, behoudens enige builen en schrammen, met de schrik vrij. De wagen werd ernstig beschadigd en is door een pas serende vrachtauto wegge sleept. Visafslag Den Oever. In de. periode van 23 tot en met 28 Juni werden op de Oeverse afslag de volgende hoeveelheden vis aangevoerd Aal 10871 Kg. bot 4824 Kg. Kg; snoekbaars 355 Kg wit-j vis 342 Kg schar 586 Kg,; tong 3678 Kg, tarbot 1577, Kg. schol 14293 Kg, wijting; 1394 Kg.; pietermannen 51 kg;' kabeljauw 133 Kg ponen! 113 Kg hosmakreel 310 Kg;' garnalen 832 Kg. puf 13530 kg Vervolg tocht A'dam-Zurich stiijd opgeven, deze soort wed stiijden (Amsterdam-Zurich v.v.j zal hen de nodige kennis QL' ock moed geven om niet bij de eerste tegenslag op te geven. In Den Oever, waar de ieii- neis cm 12 uur 2 mm, passeer den en de Oeverprijs beschik baar gested door de Heer Corneiese van de Wielerbaan Wielingen gewonnen door den renner P. Sieveking, Amster dam 2e LL Smits, Antwer pen, De strijd was geweldig ge weest om het eerst aan Den Oever te zijn. Een ploeg van 6 renners passeerde het eerst op een min, gevolgd door 2 renners, daarna een grotere ploeg op lVa min,, verder steeds meer verspreide ren ners. 58 Renners passeerden Den Oever, op de Afsluitdijk daar kwam het spoedig tot aansluiting van groep 1, 2 en 3, zodat er een groep ont stond van 14 renners, die bij het keerpunt Zurich, waar no. 1 C. Witteveen, Amster dam de keerpuntprijs inpikte, op de terugweg daalde het tempo aanmerkelijk door de straffe tegenwind. Op de heen weg haalde men vaak een snelheid van bijna 50 Km,, op de terugweg ongeveer 24 tot 28 Km. Enkele renners die op de dijk probeerden te ontsnappen, kregen hiertoe geen kans, zo naderden ze Den Oever weer, waar hen een premie wachtte van de ilvo-Bode voor de snelste rit Weer was het no, lo Sieve king, die onweerstaanbaar de Flevo-premie in de wacht sleepte met een ruime voor sprong voor een groot aantal toeschouwers, welke van ge heel Wieringen waren gekomen om de strijd in deze monster rit te aanschouwen. Veel strijd is er nadien nog geleverd lot men het IJ-bos weer naderde, waar Leo de Booij, Alkmaar, als eerste de finisch passeerde, gevolgd door Smits 3 Krever; 4 Sie veking; 5 Ris; 6 Hennink; 7 Pe ters; 8 Bakker 9 Witteveen; 10 Vet; 11 Brussel, Tijd Den Over-Zurich-Den Oe ver: 1 uur 48 min. Een tijd die bij stil weer ze ker verbeterd kan worden. Succes - Nieuws. Succes ET promoveert. Het 5 e Kampioen. Door het gelijke spel van het 2e elftal (11) in Me- demblik tegen M.F.C. 2 is de promotie van dit elftal' naar de res. le klasse een feit ge vonden. Het is ondertussen voor het tweede nog een he le kluif geweest. Want de M.-blikkers verdedigden hun laatste kans met veel vuur. Voor de rust had Succes het beste van het spel en werd er bij tijden, speciaal door de voorhoede aardig spel vertoond. Zij vond ech ter in de M.-keper een ui terst lastig te passeren te genstander. Toch wist Suc ces de leiding te nemen. Uit een strafschop maakte M nog voor de rust gelijk. Na de rust was de wed strijd het aanzien niet meer waard. Een geregeld aanval lend M.F.C. tegen een verde digend Succes. De S.-voor hoede had haar kracht voor de rust blijkbaar verschoten. Niettemin een nuttige zege waarmede de promotie een feit werd. Onze gelukwensen. Het 5e elftal werd afde lingskampioen door zijn voornaamste concurrent S.R. C. 2 op eigen terrein met 10 te verslaan. Het door het 5e elftal behaalde resul taat is vrijwel uniek in de S. annalen. Zij presteerden het n.1. door de hun tot nu toe gespeelde wedstrijden, 18 in getal, in overwinningen om te zetten. Mannen, onze hartelijke gelukwensen met jullie kampioen. Ondanks de gevorderde leeftijd van de meeste spelers van dit elf tal hebben zij zich een voor beeld voor de jongeren ge toond, die wat eensgezind heid en teamgeest nog wel iets van het 5e kunnen op steken. De training voor alle spe lers wordt gedurende 3 we ken gestaakt. Zodra hierme de weer een aanvang wordt gemaakt zal dit nader be kend worden gemaakt.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2