RAAD WIERINGERMEER. Kerkdiensten W.-meer. DE BEURSDAG. Officiële bekendmaking Gemeente W.-meer. BEKENDMAKING van het Heemraadschap De Wieringermeer. DISTRIBUTIEDIENST SCHAGEN. Medemblik. HOTEL SMIT MIDDENMEER. UITBREIDINGSPLANNEN OP DE ROL. EN ERFPACHT Op Maandag, 30 Juni j.1. nam. 2 uur kwamen de leden van de Raad in vergadering ten noodraadhuize te Lutje- Kolhorn bijeen. Na opening door de Voorz. Burgemeester Loggers kwa men aan de orde overdracht gronden in de dorpen aan het Gemeentebestuur. Onder de ingekomen stuk ken was zoals bekend een schrijven van de Minister van Financiën, waarin Z.E mededeelde in beginsel be reid te zijn om na de vast stelling der uitbreidings plannen, mede te werken aan de eigendomsoverdracht aan de gemeente van de daarin gelegen, in de naaste toekomst voor bouwterrein in aanmerking komende Staatsgronden. De heer Breebaart compli menteerde B. en W. met dit succes. Hij vraagt of ook de reeds door domeinen in erf pacht uitgegeven gronden in deze overdracht begrepen zullen worden. Met verwijzing naar de tekst van het ministeriël schrijven antwoordde de voorzitter bevestigend. Op de vraag van de Heer Breebaart of thans reeds bouwterrein in de dorpen wordt verkocht, kon de voor zitter in zijn kwaliteit van burgemeester geen antwoord geven. De gemeenterekening 1945 werd vervolgens voorlopig vastgesteld. De Hondenbelasting Vervolgens kwam aan de orde een voorstel de wijzi ging van de verordening tot heffing van hondenbelasting. Het doel van de heffing van deze belasting is het aantal honden zoveel' mogelijk te beperken dus niet zoveel mo gelijk geld in het laad je te krijgen. Door verhoging der heffing bereikt, men overi gens het een zowel als het ander. De Raad kon het niet eens worden over de tarieven waarop de voorzitter ten slotte een einde maakte aan de discussie, en een nieuw voorstel in 't vooruitzicht stelde. Wering van Schoolverzuim Tot leden der commissie tot wering van Schoolver zuim werden benoemd Mej. Homburg en Mevr. G. M. O van DonNaves naast de heren W. Holl, K. Baarveld, M. Geertsma, W. ten Kate, G. J. Scholten, J. Roosendaal en M. Dijksma tot leden werden benoemd. De hr. Addens vraagt, of deze personen nu allen hun benoeming zullen aannemen. Hij hoopt, dat niet zoals vroeger, twee of drie l'eden „de vuile was" moeten doen, terwijl de rest verstek liet gaan. De voorzitter zegt, dat alle heren hun event. benoeming verklaard hebben aan te zuilen nemen de dames konden zo gauw niet meer gevraagd worden. Uitbreidingsplannen Voorstel tot het nemen van een besluit, waarbij de raad verklaart, dat de vaststelling van uitbreidingsplannen voor deze gemeente in voorberei ding zijn, kwam vervolgens In bespreking. De hr. de Bruyne vreesde, dat het besluit vertragend zal werken op de totstandko ming van uitbreidingsplan nen. De voorz. ontkent dit. Op een vraag van de Heer Zoodsma antwoordt de voor zitter dat de gemeente de uitbreidingsplannen maakt niet de Comm. Wederopbouw deze stelt een basisplan vast. Deze basisplannen bestrijken het gebied, waarop als gevolg van oorlogshandelingen be staande gebouwen zijn ver woest. De gemeente moet daarin gekend worden en beroep is mogelijk. Overigens is in deze ge meente het. opmaken van basisplan èn uitbreidings plannen aan dezelfde persoon opgedragen, hetgeen uiter aard een zekere harmonie tussen basisplan en uitbrei dingsplannen waarborgt. De raad is dus in elk opzicht competent de uitbreidings plannen vast te stellen, on der goedkeuring van Ged. Staten. Zij naderen, aldus de voorzitter, thans hun vol tooiing. Een grote moeilijk- Jheid bij de vaststelling der plannen was het bepalen van de grootte van elk dorp. Dit is nu enkele weken geleden gebeurd. De heer Breebaart leek deze vaststelling toch in fei te niet meer dan een veron derstelling, een schatting dus. De voorz. geeft dit toe maar het is een schatting, op zo nauwkeurig mogelijke gegevens gebaseerd. De hr. Feikes was er niet gerust op, dat vaststelling der uitbreidingsplannen nu ook inderdaad door de gemeenteraad zal geschieden. Zal niet een van die hogere, althans machtiger organen alsnog een spaak in 't wiel steken Hij was er niet ze ker van, dat deze zich niet aan machtswellust te buiten zullen gaan. De voorz. zegt dat de plan nen in de raad zullen wor den besproken met eventu ele wensen kan dan zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Vervolgens zullen Burg. en Weth. een voorstel tot vaststelling der plannen indienen. De Hr. Feikes was 't met deze gang van zaken niet eens. Hij vreesde, dat met de opmerkingen van de raad geen rekening meer kon worden gehouden, als de plannen reeds zijn opge maakt. De Voorz. merkt op, dat deze plannen zullen worden gewijzigd, als de onjuistheid der gemaakte berekeningen kan worden aangetoond. Komt de hr. Feikes met een beter plan, of een betere be rekening, dan zal deze wor den gevolgd. De hr. Stoel toonde zich eveneens ontevreden met de langzame gang van zaken bij de totstandkoming der uitbreidingsplannen. Hij dringt op spoed aan. Het voorstel wordt z.h.st. aange nomen. Een steen des aanstoots voor vele raadsleden was de gang van zaken bij het ver huren van grond resp. aan de Incassobank N.V. te Am sterdam en de heer H. Hoek stra te Hoorn. Deze beide voorstellen van B. en W. kwamen, volgens vele raads leden, te laat. De hr. Zoodsma vraagt zich af, wat zou gebeuren ais de voorstellen niet zouden worden aanvaard. De Voorz. zette uiteen, dat deze ook naar zijn mening onbevredigende gang van zaken een gevolg is van de onduidelijkheid van de po sitie van de gemeente en de Staat (de rentmeester). Wel is het eigenaarsbeheer over gedragen aan de gemeente maar het volledig eigendom's recht nog!' niet. (Wordt vervolgd.) NED. HERV. GEM. ZONDAG 6 JULI. Slootd. 10.45 uur Ds. Vink; M.meer 2 uur Ds. Vink. W.werf 10.30 Ds. Germans. GEREF. KERK. Slootdorp 9 uur Leesdienst. Slootd. 7 u. Ds. v.d. Wielen W.werf 9 uur Ds. Post. W.werf 2 uur Ds. Post. M.meer 9.30 Ds. v.d. Wielen. M.meer 3.30 Ds. v.d. Wielen. Geeft onze jongens een boek In enige van onze vorige nummers maakten wij reeds melding van de plannen wel ke in de Wieringermeer be staan, om op grote schaal boeken in te zamelen voor de militairen welke thans in de overzese gebiedsdelen ver blijven. Dank zij de bijzondere me dewerking, welke Mevr. Log gers v. d. Werff van de diverse jeugdorganisatiess ondervindt, bij de onder haar leiding ontworpen actie, is het thans mogelijk hierover het volgende mede te delen A.s. Maandag starten op zes verschillende plaatsen in de polder de jeugdorganisa ties om de boeken in te zamelen. Legt de boeken klaar Volgaarne onderstrepen wij de woorden van Mevr. LoggersGeeft een goed boek Geeft een boek dat geschikt is Geeft een boek dat een welkome en gezonde ontspanning vormt voor de Nederlandse jongens die ver van huis verblijven. Misschien is het overbodig om dit nog te vermelden maar, let wel, het is niet de bedoeling dat men van deze gelegenheid gebruikt maakt om oude rommel uit de boe kenkast kwijt te raken, daar mede zijn onze jongens over zee niet geholpen. Helpt allen mee de N.I.W. I.N-boeken - actie - Wierin germeer te doen slagen Biggetjes lagen te dromen naast het terras en wachtten op kopers. Dat duurde ech ter niet lang, want er was goede vraag naar biggen om als slachtvarkens op te zet- ten. De prijs was met de goede vraag in overeenstem ming c.a. f 60,- per stuk. De diverse buitenstands hadden alle reeds vroeg goede be langstelling, Men zag land bouwmachines!, gereedschap pen/, paardetuigen, landbouw- luchtbanden tot tuinzaden en kool en diverse planten toe,: liet is immers markt te Middenmeer en daarop wordt gerekend. Zelfs velen van bui ten doen hier reeds aankopen Ook binnen was het be- behoorlijk druk ondanks dat de werkzaamheden weer meer de aandacht vragen. Voor al les echter ziet de landman het grote nut van het weke lijks contact op de Beurs met onderscheidene handela ren of collega's. Het verslag Verg. Bedrijfs- veren. „Ons Platte land" bleef overstaan tot volgend nummer Knaapje door benzinevlammen ernstig verbrand. Tijdens afwezigheid der ou ders, welke juist die dag met de Coöperatie excursie naar Limburg waren, overkwam een zoontje der fam, Zoodsma a.d. Schelpenbolweg een zeer ern stig ongeluk. Het knaapje had| een huisje gebouwd van steen' opgetrokken en daarin een kleine opening gelaten voor uitgang. Het ventje was in het bezit gekomen van een klein flesje benzine, dat hij had neergezet vlak bij de uitgang van het door hem gemaakte hok. Door onbekende oorzaaki raakte de benzine in vlam.! Het kind kon niet ontkomen en moest, ondanks de steek vlammen, w'elke hem aantas ten, afwachten tot alles was uitgebrand. Het tragische gevolg was dat het knaapje zeer zware brandwonden opliep. Ongeluk kigerwijs werd dit ongeVali door niemand opgemerkt. De toestand van het jeug dige slachtoffer is zéér zorg-, wekkend. Een vreselijke thuiskomst voor de ouders. Voor beroep bedankt! Ds. J. S. vd Bos te Nieu- lande in Drente, beroepen bij de Geref Kerk te Slootdorp, heeft gemeend voor dit be roep te moéten bedanken!. D. W. O. NIEUWS De DWO sportclub is voor nemens in de vervolge 's Za terdagsmiddags te trainen. Slaagt dit experiment (en daaraan mogen we toch niet; twijfelen sportliefhebbers") dan' zal dit op deze gekozen mid dag blijven. Trouw bezoek is echter drir^end nodig in verband met de komende wedstrijden. Dus regelmatig de training be zoeken. Voor de komende winter bestaan plannen enige trainiags wedstrijden vooraf te speien. In 't bijzonder geldt dit -oor de Afd. Dames, doen ook de heren mogen deze wenk ter harte nemen. Toeristenbezoek. De maand Juni kenmerkte zich door een levendig vreemdelingenbezoek aan de Wieringermeer. Een groot aantal studenten uit alle van de wereld, welke naar Ne derland waren gekomen ter gelegenheid van het 63e lus trum van de hoofdstedelijke Universiteit werd in de Wie ringermeer ontvangen en rondgeleid door Ir. A. Ovin- ge, terwijl Ir. C. Reedijk het gemaal „Lely" aan dit inter nationale gezelschap toonde. Een 25-tal hoge officieren "van het K.N.I.L. bracht even eens een bezoek aan de pol der. Ditmaal' trad Ir. L. R. Wentholt namens de Rent meester als gastheer op. Eèjj^ezelschap burgemees- tersJbut Overijssel, alsmede enige Commissarissen van de Waterleidingmaatschappij In deze provincie werd rond geleid door de heren Ir. C. Keesman en W. Postema. Dit gezelschap bezocht o.a. de noodschool te Slootdorp en het gëmaal „Lely", alwaar de heer Bakker een uiteen zetting gaf omtrent de be maling van de Wieringer meer. Prof. Dr. E. W. Hofstee uit Wageningen behoorde met een confrater uit Zuid-Afri- ka, Prof. P. Setton, van de Universiteit van Stellen- bosch eveneens tot de gasten van deze maand. Bovendien blijkt, voor vele Nederlanders op de Vrijda gen een bezoek aan de kaas markt te Alkmaar, met een bezoek aan de Wieringer meer en het monument op de Afsluitdijk, nog een ge liefd doel van hun vacantie- uitstapjes. UITSTAPJE MIDDENSTAND Dinsdag 15 Juli a.s. zullen de leden van de Midden standsvereniging een uit stapje maken. Er zal een bus worden ge charterd, waarna men over Alkmaar, Bloemendaal en Haarlem een bezoek zal bren gen aan de bloemenveiling in Aalsmeer. Ook Schiphol met de K.L. M. zal men met een bezoek vereren, waarna men theater Carré in Amsterdam zal be zoeken voor de nodige ont spanning. Koffiemaaltijd en diner zullen de reis onderbreken zodat ook de inwendige mens tijdig versterkt kan worden. Leden van de Midden standsvereniging kunnen zich voor deelname opgeven bij garage Klare te Midden- meer, Tel. 7. Vóór 5 Juli dient dit ge schiedt te zijn, opdat men tijdig hotel enz. kan bespre ken. Ongetwijfeld zullen er deel nemers genoeg zijn, en als het weer medewerkt, zal het zeker een mooie dag worden. GEGUND. Door de Fa. J. Koolhaas 'Graanhandel te M.-meer is aan Wassink van Garderen gegund" de bouw van een van steeh opgetrokken graanpak- huis en de reparatie van een woonhuis, beide aan de In dustrieweg te M.meer. Met de werkzaamheden is inmiddels een aanvang ge maakt. KEURING DIENSTPLICH TIGEN LICHTING 194S. Naar wij vernemen, zullen de dienstplichtigen van de lichting 1948 uit deze ge meente op Donderdag 11 Sept. a.s. (7 pers.), Vrijdag 12 Sept. (7 pers.), Maandag 15 Sept. (7 pers.) en Dinsdag en Woensdag resp. 16 en 17 September 1947 beide dagen 6 personen, worden gekeurd in het barakkenkamp aan de Westerweg 4, Heiloo. GEVONDEN Blauwe heren regenjas, een bril in leren etui en een sigarenkoker. Terug te bekomen aan het Kantoor der Coop. Aank. Veren. W.-meer te Slootdorp. BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer H. B. Dijken, D.D.zoon werd per ingang van 1 Juni j.1. benoemd tot Rijks ass. der Voorlichtingsdienst met standplaats proefboerderij Prof. v. Bemmelenhoeve. De burgemeester van Wieringermeer brengt ter openbare kennis, dat de raad bij zijn besluit van 30 Juni 1947 heeft bepaald, dat een plan van uit breiding voor de gemeente wordt voorbereid. WIERINGERMEER, 1 JULI 1947. De burgemeester voornoemd, LOGGERS. Dijkgraaf en Heemraden van het heemraadschap de Wieringermeer vestigen de aandacht op de bepalingen, van de Dijkverordening, het Wegenreglement Noordhol land en de Keur van het Heemraadschap, krachtens welke het verboden is 1. op de IJsselmeerdijken of binnendijken pluimvee te laten lopen of anders dan op de bermen in hokken te houden 2. van de wegen gebruik te maken tot het doen weiden van vee 3. op de wegen vee onbeheerd achter te laten. Het vee, pluimvee en de konijnen, weike in strijd met deze bepalingen worden aangetroffen, zullen worden geschut. Wieringerwerf, 5 Juli 1947. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, Ir. A. OVINGE, Dijkgraaf. Mr. Th. A. J. VOSTERS, Secr. DISTRIBUTIE RIJWIELBANDEN. Een ieder, die tot nu toe Banden voor VERVANGING HEEFT AANGEVRAAGD en NA SEPTEMBER 1946, niet reeds één of meer Buitenbanden heeft ontvangen, kan op onderstaande dagen een Inschrijvingsbewijs voor Banden afhalen. MIDDENMEER. MAANDAG 7 JULI LETTERS A t.m. E 9—12 uur. DINSDAG 8 JULI LETTERS F t.m. O 9—12 uur. WOENSDAG 9 JULI LETTERS P t.m. Z 9—12 uur. Op dezelfde dagen kunnen personen, die nog geen aan vraag voor vervanging hebben ingediend en Bandenbon nen hebben ontvangen in het tijdvak JUNI 1945 tot en met SEPTEMBER 1946 (dus niet later) een aanvraagfor^ muiier afhalen voor het aanvragen van één Buitenband en dienen dit ingevuld in te leveren, precies een week na de datum van afhalen. Op goedgekeurde aanvragen, wordt gelijk de bon ver strekt. Personen, die een aanvraag hebben ingediend voor EERSTE AANSCHAF, vallen hier dus niet onder en die nen nader bericht af. te wachten. Opgeroepenen, dienen op de aangegeven dagen te komen, daar na-uitreiking voorlopig niet mogelijk is. Het verdient aanbeveling, alle bekendmakingen van de distributiedienst, Schagen uit te knippen, opdat U in de toekomst geen vergeefse reizen maakt. Door de Fa. Kingma is 'n aanvang gemaakt met de bouw van een pootaardappel- koelbewaarplaats voor reke ning van de Coop. Zaaizaad Ver. te Middenmeer. Het ge bouw zal verrijzen aan de in omleg zijnde Havenkade. POLITIE. Gevonden 1 veldfles, br. bekleding met zwarte kroes. 1 huissleutel, 1 grijs jongens jasje en een zwarte meisjes- jas, een portemonnaie inh. enig kleingeld en sleutels, 1 kerkboek, 1 kinderportemon- naie. Verloren een schoudertas. Inl. Politie Middenmeer. W.A.C. 2 FLEVO 3. Woensdagavond werd bo vengenoemde wedstrijd op het terrein te Wieringerwerf gespeeld. De eindstand was 63 voor Flevo. RECTIFICATIE. Waar in ons verslag van de Middenstandsvereniging wordt gesproken van „beta ling van nieuwe middenstan ders" moet dit zijn „toela ting" van nieuwe midden standers. Onderwijzer benoemd. Aan de Christl. Nat, school te Middenmeer, Hoofd de Heer Roolvink, werd be noemd tot onderwijzer, de Heer H. J. Brinkman te Den Haag, Nationaal Feest-Comité bedankt en-bloc. Lag het reeds enige tijd in het voornemen van het Nat. Feest-Comité, een voortzet ting van de na de bevrijding opgerichte Nat. Feestvereni- ging, haar werkzaamheden naar te leggen, Dinsdag j.1. is het er dan van gekomen en is Medemblik een corpo ratie armer geworden In een gesprek, dat wij de zer dagen met één der ex- comitéleden hadden, deelde deze onc mede, dat de geringe publieke belangstelling en de critiek waaraan het Comité bloot stond, het Bestuur tot deze stap hebben genoopt. Wij willen deze argumen ten hier uiteraard niet aan een beschouwing onderwerpen, doch kunnen de opheffing van. het Comité niet anders dan betreuren. WOENSDAG 9 JULI 1947, aanvang half acht, opvoering toneelspel „DE PAPIEREN WERELD door het gezelschap DICK GABEL. Dit toneelspel benadert het meest het orig. Franse cabaret. Entrée f 1.plus rechten. Leden van onderstaande verenigingen hebben toegang a 50 cent. Ambten. Veren. ContactAmbten. Veren. MagneetR. K. Toneelvereni ging D.W.O. W.-meer Klein Toneel en V.V. Flevo.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3