W1ERINGER NIEUWS ff,. ,DE TEMPEL VAN KWUNGHO." WAARHEEN? SCHOOLBELANGEN- COMMISSIE. De schoolbelangencom- missie deelt aan de ouders de-r kinderen die in het aan staande schoolseizoen bui ten de Gemeente onderwijs zullen genieten, het volgen de mede. De Commissie moet thans opgave hebben van de leerlingen die in September naar de Ambacht- of Meis jesvakschool gaan. Dit geldt zowel voor de leerlingen die de cursus vervolgen als voor de nieuwe leerlingen die voor vergoeding van de reisgel den in aanmerking wensen te komen. Voor Oost-Wieringen kan men zich opgeven bij de Hee-r D. Steeman, Hofstraat, Den Oever Voor Hippoly- tushoef en Westerland heeft de Commissie zitting in de foyer van Cinema de Haan te H.-hoef op Dinsdagavond 12 Aug. 7.30 uur. Opgave bij de bekende adressen. Men houde er rekening mede dat de Commissie vóór 1 September de opgaven en gegevens aan het Departe ment moet inzenden en dat na die datum geen aanvra gen meer kunnen worden ge daan. Vergeet dus niet( IJ heden Dinsdagavond op te geven. Voor degenen dia Dinsdag verhinderd mochten zijn bestaat natuurlijk ook de gelegenheid zich in de loop der week op te geven bij de Heer Steeman HOGE ONDERSCHEIDING. De adjudant der Kon. Ned. Marine, de heer R. J. Koel man te Den Haag,( vroeger te Wieringen), is begiftigd met de Ere-medaille in de Orde van Oranje Nassau in goud met de zwaarden. Vischafslag Den Oever. Steun bij de verkoop B0NAangewFÉzenBAND Van 10 Augustus tot Zoals U bekend is worden voor het eerst na de oorlog gedurende Augustus en September weer Zomer- In de periode van 4 tot en zegels met toeslag door de met 9 Augustus werden op de P.T.T. uitgegeven. Deze toe- afslag te Den Oever de onder slag zal ten goede komen staande hoeveelheden vis aan aan Sociale en Culturele gevoerd I doeleinden t.w. Tuberculo- Bot 2260 Kg aal 8749 Kg bestrijding, Kinderuitzen- snoekbaars 1005 Kg witvis bebestrijding, Kinderuitzen- 258 Kg schol 15538 Kg ding, Arbeid voor Onvol- schar 334 Kg tong 1670 Kg; waardigen (A.V.O.), Steun tarbot 325 Kg ponen 85 Kg; aan Ongehuwde Moeders, pieterman 26 Kg wijting 19 Irenefonds, Prins Bernhard- Kg hosmakreel 17 Kg ka-] fonds, Opdrachten aan beljauw 2 Kg nest 4260 Kg.' noodlijdende werkers op cul- kreeft 3 stuks. tureel gebied, Voorzienings- De aan,voer was, over het! fonds voor culturele werkers geheel genomen, nog geringer voor steun in bijzondere ge dan in de voorgaande weeic.| vallen. een met 30 September a.s. wordt op de bon C 26 van het bewijs van inschrijving voor fietsban den een toerbuitenband 'be schikbaar gesteld, Deze band kan rechtstreeks op bon C 26 worden gekocht. Men be hoeft deze bon dus niet bij de distributiedienst in te wis selen tegen een bandenbon, Medemblik. Slechts schol en tong maak-j De T.B.C.-bestrijding ont- ten hierop een uitzondering en! vangt het belangrijkste deel werden in iets grotere hoeveel) van de toeslagbaten, heden aangebracht. De vangst' Er zijn 5 zegels resp. met van paling liep terug van ruimj de beeltenis van Hendrik 12000 Kg. tot minder dan 9000 Kg in deze week. VERLOF BURGEMEESTER. De Burgemeester, de Edel achtbare Heer L. C. Kolff, zal van 18 Augustus t.m. 6 September a.s. met verlof uit deze gemeente afwezig- zijn en gedurende die tijd worden vervangen door de loco-Burgemeester, de Heer F. Bontkes. VESTIGINGSWET. Krachtens de Vestigings wet Kleinbedrijf is aan de Heer M. Oden, Belt te Hip- polytushoef, vergunnig ver leend tot het vestigen van een consumptie-ijsberei- dingsbedrijf in zijn zaak aldaar. U.L.O. - SCHOOL O.-LAND. Van welingelichte zijde vernemen wij dat het niet in het voornomen ligt de Wieringermeer - U.L.O.-sch. tijdelijk gevestigd te Ooster- land, op korte termijn weer In de Wieringermeer te vestigen. Voorlopig heeft men in Middenmeer nog geen huis- en De strijd tegen de Colorado kever mag- niet verslappen. Postduivenvereen. Luchtpost Doordat de manden te laat terug werden gezonden, kon den de leden van nDe Luchtt post" niet deelnemen aan de bondsvlucht op Ciney. Er werd vesting voor de school thans een vlucht op Dordrecht, blijft zij te Oosterland. gehouden. De afstand naari Wieringen was pl.m. 140 Km. 1 Er werden 32 vogels ingekorfdj De duiven werden bij Zuid-] Oostenwind en goed vliég-j weer reeds vroeg gelost, De eerste vogel werd ge-j klokt door N. Helsloot om 8 u, 45 in. 17 sec, 1 De verdere uitslagen luiden; N. Helsloot 1, 2, 3, 4, .6 7 W. Pathuis 5, R Siegers 8 C. Pathuis 9 G. Mast 10; M. de Groote 11, 12, 13, 14. De volgende week wordt een bondsvlucht gehouden op Marbehan in België, De of- stand is 355 Km. Daar de dui ven reeds Zaterdag om 12 uur op de verzamelplaats te Roo sendaal aanwezig moeten zijn, dient het inkorven voor deze vlucht reeds Vrijdagavond te geschieden. Voor de oefen- en africh- tingsvluchten voor jonge dui ven, die in de navluchten mee zullen vliegen, is het volgende schema opgesteld 15 Augustus, Zaandam t' Augustus, Uithoorn 24 Augu- tus, Woerden of Leiden 31 Augustus, Roosendaal. De vlucht op 31 Augustus is de eerste navlucht voor de bond. Daarna volgen dan nog vier vluchten naar verschil lende plaatsen in Bélgië, DE DUIVEN IN ACTIE. „De Luchtbode" zond haar jonge duiven naar Ciney, een afstand van 276 K.M., vanwaar zij Zondag om 8.45 met N.O. wind werden lost. In concours kwamen I heeft een geregeld contaco 63 duiven. bestaan teneinde alle reser- H. v.d. Wetering weird ves zoveel mogelijk te kun- no. 1 cm 1 u. 52 m. 32 sec. nen bemiddelen en daardoor (Snelheid per min. 897 M., het tekort zo klein mogelijk i/e rootaardappeioogsi m Noord-Holland. in deze Provincie, die zo scnaars oeueeia is met iana- aroeiuers, bedraagt net to taal poocaardappei - areaal yzuu ha. Waren er gedurende de verpiegmgstija reeos grote mueinj Krieaen ais gevolg- van het tekort aan perso neel, het hoogtepunt werd terecht verwaent in de tweede helft van Juli, ae tijd waarin de pootaaraappeien iiooidzakeiijic moesten wor den gerooid. lussen de stichting voor den Land bouw m Noord-Holland, de Gewestelij ke Arbeidsbureaux en Bureau Oogstvoorziening per uur 53 K.M.) 2 D. Ma- ret 1 u. 38 m. 19 sec. 3 J. K. Harthoorn 2 u. 35 sec. 4. T. Groot 2 u. 1 m. 41 sec 5. C. Gieling 2 u. 2 m. 6 sec. Angeren naar Medemblik Tot één der vele, door het oorlogsgeweld geteisterde Bra bantse dorpen behoort kleine plaatsje Angeren, De vensterglas, der van de te maken. Op al deze bespre kingen was het beeld zeer somber. De algemene reserve was tot een minimum inge krompen, terwijl ook de be drijven buiten de landbouw een grote behoefte hadden. Zo was er dan bij het be gin van de pootaardappel- het campagne een tekort over gebleven van pl.m. 4.000 van Deventer, Johan de Witt, P. C. Hooft, Mr. J. F. van Royen, Hugo de Groot en een Frankeerwaarde van 2, 4, 7l/a, 10 en 20 cent De toeslag op de zegels be draagt 2, 2, 2V2, 5 en 5 ct., zodat de verkoopsprijs 4, 6, 10, 15 en 25 cent is. T.B.C.-bestrijding is een Landsbelang. Koopt dus Toeslagzegels. ANWB-WEGEN WACHT op route Alkmaar-De Kooi Tien van de 25 nieuwe, uit Amerika ge-impiorteerde, gele motorzijspan-combinaties van de wegenwacht van de ANWB zullen worden gebruikt voor de verdubbeling van de pa- trouilediensten op de drukste verkeerswegen. een weelde was Op de route Alkmaar-De Het Angerse Kooi zal nu ook een patrouille. c0Imté is dit niet vergeten enj gen eil in de eerste tijd 550 dienst worden ingevoerd en komj. vandaag uit het verre Jeugdigen, hoofdzakelijk het ligt in de bedoeling deze.: duiden naar Radboud's Vesteleerlingen van Middelbare door te trekken tot het mond-; om jiaar dank over te brengen] Scholen, ter beschikking van ment op de Afsluitdijk. en Medemblikkers laten) de Stichting voor den Land- De wegenwacht die 15 April; njets onbeproefd om hen zO| bouw gesteld. 1945 werd opgericht, had op waardig mogelijk te ontvangen) 15 April 47 531236 Km. afge-. gn jien ^et verblijf hier zo| prettig mogelijk te maken, Het gezelschap, dat om geveer 11 uur zal arriveren, hoeveelheden' man. Gelukkig stond hier Welke in het ka~j nog wel enige buitengewone Ruitentroef-actie, hulp tegenover. De Noord- door Westerbork. Oud-Beijer- Hollandse landbouw was land en Medemblik werden zeer verheugd te vernemen vejrzameld en in de loop van| dat 1000 militairen tehulp het vorige jaar in het zozeerzouden komen om onder lei getroffen dorpje werden leverd, waren welbesteed ding van het Bureau Oogst in voorziening bijstand te ven dit oord der verschrikking! lenen en mede te helpen in waar een raam met glas bijna; de pootaa-rdappeloogst. Ook de Ned. Jeugd-Gemeenschap Ruitentroef-| heeft haar steentje bijgedra- Op Zaterdag 19 Juli j.1. moesten in een week tijds gerooid worden op Texel, Anna Paulownapolder en in de W.-meer tesamen 1000 ha. pootgoed. De reserves in dienst van het Bureau Oogstvoorziening, welke hiervoor beschikbaar was, bestond toen uit rond 3200 man (Jeugd inbegrepen). Bij een gemiddelde pres tatie van 2'/a are per dag, betekent dit dat ruim 40% kon worden gerooid van hetgeen in die tijd gerooid moest worden. Een oproep via het A.N.P. bracht voor die dagen de gewenste uit komst en zelfs meer dan dat. Velen uit alle hoeken van het land hebben zich aangemeld en een deel van hun vrije tijd beschikbaar gesteld om het algemeen belang te dienen, zodat een zeer groot percentage van de in A gekeurde poters op tijd gerooid werd. Dit is van grote betekenis zowel voor de kwaliteit als voor de prijs en dus voor de uiteindelijke deviezenopbrengst. Op Woensdag 30 Juli, de rooidatum voor de belang rijkste soorten uit de groe pen 3 en 4, hebben de Mili tairen in de Wieringermeer voor het laatst géwerkt. Ook de gevangenen zijn toen in hoofdzaak teruggetrokken en in ander werk geplaatst. De dagen hieraan vooraf gaande is door deze en an dere oogsthelpers met man en macht gewerkt om het gestelde doel te bereiken en met succes. (Wordt vervolgd.) WIERINGEN. POLITIE. Gv. een bruin da- mesvest. Verloren een portemon- naie inh. f 0,70 en postzegels en een portemonnaie inh. f 1.50 en broodbonnen, Inl. bij de Gem.-Bode, legd - ruim 13 maal de aard omtrek. Baconvarkens dienen op tijd geleverd te worden. Omstreeks half Juli is voor gemeester I van Gemst; Iets voor zangliefhebbers i De R.K. Zangvereniging nelia Veronica Maria, dv wordt ten Raadhuize door Bur' „Nieuw Leven" heeft het piftnj Lakeman en A. Bosman Peters en het Me-| opgevat Zondag 31 Aug. a.s, De Coloradokever, die vreet! zal plaats hebben o^ een door aan oogst en deviezen, kan' het Bedrijfschap voor Vee en zich zeer snel voortplanten. Vlees nader aan te wijzen ont In ons land treedt slechts vangstplaats en in één der ccn generatie op, maar het is maanden September tm Decem zeer wel denkbaar is, insect zich aan ons zal aanpassen, als het gelegen varkenshouders in verschillen-; demblikker Ruiteritroef-Comité) een zangmiddag te organise de provincies de gelegenheid; ontvangen, waarna ten huize; ren, waarvoor zij naast de me opengesteld mestcontracten af; van de verschillende gastheren te sluiten voor baconvarkens.- het middagmaal wordt ge- In deze mestcontracten zijn: gebruikt, bijzondere voorwaarden opge-) nomen, o.m,, dat de levering Be middag is gewijd aan de dewerking van haar plaatse-; lijke zusterve.eniging „Zang- Margaretha Cor- J. A. Jan, B. Wierma en G. van Dijk Albert, zv A. Tienkamp en T. Best. Ondertrouwd A, Wurkutn wonende te Twisk en H. J. lust", die van de koren uit Adam, wonende alhier. Getrouwd H. Schekker- man, wonende alhier en A. dat hetj ber, welke in het desbetref klimaat fende contract vermeld staat. Gebleken is, dat in enkele beid tot vestiging zou kunnen! gevallen nu reeds baconvar- krijgen. Dan zouden er zich! kens geleverd worden, «onder twee generaties wikkelen komen e kunnen ont-j dat voor de 1 evering ont- In warmere streken vangsttplaatsen zijn aangewe- zelfs 3 generaties zen. Dit is in strijd met de be palingen, welke in het mest- klimaat| contract voor baconvarkens zijn opgenomen. Voor baconvakens, die niet In het Nederlandse cft één keverpaar per zo- circa 50.000 nakomelingen Het spreekt dus wel van| in de maand, welke de bestrijding van de het contract genoemd is, op over- r.vdckever geen ogenblikl nameplaatsen worden aange- vcrslappen. Het is voor-I voerd, worden dan ook niet root belang de thans de voor baconvarkens vastge- te| stelde prijzen uitbetaald, doch vet schenen vernietigen jonge kevers Gnderdijk, Andijk-West, Wer- vershc^f, Zwaagdijk-Oost Ge- het HStreker Mannenkoor" uit Koetsier, wonende alhier be-i Grootebroek heeft gevraagd. W, van de Ven, Wieringermeer, waar het maal Lely zal worden be-| Grootebroek heeft gevraagd. W, van de Ven, wonende le zichtigd cn een bezoek wordt Dit groots opgezet vocaal Tilburg en P. H. Th. Vlaming gebracht aan de plaats, waar] concert zal worden gehouden wonende alhier G. H, Kei'- de Duitsers in 1945 de dijk lie °P de binnenplaats van het zer, wonende te Velsen en A, Internaat jSt. Radboud", voor Beers, wonende alhier M. dit doel welwillend beschik-! Hogeveen, wonende te Be zer baar gesteld door de Directie, wijk en A. Veerdig, wonende ten springen, alsmede de ver-] woeste dorpen Wieringerwerf Slootdorp en Middenmeer, Na terugkeer uit de Wie,-] ringermeer wohden de gasten] door de Burgemeester en MwJ Peters te hunne huize ontvan gen en alwaar verversingen verdient, van deze instelling. Een prijzenswaardig initia tief van „Nieuw Leven", dat aller 'aandacht en belangstel- zullen worden aangeboden, Vanavond vindt in het Ko ningin Emmapark een feeste- Indien de uitgenodigde ver enigingen hun medewerking verlenen, staat de zangliefheb lijke bijeenkomst plaats, waar] bers uit Medemblik een mooie middag te wachten. door verschillende plaatselijke muziek- en zangverenigingen enige noten ten gehore zullen] BURGERLIJKE STAND worden gebracht. Morgenochtend vertrekken Van 25 Juli tm. 7 Aug. Geboren Jitske Trienke, dv de Brabanders naar Westerbork! B, Kuipers en van S. T. Bart- I lacht kan immers de oorzaak zijn van verspreiding van het gedierte in het volgende voor jaar en daardoor van aantas- •ir.g van het gewas op de vel den. De coloradokever vormt nog 1 fijd een gevaar, zowel voor onze teelt van consumptie pootaardappeien als voor V.V. WIRON. I onze evport van agrarische producten in het algemeen, A.s. Zondag speelt de voet-] Mede dank zij de inten- balvereniging Wiron eenj sjeve bestrijding zijn in Neder vriendschappelijke wedstrijd] lan<J goede resultaten bereikt tegen Kaagvogels I. Kaagvo-; maar het gevaar blijft dreigen gels 2 zal tegen Wiron 2 in| en eist behalve de grootste het veld komen. Daar Kaagvo-j waakzaamheid, actief optreden, gels een 2e klasser is zal het! voor Wiron hard werken wor De Overheid streeft er met] den om een zo goed mogelij.v' alle middelen naar om de ke- figuur te slaan. Het heeft echt ver ujt de Nederlandse land-) ter niet veel gescheeld of, bouw te weren in het wel-j Wiron was ook 2e klasser ge- begrepen eigen belang van! worden en we hebben dus in land en bedrijf mag zij de> de uitslag voor Zondag nog grootste medewerking bij de' wel een weinig vertrouwen, bestrijding verwachten. We geloven dat Wiron 2 het tenslotte nog wel het moei-! Doodt de kever, vernietigt lijkst zal krijgen. het insect door bespuiting van Doe je best jongens. Laat, het gewas op de bekende Het nieuwe ge-{ de normale prijzen, welke voor om ook daar hun erkentelijk- j lema; Petrus Alphonsus Abysius, alhier J. Buijze ker, beide wonende Overleden Geen T. Spij- alhier. slachtvarkens gelden. heid te be,tuigen. Wat er aan de afslag kwam In de week van 4 tm 9 Aug. werden op de Gemeente lijke Visafslag aangevoerd 8500 pond kuilaal, gem. prijs f 1.65 220 pond lijnaal gem. prijs f 2.10 235 pond bot f 0,30 1396 pond baars f 0.25 2631 pond snoekbaars f 0.62 139 pond grove blei f 0,12 282 pond voorn f 0,04 7 1 zv B. Roelands en A, Pb. M.pond karper f 0.20. zien wat je waard bent I wijze Zaterdag 16 Aug. veiling in Hotel Hovius te Medemblik. Zo geluidloos mogelijk laten de jongens zich langs het koord naar beneden glijden. Na een inspannende glij partij staan ze dan eindelijk op vaste grond. Dat „vaste" is eigenlijk te mooi uitgedrukt. Want hun voeten zakten weg in een klamme, vunzige laag, welke bij nadere be schouwing een hoop vuilnis bleek te zijn. „Misschien is dat het behoud van kapitein Fraser en zijn mannen geweest," hoopte Dick, „met een beetje geluk zijn ze er levend afgekomen". „De plaats, waar ze zich thans bevonden, bleek het begin van een gang te zijn, welke zich al spoedig in tweeën splitste. Zonder zich lang te bedenken, stapte Dick, als geboren Engelsman, de linkse van de twee in. Op hun tenen, zonder van de lantaarn gebruik te maken, slopen de avonturiers verder de gang in dicht langs de muur, scherp luisterend naar elk verdacht geluid. Dick overpeinsde, dat er geen eind aan deze tocht leek te komen, toen dat eind zichzelf aankondigde als een hevige botsing. „Terug gilde Dick, die zijden Chinese kledingen een mes gevoeld had en drong zich in de duisternis zo dicht mogelijk te gen de muur aan.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2