WIERINGER NIEUWS HET VRIJE WOORD! Den Oever vierde de Florafeesten. Van Zaterdag tot en mot Dinsdag j.1. werden in Den Oever de traditionele Flora feesten gevierd. De Voorz. van de Flora-veren, de heer Tijsen opende Zaterdag om 11 uur de feestelijkheden met het toegankelijk stellen van de bloemententoonstel ling die dit jaar in de kleu terschool werd gehouden. Onder de aanwezigen bevond zich de heer Bergwerf die tweeenveertig jaar geleden één der medeoprichters der vereniging was. Hij tobnde zich verbaasd over de kwa liteit der ingezonden plan ten, die deze keer inderdaad een uitstekende indruk maakten. Wel w^s het op vallend dat het aantal bloe men en planten veel gerin ger was dan in voorgaande jaren. De keuring had Vrij dagayond reeds plaats ge had. De behaalde prijzen vermeldden wij reeds in onze vorige editie. Voor de demonstraties, der rijveren. „Wieringermeer en Omstreken" die des middags werden gehouden was de belangstelling slechts matig. Dit was jammer daar de ver richtingen van de leden de zer vereniging alleszins het aanzien waard waren. We zagen verschillende aardige staaltjes van rijkunst en vooral de na de pauze ge houden „Tally-ho" bood een interessante aanblik. Door de Floraveren, was hiervoor een viertal medail les beschikbaar gesteld die werden gewonnen door de heren Hoogendoorn, le pr., Viersen, 2e pr., Arendonk, 3e pr. en Kuiper, 4e pr. Zondag was de dag van de V.V. „Wiron". Ze speelde een interessante wedstrijd tegen een combinatie uit Wormerveer. Wiron zag kans deze match met 41 te win nen. Zeer veel supporters en belangstellenden hadden zich des middags op het Wi- ron-terrein verzameld om van deze ontmoeting getuige te zijn. Apollo zorgde voor de mu zikale noot in het program ma en bracht er goed de stemming in. - Vóór de match maakten de leden van de club uit Wormerveer, vergezeld van enkele bestuursleden en le den van „Wiron" een excur sie naar de Wieringermeer. Onder leiding van de heer Luijt werd het gemaal Lee mans bezichtigd waarna een bezoek werd gebracht aan de plaats waar de dijk door de bezetters werd opgebla zen. Terug in Den Dever de monstreerde de sluismeester de werking der spuisluizen en daarna werd het monu ment nog met een bezoek vereerd. Hierna werd in Ho tel Zomerdijk de lunch ge bruikt. Na de wedstrijd reikte trainer de Boer de prijzen, bestaande uit een wisselbe ker, beschikbaar gesteld door de heer S. Zomerdijk, en een tweetal medailles, uit. Door de aanvoerders der beide clubs werd gespeecht, waar na de gasten chocolade, muisjes en havermout aan boden wat door de leden van „Wiron" zeer op prijs werd gesteld. Bij Zomerdijk werd gezamelijk gedineerd. Na het diner werd nog een kort be zoek aan de kermis gebracht. Tot slot werden de gasten tot het station Anna Pau-' lowna uitgeleide gedaan. Maandag zorgde de Oran jevereniging voor het amu sement. Des morgens werden op een terrein nabij de draaibrug kinderspelen ge houden. Hieraan kwam een plotseling einde in verband met het ongeluk aan mevr. Wigbout overkomen. Daar dit in de onmiddellijke na bijheid plaats had besloot het Oranje-comité de ver dere spelen af te lasten. Des namiddags werden door de zwemvereniging „De Bruinvissen" uit Den Helder zwemdèmonstraties en wed strijden gehouden. De be langstelling hiervoor was zeer groot. Als hoogtepunt van het programma kwam koning Neptunus, vergezeld van zijn ega en een zestal allerliefste waternimfen, op bezoek om enige volgelingen ten doop te houden. Groot was vooral de pret toen hij zich onder het publiek begaf om enige oude kennissen te begroeten. Na het bezoek van Neptunus werd door een 10-tal Oeverse zwemmers en zwemsters een wedstrijd ge houden waarvan de uitsla gen luiden Dames, le pr. Mej. M. Vis ser 2e pr. Mej. M. Sperling; 3e pr. Mej. P. de Vries, H.- hoef Heren. 1 K. Sperling, 23,S sec. 2 L. T. Sperling, 25.2 sec. 3. K. Slagboom 26.9 sec. Daarna gaven de „Bruin vissen" nog een waterpolo- wedstrijd te zien, waarmede het programma werd beslo ten. Na afloop Werden de Wieringer zwemmers via de microfoon opgewekt een zwemvereniging op te rich ten. De Bruinvissen zegden in dit verband alle denkbare medewerking en hulp toe. Een onder het publiek ge houden collecte ten bate van de Oranjevereniging bracht iets meer dan f 40. op. Dit is echter veel te wei nig om de onkosten te dek ken. De vereniging heeft momenteel ruim 80 leden die alle kosten voor de door de vereniging te organiseren festiviteiten moeten opbren gen. In een plaats met meer dan 500 inwonende gezinnen is tachtig leden echter veel te weinig. Bij enig naden ken moeten de anderen toch inzien dat het niet aangaat altijd door iemand anders zijn boontjes te laten dop pen. Oevenaren die nog geen lid zijn van de Oranjevere niging, geeft U zo spoedig mogelijk op en steunt zo doende de vereniging ih haar sympathiek streven. Dinsdagmiddag organi seerde de Flora-veren. nog. een ringrijderij op fietsen. Winnaars werden H. de Groot le prijs f 15 P. Boorsma, 2e prijs f 10 W. Huizer, 3e prils f7.50 A. de Beer, 4e prijs" f 5 J. Vink, 5e pr. f 2.50. In de café's en restaurants werden tijdens de feesten filmvoorstellingen en bals gegeven zodat er meer dan voldoende gelegenheid tot het zoeken van vermaak werd geboden. Ook de ker-1 mis verheugde zich in de belangstelling van het pu-1 bliek en we geloven dat een ieder met voldoening op dit feest zal terugzien. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 7 SEPTEMBER. NEP. HERV. GEM. Oosterland": Zaterdagmid dag 4 uur Vrije Vogels meis jes. a.s. Zaterdagmiddag 4 uur bijeenkomst Vrije Vogels Hippo. H.-hoef 10'/» Ds. v.d. Winden H.-hoef ll'/a Ds. v.d. Winden Kinderkerk voor Zondags schoolleerlingen. W.ïancJ 2.30 dhr. v.d. Berg. Den Oever 10'/» uur dhr. v.d. Berg. a.s. Zondag half ftoaalf Zondagschool Hippo. Bosvolk Maandag half vijf. Jongere Zusterkring' Hippo Dinsdag 9 Sept. 8 uur Gecomb. Zusterkring' Ooster land en Westerland t.e Oos terland, Woensdag 10 Sept. 8 uur. Zusterkring Hippo Woensdag 17 Sept. 8 uur. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef 10.30 (einde 11.30) Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp: „DE DROOGTE EVANGELISATIE: H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen. Den Oever 2.30 dhr. Deen. Dinsdag 9 Sept. 8 uur Meis jes Veren. Woensdag 10 Sept. 8 uur Vrouwen Veren. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.-hoef 10 u. Ds. H. Sweepe van Opperdoes. H.-hoef 2.30 Ds. Sehenkeveld Den Oever 10 uur Ds. Sehenkeveld. Den Oever 3 u. Ds. Sweepe. R. K. KERK Zondag 15 Zondag na Pink steren. De H.H. Missen om 7.15 en om 9.30 uur. Na de Hoogmis betaling van de plaatsengelden aan de Pas torie. Ook wordt dan de bi bliotheek weer geopend. Wie misschien nog boeken in bezit heeft, wordt vriendelijk verzocht die terug te bren gen. Om 11.30 Congregatie voor de Jongere Meisjes (tot 17 jaar). Al degenen, die de plechtige vernieuwing van de Doopbeloften hebben gedaan behoren zich aan te sluiten. Om 7 uur Lof ter steek, ere van' Maria. Maandag Feest van Ma ria's Geboorte. Om 7.30 ge zongen H. Mis. Door de week alle dagen de H. Mis om 7.30. Dinsdag- en Donder dagavond om 7 uur Lof. Dinsdagavond 11a het Lof Congregatie voor de Meisjes boven de 17 jaar en Donder dag na het Lof H. Familie afd. Dames. Zondag' 14 Sept. 16de Zondag na Pinksteren. Het jaarlijk se Feest van Aanbidding. Algemene H. Communie van alle Parochianen. Bloemen voor de versiering van het Altaar worden gaarne inge wacht Zaterdag voormiddag. Zangliefhebbers van Wieringen De zangvereniging „Zang en Vriendschap" is genood zaakt het S.O.S.-sein te hijsen. De vereeniging telt niet voldoende leden om van de contributies, alle onkos ten te bestrijden. Alle andere vereenigingen hebben tal van donateurs zodat die verenigingen fi- nanciëel steun ondervinden jr,Zang en Vriendschap" echter heeft steeds getracht zelf het hoofd boven water te houden. Thans gaat dit niet meer en het is aan U of gij „Zang en Vriendschap", de enige •angvereniging in midden- en west-Wieringen, wilt la ten voortbestaan. U kunt dit doen, in de eerste plaats, door U nog heden op te geven als Lid. U kunt dit in de tweede plaats doen door U op te geven als Donateur. De contributie als dona teur is laag gesteld n.1. op f 1.50 minimum; waarvoor men 2 gratis toegangsbewij zen ontvangt voer de jaar lijks te geven uitvoering. In de loop van de volgende week zullen enkele dames bij U aan huis komen om te trachten U als donateur voor de vereniging te winnen. Stel deze dames niet te leur doch geef U op. In de eerste plaats bewijst U uzelf een dienst, doch bo venal helpt U mede een ver eniging in stand te houden die steeds bereid was andere verenigingen belangeloos te helpen en dit in de toekomst zeker niet zal nalaten te doen. Het parool luidt Wordt Lid of Donateur. S Repetities elke Donderdag avond van 810 uur in de Ned. Herv. Kerk. Namens het Bestuur, Mevr. Geusebroek-de Leeuw. Gaarne stelden wij onze noodlijdende vereniging eni ge plaatsruimte ter beschik king in haar laatste poging tot zelfbehoud. Komt burgers van Wierin gen, U toonde reeds zoveel malen uw solidariteit, laat thans de zang niet in de Red. ALS ER MAAR GEEN BRAND KOMT Bij de j.1. Woensdagavond gehouden ciemonstratie met het brandweermateriaal op het Kerkplein is voor de ve le omstanders wel komen vast te staan, dat er nog al het ee;i en ander haperde. Het slangenmateriaal deug de niet. De capaciteit van de spuit echter stelde even- eens diep teleur, zodat men er moeilijk een brand van betekenis mee zou kunnen I bestrijden. De motor bleek j zelfs niet in staat om het water op een diepte van 5.50 meter op te pompen uit de bron op het Kerkplein, zodat de slangen in het geheel niet gevoed werden. Met velen vragen we ons ernstig af, waar het heen moet, indien er eens onver hoopt een brand van bete kenis zou uitbreken Een afdoend herstel of vernieu wing op zeer korten termijn kan men toch moeilijk on der de luxe uitgaven gaan rangschikken. RECTIFICATIE. Uitslag- vliegerwedstrijd. In deze in ons blad van Dinsdag j.1. opgenomen uit slag kwam in de rubriek „Bcststaande grote vliegers" ais le en 2e prijswinnaar 2 Xv dezelfde naam voor De juiste uitslag was 1 J. Deij- kers, 2 E. Pronk 3 Theo Boersen. Niet alleen de middenstand doch ook vele particulieren stelden nog prijzen voor de wedstrijd beschikbaar. Het Oranje-comité ver zoekt ons ook daarvoor langs deze weg hartelijk dank te zeggen. Den Oever. Zondag 7 Sept. 15de Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.30 en om 9.30. Biechtgelegenheid vóór de HH. Missen. De Pas toor komt naar Den Oever. Na de H. Mis toewijding aan het H. Hart. - Zondag 14 Sept. Aanbid- dingsfeest in Hippo. Doet zoveel mogelijk mee aan dit mooie feest. WAARHEEN? Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film „Love Story/' :7 Sept. nam. 2 uur Verg. D.E.T.V. in Café M. Engefte Hippolytushoef. Zondag Bal in café Concordla, Hippolytushoef. Zondag Bal in Café van Houten, Poelweg Wieringen. Zondag Bal in café Centrum (H. Veerdig), H.-hoef. 12 Sept. Alg. Verg. V.V. „Succes"' in Concordia, H.-hoef. Zondag Motorraces op Wieringer Wielerbaan. Algem. verg. Voetbalv „Succes." In Concordia te H.-hoef werd de eerste vergadering onder leiding van Voorzitter L. Noorden j.1. Woensdag avond gehouden, waardoor het bijna een begroetings avond zou kunnen heten. Voorz. kon in zijn ope ningswoord aan 46 personen het welkom toeroepen. Het tweede agendapunt was bestuursverkiezing wegens bedanken van de Heer A. H. Houwing. In deze vacatu re werd voorzien door be- noeming van de Heer P Paarlberg. RONDVRAAG. In de rondvraag vraagt J. de Jong naar sportbeoefe ning in het gesloten seizoen. Op de vraag van J. Blom hoeveel elftallen bij de com petitie zullen uitkomen wordt van de bestuurstafel mede- BEVORDERD. Onze vroegere plaatsge noot de heer R. J. Koelman (thans te Den Haag), welke onlangs is begiftigd met de Ere-medaille in de Orde van Oranje Nassau in goud met de zwaarden, is thans bevor derd tot Officier-schrijver. Reeds eerder sneden wij in ons blad dit onderwerp aan. We legden toen meer de nadruk op de noodzake lijkheid van een verhoging der paraatheid. Inmiddels besloot de gemeenteraad tot het aanbrengen van een alarmeringsapparaat dat naar wij vernamen spoedig zal komen. Wat betreft het brand weermateriaal, inderdaad laat dit veel te wensen over doch de verantwoordelijke personen zijn zich dit be wust en er wordt alles ge daan cm daar verbetering in te brengen. Nieuwe slan gen zijn besteld, mogelijk reeds onderweg. We hopen met het boven staande de bezorgdheid van onze correspondent en de vele omstanders eenigszins te hebben weggenomen al blijven wij met hen van me ning dat een goed function- nerende brandweer - organi satie wel terdege een eis des tij ds is waaraan met nieu we onverflauwde aandacht alle zorg moet worden be steed. Wij vertrouwen dat de op handen zij ndé~ reorganisaties en verbeteringen die ook van hogerhand (gemeentebestuur en Rijksbrandweerinspectie) worden gestimuleerd, de wel zeer noodzakelijke wijzigin gen ten goede zullen bren gen. Red. M. de R. Beleefd verzoekt onderge tekende een weinig plaats ruimte in uw blad. Bij voor baat mijn dank. Twaalf uur, Twaalf uur heeft de klok 't middernach telijk uur reeds geslagen, en dan loop ik rond met klep en stok om voor u de rust te bewaren, slaap dus goede burgers zacht, tot de mor gen goede nacht. Zo zong in vroegere jaren de nachtwacht. Toen was het ook kermis en bal, en overal feest, maar toen was het en bleef het rustig, want het was nacht. Wat een groot verschil bij nu. Als .ze van een feest komen, dan is het een geschreeuw en een le ven, dat er menschen zijn, die er niet van slapen kun nen. Men moet toch goed begrijpen, dat vele mensen na het beëindigen van een zware dagtaak, niet elk ogenblik van de nacht, wak ker behoren te warden, van het leven op straat. Als men de gehele avond plezier heeft gehad dan kan men toch zeker wel rustig naar huls toegaan, dan doet men nie mand onnodig overlast aan. U M. de R.,'nogmaals mijn dank voor de verleende plaatsruimte. G. VINK, Kogerweg 1. Wieringen, Sept. 1947. gedeeld dat men rrïet 5 seni- oris-elftallen en 2 adspiran- ten elftallen de competitie hoopt in te gaan. P. Reijnhout informeert naar de toestand van het terrein, hetwelk de volle aandacht van het bestuur heeft. E. Hartman vraagt naai de voorbereiding van de wedstrijden bij de diverse elftallen. Geantwoord werd dat voor de aanvang der wedstrijden van het le en 2e elftal met de spelers een bespreking gehouden zal worden. N. Halfweeg vraagt meer publicatie voor te houderf vergaderingen en dergelijke. A. v. Eek informeert naar de afloop van het feest van het 2e en 5e. Hierbij blijkt dat er geen goede verstandhouding heerst tussen een deel der leden en de exploitant van het clubgebouw, hetgeen door sommigen ook naar voren wordt gebracht. A. Biigel verzoekt vaste reserve's aan te stellen, het geen, na een toelichting van Paarlberg door de elftalcom missie zal worden uitgewerkt. Besloten werd Vrijdag 12 September opnieuw te ver gaderen, waarbij o.m. ge stemd zal worden over de vraag „Welk clublokaal." Daarna sluiting, nadat Voórz. dank had gebracht voor de betoonde belangstel ling en gevoerde bespreking. POLITIE. Gevonden een manches ter jas. Verloren een sjeutelbos en een dubbele rijwieltas. Inl. Qpm.-bode H.-hoef. AFSCHEIDSAVOND Geslaagden R.K. Hande rschool Donderdagavond werd in één der lokalen van de school, aan J de Klieftstraat de traditioneel geworden afscheidsavond vani de geslaagde cursisten van het Middenstandsexamen 1947 van bovengenoemde school gehou-, 6160 kg. den. Mogen de lawaaimakers die dit aangaat, de opmerkingen van inzender, die in alle op zichten de algemene opvat tingen heeft weergegeven, ter harte nemen. Het is inderdaad bescha mend dat telkens weer blijkt dat vele jongelui zich 's avonds op de openbare weg nog niet weten te gedragen zoals het behoort, waarbij de duisternis als dekmantel voor hun onbe hoorlijkheden moet dienen. De brooddronken schreeu wers na het sluitingsuur beho ren weer tot een ander genre. Wanneer de opvoeding zo als in deze gevallen, tekort schiet, moet deze ter hand worden genomen. Wij zijn daarbij voorstanders van strenge maatregelen. Red. Vischafslag Den Oever. In de 0 voorgaande week werden op de Oeverse afslag de onderstaande hoeveelhe den vis aangevoerd Bot 6330 kg snoekbaars 1818 kg witvis 763 kg aal en paling 16274 kg schol 4933 kgschar 275 kg tong 1067 kg tarbot 112 kg ponen 45 kg pieterman 14 kg garnalen 4839 kg puf MOTORCLUB Aan de feestelijk versierde tafels was namens het Bestuur aanwezig de Heer D. Engel, terwijl van verschillende cur- sisen ook de dames aanwezig twarea. De Heer D. Veerdig sprak namens de geslaagden harte lijke woorden van dank tot de directeur en leraar de Heer H. C. Schneider releveerde de grote Successen van de cursus Voor en gewaagde van de grote werk lust en toewijding van de le raar. WIERINGEN Sept. Zaterdagmiddag a.s. vindt de 3e motorrit plaats voor het kampioenschap van Noord Holland Noord over een traject van circa 130 Km. De start vindt plaats om 2 uur n.m. te Schagen. Kaarten kunnen vanaf 1 uur in ontvangst worden genomen. De Wieri)igers verzuimen niet de benodigde punten de kampioenscompetitie op te halen, Wielerbaan Wieringen. AiS bHiK 8 T Jaarderinf Zondag a.s. vinden op de Wie werd een bedrag onder cou vert aangeboden tot aanschaf-J fing van een nieuwe aktetas, terwijl aan Mw. Schneider een fraai bloemstuk geoffreerd werd lerbaan motorraces plaats op gewone handelsmotoren van 125, 200 en 200 c.c. Dit is voor Wieringen iets De directeur, de Heer Schnei- ,nie"ws eT\ is ze)fs in Neder- der wees in zijn dankwoord i land °P deze wlJze noè wel" vooral op de prachtige gemeen- vertoond, schap die hier in de afgelopen j a adurige training zijn maanden gegroeid was er spoorde aan om dezelfde ge dachte verder te verbreiden verschillende motorrijders dio ons iets goeds kunnen laten zien. Dit zijn o.a. A. J. Kui- Na het officiëele gedeeltePer- J' Hoogesteger, W. Omis, werd de avond verder in gepas-! "y "ais« S. Numeijer, H. t Hart, te vroliikheid doordphrarht mpf van Baren en C, Asjes en Asje anderen. Het zal ongetwijleld een spannende strijd worden en de te vrolijkheid doorgebracht met muziek, zang en voordracht, terwijl de inwendige mens niet vergeten werd. 't Middernachtelijk uur was' sensatie zal niet onbeduidend reeds verstreken toen afscheidJ worden verhoogd door de genomen werd, waarbij Heer J. L, Meervoort nog-, maals waarderende dankwoor-l den sprak. Het was een blij slot een succesvol jaar. de echo's uk de knalpijpen. Niemand verzuime dit evene ment te bezien. Men raadplege voorts de in van dit nummer voorkomendde ad- vertentie

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2