WIERINGERMEER NIEUWS RAAD WIERINGERMEER. NOODSLACHTPLAATS SLOOTDORP. VERKOOP KOE- EN PAARDENVLEES Behandeling schrijven burg en Wethouders over verbin dingen met Wieringen. VERVOLG De Voorzitter meent, dat deze kwestie geenszins eenvou dig is. Van de zijde van het gemeentebestuur is getracht tot een vergelijk te komen, maar tot nu toe is men hierin, zoals reeds werd gezegd, niet geslaagd, Hij wijst er nog maals op, dat door herstel van de Poldersteigerbrug door deze' gemeente wordt voldaan aan' de verplichtingen, die ten aan zien van de Polder Waard - Nieuwland op haar rusten. De heer de Bruijfne meent, dat, daar met het zgn, „oude land" bijna om de vijf kilome ter een brug of andere verbin ding is aangelegd, Wieringen wel zeer slecht is bedeeld. Overigens wil hij er natuurlijk voor waken geld uit te geven, waarmede alleen Wieringen zou z n gebaat. De heer Feikes verzoekt vervolgens het woord. Na er op gewezen te heb ben, dat het herstel van de Poldersteigerbrug voor deze gemeente zeker niet goedkoop zal zijn, daar de kosten ge heel voor rekening der ge meente Wieringrmeer zullen moeten komen, vestigt hij er vervolgens de aandacht op, dat volgens zijn mening de Hippo- lytushoeverweg niet breder is, en van geen betere constructie dan de Klieverweg, Hij meent, dat het stukje „boerenweg" zeker wel in staat zal zijn het zwaardere transitoverkeer te dragen. Daarenboven zal bij de oplos sing, die Wieringen voorstaat, slechts de helft der kosten be hoeven te worden voldaan,1 terwijl zijns inziens de verbin ding met Wieringen in dat ge val bovendien veel beter zou zijn. De weg achter de Polder! steigerbrug, in de Polder Waard Nieuwland dus, is slecht, en men mag zijns inziens daarbij niet alleen redeneren, dat de-', ze kosten toch voor Wieringen komen, en dat zij dus niet ter zake doen. Ook mag men de mensen niet dwingen, in deze gemeente te blijven, zij het ook indirect, daar dergelijke pogingen veel al een tegenovergesteld resul taat hebben. Zijns inziens lei den de plannen van Wieringen voor deze gemeente ook tot financieel voordeel, en een betere vei'keersweg. Hij ver zoekt daarom burg. en weth., niet te volstaan met de Pol dersteigerbrug, en stelt voor, de onderhandelingen met Wie lingen opnieuw te beginnen. Hij wil de poorten van Wie ringen zowel als van Wierin- germeer wijd open stellen. Thans is er in Hippolytushoef een bioscooptheater, en hier geen, maar dat kan anders worden. Hij wijst verder op de at tracties, die deze gemeente! heeft, en denkt in dit verband] speciaal aan de sportinrichtin-j gen, aan Robbenoord, en aan' het zwembad, dat te zijner tijd zal worden gebouwd, We doen1 ook de middenstand geen dienst met de poorten te sluiten zij moet tegen soortgelijke bedrij- ven op Wieringen kunnen con- curreren. De heer Addens blijkt het geheel met de heer Feikes eens te zijn. Hij is bang voor een slaperbrug, indien de voormalige toestand thans weer zou worden bestendigd,1 Zich aansluitende bij de heer Feikes, wijst hij verder nog op schoolbezoek uit Wieringen en speciaal op het voortgezet onderwijs in deze gemeente. I De heer Stoel wil beginnen,' met in de eerste plaats een ernstig, gemis van de zijde van het gemeentebestuur van Wie ringen te constateren, daar dit over deze belangrijke kwes tie niet tijdig in contact is ge treden met het gemeente bestuur van Wieringermeer, Hij zou echter niet gaarne onnodig geld uitgeven de weg in de Waard-Nieuwlandpolder is prac tisch wegens haar onberijdbaar heid niet te gebruiken, Gaarne zou hij een aansluiting zien van de door Wieringen ontworpen weg op de Klieverweg en Rijksweg no, 7. De Voorzitter wijst er op, dat dat onmogelijk is. De heer Stoel meent, dat wel een oplossing in de door hem aangegeven richting zou kunnen worden verkregen. Is; er noodzaak, dan moet het kunnen. Als men wil, dan kan het. Waar nu de poldersteiger brug is, zou een eenvoudige voetbrug aanglegd kunnen worden. Er moet daar geen kapitale brug worden gebouwd, daar dit geen zin heeft. De heer Zoodsma blijkt het met de heren Feikes en Stoel eens te zijn. De Wieringermeer heeft belang bij goede ver binding met Wieringen. Hij zou het zeer toejuichen als opnieuw met Wieringen in overleg zou worden getreden. De Voorzitter wil tot slot over het gesproken'e nog een' enkele opmerking maken. Ten aanzien van het gezeg-| de door de heer Feikes merkti hij op, dat niet opnieuw met! onderhandelen behoeft te wor-] den begonnen, daar wij nog> met onderhandelen bezig zijn. Hij stelt voor de hele zaak nog eens in B. en W. te bezien en dan opnieuw contact op te ne men met Wieringen en de Pol der Waard-Nieuwland, Hij acht de opmerking van de heer Stoel over onwil van de zijde van B. en W. niet juist, doch wil aannemeen, dat deze niet zo bedoeld is, als is gezegd. De zaak zal echter opnieuw in B. en W. worden besproken Het gymnastiekgebouw te Middenmeer. Als punt 20 vermeldt de agenda een voorstel van B, en1 W. inzake de verhuring van kantoorlocaliteiten in het gym nastieklokaal te Middenmeer aan de P.B.H., de distributie- dienst, de NAK en de PTT. De heer Addens vraagt of de huur is vastgesteld in overeen stemming met de huurders, het geen de voorzitter bevestigend beantwoordt, De heer Addens licht toe, dat hij geschrokken rs van de hoge huren. Dé stichtingskos- ten ad f 12.0000.- lijken hem ook wel wat erg hoog. De Voorzitter licht deze post nader toe. In overleg met de gemeentelijke adviescommissie is destijds een en ander gere geld, De huur moet zijn in ziens gesplitst worden in a. de vergoeding van de kosten van het gebouw (d.w.z. de oorspronkelijke stichtings- kosten, een vast basisbedrag derhalve) en b. daarnaast een vergoe ding voor de door de gemeente' aangebrachte voorzieningen,' waartoe de gemeente uiteraard! niet verplicht was. De heer Breebaart vindt een' verhuring voor een periode van| vijf jaren te hoog. Hij meent,' dat in beginsel PTT en NAK| voor hun eigen gebouwen be-; horen te zorgen. Hij zou liever] zien, dat deze diensten na 2 jaren de gebouwen zouden moeten ontruimen. De Voorzitter zegt dat de; bedragen zijn vastgesteld omj de kosten er voor de gemeente, uit te krijgen, Het is niet de bedoeling na 5 jaren de ver huring te verlengen. De heer Breebaart zegt, datj juist dit tijdvak van 5 jaren te laag is. De Voorzitter heeft geen be zwaar in het contract een be-1 paling, te doen opnemen, waar-j door de mogelijkheid wordt geopend het gymnastieklokaal] te Middenmeer binnen de ter-I mijn van 5 jaren te doen ont ruimen. De kosten zullen dan' echter niet verhoogd moeten! worden.. Met deze restrictie, dat het besluit in zoverre zal worden] gewijzigd, dat opzegging bin nen 5 jaren wordt mogelijk ge-i maakt, dat bij opzegging bin-1 nen 5 jaren de resterende kos-| ten voor rekening van de ge-' meente zullen (blijven, wordt het voorstel vervolgens aange nomen. De Noodslachjtplaats. Een voorstel tot het verle-j nen van een bijdrage in het te kort op de exploitatie van de] uoodslachtplaats te Slootdorp tot en met het jaar 1945, wordt vervolgens zonder nadere be spreking aangenomen, even als een voorstel tot het uit breiden van de bestrating van de Brugstraat en in de Toren straat te Middenmeer, waar van de kosten op f 29.500.- worden geraamd. Kerkdiensten W.-meer ZONDAG 28 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. Slootd. 1.30 Ds. Vink. M.meer 10.30 Ds. Vink. W.werf 2 u. Ds. Germans. M.blik 10 u. Ds. v.d. Neut. Opperd. 9.30 u. Ds. Koosterm. Twisk 9.30 u. Ds. Germans. Opperd. 2.30 u. Ds. Koosterm. H. A. GEREF. KERK. Slootdorp 9 uur Leesdienst. Slootdorp 7 u. Ds. J. H. Post. M.meer 9 u. Ds. v.d. Wielen M.meer 3 u. Ds. v.d. Wielen W.werf 10 uur Ds. Post W.werf 4 uur Ds. Post. GER. KERK Art. K.O. in Cantinekamp Terp W.werf 930 en 2.30 Ds. J. v.d. Schaft v. Delft. Slootdorp CHR. GER. EVANGELISATIE School Kerkstraat 6.30 uur dhr. Visser. Kerkdiensten R.K. Kerk. Zondag 28 September. Om 6 uur vroegmis in de cantine „De Terp" en „De Oude Zeug." Om 7 uur te Slootdorp en te Middenmeer. Hoogmis te Slootdorp om 10 uur. Voor de bedevaartgangers is de plechtige H. Mis te Oesdam Heiloo om 9.30 uur. Woensdag is de H. Mis te Middenmeer om 7.30 uur. In de week zijn de dien sten te Slootdorp om 7 uur en 7.45 uur. Op de le Vrijdag om 6.30 uur en 7.30 te gezon gen H. Mis. pas op voor DE coloradokever. De coloradokever blijkt nog steeds aanwezig te zijn. Zaterdag, 20 September j.1., werden er .weer twee gevon den bij J. G. van Strien, Alkmaarseweg C 30, Midden meer. oprichting chr. gem. zangkoor. Met W.werf als eerste is Slootdorp gevolgd en thans komt Middenmeer, zodat elk dorp thans een eigen zang vereniging telt. Slootdorp telt ruim 30 leden, terwijl Middenmeer, alwaar de Chr. Gem. Zangver. j.1. Maandag avond is opgericht, aanvan kelijk met 28 leden, de repe tities zal aanvangen. Het voorl. bestuur werd samengesteld uit de heren A. Terpstra, Voorz., Brink man, Secr. en Mw. Geelhoed penn.-esse. Inzake benoeming direc teur en repetitieavonden worden nog nadere maatre gelen getroffen. aankoop pakhuis. Door onderhandse aankoop ging de werkplaats der wa genmakerij „De Valk" te Slootdorp v.h. de Boer, over in handen der Coöp. Aank. Ver. „Wieringermeer." arm gebroken. De 18-jarige Mej. Zeggers te Slootdorp welke per rij wiel op de thuisreis was van af de naaischool te Hoog- karspel, kwam te hoogte van W.-werf met een harer vriendinnen in aanraking waardoor beiden een tuime ling maakten. Het gevolg was dat Mej. Zeggers hierbij een armbreuk opliep en hiervoor een heelkundige behandeling moest onder gaan in een Ziekenhuis. Enige weken gedwongen rust, voor het in gips zitten- delichaamsdeel is het ge volg dezer val. eerste wedstrijd wordt gespeeld. De Handbalver. „Vlug en Vaardig" zal Zondag 5 Oct. des nam. 2 uur te Slootdorp haar eerste wedstrijd spelen tegen „Wiron" van Den Oever. Kerstpaketten-actie. Gedurende de komende we ken zal ook in de Wieringer- meer de verkoop van zegels voor NJWIN-Kerstpaketten ten behoeve van de jongens over zee, ter hand worden genomen. Nadere bijzonderheden hier over volgen. Coöp. Boerenleenbank wieringermeer. Wieringermeer W.A. Alg. ledenvergadering van Coöp. Boerenleenbank Wie ringermeer W.A. op Dinsdag 16 Sept. 1947, 's av. 8 uur in Hotel Smit te Middenmeer. Nadat de vergadering door de Voorzitter, Dr. Hoogkamer met een woord van welkom was geopend, werden de no tulen van de vorige algem. vergadering gelezen en on- verandert vastgesteld. Het punt ingekomen stukken leverde alleen een briefje van de heer J. v. Wijk op, w>aarin deze mededeelde dat hij verhinderd is de verga dering bij te wonen. In het jaarverslag van de Secr. werden de voornaam ste gebeurtenissen over het afkopen jaar gereleveerd, wa&thai de kassier de reke ning en balans over 1946 voorleest en bij enkele pos-1 ten een nadere toelichting! gaf. Deze stukken werden zonder stemming goedge- keurd. Het periodiek aftredend Bestuurslid J. P. Kits werd met vrijwel algemene stem men herkozen en nam deze herbenoeming aan. In de vacature voor de Raad van Toezicht, wegens periodiek aftreden van de heer P. G. Luth, welke zich niet her kiesbaar stelt, werd met gro te meerderheid van stemmen de heer W. v. Zadelhoff ge kozen, welke hiervan bericht zal worden gegeven. Hierna dankte de Voorz. de heer Luth hartelijk voor de aangename samenwerking in de afgelopen jaren en drukte zijn spijt er over uit dat deze heen gaat. Ook de heer G. Smid, lid van de Raad v. Toezicht, dankte zijn collega, terwijl de kassier hierna ook enkele woorden tot de heer Luth richtte. Daarna kreeg de afgetre- dene het woord en deze ging nog eens in 't kort het ver loop van de zaken bij de bank na, waarna hij allen dank bracht voor de pretti ge verhoudingen tussen de beide colleges alsmede de kassier. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, sloot de Voorz. deze vergade ring welke door slechts 16 leden bezocht werd. rekening. Ontvangsten Kas v. jaar f Ontv. Spaarg. Rekeningh. Centr. Bank Schatk. promessen Postch. en Giro Effecten Deeln. leningen Afschr. Div. reserv. Op res. gebr. w. Rente 1. rek. Rente C. B. Rente eff. en leningen Prov. en kosten lopende rek. Div. ontv. Proefboerderii De Prof. Dr. J. M. van Bemmelenhoeve. iets. Wanneer men de proef velden heeft gezien, is het gemakkelijker de resultaten te beoordelen en te overwe gen wat men voor eigen be drijf er van kan gebruiken. De graanproefvelden zijn nu van het land, waardoor wij in staat zijn aan onze belofte te voldoen. Terwille van de plaatsruimte zullen wij trachten in een beknopt overzicht de hoedanigheden van ieder ras naar voren te doen komen en stellen voor met de wintertarwerassen te beginnen. In No. 10 van de Land bouwvoorlichting voor Nrd.- Holland schreef de Rijks- landbouwconsulent Ir. L. R. Dijkema over het ontstaan en doel van de Proefboerderij en stelde daarbij in het vooruitzicht dat wij regel matig mededelingen zouden doen over ervaringen en resultaten welke op de Proef boerderij zijn verkregen. In de loop van de zomer brachten vele landbouwers een bezoek aan de boerderij. De verschillende opjecten werden bekeken en bespro ken. Dit is een belangrijk Interprovinciaal Wintertarweproefveld W.M. 870. GrondsoortVoor de Wieringermeer III (Zavel) VoorvruchtVroeggerooide aardappelen Bemesting Wikken als groenbemesting 300 kg Sup- 17 per ha 19 April 200 kg K.S. per ha 24 April Grote der veldjes 3.82 x 24.77 94.62 M2. Aantal herhalingen 3 Rijenafstand 22V2 C.M. Zaaidatum 23 October. Zaaizaadhoeveelheid Juliana 160 kg, Alba 136 kg, Sta ring C.B. 145 kg per ha. Binnen gehaald en gedorst 22 Aug. De gemiddelde opbrengst wordt in onderstaand staatje weer gegeven Korrel Kg. per are Verhoudings- Cijfer Stro Kwaliteit- Kaf kg cijfer per are Juliana 467 Alba 445 Staring C.B. 46—1 100 95 81.45 7 (glazig) 75.89 8 (wit) 73.27 8 goudg. 41077.06 326125.84 18460545.73 13493930.49 34600.— 4222043.48 148725.75 56947.37 15945.— 25500.— 5227.29 9770.05 99900.81 22592.86 12713.26 15036.90 Totaal f 36990681.88 f Uitga ven Ter. bet. Spg. Geg. voorsch. Rekeningh. Centr. Bank Postch. en Girod. Effecten Vaste goed. Meubilair Rente spaarb. Rente 1. rek. Onk. Centr. Bank Afschrijvingen Div. res. Div. uitgaven Op reserve gebr. winst Kas 1016251.82 30310.40 18876274.33 12210828.12 4464822.07 80503.— 23313.04 1730.06 33999.35 39057.68 2402.60 15945.— 25500.— 33620.70 5227.28 130896.43 Beschouwingen De weers omstandigheden waren ge durende de winter ongun stig Lage temperaturen veel sneeuw, waardoor het proefveld eind April enige dagen onder sneeuwwater kwam te staan. Hoewei alle drie de rassen bekend staan als niet wintervast, viel het uitwinteren toch erg mee. Het zijn dus wel bijzondere omstandigheden geweest, waardoor wij op dit proef veld geen last van uitwinte- ring hebben gehad. Vermoe delijk is de zaaidatum in deze van veel belang ge weest. Wel constateerden we dat Alba meer moeite had zich vlug te herstellen, waar door de stand 1 Juni bij dit ras iets holler was. Juliana gaf de beste op brengst, met veel stro. Kreeg voor ontwikkeling een 7 kwam 24 Juni in aren was 8 Aug. rijp. Lengte 118 cm. Hing iets voorover. Alba moest het in op brengst tegen de andere rassen afleggen was niet in staat zich na de winter zo vlug te herstellen waar door de stand even holler werd. Verder constateerden wij bij dit ras, dat bij vele aren twee soms drie pokjes loos waren. De oorzaak van dit verschijnsel is ook vol gens de P. D. moeilijk te zeggen. Dit alles bij elkaar zou wel eens de oorzaak van de mindere opbrengst kun nen zijn. Overigens was het stro even slapper als bij Juliana. Kwaliteit was beter, kwam 22 Juni in aren, 12 Aug. rijp. Lengte stro 110 cm. Staring C.B. Kwam ook goed door de winter heen ontwikkelde even snel als Juliana, bleef later iets kor ter vooral het stevig stro bij dit ras maakt het aan trekkelijk ligt met de op brengst vlak bij Juliana kwam 25 Juni in aren was 14 Aug. rijp. Lengte stro 108 cm. De Bedrijfsleider, J. SCHIPPER. TE KOOP T. W. N. 350 c.c., nieuwe banden. JAC. DE JONG, Brugstraat 65, Middenmeer. Totaal f 36990681. Balanscijfer f 7354916.60. SCHAKEN TE SLOOTDORP De liefhebbers van schaken in Slootdorp worden opgeroe pen voor een eerste bijeen komst ten huize van de heer! H. A. Bakker, Brink 51, te Slootdorp, op Woenslag 1 Octo| ber des avonds 8 uur, Maakt gebruik van deze mooie kans om de winter avonden op nuttige en gezel lige wijze te vullen. Medemblik. UIT RADBOUDS VESTE De molen bi gevaar. „Te koop aangeboden voor de sloop de molen te Medemblik," We zijn ervan geschrokken van deze overlijdensaankondi- ging van onze oude molen. Reeds veilig waanden we dit typisch Hollandse bouwwerk aan de ingang der stad, pre cies op de scheiding van het oude en het nieuwe land. Een groepje echte Medemblikker burgers had zich immers het lot van deze in verval ge raakte oude graanmolen aange trokken? Onszelf, de stad en zijn be woners hebben we indertijd geluk gewenst met dit resul taat en de idealisten, de on baatzuchtige redders, onze dank betuigd, En plotseling komt deze droeve tijding_ Hebben zij zich vergist, deze weldoeners Heb ben zij spijt van hun goede daad Of was het niet renda bel en hebben zij dit als een gewoon handeltje willen zien? Het zijn alle vragen, die wij stellen, helaas verbitterde vra gen vanwege de grote teleur stelling, die na dit bericht over ons is gekomen. Wij slaken daarom een nood kreet voor het behoud van onze molen. Wie helpen kan, die helpe Enige poorters. Nieuwesluizerweg 5 zaterdagmiddag 2 uur WE HEBBEN HAAR !j De veelbesproken Ameri kaanse VULPEN „YEAR ROUND". (Schrijft een jaar zonder inkt bij te vullen). 1 jaar garantie. BOSKER's Boekhandel H.-hoef Middenmeer. Noot van de Redactie. Ook ons doet het leed, dat de molen onder slopershanden dreigt te komen. De burgemees ter verklaarde ons desgevraagd dat van gemeentewege een be langrijke subsidie is aangebo den, aangevuld met een even grote subsidie van het Rijk, Beide bedragen tezamen waren onvoldoende om tot het ge wenste resultaat te komen. Naar onze mening zal hulp van particuliere zijde alleen nog redding van de molen, kunnen brengen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3