WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? EEN 60-JARIGE. Op de jaarvergadering j.1. Dinsdag door de Koninklijke Muziekvereniging Harmonie gehouden, werd herdacht hoe op 5 October 1887, dus 60 jaar geleden, de vereni ging werd opgericht. Door de goede zorgen van de heer S. Halfweeg waren de tafels met bloemen ver sierd en prijkte ook een prachtig bloemstuk geschon ken door de zustervereniging .„Apöllo." De voorz. Corn. J. Bosker wijst in zijn openingswoord op de moeilijkheden die de oprichters ondervonden in de eerste jaren om Harmonie in 't leven te houden. Maar men hield vol en spr. brengt een woord van Imjde aan de Heer ,P. Bruul, de enigste, die van de oprichters nog in ons midden is en dus thans ook dus als jubilaris een fe licitatie in ontvangst heeft te nemen. Verschillende anecdoten uit de eerste notulen geput haalt spr. aan om ten slotte een dronk in te stellen op dit heugelijk herdenken. De secretaris, de heer Duijnker, leest de felicitatie; voor, waarvan een van een oud-lid, begeleid met een gift, wat de secretaris de ontboezeming ontlokte „prachtig voor de marstrommen, die we nu toch wel eens mogen aan schaffen mogen er meer deren dit voorbeeld navol gen, dan wordt mijn harte wens vervuld Daarna wordt overgegaan tot behandeling van huis houdelijke zaken. De penningmeester, de hr. Rustenburg doet rekening en verantwoording, waaruit blijkt dat er middelen moe ten worden beraamd om de kas weer op peil te brengen. De aftredende bestuursle den de heren D. Hollander en G. Rasch worden herko zen, terwijl in vacature Gor ter wordt gekozen de heer A. Zwanink. Voorz. wijdt daarbij woor den van eerbiedige herinne ring aan de overleden pen- ningmèester de hr. Gorter en enige ogenblikken stilte werden in acht. genomen. De uitvoeringen voor do nateurs zullen plaats hebben op Zaterdag en Zondag 15 en 16 Nov. a.s. Behalve het ^concert, dat met alle zorg wordt samengesteld zal het toneelspel „De dochter van de Keetbaas" worden opge voerd, een spel uit de tijd der Zuiderzeewerken, ge schreven door Corn. J. Bos ker en dat enige jaren gele den zulk 'n enorm succes had. Reeds gaven een aan tal nieuwe donateurs zich op en men gelooft, dat daar om een derde opvoering no dig zal zijn, waarvan de datum nader zal worden be paald. Het besluit werd tevens genomen, dat Zaterdag 18 October des namiddags half drie een jubileum-mars zal worden gemaakt door Hip- polytushoef en vervolgens door Westerland waarbij jongedames tevens de bewo ners loten zullen aanbieden, waarvan de trekking de vol gende maand zal plaat heb ben. Hoofdprijs een radio toestel en talrijke andere huishoudelijke prijzen. Gaar ne doet Harmonie een be roep op haar vrienden, die nog een prijs beschikbaar willen stellen. Het adres is secretaris Duijnker, Koning- j straat. Ten slotte werd 't Concours i besproken, dat verleden jaar door allerlei omstandigheden werd opgeschort. Vanzelf sprekend kwam daarbij de lijdensgeschiedenis van de muziektuin ter sprake en 't misnoegen van de trage gang- van zaken bij het gemeente bestuur werd niet onder stoelen en banken gescho ven. Voorzitter lichtte toej dat nu een en ander weldra in orde zal komen, docli men haalde de schouders op. De winter staat voor de deur en van bouw is dit jaar al geen sprake. Toch zal men informeren naar 't Bondsconcours en als er blijkt geen kans te zijn zal men volgend jaar een nationaal jubileum-concours op touw zetten. Hierna sluiting. Mien Labberton sprak. Voor een zeer talrijk pu bliek sprak de bekende pae- dagoge en schrijfster Mevr. Mien Labberton Dinsdag avond j.1. op uitnodiging va^ de Ned. Herv. Jongeren Zus- terkring, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef over het onderwerp „De invloed van de kleuterjaren op het latere leven." Het vlotte interessante be toog werd met grote belang stelling aangehoord. Er viel wat uit te leren. Problemen kwamen aan de orde waar mede opvoeders (sters) da gelijks te maken krijgen en hetware te wensen dat deze en dergelijke onderwerpen in ruimere mate de aandacht hadden, of, zo men wil, on der de aandacht werden ge bracht. Na de pauze werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen waarvan een dankbaar gebruik werd ges maakt. Er waren vele moe ders die wat op het hart hadden en in de beantwoor ding van deze praktijkge vallen toonde de spreekster zich waarlijk all-round. Daarna las Mevr. Labber ton een door haarzelf ge schreven schetsje voor, geti teld „Kereltje," waarmede zij veel bijval oogstte. Na afloop verbleef Mevr. L. nog enige tijd temidden van de Jongere Zusters waarbij eerst recht de ton gen loskwamen en nog een genoegelijk babbeltje werd gemaakt. De Zusterkring kan op een zeer goed geslaagde avond terugzien. BOND VAN PL. VROUWEN. Woensdagmiddag 15 Oct. a.s. zal de Handels Onderne ming Joco een verf demon stratie houden met het pris ma ldeuren-tablet. De dames worden uitgenodigd zelf enig te verven materiaal mee te brengen, zoals gewassen lin gerie, pyama's, babygoed? vi trage, gebloemde en effen jurken en blouses, dames j kousen enz. Echter geen te grote stukken meebrengen, Er wordt gedemonstreerd in de kleuren crème, rose, zalm, blauw, cyclaam rood, mosgroen en de keusen tin- vten beige, bruin en toupe. Aangezien de demonstratie 's middags plaats vindt, zul len geen extra bussen rijden. Zie verder advertentie. BIJ ACCLAMATIE BEROEPEN. In de vacature Ds. M. Sehenkevela werd bij de Gec~. Kerk te Wieringen bij acclamatie beroepen Ds. H. J. Heersink, Leger- bn Vloot- pred. b.d. te Hoogeveen Dr. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 12 OCTOBER. NED. HERV. GEM. H.hoef 7V-2 u. Ds. v.d. Winden O.-land 7Va u. dhr. v.d. Berg. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp „Een huis is nog geen thuis" Een kerkdienst voor het ge zin. Een preek voor ouderen èn jongeren. Den Oever geen dienst we gens schoonmaak v.d. Kapel. EVANGELISATIE: H.-hoef 10 u. dhr. v.d. Horst. O.-land 10 uur dhr. O. Deen? W.-land 3 uur dhr. O. Deen. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.hoef 10 u. Leesdienst. H.-hoef 2.30 uur Ds. Post^^cht gezellig. De supporters Den Oever 10 u. Leesdienst. Den Oever 3 uur Leesdienst. R. K. KERK Zondag de 20e Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen om 7.15 en 9.30. Na de Hoog mis bibliotheek en ontspan ning voor mannen en jon gens. Congregatie voor de Jongens beneden 17 jaar om 11.30 uur. Om 7 uur Lof met Octobergebeden. Deze week de gehele week H. Mis om 7.3Ó en 's avonds om 7 uur Lof, behalve Woensdag weaens Congrega tie aan Den Oever. Maandag om 8 uur K.A. voor de mannen. Dinsdag na het Lof Con gregatie voor de Jongens boven 17 jaar en Donderdag Congregatie voor de man nen. Zaterdagavond biecht - hcrenwaii 68 uur. Den Oever. Zondag 20e Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.30 en 9.30. Zaterdagavond 11 October om 7 uur Congregatie voor de Jongeren. Woensdagavond om 7 uur Congregatie voor de dames en om 8 uur voor de mannen. Sport en Spel. Aan het SuccesLijntje. Het was weer druk langs de lijn Zondag j.1. 's Morgens bij de adspiranten, hadden we flink publiek en het is de moeite waard deze jon gens aan het werk te zien. De A.-adspiranten gaven Helder b goed partij. Kort voor het einde was de stand nog 2— 2, wat de verhouding goed weergaf, maar in de laatste minuut gaf de scheidsrechter penalty, (wel wat zwaar gestraft), en van der Velde nam deze feilloos 32. De kleine B-mannen konden het niet bolwerken en -verloren met 40 van Helder C. 's Middags was het weer Tonegido - Nieuws. Zondag a.s, speelt Tonegido dames II tegen TSV van Twisk op eigen terrein te Westerland I ma. Een en ander is goed vereniging Blauw Zwart deed zijn best om de stemming er in te krijgen en draaide zo goed en zo kwaad als het ging een plaatje. De gra- mofoon maar feens wat op poetsen en smeren Piet, dan klinkt het misschien beter. Verder een compliment aan het geachte publiek, het heeft zich zeer netjes ge dragen. Voor de rust zagen we een prima partij voetbal, maar met de doelpunten wilde het niet vlotten al had Succes een kleine voorsprong verdiend. Spoedig in de tweede hel'ft kreeg Hollan der zijn kans en niet. een enorme kogel doorboorde hij het K.V.V.-doel, dit was de grondslag van de overwin ning, want even later deed Cor Rotgans het publiek juichen, door netjes door te breken en te doelpunten. Toen K.V.V. uit een corner een tegenpunt maakte was hgt. even stil langs de lijn. Ook de gelijkmaker lag al, in het net maar er wassen' overtreding begaan. Succes hersteld** zich en voerde de stand geleidelijk op tot 5—1, één van de voet van Rot gans en 2 van Bos. Wat ons opviel deze middag, was de prima geest die momenteel in het S.-elftal heerst en het uithoudingsvermogen is pri- SUCCES-NIEUW?. Het Succes-programma ver meldt voor a.s. Zondag de vol gende wedstrijden Zandvoortmeeuwen^ 1 -Succes 1 Vertrek 10,30 uur. Succes 2 - West-Frisia 3 Aanvang 2.30 uur Succes 3 - Winkel 3 om 10 uur Succes 4 - ZDH 1 om 12 uur Watervogels b - Succes* b Vertrek 8.30 uur. Het Ie elftal wacht weer een zware taak. Want Zandvoort- meeuwen op eigen terrein is, een niet te onderschatten te genstander, Wïj hopen, dat alle Ie elftal: spelers daar volledig van door-' drongen zullen zijn. Wij hebben' echter vertrouwen<A ons elf-1 tal en rekenen zeker op één' punt, j Het 2e elftal tegen West-' Frisia 3 kan een interessante wedstrijd worden, We houden het op de thuisclub. I Succes 3 kan de punten te gen Winkel 3 thuishouden. Succes 4 zal veel moeite heb ben om tegen ZDH succes te boeken of denken de heren er anders over Succes b onderneemt ds reis naar Watervogels b en als zij een gelijk spel Weten te behalen, valt dat ons erg mee. De supporters van fiet le worden er op attent gemaakt, dat ook hun vertrek plaats vindt om 10,30 uur vanaf Ho tel de Haan. Succes jongens en fair play. POLITIE. Gevonden een heren arm bandhorloge, een rijwieltas en een rood ceintuurtje. Inl. bij de Gem.-Bode, Schager Markt. Op de gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen 20 Paarden f 300 f 1200 8 Veulens f 100 - 200; 4 Stie ten Centrale 50 Magere Gel- aekoeien f 250 - f 500 194 id. Vette Centrale; 30 Kalfkoeien f 400 - f 620 45 Pinken Cen trale 26 Graskalveren Cen trale 30 Nuchtere kalveren id. 70 Magere 'Schapen f 60-f 70; 289 id. Vette Centrale 284 Cverhouders f 30 - f 55 27 Biggen f 20-f 40 6 Konijnen f 5 - f 11 125 Hennen f6-f 10. Aanvang v.m. 8.45 uur, Tonegido' I heren gaat naar IJmond te Velsen en Tone gido I dames gaat naar Krom menie om Rood-Zwart I aldaar te bekampen. Moge het resultaat hoopge vender zijn dan de afgelopen week. WONINGCOMMISSIE. De in de j.1, gehouden ver gadering van de raad dezer gemeente benoemde leden van de Commissie van Advies, in gevolge de Woonruimtewet 1947 hebben, met uitzondering; geVen bij HermaiV v7d. V(X- van de Heer A. Buma te. Den ^e> Nieuwstraat. Voor a.S. Oever, hun benoeming aange-, Zondag allen weer succes nomen. toegewenst. Zitting hebbende leden zijn dus thans de Heren D. Oden,i Succesvriend. Voorzitter H. Bodde, C. Boer; sen en P. D. Spaander, Secretaris is de hr, J, Kaaijk, bijgebracht door de Heer Melchers, de man die onze jongens geheel belangeloos traint. Wij hoorden, dat de Heer Melchers verleden week zijn verjaardag vierde, van af deze plaats nog onze har telijke felicitatie. Succes 4 ging zwaar geha vend naar Texel en verloor niet 20. De oudjes laten nog al eens verstek gaan. Voor a.s. Zondag probeert Blauw Zwart om wat sup porters mee te krijgen naar Zandvoort. U kunt zich op Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film „De Vietr Veren." Zondag 12 October Ruiterdemonstratie op terrein aan de Kogerweg te Hippolytushoef. Zondag Bal ln café Concordla, Hippolytushoef. Zondag Bal in Café Van Houten, Poelweg Wieringen. Zondag Bal ln café Centrum (H. Veerdig), H.-hoef. 15 October houdt Bond v. PI. Vrouwen te H.-hoef een bijeenkomst in Foyerr Cinema de Haan. Donderdag 16 October Toneelavond in Cinema de Haan Blijspel in 3 bedr. „Overschotje." Ruiternieuws. Zondag a.s. geeft de Wie- ringer Rij vereniging een de monstratie te Hippo. Het programma biedt dressuur en attractienummers, waar onder Tandemrijden te paard, iets nieuws voor hier, en ook een Tally Ho, dit is een echt wedstrijdnummer er wordt met 3 of 4 paarden gelijk gestart en bestaat dan uit stap, draf en galop, dat soms veel strijd geeft te zien. Deze wedstrijd is voor het publiek steeds aantrek kelijk. Vérder nog ringsteken te paard, hieraan is deelna me voor een ieder vrij. Reeds hebben een 25-tal deelnemers zich opgegeven. Nu nog gunstig weer en het belooft een mooie middag te worden. BURGERLIJKE STAND Geboren Aafke Leonarda, dochter van A. Schipper en J, van Breugel Derk, zoon van D. Drent en S. Jprrema; Meijert Simon,, zoon van J. S. Bakker en T. Reijne. Ondertrouwd G. Mik en J. Lont J. J. Bais en G. A. Tijsen. Gehuwd Gene. Overleden te Den Helder Laurens Bergwerff, 74 jaar, wedn. A. S. M. van Baerle overleden te Alkmaar: Jan Ta- kes, 46 jaar, wedn. G. Bais. VOETBAL. Stand in 3 C gsp. gew. pt. dlc. Meteoor 3 3 6 8—1 V. V. Z. 2 2 4 2—0 Succes 3 2 4 9—4 B. K. C. 3 2 4 6—8 Zand v.m. 3 1 3 5—4 D. C. G. 3 1 3 5—5 Swift 3 1 2 2—4 D. E. C. 3 0 1 3—7 K. V. V. 3 0 1 2—7 V. V. A. 2 0 0 2—4 WIERINGERMEER Onderhandse aanbestedingen en nog wat. Aan de fa, W'assink van Garderen^ te Middenmeer is de herbouw opgedragen van een tweetal loodsen aan de Indu strieweg te Middenmeer, voor lekening van de fa Haytema en Kwant's Dorsbedrijf, beide te Middenmeer. Eveneens bestaan er in ver gevorderd stadium plannen tot herbouw van de panden van W. Keppel, melkhandel en Coöperatie ,,De Tijdgeest" aan de Brugstraat en een nieuw bouw van een schoenmagazijn met werkplaats, voor rekening van de heer J, Stevens te Nieuwe Niedorp, welk pand eventueel zal verrijzen aan het achterste gedeelte van de Brugstraat, naast de drogiste rij van de Heer P. J, Smit, DEN OEVER. Schaken, Maandagavond opende de schaakveren. ,:De «Kraaien" te' Den Oever weer haar deuren en begonnen de competities, voor het seizoen 1947-1948, De opkomst was deze eer positie worden de clubavon- groot. Slechts een twaalftal leden waren aanwezig, In verband met de kolen- pocitie worden de clubavon den deze winter niet gehou den in Hotel de Haan, doch bij D, Lont, wiens localiteit centraal wordt verwarmd. De heren zullen dus in de a.s. winter geen kou behoeven te lijden én de noodzakelijke rust in het clublokaal is ge-( waarborgd,» daar in het kleine zaaltje wordt geschaakt. Onderstaande partijen wer-, den deze week gespeeld Groep A Werkhoven - Kale veld *1-0 Kaleveld - Hekman 0-1' Hekman - Folkers 1-0 Folkers - Houwing 1-0, Houwing Holst 1-0| Holst - de Boer 0-1 i Groep B Bossema - Slagboom 1-0, Slagboom - Schuit 1-0' Schuit - Keijzer 1-0; Keijzer - Bossema 0-1 j i Hamstra - J. Slagboom 1-0 V.V. WIRON. Programma voor Zondag a.s. Wiron 1 - Geel-Zwart 2 Aan vang 2 uur. Wiron 2 - Geel-Zwart 3, 12, u. Kaagvogels 3-Wiron 3 lt) u. JVC a - Wiron a 10 uur, HRC c - Wiron c 10 uur. WIRON - ZDH Zondag was Wiron 1 de gast van ZDH te Den Hoorn op Texel. ZDH moest in ons elftal weer haar meerdere er kennen, al hadden we dan ook meer moeite om de overwin ning te bevechten dan we de laatste wedstrijden gewend waren. Volgens enkele spelers van ZDH, die we na afloop even spraken, zal het kampioenschap ons elftal dit seizoen niet ont gaan. Onder leiding van scheids rechter Manuel, werd om half drie de bal aan het rollen gQ-, bracht. Reeds dadelijk werd; het duidelijk dat we aan ZDH geen gemakkelijke kluif zou den krijgen. Er werd jf'oed ge speeld en onze verdediging, moest nog al eens ingrijpen. Na ongeveer een kwartier spelen zagen de Wieringers kans om door te^rekep en de leiding te nemen. ZDH liet; de moed niet zakken en de-1 den alle moeite om gelijk te maken. Dit lukte echter niet! en nog vóór de rust wist on-| ze linksbuiten, nadat hij de bal met de hand had gespeeld, wat de scheidsrechter ontging, de voorsprong tot 2-0 te ver groten. Na de thee was Wiron tech nisch weer in de meerderheid. De jongens zagen echter geen kans meer doelpunten te ma ken, wat hoofdzakelijk te wij ten was aan het feit, dat ZPH geheel verdedigend ging spelen e# de achterhoede met de ge-j hele middenlinie ging verster-J ken. Het ontging de scheids rechter nog eens dat de keper I der gastheren de bal, na een vliegend schot uit onze voor-! hoede, ver achter de doellijn weg"grabbelde en met een 2-01 overwinning kwam het einde van deze spannende match. DE WONINGBOUW Vorige week geleek het er in de Brugstraat -te Midden meer op, dat ook daar de hui zen opgebouwd zouden wór den. Kozijnen* en deuren waren n.I. opgesteld, zodat de metse laars konden beginnen. Maandag zou een ploeg van deze vaklieden ook aan de arbeid getogen zijn, indien zij. gekomen waren, De heren lieten echter ver- stek gaan, zodat men ten aan zien van de Brugstraat in af wachtende houding moet blij ven verkeren. Moge dit spoedig ten gunste veranderen DOOPSGEZINDE GEMEENTEAVOND. Op Vrijdag 3 Octobe»r heb ben de Doopsgezinden in de W.-meer, na de bevrijding, hun eerste gemeenteavond gehouden in Hotel Smit te Middenmeer. De opkomst stemde tot aller tevreden heid. Ds. Oosterbaan opende de bijeenkomst met een har telijk welkom tot de aanwe zigen. Mevrouw Oosterbaan, ■gaf in een kort bestek een algemene indruk over Indië van vóór de oorlog. Na een gezellig praatje en een kopje thee vertelde Ds. Oosterbaan over het ont staan van de Doopsgezinde gemeente en het Christen dom in het algemeen. Gesproken werd nog over het oprichten van een lees kring, Zusterkring, terwijl de wenselijkheid naar voren we-rd gebracht meer gemeen teavonden te houden. Daarna sloot Ds. Ooster baan deze geslaagde samen komst. COLLECTE. Aan de Prins Bernhard Stich ling, een vereniging, die zich bezig, houdt met de sociale; verzorging van militairen, is vergunning verleend tot heL houden van een collecte inl deze gemeente op 17 Oct, a.s. TE KOOP een goed onderhouden KOLENFORNUIS, merk Küpperbüsch. JOH. v. HEUSDEN, Meeuwstraat 90, W.werf. TE KOOP een prima VULKACHEL, Godin. Adres L. IJ. KUIPER, Schelpenbolweg E 42, Slootd.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2