WIERINGER NIEUWS ARBEIDERS- AVONDSCHOOL. Kiesvereniging Wieringer Belang. Vergadering van de Kies- veren. „Wieringer Belang" op Woensdagavond j.1. in café Centraal te H.hoef. Na opening volgt bestuurs verkiezing wegens reglemen taire aftreding van de heren C. J. Bosker en N. Mulde-r die niet herkiesbaar zijn wegens hun raadslidmaat schap. Worden gekozen de heren B. H. Kraan en J. C. de Vries. Door de Kascommissie de heren H. Zon en J. C. de Vries wordt rapport uitge bracht dat alles in orde is bevonden en adviseren tot goedkeuring. De penning meester, de hr. R. Kat wordt dank gebracht voor zijn richtig beheer. Door het- Bestuur wordt medegedeeld, dat van de hr. B. H. Kraan een verzoek is ingekomen bij het Gemeen tebestuur aan te dringen, dat zo spoedig mogelijk tot het stichten van een U.L.O.- school alhier wordt overge gaan. Op een bevolking van 7000 zielen is een Ulo-school ge wettigd, temeer waar thans 60 kinderen uit deze gemeen te de Wieringermeer-Ulo- school, die hier tijdelijk is gevestigd, bezoeken, en bij een ingestelde enquette is gebleken, dat voor 't volgen de jaar tenminste 23 leer lingen van Wieringen we derom zullen worden inge schreven. Op een 3-mans- school kan zeer zeker wor den gerekend. Een vaste Ulo-school zal ook het leer- lingenbezoek stimuleren. De vergadering besluit on middellijk een adres aan het Gemeentebestuur te zenden. Komt ter sprake de bus diensten voor de kinderen, die scholen te Den Helder bezoeken. De vertrekuren zijn dusdanig, dat de kinde ren een hele poos moeten ronddolen voor de school deuren worden geopend. Vooral in 't winterseizoen is dit funest. Wordt besloten zich met de Commissie Steeman daar over in verbinding te stel len. Omtrent de actie, die ge voerd wordt over gelijke klasse-indeling van stad en platteland, besluit de ver gadering een bedrag voor de commissie beschikbaar te stellen tot bijdrage in de kosten, waar men van oor deel is, dat de klasse-inde ling niet alleen onrechtvaar dig, maar ook voor 't be drijfsleven, dat zich daaraan toetst, funest, is. De heer J. C. de Vries uit zijn ergernis, dat de ver- keerszuil op 't Hoekje des nachts niet verlicht is. De Heer Berkhout zegt dat dit euvel ligt aan de baldadigheid van de jeugd. Niet alleen wordt het glas telkens stukgeslagen, maar meermalen lamp en zelfs de fitting' er uit gestolen. Laat de politie eens zulk 'n bel hamel een paar nachten in de cel duwen, dan zal 't wel over zijn. Aangaande het te maken Naco-parkeerterrein te Den Oever is de vergadering van mening, dat dit gevaarlijk dicht bij de Christel, school komt te liggen. Men wil de betreffende autoriteiten daarop wijzen. De Heer S. Lont (vet) ver zoekt 'n adres aan het Ge meentebestuur te richten, waarin wordt aangedrongen, dat bij opdooi een verbod voor zwaar verkeer op bin nenwegen wordt ingesteld. Verder wordt gevraagd of er nu al een sneeuwploeg is aangeschaft, 't Bestuur zal een en ander onderzoeken. De heer Kat zegt dat. vol gens 't laatste raadsverslag de riolering te Westerland op 't derde plan zal komen. We zullen dan deze herfst en winter weer 'n hopeloze toestand moeten meemaken. Spr. wil er op aandringen, dat deze kleinigheden on middellijk worden uitge voerd. 't Bestuur zegt toe drang op de betreffende in stantie te zullen uitoefenen. Hierna sluiting. MEN MAG DE POLITIE NIET SLAAN.... Bakker Nan W.Jbzn., kwam onlangs in verzet tegen de politie toen deze hem atten deerde op het onhygiënische vervoer van brood in zijn bak kersauto (er lagen betonpalen bij ide consumptie-artikelen) en hem deswege wilde verba liseren. Een complete vechtpartij met de Heilige Hermandad op het erf van vader Jb. waar aan de gehele famiie deel nam, was het gevolg. Wachtmeester S. moest daar bij bijna het loodje leggen. Voor dit feit had men zich Dinsdag j.1. voor de rechter in Alkmaar te verantwoorden, doch de familie was niet ver schenen. Nan werd bij verstek ver oordeeld en mag thans 6 weken in het schuurtje over zijn zon den nadenken. Vader Jb. broer Jan werden tot een maand gevangenisstraf veroor deeld. Visafslag Den Oever. In de periode van 6 tot en met 11 October werden op de Oeverse afslag de onderstaan de hoeveelheden vis aange bracht Bot 10054 Kg, snoekbaars 3603 Kg witvis 627 Kg pa ling 84554 Kg schol 24378 Kg schar 2191 Kg tarbot 521 Kg; tong 1865 Kg wijting 1243 Kg kabeljauw 251 Kg poon 699 Kg schelvis 233 Kg rog 42 Kg hake 124 Kg hos makreel 19 Kg puf 1115 Kg; garnalen 1080 Kg; wulken 2840 Kg. SCHAKEN. Maandagavond werden v.'or de competitie van ,,De Ki aai en" de volgende partijen ge speeld Groep A A, G. Hekman-R, Werkh. 0-1 J. Kaleveld- J. P. de BoeHA Va Groep B J. Slagboom-H. Hamstra 0-1 W. Keijzer - W, Schuit 0-1 Jn. Slagboom-Bossema 1-0 De heren schijnen er nog, niet aan te kunnen wennen de Maandagavond weer voor de schaakclub beschikbaar te houden. De opkomst was deze keer weer eens hopeloos slecht. Van niemand werd bericht van verhindering ontvangen. U weet toch dat er was afgesproken, dat bij verhindering de wed-I strijdleider in kennis moet worden gesteld, op straffe van; het verlies der vastgestelde' partij We vertrouwen er op dat| de volgende week de leden, I die enigszins kunnen komen, present zullen zijn. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 19 OCTOBER. NED/HERV. GEM. H.-hoef geen dienst. Den Oever IOV2 uur dhr. v.d. Berg. W.land HALF DRIE Ds. v.d. Winden. Woensdag 22 Oct. 8 uur Jon gere Zuster kring. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. H. J. DE WILDE, van Balk (Fr.) Collecte voor de Zending EVANGELISATIE: H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen* Den Oever 2.30 uur dhr. v.d. Horst. i Zondagavond 7.30 uur in de kapel te Den Oever Jeugd- I dienst, uitg. van de jeug£- jongerenclub. Voorganger de i Heer A. v.d. Horst. Onder- werp Vleugellam. Ook de ouderen zijn van harte welkom. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.-hoef 9.30 uur Ds. Dekker van Ehkhuizen. H.A. H.-hoef 2.30 Ds. Dekker. Nabetrachting. Den Oever 10 u. Ds. K. Blom van Baarn. Den Oever 3 uur Ds. Blom. R. K. KERK Zondag 21e Zondag na Pink steren. De HH. Missen om 7.15 en 9.30 uur. Na de Hoog mis bibliotheek en ontspan ning voor de mannen en de jongens. Om 11.30 Congrega tie voor de Meisjes onder de 17 jaar. Om 7 uur Lof en Octobergebeden. Deze week de gehele week H. Mis om 7.30 en iedere av. om 7 uur Lof met October gebeden. Maandag om 7'/s uur K. A. voor de Meisjes. Dinsdag 7.30 Congregatie voor de Meisjes boven 17 j. Donderdagav. 7.30 Congrega tie voor de dames. Zaterdag biechthoren 68 u. Zondag a.s. plechtige viering van het feest van Christus Koningschap. Den Oever. Zondag 21ste Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.30 en 9.30. Biechthoren gewoon. Zater dag a.s. Congregatie voor de jongeren. Offic. bekendmaking. Kosteloze Inenting. Burgemeester en Wethou ders van Wielingen brengen ter algemene kennis, dat de gelegenheid tot kosteloze vaccinatie en revaccinatie zal worden gegeven in ver schillende gebouwen en wel Woensdag', 22 October a.s., des vóórmiddags 11.15 uur precies, in een lokaal van de O.L.-school te Den Oever (mede voor de bijzondere school aldaar) en tevens voor Oosterland. Donderdag, 23 October a.s., des namiddags 4 uur precies in het gymnastiek lokaal van de O.L.-school te Hippolytushoef (mede voor de bijzondere school aldaar en voor Westerland). Revaccinatie is telkens 14 dagen later. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze gelegen heid algemeen wordt open gesteld. Medenemen van de stam kaart van het kind is zeer gewenst. Ouders en verzorgers wor den er op opmerkzaam ge maakt, dat de vaccinatie al leen is aan te raden voor kinderen jonger dan twee jaren en dat de meest ge schikte leeftijd, waarop de kinderen kunnen worden ingeënt, in verband met het optreden van encephalitis, tussen 3 en 9 maanden is. Belanghebbenden worden verzocht op de aangegeven tijd aanwezig te zijn. Wieringen, 15 Oct. 1947. Burg. en Weth. v. Wieringen, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. LET OP LET OP Wie komt er 4 Nov. in Cinema de Haan Zie verdere aankondiging Liefhebbers voor een ARBEIDERS AVONDSCHOOL DEN OEVER gelieve zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij de heer A.SLAGBOOM, Dijk- straat 6, Den Oever. Cursusgeld f 15. 30 lessen per jaar. WAARHEEN? Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film „De Zeven Zondaars." Zondag' café H. A. Veerdig. Gezellig zitje (Muziek.) Zondag Café v. Houten, Poelweg, gezellig zitje (muziek.) 20 Oct. Maatpij tot Nut van 't Algemeen. Eerste Nuts- avond. in Hotel Smit, Middenmeer. 22 October Bijeenkomst PI. Vrouwen in Cinema de Haan. Aan het „Succes" Lijntje. Zondag zijn we eens langs de lijn geweest bij Succes II dat uitkwam tegen West- Frisia 3, een onbekende te genstander. Het lijkt ons een mooie afdeling, waar ons tweede elftal thans in speelt en we kunnen nog heel aar dige wedstrijden te zien krij gen. De publieke belangstel ling viel deze middag wat tegen, we hadden concurren tie van de paardensport. Maar zij, die Succes trouw waren gebleven, hebben kun nen genieten van een aar dige vlugge wedstrijd. Het is een mirakel zoals Albert er nog doorheen kan wurmen. De overwinning was ten volle verdiend. Succes I kwam met een flink aantal Blauw-Zwarters te Zandvoort aan, zag de boulevard, maar won niet. Van een oogge tuige vernamen we, dat on ze jongens weer op die zie lige kleine lichtjes geleken van enige tijd geleden te gen Racing. Wanneer zullen! die weer eens ontbranden j zoals tegen K.V.V. Het was een slechte en ongelukkige wedstrijd die onze jongens speelden. Er werden dure j blunders gemaakt, maar één ding is mooi er is niet ge- j kankerd, er was evengoed, een goede stemming. Wij ho- j pen dat het zo mag blijven. We zijn Zondagavond nog even in ons nieuwe clublo- kaal geweest. Ook hier was i stemming en hoe kan het anders. Rinus leeft ook mee, hij zorgt dat U al vroegtijdig de voetbaluitslagen weet. Alles keurig in orde. En dan a.s. Zondag gaan we naar B.K.C., want daar is wel de derby van het sei- zoen.Dat wij getuige moge zijn van een mooie wedstrijd is de wens van Succesvriend. HET KINDERHOEKJE. VOOK HET EERST NAAR SCHOOL. „Mammie, moet ik nou morgen naar school vroeg Rietje. „Ja, Rietepiet", antwoord de Moeder, morgen moet je voor 't eerst naar school. Hoe vind je dat nou Zou je niet liever bij Mammie blijven Dan kun je fijn de hele dag in de tuin spelen met Annie van hiernaast. Ik zou maar thuis blijven, Riet." Maar daar had Rietje toch geen zin in. Haar broertje Jan zat al in de 3de klas en die vond het altijd fijn op school. En hij zei, dat het wat - een - aardige juffrouw was in de eerste klasMaar toch was Rietje in haar hartje een klein beetje bang om morgen zö maar naar die grote school te stappen. Heel verlegen zat ze de volgende dag in de klas. Stille tjes zat ze alles te bekijken, de mooie plaaten, al die nieuwe kindertjes en.de juffrouw. Maar al heel gauw was ze gewend en ze vond het er wat fijn. Ze vond de juffrouw zö lief, die kon zö mooi vertellen Prachtig S En zij, Rietje, had helemaal alleen een versje gezongen voor de klas, dat durfde ze zö maar. „Mooi gedaan, kleintje", zei Juf. En Rietje voelde zich groot. Thuis gekomen, vertelde ze alles aan Moeder. „Mag ik morgen wéér naar school, Mammie „Ja Rietepiet, je mag," zei Moeder lachend. Ze vond het fijn, dat haar meisje het zo naar haar zin had gehad, op die grote vreemde school. VERTELFEE. ONGS WIERINGER HOEKJE. Succes - Nieuws. En nu B.K.C. Succes is in de Zandvoort- se duinpan, een prachtig terrein in de naar alle zijden hoog oplopende duinen, Zon dag j.1. roemloos ten onder gegaan. De tevoren behaalde re sultaten deden het beste omtrent ons le elftal ver wachten doch met deze 15 nederlaag zijn ongetwijfeld vele illussies de bodem inge slagen. Wij waren met de talrijke vergezellende Wie ringer supporters getuige van de debacle en hebben met eigen ogen gezien hoe zij tot stand kwam. Er zijn kostbare fouten gemaakt, doch we zullen er het zwijgen toe doen. Zand er overOnze algemene indruk was dat S. een totale off-day had. In dit licht ge zien mogen wij op beter schap hopen. Deze nederlaag heeft ons geleerd dat Succes er nog lang niet is. Weliswaar zijn 2 fraaie overwinningen be haald, op D.E.C. en K.V.V. en deze zijn van grote bete kenis, doch gezien de plaat sen die deze clubs thans op de ranglijst innemen kunnen deze overwinningen niet als waardemeter voor de kracht van ons elftal worden geno men. Alsnog zal Succes haar kunnen moeten tonen en in j dit opzicht komt het belang j van de wedstrijd van Zondag a.s. tegen B.K.C. wel in een i heel bijzonder licht te staan, j Succes zal daar uit een an der vaatje moeten tappen en we zijn er van overtuigd dat dat ook gebeurt. Een overwinning op de op papier sterkere Poldersen zou Succes weer in de voor ste gelederen brengen, het moreel onzer jongens sterken en onze club in aanzien doen stijgen. Een nieuwe nederlaag be tekent dat Succes' rol voor lopig is uitgespeeld, waarna wij slechts mogen hopen dat zij zich in de toekomst met enige moeizaam vergaarde punten in de middelmoot kan handhaven. Het is echter nog te vroeg voor verdere bespiegelingen en intussen blijft de wed- Nou Bram, zeit Kee van de week, net toen dat ik de'rs een boek over Wierin gen zat te lezen, je moet toch nocheres wat skrive, de menske konne wel denke dat we van Wieringe of wasse. Kee ze kenne zegge wat ze wille maar ik doen het niet Ik weet zowat niks meer. Maar ja dat weet je al met de vrouwe, de man is baas, maar wat het wijf zeit dat gebeurd ok Van de week reed ik den nog eres op mien historische fiets met anti-plof, voer een houten en achter een mas sieve (voer het stoten) deur de Noever. Nou is het mien gewoonte niet om bij een kroeg an te gaan, maar dia.* zag ik Jurrie. Ik was zoderes met 'm aan het prate en wie komt dir an Dat was Dirk van Falje, dir ik noggeres mee op de planke staan hew. Ik mopperde wat dat Kee me aldeur achter mien broek zat voer nieuws, maar Dirk het me uut de put holpe dat beloof ik je. Hij nam me helegaa/r mee naar de Kapel en dir zag ik nog ouwe kennisken van me, was Trijntje Tiesen en Sien- tje Kuiper en Albert je niet te vergeten, Vries Berghorst, Jacob Kaleveld en Trijntje Schol, die nou ok Noeverse worrën is. Wel wel, zeg ik, de vrouwe hewwe de kolder in 't hoofd zeker, ze ware di?r toch zo an het skoonmake, de hele Ka pel most er an gelove. Nou het was wel nodig ok want in 11 jaar wa5 er niks an din. Maar het mooiste van al les was dat de klok weer luid wier as de vrouwe begonne en ik weet nog best dat dut vroeger ok beurde as ze an het skommelen ware. Nou vrouwe voer jullie hew ik net zoveul respect as voer mien eigen Keetje hoer en ik bin ok vast van plan om de eerste dienst in de Kapel weer bij te woenen een Zundeg en die zalle dir wel meer weze denk ik. Ik zeg net. teugen Keetje dat ik mien brief klaar hew maar nou zit zie in mien boek te lezen, dir was het wel om begonnen denk ik. Ja vrouwe die binne nog al deres zo, hé, den kenne ze niet vele dat je deres een mooi boekje hew en den pro- bere ze het met je. Ik zou zegge tot de are keer, BRAM. strijd van Zondag een volko men open vraag. We rekenen op fair play, veel bezoek uit Wieringen en een spannende match. De stand in 3 C is thans gsp. gw. pt. dlc. Meteoor 4 4 8 11- 2 B. K .C. 4 3 6 11- 9 V. V. Z. 3 2 5 4-2 Zandv.m. 4 2 5 10-5 Succes 4 2 4 10- 9 D. C. G. 4 2 4 6-6 Swift 4 13 4-6 V. V. A. 3 12 4-7 K. V. V. 4 0 1 3-12 D. E. C. 4 0 0 2-9 In de reserve le klasse N.H.V.B. gaan H.R.C. 4 en D.T.S. 2 beiden met 6 pun ten uit 4 wedstrijden aan de kop, gevolgd door het ongeslagen Succes 2 met 5 punten uit 3 wedstrijden, zodat onze jongens er rela tief het beste voorstaan. De wedstrijd van Zondag a.s. tegen Alcm. Vixtrix 4 is dus van veel belang. In 3 F leidt B.K.C. 2 doch de fraaie overwinning Zon- j dag van het derde van Suc- J ces doet voor ons elftal het beste verwachten. Succes 4 staat er niet zo goed voor. In deze afdeling, 3 G, zullen Wiron en Helder 4 beide nog ongeslagen het moeten uitvechten. Toch kan ons 4e nog voor verras singen zorgen. In afd. 4 J. doet Succes 5 goed werk. S. is nog onge slagen doch heeft minder wedstrijden gespeeld dan het leidende Kaagvogels 3 dat 8 punten uit 4 wedstrijden heeft, gevolgd door Z.A.P. 5 met 6 uit 4. Tenslotte volgt hier nog het programma voor Zon dag a.s. 2 uur B.K.C. I Succes I. 2.30 Succes 2 Alcm. Vixtrix 4. 12 uur Succes 3Petten 2. 2.30 u. J.V.C. 2—Succes 4. 10 u. Succes 5Kaagv. 3. 1 uur Waterv. aSucces a. Vertrektijden, zie publicaties. V.V. WIRON. Programma voor Zondag a.s. Wiron 1- Helder 4, 2.30 uur Wiron 2 - Waterv. 4, 12 uur Schagen b - Wiron a Uitwed strijd 1 uur. Wiron 3 - Flevo 3, 10 uur. Op adspiranten b na, komen alle elftallen dus weer in het veld. Wiron 1 zal natuurlijk geweldig haar best doen om de 5e overwinning in deze competitie te bevechten^ De kansen staan niet slecht. Toch zullen de heren op hun tellen moeten passen en de tegen stander niet moeten onder schatten. Ook het 2e is vast van plan te winnen. En voor het 3e is het niet meer dan een staal tje van plicht om de gewel dige nederlaag van verleden week goed te maken en ook de beide punten thuis te hou den.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2