DE KORENAAR- SCHEURKALENDER UIT RADBOUDS VESTE. WAARHEEN? Poldereeuwfeest. (Vervolg.) De Heer Kooij oogstte met 2ijn onder grote aandacht gevolgd betoog een welver diend applaus. Vervolgens trad Amicitia" voor het voetlicht met de klucht „Worst en Aristocra tie", welke enorme bijval vond. Het zou te ver voeren hierop verder in te gaan maar de aanwezigen (en de spelers) hebben zich kostelijk geamuseerd en het stuk werd, gezien de korte voorberei ding zeer verdienstelijk op gevoerd. In de diverse pauzes we-rd het publiek op thee, gebak, koek, etc. getracteerd. Het was zeer feestelijk. Nogmaals trad de Heer M. Kooij Sz. voor het voet licht met zijn toepasselijke voordracht „Kees op het Polderfeest," in Wieringer dialect, waarmede hij veel bijval oogstte, evenals met het door hem gelezen ge dicht van de oude Wieringer rijmer J. P. Bakker, over de inpoldering van de Polder Waard Nieuwland. Het was al ver na midder nacht toen de Heer Breebaart het einde van het officiële gedeelte aankondigde, zijn voldoening uitsprak over het welslagen daarvan en grote lof toezwaaide aan allen die aan dat welslagen hadden medegewerkt. Met ere werden genoemd de tonelisten van Amicitia, de vervaardiger van de teke ningen de Heer de Ridder, Mw. Lont-Snooij die de in grediënten voor de verschil lende bractatie's „organi seerde" en de Heer M. Kooij voor wie hij dit vergezeld deed gaan van een stoffelijk blijk van waardering, even als voor Mw. Kooij die in het veel omvattende werk van haar man een groot aandeel had. Hierna werd nog een tijd je gezellig gedanst. Het eeuwfeest behoort tot het verleden maar het zal ongetwijfeld nog zeer lang in de aangename herinnering van talloos velen voortleven. INBRAAK. Zaterdagavond' terwijl de bewoners afwezig waren om het polderfeest mee te v ren, werd ingebroken in _de boerderij van de Heer B. A- Kaashoek in de Polder Waard Nienwland. D'e onbevoegden verschat ten zich toegang tot het pet ceel door het slaapkamer raam te forceren. Verschillende kasten wer den opengebroken en die(f)(ven) verdween met me" denem^ng van o.a. alle bon nen en distributiebescheiden, een groot gedeelte van het tafelzilver en enkele gouden sieraden. Verder werden nog ver schillende luxe artikelen ont vreemd. De politie speurt naarstig om deze zaak tot een oplos sing te brengen. BURGERLIJKE STAND van 24 t.m. 30 October 1947. Geboren Albert, z.v. J. v. Goor en G. A. Kaay Lam- bertus Hendrik, z.v. L. H. Eits en J. van Dijk Deliaan- tje, d.v. H. At tem a en R. Kok Oatharina Maria, d.v H. Glas en J. A. C. Riepen. Ondertrouwd en Getrouwd Gene. i f3? Overleden C. Mulder, oud 86 jaar, wedn. van G. Mul der. POLITIE. Gevonden een ceintuur van linnen regenjas, een wollen kin derwant en een zilverbon. Verloren een linker gummi laars en een wandelstok. Inl. bij de Gem.-Bode. Harmonie „Apollo" naar Concours. Zondag j.1. trok Harmonie Apollo" naar het groot Na tionaal Muziekconcours te Alkmaar, welk concours werd gehouden in de Korenbeurs. Hieronder laten we de uit slagen volgen van de eerste Concoursdag. De Postharmonie, Alkmaar 99 pnt,; Andante, Oosthui zen 86 pnt, Voorw. Zaan streek, Zaandam 98 pnt, Irene, Grootebroek 99 pnt Willen Is Kunnen, Lutjebroek 100 pnt Onder Ons, Dirks- horn, 103 pnt Helders Fan farecorps, Heldef 76 pnt, Concordia en D.WyS,, Ven huizen 100 pnt. Bovenstaande corpsen kwa men alle in de 3e, 2e en le afdeling uit, In de Ere-afd,. Harmonie zou, benevens (Harmonie Apollo uit Den Oever, de Harmonie S.H.V. uit Rotter dam uitkomen. Deze laatste vereniging is echttr niet opge komen, „Apollo" behaalde in deze afd, 94 punten. Dit is, gezien de zware op gave van het verplichte werk, een heel mooi succes. De puntenverdeling was als volgt Voor een derde prijs min stens 60 pnt. Voor een twee de prijs minstens 80 pnt. Voor een eerste prijs minstens pnt, Bekendmakingen. Gemeente Wieringen. Spreekuur Burgemeester. Wegens afwezigheid van de Burgemeester zal de Wethouder, loco-Burgemees ter, van 715 November a.s. voor zaken, de gemeente betreffende, te spreken zijn te zijne huize, Belterlaan 8a, op werkdagen des avonds van 78 uur. Op het raadhuis wordt geen spreekuur gehouden. Woning - Commissie. De leden der Woning- Commissie zijn door het overstelpend bezoek, wel verplicht bekend te maken, dat zij thuis niet meer T.e spreken zijn. Huurders en verhuurders van woningen kunnen alleen hun wensen enz. indienen, liefst schriftelijk, bij het Bureau voor Steunverlening te Hippolytushoef. Tot de vergaderingen der Commissie worden alleen personen toegelaten, die yooraf een oproep daarvoor hebben ontvangen. Sport en Spel. Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 2 Nov. 1947 gespeelde wedstrijden D. C. G. 1Succes 1 Succes 2D.T.S. 2 V.Z.V. 2Succes 3 BK.C. 3Succes 4 Succes 5Flevo 3 H.R.C. BSucces A Winkel bSucces b 5—0 2—1 1—2 2—2 24 0—0 6—0 DOOPSGEZ. GEMEENTE. Donderdag 6 Nov. n.m. 2 uur Zusterkring, Den Oe ver, ten huize van Zr. Koorn- Harmonie Apollo kwam dus' de Wit, Gest. Afrekenen ver twee punten te kort om voor een eerste prijs in aanmerking te komen. Jammer van die twee pun tjes heren, maar getuige het geweldige applaus viel Uw spel toch zeer in de smaak. Met het eigen gekozen werk behaalde Apollo gemiddeld 102 punten. Wij bieden directeur en le den onze hartelijke gelukwen sen met de behaalde succes sen en spreken de hoop uit dat ze nog menige prijs mo gen winnen. BENOEMD. De Heer M. Gerritsen, te Hilversum, destijds onder wijzer aan Chr. Nat. School te Den Oever is benoemd tot onderwijzer bij het bijzonder onderwijs te Barneveld. OPBRENGST COLLECTE. De op 17 October j.1. in deze gemeente gehouden collecte t.b.v. de Prins Bern- hard Stichting heeft f 291.70 opgebracht. Visafslag Den Oever. In de afgelopen week wer den op de afslag in Den Oe ver de onderstaande hoeveel heden vis aangebracht Bot 6642 Kg paling Kg; spiering 140 Kg; koop loten. Komt allen Vrijdag 7 Nov. 's avonds 8 uur Zusterkring Hippoly tushoef. Alle leden present. OUDERS EN DE U.L.O. SCHOOL Ouders van leerlingen der U;IO-School worden nogmaals dringend uitgenodigd tot bij woning van de belangrijke samenkomst op heden Woens dagavond 7.30 in de Foyer van Cinema de Haan te Hip polytushoef, Deze uitnodigign geldt 63k voor de ouders van a.s. leerlingen, D'e leerkrachten der U.L.O. School zijn harte lijk welkom. Er rijdt een GRATIS Bus. Vertrek Den Oever, BEUWVERGUNNING. Aan d Heer A. Doves, wo nende te Alkmaar, is ver gunning verleend tot het verbouwen van zijn woning aan de Nieuwstraat No. 13. UITVOERINGEN O.K.K. Zaterdag en Zondag j.1, open de OKK het seizoen met haar jaarlijkse uitvoeringen waar voor goede belangstelling be stond. Vooral Zondagavond zat de 10619. Zaal geheel vol. snoek-] Na de gebruikelijke ope baars 3497 Kg; witvis 2068; ning door de Voorz.-Directeur Kg; zalm 3 Kg; schol 1548 Kg de Heer P. Jongkind en het schar 142 Kg; tong 222 Kg gebruikelijke muzikale voor-j tarbot 68 Kg; wijting 243 Kg; programma dat mede door de] rog 71 Kg; poon 40 Kg; gar-j bijzonder aardige zang van nalen 4665 Kg; wulken 735, Annie en Kees Jongkind en Kg., puf 1500 Kg. I Roeli Trompetter zeer in de Konden we verleden weekj smaak viel, bracht men met schrijven dat de aanvoer rede eigen krachten het vrolijke lijk was te noemen, deze' Spel in drie bedrijven „De week was de vangst wel Stier uit Californië." zeer slecht. Over het geheell Het publiek heeft er van' genomen werd slechts iets genoten. Verschillende tone- meer dan een derde der hoe veelheden van de vorige pe riode aangebracht. Verleden week bedroeg de listen debuteerden maar ze brachten het er best af en ieder was vol lof over de gezellige opvoering. Ook het totale aanvoer 80699 Kg, deze' bal slaagde uitstekend, week daarentegen werd OKK kan met voldoening slechts 31913 Kg vis aan de markt gebracht. Deze slechte vangsten moe ten in hoofdzaak worden ge weten aan de minder gunsti ge weersomstandigheden. In verband hiermede kon op ver schillende dagen niet op de Nordzee worden gevist. De prijs der aal en palin op beide, avonden terugzien. LOOP DER BEVOLKING over de maand October. Ingekomen personen Mw, G. Glasbergen uit Anna Paü- lownaMw. G. Vries uit Het le elftal ondervond weinig plezier van zijn Am sterdamse reis. Erg veel ver trouwen hadden wij niet in een gunstige afloop, maar een 50 nederlaag is toch wel een beetje al t-e bar. Daar zowel D.E.C. als V.V.A. wonnen wordt het geducht uitkijken en moeten er nodig weer eens een paar puntjes bemachtigd worden. D.C.G. was technisch verre de meer dere van Succes, alleen door enthousiasme had dit ver schil genivelleerd kunnen werden. Aangezien dit hei lig willen ook ontbrak, was het voor de Amsterdammers niet zo'n kunst om hun supe rioriteit in doelpunten uit te drukken. Met de rust was de stand reeds 20, welke na de rust werd opgevoerd tot 50. Als enige verontschul diging kan nog worden aan gevoerd, dat bij Succes Ide- ma en Hartman ontbraken. De belangrijke strijd tus sen Succes 2 en D.T.S. 2 ein digde in een 21 overwin ning voor de thuisclub, waardoor de reserves weer in de top zijn aangeland. D.T.S. startte met het wind- voordeel en oefende direct een zware druk op het S.- doel uit. Na 10 minuten was het de D.-midvoor welke zijn ploeg de leiding gaf. Succes pakte daarna wat beter aan en wist geruimen tijd het spel naar de D.-helft te ver plaatsen en zich zelfs enige behoorlijke kansen te schep pen. Tot doelpunten kwam het echter niet. De rust had Succes bepaald goed gedaan en in de tweede helft wer den alle pogingen in het werk gesteld om de achter stand in te lopen. Eerst door middel van een penalty, wel ke door v. d. Bovenkamp hard werd ingeschoten, geluk te dit. Er ontspon zich daar na een spannende strijd om de leiding, waarbij het wel eens wat al te hard ging. Uit een sc-rimmage voor het D.-doel gelukte het de Bie de stand op 2—1 te brengen. Hoe D.T.S. zich ook inspan de om de gelijkmaker te scoren, de S.-defensie gaf niet thuis. Hoewel V.Z.V. alle doelpun ten maakte verloor zij even goed, doordat zij tweemaal in eigen doel schoten en Succes 3- dus goedkoop aan de punten kwam. Eindstand 21 voor Succes 3. Succes 4 sleepte bij B.K. C. 3 nog een puntje vandaan. Het 5e elftal, door invallers verzwakt, zag zijn overwin ningreeks door een 42 ne derlaag tegen de Wieringer- mee-rbewoners onderbroken. Succes A zag in Den Hel der nog net kans gelijk te spelen, wat nog geen onver dienstelijke prestatie is. De B.-adspiranten leden opnieuw een grote nederlaag thans tegen Winkel B. Deze jongens zijn physiek nog niet tegen hun tegenstanders op gewassen. Maar flink spek eten, boys LISTIGE TEXELAARS j Tonegido - Nieuws. De wedstrijd Wiron 2-Oos- terend 2 was reeds een half uur oud, toen een Wiron- speler bemerkte dat de gasten met 12 man in het veld waren. De scheidsrech ter werd gewaarschuwd en kreeg na driemaal tellen de twaalfde man eindelijk in de gaten. De stand was toen reeds drie-nul in het voordeel van Wiron, waar uit werd geconstateerd dat er geen nadeel uit was voortgevloeid. De wedstrijd werd, nadat de par tijen op gelijke voet waren gebracht, zonder meer voort gezet. DEN OEVER. V.V. WIRON. Zondagmiddag zette Wiron haar serie overwinningen voort door met 3-0 van de Texelse club „Oosterend" te winnen. Ook het tweede elftal behaal de weer een grote zegepraal op Oosterend 2, de heren wer den met 9-0 ingemaakt. Over het verloop van de strijd Wiron 1-Oosterend 1 nog het volgende Om half drie komen de ploegen bij prachtig voetbal- weer in het veld. Wiron speelt vóór de rust tegen wind. Onze jongens trekken meteen ten aanval. De Texe laren verdedigen hun doel echter zeer hardnekkig en de eerste aanvallen lopen dan ook alle op niets uit. Na on geveer twintig minuten ziet onze midvoor echter een gaat je en met een goed schot weet hij de vijandelijke doel man te verschalken en het net te vinden. En hiermede is het lot van Oosterend feitelijk al beslist. Steeds meer dringen de Wieringers op en na enkele minuten reeds weet de links buiten na een mooie run de stand tot 2-0 op te voeren. In de tweede helft is Wiron veel sterker en komt de bal nauwelijks meer over de mid denlijn, waardoor van enig interessants in de strijd geen sprake meer is. Ook de sup porters vinden het blijkbaar welletjes, waardoor van enige aanmoediging niets meer is te merken. Allen zijn blij als tenslotte het fluitje van de scheidsrechter voor de laatste maal klinkt. De verdere uitslagen luiden: Helder b - Wiron a 1-0 Waterv, b - Wiron b 1-0 Handbal Wiron 1 - Ber gen 3 3-1, Zondag j.1. speelde Ton. II dames tegen A.V.A. I in 't sportpark te Alkmaar en verloor met 81, een uitslag die niemand zal verbazen. Immers ze speelden met 10 man w.o. 4 invalsters. We kunnen dan ook niet anders dan deze dames hulde bren gen voor haar taai volhou den. Miep Beers in 't doel was weer best invorm, ter wijl D. Koorn het enige te- genpunt maakte. Daarna speelde Ton. II heren tegen A.V.A. I en wonnen weze wedstrijd met 65, ruststand 32. Jan Jansen in 't doel was zoals altijd in prima vorm terwijl ook de overige spelers er goed in waren. Het eerste dames-elftal speelde tegen Vrone I en wist ook nu weer niet te winnen. Ze gingen in Sint- Pancras met 3—0 ten onder. Het was naar we vernamen wederom een ruwe wedstrijd. Als verontschuldiging dient te worden opgemerkt dat onze dames invalsters had den voor Kalfsvel, Molen kamp, Trien Ottens en Jan- nie Russelman. PORTRET - ATELIER i JAC. DE BOER KEIZERSTRAAT 113 DEN MELDER OPNAMEN WOENSDAG1 DONDERDAG I VRIJDAG f ZATERDAG J \N 2-5^ TROUWFOTO'S BESPREKEN 1948 ALS VAN OUDS Iedere dag 'n blaadje met boeiende lectuur, Zon en Maan f 1.75. Mag in geen enkele plattel.- woning ontbreken Bosker's Boekhandel H.-hoef Middenmeer varieerde van i 1.30 tot f 2.00( z,jjpe L. M. Kalesvel uit per pond. Voor het eerst in, Amsterdam Mw. M. Rozeil- lange tijd werden deze week broek uit Anna Paulowna enkele kleine partijtjes spie- p. j vriesman en gez. uit ring aangevoerd. De prijs hier slootdorp A. H. Rensink en van was nog laag, f 0.18 per Kg. namelijk Woensdagav. 7.30 in Cinema de Haan Bijeenkomst voor de ouders van leerlingen der ULO-school. Vrijdag 7 Nov. Bijeenkomst Plattel. Vrouwen enz. in Hotel Smit te Middenmeer. 9 November Parochieavond in Hotel Smit. Opgevoerd wordt„Als de Poorten Open Gaan." gezin uit W.-meer Mw. S. Chrustek uit WinkelJ. van Zunderen uit Schagen J. de Vries uit Alkmaar Mw. H. T. Koningstem uit Den Helder Mw. M. Hoekstra uit St. Anna Parochie Mw. M. H. Boon uit Amsterdam. Vertrokken personen G. K. Mast en gez. naar Op- sterlandE. Mostert naar CastricumJ. H. Scholte naar UdenhoutMw. J. W. Tillema n. Anna Paulowna. DEN OEVER. Biljartclub „Verenigde Vrienden." De wekelijkse biljartavon den van deze club zijn thans weer begonnen. De opkomst der leden laat nog wel iets te wensen over. In de loop van deze maand beginnen de competities waarvoor aller opkomst ten zeerste is gewenst went. Het bestuur verzoekt ons mede te delen dat er vóór de aanvang van deze compe tities nog enkele leden kun nen worden ingeschreven. Biljartvrienden meldt U aan bij een der bestuursleden of op de speelavonden die elke Woensdag worden gehouden in Hotel-Café Zomerdijk, „Als moeder te veel is De Ned. Theater-Combina tie maakte Zaterdagavond voor een goed bezet „Wapen" haar Medemblikker debuut, dat alles welbeschouwd lang niet slecht was en zeker meer! aandacht verdiende dan heF kreeg van een aantal ver overj tijd komende bezoekers, die onder veel gepraat en geschuif met stoelen, bij open doek] hun plaats opzochten, tot er-, gernis van het publiek en on-J getwijfeld ook van de spelen-j den. Kan dat niet anders ..Als Moeder te veel is...", een greep uit het volksleven, beantwoordt ten volle aan deze qualificatie, want liefst maar 5 bedrijven lang bleven we onder „een lach en een traan" getuige van moeder liefde, kinderlijke onschuld, verleiding, misdaad en berouw en al die andere elementen, welke dit werk van Ilenvo tot een typerend volksstuk maken. Het gezelschap gaf van dit stuk een goede voorstelling, terwijl het publiek gul zijn bij val betuigde. Wieringermeer. WERK AANGENOMEN. Electro technisch Bureau Nipshagen heeft wederom een grote opdracht gekregen. Van de Fa. Brand en Aart man te Leimuiden heeft deze firma de electrische instal latie aangenomen van 46 woningen in de Torenstraat te Middenmeer. In totaal zullen thans 174 woningen in de polder door Nipshagen van stroom voor zien worden. ZO'N VIS IN DE PAN Op de Gem. Visafslag werd in de week van 27 Oct. t.m. 1 Nov. aangevoerd 1631 pond bot732 pond baars29302 pond snoek- óaars 3817 pond grove blei; 7960 pond voorn 25 pond snoek 2 pond karper en 416 pond kleine blei. Dat er niet alleen veel, maar ook dikke snoekbaars in het IJsselmeer zit, bewees de M.blik 3, die een exem plaar van 26 pond aan de afslag bracht. Een goede verbetering. Door de Nederlandse Spoor wegen, afdeling Weg en Wer ken, wordt op het ogenblik de verbetering van de los- en laadgelegenheid op het stati onsemplacement onder handen genomen. Dat dit werk noodzakelijk is, blijkt wel uit het feit, dat dagelijks tientallen auto's dui zenden kilo's zaden, stro, enz, uit de Meer aanvoeren. De laadcapaciteit zal nu door het aanleggen van een nieuwe bestrating belangrijk worden vergroot. Ook het stationsplein zal verder worden bestraat. Het Spoorweg-emplacement op de terreinen van de vei lingsvereniging „Medemblik en Omstreken" wordt door het verleggen der lijnen aanmer kelijk verbeterd. B.z.a. Boerenzoon R.K. ALS KNECHT op bouw- of gemengd be drijf. Te bevragen bij P. KLAVER, Langereis E 3, Winkel.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2