WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? De pers meldt het publiek spreekt Er gaat vrijwel geen dag voorbij of de grote pers maakt melding van een nieuwe invasie uit het Oos ten. Anderen zien er een soort 5e colonne In maa»r hoe het zij, ons landje schijnt wéér overstroomd te zullen worden met wilde horden. Zwijnen ditmaal, 't Maakt trouwens niet zo erg veel verschil, alleen schijnen déze nog niet tot Wieringen te zijn doorgedrongen en wel tot grote spijt van ons dap pere jagersgilde dat zo te zien (we komen Kees en Jaap en Siemon nog al eens tegen met „de spuit op de reg") weer aardig bewapend Is na die oud-roest-vordering van die andere Maar apropos, we zouden spreken over Zwijnenjacht. Nou dan jagers er is goed I nieuws. Ik liet me van de week het volgende vertellen „D'er zulle hier ook wel „gauw wilde varkens weze. }>In Westerlangd binne d'er „drie (tamme) an de loop „gaan en gien mens het ze „ooit weer zien. As die bêes- „te een paar maande vrij 3,rongd lope zijn ze net zo „wild as echte wilde." Ik zou zo zeggen heren ja gers, kijk goed uit. Behalve dan op zwijnen zal er ook nog een jacht ontketend moeten worden op ander gespuis. 't Zit niet rustig om de Oost. „Zundagêven hewwe een „stelletje Noverse in durp ok „al de kachel aanmaakt en „nou is 't er weer inbroken „bij Oedzes.-Da's em ok raak, „twiemaal achter mekaar. „Je begriept toch zeker dat ,,'t dezelfde weest hewwe. „'t Het je hiks te ontskiete „as 't weer zo'n stelletje is „as een jaar of tien leden. „Weet je nog, dat Bergsma „d'er toen zo opzeten het".. Vox populus heefti maar aardig kijk op politiezaken. Ja, dat is een raar woord maar 't heeft niets met honden en populieren te maken. Overigens is de com binatie hondboom niet zo gek maar dit betekent „de stem des volks" en mensen kunnen soms raak wat zeg gen, soms ook raar. Wieringen komt anders ta melijk in opspraak in 't laatst. Eerst brugmisère, toen U.L. O.-kwestie, toen vonden ze goud op Dam en nu is er weer „hondenziek te." Deze week zei iemand tegen me „De honden gaan kat ach- „ter kat dood." Maar ja 't is „nou eenmaal een rare we- „reld. Egypte heeft cholera, „Iran pest, Indië malaria, „Amerika atoombommen en „Wieringen hondenziekte. „In Hirosjima waar ze zo'n „atoombom hebben gepro beerd groeien de bomen „tweemaal zo hard als „normaal. Zou 't niks voor „de Meer wezen Dan zaten „ze weer gauw in de bomen „en nou ja, die klap van die „bom kunnen ze d'er daar „nog wel bij hebben. Ze heb ben al zoveel klappen ge- bad. Ik wou nog even terugko men op de Oost. 'k Bedoelde er geen kwaad mee hoor. Je hebt daar ook brave fatsoen lijke eerlijke beste gemoede lijke gezellige mensen. Men sen die nooit gekke dingen doen, die goed zijn en dege lijk en genoegen vinden in onschuldige zaken b.v. in een ouderwetse gastdag. Oude kennissen opzoeken, 't Is zo écht in deze woeste herfst tijd. De jeugd weet daar niet van maar de ouderen, ze kunnen er dagen van genie ten en over praten. Luistert u maar eens. „Ja, we benne te gast „weest. O, jullie ok ja Nou „we hewwe 't goed had, hè „moeder We hewwe wel „voer twie dage eten. Nei, je „het murgen gien eten te „koke. 't was altemet weer es „wat aars, zo de hele dag „deur en de kachel brangcle „lekker.... we hewwe goed „innomen, je moet rekene, al „wat je krieg hij je niet te „kopen. „Nei, we ben écht uut „weest." Ziet U, en als dan de bus weer verder rijdt en de stem men in het gegons van de motor en het geratel en ge rammel, veroorzaakt door ons Wi©ringer plaveisel, ver loren gaan, dan denk je „Hè, ja, een ouderwetse gast dag. Hij staat mijlenver van de moderne wereld, maar onze grappenmaker van daarnet is „echt" uitgeweest, zó, dat hij aan het einde van de dag oprecht tot zijn gast heer en gastvrouw kon zeg gen „Komme jullie het gauw es weromhale Dat leeftDat heeft niets met „zwijnerij, dieverij, vechtpartij, bommerij, enz. enz. te maken. Geef mij maar gastdaggers TOBAS SALOKIN. Wat komt er 27 November a.s. in Cinema de Haan BUSSENDIENST HARMONIE-UITVOERING a.s. Zaterdagavond zal te kwart voor zeven, een bus rij den voor donateurs van Har monie vanaf Haukes, door Westerland en over Lutje en betonweg weer terug naar Zaal Concordia. Na afloop weder busdienst naar Westerland, OP BEZOEK. Zondag 16 dezer brengt het Kerkkoor der Doopsge zinde Gemeente te Den Hel der een kort bezoek aan Wieringen. In de morgen dienst der Doopsgezinde Gemeente zal door dit ge mengd koor, (24 zangers cn zangeressen) onder leiding van de Heer L. Eelman, een- drietal liederen worden ge zongen. Ongetwijfeld zullen vele leden en belangstel lenden deze dienst bijwo nen. De U.L.O. marcheert weer. Het U.L.O.-onderwijs dat door het gemis aan kachels opnieuw dreigde te stagne ren vindt thans weer volle dig voortgang. Feitelijk is van een ern stige stagnatie nimmer sprake geweest want, nadat men enige dagen gastvrijheid had genoten in de lokalen der O. L. School aldaar (slechts één klasse heeft men één middag vrijaf moe ten geven) kon het school bestuur door eigen initiatief in het tekort voorzien. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 16 NOVEMBER. NED. HERV. GEM. H.-hoef lOVs u. dhr. v.d. Berg W.land 2V2 u. Ds. v.d. Winden Den Oever lOVs uur Ds. v. d. Winden. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp Tegenspoed en Overvloed. Een preek voor allen, ook voor U Zang van het Kerkkoor der Gemeente Den Helder, on dor leiding van de Heer L. Eelman. (De kerk is verwarmd). EVANGELISATIE: H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen. H.hoef 7.30 uur Jeugddienst dhr. O. Deen. Den Oever 2.30 uur dhr. v.d. Horst. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.hoef 2.30 Ds. J. H. Post van W.-werf. Den Oever 10 u. Ds. Post. Den Oever 3 uur Leesdiens.t 20 Nov. H.-hoef 7.30 uur Dr. Mr. H. S. de Jong, van Boerakker. R. K. KERK Zondag 16 Nov. de 25e Zon dag na Pinksteren. De H.H. Missen om 7.15 en 9.30 uur. Na de Hoogmis bibliotheek en ontspanning voor de mannen en de jongens. Om 11.30 uur Congregatie voor de jongens beneden de 17 jaar. 's Avonds om 7 uur Lof De hele week om 7.30 uur H. Mis. Maandag om 7.30 uur K. A. voor de Meisjes. Dinsdagavond om 7 uur Lof en daarna Congregatie voor de Jongens boven de 17 jaar. Na de Congregatie ontspan ning in het Parochiehuis Donderdagavond om 7 uur Lof en daarna Congregatie voor de mannen. Zaterdag avond biechthoren van 68. Den Oever. Zondag 16 Nov. de 25e Zon dag na Pinksteren. De H.H. Missen om 7.30 en 9.30 uur. Biechtgelegenheid gewoon. Zaterdagavond 22 Nov. Con gregatie voor de jongeren om 7 uur. Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film „Tarzan in New-York." Zaterdag en Zondag Uitv. van Zangvereniging Excelsior in café D. Lont, Den Oever. Zaterdag en Zondag Uitvoeringen van de Koninkl. Muz. Vereen. Harmonie te Hippolytushoef. Zondag Café Centrum (H. Veerdig) Amusements muziek. Zondag 16 Nov. Propaganda-vergadering Katholieke Volkspartij in Hotel Smit. Woensdag 19 Nov. Uitvoering Kunstkring H.-hoef. Tongersdei 20 Nov. Utvoering Fryske Krite. Wederom inbraak. Dieven brachten Woens dagnacht een bezoek aan het „Textielhuis" van de Fa. Oedzes te Oosterland. Behalve van een flink aantal textielbonnen maak ten de ongenode gasten zich ook meester van allerlei schaarse artikelen. Opperwachtmeester Vroom met zijn mannen heeft het onderzoek ter hand geno men. Verband wordt gezocht met de onlangs gepleegde diefstal ten huize van de heer Kaashoek in de polder Waard-Nieuwland en het vermoeden dat ook hier geen j onbekenden aan het werk' zijn geweest schijnt gewet-1 tigd. POLITIE. Gev. een dames baret, een grijs wollen heren handschoen en een kinderarra- bandhorloge. Verloren een paar blauw gebreide handschoenen en een kinderportemonnaie, Inl. bij de Gem.-Bode, Wiron - Nieuws. Programma voor Zondag a.s. SRC 4 - Wiron 2 om 2.30 u. Alle andere elftallen heb ben een vrije Zondag om krachten te verzamelen voor de volgende wedstrijden. Wiron 2 zal, haar uiterste best doen niet alleen om de eer hoog te houden, maar ook haar fraaie positie te kunnen handhaven. Hier is de stand i Wiron 2 8 8 0 0 16' Waterv. 3 8 7 0 1 14 Texelse Boys 2 8 5 0 3 10 Waterv. 4 6 4 0 2 8 Geel-Zwart 3 8 4 0 4 8 Callantsoog 2 7 2 1 4 5 ZAP 4 7 115 3 BKC 4 6 10 5 2! Oosterend Q, 7 10 6 2 SRC 4 3 0 0 3 0' W1ERIN GERMEER NOMINATIE OUDERLINGEN Door de Kerkeraad der Ger. Kerk alhier zijn geno mineerd voor ouderling de h.h. D. Knibbe en K. van Wieren. Kunstkring. a.s. Woensdag, 19 Novem ber zal het Residentietoneel (directie Cor van der Lugt Melsert en Dirk Verbeek) voor de Kunstkring in Wie ringen zijn intrée maken op de planken van Cinema de Haan met het stuk „Toon tje heeft een paard gete kend", waarmede dit gezel schap reeds vele triumphen heeft gevierd. Ditmaal een blijspel. Toon tje tekent een paard en daaruit ontstaan vele con flicten. Hoe is het mogelijk zult U zeggen, maar Toon tjes vader en moeder heb ben verschillende opvattin gen over „opvoeding." Ook andere gelukkige gezinnen komen bloot te staan aan „onderstromingen". Tenslotte blijken we ech ter te doen te hebben met allemaal brave en „nette mensen" en allen komen weer in het gareel. Gezien de bezetting er spelen verschillende artisten van naam in mee mag op een prachtige opvoering worden gerekend. Er zijn geen plaat sen meer beschikbaar. li November-Herdenking. Evenals overal elders in den lande, werd ook te Wie ringen een korte herdenking gewijd aan de gevallen strij ders uit de oorlog. 11 November, dag van het oorlogsgraf. Onder leiding van Ds. van de Winden als Voorzitter van het plaatselijk comité voor de idiële gravenzorg, werd aan 12 graven van geallieerde pi loten op ons Kerkhof te Zandburen, een stille bloemen hulde gebracht, waaraan in hoofdzaak de verschillende jeugdgroepen deelnamen. Wieringen vergat hen, die voor onze vrijheid vielen niet. Succes - Nieuws. Het le elftal krijgt op nieuw een zware opgave te verwerken. Het bezoek aan de leiders, De Meteoor, biedt helaas weinig perspectief op de beide punten. Kom aan Successers, zet je beste beentje nog eens voor Er wordt de laatste tijd veef te lauw gespeeld. Om over winning te behalen zal er van het begin tot het einde gesjouwd moeten worden en niet gepraat, want daar wor den geen wedstrijden mee ge wonnen. Het 2e en 3e elftal zijn vrij. Het 4e elftal ontvangt om 2.30 uur De Coksdorp, terwijl het 5e om 12 uur SRC te be strijden krijgt. Succes B toert naar Den Helder om Helder d partij te geven. Kan dat nu niet eens een overwinning worden, jongens? i Tonegido - Nieuws. Vergadering „Tonegido" Maandag j.1. vergaderde bo vengenoemde vereniging in het lokaal van de Heer Cor Metselaar te Westerland. De opkomst was, vermoede lijk met het oog op de be langrijkheid der agenda, groot. De voornaamste agenda punten waren Beleid Elftal commissie, en trainer. Nadat verschillende leden hun mening over het beleid der Elftalcommissie hadden gezegd, werd o.a. gevraagd waarom een speler die nooit traint wél, en een speler die geregeld traint, niet in het le elftal wordt opgesteld. De vraagstellers werden op afdoende wijze beantwoord door de leden der Commis sie, die er o.m. op wezen, dat zij de beste spelers of speelsters op de juiste plaat sen zetten, er absoluut geen politiek op na hielden en al leen het welzijn der vereni ging op het oog hadden, en het daarom jammer vonden dat cr onder de leden enigen waren, die, inplaats van op- "bouwend, afbrekend werk ver- richttenl werd tenslotte door de vergadering het beleid der Commissie goedgekeurd. Over het punt trainer, waren de meningen erg verdeeld. Besloten werd, het bestuur de /ïodige maatregelen te doen nemen. Om ruim elf uur sloot hier op de Heer J. Blaauboer, bij afwezigheid van de Voorzit ter, Kat, de vergadering Enquête voor ULO School te Wieringen. Door het Gemeentebestuur wordt door middel van een circulaire, aan de ouders andermaal een enquête inge steld naar de belangstelling voor het ULO onderwijs de naaste toekomst. Gevraagd wordt o.m, of men zijn kind naar de ULO School zal zenden, en zo ja, naar welke school. I Van de resultaten van dit onderzoek zal het afhangen óf de Gemeente tot de stichting van een ULO-School kan overgaan, óf hét besluit van de nood-gemeenteraad moet doen herroepen. De invulling van deze vra genlijst door de ouders is dus van zeer veel gewicht en dit zal serieus moeten worden gedaan. FILM-AVOND De Vereniging „Het Hoge- land", veren, voor reclasse- rings- opvoedings- en verzor- ginswerk, die verschillende in richtingen waarin mensen van alle gezindten worden opgeno men, onder haar beheer heeft, geeft Maandagavond in Con cordia te H.-Hoef een filmvoor stelling en 's middags om 4 uur een jeugdvoorstelling. Hierin zal men even nader met het nobele werk van de ze -vereniging kunnen kennis maken en een vlot nationaal programma van gebeurtenis sen na de bevrijding zal het gehele programma aantrekke lijk maken. Men zie de advertentie. SINT MAARTEN. Drukke ommegang. 't Was druk Dinsdagavond met de keuvelaars op de weg. Bij drommen kwamen ze goed, na zessen opzetten en 't ging zo tot ver over achten door storm of geen storm, regen of geen regen^, Over het algemeen waren de Sint Maartens best tevre den met de giften en gaven van de barmhartige burgers, die de jeugd dan ook niet voor de gesloten deur liet staan. Integendeel I 't Was een gezellige avond, iSint Maarten 1947. Schager Markt Op de gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen 18 Paarden f 300-f 1000 20 Tijdkoeien f 350 - f 475 21 Mag. Geldekoeien f 275 - f 500 18 Kalf koeien f 500» f 650 12 Vaarzen f 275-f 400; 8 Pinken f 250 - f 350 70 Magere Schapen f 60 - f 85 80 Overhouders f 34 - 50 6 Bokken en Geiten f 15 - f 60 48 Biggen f 8 - f 30; 8 Konij nen f 1 - f 7 41 Kippen f 1.75- f 5.- TE KOOP 3 Aandelen Fries - Gronings Coöp. Suiker fabriek. R. C. WAIBOER, Nassaulaan 12, Bergen N.H. WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN I Visafslag Den Oever. In de voorgaande week wee den op de Oeverse afslag dé onderstaande hoeveelheden vie aangebracht Bot 17495 Kg; snoekbaare 1774 Kg witvis 288 Kg; pa ling 12108 Kg; schol 11970 Kg; schar 1800 Kg; tong 1999 Kg" tarbot 428 Kg; kabeljauw 8» Kg; wijting 1421 Kg; rog 530 Kg; poon 125 Kg; garnalen 4825 Kg; puf 3710 Kg; wul ken 3701 Kg. Het weer werkte een inten sieve visserij op de Noordzee zeer in de hand waardoor de vangsten in vergelijking met de vorige periode tot hef drie- a viervoudige stegen- Ook paling werd in iets grut tere hoeveelheden aange bracht, Snoekbaars en witvis daarentegen werden in veel geringere hoeveelheid gevan gen, De palingprijzen varieer den van f 1.70 tot f 2.00 per pond. De grootste soort bracht het ook nu nog gemiddeld tot f 3.50 per pond. Medemblik. „HET NUT!' VERGADERDE. Plannen voor de winter! ontvouwd. Het Nut heeft weer 120 le den en het gaat cresendo. Een 20-tal woonde de ver gadering bij, w'aarm na de- opening door de Voorzitter, de Heer de Boer en het lezen der notulen door de secreta ris de Heer Bimmel, een fi-; nancieel verslag werd uitge-j bracht door de Heer de Reus. De toestand der financiën bleek bevredigend te zijn. Blijkens het verslag van de Heer de Reus is de Nutsspaar-| bank de oorlogsjaren goed doorgekomen. Ook de bibliotheek mar cheert goed, aldus de biblio thecaris, de Heer Doren. Namens het bestuur van de Kleuterschool, brengt de heer Gons verslag uit over de werk zaamheden en financiën van deze nutsinste'lling. waaruit een dalend saldo over de laatste jaren valt te constate ren. Voorzitter deelt mede, dat de reeds in kleinere kring ont worpen plannen tot nieuw bouw voorlopig wel toekomst dromen zullen blijven, doch dat in afwachting daarvan niettemin tot belangrijke ver beteringen en voorzieningen zal moeten worden overgegaan, welke belangrijke kosten met zich zullen brengen. De verkiezing van leden der verschillende Nutscommis- sies, heeft de volgende uit slag Kleuterschool naast Mw. de Vries worden als nieuwe leden benoemd de dames Leeuwerik en Brouwer en de heren Kijlstra en Gons. Spaarbank aan de zitting hebbende leden worden de he ren P. Kramer en J. Dekker toegevoegd. Bibliotheek: in de twee va catures wordt voorzien door de benoeming van de dames Tolman-Roede en Wouda-Wij- nans. Voor de in het winterpro- gramma opgenomen cursus Han denarbeid, zijn bereids enige geschikte krachten gevondeo om leiding te geven, die door een kleine commissie zulle* worden bijgestaan. Blijkens mededelingen va* de Voorzitter, wordt 20 en 27 November a.s. de cursus over atoomsplitsing gehouden. De heer Kohnert uit Alk- j maar zal dan op zeer popu laire en bevattelijke wijze I deze de laatste jaren zo in I het brandpunt der belangstel ling staande materie behande- j Ien. De geannonceerde lezing van Jan Strijbos over de walvisvangst, kan geen door gang vinden. De op 12 Dec, te houden film-avond over Indonesië zal in samenwerking met het plaatselijk NIWIN-comité wor den georganiseerd en door het optreden van de onlangs va* haar door Indonesië teruggge- keerde Two Happy Days, een wel heel bijzonder karaKter krijgen. Het ligt in de bedoeling een te houden middagvoorstelling te laten bijwonen door de leerlingen der ULO-School cn van de hoogste klassen der O. L. Scholen uit Medemblik en omliggende plaatsen. Een met eigen krachten te verzorgen Bonte Muziekavond in Januari, ligt in het voorne men, terwijl 5 Maart de Spoor wegfilm „De Spoorwegen bou wen op", dit veelomvattende staatsbedrijf in het middelpunt der belangstelling zal doen staan. Over de sluitingsavond door het Kleinkunst emsemble Bouwmeester-Rugani, kan nog niets naders worden mede gedeeld. Pogingen zullen worden on dernomen om ook hier op ge zette tijden eens films te la ten vei tonen, welke uit com mercieel oogpunt voor het grote publiek niet geschikt zijn, doch om hun hoge kunst waarde in alle opzichten de belangstelling verdienen. Na de Rondvraag, waarvan enige heren gebruik maken, sluit de Voorz. om pl.m, 11 uur deze zeer geanimeerde vergadering.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2