WIERINGER NIEUWS VERVOLG RAAD WIERINGEN. Kerkdiensten Wieringen Jaarvergadering „IJsclub Voorwaarts." WAARHEEN? HEDEN AVOND MET UW MOTOR naar de puzzlerit, Aanstelling werkman in algemene dienst. B. en W. vragen machti ging weer een werkman in alg. dienst te mogen aan stellen op een loon van f 38.50 p. w., die aan verschil lende werkzaamheden enige leiding kan geven en ook in ander opzicht hulp kan ver lenen, b.v. voor het uitvoe ren van kleine karweitjes, eenvoudige herstellingen enz. De Heer Bodde vraagt welke eisen men aan deze werkman stelt. De Voorzitter dit moet een manusje van alles zijn. Iemand die voor alles bruik- haar is en leiding kan ge ven b.v. bij riolering en straatwerk. De Heer Bodde vindt het loon te laag gesteld voor de tegenwoordige tijd. De Voorzitter Er is een loonstop. We mogen niet meer betalen. De Heer v. d. Laan 't Is toch te proberen. De raad kan zich in principe toch uitspreken vóór hogere belo ning. De Heer J. G. Lont zegt dat de advertentie niet erg duidelijk was. Er bleek niet uit wat men zocht en er was geen leeftijdsgrens ge noemd. Weth. Bontkes beaamt dat de advertentie wat vaag was maar er zijn 32 sollicitanten w.o. zeer goede flinke krach ten. f 38.50 is inderdaad te laag en de gemeente zou bij 100% werk ook graag 100% bethlen. Gaarne willen B. en W. pogingen doen een hoger loon te bedingen. De Heer M. Kooij Waar maken we ons eigenlijk druk om. Er zijn liefhebbers ge noeg, laten B. en W. probe ren er wat bij te krijgen. De Heer Bodde doet een voorstel het loon op f 47.50 te brengen. Dit voorstel wordt met 3 stemmen voor en 9 st. tegen verworpen. Het voorstel van Wethou der Bontkes om een poging te doen het loon op hoger niveau te krijgen wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen. als de straathondjes plegen te doen. Als er besjes aan de jeneverbes zitten rukt de jeugd ze er af. Alles wordt vernield. Spr. is er voor dit plant soentje af te graven, dan komt er ruimte. Ook met do kermis volgens spr. i „machtig mooi" is het ge- makkelijk te benutten. 'sA- vonds staan er soms 8 of 9 grote wagens op het plein geparkeerd. De heer D. Engel zou ook uit piëteitsoverwegingen eni ge voorzieningen toejuichen. De heer M. Kooij verklaart zich eveneens voorstander te zijn zoveel mogelijk ruimte te maken ook door afgra ven. De Voorzitter zegt toe de nodige voorzieningen te zul len doen treffen. RONDVRAAG. Ontslag opzichter gemeente begraafplaatsen. Aan S. Kuit wordt om ge zondheidsredenen op diens verzoek eervol ontslag ver leend als opzichter der be graafplaatsen, m.i. v. 1 Oct. 1947 Benoeming opzichter begraafplaatsen. B. en W. stellen voor in de vacature S. Kuit te voor zien door benoeming van de Heer Jb. Mooi tot opz. van de Begraafplaatsen. De Heer Bosker vraagt of Mooi ook het opzicht zal hebben op de oude begraaf plaats in H.-hoef. Deze ver keert in vervallen toestand en is een speelplaats voor de jeugd. Het hek is stuk, rui ten worden stukgegooid, bloe men omgegooid, het gras is half gemaaid, het staat zo mers vol brandnetels. Er moet toezicht komen en in ieder geval direct een be hoorlijke afrastering ge maakt. Ook de heer ,T. Lont J.Gz. lucht zijn ontevredenheid hierover. Achter de beplan ting aan de Zuidzijde gebeu ren onoirbare dingen. Kerels met d'r kanus vol jenever gebruikten het mooiste hees We zien ons wel genood zaakt de rondvraag die IV2 uur duurde (om 2 uur begon de vergadering en zij was kwart over vijf beëindigd waarna men zich zonder de pers nog eens aan het na praatje ging wijden) in te legramstij d weer te geven. De Heer Bodde Kwam terug op de huis slachtingen, men wil die thuis doen. De Voorzitter zegt dat na der bericht uit Den Helder wordt afgewacht. De riolering bij P. Dek ker a. d. Hollebalg is een theater voor ratten. Voorz. zegt onderzoek toe. De Heer van der Laan Wil verlichting in de bocht bij de duiker in de Poelweg. 't Is er 's avonds gevaarlijk voor 't verkeer. Weth. Lont adviseert re flectors. B. en W. zullen het geval bezien. Bij P. Veerdig in Wes- terland komt vuil van het erf op de weg. Voorzitter zegt onderzoek toe. Veerdig moet hierin zelf voorzien. De Heer Lukkien Hoe staat het met de woningbouw 't Wordt hoog tijd er drang achter te zet ten. Wijst op misstand dat Wieringer arbeiders werkloos dreigen te raken terwijl pol. delinquenten hier werken. Vraagt voorziening rio lering Hollebalgweg (toege zegd). De Voorzitter zegt dat wo ningbouw hangt op M3 in- houd-prijs. Geadviseerd is nieuw ontwerp te maken dat aan die prijs is aangepast. Dr> kwestie tewerkstelling gedetineerden is reeds be zien en zal opgelost worden. De Heer Bosker Stelt de heer Bontkes in gebreke t.a.v. de belofte dat er dit jaar een muziektuin zou komen. Wanneer komt de ontei gening Verfaille in Den Oever moet met zijn garage wijken voor de N.A.C.O. nieuw terrein maar kan niet op de weg komen. Er is geen straat en die moet er komen. (Kan niet Bij brand bij van Hou ten bleek er geen kraan op de hoek te zijn. Daar moet er toch een komen. (Wordt aangevraagd De alarminstallatie voor f1e brandweer moet komen. Bij de laatste brand was het personeel te laat of geheel ZONDAG 21 DECEMBER. NED. HERV. GEM. H.-hoef 7.30 Kertwij din gs- samenkomst Kerstspel door Vrije Vogels en Kerst zang door Jongere Zusterkr. Allen hartelijk welkom. Den Oever I01/s uur dhr. v.d. Berg. Na afloop stemming docr stemgerechtigde lidmaten. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef geen dienst. Maandag 22 Dec. 7.45 uur Zusterkring H.-hoef Kerst feest. Komt allen en komt op tijd EVANGELISATIE: H.-hoef 10 u. dhr. v.d. Horst.1 Den Oever 2.30 uur dhr. v.d. Horst. W.-land 7 u. dhr. v.d. Horst. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht 10 uur Openb. Geloofsbel. Ds. Holtrop v. Haarlem. 3 uur Bediening H. Doop. Maandag 22 Dec. Kerstfeest viering in Land in Zicht. Aanvang 7 uur. GEREF. KERK. H.-hoef 10 u. Ds. Dijkstra. H.-hoef 2.30 Leesdienst. Den Oever 10 uur Leesdienst. Den Oever 3 u. Ds. Dijkstra. R. K. KERK Zondag 21 Dec. 4e Zondag van de Advent. De HH. Mis sen 7.15 en om 9.30 uur. Om 11.30 Congregatie voor de Jongens ben. 17 jaar. 's Middags om 2.30 Lof. Deze week de gehele week de H. Mis om 7 uur en 7.30 uur met preek. Den Oever Zondag 21 Dec. 4de Zondag van de Advent. De HH. Missen om 7.30 en 9.30 uur. Woensdag biechtho ren van 4.306.30 uur. NED. HERV. #GEM. Kerstfeestviering Zusterkr. Hippo Maandag 22 Dec. 7.30. Kerstfeestviering Jongere Zusterkring Hippo Dinsdag 23 Dec. HALF acht. Maandagav. 22 Dec. half acht Kerstfeest v. d. Ned. Hedv. Zusterkring te Oosterland. Hierin zal dan tevens het 20-j. bestaan worden' her dacht. Dinsdag 23 Dec 7 urn- Kerst feest v. d. Vrije Vogels Meisjes in Oosterland. De pakjes zijn er Onze jongens in Indië, al thans die te Palembang 00 Sumatra, Moeari Enim, heb ben de pakjes van de Band Ned.-Indië, in goede orde ontvangen. Korporaal Meindert Hoep schreef op 7 Dec, 'n enthou siaste brief naar huis. „We maken het goed. Vanmorgen de pakjes ont vangen. Ze zijn nu dan op de goede plaats terechtge komen en daarvoor onze hartelijke dank aan de bur gerij van Wieringen Ik ben 's even rond wezen kijken en kan niet anders zeggen dan dat de jongens er reuze blij mee waren. Overal zag ik lachende ge zichten en er werd opge wekt gepraat. Wij uit Sumatra betuigen warme dank aan bestuur en leden, die hiervoor hebben gewerkt en voor de gulle medewerking van de Wie ringer bevolking. We ho pen dat het bestuur zo door mag gaan." Nou Meindert, je kunt er van verzekerd zijn dat dit bericht ons goed doet en dat Wieringen er met vreug de van zal kennis nemen. Deze pakjes zijn er dan weer getuigenis van dat we jullie niet vergeten en de Band zal, mét medewerking van de Wieringers, zo doorgaan. Ook wij leven mee, met de jongens overzee Zeker spreken we namens allen hier, wanneer we jul lie bij deze prettige Kerst- lagen, een gezellige Oude jaarsavond en een gelukkig Nieuwjaar toewensen en la ten we voor velen van jul lie hopen op een spoedig weerzien in het komende jaar. spoedig worden geplaatst Wed. Koorn in Den Oe ver kreeg als no. 1 op de lijst van gegadigden van B. en W. een drankvergun ning aangeboden. Haar werd een illusie ontnomen want B. en W. weigerden later de vergunning omdat in Den Oever het maximum aantal was bereikt. 't Is misschien alles vol gens de wet maar de vergun ning was daar aan de haven bij de nieuwe afslag op haar plaats. De beschikbare ver gunning (van Jb. Duijnker) zwerft overal. In Westerland vroegen 126 personen bij request de vergunning daar te houden. Kan het max. voor Den Oe ver niet uitgebreid worden? De lantaarns aan dé Gesterweg branden niet. (Zal worden nagegaan). De Voorzitter Ged. Sta ten hebben de daar voorge nomen nieuwe plannen voor riolering afgewezen, omdat het hun inziens niet afdoen de zou zijn. De Heer Kooij Dat is toch te gek. Het gemaal aan de Hoelmerdijk trekt alles weg. 't Kan niet beter. Voorzitter 't Zal nader worden aangevraagd. De Heer J. Lont JGz. Wijst op miserabele toe stand der Gemeentewoning van dokter de Groot. (Zal worden bezien.) Wenst parkeerverbod in de Zeestraat en de Voor straat te Den Oever en in de Koningstr. van 't Hoekje tot de Kogerweg. (Zal wor den overwogen). Stelt voor Zaterdag smiddags raadvergadering te houden. Een visserman kan in de week niet. (Heeft in stemming raad). Zou wel eens over de klachten over de bals willen spreken. Voorzitter stelt voor dit na afloop in comité-vergadering te doen. Zag gaarne dat de pers in de raadsverslagen onder scheid maakte tussen de Contributieverhoging Avontlwedstrijden. Vrijdagavond hield de IJs club „Voorwaarts" haar jaar vergadering in Hotel de Haan te Den Oever. Van de 390 leden was slechts een gering aantal opgekomen, waarover de voorzitter, de heer J. Tijsen, in zijn ope ningswoord zijn leedwezen uitsprak. De kas sluit met een ba tig saldo van f 431.69. Besloten wordt toe te tre den tot de Bond van ijsclubs, afd. Noordhollands Noorder kwartier. Voorzitter deelt mede, dat 1 de pacht voor de Hofmans- haven is verhoogd. Besloten wordt ter com pensatie de entréeprijzen van 25 ct. te verhogen tot 50 ct. per wedstrijd. Bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de heren J. Tijsen (voorz.), D. Tijsen Pzn. (pen- ningm.), h. Akkerman (secr.) en J. Hegeman. Verder besluit men de heer S. Koster als bestuurslid te royeren, wegens het tekort aan belangstelling en mede werking aan de vereniging betoond. Tevens wil men het bestuur met een tweetal le den uitbreiden. De vief aftredende be stuursleden worden met al gemene stemmen in hun functie herkozen. Verder ko men nu in het bestuur de heren C. Kuut, N. Rotgans en M. Smit. Besloten wordt, dat de ijs- club voor een omroepbekken zal zorgen. Meijert zal dan als tegenprestatie de nodige rondgangen voor de ijsclub in de a.s. winter gratis ma ken. RONDVRAAG. Op voor stel van Heijligenberg wordt besloten de volgende bedra gen als contributie vast te stellen voor gehuwden f 2.00 (oud f. 1.50) voor jongelui vanaf 16 jaar f 1.50 (oud f 1.00) en voor kinderen van 14 tot 16 jaar f 0.75 (vroege» nihil). In de a.s. winter zal er nog geen staanplaats voor een consumptietent worden verpacht. (Hopenlijk zal er hierdoor nu eens concurren tie komen, waardoor de prij zen der consumpties iets meer op normaal gaan lij ken Versl.) Een wedstrijdschema wordt opgesteld. Als er nu maas ijs wil komen S. Zomerdijk brengt d© mogelijkheid van avondwed strijden bij verlichte baan ter sprake. Men zal moeite doen een dynamowagen be schikbaar te krijgen om bij geschikte weersgesteldheid! eens enkele wedstrijden in de avond te organiseren. Er zal dan een klein bedrag als entrée worden geheven om de onkosten te dekken. De hr. Mulder zou gaarne kleedhokjes zien geplaatst voor de wedstrijdrijders. Hierin zal worden voorzien. Verder zal men de eindpun ten van de baan afrasteren om te voorkomen, dat het publiek tijdens de wedstrij den op de baan dringt. Voor de grote wedstrijden met hoge prijzen zullen in het vervolg óók de donateurs en leden een klein bedrag) moeten betalen om de on kosten te dekken. Als afgevaardigde naar de Bondsvergadering werden benoemd de heren Hegeman en Heijligenberg. Tenslotte besloot men in, het vervolg geen ijssleden, meer op de haven toe te la ten. Het ijs heeft hiervan zeer veel te lijden en nu d© vereniging de haven heeft gepacht kan men het ijszel- len hier verbieden. Hierna sluiting. ziek van onze Kon. Harmo nie die uit de Nis op het muziekterrein zal galmen wordt deze grote rondeta felconferentie van „the big 12" besloten. (wethouder) en J. Lont J.Gz. „De mensen weten nooit welke Lont het gezegd heeft", daar vragen ze dan naar." (Voor zover bekend maak te de Flevobode zich hieraan niet schuldig, doch er zal tertje voor hetzelfde doel! niet gewaarschuwd. (Zullen 20 Dec. Bioscoop Hotel SmitFilm „Stille Helden." 20 Dec. C.P.N. „De Waarheid", film „De Belofte" in zaal Wiron te Den Oever. Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film „De Tweelingbroeders." Zondag belangrijke wedstrijden op Tonegido-terrein. Zondag Bal in café Centrum (H. Veerdig), H.-hoef. Zondag Bal ln café Concordia, Hippolytushoef. Zondag Bal in Café S. Scheltus, Kerkplein H.-hoef. Zondag Muziek in Café C. Tijsen, Nieuwstraat H.hoef. 21 Dec. Uitv. „Avanti" in zaal Wiron. 21 Dec. Verg. R.K.L.B. St. Deusdedit in Hotel Smit. 24 Dec. Liturgische Kerstdankdienst in de Kapel. 26 December Verg. D.E.T.V. in zaal M. Engel, H.-hoef. 26 December De Lachsprinters in zaal Wiron met de vrolijke cabaret Revue Weg met de Zorgen. Aan de Molgerdijk maar Hij krijgt één. In de Spuitsteeg geen. Voorzitter antwoordt op de namen der leden J. Lont Cz. vragenlijst van de Heer Bos ker Onteigening kan plaats vinden omstreeks Mei 1948. Voor de N.A.C.O.-garage is wijziging uitbreidingsplan ter goedkeuring ingezonden. T.a.v. de drankvergunning heerst veel misverstand. Wijkmax. kan slechts één maal per 5 jaar worden ge wijzigd. Inderdaad 'n gekke indruk, eerst vergun ning aanbieden en dan wei geren. 't Is volgens de wet. De vergunning zal net zo lang aangeboden en weer geweigerd moeten worden tot ie weer in Westerland terecht komt en intussen ziin alle candidaten van de, lijst geschrapt. Over 4 jaar kan de raad Tiet wijkmaxi- mum weer wijzigen. De heer Bosker vindt het TONEGIDO-NIEUWS. Dames 1 en Heren I winnen Heren I wist met 6-3 van Concordia I te winnen. Met rust was de stand 4-2, Naar we vernemen was kee per Jansen in topvorm, hij pareerde de onmogelijkste ballen. Ton. II heren kwam uit te om het Kampioenschap va*. Wieringen. CAFE KOSTER, start 7 uur precies. Win de mooi© beker of medaille. AANBESTEDING Dinsdagmorgen vond ten raadhuize de openbare aanbe steding plaats van de aanlejJ gen Rap. II en verloor met 8-4 van een hoofdriolering in het ruststand 2-2. midden van de Dijkstraat ea Henk Doesburg stond voor gedeeltelijk van Hofstraat en het eerst in het doel, doch Zwinstraat, met bijbehorend© deed het goed. Moeliker was werken. deze wedstrijd de ster en weer de zich bijzonder. De nieuwe- S. Dekker, H.Hoef lingen zullen zich wel redden. Jac. Smit, H.Hoef Er was als volgt ingeschreven f 6325.- - 6478.- Dames Ton. 1 speelde thuis fa. G. H. Melgers, tegenRood-Zwart 1 en won met 3-2_ Ruststand 1-0, Het technisch betere Rood- Zwart miste schotvaardigheid. Mej. R. Kooij werd geen kans gegeven zich te ont plooien, doordat ze regelmatig en angstvallig bewaakt werd. BURGERLIJKE STAND Van 4 Des. tm 18 Dec. Geboren Pieter, zoon van N. C. Rotgans en D. Slagboom Adriana, dochter van L. Schol- tens en T_ Dijkstra Nicolaas| Piet, zoon van D. Blom en A. Amsterdam - 6273,- Joh. Pais, H.Hoef - 6440.- Het werk aan de laagste in schrijver, de fa. Melgers t© Amsterdam, gegund. stipt aan uw wensen worden, Kingraa Arendina Marga-, 1 retha, dv W. de Jonge en G. toegemoetgekomen (Verslgg.) De Heer Bodde. Wenst ruimten die voor bewoning geschikt gemaakt kunnen worden ook te benut ten. De Voorzitter zegt dat op dit punt uitvoerige voor schriften zijn verschenen. De woningcommissie zal hierin j worden gehoord. De Heer Bontkes Geslaagde Testavond. Donderdagvond werd door de plaatselijke Handbal Veren. Tonegdo en Wiron een spel regel- en testavond gehouden in Concordia te H.-Hoef, on der leiding van den Heer Enklaar. Op duidelijke en zéér be- dez© het ontstaan der hand balsport en de aaaruit ont stane groei. Voorts werd de kennis en tactiek van het handbalspel op aanschouwelijke wijze op uanssen en vj. nui-, i ,j n tt r> .1 een schoolbord voorgesteld. Grietje, dv H. Pathuis »T j j j 1 1 Na de pauze werden gedach ten uitgewisseld aangaan-l© houding van spelers en speel sters tegenover spelers en speelsters, alsook tegenover- de scheidsrechter, benevens enige der voornaamste spel- Omis; Geertruida Johanna. dv Ö»jpeKjke wijze zette D. Grin en N. Dol; Wijnand, Ulteen zoon van M. Tijsen en G. M.J Bos; Jantina Jantje Lucia, dv J, A. H. Janssen en G, E. Lui- kens en J. Lourens. Ondertrouwd: A. J. van Eekelen en Boersen, Getrouwd Gene. Overleden Maartje Tijsen,' 70 jaar, weduwe van W, J. Annijas. AVANTI GCGST NIEUWE LAUWEREN uit Den Komt terug op de opmer- kwam Woensdagavond een onwijs gedoe en hoopt king van de heer Bosker over Hippolytushoef in Cinema de Heren, Tot slot een test in de vorm I van sportvragen. Hiervan was Oe\er de uitslag als volgt naar le Ton, 1 Heren, 2e Ton. 2 dat het door Wed. Koorn in gesteld beroepschrift de zaak nog kan redden. Spr. vraagt voorts het ri oolslootje aan de Westzijde van de Poelweg van v Hou ten tot Kooij te dichten en er buizen in te leggen en ook aan de Oostzijde tot halfweg Attema. De auto's zakken er bij uitwijken in weg. de muziektuin. Haan met haar pracht:ge pio- 3e Wiron Dames 4e Ton. Dames, Er werden inderdaad moei- Zegt inderdaad belofte te gramma, waarmede zij hel af hebben gedaan maar op dat gelopen week-end in Den Oe-j lijke vragen gesteld, moment zag het er naar uit ver reeds zoveel succes oogst-! dat het gebeuren zou. Spr. te en waarvan wij in ons vo-! zegt het te zullen toejuichen rig nummer reeds een uitvoe- doordat hij het gehele als het zover is. Met de dichterlijke woor- Een woord van hulde komt toe aan de Heer Enklaar, pro- j gramma had georganiseerd ea rig verslag plaatsten, Inderdaad bleek daarin niets ook tot het eind de onder den van deze spreker „Als teveel gezegd en uit de over- scheidene aanwezigen wist t® het voorjaar in 't land is ho- grote belangstelling bleek ook boeien en de exploitant voor pen wij gezamenlijk te kun- wel dat Avanti een uitste- hel keurig in orde brengen der nen luisteren naar de mu-kende reputatie geniet. 1 vergaderzaal.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2