WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? HET KINDERHOEKJE. HAAR KONINKRIJK. KERSTAVOND AFDELING WEERINGEN. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN. Dinsdagavond j.1. vierde bovengenoemde afd. haar kerstfeest in de zaal van Hotel De Haan te Hippoly- tushoef. De keurig gedekte tafels, versierd met hulst en den- negroen en de kaarsverlich ting gaf al dadelijk bij de vele opgekomen dames (over de 100) dadelijk bij 't betreden der zaal een echte gewijde kerststemming. De presidente, Mevr. Kolff sprak 't welkom, in 't bijzon der tot de dames Mevr. de BoerHarder en Calkoen van Thiemen, uit Santpoort, die bereidwillig deze avond met. zang en declamatie zou den opluisteren. Het werd een prachtige avond. Mevr. de Boer (bege leid door de Heer Boon) zong met haar mooie klankvolle stem, die ieder bekoorde, eerst enige Hollandse kerst liederen, terwijl zij later ook nog buitenlandse liederen ten beste gaf. De grote aan dacht en 't warme applaus na ieder lied waren wel be wijzen hoe men haar optre den waardeerde. Mevr. Calkoen schetste de toebereidselen en de viering van het kerstfeest in blij de-, doch ook in droeve omstandigheden op zulk een eenvoudige doch meeslepen de wijze, dat een diepe ont roering zich van de aanwe zigen meester maakte. Ook een kerstverhaal van Jeane Oterdahl „Heilige Nacht" werd door haar pracht tig voorgedragen. Deze avond, waar vanzelf- spreke? chocolade werd ge schonken en gebak werd ge serveerd, was om voor men 't wist en werd besloten met het staande zingen van „Stille Nacht Heilige Nacht." POLITIE. Aan komen lopen: te H.-Hoef, een schaap, Inl. bij de Gem.-Bode, DIEFSTAL. Via een raam aan de ach terzijde verschaften onbe voegden zich toegang tot de kapperssalon van H. v. d. Schaaf aan de Poelweg. Tabaksartikelen, scheerzeep en enig geld werden meege nomen. We herhalen Pas op, er zijn kapers op de kust BOUWVERGUNNINGEN. Vergunning is verleend aan C. Kool tot het bouwen van een veestalling aan de Akkerweg, aan J. Breed tot het bouwen van een berg plaats voor visserij benodigd heden aan de Gesterweg. Feestavond personeel NACO Zaterdagavond werd in de localiteit van de Heer Klein te Oosterland wederom een feestavond georganiseerd door en voor het personeel van de NACO. Nadat de Heer Schilderman de vele aanwezigen een harte lijk welkom had toegeroepen, was het woord aan de chauf feurs en conductrices, welke stuk voor stuk toonden ook op de planken hun mannetje te staan. Verschillende liedjes en voor drachten werden op uitsteken de wijze naar voren gebracht. Aan het slot werd aan Mw, Wilms-Brinkman woorden van dank gebracht voor de wijze, waarop zij bij de instudering van een en ander behulpzaam was (geweest, Een zeer gevarieerd en ge animeerd bal hield de aanwe zigen nog vele uren bijeen. Visafslag Den Oever. Aangevoerd in het tijdvak van 8 tm 20 December, Bot 22942 Kg Snoekbaars 10487 Kg Witvis 3057 Kg Paling 559 Kg Spiering 462 Kg; Schol 4892 Kg; Schar 852 Kg; Tong 2426 Kg; Tar bot 310 Kg; Wijting 1885 Kg; Rog 405 Kg; Kabeljauw 190 Kg Garnalen 12716 Kg; Wulken 5622 Kg. Kerkdiensten Wieringen Officiële bekendmaking Sluiting Gemeente - Bureaux. 24 Dec. Liturgische Kerstdankdienst in de Kapel. Beide Kerstdagen 3 en 8 uur Cinema de Haan Film „Muziek voor Millioenen." Tweede Kerstdag Bal in Concordia, Hippolytushoef. Met de Kerstdagen gezellig zitje bij Café C. Tijsen. 2e Kerstdag Bai in Café H. Veerdig, Hippolytushoef. 26 December Verg. D.E.T.V. in zaal M. Engel, H.-hoef. 26 December De Lachsprinters in zaal Wiron met de vrolijke cabaret Revue Weg met de Zorgen. Zaterdag en Zondag Cinema de Haan Film „De Witte Klippen van Dover.'' Zondag café H. A. Veerdig. Gezellig zitje (Muziek.) 27 December uitv. Mandolineclub Oost-Wieringen. NED. HERV. GEM. lste Kerstdag H.hoef 10Vf u. ds. v.d. Winden Oosterland (lokaal) 10.30 dhr. v.d. Berg. 2de Kerstdag W.-land 10.30 Ds. vd Winden met zang dameskoor. KERSTFEESTEN Zondags scholen Ned. Herv. Kerk. (Vrijz.) 25 Dec. 5 uur Westerland. 25 Dec. 7 uur Hippo 26 Dec. 7 uur Oosterland in de kerk. ZONDAG 28 DECEMBER. H.-hoef Geen dienst. Oosterland uur Ds. v. d. Winden. DEN OEVER. Dat -de Band Ned.-Indië al- H.-hoef Th u. Ds. vd Wind,^lerwe«e,n sympathie ontmoet, ^fckwam dezer dagen weer eens OUDEJAARSAVOND W.land 7l/2 uur de hr. v. d. Winden v. Alkmaar. Den Oever ZEVEN uur dhr. v.d. Berg. DOOPSGEZ. GEM. Eerste Kerstdag H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp Bij de Kribbe. Koorzang.' Er rijden „kerkbussen" via Polderweg, Den Oever, Oos terland en via Rode Keet, Westerland. Vertrek Den Oe ver 10.10, Westerland 10.10. Tweede Kerstdag H.-hoef 'sav. 7.30 Kerstfeest Jongerenkring. ZONDAG 28 DECEMBER. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. H.-hoef n.m. 4 uur Kerstfeest v.d. Kinderen. EVANGELISATIE: lste Kerstdag H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen. H.-hoef 7.30 u. Kerstwijding Den Oever 10 uur dhr. v.d. Horst. 2de Kerstdag H.-hoef 10 u. dhr. v.d. Horst. Den Oever 10 u. dhr. Deen. ZONDAG 28 DECEMBER. H.-hoef 10 uur dhr. O. Deen. Den Oever 10 uur dhr. v.d. Horst. W.land 3 u. dhr. vd Horst. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht lste Kerstdag Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. ZONDAG 28 DECEMBER. 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. lste Kerstdag H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.-hoef 3 uur Kerstfeestviering. Den Oever 10 uu»r Leesdienst. 2de Kerstdag H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.-hoef 3 uur Kerstfeest v.h. Evangelisatieclubje. Den Oever 10 uur Ds. Post. van W.-werf. ZONDAG 28 DECEMBER. H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.hoef 2.30 Ds. Sweepe. Den Oever 10 u. Ds. Sweepe. Den Oever 3 uur Leesdienst. Burgemeester en Wethou ders van Wieringen maken bekend, dat alle gemeente kantoren op Zaterdag 27 De cember 1947 gesloten zullen zijn. Wieringen, 18 Dec. 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF, Burgemeester. VAN DUIN, Secretaris. tot uiting toen op 'n bruiloft één der gasten het ini- tiatief nam een collecte te houden voor de afd. Wfieringen van de Band, Dat dit mooie gebaar instemming ondervond, bewijst een bedrag van f 23.- dat aan de afd, werd afgedra gen. Het bestuur verzoekt ons aan deze familie (fam, van Glabbeek-Kort) en hun gasten de dank van de afd. over te brengen en geeft de verzeke ring dat de gelden voor de jongens in Indië zo nuttig mo gelijk zullen worden besteed. Goed voorgaan doet goed volgen - Wie volgt AVONDSCHOOL. Men verzoekt ons mede te delen dat de arbeidersavond school te H.-hoef heden Dinsdagavond zal worden gehouden in de O.L. School in de Elft. R. K. KERK H.-HOEF. Ie Kerstdag. Donderdag le Kerstdag. De Nachtmis om 5 uur en daar na 2 stille HH. Missen, waar onder Kerstliedjes worden gezongen. Een ieder houde zich stipt aan de aanwijzin gen door de Heren van de K.A. Om 8.30 en om 9 uur weer stille HH. Missen en om 9.30 de Hoogmis. Om 2.30 Lof met feestpreek. Vrijdag 2de Kerstdag alles- als op gewone Zondag. De HH. Missen om 7.15 en om 9.30 Lof om 2.30 uur. Woensdag biechthoren van 911 uur en 's middags van 58 uur. Den Oever. Donderdag Hoogfeest van Kerstmis. De Nachtmis om 5 uur en onmiddellijk daar na nog een stille H. Mis, waaronder Kerstliedjes wor den gezongen. De derde stil le H. Mis is om 8 uur. 's Middags om 2.30 Lof. De Kerk blijft open tot na het| Lof. Vrijdag 2de Kerstdag j alles als op Zondag. De HH. Missen om 7.30 en 9.30 uur. i KERSTMIS IN HET KABOUTERBOS. Het was een hele drukte in het kabouterbos, want er was Kerstfeest. Op het grote kabouterveld, een open plek in het bos, stond een prach tige kerstboom. Al weken tevoren hadden de kabouters allerlei diingen gezocht, stukjes glas, glinsterende papiertjes, eikels, kastanjes en nog veel meer dingen. Maar het mooist van alles was een zilveren ster, die had kabouter Snuffelgraag gevonden, en die prachtige ster hing nu boven in de kerstboom. Door het heldere maanlicht glinsterden de stukjes glas zo mooi, schitterden de papiertjes zo prach tig en de eikels en kastanjes, die overal tussen hingen, bengelden zachtjes door de wind heen en weer, net of het kleine klokjes waren. Alle kabouters waren nu op het veld om de kerstboom verzameld. Hoor, de kabouter koning ging spreken „Geachte kabouters, allen zijn hartelijk welkom Jullie hebt de kerstboom prachtig versierd. Maar wie heeft die mooie zilver-ster gevonden?" „Kabouter Snuffelgraag", riepen allen. „Zo,"" zei de koning, laat die knappe kabouter dan een? bij me komen, die wil ik even bedanken." Maar er kwam niemand. De kabouter was er niet. Dat was toch wat Enkele kabouters werden er op uit gestuurd om te zoe ken en.ze vonden hem in zijn bed. Hij was gevallen, had zijn been heel erg bezeerd, zodat hij niet naar het Kerstfeest had kunnen gaan. Maar nu droegen de ka bouters hem naar het kabouterveld en zetten hem op een mooie paddestoel naast de koning. Deze vertelde heel mooi het Kerstverhaal, allen luisterden aandachtig. En toeno, wat was dat mooitoen zong het kabou terkoor, heel zacht„Stille nacht, Heilige nacht" Daarna werd het door alle kabouters nog eens gezongen en nog veel meer kerstliederen. Wat was kabouter Snuf felgraag blij, dat hij nu toch het Kerstfeest had meege maakt. En toen hij weer in zijn bed lag, hing daar ook de zilver-ster, die mocht hij bewaren, tot het wéér Kerst mis zou zijn, maar dat duurde nog een tijdje VERTELFEB. Motorclub Wieringen en Om-[ POLITIE. Gev. een motor- streken houdt Kampioenswed-1 want( een Kerkboek en een strijden. Door <le regenval der schaapwollen want. laatste dagen leverde het rij- V(jr| een den damet den rn de 90 Km kampioens-j armba'ndhorlofiei een cejntuur rit Zaterdagavond nogal moei- en een kinderportemonnaie lijkheden op. 17 Motorrijders en 3 auto mobilisten namen deel, De uitslagen waren voor motoren le prijs L. Bood, Kam pioen, 2e prijs L, van Zoonen 3e C, J_ Vroom. Auto's le prijs C. Asjes 2e prijs C, Laan, Tijdens de prijsuitreiking, welke door Voorz. Kuiper werd verrcht, wekte deze de niet-leden op om toch vooral lid te worden van de motor club en dan actief deel te ne men en meerijden, zulks in het belang der motorsport. een inh. f 1.20. Inl. bij de Gem.-Bode. DEN OEVER. V.V: WIRON. Zondagmiddag was Cocks- doip 1 bij Wiron op bezoek, Wiron won met 4-1 Scheidsrechter Beers leidde tot aller tevredenheid. Het veld was, ondanks de regen, behoorlijk bespeelbaar. De doelpunten kwamen van de Groot, Tijsen, Holst (pe nalty) en „Ongenaakbaar" Wiron 2 kwam tegen Texel se Boys 2 in het veld- Ook deze wedstrijd werd door de gastheren gewonnen n.1, met 8-4 Met rust was de stand 4-4. Feuilleton. Naar het Engels van IDA BOYD. (2. In de provinciestad, waar ze waren opgegroeid voordat mr. Rellace naar een filiaal van zijn bank in Londen was overgeplaatst, had Arthur Manners met de drie zusters gespeeld en gekibbeld en uitstapjes gemaakt. Zijn moeder was toen al dood en zijn vader, die dominé was, was een stil en in zichzelf gekeerd man. Na drie jaar werken in een handelszaak in Constantinopel een po sitie, die hij door mr. Rella- ce's invloed gekregen had -- was Arthur naai* huis terug gekomen en verliefd gewor den op Wanda. Wanda had zelden aan hun kinderspelen meege daan, ze was niet in bomen geklommen en had geen on deugende streken mee uit gehaald. Linda en Lenda wa ren altijd zijn kameraadjes geweest, maar het was op Wanda, dat hij verliefd werd. Juist haar eigenschappen, die zij bespot hadden als pedanterie, werden voor hem een grote attractie. Ze flirte onbeschaamd met hem, hield hem aan 't lijn tje, maakte zijn hoofd op hol en bedierf zodoende zijn vacantie. Ze had een hele boel aanbidders en kon zich zo'n amusement je veroorlo ven. Ze- vatte het geval niet ernstig op. Hij ging terug' naar Constantinopel met pijn in zijn hart een knagend, onbevredigd verlangen, na dat hij dat hart had uitge- j stort voor de verlegen, stille Linda. die evenveel pijn had als hij, al wist hij het niet. Niet lang daarna was hij uit zijn betrekking ontsla-1 gen ten gevolge van de crisis. Zijn vade-r was gestorven mr. Rellace kreeg een be roerte, waarvan hij nooit meer geheel herstelde en dus zijn werk niet meer kon doen. Hij verhuisde met zijn gezin naar een kleine wo ning in Pimlico, waar zij het bijna arm hadden. De meis jes zochten betrekkingen, maar slaagden er nauwelijks in, behoorlijk geld te verdie nen. Mr. Rellace was prik kelbaar en lastig, zijn vrouw insgelijks. Zij leed onder een voortdurend heimwee naar de provincie, die zij eerst met enthousiasme voor Lon den verwisseld had. Er was niet genoeg geld en de prij zen waren hoog. De meisjes droegen versleten japonnen en zagen er slecht uit. De toestand van het gezin werd zó hachelijk, dat Len- da's huwelijk maar net op tijd kwam. Dat huwelijk was iets als een hergeboor te voor haar. Haar energie en opgewektheid kwamen terug en die uitten zich da delijk in pogingen om ook haar zusters een goede par tij te verschaffen. Doch dat was niet zulk een gemakkelijk werk ge weest als zij gehoopt had. Wanda bedierf, ondanks haar schoonheid, een paar goede kansen door haar optreden en Linda werkte eerder te gen dan mee. Doch nu scheen Wanda dien mr. Bul- iingham aan de haak te hebben geslagen. Dat was een werkelijk succes en Len da was zenuwachtig van angst, dat er misschien nog iets zou tussenkomen. Wan da was zo dom en onbesuisd. Linda was de minst mooie, maar de meest gracieuze van de drie zusters. Affaires de coeur had ze niet en Wan da placht te zeggen, dat ze een pronkjuweel van een stiefmoeder zou kunnen worden. De woorden „een weemoedige weduwnaar voor Linda" waren een grap in het gezin geworden. Overstelpende herinnerin gen, opgewekt door de naam Arthur Manners, gaven warmte aan Linda's hart en snelheid aan haar voeten, doch het gezicht van die twee straatmuzikanten deed haar plotseling stilstaan. Het wees op de kloof tussen het gelukkige verleden en het pijnlijke heden. En het wierp een angstige vraag op. Zij was elegant gekleed in een van Lenda's japonnen en alles wat er bij hoorde (ook van Lenda), hoed, schoenen, kousen, hand schoenen, was even onberis pelijk. Zou Arthur het pret- j tig vinden door haar te wor- i den aangesproken onde-r de gegeven omstandigheden Zóu hij niet voor haar terug- i schrikken als voor een smar telijke stem uit het verle- j den Een ogenblik aarzelde ze in een vreselijke onzeker- 1 heid. De twee mannen ver volgden hun weg. Bussen, die in een rij voor het hotel stopten, verborgen hen voer haar gezicht. Neen, ze kon Arthur niet zo laten weggaan, zonder zelfs te weten, waar zij hem kon weervinden. Dat zou on menselijk zijn. Ze baande zich een weg door de men sen, die uit de bussen ge stapt waren en liep haastig de beide straatmuzikanten achterna. Toen zij ze ingehaald had, riep ze zacht „Arthur en één van hen keerde zich om. Zij stonden tegenover el kaar op de rand van het trottoir. Op zijn gezicht kwam geen schijn van blij-I heid. „Arthur Je bent het wer kelijk En ze stak hem haar hand toe. Haar ogen waren vochtig. Aarzelend nam hij haar hand. Zijn kameraad, die even naar hen had omgeke- j ken, vervolgde zijn weg met! het orgeltje. Linda wist geen woerden j van enig belang meer te vin den in haar emotie. „Ik kan niet blijven," sta- melde ze. „Ze wachten op me. Waar kan ik je vin- j den en wanneer Mrs. Bullingham aanvaard de Linda's excuses voor haar iaatkomen met grootmoedig- I heid. „Waarom heb je je vriend niet meegebracht vroeg j mr. Bullingham vrolijk. Hij j begrip natuurlijk wel, dat Linda nooit ongevraagd ie- mand mee zou brengen om j aan te zitten aan zijn moe- ders tafelmaar hij vond I I het aardig om te doen, alsof i hij het mogelijk achtte. Hoe onmogelijk het in werkelijk- heid was, vermoedde hij» niet, evenmin wat het gevoel j I was, dat Linda deed blozen j en Lenda fronsen en Wanda j haar ogen neerslaan met J een lachje. Hij verslond Wanda met zijn ogen en vergat Linda dadelijk. Niemand lette trouwens nog bijzonder op haar, zodat haar afwezige blik nauwe lijks werd opgemerkt. Maar Lenda's havikogen zagen toch het. beven van haar handen en de vochtigheid van haar ogen. Lenda zag altijd alles en vandaag was ze slecht te spreken over wat zij zag maar ze moes* zich aangenaam maken bij mrs. Bullingham en dat was een zaak, die iemand heele- maaï in beslag nam. Wanda en mr. Bullingham hadden alleen ogen voor elkaar en Linda speelde, in gedachten verzonken, met haar eten, zonder er veel van tot zich te nemen. Ze voelde een stille woede tegen haar zus ters, om haar harteloosheid. Arthur Manners, die als be delaar door de stad liep, en zij zaten daar te pronken en te lachen zonder er één ge dachte aan te geven Er viel niet te twijfelen aan mr. Bullingham's be doelingen. Het gaf een onge lofelijk gevoel van opluch ting aan Lenda. Als Wanda op deze manie» in veilige haven geloodst was, behoefde niemand meer ongerust te zijn. Linda was een weinig eisend kind en de klerenkasten van mada me Lascelles en madame Bullingham zouden ruim schoots in haar behoeften voorzien. En er moest ook iemand bij de ouders Rellace blijven om het huishouden in orde te houden. (Wordt vervolgd.)

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2