W1ER1NGER NIEUWS WAARHEEN? Kunstkring. In wijde kring wordt reeds uitgezien naar nadere berich-, ten omtrent de Kunstkring-! avonden en het gerucht ging reeds dat er deze week (9^ Januari) een opvoering zou plaats vinden. Men deelde ons mede dat. dit ook inderdaad de bedoe-j ling is geweest, doch het ge zelschap zegde de voorstel-] ling door onvoorziene omstan digheden af. Alle mogelijke moeite is ge- daan nog een gezelschap te engageren en verschillende stukken zijn gekeurd" doch men kon niet naar wens sla gen. De goede stukken waren reeds lang besproken. Het bestuur heeft het daar om verstandiger geacht thaos geen overhaast besluit te ne-j men en liever nog even te wachten dan de leden iets aan te bieden dat minder be vredigen zou. Men zal dit standpunt beter later en dan wat goeds" ongetwijfeld kunnen billijken. De eerste opvoering (eigen lijk bedoeld aks de tweede) zal nu plaats vinden op Maan dag 2 Febr, a.s., n.1. het stuk „School der dapperen' een aangrijpend dramatisch ge geven, zich afspelend tijdens' de oorlog tegen Japan op een' eilandje in de Stille Zuidzee,' waar een 6-tal Amerikanen een opdracht" heeft te ver-1 vullen. De Stichting Amsterdams Toneel die hier ook ,,Van an-j der Ras" speelde, zal deze avond verzorgen. Intussen wordt alles in het werk gesteld om ook nog in Januari iets te brengen, n.I. een z.g. gratis tussehavond, welke men anders toch aan het einde van het seizoen had aangeboden. Nadere berichten hierover volgen zo spoedig mogelijk, „DE GOUDEN SWIFE" It toanielstik fan dizze nam me wo 't neffens 'e adverten tie in dizze utjefte opfierd wirden sil, is skrean en biar- beide nei in roman fragment, I Iroch Abe (Brouwer, It hat de bidoeling wést fan de skriuwer om it hichtepunt fan 't boek, n.1. de geweldige striid tusken 'twa \karakters, sa uut to byldzjen, do't die as libbene wierheden yn al hjar kreft en iensumens, foar us stean, Hy moast, om toaniel-tech- nische biswieren, brück meits- je fan byfiguren, om de karak ters ,.Douwe Ates" en ,,Ate Douwes" klearder uut komme ,to litten- Foar dejinge, die it boek leasen hawwe, dogge de figu ren in it le bidriuw, as de Kaptein, de Kastlein en de Kastleins-faam even wo't nu- ver oan, mar allegaere binne se op hjar plak en is alles een slutend geheel. Baggerwerken. In de Noorderhaven en de Vissershaven te Den Oever zul len baggerwerken worden uit gevoerd welke op 4 Febr. a.s. te Den Haag door de dienst Z.Z'.W, zullen worden aanbe steed. Uitstel eerste oefening. Aan S, C. Wigbout te Den Oever werd uitstel van eer ste oefening verleend. Vergunning verleend. Aan N,V. Shell Nederland alhier werd vergunni'ng ver leend tot het oprichten van een electrisch gedreven ben zine installatie op het per ceel Beltstraat 44, het toe komstige garagebedrijf van! S. A, Duijnker, voorheen stal ling van S, Veerdig. Kerkdiensten Wieringen Ex-Burgemeester DISTRIBUTIEKRiNG DEN HELDER No. 193. Benoeming leden Kiescollege Herbenoemd zijn tot leden van het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk,, Mevr. G. Everts-Koorn en de Heren P. Bruul en M, Kooij Sz. DE SPAR FEEST-AVOND Onder buitengewone grote belangstelling gaf Dinsdagavond de Spa'rcombina.tie Wieringen j haar bijna traditioneel gewor den Spar-feestavond in Cinema de Haan te H,-Hoef. Na een welkom door een der leden der Spar Organisa:- tie werden op het witte doek allereerst flitsen gegeven van de in de afgelopen zomer! georganiseerde Spar-zomer- tochten. Er werden aardige tafe-j reeltjes vertoond en het suc ces was groot als Wieringer- en W.-Meerdeelnemers werden herkend. De filmoperateur, kennelijk een meester in zijn vak, had letterlijk .alles" opgemerkt Bij het zien van deze film werden wij getroffen door de schoonheid van de omgeving Rhenen en Ouwehands dieren park en speeltuin, waar ook de ouderen hun hart ophaal den. Men was ,,uit,' In de pauze, konden 140 personen dank zij de Spar-1 verrassing, gelukkig worden gemaakt. 140 nummers der, entrée-bewijzen gaven name lijk recht op een prijs, be staande uit huishoudelijke en- of nuttige gebruiksvoorwerpen. Hierop kwam het gezelschap „Herman Tholen" dat de1 speciale Spar - Revue 1948 „Tempojrtempo" voor het voet-l licht bracht. Dit gezelschap bracKt di verse scènes, populaire zang opgewekte en klassieke muziek,1 alles doorkruid door een be schaafde en gepaste vrolijke' noot. Het was reeds kort bij middernacht, toen een der vertegenwoordigers, nadat het „Sparlied 1948" gezamenlijk en luide was gezongen, vrien- delijk dank bracht aan het pu bliek voor de opkomst. De zéér grote schare beijoe kers uit de W.-Meer en Wie ringen vertrok per speciale au tobussen opgeruimd naar zijn haardsteden, zichtbaar blijde en dankbaar gestemd voor de mooie avond. Tonegido - Nieuws. Zondagmiddag 2 uur op ei gen terrein Ton. 2 - A.V A. 1 3 uur Ton. 1 dames- - U.D.I. W.IC 2. 2 uur Slootdorp terrein Ton 2 heren - Slootd. 2, Kopstanden Handbal Heren eerste klas gesp. gew. Rapiditas 1 8 12 Hoe 1 6 14 Ton. 1 9 12 B. G V. 8 9 Heren 2e klas Rapiditas 2 5 7 Vlug en Vaardig 14 6 Ton. 2 5 4 HOC 2 3 2 Dames tweede klas Vrone 1 10 20 Gita 1 9 13 Ton. 1 10 12 H.A.V. 1 10 11 BURGERLIJKE STAND Van 1 Jan. tm 8 Jan. Geboren Jentje, dv W. Bek kema en T. Voordewind, Ondertrouwd: E. Mostert en A. N. Hcijblok C. Kooij en' A. H, W'ismeijer J. Bakker en G. de Haan, Gehuwd: Gene. Overleden: T, Seekles, oud 27 jaar, echtg, v. B. Holtjer. ZONDAG 11 JANUARI. NED. HERV. GEM. Den Oever IOV2 uur Ds. vd Winden. W.-land 2Vs u. 'dhr. vd Berg. H.-hoef HALF ACHT Ds. vd Winden. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur v. Diemen andermaal voor het Tribunaal. Ex-Burgemeester Van Die- men die op 19 Juni 1947 door de 2e Kamer van het Alk- maarse Tribunaal tot 3 jaar Ds. A. P. Goudsbloem. i internering werd veroordeeld, stond Woensdagmiddag j.l Onderwerp „Drieërlei Wijsheid".1 (De kerk is verwarmd.) terecht- De op de Tribunaal-uitspra- ken toeziende autoriteit vond de uitspraak te licht in ver houding tot de tenlaste ge- legde en bewezen feiten, on danks de vele gunstige ver- j klaringen die omtrent de deliquent waren uitgebracht en die bij de eerste uitspraak ook wel terdege van invloed] waren geweest. Thans diende de zaak voor' de Eeiiste Kamer van het Tribunaal, onder voorzitter- schap van Mr. Schenkeveld. 1 Opnieuw werd de gehele tenlastelegging uiteengerafeld. Van D,.zelf moest meer-| dere malen erkennen zeer fout te hebben gehandeld, speci aal in de gevallen waarin hij zeer fanatieke brieven schreef over het verkrijgen van een pistool een rapport aan Com missaris Backer, waarin Van D, als zijn mening te kennen geeft, dat na een moord op een NSB-er ook maar «mensen standrechtelijk moeten worden doodgeschoten en de brief aan de Procureur-Generaal Feitsma, waarin hij beschuldi gingen aan het adres 'an dr. Beeker uit die zeer ernstige gevolgen hadden kunnen heb ben. Dè' diverse, in het dossier aanwezige verklaringen om trent de houding van Van D, terzake de Meistaking, waar van in de beschuldiging is op genomen, dat. twee mensen door toedoen van Van D. in het concentratiekamp waren geraakt, waren zo tegenstrij dig, dat mr. Schenkeveld het noodzakelijk achtte, de getui- gen hier zelf op te roepen. Teraaide bestelling slachtolier Na nog de jaak yan de hjis van het ongeluk te Breezand Zoeking bij mej. Geusebroek Woensdagmiddag is op e behandeld te hebben werd algemene begraafplaats e de behandeling voor een na- H.-Hoef het stoffelijk over J on,Verzoek voor onbe- schot ter aarde besteld vai.i paai^e aangehouden, Mw, Holtjer-Seekles, een der| slachtoffers, die bij het onge- luk op de onbewaakte over- OUCC€S - lNlBUWS. weg te Breezand op 2 Jan. Programma voor j.l., om het leven kwam. Januari 1948 Voor deze eenvoudige en R T sobere plechtigheid bestono 1 J|K.C. 1 zeer grote belangstelling. Helder 4—Succes" 4 Onderscheidene b oe» HeWer J^UCCes 4 ken, w o een van de NACU Aal6 de" groeve werd het men de bekendmakingen in woord gevoerd door de Heer de pubbcaüekast van Cme- Deen, Voorganger der Ned. ma de Haan. Herv. Evangelisatie, die, wij-1 B.K.C. doet het het le jaar zend op het grote verlies van' uitstekend in de 3e klasse, dit nog jeugdige leven, tevens Hoewel in Anna Paulowna troostwoorden richt tot de fa- indertijd gelijk werd ge- milieleaen van het slachtoffer gpeeld, zijn wij thans op de De aangrijpende plechtig- uitslag niet zo erg gerust, heid werd door de Voorgan-( daarvoor zijn de prestaties ger besloten met het „Onze van Succes 1 te slecht. Moch- Vader." ten zij er niettemin in sla- Voor de betoonde belang- gen een gelijk spel te beha stelling en blijken van mede- ien, dan zou het ons erg EVANGELISATIE H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen. H.-hoef 8 uur Jeugddienst. Den Oever 2.30 u. dhr. Deen. H.-hoef 2.30 Catechisatie. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.-hoef 10 u. Ds. Hoornstra van Hoofddorp. H.-hoef 2.30 Ds. J. Dijkstra van Hoorn. Den Oever 10 u. Ds. Dijkstra. Den Oever 3 u. Ds. Hoornstra R. K. KERK H.-HOEF. Zondag 11 Jan. 1ste Zondag na Driekoningen. De HH. Missen om 7.15 en om 9.30. Na de Hoogmis bibliotheek en ontspanning voor de Jongens en de mannen in het Parochiehuis. Om 11.30 Congregatie voor de Jongens beneden de 17 jaar. 's Mid dags 2.30 uur Lof. De hele week de H. Mis om 7.30. Dinsdag en Donder dagavond om 7 uur Lof. Dinsdag na het Lof Congre gatie voor de Jongens boven 17 jaar en Donderdag na het Lof Congregatie voor de mannen. Wegens de voorbereiding voor het 40 uren gebed begint Zaterdag het biechthoren om 5 uur. Den Oever. Zondag 11 Jan. lste Zondag na Driekonin gen. De HH. Missen om 7.30 en 9.30 uur. Biechthoren volgens gewoonte. Zaterdag 10 Jan. om 7 uur Congregatie voor alle jongeren. Zondag 2 uur 10 uur 10 uur 2 uur Voor de vertrektijden zie leven, werd dank gebracht door een bloedverwant van het slachtoffer. EEN NIEUWE CURSUS Tentoonstellingsbezoekers meevallen. De punten zijn in ieder geval broodnodig heren. Het 3e moet van Winkel 3 kunnen winnen. Niet zo ge- rust zijn wij over het 4e. Iiel- liefhebbers van paarden maken j ^er 4 ejgen huis zal wel wij gaarne attent op de a.s. meevallen. te houden cursus in het toilet OQk het 5e heeffc yan Fle_ teren van paarden en ook het yQ 3 de Meer nog niet ge- voorbrengen op tentoonstellin- WOnnen. gen, keuringen en concoursen. Het lijdt geen twijfel of de echte paardenliefhebber^ w'el- ke zich leek in dit opzicht Nogmaals wordt het pu bliek er op attent gemaakt, dat voor de wedstrijd Suc- -B.K.C. 1 voorverkoop 10 Januari Feestav. R.K. Volksbond H.-hoef. Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film „Zie je ze Vliegen." Zondag Bal in Café Concordia, te Hippolytushoef. Zondag Bal in Café Centrum (H. Veerdig), H.-hoef. Zondag Muziek in Café Tijsen, Nieuwstraat H.-hoef. 14 Jan. Friese Avond in zaal Concordia van S. Halfweeg. 14 Januari Oprichtingsverg. „Jagers-comb. W.-meer." 15 Januari Uitv. Symph. Orkest in Cinema de Haan. 17 Januari Uitv. Symph. Orkest in zaal Wiron, Den Oever. 17 Januari verg. Hotel Smit over Fabrieksaardappelen. ook gevoelt zal rich willen! «a 1^^ 2 ™Ue^paZon<Sg we naai de J»™*? tUSS6" advertentie in dit nummer en de daarin genoemde adressen, Aanmoediging van de spe- terwijl de cursus zal worden Iers zal hen zeker tot grotere geleid door de Heer L. W. krachtsinspanning inspireren. Biesheuvel, Secr. V. L. N. afd. Men onthoude Noord-Holland, zich echter van onsportieve uitlatingen aan het adres van de spelers, daar dit de stemming in het veld niet ten goede komt.^ Voorts niet met de leiding WAT IK LAS Vertegenwoordigers van de Franse handschoen-industriie j te bemoeien, hebben meegedeeld dat er Leden en donateurs moeten handschoenen worden gemaakt bij het betreden van het ter waar twee handen in kunnen - rein hun lidmaatschapskaarten ten gerieve van bioscoopbe-, gereed houden, zoekers. POLITIE. Gev. t een regen- Prof, Joas vroeg aan een kapje en een portemonnaie jongetje „Wat zou jij willen inh. een geldstukje, zijn als je groot bent?" Verloren een rood geruite Het ventje antwoordde sjaal. „Levend." Inl. bïj de Gena.-Bode. Op navermelde data zullen de volgende bonkaarten/ bonnen worden uitgereikt Bonkaarten 802. KAKE aan niet-zelfverzorgers LALC aan zelv. melk en vlees OAOC aan zelv. vlees PAPC aan zelv. melk QA tabak QB versnaperingen en QC tabak/ versnaperingen. Al naar personen, geboren in 1930 en vroeger recht kunnen doen gelden (mannen op een bonkaart QA, QB of QC en vrouwen op een QB of QC-bonkaart) dient op de inwisselingsbon, links bovenaan de bonkaarten 713 een A tabak) of een C gemengd) te worden geno teerd. Zo er geen aanduiding op voorkomt, wordt een. versnaperingskaart QB verstrekt. Voor het verkrijgen van de bonkaarten voedings- en genotmiddelen dienen te worden medegenomen de tweede -distributiestamkaarten zonder inlegvellen, alsmede de vermelde inwisselingsbonnen van de bonkaar ten 713. De inwisselingsbonnen mogen thans zonder bonkaart worden aangeboden. Men behoede zich terdege voor verhes dezer bonnen, daar zonder inlevering ervan geen bonkaarten kunnen v/orden uitgereikt. Schoenenbonnen Op een schoenenbon hebben rechteen bon naar keuze, zij, wier distributiestamkaartnummer eindigt op een 8, of wanneer de laatste twee cijfers 04, 14, 24, 34 of 44 zijn. Een bon overeenkomstig de leeftijd kinderen geboren in de maand December van één der jaren 1932 t/m. 1945, en kinderen, geboren in de maand Februari 1947. In deze gevallen dienen de bij de distributiestamkaarten behorende inlegvellen te worden overgelegd. Toeslagkaarten aanstaande en jonge moeders Onder overlegging van de distributiestamkaart en C. M.-kaart kan tegelijk worden verkregen een bonkaart MD 802—803. HIPPOLYTUSHOEF, Agentschap, van 8.3012 uur en 13.30 15 uur. Niet-zelv. A t/m H op 12 Januari t/m O op 13 Januari P t/m Z op 14 Januari Zelfverz. op 15 Januari. DEN OEVER, Café Lont, op 16 Januari, van 8.4512 uur en 13.30 15 uur. Gedurende het tijdvak 12 t.m. 24 Januari a.s. wordt gelegenheid gegeven voor het aanvragen van WERKKLEDING Voor bedrijven, waarin 5 of meer werkkledingdragende arbeiders (sters) werkzaam zijn, moet dit docr de direc ties collectief geschieden voor ALLE in die bedrijven werkzame arbeiders, met uitzondering van het uniform- dragend, administratief en toezichthoudend personeel, ongeacht de sedert de laatste verstrekking verstreken tijd. De Rijksdiensten en -instellingen, alsmede personen, werkzaam in DUW-kampen, e.d. vallen nog niet onder deze regeling. Voor het individueel aanvragen van personen, werk zaam in een zelfstandig beroep of. in een bedrijf met minder dan 5 werkkledingdragende arbeiders volgt t.z.t. een nadere mededeling. ZEEP VOOR ARTSEN, VERPLEEGSTERS, e.d. Praktizerende artsen, tandartsen, veeartsen, verpleeg sters, vroedvrouwen, e.d. kómen thans voor het tijdvak 18 Januari14 Maart 1948 in aanmerking voor rantsoen bonnen huishoudzeep en waspoeder. De distributiestam kaarten en diploma's moeten bij de aanvraag worde*, overgelegd. Bewijzen VOOR INSCHRIJVING VOOR RIJWIELBANDEN. Personen, wier distributiestamkaart in één der vakjes Pa, Pb, Pc, Wb, Wc, Vb of Vc gewaarmerkt is met 702, 703, 704, 705 of 706 en de letters B of D, kunnen thans een bewijs van inschrijving verkrijgen. Zij, die nog niet in het bezit zijn van een dergelijk be wijs en bij wie in gemelde vakjes de codering 501 tot e* 701 voorkomt, kunnen thans alsnog een aanvr. indienen. BONNEN VOOR RIJWIELEN. Hiervoor komen in aanmerking zij, die het rijwiel nodig hebben voor de uitoefening van het beroep of bedrijf, of om zich van huis naar werk te begeven, waarbij de af stand tussen woning en werk, resp. school minstens 3 Km. moet bedragen, dan wel dat dagelijks een afstand va* minstens 12 Km. wordt afgelegd. BONNEN VOOR TRANSPORTBANDEN. Dit kan geschieden door verhuurinrichtingen en door hen, die de banden voor de transportrijwielen/carriers nodig hebben voor de uitoefening van hun beroep of bedrijf. SCHOENENBONNEN. Aangezien na 17 Januari a.s. geen uitreiking van schoe nenbonnen meer mag plaats hebben op de inlegvelbom 604, dienen de bonnen, bestemd voor kinderen, geboren l* de maand*December van één der jaren 1932 t.m. 1945 e» Februari 1947 vóór die datum te zijn afgehaald. NA-UITREIKING BONKAARTEN voedings- en genot*. Deze zal plaats hebben op 22 Januari a.s.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2