WIERINGER NIEUWS De Evangelisatie bestond 50 jaar. Zondag 18 Januari bestond de Vereniging tot Evangeli satie te Wieringen, aangeslo ten bij de Bond van Evange listen in, en ten bate van de Ned. Herv. Kerk, 50 jaar. Een waardige gedenkdag, geen feestdag evenwel en wij achten het juist, tot een goed begrip daarvan, om hier weer te geven hoe het bestuur de ze dag zelve heeft gezien. Wij hebben misschien nog nooit zo stern gevoeld, dat dit geen feestelijke herden king kon zijn, omdat wij nooit zó duidelijk hebben gezien „hier is de ongehoorzaamheid aan de Heer der Kerk, Jezus Christus, zichtbaar geworden. Het is en blijft zeer pijnlijk, als onze zonden openbaar wor den, en als de zonden der Kerk zichtbaar worden, dan1 kan het niet anders, of de Ie-1 vende leden der Kerk zuilen pijn en schaamte voelen. Daarom is er ook dagelijks het dringend bidden, of God in Zijn genade deze zicht bare, en onzichtbare zonden wil wegnemen, of Hij on.'.e Vaderlandse Kerk wil reinigen lot Zijn eer Maar w»i weten ook dat houder.'en in ons Ne derland en daarin.!'.en, als .'ij dit lezen, God danken «oor wat Hij hen gegeven heelt door de Evangelisatie, in dc jaren die zij te Wieringen moesten doorbrengen. Wat zou het mooi wezen als wij allen één dag samen had den kunnen zijn, zij die in dienst waren van de Water staat, of Zuiderzeewerken, Rijswerkers, Steenzetters,' Grondwerkers en niet te ver-, geten onze evacués uit Den Helder en W.-Meer. Neen, samenkomen, allen van al die jaren, dat was onmogelijit, samen arbeiden in onze Vader landse Kerk tot de komst van Gods Koninkrijk, dat kunnen wij wél. Wilt U, waar U nu ook mag wonen, een groet of blijk van waardering zenden Het girono. van de Evangeli-I satie is nog altijd 85507, terwijl' het adres van de penning meester is: G. Waardenburg, Slingerweg 5. Vergeet vooral niet, deze arbeid in Uw gebeden tel brengen voor Gods troon. Hij de Ilere, Hij zal het maken. tief op een schilderij van Mathuw van Groenveld, voor stellende: „Johannes de Do per, wijzende op Jezus Chris- sus." - Voorts houdt de spreker een beschouwing over de Kerk op Wieringen, de bevolkingsver houdingen en spreekt daarbij de hoop uit, dat het weer spoedig mogelijk zal zijn met de Hervormde Kerk samen te gaan. Na het zingen van Gezang 245, beide verzen, gaat de Heer Van der Horst vóór in gebed en wordt de dienst besloten met het zingen van Psalm 138 1 en 4, NED. HERV. GEM. Donderdag 22 Jan. 's avonds 8 uur Zusterkring Ooster- land. Zusterkring Westerland uitgesteld. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Vrijdag 23 Januari 4.30 uur Lees- en Vertelclub voor jongens en meisjes van 713 jaar. 8 uur Zusterkring te Hip- polytushoef. Inleiding Radio en Zusterkring. Jeanne d' Are. Te Hippolytushoef. Hier werd Maandagavond de 50e jaarvergadering gehouden, waarvan wij in ons volgend nummer een volledig verslag zullen opnemen. Te Den Oever. Zondagmorgen hield de Ver eniging een herdenkingsbijeen komst in de geheel met leden en belangstellenden gevulde Kapel te Den Oever. De Heer O. Deen ging in deze dienst voor. Na het zingen van Ps. 108 verzen 1 en 2 „Mijn hart, o Hemelmajesteit Is tot Uw dienst en lof bereid", volgde Schriftlezing uit Mattheus 16-18 en 13 en 20, waarop de gemeente antwoordde met Gezang 132 3 „Dan draag ik al wat mij de Heer heeft opgelegd, al waar 't nog meer. Dan gaat men weer over' in gebed. De Voorganger kiest na de' aanwezigen te hebben verwei-! komd en op de betekenis van' deze dag te hebben gewezen, tot tekst, vers 19 uit Mat theus 28, beantwoord door het zingen van Ps. 43, de' verzen 3, 4 en 5. Vervolgens memoreert dc Heer Deen de oprichting der Evangelisatie. (nog écn der medeoprichters was aanwezig) en geeft een uiteenzetting van de betekenis „Kerk voor deze Vereniging. Daarna spreekt de Heer Van der Horst naar het mo FRYSKE JOUN De 14 Janewaris hienen wij hjir it Selskip Gysbert Japiks bij us yn de Sael fan S. half- weeg, mei 't toanielstik „De Gouden Swipe." It is een mooie joun wirden De sael groart fol en oer 't algeraien in subliem spul. It earste bedriuw die wol is wier hwat nuver oan en 1 moast men wol begripe as in-j lieding op de 'oare beide bi- driuwen, mar die wiemen dan ek sa folste moaier. Ien mei oar is it in best slagge joun wirden. Om goed 8 üre iepene de foarsitter de gearkomste mei in pear meidielingen, en hjitte fierders in kliber folk wolkom op dizze earste krite-joun yn I it nije hjier. Hij betocht hjir- i bij ien fan de leden fan de Krite, oangeande it slimme ünk dat dizze minsken troffen hat troch it üngemak mei de bos yn Breesaon. Wjj matte it libben net fan I ien kant sjen, want der binne twa kanten oan. Wij sjugge hjir nou in seal fol blyde minsken foar üs, derom is it sa nedig dat it libben ek der ris fan de aore kant besjoen wirdt, Hjirnei liet de foarsitter it earste couplet fan üs folks- lied sjonge, wernei it Kr;te- lied ek nog efkes oan bar kaem, en doe krige it Sel skip üt Den Helder it wirdt. Hja lieten us ik sjen en hjearre dat yn mannig libben in stryd is tusken it goede en it tsjoede. j It stik waer beast nei voa- ren brocht benammen it twad- de en it leaste bidriuw wear heegsteand toanielwirk sjen, Jtlennitjinge ek weardjearre \aer yn de seal, hwat bliek iit H handsjeklappen. Yn it skoft waer goun gien foar üs sieke lansmannen yn Utert, en teffens foar it pro- pagandafrins fan Frysk en Frij. Der wier ik wer in boeke- j tafel fansels. Nei ofrin fan it stik brocht de foarsitter in wol fortsjinne i tank oan spylsters en spylders en winske hjarren in ta sjens la. Neidat de foarsitter fan Den Helder ik nog in lyts wurdsje sein hie, waer de joun sletten, en doe gauw de boel opromje om nog in goed are fan de flier to kinnen, hjir waer ek drok gebrük fan makker en giengen de leasten om twa ure nei hüs ta. om ook anderen van dienst te kunnen zijn. Om het spel, bestaande uit 6 acten, waarin soms 6 ot meer personen worden uitge beeld, te kunnen volgen, is het wel gewenst dat men zich een programma aanschaft, dat tegen kostprijs in de wordt verkocht. KINDERZEGELS 1947. Ondanks de dure Decem bermaand hebben de Wie- ringers ook dit jaar getoond het werk voor de verwaar loosde jeugd niet te verge ten. Een bedrag van f 484.65 aan postzegels en briefkaar ten is ingezameld. Dank aan hen die zich dc moeite getroostten om zegels te verkopen en ook dank aan U allen die kochten. De school van de heer Boon in Oosterland behaal- 1 de het hoogste bedrag, bijna f 100.—. Mej. Nel Dekker te H.-hoef verkocht alleen voor een be drag van f 71. DEN OEVER. UITVOERING „WIRON" SYMPIIONIE - ORKEST. Zaterdagavond hadden we het genoegen naar het bo vengenoemd orkest te mo gen luisteren. Het was jam mer dat de Voorz. bij zijn opening niet meer publiek -- .uoocujauie welkom kon heten daar de publiek meer in de zaal zaal maar tot de helft ge-j gelaten. Vuld was. Laten wij dit, vooral Onder de eminente leiding maal, ook als beleefdheid te van de Directeur de Heer genover onze vrouwelijk» Voor het optreden van Nel Oosthout op Vrijdag a.s., blijkt ook buiten de abonné's op de Kunstkringvoorstellin gen grote belangstelling te be staan. De goede roep die van haar optreden uitgaat, zal daaraan niet vreemd zijn. De voordrachtskunstenares brengt ons Jeanne d' Arc's glorierijke strijd om van het versnipperde Frankrijk één nationaal geheel te maken, waarin de twee grote machten der middeleeuwen, adel en - -• geestelijkheid, zich tegen haar terland heeft een brief ge- Keerden, omdat zij diens be- richt tot de Raad waarin hij langen over het hoofd zag. 111 verband met- een ter vorige Haar wachtte de brand- vergadering geuite opme:-- stapelking over vuil water, afkom- Hoewel de zaal feitelijk van zijn erf, verschillen- uüyerkochl is, hoopt men nog de mededelingen doet die enige plaatsen uit te winnen een ander licht op deze zaak VERVOLG RAAD WIERINGEN. De heer M. Kooij wijst op I dat B. en W. deze zaak eerst het gevaar van de onverlich- eens willen bezien om prae- te verkeerspalen in de advies uit te brengen. Smidssteeg en de Verma-Spr. waarschuwt tegea. ningssteeg. 't Is gevaarlijk overijling. Zal de door de bij donker en zijn deze ob-Heer Bosker voorgestelde stakels wel nodig i oplossing inderdaad aanbe- De Voorzitter zegt dat ze veling verdienen Wed. inderdaad nodig zijn omdatKoorn is nu van de lijst af- er anders auto's doorrijden gevoerd en weliswaar is er die weer andere problemen opwerpen b.v. beschadi gingen aan woningen. De Hr. P. Veerdig te Wes werpen. De Heer M. Kooij zegt dat het inderdaad juist is wat Veerdig schrijft, het water komt niet- van zijn erf, dat goed gerioleerd is. maar de riolering langs de weg deugt niet en daar blijft het wa- zaal ter op de weg staan. De Heer v. d. Laan zegt i - De bezoekers worden drin- zijn mededeling in de vorige gend verzocht tijdig aanwezig vergadering anders te heb- te zijn opdat precies op tijd ben bedoeld. De zaak is zó (8 uur) kan worden begonnen, dat het water dat op de weg We weten het „gezellig- komt o.a. ook afkomstig is heid kent geen tijd" maar het van de rioolafvoer van Veer- toch nodig dat het „praatje dig, (ook van andere wonin- nraf" wnJl V.aL/%-4 Me- fTO" vooraf" wordt bekort, begeve zich onmiddellijk naar zijn plaats. Er wordt ditmaal op tijd begonnen. Na de aanvang wordt de eerste tussenpauze vóór geen toe- gen) en niet rechtstreeks maar het komt uit de zink put die blijkbaar niet alles verwerken kan, op de weg. De deze W. Boon werd dan een aan vang gemaakt met de afwer king van het programma. We kregen eerst een vijf tal nummers welke zeer ver dienstelijk ten gehore wer gast, in acht nemen. POLITIE. Gevonden een alpino muts en een geruite sjaal Verloren een gouden bro che, een donkerblauwe da i ,7 uuuaciuiduwe ua den gebracht, waarvan de meshandschoen en een nor VttlrWïVl xylophoon-solo van de Heer S. Duijnker in een der stuk ken wel een extra vermel ding verdient. De hersen-gymnastiek die als afwisseling in het pro gram was opgenomen bleek in goede aarde te vallen. De dames bleken deze keer de sterkste te zijn want toen sturKsüe te zijn want toen Uc ot aanwezigen van Mieke de stand mededeelde barte welkom en wenste de hadden de dames 11 en de veren. en haar leden een heren 8«/s punt. De beloning voorspoedig 1948 toe was voor beide partijen ech ter bevredigend. Na de pauze kregen we een één-acter die goed ge- gespeeld werd. Vervolgens bracht de Heer Meijert Kooij liedjes uit ei gen repertoire, met een ern stige inslag, welke door het publiek ten volle werden I gewaardeerd. Hierna besloot het Wiron Symphonie-orkest met een viertal nummers. Na afloop was het applaus zo overweldigend dat een extra nummer ten gehore werd gebracht. Het was reeds laat gewor den toen de Voorz. de avond sloot met de wens dat als het orkest weer voor het pu bliek zou optreden, wat ho pelijk niet te lang meer zou duren, de zaal tot dc uiterste hoeken gevuld zou zijn. Voor de muziekliefhebbers i was dit een genotvolle avond en de thuisblijvers hadden deze keer zeker on gelijk. de V. strijd om een drankvergunning. De Heer Bosker stelt nog maals enige vragen in ver band met de weigering ener Drankvergunning aan Wed. Koorn te Den Oever. De Voorzitter geeft uitvoe rige toelichting over de krachtens de wet gevolgde procedure. De vergunning zal toch weer in Westerland moeten terugkeren en blij kens een request van 156 in gezetenen van Westerland stelt men daar ook wel prijs op behoud der vergunning. De Heer Bosker vindt een vergunning bij de haven in Den Oever toch wel belang rijk en vraagt of het moge lijk is het wijkmaximum te wijzigen, zodat de vergunning nu in Den Oever komt. Over 2 jaar kan het algemeen Hierna geeft hij "het woord m^ weer worden verhoogd tefeuille inh. 60 cent. Inl. Gem.-bode H.-hoef. JAARVERGADERING „EXCELSIOR." Woensdagavond hield de Zangvereniging Excelsior in Den Oever haar Jaarverg.. De Voorz. A. v. Sabbe heette de 34 aanwezigen van cwx.il/ inj net WUUU aan de Secretaris tot het le zen van de Notulen van de vorige vergadering die onver anderd worden goedgekeurd. Mevr. de Vric-sSmit bracht namens de Kascon trole-commissie verslag uit en deelde mede dat alles in de beste orde is aangetroffen. De penningmeester, de Heer Bruul wordt dank ge bracht voer zijn correct be heer. Daarna volgde Bestuurs verkiezing. De aftredende Secr. Houwing en Penn. Bruul werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens wordt- door de Directeur gesproken over het Concours dat gehouden wordt in Capelle aan de IJsel. Er werd besloten hieraan deel te nemen en met autobussen er heen te gaan. en dan kan Westerland ge holpen worden. De Voorzitter antwoordt Succes - Nieuws. Het weer was oorzaak dat slechts 2 van de 5 vastge stelde wedstrijden doorgang konden vinden en wel Succes 4—Wiron 1 0—2 cn Succes 2Al km. Boys 3 3—0 Succes 4 kon het tegen Wiron dus niet bolwerken. Maar ditmaal moesten de Oeversen toch met beschei dener cijfers genoegen ne men. De Succes-achterhoede vormde de kracht van het elftal, de voorhoede was ech ter niet van gelijke sterkte. Er werd van beide zijden geen fraai spel'vertoond. w-I Het 2e elftal zorgde weer De rondvraag bracht niet eens voor een overwinning, nog geen beslissing over haar beroepschrift geno men maar blijft de beschik king v.an B. erf W. gehand haafd dan zou Wed. Koorn toch niet in aanmerking kunnen komen en de ver gunning misschien naar een ander gaan. Beter is het dergelijke za ken tevoren schriftelijk in te dienen, opdat B. en W. I beslagen ten ijs komen. Weth. Lont ,,'t Is niet z*» eenvoudig. Het maximum in Den Oever is bereikt, in Wes terland niet, dat heeft ook z'n rechten. De Voorzitter zegt dat B. en W. de zaak zullen bezien. De Heer de Visser zegt dat er in Den Oever in de Spuit- steeg geen vuilniswagen komt. De mensen moeten het aan de weg brengen. Vroeger kwam de wagen, daar wel. De Voorzitter zegt onder zoek toe. Voorts vraagt de Heer de Visser of de rattenbestrijding succes heeft gehad. De Voorzitter beaamt dit en noemt enkele hem ge rapporteerde gevallen, 't Zal nog eens herhaald worden. Aanvulling op het Ouderdomspensioen. Weth. Bontkes wijst er tenslotte op dat het nog steeds mogelijk is dat door het gemeentebestuur als aan vulling op de uitkeringen krachtens de noodwet Ou derdomsvoorziening, enige financiële steun wordt ver leend. In de eerste plaats aan hen die vroeger een ho gere uitkering van de ge meente genoten maar ook aan hen die eerst nu voor het eerst krachtens de Noodwet ondersteund wor den en wel een aanvulling tot de vroeger geldende nor men van ondersteuning door het Burgerlijk Armbestuur. Spreker acht het nuttig dat hieraan bekendheid wordt gegeven. De voorzitter sluit hienia de vergadering. Visafslag Den Oever. In de week van 12-17 Jan. werd aangevoerd aan de Vis afslag te Den Oeva 2802 pond bot 2718 pond snoek 1739 pond wit vis 532 pond paling. W A A RHEEN? 22 Jan. Verg. van Grontmij Arbeiders in Café Veerdig". 23 Januari bijeenkomst der Kat-h. Jongeren in Hotel Smit te Middenmeer. 23 Januari Kunstkring in Cinema de Haan. Nel Oosthout met„Jeanne d' Are." 24 Januari Uitv. Stuivers Volkscabaret in zaal Halfweeg. 24 Januari (D.E.T.V.) Verg. Directie Visserijen in zaal C. MOEIJES, Den Oever. 24 Januari Verg. Stichting v.d. Landbouw, in Hotel Smit te Middenmeer. Aanvang 2 uur. 28 Jan. Verg. Fries-Groningse Beetwortelsuikerfabriek in Restaurant „Riche" Groningen. 5 FebruariConcert Stafmuziekcorps v.d. Amsterdamse Politie in Cinema de Haan. Zeer geslaagde Ruiter-avond Het waren weer gezellige uren welke in de zaal van de Heer S. Halfweeg werden doorgebracht, toen de Wiron- ruiters hun jaarlijkse feest- avondje gaven. Na het openingswoord van de Heer Jb. Mulder, die het afgelopen jaar de revue liet passeren, hetgeen voor de vereniging ondanks veel op alleen werd door de Heer M. Tijsen de aanvangs tijden van de repetities nog eens in bespreking gebracht en drong er op aan toch vooral op tijd aanwezig te zijn. Er werd besloten om met het Dameskoor precies om half acht te beginnen en met het gemengde koor om kwart over acht. De Voorz. wekte de leden op de veren, trouw te blijven en zijn beste krachten te blijven geven. Hierna volgde sluiting. de tegen slagen, toch zeer gunstig is geweest, nam de ceremonie- Sïld§€ - NtCülVS. meester het verdere gedeelte voor zijn rekening. De op Maandagavond Na enige dansen kwam het Hotel de Haan introductielied der Wiron- bridge-wedstrijden waarmede de kleine kans op de bovenste plaats gehand haafd blijft, terwijl, hoe ei genaardig het ook klinkt, de kans om op de onderste plaats terecht te komen vrij wel afgewend is. Het krachts- en ook het punten- verschil, met- uitzondering van Alc. Victrix 4, is in de ze afdeling zo klein, dat zelfs de hoogst geplaatste elftal len nog op de onderste twee plaatsen terecht kunnen komen, wat met het oog op de versterkte degradatie bepalingen fataal kan wor den. Succes 2 speelde echter met een prettig aandoend enthousiasme en geen ogen- blik kregen de Alkmaarders gespeelde kans om rustig een aanval voor de 0p te zetten. Voor de rust van een kans om zeep, waar na de scheidsrechter al vrij spoedig voer het laatst floot. STUIVERS VOLKSCABARET. Aangespoord door het gro te succes op 14 Dec. j.1. geeft het Stuivers Volkscabaret a.s. Zaterdag een tweede uit voering in Concordia. Het beloofd weer een mooie avond te worden, aangezien de medewerkers het pro gramma, door de vele uitvoe ringen elders, nog vlotter naar voren zullen brengen. U kunt dus weer genieten van Hawaiïzang. vlotte lied jes en schetsen, het Stuivers Volkscabaret zo eigen. Voor verdere bizonderhe- den zie men de advertentie elders in dit blad. Tonegido - Nieuws. Met Tonegido naar Haarlem Haarlem speelde gelijk. Zondagmorgen vertrokken de Westerlander handballers en handbalsters, om in Haar lem enige clubs te bekampen. Groot was echter de teleur stelling, dat de velden waren afgekeurd omdat de regenval der laatste dagen het veld in een modderpoel hadden ver anderd. Toch werd de dag nuttig besteed, want behalve om eens een partij handbal te spelen, voelden de leden ook wel iets voor om een voetbalwedstrijd te gaan zien en zo toog men naar het HFC- terrein, waar Haarlem tegen de Volewijckers uitkomen. Het was een pittige wed strijd die men te zien kreeg, ruiters van de Heer P. Jong- viertallencompetitie van de scoorde Schmitt tweemaal kind. dat door enige leden N. B. B. tussen de teams van en toen Cor Rotgans vrijwel weid gezongen. Wieringen en de H. B. C. 45, onmiddellijk na de rust de Verder werd de avond afge leverden voor de Wieringers stand op 3—0 bracht was er ouiju uie men ie Q. wisseld met leuke schetsen, even zoveel successen op geen kou meer aan de lucht. met de bedrijvige Kick Smit declamatie en zang, terwijl De gedetailleerde uitslagen Wel trachtten de Boys hun en de bekende Roosen, welke als bijzonderheid de lelotest waren als volgt achterstand te verkleinen in een gelijk spel eindigde, kan worden genoemd, welke Wieringen 1 - HBC 45 1, 42-33 maar de S.-achterhoede Naar we vernemen, zal Ton. buitengewoon is gtslaagd. Wieringen 2 - HBC 45 2, 50-28 speelde op safety-first en gaf andere week weer naar Haar- Tussen al de vrolijkheid Wieringen 3-HBC 45 3, 80-27 niet veel schietkansen ca- lem vertrekken, om naar we werd meermalen de gebak- Wieringen 4-HBC 45 4, 66-21 deau. Vlak voor het einde hopen, de puntjes mee naar en koektrommel aangesproKen Wieringen 5-HBC 45 5, 59-32 bracht Schmitt nog een dotWieringen brengen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2