WIERINGERMEER NIEUWS Ledenvergadering Flevo. Reglement cn Statuten aangénomen. Het vergaderen zit onze voetballers schijnbaar niet in 't bloed, daar slechts een 35-tal leden aan de oproep van de secretaris gehoor had gegeven. Als voornaamste punt van de agenda stond de vast stelling van Statuten en Huish. Reglement vermeld. Door de heren Bouma, Jon ker en v. Tongeren is het voorlopig reglement herzien en Voorzitter Breebaart stelde de vergadering voo-r het zonder uitgebreide lezing aan te nemen. Dit geschied de prompt, waarna nog verschillende belangrijke en minder belangrijke punten behandeld werden. Een der voornaamste hier van was de bouw van één of twee kleedlokalen voor Mid denmeer en W.-werf. Aangezien men vermoede lijk materiaal-toewijzing zal kunnen krijgen voor één lokaal, sprak de vergadering zich uit voor plaatsing hier van te Wieringerwerf, met dien verstande, dat bij de honden te lopen, waartegen" op bevoegde instanties getracht korte termijn noodzakelijK za^ worden de bestaande maatregelen dienen te worden noodgevallen te M.-meer genomen. GRONINGER CONTACT - AVONDEN. Blijkens een advertentie in dit nummer wil men trachten ook in de Wierin- germeer enkele malen per jaar een Groninger avond te krijgen. Twee bestuursleden van de Groninger Vereniging uit Den Helder zullen a.s. Vrijdagavond een vergade ring hiertoe beleggen in Hotel Smit te Middenmeer. Men rekent op een flink aantal Groningers. VLUG EN VAARDIG. Zondag a.s. spelen de da mes een thuiswedstrijd tegen Bergen II. Aanvang 2' uur. Uit werd met 21 gewon nen, dus geven we de dames een goede kans. Veel succes. Houdt 5 en 6 Maart a.s. vrij voor de Bazar Muziekvereniging te Middenmeer in HOTEL SMIT. Alweer schapen verscheurd Er schijnen in het Oostelijk deel van de polder gevaarlijke Kerkdiensten W.-meer. ZONDAG 25 JANUARI. NED. HERV. GEM. Slootd. 1.30 u. Ds. Germans. M.meer 10.30 u. Ds. Germans. W.werf 2 uur Ds. Vink. Oppera. 2.30 u. Ds. Klooterm. M.-blik 10 uur Ds. vd Neut. Twisk 2.30 u. Ds. vd Neut. Lamb.sch. 10 u. Ds. Vink. Midw. 10 u. Ds. Kloosterm. GEREF. KERK. M.-meer 9 u. Ds. vd Wielen. M.meer 2.30 Ds. vd Wielen Slootd. 9.30 u. Cd. A. Kwast van Hilversum. Slootd. 3 u. cand. Kwast. W.werf 10 uur Leesdienst. W.werf 2.30 uur Leesdienst. GER. KERK Art. 31 K.O. Cantine De Terp. W.werf 11 en 3 uur Ds. F. v. Dijk v. Opende. DOOPSGEZ. GEMEENTE. W.-werf 10.30 uur Ds. Oosterbaan. (Kerkgebouw Herv. Gemj Zo werden in de nacht van moderniseren. enigzins te repareren en te twee Met algem. stemmen werd dc de Heer N. A. Vaandrager Zaterdag op Zondag beste schapen van Mw. Wed. Jansen aan de Ooster-, benoemd in de elftalcom- kwelweg, de z.g. Oome-Kees missie, boerderij, verscheurd, terwijl van pachter J. Hartland aan de Zeugweg twee drachtigi Flevo zal deelnemen aan de bekercompetitie voor N.H.V.B. elftallen, echter schapen het slachtoffer werden VOOllopig alleen met het le Voor de eigenaars een flin- elftal. Ook het punt verzekering van spelers kwam onder de hamer, en men zal trachten de niet in loondienst wer kende leden te animeren zich vrijwillig te laten ver zekeren. Ook de training, het zor- ke strop. FILMAVOND H. M. v. L. K. I.-film presenteerde de Eeuwfeesten van de Holl. Mij v. Landbouw. Het was Dinsdagavond slechts matig bezet in de ggnkindje in menige vereni- kleine beurszaal, alwaar de ging? kwam ter sprake. Al- Heer Knoop op uitnodiging gemeen was men van oor van de afdeling Wieringer- deel dat 00jj. spelonder- meer een filmavond ver- deel verbetering behoeft, zorgde. Tot slot besloot men po- De Heer Knoop gaf aller- gingen in 't werk te stellen eerst vóór elke film een ter verkrijging van een kleine inleiding en het deed technische avond, waar de hem genoegen te mogen EngeLse voetbalfilm zal wor- beginnen met een film geti- den vertoond. teld .,Het Plattelandsleven voorzitter Breebaart sloot GROTE N.C.R.V.- ONTSPANNINGS AVOND. Dank zij de hardnekkige bemoeiingen der nog jeug dige Chr. Cult. Commissie is het mogen gelukken ook voor onze polder een N.C.R.V. ontspanningsavond te kun nen aanbieden. In verband met het te verwachten grote bezoek heeft het plaatselijk comité besloten de avond in de grote Beurszaal van Hotel Smit tehouden. Het programma dat een variatie van films biedt be vat o.m. „Een Kerstnacht in Zweden", „Een hand vol rijst," de „NCRV Raadsel film" en de hoofdfilm „In vol bedrijf". Heeft U al eens een per soonlijk bezoek gebracht aan de studio Zo neen, geen be zwaar, ook de film licht U met voortreffelijk beeld en klank in over de studio-ge heimen. We twijfelen dan ook niet of hiervoor zal veel interesse bestaan. 's Middags 4 uur zal een film worden gedraaid voor de schoolgaande jeugd. Voer nadere bijzonderheden raad plege men de in dit nummer voorkomende advertentie en de diverse raambiljetten. In Holland. Deze film is door de Heer Knoop opgenomen op diver se tuinbouw en veeteeltbe drijven op het mooie eiland Voorne en Putten. Zij behandelt, achtereen volgens het leven en het werk van de plattelandsbe woners en speciaal de agra^ ïische bevolking- gehele jaar van December. de vergadering met de op wekking aan de leden, nog meer Wieringermeerbewo- ners lid te maken van Flevo. naar hoofddorp. J.l. Dinsdag togen een aan tal paardenkenners uit de pol der naar de Haarlemmermeer over heten wel naar de hengstenkeunng Jan. t.m. te Hoofddorp, I Zowel Kluko van Melo van Deze smalfilm Viel in de de combinatie van der Heij- smaak, aangezien vooral het den-Dieleman, als Albain van beeld voortreffelijk was. Het Certain van de hengstenver- bleef echter een echte ama- eniging Hollands Noorderkwar- teurfilm, daar sommige op- tier, deden de bezoekers uit names te lang op het doek de polder eer aan met een eer- bleven ste premie. Na de pauze draaide de I Betreffende de prijs van Heer Knoop een oud Indisch enige bekende z.g. Kopheng- ganger de hoofdfilm van sten vernamen we, dat einde deze avond de eeuwfeesten 1947 voor de hengst Nico van van de Maatschappij. I.untershoek, eigenaar Putter, Verschillende onderdelen Kerckaert, Breda en de Maat van de tentoonstelling op uit Stoppeldijk, een bedrag Houtrust waren verfilmd en van f 37.000 werd ontvangen tot één geheel samengevoegd, bij diens verkoop naar Lim- Speciaal de landelijke burg. ruitersport kreeg een ruim De hengst Churchill van aandeel in deze film. S,chaapmanshoeve, verwisselde Tenslotte vertoonde de eveneens van eigenaar. De br. Heer Knoop nog als extra Baks uit Zevenbergen ontving toegift een Indische film, voor deze twee en een halfja- waarmee hij tevens hoopte, rige hengst f 33.000.- nog eens een complete In- Donderdag 5 Februari CONCERT Amsterdamse Politie - Stafmuziek IN CINEMA DE HAAN HIPPOLYTUSHOEF. HEBT U REEDS KAARTEN? W.MEER KLEIN TONEEL „W. K. T." Deze Vereniging hield Don derdag j.l. haar ledenvergade ring in Hotel Smit te Midden meer onder voorzitterschap van de Heer A. Kluft. Doel van deze vereniging was, een keuze voor de vol gende uitvoering te maken, wat betreft het te spelen to neelstuk. Men zal deze keer een blij spel gaan instuderen. De titel luidt ,,Tot Wederdienst be reid", van de auteur Piet Mossinkhoff. Verder werd besloten toe te treden tot de Bond van dilet-j tanten toneelverenigingen in West Friesland. Bij wijze van proef, zullen er op de vastgestelde uitvoe ring (24 April a.s.) auto's rij-' den van W.Werf en Slootdorp naar Middenmeer, teneinde ook dat gedeelte van de pol der in de gelegenheid te stel len, de goedkope en op be hoorlijk peil staande amateurs voorstelling te kunnen bij wonen. De bewoners van deze dor pen zijn namelijk zeer weinig in de gelegenheid eens een avondje „uit" te gaan. De regie berust evenals de vorige maal weer bij de Heer J. J. Bosker te Wieringen. Getracht zal worden de entréeprijs op hetzelfde ni veau als bij vorige uitvoerin gen te handhaven (f 1.25.-) om een ieder in de gelegen heid te stellen deze uitvoerin gen bij te wonen. De kosten zijn echter enorm veel hoger dan voor de oor log het geval was, maar WKT heeft slechts tot doel, de liefhebberij voor het toneel te doen toenemen, zonder daar bij geldelijk voordeel te be halen. Een streven, dat ongetwij feld door velen zal worden toegejuicht. Op VRIJDAG 20 FTSBRUARI a-s. te 10 uur v.m. zal door de Commissie Wederopbouw Wieringermeer in het domeinkantoor te Wieringerwerf in het openbaar worden AANBESTEED volgens het „aanbestedingsregle ment W.B." a. Bestek No. 135 Het volledig herstel van 20 boerderijen, zonder woningen of bijgebouwen, in percelen van 7, 7, 4 en 2 boerderijen en in combinaties. Kosten bestek f 15.restitutie f 10. b. Bestek No. 140 Het bouwen van 2 dubb. dienstwoningen in massa. Kosten bestek f 10.restitutie f 5. De bestekken met bijbehorende tekeningen zijn, zolang de voorraad strekt, tegen betaling der kosten per post wissel of rechtstreeks, verkrijgbaar ten kantore der Com missie voornoemd, Ir. Smedingplein te Wieringerwerf. BEDRIJFSVOORLICHTING. Kort verslag van de praatmiddag te Middenmeer op Vrijdag 9 Januari. Mededeling No. 348. SLOOTDORP. Korte vreugde. Ter hoogte van de Kerk straat te Slootdorp kwam het nieuwe personenwagentje van de heer R. alhier in botsing met een grote Chrevrolet uit Julianadorp. Het nieuwe kar retje liep flinke averij op. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Die Flevo-sanghers. Door de aanmelding van tal van teruggekeerde bewoners werd het ledental van de jon ge zangvereniging met niet minder dan 17 leden uitge breid. OP EN OM DE TERP. te diëavond in de poldér mogen verzorgen. Het bleek wel uit de inlei ding vóór de film, dat hij in Indië zeer goed thuis is. De heer Zadelhoff dankte aan 't slot dezer avond de j Flevo Nieuws. Programma voor hedenmiddag.J Marken 1 - Flevo 2 EVC 5 - Flevo 4. Onze beide Zaterdagmiddag elftallen gaan dit week-end muB>t8,!e zware wcds,riiden tc2e" W.WERF. Vooral Marken blijkt in 't Benoemd. Onze plaatsgenoot verloop der Competitie een de Heer J. Klinkert, werd zware tegenstander te zijn. heden benoemd tot P.E.N. in- Wij zullen er het beste van stallateur, met standplaats hopen. Wieringerwaard. j t Bereids is door de Heer De fabrieksaardappelen. Klinkert aldaar een zakenpand Een verslag van de bespre- aangekocht, waarin een win-1 king over fabrieksaardappelen kei in electrische ornamenten plaatsen wij in ons volgend zal worden geopend. nummer. plas en dras. Mijn klompen liepen over toen ik na een bezoek aan de redaksie in de tweede Fa zantenstraat op weg was naar mijn collega Marja, die van-, wege de natte voeten een flinke verkoudheid had opge lopen. Ze hadden daar in dat Be tondorp wel eens voor een betere terreinafwatering mo gen zorgen. Trouwens achter de Meeuw straat was het precies zo. Daar moest de verzekerings man Wolbers eerst een halve dag steenpuin aanvoeren, om zich van een droge uitweg te verzekeren, voor hij nieuwe verzekeringen kon gaan slui ten, om van de verdronken schuurtjes nog maar te zwijgen Met Marja was het niet best en. op haar aandringen heb ik haar tocht naar de Terp overgenomen en kwijt ik me bij deze van haar taak om haar rubriek ditmaal te ver zorgen. Ondanks storm en regen heb ik het knippebrugje „ge nomen" en me over het mooie wandelpaadje tussen de nieuw aanplant heen getornd. "t Ziet er daar nog wel wat sprieterig uit, maar de nog gesloten knonoen beloven wel wat goeds. Herover m'j- merend en steeds verwoedde pogingen aanwendend om mijn prcie birndend en mijn pet op he: hoe fd te houden, be-| reikte ik de voet van de Tïip. Neg even de helling opl en ean zou ik kunnen genie ten van 'iet bekende pano-l rarai in de regen. Dit ^ou ook geschied zijn, ware net niet, dat plots Uw Spatter op zijn rug in de glibberigheid lag te zwemmen.... De spatten vlogen in het rond. Bij het zien van de vele af drukken van kindervoeten De- dacht ik plots, dat anderhalf- honderd kinderen hier elke dag een soortgelijne strijd te gen de glibberigheid hebben te voeren, evenals de peada- gogen, wier voetstappen (ook stapjes daarbij hoor dames) tussen de vele kleine opvielen Eindelijk op de Terp aanbe land, bleek de houten tem pel der wijsheid daar boven aanwezig al even onbereik baar. En het moerassig aan doende speelterrein ontgoo cheld aanschouwende, heb ik me afgevraagd of dit nu wel bevorderlijk is om aestheti- sche ontwikkeling bij te bren gen aan de hier schoolgaande jeugd. Na nog enkele bespiegelin gen te hebben betracht, kon mijn enig positieve conclusie; nog slechts zijn, dat ik een ideale sportgelegenheid voor, onze jeugd heb ontdekt, n.1. het skiën, ondanks het feit dat het hout schaars is en ren dieren hier niet voorkomen, j 'k Hoop tenslotte dat Mar-; ja spoedig via Aspirine, zal genezen, al is dokter Tams- ma's noodwoning dan ook slechts met laarzen aan te bereiken, want voor tochtjes naar de Terp ben ik te fijn gebouwd. SPATTER. 22 Jan. 1948. ad interum. In het openingswoord van de voorzitter der V.B.W. de Heer G. P. Kistemaker, waar in deze zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst, wer den allen hartelijk welkom ge heten, in het bijzonder de in leiders en vele gasten van deze middag. Na een korte indeling van de middag le hebben gegeven, gaf de voorzitter het woord aan de Heer J. 9chipper, be drijfsleider van de Proefboer- der „De Prof. van Bemme-! lenhoeve." Spreker ;'gaf op overzichte-j lijke wijze verslag van de di verse rassenproefvelden, wel-, ke in 1947 op de proefboer-J derij werden aangelegd aan de hand waarvan spreker ras-I senkeuze, en diverse rassen-1 vraagstukken naar voren liet komen. Het zou te ver voeren om deze inleiding in zijn geheel weer te geven, maar we zou den een ieder willen aanra den, steeds de door de Heer Schipper gepubliceerde versla gen in de bladen met aandacht te lezen, als ook gedurende de zomermaanden de proefboer- derij eens te bezoeken, waar door men een juist beeld ver krijgt van de verschillende rassen onderling, als ook de groeiwijze en hoedanigheid ten opzichte van elkaar. Na deze inleiding van de Heer Schipper, volgde een gedachtenwisseling met de aan wezigen, waarbij spreker vele vragen uit de vergadering be antwoordde. Vervolgens gaf de voorzit ter het woord aan Ir, L. R, Dijkema, secretaris der VBW., die sprak over onkruidbestrij-( dingsmiddelen. Wij moeten dit zien, aldus spreker, als een noodzakelijk kwaad, ook hier geldt: voor-; komen is beter dan genezen.' Als eerste noemde spreker de D.N.C. middelen, welke bij gehouden proeven op gra nen goede resultaten hebben gegeven. De bruikbaarheid is hiermede wel bewezen, maar men zal zich steeds stipt aan de voorschriften moeten hou-, den. Vervolgens noemde spreker de nieuwe bestrijdingsmidde len „de groeistoffen", welke werking op de groeifactoren der planten berust, en meer voor de bestrijding van weide onkruiden in aanmerking komt Ongetwijfeld mogen wij hier van in de naaste toekomst be langrijke resultaten verwach ten, In dit verband noemde spreker o.m, „Agroxone" een Engels product, dat zijn bruik baarheid ook in ons land reeds' duidelijk heeft bewezen. Tot slot waarschuwde spre-; ker, niet onbedacht bovenge noemde middelen te gebrui ken, daar de handel vele soor ten kent, waarvan de werking soms zeer uiteen kan. lopen, alsook pas ingezaaide gras- en klaverlanden niet te behan delen. Na deze inleiding, werden enkele ogenblikken gepauzeerd Alvorens de voorzitter na de pauze verder ging, werd de intussen ter vergadering ver schenen Ir. Huisman, opvolger van Ir. Wentholt, welkom ge heten. Na de pauze werd het woord gegeven aan de Heer E. C. Timmer, assistent der R.L.V.D., die in korte maar krachtige bewoording een waarschuwend geluid liet ho ren over de af te sluiten con tractteelt der diverse land bouwgewassen en meer in het bijzonder der grove zaad teelt. In dit verband kondigde spreker aan, dat er naast de Fijnzaadtelersvereniging een nieuwe Provinciale Zaadteelt Commissie in het leven zal worden geroepen om de be staande mistoetanden op te heffen. Als laatste punt deelde spreker mëe, het tot stand komen van de Tee'Ltafbake- ningscommissie in de Wierin germeer, waarover nadere bij zonderheden in de krant zul len volgen. Werden de eerste twee pun ten met algemene instemming begroet, over het laatste punt bleken de meningen nog wel iejs uiteen te lopen, hetwelk door spreker nader werd uit een gezet. Vervolgens werd het woord gegeven aan de Heer J. Breed, die in vogelvlucht de cultuur, proeven en cultuurproblemen in de Wieringermeer naar vo ren bracht. Al heel spoedig was spreker in een levendige gedachtewisseling met de aan wezigen, hetwelk ten zeerste bij droeg tot een ruimere ziens wijze der verschillende vraag stukken. Voor de voorzitter der V.B.W, was het dan ook bij na moeilijk om deze zeer ge animeerde vergadering, in ver band met de tijd, tott sluiten over te gaan. Op een vraag van de voor zitter, aan de aanwezigen, werd dan ook met algemene stemmen besloten om nog een praalmiddag te houden te Middenmeer, waar de locali- teit zich er best voor leent Diverse onderwerpen zullen hier weer aan de orde komen. Nadere mededelingen hier omtrent yolgen nog. J. C. MIEDEMA VERENIGING VOOR VOLKSONDERWIJS Afd. Wieringermeer. LODE v. GENT KOMT 14 FEBRUARI. Houdt deze avond vrij OCTERNO" MAATCORSETTEN. Corsetière Mevr. Vijselaar, HOUDT IEDERE DONDER DAG van 114 uur zitting in HOTEL RADBOUD TE MEDEMBL1K. Welke Landbouwer uit de Wieringermeer heeft ons vóór de onderwaterzet- ting een PARKER VULPEN in reparatie gegeven Gaarne inl. Boskers Boekh., Middenmeer.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3