WIERINGERMEERNIEUWS Raadaaganda gunningen. VERHUUR- INRICHTING BOSKER en Van de agenda voor de hedenmiddag te houden raadsvergadering vermel den Vij het navolgende Ingekomen stukken Beticht v&n geen bezwaar van Ged. Staten tegen het verlenen van een crediet van 10.000.voor aankoop vuilnisauto. Goedkeuring van Ged. Staten van besluit kasgeld lening aan de Stichting voor land-, tuinbouw en land- bouwhuishoud - onderwijs. Idem vaststelling gemeen terekening 1944. Verzoek van B. en W. van Beerta om adheasie te betui gen aan motie van de raad dier gemeente inzake ar beidsvoorwaarden bij de D. U. W. Subsidie Ned. Ver. Brandweer - comman danten. B. en W. adviseren op des betreffend verzoek als be gunstiger toe te treden tegen f 25.per jaar. Presentiegelden. B. en W. stellen voor de presentiegelden van de raadsvergaderingen te ver hogen met een z.g. afstands vergoeding' en stellen deze voor als volgt f 4.- per lid per verg. op een afstand van minder dan 8 km f 6.idem 812 km. en f 7.idem voor meer dan 12 km. Hierin zijn dan te maken reiskosten voor het bijwonen der vergaderingen begrepen. - Verplaatsingskosten gemeente - personeel. B. en W. stellen voor ten. opzichte van het gemeente- personeel eenzelfde regeling vast te stellen als voor het Rijkspersoneel geldt- voor de vergoeding van verplaatsings (verlies-) kosten. Na-vordering Hondenbelasting. B. en W. stellen voor de betreffende verordening zo danig aan te vullen, dat na vordering van de hondenbe lasting kan plaats vinden in alle gevallen., waarin te wei nig is geheven. Indien door een belasting plichtige niet of onvolledig is voldaan aan op hem rus ten verplichtigen in dit opzicht wordt het nagevor derde bedrag met het vier voud verhoogd. Exploitatie noodslachtplaats. B. en W. stellen voor de exploitatie der noodslacht plaats te Slootdorp over te dragen aan de noodglager de heer D. Willig voor de som ma van f 300.per half j. Subsidie-verzoek N utsbiblio theek B. en W. stellen voor in afwachting van de toestand der gemeentefinanciën in 1949. thans afwijzend te be schikken op bovengemeld verzoek. - Woonruimtewet 1947. Teneinde aan formele be zwaren tegemoet të komen wordt de taak van de huidi ge woningcommissie in twee delen geplitst en over twee afzonderlijke commissies ver deeld. Enerzijds blijft de huidige commissie belast niet het adviseren van B. en W. om trent de verdeling van de beschikbare woonruimte. Anderzijds wordt voor het dienen van advies inzake voorgenomen vordering van woonruimte een nieuwe com missie ingesteld, waartoe B. en W. als leden aanbevelen de heren A. Maris, J. A. Woldering, J. v. Zunderen, J. de Bruyne en L. Feikes. Voor het bijwonen der ver gaderingen van deze beide commissies stellen B. en W. een presentiegeld voor van f 4.per vergadering en voor de adjunct-secretaris van eerstgenoemde commis sie een bedrag van f 8.per vergadering. Tenslotte zijn er nog een aantal agendapunten inza ke rekening - courant - over eenkomst, verplaatsingskos ten enz. voor secr. en ontv., ontheffing verplichting tot het in de gemeente wonen van de gemeentesecretaris, exploitatie - vergoeding bij zondere scholen, tegemoet koming art. 13 L. O. Wet 1920, wijziging instructie ge meente-ontvanger, fraudb- verzekering, vrijstelling 'ver plichting Openbaar onder wijs, en een bezwaarschrift tegen een opgelegde school- geldaanslag. GESLOTEN De Gemeente - secretarie van Wieringermeer zal op Vrijdag 26 Maart a.s. gedu rende de geffele dag GESLOTEN ZIJN. Onderhandse Naar wij van bevoegde zij de vernemen werden de vol gende v/erken onderhands door de Commissie Wederop bouw Wieringermeer opge dragen. 1. Het "Bouwen van de dubbele Sluiswachterswo ning bij de Slootsluis te Slootdorp aan de Fa. Min- nebo en Walboom te Den Helder voor de somma van f 21150.—. 2. De herbouw van de landbouwschuur op L 68, (pachter L. v. d. Schaaf) aan H. Moes t-e Niekerk voor de somma van f 22400. BRAND. Voor de tweede maal in een korte spanne t.ijds brak een dezer dagen brand uit 'in de garage van de Heer Nips- hagen te Middenmeer. De echtgenote van de heer Nips- hagen begaf zich toevallig n. de garage, toen zij tot de ontstellende ontdekking kwam, dat de zaak volop in de vlam stond. De brandweer werd direct gewaarschuwd, maar intussen had men on der, leiding van de Heer Schaafstra reeds maatrege len genomen om het vuur te doven. Met een tuinslang op de waterleiding slaagde men er in het vuur te bedwingen, voordat onze brandweer ter plaatse was. Behoudens grote schade door gesprongen ruiten, liet de rest zich na de brand gunstig aanzien. De oorzaak van de brand was onbekend. OPRUIMING RESTANTEN ULO - SCHOOL. Afgelopen week klonken doffe knallen in Wieringer- werf en omgeving, welke bij velen herinneringen aan de voorbije oorlogsjaren oprie pen. Het was de opruimings- ploeg van aannemersbedrijf Daalder welke de restanten van de Uloschool aan de Schipperskade aan het slo pen was. Kerkdiensten W.-meer. plattelandsvrouwen. Middenmeer besluit STICHTING '40—5'45. NED. HERV. GEM. Goede Vrijdag Verbeterde Opgave. Slootd. 9.45 Mej. v. d. Hoven. Kinderdienst. Slootd. 7.30 Ds. J. Vink. H. Avondmaal. M.meer 10 u. Ds. Germans. H. Avondmaal. W.werf 2.30 Ds. Germans. H. Avondm. en Dankzegging. GEREF. KERK. Goede Vrijdag M.-meer 7.30 Ds. v.d. Wielen De Chr. Bond van Boer innen en Plattel. Vrouwen en Meisjes, Afd. W.-meer, hield haar vergadering 18 Maart in Hotel Smit te Mid denmeer. De vergadering stond onder lejding van Mevr. Oostenbrug die in. haar openingswoord alle aanwezi gen hartelijk welkom heette, in 't bijzonder Mej. Vink de spreekster van deze avond en de gasten. Er wa»ren enkele ingeko men stukken aie behandeld werden, in 't bijzonder werd de Bondsdag van 12 Mei be sproken. Hierna kreeg Mej. Vink ande?°ter vertellen'over n N.I.W.I.N - ACTIE Wieringermeer. Wieringermeer werd f 500.eezins Verzoreineswerk beschikbaar gesteld ten be- Pe,4'?s. verzorgingswerk. eveneens tot één Oranjevereniging. De Vrijdagavond te Midden meer gehouden vergadering van het Oranje Comité was helaas matig bezocht. Burgemeester Loggers kon slechts een 15-tal bezoekers een welkom toeroepen. Een bijzondter woord van welkom richtte hij tot Pastoor Langedijk en de 3 leden van het Centraal Comité' uit Sloot dorp. Evenals Rn de andere dor pen stelde Voorzitter ook hier de vraag, of de vergadering zich in principe bereid ver- het klaarde te komen tot de oprich - Zij ting van één Oranje-Vereni- hoeve van de Mevrouw finnnr kooci haar excuus aan dat ging. aandelenvnrw viobo ph ^t beloofde filmpje niet door Na bespreking van dit punt gaan. Eerst veïtelde zij ging men over tot verkiezing hoe dit werk tot stand geko men was. In de na-oorlogse tijd bleek dit vooral nodig m de geteisterde gebieden zitter; P. L. v Andel, Secr. om de huisvrouwen welke ,J Brugman, Penningm.; J. Bou dringend rust behoefden de!ma, G. Schuiringa; J. Schone- helpende hand te bieden. I veld, D. Knibbe. G. B. M. De Herv. Kerk heeft toen 1 Smit. G. Kleine, haar taak gezien en ZO De heren Lammers, Brugman breidde dit werk steeds meer en Knibbe zullen Middenmeer uit. Overal in ons land zijn vertegenwoordigen in hel Cen- internaten waar de gezins verzorgster wordt opgeleid. Deze opleiding is .lang niet gemakkelijk. Men "moet niet alleen huishoudelijke bezig heden kilnnen verrichten maar ook de juiste sfeer en aandelen-actie voor zieke en gewonde militairen", waar door 2 aandelen van f 250.— kunnen worden aangekocht. Op de tot deze aandelen be horende coupures worden thans door enige ijverige typisten de namen vermeld van- dë personen welke deel genomen hebben aan de' in de Wieringermeer zo bijzon der goed geslaagde kerstpak ketten-actie. Deze coupures, welke de vorm van een visite-kaartje hebben zullen met de aan te kopen radio-installaties of het huisvlijtmateriaal mede naar Indië gezonden worden, of ter hand gesteld worden aan de dames, die aldaar met ziekenbezoek belast zijn. door wie ze bij hun kleine attenties aan de diverse sol daten in de hospitalen zul ten worden uitgereikt. BOERENSTRIJD De Plattelands Jongeren Ge- en 's middags cursussen vol- meenschap zal het toneelstuk g€n op allerlei gebied niet „Boerenstrijd" nu 'definitief alleen huishoudelijke vak- 15 April opvoeren in Hotel ken maar ook bijbelkennis. Smit te Middenmeer. opvoedkunde, kinderverzor- Er wordt momenteel o.l.v. ging, lichte ziekenverpleging Mej. v. Hoven hard gerepe- enz. Aan het einde van de 1 teerd, opdat Plattelands Jonge Cursus wordt een diploma ren uit andere Noord Hollandse a uitgereikt. Zo kan men plaatsen kunnen zien, waartoe 0ok nog voor verdere oplei- onze jongens in staat zijn. ding het diploma B halen om assistent-leidster te wor- van een bestuur, dat schrifetlijke stemming als volgt uitziet J, W. Lammers, Voor trale Comité of Hoofdbestuur, (een juiste betiteling voor dit overkoepelingsorgaan schijnt nog niet gevonden,) Er ontspon zich verder nog een interessante discussie over! ledenwerving, indeling der! DE KLOK LOOPT WEER, TIKKE-TAK De wijzers van de toren klok te Wieringerwerf zijn hun dagelijkse gang langs twee van de vier wijzerplaten weer begonnen. Het was nog niet mogelijk alle wijzers te den. In de pauze liet spr. ver schillende foto's rond gaan over het internaat in Eind hoven, de presentielijst werd getekend, de boeken van de Fenningm.-esse werden ge -1 controleerden aan de te- laten lopen, daar het uur- genwoordige Penningm.-esse werk door de vochtigheid 1 Mej. A. Troost over gedragen. Na de pauze volgde een het gezin weten te scheppen. I leden bij de dorpen, geldmii Ieder die zich voor die stelen en wijze van feestvieren mooie werk wil geven moet Over dit laatste was men het| wel liefde, toewijding en het wel eens, dat tot zes uur zon- luiste besef bezitten om dit der bezwaar gezamelijk feest goed te volbrengen. gevierd kan worden. De opleiding duurt 6 maan- Het uit 9 leden bestaande den. 's morgens moet men bij 'Certrale Comité zal 5 April a.s.l particulieren gaan werken te Middenmeer een vergadering houden, teneinde nadere richt lijnen voor de 3 afdelingen uit te werken en een reglement voor de nieuwe Oranje-Vereni ging op te stellen. Er is ongetwijfeld voor deze heren nog heel wat werk aan de winkel, maar n\et vereende krachten moet men er in slagen de bewoners van de Wieringer meer op gepaste wijze geza melijk een feest te laten vieren, de polder waardig. De eerste schreden zijn ge zet, de inwoners willen wij nog gaarne opwekken, zich ach ter deze vereniging te scharen en als straks de collectrices komen, hun gulden per gezin vlot te offeren. gedurende en na de onder waterzeting zeer veel gele den heeft en veTschillende onderdelen nog vernieuwd moesten worden. SPITTERS VOOR Het voorjaarsweer deed menig huisvader n^tar de schop grijpen om zijn ach tertuintje in gereedheid te brengen. Zaterdagmiddag was het eën lust om de di verse mannen met ijver en enthousiasme op hun do mein te zien arbeiden. Voor onze eigen jongens overzee Het aantal uit de Wierin germeer afkomstige militai ren, dat thans in Indië ver blijft-, zal na aankomst van het troepentransportschip „Volendam" weer met enige zijn vermeerderd. Reeds meerdere malen be reikte het plaatselijk Niwin- comité het verzoek om spe ciaal teri behoeve van de jongens, afkomstig uit de Wieringermeer. iets te on dernemen. opdat hen moge blijken, dat de inwoners van de Wieringermeer hun plaatsgenoten niet vergeten. Nader overleg tussen bur gemeester Loggers en het plaatselijk Niwin-comité had tot resultaat, dat in de on langs gehouden bijeenkomst van dat comité besloten werd op te richten een co mité „Onze jongens over zee", waarin zitting zullen hebben vertegenwoordigers van de ut de Wieringermeer aanwezige kerkelijke en maatschappelijke groeperin gen. Dit comité zal dan tot taak hebben de uit de Wieringer meer afkomstige militairen, welke in Indië verblijven van tijd tot tijd, b.v. met verjaardag of met Kerstmis, een geschenkje van de Wie- ringermeerbevolking te doen toekomen. Ouders van de in Indië verblijvende militairen, af komstig uit deze gemeente worden in dit verband uitge nodigd aan het Comité „On ze jongens overzee" per brief kaart mededeling te doen van het volledig adres van hun zoon, dus naam voornamen, rang. mer, troepenonderdeel en uitgebreide bespreking. Mevr. Oostenbrug bedank te spr. voor de lezing over dit mooie werk. In de rondvraag werd be sproken hoe de leden er over dachten om een uitstapje in de a.s. zomer naar Den Haag te maken waar de Tentoon stelling De Nederl Vrouw 18981948 gehouden zal wor den. Ieder stemde hier mee in. In 't vervolg zullen en kele dames van M.-meer zorgen dat het zaaltje gezel lig met een bloemetje is opgemaakt wat- aller instem ming had. Verder niets meer aan de orde zijnde werden nog 2 verzen van 't Is Midder nacht gezongen waarna Mevr. Oostenbrug de bijeen komst sloot. VRUCHTBOMEN- CONTROLE. Dezer dagen zal van de zijde van de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst in sa menwerking met de Rijks dienst voor Landbouwherstel en het' Rentambt Wieringer meer een aanvang worden gemaakt met een controle op het geplante vruchtbomen materiaal. De betreffende pachters doen er goed aan hun plant- schema's, voorzover voorra dig, gereed te leggen. Deze controle houdt ver band met de door .Landbouw herstel uit te keren vergoe ding. U.LO.-Scholen tegen elkaar, A.s. Woensdagmiddag zullen op het Sportterrein te Midden meer voetbal- en handbalwed strijden worden gespeefd tus sen de leerlingen van de ULO-: School uit onze polder (nog geëvacueerd te Oosterland) en van de ULO-School uit Winkel naa.ni cn Vooral van de zijde der legernum- I maa* mï,SeiZ.° ee^ 1 scholieren verwachten wij .leger se avond. Men is er m ge-1, belangstfelUng. veldpostkantoor. In verband slaagd_beslag_ _te leggen op f" met het eventueel uitreiken FRIESE AVOND. Selskip „It Nye Lan" geeft- voor de tweede en laatste De kleine Beurszaal was Z* terdagavond tot de uiterste hoeken gevuld, duidelijk bleek, dat men hier meeleeft met het werk van de Stichting. De propagandist, die de avond1 opende, vertelde welk enorm bedrag (f 9.000.000) jaar lijks nodig is om pl.m_ 4500 nagelaten gezinnen van ille gale strijders te onderhouden. De regering helpt met een bedrag van f 6.000.000, terwijl het restant verkregen wordt uit contributies, giften en op brengsten uit deze film-avon den. Het vertoonde filmwerk „Zij, die wij vereren" is o.i. uitstekend geschikt voor pro paganda. Het laat ons op treffende wijze zien, dat naast mannen, ook vrouwen, in dit geval een achttal verpleegsters van het Rode Kruis, een werkzaam aan ll'eel in de overwinning op de Aslanden hebben gehad. Inderdaad, ook hen dienen wij te vereren_ Dat deze over winning vele mensen het leven heeft gekost, kwam in dit machtige filmwerk wel sterk tot laiting en bij het zien van ,de aangrijpende tonelen, ontvalt je slechts één wens „Zo iets verschrikkelijks mag de mens heid niet opnieuw beleven" De héren Korver en Ten Kate, van het Comité Wierin germeer, hebben met het orga niseren van deze avond suc ces gehad AFBRAAK. Reeds enige dagen is men druk bezig de nog overeind staande resten van de voor heen door pachter Cevaal bewoonde boerderij aan de Verbindingsweg af te bre ken Zoals men weet valt dit bedrijf binnen het uitbrei dingsplan van Wieringer werf, zodat deze boerderij niet meer voor herbouw in aanmerking kwam. Pachter Cevaal heeft inmiddels een ander bedrijf toegewezen gekregen aan de Ulkeweg. Flevo - Nieuws. Het 2e wist het Zaterdag op eigen veld niet verder te brengen dan 1-1 gelijk spel in de le ronde voor het Gou den Kruis tegen Geel Zwart. Aangezien bij deze wedstrij den de bezoeker bij een ge lijk spel in de volgende ron de komt, werd ons 2e dus* uit geschakeld. Het le behaalde eveneens voer het Gouden Kruis een gelijk spel tegen Con Zelo na melijk 2-2 in een uitwedstrijd, dus deze heren komen wel int de volgende ronde. Het 4e liet het Zaterdag middag in Wormerveer tegen BI. Wit 3 lelijk zitten en werd 'met grote cijfers, 6-1 naar de polder teruggezonden. Zaterdag a.s. speelt aet 2e voor de Competitie tegen Blauw Wit 2. Dit is één van de kopploegen, zodat de heren nog een harde noot te kraken krijgen. Het is nog niet bekend of Flevo 1 Tweede Paasdag nog voor het Gouden Kruis moet uitkomen, de spelers krijgen eventueel bericht, terwijl zo mogelijk in het Zaterdagnum mer van dit blad de in te las sen wedstrijd zal worden ver meld slaagd beslag te leggen op het gezelschap „Tjerk Hid- des" uit Harlingen die „De van een verjaardagsgeschenk Haitze Holwerda- is vermelding van geboorte- voetlicht zullen datum wel gewenst. brengen. Aanvang half twee. Deze opgave dient te ge schieden aan de voorzitster van Jiet comité. Mevr. C. C. Loggers -v. d. Werf te Mid denmeer. Personen, speciaal dames, die bereid zijn daadwerkelijk medewerking te verlerfen aan de actie van dit comité wor den vriendelijk uitgenodigd hun adres aan hetzelfde adres op te geven. Daar het hier een actie betreft, welke speciaal de jongens uit de eigen omge- 1 ving betreft, vertrouwt het I comité „Onze jongens Over- 1 "ee" oP de volle medewerking j van de Wierincermeerbevol- king te mogen rekenen. Bin nenkort hopen wij hierover nadere bijzonderheden te kunnen publiceren. De uitvoering is definitief vastgesteld op Woensdag 7 April. Het zal die avond weer druk worden in Hotel Smit. PLANTSOEN AANLEG. Een begin is gemaakt met het beplanten van de tui nen in de Meeuwstraat en de Sternstraat, hetgeen stel lig het aanzien van deze" straten ten goede zal komen. Het blijft evenwel zaak deze jonge aanplant zo veel mo gelijk te ontzien. Het is nu eenmaal niet mogelijk door lopend bij ieder boompje een politieman te plaatsen. Een beetje goede wil bij jeugd en ouders en.de zaak komt ▼oor elkaar HET BOERENLEVEN IN DENEMARKEN. Vrijdagavond vergaderde in Hotel Smit de C. J. B. T. O. onder presidium van de Heer A. Troost. Na de afwikkeling van de agenda kreeg de heer G. Troost gelegenheid een lezing te houden over zijn- verblijf in Dienemarken. Zowel hetgeen inleider ver telde over de voorbereidin gen en de reis naar Denema ken, *als zijn verblijf op een 40 ha. groot bedrijf op het ei land Fünen, was hoogst inte ressant. Bovendien kon spreker nog "vertellen over zijn reis naar Noorwegen. Na de pauze werden veer schillende vraagstellers beant woord. Het was een leerzame avond. LEEUWENKAMP. Nieuwe 6-pers. auto voor zieken- en pers. vervoer. Dag- en nacht bereikbaar onder Tel. 19, SLOOTDORP. TE KOOP WOONARK voor klein gezin. Kamer, Keuken en Slaapkamer. Te bezichtigen haven Kol- horn, bewoond geweest door H. Piek. Te bevragen bij H. v. d. Berg, Rijksstraatw. 160, Maarssen. Te koop 4000 kg Hooi. C. Tijsen, Akkerweg 24, Oos terland, Wieringen. Te koop een jonge Bou vier, 5 mnd. oud. Slingerweg 5, Hippolytushoef.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3