Püzzle voor ie lom WIERINGER NIEUWS r NOODSLACHTPLAATS HIPPOLYTUSHOEF KOEVLEES MIEDEMA'S ELECTRISCHE AFRASTERING VOOR DE SCHOONMAAK Laatste seizoenbijeenkomst Holl. Mij v. Landb. en Bond v. Plattelandsvrouwen, afd. Wieringen. „Boerenstrijd" werd opgevoerd. Het was een unieke ge dachte der besturen van bovenvermelde verenigingen om het wintervergadering seizoen af te sluiten met een uitvoering. Dat zulks ook door de leden werd geappre cieerd bleek wel uit de grote opkomst, zodat Voorz. S. Bakker Mzn. Donderdagav. j.1. aan een bijna gevuld Cinema de Haan het publiek kon verwelkomen. De toneelvereniging „Ami- citia" verzorgde de avond door de opvoering van „Boerenstrijd" Dit toneel spel dat de hardheid van het boerenleven zo uiterma te typeert, bleek een zeer goede greep te zijn voor onze overwegend agrarische be volking. De auteur heeft op juiste wijze geschetst, hoe land- en productieprijzen een boer een goed bestaan kunnen geven, maar ook hem tot kommer en ellende kunnen brengen. Zo ook de familie van Vliet, die zich met hard werden uitstekend weerge geven de taferelen met de gemoedelijke buurman Dijks hoorn, de geldschieter Jo zef Knijpers,, de waarzeg ster Mieke Slemp en de boer van „standing", Kops, waren kostelijk. Ook het af scheid en de terugkomst van de zoon waren treffend en de zaal toonde zich vol me deleven met het boerenge zin, en een zucht van ver lichting ging op toen de zoon aan 't slot zijn ouders van de ondergang redde. Het spontaan applaus en het. hartelijk dankwoord van de voorzitter had Amicitia wel verdiend. Echter een paar opmerkin gen. De boerin sprak iets te zacht en was achter in de zaal niet verstaanbaar de rolvastheid liet bij enkelen in 't 3e bedrijf te wensen over, waardoor 't spel ging „trekken". Tussen 't 2e en 3e bedrijf lag een tijdsverloop van ,10 jaar daar had de grimeur rekening mee moeten hou- DOOPSGEZ. GEMEENTE. „Opbonw-avond" uitgesteld wegens ziekte van Mevr. J. Visser - Roozendaal. Nadere bekendmaking volgt. Donderdag 1 April 's av. 8 uur Zusterkring H.-hoef. Vrijdag 2 April: geen Lees- en vertelclub. zwoegen van arbeider tot kleine boer had opgewerkt, den. doch door tijdsomstandighe- Overigens, niets dan lof. den dit alles weer dreigde te Ter afwisseling zorgde de verliezen. jeugdband van Bosker Jr. De verschillende typen voor de juiste aanvulling. r •- - Vereniging tot bevor dering der Bijenteelt, Afdeling Wieringen. Onder leiding van de Heer R. Kat waren Donderdag avond in Hotel Centraal te H.-hoef een belangrijke groep imkers bijeen om in laatste seizoenvergadering de belangen hunner volken te bepleiten. Na opening leest secretaris de notulen welke ongewijzigd bekrachtigd wérden. Ingekomen stukken. Ingevolge een verzoek der afd. Wieringen om na de 'ruilverkaveling bepaalde heesters te willen uitplan- ten, deelde de houtvester mede, dat hieraan zal wor den voldaan. Jaarverslag Secr. penn. meester J. v. d. Ham. In zijn breedvoerig jaar verslag brengt secr. v. d. Ham in herinnering de bijgehou den weerkaart van de ver schrikkelijke winter en voor jaarstij d 1947. De eerste goede vliegdagen konden dan ook pas 7 April worden gere gistreerd. Voorts releveert spr. de onderscheiden excursies v.a. bezoek bijenmarkt te Vee- nendaal, alwaar diverse vol ken aangekocht, werden, 1947 was één der weinige goede drachtjaren voor de imkers. Het batig saldo bedroeg na aftrek van alle onkosten f 94.99. Verslag kascommissie. J. Schutte brengt namens deze rapport uit en consta teert dat alles in goede orde en overzichtelijk was bijge houden. Voorz. brengt daarop dank aan Secretaris en kascom missie. Benoeming kascom missie. In de vacature J. Schutte werd Mw. Bruul-Takes be noemd. Bestuursverkiezing, aftre dend Jb. v. d. Ham en J. C. de Vries. Beide werden met grote meerderheid van stemmen herbenoemd en namen deze herbenoeming aan. Daarna komt het punt „koolzaadbestuiving" ter ta fel. Besloten werd, na ter bevoegder plaatse te hebben geïnformeerd, de volken niet op het koolzaad te wagen, hetgeen werd betreurd, door dat men bij de koolzaadbou wers geen garantie kan bie den van niet-bestuiving doch gehandeld wordt naar omstandigheden. Node ver trekken er dan ook vele vol ken naar de diverse boom gaarden, thans reeds 110 kasten, hoewel hnen het koolzaad liever had door groter effect. Vaststelling zomerprogram- ma. Besloten werd tot de navolgende excursiesle excursie boomgaarden, 2e bezoek bijenmarkt te Vee- nendaal, 3e standsinspectie's en 4e bezoek heidestands o.a. te Veenhuizen. Benoeming afgevaardigde ter algemene vergadering te houden waarschijnlijk te Utrecht. Gekozen werd de Heer H. G. Rump en tot reserve de heer M. Mulder. EERSTE KIEVITSEIEREN. Tweede Paasdag werden alhier de eerste kievitseieren gevonden door de Heer S. Blaauboer te Westerland in het Zoutland. BOKSEN. Vrijdagavond j.1. kwamen wat jongelui bijeen, om ken nis te maken met de voor Wieringen nog vrijwel onbe kende bokssport. Onder lei ding van de heer v. d. Reij- den werd meteen een begin gemaakt met de eerste les. Een achttal jongens namen daar aan deel. Het is de be doeling hieruit een boksclub samen te stellen.Daarvoor is j echter meer belangstelling I nodig. Jongelui, wie voelt er voor deze mooie sport De lessen vinden plaats in Café Veerdig, Hippolytushoef. POLITIE* Gevonden een glacéhe- renhandschoen. Verloren een zilveren broche. Inl. Gem.-bode, H.-hoef. Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 2e Paasdag gespeelde wedstrij den. Succes aSchagen b 10 Helder cSucces b 21 j Succes 4Cocksdorp 1 00 RUNDERHGRZEL- BESTR1JDING. Volgens het runderhorzel- besluit van 22 April 1942 No. 4842 afd. Hl Directie vah de Landbouw, hetwelk nog steeds onverminderd van kracht is, is elke veehouder verplicht om jaarlijks vóór 1 Juni alle larven van run- derhorzelvliegen, die gedu rende de maanden' Februari tot en met Mei voorkomen bij zijn of bij onder zijn hoe- de staande runderen en van, welke aanwezigheid door bulten oï andere uiterlijke kentekenen blijkt, te doden. Onverminderd het bepaal de in het hierboven genoem - i de is elke veehouder in cle maanden Februari tot en Hfct Mei verplicht om alle larven van runderhorzelvlie- j gen, onmiddellijk voordat de runderen in de weide worden gebracht te doden. Verder is een ieder, die runderen aanvoert of doet aanvoeren op een veemarkt, een veekep-ing, een tentoon- stelling van vee, een open bare vee verkoping of op een andere plaats, waar vee op INDONESIË IN ZIJN ECONOMISCHE BETEKENIS Teneinde onze lezers dit op overzichtelijke wijze duidelijk .- te maken* verwijzen wij naar dergelijke wijze wordt bijeen- deze kaart,-waarop zeer na gebracht, verplicht zorg te drükkelijke het verschil in De betekenis van Indone- j log van belang was. De oor- sië in de wereldhandel kan 1 logsgevolgen hebben zich zéér groot worden genoemd. echter in Indonesië dubbel en dwars doen gevoelen. De ex port in het jaar 19461947 is dermate gering, dat er Gratis verloting. De door de Heer J. Pais beschikbaar gestelde Sim plex-bijenkast werd gewon - nen door H. G. Rump. Een 20-tal broed- en honing-1 raampjes, beschikbaar ge steld door de heer J. C. de Vries werden gewonnen door cle heren Pais en Asjes, doch deze stelden ze opnieuw be schikbaar, waarna ze bij Amerikaanse verkoop het nodige opbrachten tot stij ving der kas. Voorts werd besloten op de a.s. Landbouwtcittoon- stelling. in overleg met het tentoonst.bestuur 'n bijen- tuin op te stellen. Hierna sluiting. dragen dat alle larven van runderhorzelvliegen die voorkomen op deze runderen gedood zijn. Het is de gebruiksgerech- tigde van weiland geduren de de maanden Februari tot en met Mei verboden runde ren In het weiland te bren gen of toe te laten, indien deze runderen bulten of an dere uiterlijke kentekenen vertonen, die op de aanwe zigheid van larven van run derhorzelvliegen duiden, ter wijl op de gebruiksgerechtig- ae van weiland tevens de verplichting rust om wan neer gedurende de weidetijd de in de weide verblijvende runderen nog bulten of an dere uiterlijke kentekenen vertonen welke wijzen op de aanwezigheid van runderhor zelvliegen. deze larven zoveel mogelijk te doden. Waar momenteel over vol doends middelen ter bestrij ding van deze aandoening kan worden beschikt, zal van eigenlijk slechts een schijn overblijft van de export'in 1938. De cijfers voor 1946 1947 was bijvoorbeeld voor thee slechts 4% van die in 1938, voor specerijen 7%, koffie 1%, vezels 3'%, aard olie 5%, terwijl die van ki nine pfactisch te verwaarlo-* zen is. 't oog springt tussen de ex port van 1938 en die van1 thans. Buitengewoon be- langrijk was dit Nederlandss I overzeese gebiedsdeel voor de oorlog ten aanzien van de internationale voorzie- ning van oliën en vetten. De uitvoer van copra bedroeg bijna 30% van de werelduit- 1 In het licht van deze fei- voer en die van, palm-olie ten is het duidelijk, welke zelfs 44.5 Dë verhoudings- enorme belangen, ook voor cijfers van de Indonesische Indonesië, ermede gemoeid export met de wereldgxportzijn, om dit gebied weer snel zijn voor de volgende pro- op de been te helpen. Het is ducten als volgt rubber bovendien ook noodzakelijk 28%, thee 15.1% tin 14.2%om de enorme hulpbronnen, kapok 63.6% en kinine zelfszoals rubber, petroleum, vet- 99.3%. Deze getallen bewij-j ten en oliën, kinine etc. ter zen duidelijk, hoezeer Indo -1 beschikking te stellen van nesië als handelspartner voorde wederopbouw van ae ge- alle werelddelen voor de oor- hele wereld. UIT DE WERELD VAN MORGEN. De scheikunde heeft in de gen koopt, zonder te informe- States" een ware revolutie ont ren van welke stof ze gemaakt lcetend: leder, wol, bont, katoen zijn. de zijde van het Veeartsenij-zijde, hout en ivoor hebben het; Talrijker zullen de plastic's kundig Staatstoezicht in de loodje gelegd tegen de nieuwe worden. In <?e wereld van mor- komende maanden scherp stoffen, die de bestaande triom- gen zullen zij net zo overheer I tinne! A| I" J L Het bovenstaande stelt voor een stuk spoorlijn met een tunnel. We zien op de lijn 2 spoorwagons, gemerkt A en B en een locomotief gemerkt L. Aan de machinist van de locomotief de opdracht wa gon B op de plaats van wagon A te brengen en wagon A op de plaats van wagon B. De locomotief moet dan-weer op zijn oude plaats zijn teruggekeerd. De wagons kun nen echter niet door de tunnel, de locomotief (geluk kig) wél. D. betekent doodspoor. De machinist kreeg het na lang piekeren voor elkaar. Kunnen jullie dat ook Probeer het maar eens en haal er desnoods je spoortje, als je dat bezit, maar bij en anders teken «je de spoorlijn op een groot stuk papier en je neemt luciferdoosjes als spoorwagens en locomotief. Dan lukt het zeker Schrijf maar eens hoe je het gedaan hebt, b.v. L. naar B. L. met B. naar D. L. naar A. L. met A. naar de plaats waar B. stond. L. door de tunnel naar D. L. met B. naar de plaats waar A. stond. Nu zijn de wagons omgewisseld maar de locomotief kan niet op zijn oude plaats terugkomen dus dit is niet goed. Hoe moet het wel Oplossingen vóór 11 April aan het Redactie-Secretariaat Flevo-Bode, Klieftstraat 12, Hippolytushoef. Voor de beste oplossing hebben we een aardig geschenk. worden gelet op de naleving der bepalingen van het Runderhorzelbesluit, en even tueel bij overtreding daarvan tot het opmaken van proces verbaal worden overgegaan. Gem. Wieringermeer. Loop der bevolking. Tijdvak 1119 Maart. Ingekomen G. Smid, Klie verweg E 77, uit Haarlem J. en A. v. d. Tuin, Wester- middenmeerweg H 13, uit GrootegastB. J. Wysevelde, kamp ..Oude Zeug", uit Sint Jansteen D. C. Louwerse en echtgen., Oudelanderweg D 49, uit Groede A. G. Over- mars, Oosterkwelweg L 14, uit Raalte H. de Gorter, Noorderkwelweg J 62, uit Zuidwolde K. de Roo en gez., Hippolytushoeverweg E 94, uit Wieringen H. Schoot Uiterkamp, Zeugweg L 29, uit Hellendoorn A. S. Schiere en gez.. Sternstraat 13, uit Twisk J. Kuiper en echtgéh., Oosterterpweg L 36, uit Wieringen. Vertrokken L. en W. Vel fantellijk in de hoek dringen, j sen als vandaag Amerika Alkatheen, ethyleen, vinyl, vaart, eenvoudig omdat hun be- polyvinyl, polystyreen, glyptal,1 s'aan niet van de bodemrijk- diakon, pe^pex, eindeloze se-1 dom afhangt, maar van de ries producten, dunner als pa-, scheikundige, d.w.z. van de pier, fijner dan zijde, elasti-, scheppende verbeelding vaa scher dan gummi, lichter dan' de mens, die in zijn vinding- aluminium en zo stevig, dat een'rijkheid onuitputtelijk is.. kogel er niet doorheen dringt. Ze zijn ook bestand tegen 40 graden yprst en tegen 150 gra-, hifll. (H. Koerier, den EEN GEHEEL JAAR IN TUIN DH En reken maar dat ze ge- bruikt worden, deze- plastic's, I Wie heeft ze eigenlijk los ge- gOSKER s BOEKHANDEL laten in de „Nieuwe Wereld" H.-hoef Middenmeet-, zodat de brave oude, die zich zo zeker van zich zelf waan-| de, op haar grondvesten trilt DONDERDAGMORGEN bes* verkrijgbaar. Gordijnen van vinyl, kousen,1 borden, bekers, en lepels van. Nylon kammen, borstels en' spiegels van Avrylic; kapstok ken, zaklampen en speelgoed van Acetaat; knopen, gespen en breinaalden van Case-ine val- liezen en koelkasten van Po lystyreen; tafelkleden en fles- sen van Vinylideen; strijk ijzers en thermometers van Te koop pracht jonge Phenolic; autosturen en trom- geitjes en bokjes. P. St-igter, petten van Butyraat; potloden Poelweg 14. Wieringen. van Cellulose-nitraat; bureau- uitrustingen van Poyvinylische Aangeb. een z-.g.a.n. Alcohol En iedere week ko- Cocosloper, 7 M. 1. en 50 cm. men er nieuwe plastic's uit, zo breed. J. Straat, Klieverweg Vast en verplaatsbaar. Oct. No. 55607. L. MIEDEMA WINSUM Fr. linga, Wierweg E 24, naar dat een mens uiteindelijke din E 75, Slootdorp. Canada H. Bouterse en echtgen., van Kadeweg 16 Slootdorp naar Canada J. Tolsma, Noorderdijkweg L 73, naar Canda-J. Kiazin- ga en gez., van Klieverweg J 6, naar Canada H. Hij- stek, van Slootweg E 3, naai' Canada O. V-room en gez., van Slootweg E 3, naar Ca nada H. Goedegebuure sn gezin, van waardweg A 9a, naar Rotterdam J. Wieben- ga, van Koggenrandweg D 87, naar Abbekerk L. R. Went- holtj van woonark Robbe- vaart, naar Eelde P. C. van Oers, van Zuiderdijkweg M 40, naar Steenbergen G. Meijer, van Molenweg B 65, naar Westwoud N. Bran derhorst, van Slootweg E 27, naar Medemblik Wed. A. C. we Almersdorperweg OEVER'S WARENHUIS. naar Amersfoort Rollen kastpapier met rand, wit. en gekleurd, Stof kwastjes, boenders, vegers in vele kwaliteiten, Ragebollen met en zonder steel, zwabbers, luiwagens, wasboenders, vegers, zeilwas, grote potten, meubel- was, motballen, goud- en zilverbrons, punaises, sponsen en prima emmertrappen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2