Worden de pachtprijzen indeW.-meerverhoogd? Bezoekt dg FftNCY FAIR in Hotel imit op 21,22 en 23 Mei a.s. WIERINGERMEERNIEUWS RICHTLIJNEN ARBEIDSLONEN. Mooie stands Meer dan lOOOlJprijzen Alles moet weg l Kermis Westerland. BELANGRIJKE AANBESTEDING. Op Vrijdag 14 Mei j.1. had ten overstaan van de heer A. J. Suykerbuyk ten name van de Commissie Wederop bouw Wieringermeer de aan besteding plaats van het herstel van 14 boerderijen nabij Medemblik. De uitslag hiervan was de volgende Geusebroek Medemblik, perc. III, 5 boerderijen f 101500 Faus, N. Niedorp perc. I 4 boerderijen f 98690 Koopman, N. Niedorp per ceel 1 97700 perc. II, 5 boer derijen f 112340 perceel 3, 5 boerderijen f 111370 P. Bot, H. Hugo waard perc. I f 97090 perc. II f 116297 perc. III f 116301 in massa f 329688. N.V. Kingma. Leeuwarden in massa f 321750. Fa. Veerman, perceel II, Westwoud f 105500. S. de Vries, Zaandam per ceel 1 f 105200. J. Kingma, Middenmeer, perc. I 95880 P. Offringa, Haulerdijk, perc. 1 f 89433 perc. 2 comb. 1 en 2 Hippolytushoef, 96700 perc. II comb. 1 en 2 f 104710 f 193143 H. Lont, perc. I f f 120900 f 221100 A. Groot, Lambertschaag, perc. 1 f 93950 perc. II f 112528 perc. 3 f 113660 Bruin-Slot, Amsterdam, perc. 1 f 94150 perc. II f 113625 perc. 3 f 113551 Ettema, Franeker perc. I f 98500 J. de Vries, N. Niedorp, perc. I f 103000 Philips Bouwbedr. Haar lem. perc. I f 96845 perc. 2 f 109297 perc. 3 f 110771 A. Breed, Hoogwoud, per ceel I f 98688 perceel 2 f 117860 Fa. Frölich, Harlingen, in massa f 328800 H. Moes, Niekerk, perc. 2 f 104200 comb. 1 en 2 f 199500 Begroting perc. I f 113635; perc. n f 129000 perc. m f 130000.—. De vette cijfers geven de laagste combinaties. De gunning wordt aange houden. De werkgevers in de Wie ringermeer maken bekend dat het College van Rijksbe- middeiaars, de volgende richtlijnen hebben aangege- met ingang van 1 Mei 1948 kan worden betaald aan losse arbeiders ten hoogste 80 ct. per uur per telefoongesprek heeft genoemd College me degedeeld, dat overeenkom stig de voorwaarden van de regering, gelijktijdig en in afwachting vaneen nieuw contract, de gestelde 10% van de accoorden en tarieven kunnen worden toegepast. D. W. 0. - Nieaws. FANCYFAIR - VARIA. De Commissie heeft in de vergadering van afgelopen Vrijdag de taken verdeeld. Veel was er te regelen maar de vooruitzichten zijn bui tengewoon gunstig, mede zij i dank de bereidwilligheid 1 waarmee veien hebben gege ven. A.s. Donderdag 20 Mei j worden de toegezegde prijzen I afgehaald. Een beleefd ver zoek van de mensen die de prijzen ophalen om deze reeds klaar te zetten ten einde onnodig tijdverlies te voorkomen. Van de attracties noemen I wij allereerst de wereldver- 1 maarde telepathe (helaas i wil haar naam ons niet te binnen schieten, maar we reldberoemd is ze) ver volgens de prachtige thee tuin, verder is er al wat maar kan stemmen tot ver hoging der vrolijkheid dus mensen tot 21, 22 en 23 Mei. Eèn attractie moet U beslist niet verzuimen te gaan bezoeken. Wij mogen het geheim niet bekend ma ken maar ;t is een zeer unie ke attractie. En twee prijzen wil ik noemen uit de vele honderden. Wat denkt LT van een K.L.M.-toer en anders van een bieten snijmachine De Zaterdagmiddag is spe ciaal voor de kinderen. Ook voor hen zijn vele aantrek kelijke prijzen ener is ijs RECTIFICATLt!. In het verslag van de Rui terdag te Middenmeer lieten wij de eerste prijs winnares in de B-klasse, Mw. Burger Rens, lid zijn van de WadJden ruiters. Zij is echter trots op het lidmaatschap van Rossinant zodat wij ons haasten dit voor haar te herstellen. HENGELSPORT. Woensdagavond kwamen enige hengelsportliefhebbers bijeen om de mogelijkheid te üe H.M.v.L. vergaderde Een druk bezochte verga dering in Hotel Smit te Mid- - - denmeer o.l.v. Voorzitter J. bezien tot het oprichten van P Kistemaker heeft Woens- een hengelaarsvereniging voor dagavond wel stof tot praten de gehele Wieringermeer, Na uitvoerige besprekingen bleek, dat een eventuele ver eniging van zeer groot zou kunnen zijn voor de ;ehad. Na het lezen van de notu len door secretaris N. R. "ut Doornbos, werd een bestuurs bc",_ voorstel aangenomen om oefening van de populaire hee jt 59.- subsidie te verstrekken tfelsDort, I aan Commissie Rechts- gelsport. Men zou dan o.m. een op-, lossing kunnen vinden om de geliefkoosde sport van „snoe-, ken" in de Wieringermeer ie kunnen beoefenen, onder de huidige omstandigheden is dit thans wettelijk onmogelijk, j Teneinde elke visser in d'e gelegenheid te stellen de op-, lichtingsvergadering bij te wo nen, wordt men verzocht zijn adies binnen acht dagen ken gelijkheid Stad en Platteland De Heren D. Kaan en ir. Huisman werden afgevaar digd naar de door V.V.V. te houden vergadering over te houden Oogstfeesten in de Wieringermeer, RICHTPRIJZEN. Vanzelfsprekend heerste er een nogal ernstige ont baar te maken bij de heer N. stemming over het te laat Heerschap, Postagentschap bekend maken van de richt W.-Werf of bij d'e Heer J. P. prijzen door onze regering. van Marwijk, Fazantstr. 7 Wieringerwerf. BEVESTIGING en INTREDE CAND. v. d. WERF. Na in de morgendienst bevestigd te zijn door Ds. Vink, deed Cand. v. d. Werf eerste Pinksterdag 'snamid- dags zijn intrede als hulp- j prediker bij de Ned. Herv. I Gemeente Wieringermeer, I in de Kerk te Middenmeer. De intredepredikatie koos Cand. v. d. Werf uit Hande lingen II113 en 1 Johan- nes II Vers 18—29. „Doch gij hebt de Zalving van de hei lige én gij weet alle dingen.'' Aan 't einde der dienst werd cand. v. d. Werf nog namens de gemeente toege sproken door de Heer Nie- hof, die zijn volle medewer king op elk terrein in de moeilijke, doch schone taak toezegde. Hierna zong de gemeente de nieuwe herder het „Dat 's Heren zegen op U dale" toe, waarmede de plechtig heid ten einde was. De sociale lasten, die door de werkloosheidverzekering tot 40 gestegen zijn, wer den speciaal belicht terwijl men tekort eenheid onder de landbouwers moest con stateren. Een sprekend voor beeld is het niet opgevolgde advies in het afgelopen na jaar, wat betreft het uitstel len van de tarwe-inzaai. PACHTVERHOGING. Na over de moeilijkheden met de smeden gesproken te hebben, kwam men aan een zeer belangrijk onderwerp n.1. de voorgestelde pachtverho- ging. Hierover vielen ver schillende stemmen uit de vergadering te beluisteren. Eénparig was men van oor deel, dat de verhoging on gemotiveerd is. Er werd geadviseerd in geen geval deze verhoging te ondertekenen. Er zal cij fermateriaal verzameld wor- j den om bij Financiën tegen pachtverhoging te proteste- ren. De heren willen ook eens een keer met ekaar op reis en het bestuur zal plannen hiertoe nader uitwerken. Voorzitter Kistemaker sloot hierna deze belangrij- ke ledenvergadering. IV Vrijdag j.1. heeft schoen maker Stevens de deur o- pen gezet voor cliëntele uit Middenmeer en omgeving. Voorlopig is een noodpand in gebruik genomen; later zal vóór dit pand een offici- ëele woning met winkel ver rijzen. Er is ruime voorraad in thans bonloze dames-, he ren- en kinderschoenen Een moderne werkplaats wordt straks in gebruik ge nomen, zodra Stevens weer in Middenmeer woont. Wel kan reparatiewerk aan de zaak worden afgegeven; dit herstelt men in Nieuwe Nie dorp. Wij wensen de heer Stevens veel succes. Flevo - Nieaws. Zaterdagmiddag ontvin gen de A en B-adspiranten Kaagvogels A en B op het terrein te Middenmeer. Beide elftallen gingen roemloos ten onder n.1. met 40 en 30. Toch zagen we vooral in A, vele lichtpunten. En kele prominente spelers wa ren uit het elftal gelaten daar deze over gaan naar de Junioren. Over 't geheel werd er goed gespeeld en technisch zijn de jongens veel vooruit gegaan. De B-tjes waaronder een 6-tal welpen waren do lievelingen van 't publiek, maar konden vooral na de rust niet tegen de sterke wind optornen. De wedstrij den verliepen zeer sportief. Een voorbeeld voor vele senioren wedstrijden BRIEVEN VAN SLUIS I. Slootdorp, Pinksteren 1948. Beste luitjes. Ja, ik weet het, lang heb ben jullie moeten wachten op een brief van ons maar dat had verschillende oorza ken. Eerstens wilde ik wach ten tot de Kerkstraat glas- dicht was en dat is ze nu eindelijk en danoch jullie weten er alles van de schoonmaak Mijn we reusachtig. Vooral het Zweedse blok juicht dat zeer toe Het duurt nog maar even of Kees met z'n vrouw en kroost is weer Slootdorper. Mijn vriend, de boven meester heb ik ook weer eens gesproken, ik zeg Hoe gaat het, je kijkt zo rimpe lig Nou 't ging wel, zei hij. We hebben nu regelma tig gym voor de kleintjes. Ik zeg Ja, we hadden in de W.C.'s kettingtrekkers, schrijfbloc is een week lang snap je? En nu hebben we zoek geweest één keer heb ik buiten moeten eten op een paar stenen (de zittin gen van de stoelen waren eruit) maar ons huis is nu weer piekfijn in orde. om de een of andere onver klaarbare reden staaftrek- kers gekregen, maar zo kort, dat geen kind van de laag ste klassen er bij kan. Nu laten we ze om de beurt ie, vond ik. En onze keeper maaide met het linkerbeen, als wilde hij twee, drie spe lers tegelijk naar de eeuwige pachtvelden zenden. Veel ge wonden waren er niet. Een stuk of drie liepen kreupel en vijf kreunden ietwat be nauwd, dus dat ging nog al. Onze architect was deze keer niet van de partij. Ik heb gehoord dat ze hem na de vorige wedstrijd moesten on dersteunen als hij naar zijn wagen ging. Twee dagen duurde dat Luitjes, het gaat jullie bij zonder. Veel groeten van KEES en GESIEN. Doch genoeg daarover Er naar de WC. gaan en net zo- DIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN ten bate van de R.K. Ontspanningsvereniging D.W.O. WIERINGEN. Begunstigd door fraai weer heeft Westerland zijn zo langzamerhand traditonele kermis gevierd al is 't mis schien wel eens drukker ge weest, de vreugde was cr niet.minder uitbundig door. Zaterdagavond was er weinig vertier, maar op beide Pink sterdagen was de belangstel ling beter, wat weder zijn oorzaak vond door de diverse sportgebeurtenissen, waar van de handbalwedstrijden wel het hoogtepunt vormden. Tonegido heeft zeer zeker aan populairiteit gewonnen en door hetgeen werd gebo den zal deze sport beslist meerdere aanhang vinden. Ie Pinksterdag speelden het le dames-elftal van Tonegido tegen Hermes 1 uit Leeuwarden. Het was een zeer eenzijdige wedstrijd die door Tonegido met groot verschil (80) werd gewon nen. Daarna vond een tref fen plaats tussen Succes 5 B.K.C. 3 Eerst na verlenging slaagde Succes er in om met 32 te winnen. 's Middags vond eerst de handbalontmoeting plaats tussen Tonegido 2 tegen Vlug en Vaardig uit de W.-meer. De Wieringeerbewoners trok ken hier met 85 aan het langste eind. De ontmoeting i tussen de herenploegen van Tonegido 1 en Hermis 1 stond op een heel wat hoger plan en het publiek heeft menig- I maal kunnen genieten van fraaie spelmomenten. Ook in deze ontmoeting was To negido de sterkere ploeg en won verdiend met 136. Op 2e Pinksterdag vond er eerst een ontmoeting plaats tussen de dames van Tone gido 2 en Wiron 1. De Oe- verse dames hebben aardige vorderingen gemaakt in deze tak van sport en lapten de Westerland dames met i 3o aan hun laars. De voet'oalwedstrij d tussen Helder 1 en Succes 1, welke als één der hoogtepunten van het feest had kunnen j gelden, viel als kijkspel erg! tegen en speciaal Succes kan j met het gelijkspel 2—2 meer dan tevreden zijn. Speciaal door hun betere techniek, waren de Nieuwediepers vrij wel de gehele wedstrijd ster- ker. Ook de verlenging bracht geen beslissing. Na loten was Succes de gelukkige en mocht nog een fraaie prijs in ont vangst nemen. i Het slot van de handbal-1 wedstrijden bracht een ont moeting tussen de heren van Tonegido 1 en The Catch. 1 (Amsterdam). Het werd een' fraaie wedstrijd, waarin het publiek heeft kunnen genie ten van de gloeiende kogels van Wieringh en het uitste kende verdedigen van Wig bout, Ondanks dat was Tone gido niet opgewassen tegen het betere ploegverband der Amsterdammers, die een kleine (5—4) maar verdien de overwinning behaalden. Het laatste sportgebeuren op deze dagen vormden de snelheids- en behendigheids wedstrijden op motoren. Eer lijk gezegd leek het ons toe, dat diverse deelnemers, wat betreft hun techniek, voor dit soort wedstrijden nog niet rijp zijn. Het gevolg was, dat de aandacht van het publiek verflauwde en velen voor het einde van de wed strijden het terrein reeds verliet. Bood en Kuiper wa ren de favorieten en hadden met hun tegenstanders niet de minste moeite. Enkele valpartijen liepen voor de deelnemers gelukkig zonder ongevallen af. Rest ons nog te vermelden dat de Kon. Muziekvereni ging Harmonie op 2e Pink sterdag, des namiddags zijn muzikale medewerking ver leende, wat door de vele aanwezigen op hoge prijs werd gesteld. zijn belangrijke dingen ge passeerd. Zo hebben wij bijv. een landbouwschool gekre gen. Nu herbergt ons dorp vier scholen. De bovenge noemde school en de huis houdschool zitten bij elkaar. Nee niet in hetzelfde lo kaal, maar het lijkt me toch wel een plezierig geheel. Die dames'en heren durven toch heel wat prederen. Ze sprin gen en klimmen over hekken alsof er geen gewone toe gang is. Bij voorkeur zoeken ze ongebaande wegen in casu de jonge beplanting om het sportveld. De dames staan op goede voet met de arbeiders aan de nieuwbouw. Ze lenen regelmatig de ar beidersvoetbal. Die houden dan meteen schaft om dat leutige balspel te bewonde ren. Het sportveld wordt zeer intensief gebruikt, maar daar wordt voor betaald, heb ik gehoord. Onze brandweer oefent vele malen per week en heeft een prachtige stellage staan op de Brink, zo ongeveer te genover de woning van Crans en Keet. Jammer dat die mensen er nog niet zitten. Mijn oude jeugdstrijdkreet van „Hij durft niet, hij durft niet", leeft ook nu nog. Kees Kaptein komt al ge ruime tijd iedere dag melk rondbrengen. En dat vinden lang springen tot ze de knop van de staaf te pakken heb ben." Ik zeg „Ja, ieder z'n methode heet dat on derwijsvernieuwing." Maar meester liep alweer door. Er is nog veel nieuws. Ik zou kunnen vertellen over gestolen en teruggekregen fietsen van onze slager en de fa. Kingma, van onze nieuwe dominee na een vaca ture van ik-weet-niet-hoe- lang. Van onze noodslacht- plaats, waar maar nooit meer wat wil komen de laatste weken, van plannen van de fa. Kroeze om ons toch te komen knippen, maar dan wordt mijn brief te lang. Eén ding moet ik nog vertellen. Ik ben in 't Slootdorper bos naar de return-match ge weest SlootdorpMidden meer. 't Werd een smadelijke nederlaag voor Slootdorp 15,maar 't was een heer lijke wedstrijd. Ik heb Ten Kate gezien hij vergat bij een corner het onderste deel van zijn rug in te trekken en zette zo het eerste doelpunt. in eigen doel. Ik heb smid Struik als een volleerd jong leur met de bal zien gooche len, niet op zijn neustopje -- nee lui hij jongleerde op zijn buikje en meesterlijk i Buitengewoon was ook het dribbel werk van Van der Kooij witte benen heeft Wieringermeer. SOLI DEO GLORIA WON 2e PRIJS TE ENKHUIZEN. Onze plaatselijke muziek vereniging „Soli Deo Gloria" dat 2e Pinksterdag deel nam aan het te Enkhuizen geor ganiseerde concours voor Harmonie en Fanfarecorp sen wist de W.-meer-vlag hoog te houden. Uitkomende in de 3e afd. Harmonie wisten onze muzi kanten een 2e prijs te beha len met 87 punten. Onze welgemeende felicita ties met dit behaalde succes. EEN LOOS BERICHT. Het bericht van de a.s. op heffing vlee^distributie [afge>- drukt op de eerste pagina) werd hed'en per radio door het betreffende Ministerie te gengesproken. PRIJS- EN AFZET- REGELING VAN STRO. Het Bestuur van het Be drijfschap voor Hooi, Stro en Ruwvoeder heeft besloten met betrekking tot stro van oogst 1948. geen prijs- en afzetregeling in het leven te roepen Dit besluit behoeft nog de goedkeuring van hogere in stanties.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3