WIERINGERNIEUWS VOETBALVERENIGING „SUCCES". WAARHEEN? OEVERS WARENHUIS „AMIRETTI" TE KOOP GEVRAAGD gehele of gedeelten van INBOEDELS JAARVERGADERING Finantiële positie zorgwekkend. Drastische bezuinigingen aangekon digd met contributieverhogingen. Ruim 70 sportvrienden kon Voorzitter Noorden Donder dag j.1. in het clubgebouw Hotel de Haan op de jaar vergadering welkom heten. Speciaal werden verwelkomd de Heren D. Oden, D. Nieuw- buurt en C. Metselaar als ereleden en de Heer H. En gel. De Voorzitter deed voorle zing van een brief van het in Indië verblijvende clublid Henk van Goor die blijk gaf ver overzee met de jongens van Succes mee te leven en alle „ups" en „downs" van Succes de revue deed passe ren. De Secretaris, de Heer Th. Rijkers, gaf een overzichte lijk jaarverslag, waarin de verrichtingen der diverse elftallen werden gememo reerd. Gewreekt werd het wegblijven van onderschei dene spelers. Dank werd ge bracht aan de elftallen-com missie, alsmede aan de Ver eniging Tonegido voor het afstaan van het sportveld tijdens de «restauratie van het eigen terrein. Waarde rende woorden werden ge wijd aan het scheidende be stuurslid, de Heer J. Idema, terwijl de aandacht werd gevestigd op het komende 25-jarig bestaan der Vereni ging. Uit het Jaarverslag van Penningmeester Duijnker bleek dat „Succes" financi- ëel f 1100.— achteruit is geboerd. De inkomsten be droegen, met inbegrip saldo 1947, f 6426.27, de uitgaven f 5901.42, batig saldo is f 524.85. Met een zekere schroom maakte de rekenmeester melding van een belangrijke lopende schuld groot f 750. Spr. heeft voor dit onge dekte hèdrag nog iets in petto. Verslag Kascommissie. Na mens de kascommissie rap porteert de Heer H. Pennc- kamp dat boeken en beschei den in goede orde werden bevonden. Ook de kascom missie werd voor hare be moeiingen dank gebracht. Bestuursverkiezing. Aftr. L. Noorden, P. Paarlberg, Js. Bosker, Th. Rijkers en J. Idema, welke laatste zich, wegens vertrek, niet herkies baar stelde. Herkozen wer den de h.h. L. Noorden, P. Paarlberg, Th. Rijkers, ter wijl gekozen werden de h.h. H. Lont en J. Blom. Alle be noemden accepteren hun functie. Verkiezing elftal-commis sie. De heer D. Nieuwbuurt meent, dat aan een elftal commissie volle bevoegdheid moet worden toegekend. Spr. meent dat met leden welke te laks zijn en hun plicht niet verstaan te gemoedelijk omgesprongen wordt- Het goede doel en de naam der vereniging dwingt spr. tot deze ontboezeming. De hr. C. Metselaar meent dat het nog altijd een te vast geroeste houding is alles maar aan bestuur rn elftalcommissie over te la ten. Voorz. en andere bestuurs leden spreken de hoop uit dat. de leden dit ter harte zullen nemen. Dan zullen de successen niet uitblijven. In de elftal-commissie werden gekozen de heeren D. Nieuwbuurt, Jb. Smit, E. v. d. Laan, A. Zwanink en P. Hovius. Allen nemen hun benoeming aan. De heer Nieuwbuurt wekt op tot meer actieve training voor de komende competitie waardoor gepoogd moet wor den het verloren terrein te herwinnen Applaus. Benoeming kascommissie. Benoemd werden D. Veerdig, H. v. d. Velde en B. de Vries. Op verzoek van de Heer Hoogesteger werd de jeugd commissie uitgebreid. Be noemd werden H. Lont, Js. Hof, J. de Jong en Js. Bos ker. Bestuurswenken. Voorz. meent dat de elftal aanvoerders hun taak te licht opvatten. Een aanvoer der behoort werkelijk leider te zijn. Spr. roept medewer king in en wil van elke wed strijd rapport voor het sportblad. Op voorstel van de Voorz. wordt aan het scheidend be stuurslid de Heer J. Idema het erelidmaatschap aange boden. (Met applaus wordt dit voorstel bekrachtigd). Mededelingen Penning meester. De penningmeester bepleit de noodzaak van contributieverhoging en doet het volgende voorstelde contributie ongeh. van f 0.75 op f 1^- per maand leden 16—18 jaar van f 0.40 op f0.60 per maand adsp. van f 0.25 op f 0.40 per maand, terwijl de welpen op gelijk niveau blijven n.1. f 0.25 per maand. De te innen reiskos- ten zullen moeten worden verhoogd van f 0.50 op f 1. adsp. op f 0.25 per reis. Om een bankroet te ontgaan, aldus motiveert spr. 't voor stel, is dit drinend nodig. Spr. raamt deze uitkomsten totaal op f 600.en acht dit. nodig tot behoud der vereniging. Verschillende I leden voeren hierover het j woord en bevelen o.a. het houden van fancy fair of j verloting aan. De Heer Duijnker wil ech ter niet experimenteren doch weten waar de vereniging belandt, hoewel hij van zijn voorstel wil afstappen als men maar betere mogelijk heden kan aantonen. De Heer D. Nieuwbuurt laat. een meer optimistisch geluid horen en meent dat het zo'n vaart niet zal lo pen. Spr. denkt aan een pro paganda-wedstrijd met eer ste klassers. Voorz. wil een commissie benoemd zien die de nodige financiële muziek brengt. Deze commissie zal tot taak krijgen om een plan of meerdere uit te werken ten einde de Vereniging voor een finantiëel debacle te sparen. Conform besloten. Hierna werden benoemd de h.h. D. Nieuwbuurt, Js.j Bosker, Js. Hof. H. Lont,l B. T. Visser, C. Metselaar en P. Idema. Het voorstel verhoogde bijdrage reiskosten werd door de Heer C. Duijnker terug genomen. terwijl H. Lont hulde bracht aan de pen ningmeester voor diens seri- euse opvatting t.a.v. de ver eniging. Tenslotte werd bij ove-r- grote meerderheid het be stuursvoorstel aanvaard n.1. verhoging contributie terwijl de reiskosten bijdrage niet verhoogd werd. RONDVRAAG. J. Visser wil meer rechten zien toege kend aan de aanvoerders en wil ook o.a. het roken laten verbieden vóór de wedstrij den. Voorz. verwijst naar de I Heer Paarlberg. A. Bügel informeert over de training. Spr. meent dat altijd hetzelfde clubje komt. Voorz. beaamt dit en wijt j dit aan gemoedelijkheid en gemakzucht, Zou echter Bii- DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woensdag 9 Juni n.m. 8 uur Zusterkring Hippolytus- hoef. Bespreking reisje. Donderdag 10 Juni n.m. 2.30 Zusterkring Den Oever, ten huize van zr. G. Lont- Doves. Bespreking reisje. Vrijdag 11 Juni n.m. 8 u. Jongere Zusters H.-hoef. Vrijdag 11 Juni n.m. 7.30 u. repetitie kerkkoor. STENEN-GOOIENDE JEUGD. Een waarschuwing aan de ouders. Meermalen ontvingen wij klachten van autobestuurders dat de jeugd van 5 a 6 jaar hier zo roekeloos en balda dig is. Kindleren vliegen op t laatste ogenblik nog voor 'n auto langs, zodat de chauffeur op 't nippertje moet remmen; stenen gooien naar auto's, 't is aan de orde van de dag. Zo belde gisteren weer "n chauffeur op, die in de Mek- kenstuinweg 'n s'een tegen z'n voorruit kreeg; t is niet de eerste die dit ondervindt. Maar niet alleen auto's wor den met stenen bekogeld! Ook' de ramen van .'e Kerken te H.-Hoef en Cc Ierland moes ten het ontgelden. Het is een schande zoveel ruiten daar worden ingegooid, Laat de ouders hun kroost eens onr t>c handen nemen, en het wijzen op deze baldadig-[ heden en op 't gevaar dat zij veroo „aken. POLITIE. Gevonden een autoped en: een ceintuur van lichte regen jas. Inl. bij de Gem.-Bode 9 Juni Verg. Kruideniers. Bespreking Vacantierregeling. 10 Juni: Bijeenkomst PI. Vrouwen, Afd. Wieringen. 10 Juni Verg. Drie Landb. Organisaties in de W.meer in Hotel Smit. Spreker Ir. B. Olthof. gel als trainer gaarne terug zien. Jb. Krikke vraagt over het bekomen van sjirts. Het bestuur zal de moge lijkheid onderzoeken terwijl A. Bügel zich beschikbaar stelt textielpunten in te zamelen. P. Glim wil terrein-contro leurs bij te houden wedstrij den. Het bestuur voelt daarvoor zéér veel. Staande de verga dering werden daarvoor be noemd A. Bügel, B. de Vries, en Js. Hof. J. Idema dankte als scheidend bestuurslid voor de prettige omgang en voelt zich verrast door zijn benoe ming tot erelid. (Applaus.) B. T. Visser wordt inge licht over inkomsten van de controle. Teneinde de penningmees ter wat milder te stemmen stelt de heer Nieuwbuurt voor een open-schaal-col- lecte te houden. Resultaat f47.60 waarvoor de penning meester zeer zeker erkente lijk zal zijn. G. Omis informeerde of junioren ook meespelen waarop voorzitter bevesti gend antwoordt. J. de Vries wil de oude gewoonte, de trouwende le den een geschenk te offre ren, doen herleven, waarvoor regelmatig de laatstgehuwde het initiatief moet nemen. Werd goedgevonden. Voorts verzocht dezelfde spr. verplaatsing der latrine's op het terrein. Zal aandacht worden besteed. Voorz. bracht dank aan hen, waaronder ook de Vries, die elke Zaterdagmiddag op offeren voor restauratie van het terrein. Op voorstel van de Heer S. Slikker zal iemand wor den aangesteld om weg ge- j raakte ballen terug te zoe- ken terwijl eveneens iemand nodig is voor de terreinorde. Hoogesteger wijdt woorden van dank en waardering aan de Heer de Vries voor zijn hulp bij de training. Ook Voorz. ondersteunt deze dank en roept meerdere liefhebbers op. Hollander wil daarover i opgave in het sportblad. Enige leden gaven zich op. J. J. Dekker wil candidaat- stelling voor bestuursver kiezing enige dagen vooraf geregeld en zijn er geen te- gencandidaten dan bij ac clamatie benoemen. Zal in Bestuur besproken worden. Nadat C. Duijnker nog wees op de noodzaak dat spelers en aanvoerders el kander goed verstaan dankt voorz. Noorden voor de pret tige vergadering. Spr. hoopt op een goede toekomst voor Succes; waarna sluiting volgt. Landbouwtentoon stelling Wieringen. Het uit te voeren program ma op de 4-daagse Land bouw- en Middenstandsten toonstelling op 17, 18, 19 en 20 Sept. a.s. begint vaster vonn te krijgen. Als terrein is uitgekozen dat van de Familie Bosker en 't land van Rustenburg naast Dr. de Groot. Er ko men drie tenten één voor stands zakenlieden één voor graan-, tuinbouw- en zuivelproducten, konij- nenfokvereniging enz., en j één voor dans- en consump- tietent. De dagen worden inge- l deeld als volgtle dag ten toonstelling van Vee- en Paaïdendes namiddags pafffdenkeuring2e dag prestaties plaatselijke rij ver eniging en daarna caroussel- rijden voor landbouwpaar- den, 1, 2 en 4 spannen voor diverse voertuigen des avonds gemaskerd bal in de tent3e dag Kinder- en Volksspelen 4e d. v.m. trek king der verloting. Nam. Re clame-optocht. Gedurende de tentoonstel ling zal tevens een etalage wedstrijd plaats hebben. Bravo Oost-Wieringen De Mandolineclub Oost-Wie gen te Den Oever, behaalde op het Zondag j.1. te Utrecht gehouden Concours, uitko mende in de eerste afdeling, een eerste prijs met 296 pun ten. Onze complimenten „Oost- Wieringenook voor Uw di rigent. 'T WORDT BETER Voor de betrekkingen van onderwijzer [vacature de Heer Jb. Kuiper) en van onderwij zeres 1de nog altijd onvervul de vacature Mej. de Wit) heb ben zich 11 mannelijke en 4 vrouwelijke sollicitanten aan gemeld. Er kan dus weer keus ge maakt worden. HET KINDERHOEKJE. JANTJES REIS. Jantje zat vol aandacht te luisteren naar Oom Piet. Die was per vliegtuig naar En geland geweest, vandaag thuisgekomen en nu kwam Oom van de reis alles ver tellen aan Vader en Moeder. Wat had die Oom Piet veel gezien Jantje vroeg maar, alles moest hij weten, vooral over de vliegmachine. „Was het fijn, Oom En ging het hard Was U niet bang Ging de vliegma chine erg hoog Gebeur de er ook nog een ongeluk „Maar jongen," zei Moeder. „Nee, gelukkig is er géén ongeluk gebeurd, Janneman." „Maar als het boven de zee gebeurd was, dan had U j kunnen zwemmen, Oom Piet en dan hadden ze U kunnen redden „Ja jongen, misschien wel," antwoordde Oom, maar laten we daar niet meer aan denken. Ik zit hier nu met een lekker kopje thee en ik zal jullie nog veel, véél meer vertellen En dat deed Oom Nou Jantje vond het prachtig en 's nachts droomde hij van boten en vliegmachines. „Moeder, ik heb gevlogen," vertelde hij 's morgens aan 't ontbijt. „Zo," zei Moeder, „ben je weer hard en wild de trap afgehold Jan schaterde. „Wel nee, ik heb vannacht met een vliegmachine gevlogen. O, Moeder, ik heb toch zo fijn gedroomd En Jan vertelde vol vuur. „Ik zat in een vliegmachine en ik ging hóóg, Moeder zö hoog, en hard Nou Het was reuze En toen, boven zee, gebeurde er een ongeluk, Moeder, ja écht, een ongeluk De vliegmachine viel zo maar heel hard naar beneden. Maar ik deed het deurtje open en ik sprong er uit Plons in het water. Toen kwam*er een grote vis en die trok me heel hard door het water. Ik was zö bang, maar de vis zei, dat ze me ging redden. Nou, en toen was er opeens een grote boot, de vis gooide me boven het water uit en ik kwam zo maar op die boot, nou, en toen was ik gered. Ik heb dus een heel groot ongeluk gehad met die vliegmachine, hè Moeder, en Oom Piet niet." „Gelukkig niet, kereltje," en Moeder streek haar Janneman even over zijn krulle- bol, „gelukkig heb je alles maar gedroomd." DE VERTELFEE. Plaatselijke toneelverenigingen gaan hun krachten meten. Rectificatie. In het verslag van de V.V.V. afd. Wieringen in ons vorig nummer heeft onze correspondent een grove on juistheid geschreven. Het betreft de alinea „Protest bouw Naco-garage. Onze correspondent schrijft aldus „Van de V.V.V.-afd. Wieringen werd ter Fed.- vergadering V.V.V. Noordhol land protest aangetekend tegen de bouw van een Naco-garage te Den Oever. Het request naar de Minis ter gezonden, werd door de federatie gesteund." Wij werden er vanwege V.V.V. opmerkzaam opge maakt dat ter vergadering werd medegedeeld „Ofschoon ijzerconstructie voor de spanten en steen aanwezig zijn is nog steeds geen verdere materiaal-toe wijzing van 't Dep. Wederop bouw ontvangen en kan dus nog niet met de bouw van I de Naco-garage worden be- gonnen. Waar deze opbouw urgent is en kostbaar bus materiaal nacht en dag bui ten staat, is vanwege de afd. gesteund door de federatie van V.V.V. Noordholland, een request aan de Minister verzonden, om zodanige maatregelen te nemen dat tot onmiddellijke bouw van de garage kan worden over gegaan." Theepotten Nesten schalen (crème) Botervloten Melkkannen Bekers Kop en schotels Dienbladen (gelakt..) J. DEKKER. Telefoon 11. Evenals dit in de afgelopen winter in vele omliggende plaatsen het geval was [o.a. Texel, Medemblik e.d.) zal ook op Wieringen in het ko mende winterseizoen een z.g. toneelwedstrijd worden ge houden. Het initiatief daartoe is ge nomen door de bekende Ac cordeonclub „Avanti" te Den Oever. Men deelde ons hieromtrent het volgende mede De mededingende verenigin gen zijn: uit H.Hoef toneel groep „Harmonie"; idem OKK Amicitia; de Ypelaars; de Vrije Groep. Dit Den Oever groep Apollo en groep Excelsior, terwijl ook W.K.T. uit de W.Meer zal meespelen. De verenigingen hebben zelf hun jury gekozen. Reeds heb ben geaccepteerd Mw. P Re zeiman uit Anna Paulowna er de heer Vendeloo, leraar Ly ceum te Den Helder. De acht verenigingen mogen zelf kiezen welk stuk ze zul-j len brengen. Het mag alleen geen propaganda bevatten of anti-godsdienstige strekking dragen. Twee dezelfde stuk ken zullen niet toegestaan zijn Er bestaat veel animo onder de diverse toneellisten. De eerste prijs zal zijn „Amirelti" komt. Het openlucht-variëte zal Zaterdag en Zondag te Den .Oever een voorstelling komen geven en Maandag en Dinsdag zal het gezel schap te H.-hoef optreden. Ongetwijfeld zullen velen een goede herinnering aan dit gezelschap hebben be houden daar vorig jaar ook enige voorstellingen werden gegeven. Deze keer komt men met. een geheel nieuw programma dat zeer zeker waard is om te te zien. Speciaal de acrobatiek heeft een grote plaats inge nomen. Daarnaast vindt men een gevarieerd programma met goede nummers. Wij twijfelen niet of ook deze keer zullen de artisten op veel publiek kunnen re kenen. Voor verdere bijzonderhe den zie men adv. in dit blad. f 250.-; de tweede f 175.- en de derde f 125.-, terwijl een prachtige beker als publieks prijs beschikbaar zal worden gesteld. Verder zijn er medail les voor persoonlijke presta ties, zowel hoofd- als bijrollen Reeds hebben enkele ver enigingen hun keus bepaald voor een stuk. De prijswinnaar moet met .,Avai\ti" een Ere-voorsfelling geven in Cinema de Haan. Zonder twijfel zal een ie der z'n beste beentje voor zetten, Niet alleen zal men de rollen goed moeten verdelen, doch ook zal men uiterst scherp zoeken naar een goed sluk, hetzij drama, toneel- oi blijspel. Het wedstrijd-comité bestaat uit de heren Van Glabbeek, Jn. Bruul en P. de Graaf. Bijna 100 spelers zullen, voor een onpartijdige jury ver schijnen, want dezelfde speler mag slechts in één club mee doen. In deze wedstrijd, welke voor Wieringen nieuw is, zal de spanning en rivaliteit onge twijfeld groot zijn. Alle verenigingen zullen hun eerste opvoering in Den Oever moeten geven c.i mogen daar na voor de eigen vereniging of andere club uitkomen. De eerste wedstrijd vindt reeds plaats op 23 October, terwijl een en ander op 2 Mrt. haar beslag zal hebben. Wij zijn benieuwd wie met de erepalm gaat strijken. Acrobatiek Dans BEZOEKT het openlucht variété op 12 en 13 Juni in Den Oever en 11 en 15 Juni te Hippolytushoef. EEN GEHEEL NIEUW PROGRAMMA. AANVANG 8 UUR. Dressuur Clowns. J. HAANSTRA, v. Pommerenstr. 2, H.hoef.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2