WIE8INGERNIEUWS WAARHEEN? Brand Door kortsluiting ont stond Zaterdagavond om streeks 7 uur brand op de zolder van de woning van schoenmaker Glim in de Beltstraat. Het vuur bereik te de matrassen der bedden hetgeen een sterke 'rookont wikkeling veroorzaakte. Ge lukkig bleven de ramen en deuren op de zolderverdie ping gesloten waardoor het vuur verstikte, doch elk ogen blik dreigden de vlammen uit te slaan. De brandweer o.l.v. opper- brandmeester Vroom was snel tesr plaatse en door tac tisch ingrijpen werd erger voorkomen. Daar het niet mogelijk was j de vuurhaard onmiddellijk op te sporen werd „vol" wa ter gegeven. Spoedig was het gevaar toen geweken. Da woning, waarin een waar waterballet werd aangericht kon geheel behouden blijven. Intusschen hadden de be- wone-rs met hulp van ande ren de inboedel in veiligheid weten te brengen. Het gezinshoofd de Heer Glim was ten tijde van de brand afwezig. Hij werd door een speciale courier van het gebeurde verwittigd en keer de ijlings van de markt te Den Helder naar Wieringen terug. Het gezin vond voor de nacht onderdak in het gebouw van het Witte Kruis terwijl een ziek kind bij buren werd opgenomen. Zich op de zolder bevin dende materialen en leerwa- ren bleven gespaard. De brand trok veel belang stellenden. Het verkeer dooi de Beltstraat werd tijdelijk omgeleid. OPBRENGST COLLECTE. De op 29 Mei j.1. alhier ge houden collecte ten bate van de samenwerkende Protes tants Christelijke Kinderbe schermingsorganisatie heeft f 265.53 G*.&ebracht. SYMPIIONIE IN WIT EN GEEL MET PUTDEKSEL SOLO - SALTO. De leverancier die Wie- ringer winkeliers van ge stempelde eieren voorziet reed Vrijdagavond j.1. met zijn vrachtauto door de Klieftstraat, moest voor een geparkeerde auto uitwijken en reed daardoor over de met een losliggend ijzeren deksel gedekte rioolput bij smederij Jn. Smit. Onder oorverdovend lawaai werd dit deksel door het voorwiel uit positie gebracht, zodat het achterwiel een zware hindernis kreeg te nemen. Het deksel werd ge heel opgelicht en kwam drie meter verder terecht waar zich op dat moment geluk kig niemand bevond. De auto kreeg zodanige schokken dat de deksels van de daarop staande eierkrat- ten rammelden* een aantal eieren op straat aan struif viel. terwijl de koopman nog geruime tijd werk had de talloze totaal kapotte en de vele gedeukte exemplaren uit de kisten te vissen. Een belangrijke schadepost waaraan de man. die kalm reed totaal onschuldig was. Dat hij zich minder vrien delijk uitliet over de tor stand der putten valt te be grijpen. De afdekking dezer putten deugt inderdaad op vele plaatsen niet. De ijzeren platen liegen te hoog en door het afbrokke len van de gemetselde op standen der put te wankel, zodat ze bij de minste aan raking een lawaai veroorza ken als van naderend onweer. Zij buigen door als er zwa re auto's overrijden, zijn ge makkelijk te verwijderen door kinderen hetgeen grote ge varen inhoudt. Hieraan mag wel eens aan dacht geschonken worden. Met Apollo naar I WIERINGEN BEKENDMAKING V.V.V., afd. Wieringen. Donderdagavond 24 Juni a.s., om 8 uur zal bovenge noemde vereniging een ver- gadering" beleggen in zaal j Jurrie Lont te Den Oever. Een bespreking over het stichten van een Molenfonds vraagt aller belangstelling, j Iedereen, dus ook niet- leden worden opgewekt deze vergadering te bezoeken. Woningen aan de Kremersweg gegund. Het plan van de Woningbouw bouwvereniging „Beter Wo nen'' tot de bouw van zes ar beiderswoningen zal dan nu eindelijk toch verwezenlijkt kunnen worden. Reeds bijna een jaar geleden vond aanbesteding plaats cJocti telkens weer kwam er een spaak in het wiel, als het op uitvoering aankwam. Dan weer vormde het bouwvolume een beletsel, dan weer de kubieke-; meter-prijs, dan weer de grond aankoop en dit almaar uitstel len is, ook in de gemeenteraad een steen des aanstoots ge weest. Uitbreiding van de woning voorraad is in deze gemïente zo dringend nodig. Nu kan men aan de slag. Gelijk bekend, was de heer Jac. Smit te H.hoet de laag ste inschrijver, wie het werk thans is gegund. BURGERLIJKE STAND (11 Juni t.m. 17 Juni 1948.) Geboren Willem Marti- nus. z.v. D. Hollander en J. MelgersMarijke, d.v. L. van der Welle en G. Lan- dolt Jan Adriaan, z.v. M. de Ridder en R. de Graaf Barbara, d.v. P. Gorter en H. T. Koningstem Pieter, z.v. J. Weima en G. L. Tijsen. Ondertrouwd A. Verwoerd en W. Vonk. Gehuwd Gene. Overleden Gene. BOUWVERGUNNINGEN. Aan de Heer P. Bakker, al hier wonende Vatrop 2 werd vergunning verleend tot het uitbreiden van een woning te Vatrop. Aan de Heer S. Veerdig, alhier wonende Klieftstraat 17 werd vergunning verleend tot het bouwen van een berg plaats voor dorsmachines aan de Klieftstraat. Visafslag Den Oever. Aanvoeren uit het IJsselmeer 7 t.m. 12 Juni. Paling 13292 pond f 2.90 0.78 Snoekbaars 1535 pond f 0.63—0 45 Blei 2505 pond 1' 0.15—0.02 Bot 10860 pond f 0.60 0.20. Correspondentie. J. J. G. te Den Oever vraagt plaatsing van een ingezonden stuk over de slechte toestand van de closet-s in de Dijkstraat. Schrijver hoopt hiermede de aandacht van het Gemeen tebestuur op deze aangele genheid te vestigen. Plaatsing van dit schrijven komt ons overbodig voor daar naar wij vernemen de ze kwestie reeds de volle aan dacht van het Gemeentebe stuur heeft. Het zal ook in zender wellicht bekend zijn dat de eigenaren een voor stel is gedaan tot afdoend ingrijpen en het overleg daaromtrent is in vergevor- i derd stadium. Het Gemeentebestuur heeft o.i. reeds blijk gegeven van begrip voor de belangen van de Dijkstraatbewoners nu nog kortelings rioolverbe- teringwerkzaamheden zijn i uitgevoerd. Ook in de door de Heer G. 1 aangevoerde kwestie is men diligent en ongetwij- feld zal ook dit tot oplossing werden gebracht. Nog even geduld Redactie. 23 Juni begint Tango-Cursus in zaal Halfweeg, H.-hoef. 24 Juni Openb. Verg. C.P.N. in Concordia H.-hoef. 't Concours. „Apollo" trok ten tweede male in dit seizoen naar een concours en mocht ook nu enkele mooie succes sen boeken. Het mooie weer liet hen Zondag bij hun bezoek aan de Zaan in de steek, de volle wind stond in de muziektent, en zo nu en dan plaste de regen in stromen neer. Begonnen werd met de marswedstrijd voor Tam boers. Het Tamboer- en Pij percorps van Apollo behaai- de hierin een Eerste prijs met 96 punten. Daa-rna volg- de de Marswedstrijd voor de corpsen met tamboers. A- pollo speelde de „Helden dei- Zee", mars en behaalde hiermede een eerste prijs. L In de Concert-, dstrijd wilde 't echter deze dag niet vlotten, en moes* men deze keer genoegen n uien met een tweede prij n.1. 313 punten. Doch „Apollo" kan dit seizoen tev.ecien zijn, en heeft bewezen als dat zij haar plaats in de Ere afd. Harmonie waard zijn. Met één Ei oprijs, drie eer ste prijzen en drie tweede prijzen i men deze zomer naar Wi algen teruggekeerd. Onze igemeende compli ment f voor Directeur, Be stuur cn Leden. Schoolreisjes O.L.S. Or.sterland. Vrijdag 18 Ju- ni v/as de beurt aan de laag ste klassen van de O.L.S. te Oosten-land om op reis te gaan. Om half tien was het gezelschap op ce kaasmarkt te Alkmaar, waar een gezel lige drukte heerste. Nadat de ruitertjes van dc Waag- toren om 10 uur hun rond- j gang hadden gemaakt, ging het naar de hertenkamp, ■waar de verschillende dienen I als Guinese biggetjes, vogels, herten, maar vooral ook de aap bewonderd werden. Toen naar „de Bedriegertjes" in Bergen, waar de speelwerk- tuigen (met de broeken!) een flinke beurt kregen. Daarna lieten de kinderen zich in de lachspiegels tor allerlei wonderlijke gedroch- I ten mismaken en vervolgens werd met meer en minder succes (een paar kregen het erg benauwd een weg ge- 1 zocht door de doolhof. Aan het strand in Castri- j cum aan Zee werd het stof van de voeten gespoeld, maar daar het vrij fris was, kon deze pret niet lang du-1 ren en daarom werd de bus weer opgezocht om daarmee naar speeltuin en klimduin van „De Rode Leeuw" in Schoor! te rijden. Ook daar werd naar hartelust genoten. Nog een duinwandeling tot slot en toen was het tijd om te vertrekken. In opgewekte stemming werd Oosterland weer be reikt. Mede door het goede weer kan ook dit reisje weer geslaagd heten. Een woord van dank aan allen, die deze dagen voor de kinderen tot een feest maakten mag dan ook niet ontbreken. Den Oever. De laagste klassen op reis. Ook voor de jongste leer lingen van de O.L.S. te Den Oever was het Vrijdag j.1. de grote dag. Met drie bus sen werd om 8 uur de reis aanvaard. Na een voorspoe dige tocht werd de Alkmaarse kaasmarkt bereikt, waar het kleurige en levendige gedoe aan de voet van de Waag- toren de volle belangstelling der kinderen had. Ook de kinderen van Oosterland werden 'nier aangetroffen. In de loop van de dag ontmoetten de leerlingen van beide scholen elkaar nog i enkele keren, want ook de i Oeversen bezochten de her tenkamp en de speeltuinen van Bergen en Schoorl. (Zie verslag Oosterland). Evenwel gingen de kinde ren van Den Oever naar Bergen aan Zee om de on stuimig bruisende golven van de Noordzee te bewon deren. De stemming onder de kinderen was ook hier opperbest en opgetogen kwam het gezelschap om ongeveer acht uur weer thuis. Een woord van dank aan alle medewerkers (sters) is zeer zeker op zijn plaats. EN DE WIER. De Juni-aflevering „De Speelwagen", Gemeente Wieringen. De Burgemeester van het wieringen vestigt de aan- dacht op het bepaalde in de artt. 11 en 11 bis der Alge maandorgaan van de histo rische Genootschappen Hollands Noorderkwartier mene Politieverordening voor (in het bijzonder gewijd aan de historische schoonheid, folklore en geschiedenis in het de gemeente Wieringen, krachtens welke bepalingen Noord-Holland boven het IJ), is voor Wieringen wel bijzonder attractief. Het als steeds typografisch keurig verzorgde boekske bevat ditmaal naast andere interessante artikelen en reproducties v. fotografische opnamen en tekeningen een groot, geïllustreerd artikel over „Wieringen en de Wier", van de hand van onze vroe gere plaatsgenoot de Heer Jn. de Wit. Wie beter dan deze „ras- Wieiïngcr", opgegroeid bij de bakermaat van dit zo ty pisch oud-Wieringer-bedrij f zou ons daarover kunnen vertellen. verboden is Zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders aan de aanplakborden der Gemeente of aan de gemeen te-eigendommen enig stuk, van welke aard ook, aan te plakken of het op wettige wijze aangeplakte af te scheuren, onleesbaar te ma ken of te beschadigen op de weg op enigerlei wij ze letters, afbeeldingen, cij fers of tekens aan te bren gen, zonder vergunning van Burgemeester en "Wethou ders op enige wijze letters, af beeldingen, cijfers of tekens laan te brengen op voorwer- De Wit behandelt de mate- pCn. welke zich op of aan rie op overzichtelijke en on- derhoudende wijze en geeft na een algemene beschou wing over organisatie en be tekenis van het bedrijf, een uitgebreide weergave van de werkzaamheden, zoals hij deze zag. In deze vertelling beluis teren we de herinneringen die de schrijver dierbaar zijn, de weemoed over het verlo ren gegane en de hoop die ongetwijfeld bij allen die het bedrijf hebben gekend nog leeft de terugkomst van „de" wier. een weg bevinden, als muren, deuren, schuttingen, bomen, palen enz., zonder toestem ming van de eigenaar of ge bruiker dier voorwerpen tussen 10 uur des namid dags en 6 uur des voormid dags oP een weg te vervoeren of bij zich te hebben enig aanplakbiljet, enig plakmid del of plakgereedschap, teer, krijt, kalk of enige andere kleur- of verfstof, tenzij kan worden aangetoond, dat de ze voorwerpen of stoffen niet gebezigd, noch bestemd zijn voor handelingen, als boven bedoeld. Overtreding of niet-nako- ming van deze bepalingen wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechte nis van ten hoogste zes dagen. Op de naleving van de ver bodsbepalingen zal streng worden toegezien. Wieringen, 19 Juni 1948. De Burgemeester voorn., L. C. KOLFF. De Wit zegt dit zó. „Wij hebben alleen maar herinneringen en een heel, heel flauwe hoop, dat er nog eens wier zal terugkomen in de Waddenzee. De weten schap kan veel tegenwoor dig ook de ziekte van de wier d.e baas worden en zorgen dat uit ingevoerde planten nieuwe wiervelden ontstaan Wie weet nog." HET KINDERHOEKJE. HET KABOUTERFEEST. I. De Kabouterkoning zou een groot feest geven. Alles, de kabouterwoningen en het paleis, was prachtig ver sierd en overal wapperden de vlaggen. Ja, echte kabou- tervlaggen. Weet je, hoe die er uit zien Licht groen met mooie kleurige bloemen er op geborduurd. Dat doen de kaboutertjes zelf en daarom is er geen één vlag hetzelfde, dat is juisu zo aardig. Dagen lang waren de kaboutertjes bezig geweest, om alles voor elkaar te krijgen. Ze hadden getimmerd, geverfd, taarten gebakken, vruchtensap gemaakt, hun huisjes schoonge maakt en versierd, en nog veel meer andere dingen. O, wat hadden ze het druk gehad. Maar nu was dan ein delijk de feestdag aangebroken, 's Morgens vroeg werd de kabouterkoning gehaald in een prachtig versierd rijtuig en met muziek voorop, ging het in optocht naar het grote kabouterveld in het bos. Daar was een hoge troon gemaakt, waar de koning moest plaatsnemen. Al de kabouters waren nu op het veld verzameld en luister den naar de koning. Die vertelde, dat er wedstrijden gehouden zouden worden, om prachtige prijzen, die naast de troon tentoongesteld waren, zodat elke kabouter ze kon bewonderen; aardige paddenstoel-kabouterhuisjes, Stroe vooruit ER KOMT TELEFOON De uitbreidingen van het telefoonnet voltrekken zich wegens materiaalschaarste nog in traag tempo. PTT kan niet ineens aan de steeds groeiende prachtige rood-zijden puntmutsen, mooie koperen bos- stroom van liefhebbers v0*" lantaarns, fijne leren pantoffels; en nog veel meer mooié" waar' zZh'ook^en aantal cTn- <tagen. Een paar kabouters werden aangewezen om op didaten bevindt, dan toch aan het afgezette gedeelte van het veld de wedstrijden te de beurt. Nieuwe aansluitingen leiden. Van alles zou er gebeuren hardlopen, vèrsprin- W°tho1udererenG Doppenber* gen' hoogspringen, zaklopen, mastklimmen, touwtrekken A.6 J °Swaérts, S. KoorPn, H.' en nog meer. van Bielert en Jb. Lont zijn (Wordt vervolgd). DE VERTELFEE. in bewerking, waardoor ook Stroe op zéér korten termijn' telefonisch contact met de buitenwereld kan opnemen. Ongetwijfeld! zal hiermede in een reeds lang gevoeld ge mis worden voorzien. Het iso lement is practiscb opgeheven. In spoedgevallen (we den ken aan geneeskundige hulp,^ brand e.d.) zal de telefoon uit komst kunnen geven en ook VERKIEZINGSACTIE. TE KOOP een in prima staat zijnde TANDEM met nieuwe banden. W. VAN L1ERE, Muzpark 66, Oosterland. In het kader van de plaat selijke verkiezingsactie van de Partij van de Arb. komt hier op Vrijdag 2 Juli in „Concordia" spreken de hr. F. J. Goedhart, uit de illega liteit bekend onder de naam overigens zal de in onze mo- pjgter 't Hoen. deine tijd zo onmisbare hn!p zijn nut bewijzen en de HENGELAARS OP ^Stroeënaars menig ritje naar „durzep" kunnen besparen veraemen zai er wordt uitgebreid van Jb. Lont te H.lïoet een in de huishouding^ m^klein oprichtingsvergadering plaats vinden van een hengelclub Belangstellenden worden dus verwacht. Dz. tot de boerderij van Swaerts, bij welke gelegenheid tevens aandacht is geschonken aan de plaatsing der brand kranen. GEVRAAGD EEN NETTE HULP gezin bij J. BRAK, Waard weg A 6, Slootdorp. Tel. Oostwaaró No. 6. NAAR DE A.R. TOOGDAG TE ALKMAAR Bij de ruim 3000 bezoekers cp de toogdag der A.R. Partij Zaterdagmiddag j.1. te Alk maar onder aanlokkelijke weersgesteldheid gehouden in i de Stedelijke Muziektuin al- daar, was een belangrijke groep uit Wieringen en W.-Meer - aanwezig. Een aantal bussen bracht hen naar de Kaasstad, Met grote belangstelling wer den de redevoeringen van Prof. Mr. P. S. Gerbrandy en de Heer J. Schouten beltus- Wat de postduiven presteerden waarmede tevens het seizoen wordt ingezet om de jonge Aan de op Nw. Orleans ge- duiven te trainen op korte af houden wedvlucht, afstand 600 standen., Km., werd deelgenomen met Sportvrienden, wilt U er 28 duiven der Postduivenveren. Qm denken dat de jonge duiven. „De Luchtpost" te Wieringen. voor de korte oefenvluchten Als gevolg van het buiten- de mand ingaan en wel op: gewoon slechte weer dat Zon 24 Juni voor vlucht dag boven Frankrijk woedde, Aartswoud 7-8 uur. werden de duiven pas Maan- 2S Juni voor vlucht \v7s \y/ Morst- dag te 6.25 uur gelost, J J-Joorn 7-8 uur. uit leringen en .- ne eerstc duif wist Maan- j ju]j voor vlucht op op dagmiddag H.Hoef te bereiken merenci 7.8 Uur. om 12 uur, 51 min. 55 sec. of 5 jujj voor vlucht op met een gem. snelheid van sterdam 7-8 uur. Pur- Am- minuut bij terd. POLITIE. 1549 meter per Z.Z.-Westenwind. De laatste prijsvliegende duif arriveerde te 14.6.15 ge- Verloren: een groen vlekte gouden vulpen. Gevonden een paar schaap H. Kaan, H.Hoef 4-5. wollen meisjessokken. Met deze iange vlucht De gelukkigen waren N. Helsloot, H.hoef 1-2 P. van Loon, W.-Meer 3-6 dit Inl. bij de Gem.-Bode. v. dit seizoen de eindwedstrijd te H.Hoef. 10 Juli voor vlucht op Gouda 12-1 uur. 17 Juli voor vlucht op Dordrecht 12-1 uur. 24 Juli eerste bondsvlucht op Roozendaal van 12-1 uur. Het inkorven zowel van 7-8 uur als van 12-1 uur vindt steeds plaats voor alle boven- ermelde vluchten bij H. Kaan

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2