WIERINGERMEER NIEUWS Mr. OUD - BEKENDMAKING. BRIEVEN VAN SLUIS I. UW STEM OP LIJST 6. DE OPENING DER WIERINGERMEERSCHOOI. TE WIERINGERWERF. (VERVOLG.) Hierna droeg spr. de sleu tel van het gebouw, namens de Commissie Wederopbouw, over aan tle voorzitter van het Schoolbestuur, Burge meester Peters, van Medemblik, die een blik terug wierp, me morerend, hoe, dank zij het werk onzer „beschermers", de onderwijzers 'n moeilijke tijd hebben doorgemaakt. Klachten over de noodscho- len als zodanig waren er ve le, doch daar was nu een maal niets aan te doen. Spr. richtte een woord van dank aan het adres van het onderwijzend personeel, dat onder ondankbare omstan digheden goed werk bleef- verrichten. Ook complimenteerde hij de Commissie Wederopbouw namens de Ouder-Commissie Wieringermeer met dit zich bare bewijs van de herrijze nis, van de polder. De Wie ringermeer, aldus spr., gaat er al weer vriendelijker uit zien. Spr. constateerde her haaldelijk dat de buitenlan ders vol lof zijn over hetgeen hier gepresteerd wordt, en hij heeft de indruk dat hun complimenten geen beleefd- heidsphrasen zijn, doch wer- (Gemeente - architect), Fe- kelijk gemeend. ringa (Inspecteur van het Het is goed gezien van de onderwijs te Alkmaar), Van sprak er zijn blijdschap over uit dat Wieringerwerf nu eens het laatst aan de beurt is gekomen. Hoe dikwijls hoort men niet in Midden- meer en Slootdorp„Na tuurlijk weer Wieringer werf" in dit geval heeft hij het geduld der Wieringer- wervers bewonderd bij het wachten op het gereedko men van hun schoolSpr. stelde het geduld van Wie ringerwerf als voorbeeld voor de gehele polder, en wees er op, dat het onderwijs weer nieuwe problemen tegemoet gaat, daar deze school ook spoedig weer over-bezet zal zijn. Mevr. Swier - Nierop bood, ter verhoging van de gezelligheid in het gebouw, potten met geraniums aan, de wens uitsprekend dat deze maar welig mogen tie ren in deze school. Slotwoord. De Heer Holl deelde in zijn slotwoord mede dat talrijke brieven met berichten van verhindering waren ingeko men, o.a. van de h.h. Tila- nus. Van Dijken, Postema, Brandweerwedstrijden te Bussum. Volhouden, mannen Dank zij de schitterende prestatie, geleverd -op de brandweerwedstrijden te Anna Paulowna, mag de brandweerploeg van Wie ringerwerf a.s. Zaterdag deelnemen aan de afde- Iings-wedstrijden, klasse C, die in Bussum gehouden worden. Aan deze wedstrijden zijn diverse prijzen verbon den, terwijl de drie eerst- geplaatste corpsen later mogen uitkomen in de lan delijke wedstrijden. Wederom zal er gerend en geklauterd moeten wor den, slangen uitgerold en gekoppeld, en dit alles in ijltempo Er zijn zware concurren ten, maar de training in de Meer is intensief ge weest. Dus mannen Vol goede moed er op af Veel succes Barel (oud-hoofd der sch.) Hij hoopte dat dit contact van de ouders met het on derwijzend personeel er toe heeft medegewerkt om te beseffen wat het zeggen wil, dagelijks als onderwijzer met 00 spruiten om te gaan en hen te onderrichten, en spr. sprak de wens uit dat het door een prettige samenwer king mogelijk zou zijn de school lange jaren aan haar doel te doen beantwoorden, opdat velen prettige jeugd herinneringen aan haar zou den behouden. Om half 5 was de plechtig heid ten einde, Wieringerwerf is weer een I was- „Vlug en Vaardig." Revanche - wedstrijd tegen Oudcsluis. De dames ontvingen Woens dag j.L Oudesluis op tegen visite Vlug en Vaardig was nu practisch volledig en ze wilde revanche nemen De strijd was lang niet. zo eenzijdig als in Oudesluis. Beide doelen waren om beur ten in gevaar, doch lang zaam aan werd de druk op Gonny's doel sterker, maar onze keeper stond als een „rots in de branding". Dan weer een gevaarlijke aanval op ons doel. Gonny springt en slaat de bal weg.juist tegen de onderkant van de lat vandaar springt de bal in doel.Oudesluis juicht Vlug en Vaardig zet alles op alles en na de rust. volgt een bekroning van het harde werken. Een snelle aanval met mooi opbouwend samen spel werd besloten met een niet hard, maar verradelijk laag schot, hetgeen de keeper van Oudesluis te machtig Burg. en Weth. van Wie ringermeer maken bekend, dat door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 22 Juni 1948 is vastgesteld de navolgende lijst van aardappelen rassen welke in de W.-meer in 1949 niet mogen worden ver bouwd. 1. Lichte Rode Star 2. Lichte Industrie 3. Triumph 4. Zeeuwse Blauwe fk Zeeuwse Bonte 6. Opperdoezer Ronde 7. Bloemgraafje 8. Belle de Fontanay 9. Böhm's Allerfrüheste Gelbe. W.-meer 24 Juni 1948. Burg. en Weth'. voornoemd, LOGGERS, Burg. A. N. NAP, Secr. mooi gebouw rijker, en wij hopen dat het geluid van de 6el van deze'school nog lang over ons dorp mag klinken. G. In de stand 11 kwam verder geen verandering. Hiervoor past wel een woord van hulde aan de beide lady keepers. Be wedstrijd tegen Kamp Slootdorp. Dan betraden de heren het Oudercommissie, aldus spr., aan deze'dag een feestelijk cachet te geven en zo staan de voor de klas, kan hij de lust niet bedwingen, de „leerlingen" uit te nodigen samen 2 coupletten van het „Wilhelmus" te zingen. Na het zingen van onze oud-vaderlandse hymne, gaf spr. de sleutel door aan do Heer Holl, het Hoofd der. School, ter opening en sluiting van het gebouw. De Heer Holl, het woofd verkrijgend, begon met op te merken dat hij nu einde lijk in het gelukkige bezit van de sleutel is. Hij dankte alle autoriteiten hartelijk die medegewerkt hebben aan het tot stand komen van deze school, en bracht ook dank aan allen die op enigerlei wijze arbeidsprestaties ge leverd hebben in het belang der school, en die hij niet alle bij name wilde opnoe men,- doch samenvatten in de term „de werkers." De Heer Boot, spreken de namens de Ouder commissie, bracht dank aan het school bestuur voor de snelle wijze waarop het onderwijs weer op gang gebracht is, de Com missie Wederopbouw Wie ringermeer, voor de herbouw van deze mooie school, aan de Heer Holl en zijn perso neel voor de wijze waarop zij onder zeer moeilijke om standigheden het onderwijs op peil hebben weten te houden. De Heer Burger, verte genwoordiger van de Wieringermeerscholen te Middenmeer en Slootdorp, feliciteerde de collega's met van dit alles velen de lust housiaste kampsupporters in hun nieuwe school, en liet bekroop ook eens een vlieg- bloemrijk groot steeds nog even het moeilijke wer- beurt te maken en het resul- Nederlands de keeper om te ken in de noodscholen detaat was dan ook dat uit de kopen. Tenslotte werd Daan revue passeren. Spr. merkte j omvangrijke excursie bijna 40 een cent beloofd voor iedere op, dat de sleutel der schoolpersonen zich even van de bal die hij hield. En dat nu reeds in de derde hand j begane grond waagden voor werkte. Keurige* zweefspron- was overgegaan, en heeft ereen rondvlucht. I gen, waar Kraak trots op over gepeinsd aan wie de j Ter opluistering speelde' zou wezen prachtige duik- Heer Holl nu nog de sleutel„Soli Deo Gloria" onder lei-1 sprongen verrichtte Daan zou kunnen doorgeven. In ding van dhr. L. Versluis, enige iedere keer beloond met een dit verband wijst hij op een pi'tige marsen, w.o. de KLM- „Fain gedaon Daon van belangrijk persoon voor een mars, hetwelk aldaar op hoge zijn aanhang. VOOR BEROEP BEDANKT Door de Ned. Herv. Gem. Wieringermeer is bericht ont vangen dat Ds. S. G. J. Go- vers te Oud Vossemeer heeft gemeend voor het beroep naar deze gemeente te moeten be danken. Telersprijzen NAAR SCHIPHOL Gehoord de uitlatingen der veld om de strijd aan te bin- talrijke deelnemers aan de den tegen een kampelftal door de Chr. Muziek Vereni- van Slootdorp's gezellige ging georganiseerde excursie kamp. In dit elftal zaten naar de vlieghaven te Schip- slechts 2 handballers, maar hol op j.1. Maandag, mag wor- dat waren echte cracks: de den geconcludeerd dat deze rest bestond uit voetballers dagtrip alleszins geslaagd is. i die ook wel eens wat anders Na een voorspoedige start wilden, vanaf de drie dorpen arriveer- Dat handballen ook echt de men reeds de circa 11 uur geleerd en beoefend moet onder leiding van de Heer worden, bleek uit het over- H. D. Tel, agent der KLM., op wicht van „Vlug en Vaardig", de internationale vlieghaven. J De eerste minuut volgde ei- Na een onder leiding van een prachtworp van links- KLM-personeel gehouden rond buiten Gutker in de rechter gang, waarbij in alles '.vat te bovenhoek 1 0. Keeper aanschouwen viel, duidelijk uit Daan trok net zijn pantalon kwam de grote betekenis van een eindje hoger op Toch onze Nationale KLM, Toestel wist het kamp, dank zij de Ien, stegen en landden met twee profs, en een klein de regelmaat van een klok manneke met een 1 mooi zowel de 4-motorige Constel- broekje, gelijk te maken. Dan lations alsook de lichtere Da- is VI. en V.weer aan de beurt, kota's, passagiers aan- en af- Met de rust was de stand voerend. j 43 voor V. en V. Het spreekt dat bij het zien In de rust waagden ent- priis werd gesteld. Nadat het gezelschap op de Doch de achterhoede ver- gevoelige plaat was vereeu-1 waarloosde de rechtervleu- wigd, ging het vandaar naar, gel. Vijfdl'ie. Even later nieuwe school zijn fris en Hilversum, waar de NCRV-Stu een blunder van dezelfde schoon cachet zal kunnen dio werd bezocht. Daan 63. („Me pink sloeg nieuwe school, nb de school- schoonmaker. Spr. weet uit ervaring dat deze het zeer in zijn hand heeft of de behouden, Spr. uitte de wens, dat deze school er toe zou mogen medewerken dat er een ge slacht zou opgroeien in de Wieringermeer dat waard is cok hier mede te werken aan de bloei van Nederland. Pastoor Langendijk, lid van het Schoolbestuur, en oud - Wieringerwerver, Ook dit bezoek in de monu-J dubbel Dan weer een aan- mentale hallen en grote stu- val van het Kamp en nog dio trof c?e bezoeker door de een, 65/ VI. enV. stelde grote verscheidenheid en het tenslotte met twee mooie uitgebreide ..technische appa- worpen de overwinning vei- raat. lig (85). Ondanks deze Het mooie Studio-orgel werd overwinning een mooie pres- beluisterd. tatie voor het Kamp. Zoals Na het diner werd <?e een der heren opmerkte. Asse thuisreis ondernomen en arri- we 'li jaor of faif oefene fer- veerde men hoogst tevreden slaon we ze met gemak." over het genotene te midder-, Daar zullen we dan maar nacht op het uitgangspunt, op wachten pootaardappelen. Voor het seizoen 1948'49 zijn de telersprijzen voor pootaardappelen bij aankoop voc-r export als volgt vast gesteld Eersteling, Frühmölle, Pri mula 28/35 A f 17.—, AB 15.—, B 14.—, C 13.—. Vera, Frühperle, Rode Eer steling 35/55 f 14.50. 12.—. 10.50, 9.50. Ideaal, Saskia 28/35 f 18.-, 15.50, 14.—. 13 35/55-60 f 15.—, 12.30, 10.50. 9.50. Dord, Sirtema 28/35 f 20.50, 17.50. 15.50. 14.50 35/55-60 f 16.30, 13.50. 11.30. 10.20. Bintje, Erdgold, Industrie, Arran 28/35 f 19.50, 16.50. 14.50, 13.50. Banner, Ackersegen, Alle Früheste 35/45f 17.—, 14.—, 12.—, 11.—. Gelbe, Kathadin, Majestic, Ostbote 35/55 f 15.30, 12.50. 10.30, 9.20. Up to date 45/opw. f 13.50, 11.—, 9.20, 8.20. Alpha 28/35 f 21.—, 18.-, 15.50, 14.— 35/45 f 19.—, 15.50, 13.12 45/opw. f 16.—, 12.50, 10.50, 9.—. Furore 28/35 f 19.50, 16.50, 14.50, 13.50 35/45 f 17.—, 14.—, 12.—. 11.— 45/opw. f 14.—, 12.—, 9.50, 8.20. Eigenheimer 28/35 f 18.70 16.20. 13.70. 12.70 35/45 f 16.20, 13.70, 11.70. 10.70 45/opw. f 13.20, 10.70, 9.20, 8.20. Evergood, Wilpo 28/35 f 17.50. 15.—, 14 13.— 35/45 f 15.50, 12.80. 11.50, 10.50 45/opw. f 12.50, 10.50, 8.60, 8.—. Voran 28/35 f 17.20, 14.70, 13.70, 12.70 35/45 f 16.20, 13.—, 12.—, 11.—45/opw. f 12.80, 10.60, 9.40, 8.40. Beteka, Bevelander, Deva, Duivelander, Geelbl., Gloria, Koopmansblauw, Libertas, Meerlander, Nederlander, Noordeling, Orion, Populair, Present, Record, Souvenier, Triumf, Ultimus, IJsselster, Zeeburger 28/35 f 16.70, 14.70, 13.10. 12.50 35/45 f 15.—, 12.20, 10.60. 10 45/ opw. f 12.20, 10.20, 8.60 8.- Deze prijzen gelden voor poters van kleigrond. Voor die van zandgrond zijn de prijzen f 1.50 per 100 kg la ger, behalve voor Voran, waarvoor het verschil f 1.20 per 100 kg bedraagt. Voor de afzet en de han del in het binnenland zijn in het geheel geen prijzen vastgesteld. Slootdorp, 4 Juli 1948. Beste luitjes De heerlijke Zondagmiddag rust hangt over ons dorp. De bewaker van de nieuwbouw slentert door de straten op een hoek staan een viertal meisjes een afspraakje te ma ken voer de avond, druk pratend! en gichelend. Het sportveld ligt verlaten en zijn vaal-groene, afgebeulde gras mat laat zich koesteren door een lang niet zomers zonnetje. Wat een verschil bij gister middag Het hele dorp was vol vlaggen Want we gingen Dirk de Jong een welkom be- leiden. Dirk ging in 1937 als militair naar Indie, en na een. zware dienst in Indonesië, plus 3 jaar kampleven onder de Jappen, keerde hij als opper wachtmeester der M. P. terug. Gesien en ik waren direct enthousiast, ?voen we 't be richtje van Jan vd Kooi la zen met 't verzoek de vlag uit te steken en mee te doen aan een bloemenhulde. Op straat liep ik net m'n vriend de bovenmeester te gen 't lijf. Ik had hem al een week of drie niet gesproken. Ik zeg „Vlaggen uit, mees ter Doet de school ook mee „Nee", zei hij, „we hebben geen vlag en geen vlaggenstandaard, en trouwens, 't zou net een vlag op een modderschuit we;c,i Nou'' j zeg ik weer je school is ?cch geen moddersc-'i; it .Moei je hem van omnea maar eens bekijken", zei hij, ,,we had den een prima schoonmaker maar die moest weg en nou gaat de boel er aan." „Zo', zei ik, „da's niet mooi. Waar om moest ie weg „Ik weet het niet", zei de mees ter. „deviezen denk ik" En meteen liep hij door. Enfin, wij vlagden evengoed. En Dirk kwam thuis, Bouke stond bij de bus. „Ha, Dirk, hoe gaat het?" „Wie ben je?" zei Dirk, want hij herkende eerst zijn eigen broer niet. 's Avonds kwam het dorp aan de beurt, Gesien en ik hadden al te-! gen elkaar gezegd: „Nou moest ,.Soli Deo Gloria" een serenade brengen," En warempel, des avonds hoorden we een trom mel slaan. „Daar gaan ze' J dachten we. Maar nee, ze gin gen de Langeweg op. Midden op de Langeweg zei de re serve-generaal „Halt!" En de mannen stonden als palen, al leen ze stonden niet gelijk stil. En nu kan je zien hoe gemoedelijk we zijn. want ge zellig klonk het: „Nee Leen je wazze te vroeg met dat halt, op je rechterbeen ken je nooit stoppe I" -- „Nou, dan doen we het over 1" En 't ging "beter. De Langeweg werd afgemarcheerd, Slootweg op. „Nu naar de Jong", dachten we weer, Misgedacht, Vóór de Kruisstraat gingen ze weer terug. En wéér de Langeweg op. Achteraf begrepen we dat ze goed voor de dag wilden komen, want na deze training ging het regelrecht op 't huis van Pake de Jong af. En een serenade werd gebracht 't Was af Eerst de feestmars van Van der Glas, toen Vader landse liederen, met als hoog tepunt 't Wilhelmus. Ontroerd dankte Dirk en royaal deelde hij sigaretten uit. Hulde aan „Soli Deo Gloria", Dat be looft wat met de Oranjefees ten straks. Want zonder mu ziek is 't maar niets. Wat zou ik graag een tipje van de sluier willen oprichten, maar ik weet niets en dus kan ik niet. 't Moet geheim blijven, zeggen ze. De andere dorpen zeggen ook niets. Alleen heb ik ge hoord dat de voorzitter van Wieringerwerf een tikje ver rast was, maar waarom ja, dat weet ik ook al niet, maar ik kom er wel achter. Nu al weer een 14 dagen terug hadden we ook moeten vlaggen. Want Kees Kaptein betrok z'n nieuwe pand. De winkel is keurig ruim gewor den en we zijn blij dat aan de lange zwerftochten van Kap tein een eind is gekomen en nog eens hulde voor zijn be diening tijdens z'n evavuatie I De bovenmeester der Chris telijke School is een dag of drie met zijn vrouw en kin deren naar Texel geweest. Gebruind! kwamen allen terug weer sterk om de dagelijkse strijd voort te zetten. Klas 4 en 5 van de andere school is naar Amsterdam geweest en genoten dat ze hebben Vooral bij de kamelen. Eén van de kamelen gaf Meester een vrien delijk duwtje in de rug, zei Klaas Brak tegen me. ,.Ik moest toch zo lachen." Volgende keer nieuws van de Wederopbouw We gaan nu stemmen in de noodschool. De directrice wil de mensen tracteren op een kopje thee. en een koekje, heb ik horen zeggen, maar je moet zelf een kopje meenemen 1 Hartelijk gegroet KEES en GESIEN P.S. Dat blok van vier nood- woninkjes, waar de 49ste inwo ner werd geboren [zie vorige brief), schijnt te zitten aan het eind van de Westerterpweg Of die mensen onder Slootdorp of Wieringerwerf horen, weet ik niet. want dan zie je ze in W.Werf op school, dan in Slootdorp. dan wéér in Wie ringerwerf. Ik kan er geen touw aan vastknopen. KEES. HOE WAS HET DE VORIGE KEER? Nu de stemming voor de de leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal weer voor de deur staat, is het wel aardig, ons even te herinneren, hoe het met de vorigs stemming is gegaan, en welke stembusresultaten toen werden geboekt De cijfers van de verkie zingen op 17 Mei en 29 Mei 1946 resp. voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, waaraan te dezer plaatse slechts ruim 500 kie zers deelnamen zijn ten deze geen juiste maatstaf. Beter vergelijkingsmateri aal geeft de uitslag van de daarna in Juli gehouden ver kiezing van de gemeente raad, toen 2045 kiezers hun stem uitbrachten, als volgt over de partijen verdeeld Partij v.d. A. 552 st. 3 z. Ch. H. Unie 259st.2z! Kath. Volksp. 459 st. 3 z. Ant. Rev. 574 st. 4 z. Partij v.d. Vrijh. 201 st. 1 z. Thans komen 2059 kiezers op de kiezerslijst voor (waar van 13 elders zullen stem men), terwijl 625 personen afkomstig uit andere ge meenten hun stem in de Wieringermeer zullen uit brengen. De Verkiezings uitslag. De verkiezingsuitslag van. Wieringermeer zal van on- zentwege Woensdagavond zo spoedig mogelijk per bulletin in de kern der dorpen wor den gepubliceerd. WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN EEN SERENADE. De Chr. Muziekvereniging Soli Deo Gloria" bracht Zater dagavond onder leiding van de Heer L. Versluis, aan de uit Indonesië teruggekomen oud plaatsgenoot, de Heer D, de Jong een serenade. Wij twijfelen niet of dit zal „Dirk", die elf jaren onder de tropenzon heeft verkeerd, zeer zeker goed! hebben gedaan. Ook vanaf deze plaats roe pen we hem gaarne een vrien delijk welkom toe. Telefoon W.-werf. Een verbetering'. Sinds Maandag 5 Juli j.L kunnen ook de telefoonpost te Wieringerwerf (recht streeks alle plaatsen in de kop van Noord-Holland (met uitzondering van de plaatsen aangesloten bij de kring Amsterdam en Den Helder) worden aangevraagd. Dit is weer een stap voor uit op de weg naar snelle aansluitingen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3