GEMEENTERAAD WIERINGEN. DE AANSTAANDE FEESTEN. WAARHEEN? Vergadering Oranje - Vereniging. (VERVOLG.) De Heer Bosker zegt ver- .eugd te zijn dat B. en W. an hun gedachten aat hier een bomen willen groeien ijn teruggekomen. Men wil nu van de Kooi wandelpark maken doch ammer genoeg aldus spr. juist dit de plannen van e „Stichting Zwembad" die ok de kooi op het oog had. >f dat kan doorgaan hangt f van het advies van de nspecteur van de Volksge- ondheid die het water uit .et randkanaal zal onde<r- oeken. Met water uit dit anaal zal het bad n.1. moe- en worden ververst. Even troomopwaarts wordt straks chter het rioolwater in het .anaal gebracht zodat dit 'el eens een bezwaar kon op- jveren. Toch zou spr. met een be- lissing over de beplanting eve-r willen wachten tot de nspecteur oordeel over het ater heeft uitgesproken. Voorts is gedacht aan een wembad bij de sluizen te •en Oever. Men acht dit chter niet verantwoord, ant als de sluizen open- taan trekt het water teveel n dit kan gevaarlijk zijn. Voor het plan zwembad te )osterland binnen de glooi- ig, nu vuilnisstortplaats, .eeft men wel medewerking, [et vuilnis zou dan opge- uimd moeten worden. De Voorzitter zou de stort- laats nadat op dit terrein rond is gebracht willen be- temmen voor sportveld voor e school te Oosterland Het weghalen van het uilnis kost ook veel geld. De Heer Bosker zegt dat e vele trekkers hier be- lulpzaam willen zijn. Die ommel moet daar weg. Er moet waar dan ook een wembad komen, met dou- hes zodat er ook 's winters an gebruik kan worden ge- aakt. Het bebossingsplan van B. n W. wordt in afwachting an de beslissing zwembad angehouden. RONDVRAAG. Het repertoire van de Heer Kooij. De Heer M. Ivooij Sz. vraagt .aar de plannen voor verbe t-ring der rioolafvoer in de 'arklaan en de Slingerweg. Do Voorzitter Hierom- rent is reeds rapport inge- .omen zodat spoedig voor tellen zijn te verwachten. De Heer Kooij zou het op •rijs stellen indien nog eens en poging werd gedaan te :omen tot verbetering van e toestand op de gevaarlijke loek in de Nieuwstraat. De Voorzitter zegt toe neg ens aan de Fam. Kaan te uilen vragen om afstand te oen van een gedeelte der uin. De Heer Kooij vindt het todig dat verschillende ge- ïeentegebouwen worden op- eschilderd. De Voorzitter deelt mede at hiervoor reeds gelden pp ,e begroting zijn uitgetrok- :en. De Heer Kooij vraagt oorts hoeveel noodgevallen r zijn voor huisvesting. Spr. eeft een getal gehoord 'van 20. In verband daarme',r4 ringt, spreker er op aan /eer plannen in te dienen oor nieuwbouw. De Voorzitter zegt dat niet pnleuw behoeft te worden angevraagd. Er is een ouwvolume vastgesteld van uim 1900 M3. Als dit ebruikt is mag weer een- ilfde aantal M3 worden ge bouwd. De Heer Bodde geeft op verzoek van de Voorzitter ,og enige inlichtingen over het aantal noodgevallen in de huisvesting. Er zijn nog 40 dringende gevallen. De Voorzitter deelt nog mede dat er nog ongeveer 50 gezinnen uit de Meer te Wieringen gehuisvest zijn. De Heer Kooij vraagt voorts of de aanleg van een centraal sportveld al onder ogen is gezien. De Voorzitter Hierover is met de commissie geconfe reerd. De commissie zal met voorstellen komen als men een terrein heeft gevonden. De heer Kooij informeert of e-r al iets bekend is over de aanleg van waterleiding op Noordburen. De Vooritter Dit hangt af van de materiaalvoorzie ning van het P.W.N. De Dijkstraat. De Heer de Visser vraagt wat de gemeente denkt te doen ter verbetering van de toestand in de Dijkstraat. De toestand van de toiletten schijnt thans onbeschrijfe lijk slecht te zijn.' De Voorzitter zegt dat een dringend beroep op de eige naren is gedaan hierin te voorzien. Zij werken echter niet mee. De gemeente heeft al een goede riolering ge maakt dus aansluitingen voor waterclosets kunnen worden aangebracht. De ge meente heeft advies inge wonnen over de vraag in hoeverre hier dwingend kan worden opgetreden. Wethouder Bontkes Wij zitten hier met gebreken. De grondoorzaak hiervan is dat destijds met de bepalingen bouwverordening de hand is gelicht. De woningen voldoen op dit punt niet aan de eisen. Bij deze bouw is uit winstbejag gehandeld. Thans gaan we ons met particuliere aangelegenhe den bemoeien. De eigenaren gaan echter niet vrijuit om dat de bouwverordening niet is nageleefd, dus nu bemoei en we ons met datgene wat eerder verkeerd is gebeurd. Inderdaad treft hier ook de gemeente schuld. Hoever de gemeente nu kan gaan wordt onderzocht. De toestand is werkelijk vreselijk. Thans worden de emmers in de nieuwe riole ring geleegd. Straks raakt de zaak verstopt en zullen we de brandspuit er op moeten zetten om de boel door te spuiten. Ten aanzien van de op merking van de Heer Bosker over de beplantingen zegt de Heer Bontkes nog dat B. en W. geenszins daartegen zijn. D pl ats moet echter ge schikt zijn en zo kunnen we hier geen bomen hebben langs de hoofdwegen. Wie echter plekjes beschikbaar heeft die voor beplanting in aanmerking komen kan op medewerking van het gemeentebestuur rekenen. De Heer v. d. Laan zegt dat het hem is opgevallen dat de brandweer van Wie- ringen niet deelnam aan brandweerwedstrijden. Is de brandweer wel voldoende geoefend. De wedstrijden verhogen toch wel degelijk de paraatheid. De Voorzitter zegt dat juist een nieuwe brandmeester is benoemd die de brandweer reorganiseert. Als dat vol tooid is zal ook Wieringen wel op wedstrijden uitko men. Hierna sluiting. Wieringer oudjes naar „Artis." OPENLUCHTCONCERT IN DE HAVEN. Bij gunstig weer zal a.s. Zaterdagavond 17 Juli, om 8 uur een groot openlucht- Het was Maandag dan de concert worden gegeven. Daar door velen besproken en lang aan zal worden medegewerkt verbeide dag. Het jaarlijks door de Harmonie „Apollo" en terugkerend festijn, Jdank zij de Zangverenigingen „Excel- de activiteit van het daarvoor sior" van Den Oever en „Zang ijverend comité), de uilgaans- e!> Vriendschap" van H.Hoef, dag voor de Oude l van Da- alle onder leiding staande van gen, reeds traditioneel gewor- dhr. Joh. v. Glabbeek. den. De deelname was ook dl! Hei concert zal ditmaal wor jaar bijzonder giool. oer] gegeven in de vissershaven Niet minder Jan 14/ perso- bij de afslag. De MUZ heeft nen waren prompt 8 uur reeds daa.toe twee bakken beschik- present, uitgeleide gedaan door baar gesteld, zodat het een minstens evenveel belangstel- concert op het water wordt, lenden, welke het vertrek der De gezamenlijke verenigin- bonte stoet niet gaarne zouden gen doen een dringend beroep missen. de ouders, om huu medewet-! ing te verlenen, door de kin- Te circa 8 uur vertrok de ^ren erop te wijzen, dat de1 uit ruim 40 voertuigen bestaan T>ootst mogelijke stilte in acht de stoet. moet worden genomen. De weersverwachtingen wa-j De concerterende verenigin- ren helaas niet bijzonder hoog het muziekminnend pu- gesteld. Vrijwel zonder pech bliek zullen die medewerking werd afgereden over Wierin-' zeer op prijs stellen, germeer, Aartswoui.' tot Hoorn Bij ongunstig weer wordt alwaar de eerste bunkerplaats bet concert uitgesteld, werd gekozen voor het nuttig gen van de koffie. j Doopsgezinde Verder ging het over Oost-^ huizen in de richting van de (jëfTlSSVitPilciiJ. hoofdstad, alwaar men op het Rembrandtsplein te circa 1 uur Een ongewone drukte in ons arriveerde. doip H.Hoef. die vooral tegen Eerst werd de inwendige de namiddag nog beduidend mens versterkt. Er was toenam, was Zondag waarneem gezorgd voor een goed diner, baar, aat bij Heek genuttigd werd Autobussen vol met dames en waaraan alle eer bewezen en heren van zéér uiteenlo- werd. pende leeftijden, kwamen aan-! Vandaar ging het gezelschap rijden en kozen als finish de naar Artis, waar geruime tijd Doopsgezinde Kerk te H.hoef.' 1 zoek werd gebracht en er werd Immers, de Doopsgezinde echt genoten. Gemeente had Zondag een ge- De terugtocht was, gezien meentedag, waarbij ze als gast de weersgesteldheid, geen ze- vrouw optrad voor omliggende getocht. De ene plensbui volg- Gemeenten, o.a. ook Den Hel de op de andere, hoewel on- der, vanwaar circa 70 broeders danks dit de goede geest en zusters de Vermaninig vul- vaardig bleef onder de feest- den. gangers. In de ochtenddienst, waarbij Opgeruimd en monter kwam het gehele Kerkgebouw ge- de bonte stoet H.-Hoef bin- vuld was, ging Ds. Goudsbloen nen snorren, opgewacht door voor, wiens woord werd afge- een zédr grote groep belang- wisseld door zang van het stellenden en verwanten, ter- Kerkkoor. wijl de Kon. Harmonie, onder Wieringen werd bezichtigd. leiding van de Heer W. Bo9n, Het omvangrijke gezelschap met pittige muziek de feest- Van Den Helder werd de gele stemming verhoogde. genheid geboden om met boe- In Hotel de Haan was men ïenwagens op luchtbanden nog gezellig even bijeen on- enige idyllische plaatsjes van der het genot van een geurige ons eiland te bezichtigen, waar kop koffie en verversingen, ter Van ook gretig gebruik werd wijl Harmonie het muzikale gemaakt, dankbaar gesteund gedeelte ook daar voor haar door het weer. waardoor een rekening nam. open rijtoer inderdaad een ge noegen werd. Burgemeester Kolff dankte Een Gemeente middag werd namens allen de organisatoren daarop gehouden in de Verma- voor hun ijver en de verschafte ning, waarvoor evenals 's mor gezelligheid dankte voorts de gens, grote belangstelling was. chauffeurs voor het afstaan Aan deze bijzonder mooie van het auto-materiaal en de dienst werd medewerking ver burgerij voor het financieel leend door het Doopsgez. mogelijk maken van een drrge Zangkoor te Den Helder, on- lijke tocht en het lekkere der leiding van dir, L. Eel- krentenbrood van Bosker, mans. De Heer van Ballegooyen Spr. besluit met de wens begeleidde op het orgel, waar dat, hoewel deze dag nu niet bij deze toonkunstenaar nog bepaald zonnig was, voor een enige fantasiën op voorbeel- volgend jaar op aller aanwezig dige wijze uitvoerde. heid mag worden gerekend. Ds. Goudsbloem sprak als Applaus pastor-loei over het onder werp Waarom niet, waarom De Heer D. Oden dankte wél. namens de Ouden van Dagen Ds. Goudsbloem gaf in dit voor het genotenc van de dag. goed gedocumenteerd betoog De 87-jarige Mej. Rempt een duidelijk antwoord op de aan de Mekkenstuinweg droeg vraag Waarom geen en uit dankbaarheid een gedicht waarom wel kerkgang, waarbij voor. sPr- uitvoerig stilstond bij het dalende kerkbezoek gedurende De Heer C. J. Bosker dan«te de laatste 50 jaren, namens het comité, als voorz. Het geheel van deze zéér voor de goede woorden gespro éoed geslaagde Gemeentedag ken. Spr. memoreerde dat van werd besloten met samenzang af 4 uur de tocht letterlijk in en Kerkkoor k Zal met 't water was gevallen, doch mijne ganse hart U eer, ver- bewonderde de oudjes, die dit melden Heer. lot ook moedig wisten te dra- trvvr t fJ- WIE^NG^R^R cen 8 DEBUTEERDE. Daden" V°°r Zaterdag j.1. debuteerde Spr.' weerlegde <?e vriende- f"-jarige plaatsgenoot lijfce geste vaï Burgem. Kolft, J' Trompetter van De Hau- Omtrent het programma der feestelijkheden in ver band met het a.s. Regeïings- j jubileum van Hare Majes teit de Koningin en de kro ning van H. K. H. Prinses Juliana is tot dusverre nog weinig vernomen. Toch is er in deze gemeen- te reeds het een en ander j georganiseerd om deze dagen met alle luister te kunnen vieren. De f eestelij kheden te Hip- polytushoef zullen in afwij king van het aanvankelijk voornemen niet samenvallen met de Landbouwtentoon stelling. Na het bekend worden van 1 bet feit dat H. M. de Ko ningin reeds op 4 September j afstand zal doen van de troon en op 6 Sept. door Prinses Juliana zal worden opgevolgd heeft men ge meend niet met de feeste lijkheden te kunnen wachten 'o: midden September. Het programma van de Oranje Ver. Midden- en Vest-Wieringen kunnen wij hier reeds in hoofdtrekken weergeven. 31 Augustus Voorm. 9.30 —10.30. Herdenkingsdiensten in alle kerken. 11 uur Officiële hulde aan de jubilerende Vorstin. (Herdenkingsrede, zang, mu- ziek, huldebetuiging enz.) Nam. 2 uur Algemene hulde der burgerij. 2.30 uur Opvoering van j het spel „Moeder des Vader- lands", een historisch spel dat spreekt van het werk van I H. M. Koningin Wilhelmina i voor Haar land en volk. Daarna gelegenheid voor I plaatselijke verenigingen voor bijzondere verrichtin- j gen. 's Avonds 7 uur Algeme ne feestviering. 8.30 uur Beoordeling ver siering en verlichting 10 uur Fakkeloptocht (zie toelichting). Zowel des morgens als des i middags zal het programma j er dus op gericht zijn de aandacht van het publiek te bepalen bij de betekenis van het Jubileum. Getracht zal worden des avonds door verschillende j attracties de stemming in het dorp op feestpeil te bren gen, waaraan, naar men begrijpt, de burgerij zelf ten volle het hare moet bijdra gen. Een der voornaamste voor- waarden is wel dat ons dorp ook een feestelijk aanzien wordt gegeven en reeds nu moet men de plannen bera men om een goede versiering en verlichting aan te bren gen. Met eenvoudige midde len kan een zeer mooi effect worden bereikt. Er worden prijzen uitgeloofd. Buurtver enigingen aan het werk Om 10 uur begint de fak keloptocht. Ieder kan daaraan in groepsverband deelnemen. In een uitvoerig schrijven heeft de Oranje Ver. haar bedoëling reeds nader uit eengezet. Dit schrijven luid de o.m. „Wij hebben ons de fak keloptocht zó voorgesteld, „dat door burgers en vereni gingen groepen worden ge- „vormd, die, al of niet ge kostumeerd, hetzij marche rend, hetzij op versierde „wagens of auto's, waarop „iets is gepubliceerd (bij „voorkeur betrekking heb bende op het Jubileum „van H. M. de Koningin, aan „de optocht deelnemen, „waarbij alle vormen van „verlichting, b.v. olielam pen, vetpotjes, lampions, „electr. verlichting op accu's „e. d. zijn geoorloofd, mits „het geheel is geflankeerd „door een aantal fakkeldra gers." „Voor deze optocht .worden „veel prijzen beschikbaar ge- „steld." Ook hier geldt weer „Maakt tijdig plannen." De fakkels kunnen zo no dig door tussenkomst van de Oranje - Veren, worden be steld. (op te geven bij de Heer D. Nieuwbuurt.) De Kroningsfeesten. Op 6 September vangen de feestelijkheden eerst aan nadat de plechtige kroning heeft plaats gehad, zodat ieder in de gelegenheid is de gebeurtenissen in Amsterdam voor de radio te volgen. In de namiddag zal dan in ons dorp een korte plech tigheid plaats vinden waar na een optocht zal worden gehouden voor kinderen tot 14 jaar, met versierde fiet sen, karren, autopeds e.d. 's Avonds vindt een open luchtuitvoering plaats waar aan naar wordt gehoopt een uit 100 zangers bestaand koor alsmede muziekvereni gingen enz. zullen medewer ken. Om 11 uur wordt een groots vuurwerk afgestoken. alsof hij krentebrood had kes die in de afgelopen DIPLOMA-REGEN. Bij het Vrijdag te Alkmaar gehouden exameh. slaagden onderstaande Wieringer candi- daten van de ULO-School te Oosterland, Hoofd de Heer P. de Jong. MULO-diploma A en Bi Mej. N. Bakker te Den Oever en B. J. Vos te H.Hoef Voor MULO A slaagden de h.h. J. Trompetter, de Haukes en J. Kaleveld, Den Oever. Dinsdag, Woensdag Donderdag Cinema de Haan, Film „De beste jaren van ons Leven." „rd. Dit is gebakken door bak ™nter 00* als schaatsenrij der Oden en mede georgani-, de' reeds de aandacht op seerd door dhr. J. N Bruul. z.lch vestigde als nieuwe- De geste van de' firma's !in&" m de wielersport door, Wiegman (de Spar) en Corne- Amersfoort uit te komen lissen te Den Oever, die al da- een klein-cauberg-crite- i delijk 's morgens af de <?eelne num, over 24.5 K.M. met 40 mers van een jodenkoek voor- deelnemers. Jan heeft een zagen, werd zeer geappreci- prachtige race gereden en eerd. j behoorde steeds bij de voor- 1 sten. Een uitloper won met I Met een dankwoord te bren 45 sec. voorsprong. Jan gen aan de gevers voor het fi- plaatste zich in de eindsprint nancieel mogelijK maken van no. 3 en nam daarmede de j een dergelijke tocht, werd de- 5e plaats in. Een keurige ze feestdag besloten met het prestatie, gezamenlijk zingen van het Zondag nam hij deel aan Wilhelmus met medewerking een 2e rit in het Gooi waar van Harmonie. in hij de 7e plaats bezette. In deze rit kwam hij 2 x ten Daarna werd de grote stoet val doch hij wist door goed ontbonden en ging het huis- doorzetten toch nog in de toe. j1 voorste gelederen te blijven. DEN OEVER. Maandag j.1, deed bovenge noemde vereniging een laatste beroep op de burgerij van Oost-Wieringen om te tonen, dat men er prijs op stelt het jubileum van H.M. de Konin gin en de troonswisseling ook in Den Oever niet ongemerkt te iaten voorbijgaan. Hoewel de belangstelling maar matig was, zijn er toch plannen gemaakt, die het be stuur met medewerking van velen hoopt te kunnen verwe zenlijken. Bij het samenstellen van het feestprogramma, moest de ver gadering rekening houden met de beschikbare geldmiddelen, die beperkt zijn en met de plannen van de vereniging Flora." Na breedvoerige besprekin gen kwam men tot het vol gende programma 31 Augustus 's middags Vliegerwedstrijd voor de jeugd 's Avonds Openluchtcon cert in de haven, te geven door de gezamenlijke muziek- en zangverenigingen, terwijl tevens de medewerking van de gymnastiekvereniging zal wor den gevraagd. Voorts zal het bestuur in contact treden met de vissers vereniging D.E.T.V. om te be werkstelligen, dat de vissers medewerken door met hun versierde en verlichte vaartui gen in de haven aanwezig te zijn en zo mogelijk rond te varen Op de achtergrond zal een fakkelverlichting turven, gedrenkt in petroleum!) wor den aangebracht. Het geheel zal een fantas- tisch, sprookjesachtig geheel j kunnen vormen. 7 September 's middags Filmvoorstelling voor de jeugd van de lagere scholen. Daarbij zal de jeugd van de daartoe beschikbaar gestelde versnaperingen kunnen genie ten (anders op 31 Aug.) Voorts zal geprobeerd wor den de burgerij te animeren tot versiering van de straten en of van de gevels. Het kwam de aanwezigen gewenst voor, dat iedere straat daartoe commissies gaat vor men. Burgers van Den Oever, doet Uw best Bij de bevrijdingsfeesten hebt U getoond er wat moois van tc kunnen maken. Gezien vroegere ervaringen van de betreffende commissiei, acht de vergadering het beter dat de middenstanders zelf een etalagewedstrijd organise ren. Een van de aanwezige mid denstanders zal daartoe con tact zoeken met zijn collega's. Wat de voor een en ander onontbeerlijke geldmiddelen betreft zal, om daar aan te kunnen komen, aan de Burge meester worden gevraagd met intekenlijsten te mogen rond-i gaan. Bij verkregen toestemmnig zal op verschillende dames een beroep worden gedaan om met die lijsten binnenkort op stap te gaan. De vergadering twijfelde er niet aan, dat het nodige geld er zal komen. Oost-Wieringers bedenkt, dat men met een lege kas geen feest kan vieren. Als allen medewerken, kun nen het gezellige dagen wor den.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2