CISE TRACTOREN WIERINGERMEER NIEUWS Wieringermeerruiters. BEKENDMAKING van het Heemraadschap de Wieringermeer. BÏJNA VOOR NIKS NIEUWE 4' -T0NS FORD - TRUCS MAARTEN SMIT GROTE PARTIJ WOL ONTVANGEN. TEXTIELHUIS OOSTERLAND. OFFICIAL DEALER J. W. CREMERS, MIDDENMEER. WEDEROPBOUW. Eindelijk zullen dezer da gen de eerste tien huizen in de Havenstraat te Midden- meer bewoond worden. We zullen maar niet gaan nare kenen hoelang men over de bouw gedaan heeft, want met ons zullen velen verheugd zijn, dat wij thans in het begin de»r maand Juli vele oud-bewoners weer binnen onze muren terugzien. Maandag waren diverse huisvrouwen ijverig aan 't soppen en stoffen, terwijl wij enkele huisvaders zagen me ten en passen, om vooral het vloerzeil maar recht te leg gen. Een typische eigenaardig heid vinden wij de in witte kleuren gehouden deuren met omlijstende witte muur. Een toekomstige bewoner vertelde aan ieder die !t maar horen wilde, dat dit voor Tante Pos is gedaan, in geval er weer eens verduiste ring mocht komen De keukenkastjes zijn nog niet geplaatst, daar deze niet pasten, maar men ver zekerde ons, dat dit spoedig voor elkaar zou komen. Eveneens verheugt het ons, dat de eerste werkzaamhe den zullen beginnen voor de herbouw van de woningen aan de Kanaalweg. Het werd hoog tijd, want menig ko zijn was al reeds met de in ruime mate groeiende ste kels verenigd wat volgens ons, leken, nu direct aan de kwaliteit van het hout geen goed gedaan zal hebben. In de Brugstraat, gaat, zo als Mercurius reeds vermeld de, de Heer J. Vos zijn win kelpand annex woonhuis herbouwen, terwijl aannemer Wassink van Garderen op dracht gekregen heeft een woonhuis te bouwen aan de Brugstraat en 2 woonhuizen aan 't Schoolpad het eerste in opdracht van de Ver. tot Stichting en Instandhouding van Chr. Scholen en het tweede in opdracht van Mevr. de Wed. Haverkamp. Ook vernamen wij nog, dat de expediteur S. Slot, een garage zal laten bouwen aan de Havenkade, nabij het parkeerterrein achter de Brugstraat. Zoals U ziet, „Middenmeer bouwt voort I" Flevo - Nieuws. Woensdag 21 Juli a.s. houdt de Voetbalveren, Flevo" haar algemene ledenvergadering in Hotel Smit. Op het programma staat o.a. bestuursverkiezing. Enkele bestuursleden treden n.1. af en stellen zich niet herkiesbaar. Een krachtig be-j stuur is wel gewenst, aange-1 zien een vereniging hier tien-1 maal grotere moeilijkheden heeft dan elders, voornamelijk door de grote afstanden. Vermoedelijk zal in de com petitie gestart worden met 6 elftallen, misschien 7. De samenstelling der elftal len wordt ook op de a.s, le denvergadering besproken. Ieder doe d'us zijn best de ze vergadering bij te wonen. Er wordt precies om 8 uur begonnen. Vernielzucht der jeugd van Middenmeer Jonge aanplant in de Toren straat moet het ontgelden. Onze medewerker Mercu rius heeft in het nummer van 13 Mei gewezen op enige plaatsen in de omtrek, waar een commissie bestaat, om de jeugd aan te sporen perken en I plantsoenen te ontzien en haar op het mooie van onze na- i tuur te wijzen. Deze tip is in Middenmeer niet opgevolgd en wij kunnen dit begrijpen. j Elke tip, in de pers gege- j ven, op te volgen, is nnmo- j gelijk, Krantenmensen schrij- ven iets wel eens sneller, dan i een lezer zijn gedachten kan i laten, gaan. Toch was de instelling van van een dergelijke commissie voor Middenmeer niet overbo dig geweest, want wat is er n.1, dezer dagen gebeurd De gemeente heeft de To renstraat, evenals het middel ste gedeelte van de Brugstraat, bestraat. Een uitstekende ver betering, die ook vooral door de marktkooplui op prijs ge steld is. Ter verfraai-ing van het ge heel, heeft men toen jonge wilgen geplant, in de Toren straat precies in het midden. Nu zullen we niet gaan rede twisten of deze boompjes daar gunstig staan of niet; in ieder geval behoort de jeugd haar handen van de aanplant af te houden. Dit is echter niet geschied, want een drietal boompjes zijn precies boven het ter bescherming geplaatste harmonicagaas afgebroken. Natuurlijk heeft of hebben de dader(s) geen naamkaartje achtergelaten. Vermoedelijk hebben zij één en ander niet overdacht, misschien ook is het van huis uit nooit op 't verkeerde van dergelijks gewe zen, maar zulk „vandalisme' kunnen en mogen wij niet to lereren. Wij weten, dat de meeste polderbewoners veel belanstelling tonen voor verbe tering van Jiet natuurschoon. Terecht onze kale polder kan best wat jonge aanplant ge bruiken. Maar laten we dan ook zuinig zijn met hetgeen we hebben. Namens de inwoners van Middenmeer verzoeken wij de jeugd met klem, de jonge aanplant te beschermen. Wij roepen ten deze de I medewerking van de ouders en het onderwijzend perso neel der scholen in, opdat vernielingen in de toekomst niet meer plaats vinden. Iedere scholier zijn eigen" boom Tot besluit nog een tip van een lezer van ons blad in Mid denmeer: „Geef ie<Jere scholier zijn „eigen" boom in 't doip, opdat hij deze in 't oog houdt en anderen van vernieling af houdt, waardoor ons dorp mooier zal worden, dan het voor de inundatie geweest is.' Zou iets in deze vorm niet uitvoerbaar zijn We geven het ter overwe ging aan de Oudercommissie. J. B. DE ERELIJST. Uitslag Afdelingswedstrijd Noordholland Utrecht Bussum 10 Juli 1848. afleg- oppak- straf totaal tijd tijd sec. minuten Mijdrecht I 5.50 5.45 68 26.26,75 Bussum II 4.20.15 6.34.4 23 19.57.85 Wilnis 4.01,15 7.15 43 19.46.7 Mijdrecht n 4.14,25 7.23,7 64 21.15,45 Laren n 3.36 6.26 21 17.35 Twisk 5.14,35 7.25,85 55 24.03,9 Bruijnzeel 3.51,25 6.35 32 18.40,75 Limmen 4.59,1 6.05,1 52 21.54,4 Nieuwe Niedorp 4.14,1 7.33,3 41 20.56,6 Caliantsoog 5.18.3 6.36.1 28 22.59 Wieringerwerf 3.23,2 5.07,3 14 15.30,9 Centr. Werkpl. NS v. Maurik 3.51,3 5.01,1 28 17.03 Centr. Werkpl. NS Kuperus 18.25,5 Crok en Laan 17.36,2 Prijzen Verguld zilveren medaille op marmer. Prijs voor het Corps met minste straf punten. ni Kerkdiensten W.-meer. ZONDAG 18 JULI. NED. HERV. GEM. i Slootdorp 10 uur Ds. Klein Wassink. Slootd. 2 u. dhr. Veenhof. (diacoon). 1 M.meetr 10.30 uur Ds. Kloosterman H. Doop. Middenmeer 2 uur Ds. Klein Wassink. W.werf 10 uur dhr. v. Bleyenburg. W.-werf 2 uur cd. vd Werf. Opperd. 2.30 ds. Kloosterm. M.blik 10 u. dhr. J. Baay. Twisk 9.30 u. dhr. Remijn. Abbek. 10 u. dhr. v. Meeuwen Oostw. 9.30 dhr. vd Werf. j GEREF. KERK Slootdorp 9.30 u. Ds. Meierink Slootd. 2.30 u. Ds. Meierink W.werf 9.30 u. Ds. J. H. Post. W.werf 3 uur Ds. J. H. Post. M.-meer 9 uur Leesdienst. M.-meer 4 u. ds. vd Wielen, j GER. KERK Art. 31 K.O. W.werf Ned. He-rv. Kerkgeb. 8.30 uur Stud. J. de Feijter j van Axel. 5.30 uur Stud. de Feijter. i Eindies Landbouwschool. Vrijdag 9 Juli werd aan de Lagere Landbouwschool ce 1 Slootdorp het leerjaar be- 1 ëindigd. Het Hoofd der School, de Heer Mook, kon welkom heten de directeur van de Rijksiandbouwwinter- school te Schagen Ir. Rinse- ma, enkele leden van het i Bestuur en de Commissie v. Tcezicht, benevens verschil lende Ouders. De hee-r Mook gaf een openbare les, waarbij alle leerlingen nog eens aan de j tand werden gevoeld. Dan werd de uitslag bekend ge maakt, waarna Ir. Rinsema onder een toepasselijk woord de rapporten uitreikte. Van de 23 leerlingen werden e: I 2 niet bevorderd en 21 wel, i. waaronder 3 voorwaardelijk. Een speciaal woord van lof kregen de 5 besten t.w. num mer 1 P. Wijngaarden, 2 B. Viersen, 3 Jn. Veldt, 4 W. Engel en 5 P. J. Jansen. In de tweede helft van Augustus worden de lessen weer hervat. Dan begint te vens het nieuwe cursusjaar voor diegenen die 7 jaar j lagere school hebben gehad. J VOOR BEROEP BEDANKT. Cand. B. van Riet te Goes, welke een beroep had tos de Dienst des Woords bij de Ger. Kerk Art. 31 K.O. te W.-werf—Anna Paulowna, heeft gemeend hiervoor te moeten bedanken. „Die Flevosanghers" zongen in „De Terp" te Wwerf 14 Juli had in het kamp „De, Terp" te W.Wierf op uitnodi-j ging van de Contact-Commis-! sie, een zang-avond plaats, die verzorgd werd door „Die Fle- vo-Sanghers..' Onder leiding van de diri gent de Heer Beemster, wer den allereerst een drietal volks liederen gezongen. Het spontane applaus be wees dat deze liederen zeer in de smaak vielen. Mej. B. Broer zong keurig enige soli-nummers. waardoor ook haar een warm applaus ten deel viel. Nadat het kinderkoor enige nummers ten gehore had ge bracht, werd! gepauzeerd. Door de Contact-Commissie was gezorgd, dat nu de kelen konden worden gesmeerd. Na de pauze werden ver schillende nummers door de groten, zowel als door de kleinen gezongen. Aan het einde der uitvoe ring dankte de Secretaris der Contact-Commissie, de Heer M. Florussen, Die Flevo-Sang- hers voor het gebodene. Tevens bood hij daarna, na mens de aanwezigen een bou- quet bloemen en de dirigent een pakje sigaretten aan. De Voorzitter dankte de Heer Florussen voor zijn woor den en merkte op, dat de ver eniging met genoegen voor de arbeiders, die de polder op-, bouwen, deze avond heeft ge- geven. Tevens dankte hij voor de bloemenhulde, en handelde in de geest der aanwezigen, door het bouquet aan te bieden aan de soliste, .3 Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, ln Uw blad van 14 Juli las ik het stukje van de zegevie rende brandweer van Wierin-! gerwerf. Gaarne wil ik echter verklaren, dat ik niet „meer dere malen" bij de oefeningen ben geweest. Dit gebeurde slechts 1 keer. De beide an dere keren dat ik er wel was, I v/aren ze er niet. En daarom mijnheer de Redacteur „Ere wie ere toekomt", want ze hebben zichzelf getraind, onder leiding van hun brandmeester W, Hoes. Daarom des te meer ben ik zo trots op dat ploegje mensen, dat bewezen heelt,; ten koste van veel vrije tijd en grote inspanning, te kunnen en te» willen. Met dank voor de plaatsing De Hoofdbrandmeester, W. POSTEMA. In aansluiting op het be richt in net vorig nummer van ons blad. laten we hieronder nog ae andere uitslagen volgen var. de Streekwedstrijden te Scha- gerbrug. Individueel klasse N Mevr. Geel-Vries 8 pt., 2 G. de Boei- 7.57 pt., 3. B. Oskamp 7.50 pt., I J. de Wit 7.50 pt. 4-Tallcn 1 R.A.P. 33.79 pt., 2 Wieringermeerruiters 31.93 pt., 3. West Friesland 31.13 pt 3-talien 1. Hollands N. 34.54 pt.. 2. R.A.P. 34.42 pt. 3. Wieringermeerruiters (D 33.88 pt. Individueel Sprineen 1. A. Boontjes 14 pt., 2. R. Tromp 13 pt,, 3. H. IS. Dij ken 13 pt. Groepspringen 1. West- Friesland I. 2 West Fries land II, 3 Hollands Noorden Met spanning zien wij de 1 kampioen-wedstrijden op 29 Juli a.s. te Midden-Beem- st-er tegemoet, en wensen de I Wieringermeerruiters bij voorbaat veel succes toe. MEDEDELINGEN VAN HET KRINGBESTUUR. In verband met de grote drukte bij het uitvoeren van I oogstwerkzaamheden en om 1 het nutteloos heen en weer trekken van oogsthulpkrach- j ten in de Wieringermeer te- gen te gaan, kunnen indivi- duël door de boeren aan te nemen- oogsthulpen niet meer in onze voedingsrege- j ling worden opgenomen. Wanneer geschikte oogst- I hulpkrachten zich hiervoor komen aanmelden, dienen zij verwezen te worden naai; het- Bureau Oogst-Voorzie- hing, Sportweg, Middenmeer. Zij zullen dan worden onder- gebracht in het hiervoor ge reserveerde kamp en zullen verder in colonneverband i aan de oogstwerkzaamheden kunnen deelnemen. Hierdoor wordt het ons mogelijk het zo noodzakelijke j overzicht over de werkzaam- j heden, welke op korten ter- i mijn zullen moeten worden uitgevoerd, te behouden, ter wijl alle beschikbare reserve's j op de meest doelmatige wijze i aan de oogstwerkzaamheden kuiinen deelnemen. Alleen op deze wijze is het mogelijk ongewenste toe standen in de polder te voorkomen en voldoende ze kerheid te verkrijgen dat de urgente werkzaamheden worden uitgevoerd. De Dijkgraaf en Heemraden van het Heemraadschap Wieringermeer brengen ter openbare kennis, dat te rekenen met ingang van 31 Juli a.s. een aanvang zal worden gemaakt met het drijven van SCHOUW over de sloten, de tocht- en kanaaltaluds, als bedoeld in art. 36 in de Keur. Op grond van art. 22 der Keur moeten tussen 1 Juni en 1 Juli de sloten geheel, de tocht- en kanaaltaluds tot aan de rietberm worden gemaaid. Het gemaaide moet of geheel worden verwijderd of in hopen of ruiters worden gezet, welke tenminste 100 m. uit elkaar moeten worden geplaatst. Het verbranden van het gemaaide in het zwad is ver boden, terwijl dit evenmin tussen het riet of in het water mag worden gegooid. WIERINGERWERF, 17 Juli, 1948. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, De Dijkgraaf, Ir. A. OVINGE. De Secretaris, Mr. Th. A. J. VOSTERS. OPERA CARMEN UITVOERING IN KA^IP SLOOTDORP. De Ned. Reis-Opera, onder leiding van D. Ingen-Scet, bracht „Carmen" in het xamp te Slootdorp. Verbluffend wat er gepres teerd! is Onze verwachtingen waren niet hoog gespannen, want hoe konden 3 dames en 5 heren op een klein podium Bizet's meesterwerk vertol ken? En toch.... Stelt U voor het decor, één zwart scherm en tweel witte.... voila tout. Doch Carmen was de echte' temperamentvolle frivole Spaan se; Maartje Leguit's naam was in flagrante tegenspraak met haar Zuidelijk temperament. Zij bracht Don José (Auke Dijk- stia). ondanks de lieftalligheid van Migaele (Lous Maarkens), het hoofd op hol. Zeer goed komt de strijd van Don José tot uiting. Hij kiest Carmen - die hem verstoot, - maar door Don Jo sé neergestoken wordt. Wij moeten beknopt rijn, daarom lof voor allen, ook voor Jetty Kerstens als Mer cedes voor Tony Sabel als Escamillo en Kapitein voor Ad'riaan Kerstens en Arie Leguit. Kleefden er geen fouten aan de uitvoering? Ja maar de hoofdschuld zit in de zaal-. accomodatie. En ondanks de fouten wist het gezelschap een sfeer te scheppen, die een paar zeer veeleisende heren niet weg konden werken. Het enthousiaste meeleven bij het publiek sprak een dui delijke taal. Het was een zeer geslaagde uitvoering. GRATIFICATIE BRANDWEER. Als blijk van waardering voor de snelle en doeltref fende hulp, verleend door het Brandweercorps Wie- ringerwerf bij de brand op het bedrijf van de Heer J. G. Addens, te Wieringerwerf, mocht genoemd corps een dezer dagen een gratificatie van de betreffende verzeke ringsmaatschappij ontvan gen. D. W. O. - Nieuws. Zondag 18 Juli komt DWO bij elkaar, om samen de stand van zaken te horen via de di verse secretarissen en om el kaar te vermaken met diverse schetsen en liedjes. De ouders en donateurs wor den tevens uitgenodigd. En de Contactraad hoopt vooral veel Ouders te zien als bewijs van meeleven met h'cn zoons en dochters. voor slechts f 5000. compleet met cabine en laadbak, zware banden 750 x 20 H. D. dubbele montage, tijdelijke aanbieding met) aflevering van bon bij Oflic. Ford-Dealer JULIANADORP. Tel. 202 (K 2235.» VERKOOP AAN IEDEREEN, ELKE HOEVEELHEID. D. 0. B. - hoekje. Men deelt ons mede, dat ga let op een scheidsrechterlijke uitspraak, in het vervolg alleen moet worden uitbetaald en in alle opzichten gehandeld naar het oude collectieve arbeids contract van het vorige jaar en wel zolang het College vani Rijksbemiddelaars uitspraak] heeft gedaan over het nieuwe contract. 1 Zo spoedig mogelijk zal de prijs bekend worden van het aardappelrooien. waarvan het loof getrokken is. Een onovertroffen reputatie voor Trekkracht Zuinigheid, Betrouwbaarheid Lange levensduur. te Wieringerwerf Tel. 90.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3