W1ERINGER NIEUWS 20 MILLIOEN KINDEREN VERHONGEREN. HET VRIJE WOORD. „Schoolreisje" Heemraadschap van de Moeders. De enthousiaste, verhalen, die de kinderen thuis ophan gen over de belevenissen op het schoolreisje, hebben bii een aantal moeders de lust doen ontstaan, er ook eens een dagje tussenuit te trek ken. Op initiatief van de Vrouwengroep van de P. v. d. Arb. werd een reis plan gemaakt en ging Don derdag j.1. een 35-tal huis moeders op stap. Om half zeven was de laatste binnen, en werd de tocht aanvaard, richting Hilversum. Daar werd de K.R.O.-studio met een bezoek vereerd. Onder leiding van een charmante gids werden de verschillende studio's bekeken en bewon derd. In de hocïspelstudio's kon men, jammer genoeg, niet terecht, daar er druk gerepeteerd werd. Wel vingen de dames nog een glimp op van het pianoduo Tony Schifferstein - Joop de Leur. Weer buitengekomen werd onder leiding van een Hilver- sumse de stad en omgeving doorkruist. Na in „Ons Gebouw" de meegebrachte boterhammen te hebben genuttigd, ging men winkels kijken. Het was intussen prachtig weer ge worden. Enige vrouwen kon den, (hoe is 't mogelijk) de verleiding niet weerstaan en sloegen aan 't winkelen. Het gevolg was, dat ze de groep kwijt raakten. Gelukkig kre gen ze weer aansluiting bij het Raadhuis. Dit werd ook weer onder leiding bezich tigd. Wat men hier te zien kreeg was zo prachtig, dat de dames er sprakeloos van werden Pilaren en wanden in en kele vertrekken waren met goud bespoten. Ook was er een klok van zuiver zilver, met goud bespoten wijzer plaat en ivoren wijzers. De toren van 260 treden werd moeizaam beklommen, waar op men uitzicht, verkreeg over de stad en omgeving. Doordat het, nogal heiig was, kon men de verderaf gele gen dorpjes niet goed onder scheiden, maar loch had niemand spijt, zich de moei te van het trappenklimmen te hebben getroost. Na Hilversum ging het ge zelschap naar Amsfcrdam. Hier werd met een der rond vaartboten een tochtje ge maakt door de havens en zien swa a rd ighed en werden door een gids hij vertelde er vervolgens enige bijzonderheden van in 't Nederlands en ten ge lieve van oen paar Ameri kaanse gasten vervolgens in wat hij Engels geliefde te noemen. Na de boottocht liet een warme maaltijd zich goed smaken en daar het onder- dehand al weer half negen was geworden, werd de te rugtocht aanvaard. In Alkmaar werd nog een keer „opgestoken" en in de beste stemming kwam het p Wie ringen aan. Nieuw succes van Jan Trompetter. Zaterdagmiddag heeft de ze jeugdige wi ilrennei in een wedstrijd te Delfzijl clc naam van Wieringen hoog gehouden. Hij behaalde de 2e prijs, een resultaat, dat wel hoop geeft voor cle toe komst. Heen en terugtocht werden geheel por rijwiel sfgelegd. Wel een bewijs dat Jan In goede conditie ver keerd. Visafslag Den Oever. „Wieringen." Onder leiding van de Dijk graaf de Heer J. Lont Cz. waren Zaterdagmorgen in Hotel Centraal te H.-Jioef Heemraden en Hoofdinge landen in algemene vergade ring bijeen. Afwezig was de Heer N. Mulder Dz. Voorzitter opende de ver gadering en heette de aan wezigen welkom. De secr. de Heer M. Kooij, leest de notulen welke ongewijzigd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. I Bericht van goedkeu ring v.h. Prov. Bestuur tot overname en beheer van her gemaal aan de Hoelmerdijk. II. Van de Veren. N. Holl. Waterschappen verzoek om inlichtingen over de bruik baarheid der tertiaire wegen en het benodigde subsidie. In handen gesteld van het Bestuur om advies. Wegens periodiek aftreden van de Heer S. Russelman werden de navolgende perso nen candidaat gesteld 1. S. Russelman, 2, S. Lont- Vet en 3 D. Blaauboer. Nieuw kaartsysteem vervangt oude legger der kadaster. Aan het Adm. Techn. Bur. Poppings te Santpoort zal de aanleg en inrichting van een nieuw kaartsysteem, be nodigd i.v.m. de gewijzigde toestand door de ruilverka veling, worden opgedragen Goedgekeurd 'werd voorts de overdracht van de Wes- terkliever- en Oosterkliever- weg, gelegen tussen Mek- kenstuinweg en Rijksstraat weg, aan de Gem. Wieringen en op de door het Gem. be stuur gestelde voorwaarden. Vaststelling rekening en verantwoording dienstjaar 1947. Namens commissie van rapporteurs brengt M. Lont Pz.„ rapport uit over de door deze commissie gecontro leerde cijfers. De ink. bedr. f 51858.81 Uitgaven f 46741.29 AANVOEREN UIT 1IET IJSSELMEER. Paling 13.540 p. f 3.26—1.33; Snoekbaars 1076 p. f 0.82— 0.72 Blei 1200 p. f 0.15—0.08: Bot 6.587 p. f 0.60—0.52. De prijs voor paling en1 snoekbaars geeft over deze week te Den Oever van alle IJsselmeerhavens de hoogste notering. Batig saldo f 5117.52 Het batig saldo aldus de Heer Lont zal dit jaar zeer zeker slinken, aangezien er geen zuilen meer te verkopen zijn. De rekening werd op voor stel der commissie daarop goedgekeurd. Voorz. bracht dank voor de bemoeiing der commissie. De nieuwe infiltratie werkt nog niet vol doende. Voorz. wees op enige ge constateerde onjuistheden bij sommige stuwen, waarbij ook lekkage's optreden die water verlies veroorzaken. Daardoor komt bij hoge per celen te kort en bij lage per celen een overvloed van wa ter hetgeen uiteindelijk tot gevolg heeft dat het uitge- malen moet worden. Mede werd opgemerkt dat lang niet alle schuiven op de juiste plaats zijn gebouwd. Door verplaatsingen zou het waterpeil aanmerkelijk ver beterd kunnen worden. De eerste plaatsing was inder daad een moeilijke en het zal bij de op 27 Juli a.s. te houden controle wel blijken dat er nog wel eens een schutdam abuis staat. De Heer M. Kooij deelde mede dat Ir Maandag gaar ne eventuele grieven om trent onpractische werking der infiltratie zal vernemen. De heren zullen een algehele controle uitvoeren terwijl ook de Controle Dienst in een afdoend functioneren ernstig belang stelt en een goede oplevering nastreeft. Een verwijt aan heemraad schap en bestuur kan moei lijk gemaakt worden door dat de practljk ons, aldus Voorzitter, vaak voor on voorziene verrassingen plaat ste. Klachten over het on voldoende functioneren of het op een verkeerde plaats opgesteld zijn van stuwen, kunnen eveneens aan het kantoor van het Heemraad schap worden opgegeven. RONDVRAAG. Op een daartoe strekkende vraag of de wegen zullen worden geteerd, deelde Voorz. mede dat de Ruilverkaveling de zaak op breedte zal zet ten. Het voorlopige onder houd betreft alléén de slech te plaatsen, terwijl de oude wegen door de dienst ruil verkaveling zullen worden verhard, echter niet geteerd. De Heer J. Kooij Cz.. toon de zich over de nieuwe we- gen algemeen zeer tevreden, i informeerde over de te plaat sen hekken en vestigde er de aandacht op dat ïichtpa- 1 len hog obstakels vormen. De Voccz. beantwoordde de Heer Kooij. De Heer P. C. Lonc infor meerde of de laatkomers ook presentiegeld ontvangen. Zal in bestuur worden be sproken. De Heer P. Mulder zag on juistheden bij het afmaaien der dijken. Spr. wil de des betreffende pachters naast de luster ook in de lasten doen delen, hetgeen door al len als eer. billijkheid werd aanvaard. De Heer M. Lont infor meerde of de nieuwe weg vanaf Kremersweg naar de Noorddijk ook verhard wordt. Voorz. zegt dat deze niet in het plan is opgenomen. Voorz. wijst voorts op de te houden nieuwe keur, waarover bij de opstelling in het dagelijkse bestuur nog geen eenstemmigheid be staat. Er is een groep welke de wegbermen verpachten wil in massa terwijl een ander deel deze wil laten aan de aangelande - eigenaren. Na het voor en tegen hierover uitgerafeld te hebben werd besloten de wegbermen aan de belendende eigenaren of landgebruikers te geven in onderhoud en gebruik onder voorwaarde en beding dat de wegsloten dan regelmatig door betrokkenen moeten worden gekroesd terwijl het uitdiepen blijft voor reke ning van het Heemraadschap. Voorgesteld werd tevens de voor- en najaarsschouw te doen plaats vinden in Juli en October. Een en ander zal in de nieuwe vast te stel len keur opgenomen worden. Deze bepalingen gelden ech ter niet voor öe overige sja- nen welke voor rekening van het heemraadschap blijven. De Heer M. Kooij deelde voorts nog mede dat, het af graving der dijken, wellicht te duur zal worden. Volgens een gemaakte begroting zou het ophogen en egaliseren van het te verbeteren land een onkostencijfer geven van c.a. f 5000.per H.A. of f 1000.per H.A. voor de betrokkene. Algemeen werd deze som niet verantwoord gevonden. Ir. Maandag wil, aldus spr. op de lage perce len windwatermolentjes plaatsen en sommige perce len zouden plaatselijk verbe terd kunnen worden. Besloten werd een en an der af te wachten. Hierna sluiting. POLITIE Verloren: een Portemonnaie inh. f 20.-, enig kleingeld, een textielkaart en ziekencoupon Inl. Gem. Bode. Oorlogsvrijwilligers komen thuis. Op de passagierslijst van het troepentransportschip „Indrapoere", dat op 21 Juni j.1. uit Tandjong Priok is vertrokken en vermoedelijk op 26 Juli a.s. in Rotterdam zal aankomen, komen inder daad de namen voor van de Wieringer Oorlogsvrijwilli gers die wij enige weken ge leden vermeldden. Wij herhalen deze namen nceens, het zijn Sergt.-maj. J. Hekman Sergt. S. v. d. Schalie, Sergt. J. Landolt, de korporaals J. de Haan, A. Kok, N. Jager en J. v. Roo en de soldaten C. Hoep, L. J. Hoep, J. Vis ser en G. v. d. Zwaag. Het juiste tijdstip van aan - komst van het schip is moei- i lijk te bepalen en evenmin j weet men wanneer precies de ontscheping zal plaats vinden. Als het schip op tijd is mogen we onze jongens wel de 27e verwachten en in het allergunstigste geval de 26e Juli 's avonds laat. Wij verzoeken onze burgers bij de behouden thuiskomst van de gedemobiliseerden de vlaggen uit te steken. Zoals bekend vindt de officiële verwelkoming cp 27 Juli a.s. in Cinema de de Haan plaats, wat echter afhangt van de aankomst der boot. Nader vernemen wij nog, dat de Indrapoera niet voor 28 Juli a.s, te verwachten is, vanwege motorstoring. Nadere berichten volgen nog. De U.N.A.C. (United Natione Appeal for Children) is een stichting van de U.N.O., en heeft tot doelhulpver lening aan verhongerende kinderen door de Verenigde Naties, als uiting van één zelfde streven het streven een duurzame vrede op te bouwen. We hopen in een serie korte artikeltjes een en ander nade-r toe te lichten, en wekken U op gaven voor de kwijnende jeugd te storten op Giro 9600, Den Haag, ten name van U.N.A.C. Nieuwe IJssalon Zaterdag a.s. om 2 uur wordt de Eerste Wieringer ijssalon „De Eskimo", onder nemers de Heren G. Rotgans i en O. Hoekstra aan de Poel- weg, geopend. Genoemde firma fabriceert ijs in diverse smaken en als de grootste attractie geldt de z.g. ijslolly, de tractatie op dit gebied. Alle product-en worden vervaardigd met de nieuwe ijsmachine van de Nieuwe Brielse. Met het verschijnen van de moderne ijswagentjes van deze firma in onze straten 1 heeft het publiek reeds ken - nis kunnen maken met deze lekkernijen. De z.g. ijssalon gevestigd in het gedeelte perceel naast slagerij Rotgans maakt een frisse indruk. Het geheel is keurig ingericht. Architect was de Heer Zanstra, terwijl de verbouwing werd uitge voerd door de aannemer J. C. Klein te H.-hoef. Het schilderwerk verzorgden Getor. Lont te H.-hoef. Do verlichting maakte Fa. Nips- hagen te Middenmeer. We wensen de ondernemers goed succes toe. GESLAAGD. Geachte Redactie. Een klein plaatsje in Uw biad met dank bij voorbaat. j Dê artistieke, eventueel waarderende waarde, van on ze medemensen, hebben wij kunnen bespeuren bij <?e Zang uitvoering van de Vereniging Excelsior van Den Oefver4 Zang- en Vriendschap van Hippo en Harmonie Apollo, Den Oever, allen onder leiding van de Dirigent, de Heer van Glabbeek, De waardering van de kant van het publiek voor de al- leszins goed'e prestaties van het Korps en de Koren be stond in een voortdurend pra len, schreeuwen, heen en weer lopen, en fietsen van de toe gestroomde mensen, die dit evenement aan de haven niet wilden missen. Hier worden niet bedoeld de goedwillende luikteraars, die staande op het kantje der haven wel iets gehoord zui-' len hebben, doch de menigte mensen en kinderen, die deze uitvoering dankbaar aanvaard hebben om deze Zaterdag eens gezellig met elkaar te praten, de kinderen om met elkaar te spelen op de meest luid ruchtige manier. Zonde van de moeite, zon de van de goedwillende mu sicerende verenigingen hun tijd. Er is een spreekwoord, dat iets zegt over Parels en nog wat. Het zou hier haast van toepassing zijn. D. STEEMAN I Den Oever. I N.V.V. richt telegram aan de Regering. In verband met vrije verkoop van Textiel. Het N.V.V. richtte het vol gende telegram aan de Mi nister van Sociale Zaken, Financiën en Economische Zaken - „Hebben kennis genomen van voergenomen puntlpze verkoop van textielproduc ten. Verzoeken in dit ver band aanwijzing van waar debonnen consumentencre- diet-, vóórdat puntloze ver koop plaats vindt." Suiker voor bijenhouders. Mej. Tini J. Rempt Sdr., DEN OEVER, Mekkenstuinweg alhier, slaagde Vrijdag j.1. te Alk- Havenconcert maar voor het examen Kin- iiuueiiLunteri. derverzorgster en hulp in de huishouding. BEKEURD. Door de Rijkspolitie zijn alhier verbaliseerd, wegens het clandestien slachten en in voorraad hebben van clandestien vlees en vet, de heren R. J. B. en P. J., bei den te H.-hoef. LANGS DE KANT. Over enkele weken zullen weer veel hengelaars op trekken naar de Afsluitdijk om geep. de zo ranke vis te vangen. Over enkele weken is daar weer de tijd voor Hors-makreel en Snoekbaars. Hengelaars uit Amsterdam, Groningen, ja waar al niet vandaan staan elkaar dan te verdringen bij de sluizen. Voor twee jaar terug wa ren de vangsten goed, verle den jaar iets minder, hoe zal het dit jaar zijn Visserlie- den zijn over het algemeen de mening toegedaan dat in de toekomst weinig meer zal worden gevangen. De wier is i verdwenen en ook de geep en makreel zullen wel ver- I dwijnen is de definitie die hiervoor wordt gegeven. Het I is afwachten. Snoekbaars wordt er reeds I gevangen en in alle vroegte zijn hengelaars uit alle land streken te Den Oever verza meld op jacht naar deze vis. De een heeft geluk, de an der is de kunst van het „snoek-baarzen" nog niet machtig, verspeelt een snoer en komt zonder vis thuis. Dit zijn de risico's van het hen gelen. De zoetwater-visserij wordt ook nog druk uitgeoefend. Baars en witvis zijn een dankbaar object en meestal heeft men wel eer van deze visserij. Men moet echter geen middag of morgen tref fen dat men niets anders dan schelpos vangt want dan is de aardigheid er gauw af. Begunstigd door het uit- zonderlij k mooie weer is het experiment van j.1. Zater dagavond zeer zeker geslaagd te noemen. Er was veel be langstelling voor het con cert. dat ditmaal in de Vis sershaven gegeven werd. Onder leiding van hun direc teur, de hr. Joh. v. Glabbeek, brachten „Apollo" en „Excel sior" samen met haar zuster vereniging „Zang en Vriend schap" beurtelings enige muziek- en zangnummers ten gehore. Het programma bestond hoofdzakelijk uit de concoursnummers, wcermee onlangs door genoemde ver enigingen zoveel successen werden behaald. Het was jammer, dat de zangnummers, waarbij een minder krachtig klankvolume kon worden ontwikkeld, niet voldoende tot hun recht kwamen. Mogelijk was daar voor de standplaats te laag of dempte het water het ge luid te veel. Dit doet even wel niets af aan de presta ties van corps en koren. Er werd zeer verdienstelijk ge speeld en gezongen cn het gebodene is door het publiek ten zeerste gewaardeerd, j Voor een herhaling houden we ons aanbevolen, dames i en heren Bijenhouders, die in aan merking wensen te komen voor het betrekken van ge denatureerde suiker voor de voeding van hun bijen in het najaar van 1948, moeten, indien zij niet zijn aange sloten bij onderstaande or ganisaties, zich aanmelden bij één dezer organisaties. Bedoelde organisaties zijn a. Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland, „Bijenhuis", Wageningen b. R.K. Bond van Bijenhou ders van de N.C.B. p./a, Electrische Honingzeme- rij „Het Zuiden", Boxtel; c. Limburgse Bond van Bij enhouders van de L.L. T.B. p/a Electrische Ho- ningzemerij „Het Zuiden", BoxteL Bijenhouders, die wel zijn aangesloten bij één dezer organisaties, ontvangen van hun organisatie bericht over de verstrekking van gedena tureerde suiker. „De Luchtpost." Bij de gehouden wedvlucht op Dordrecht was van de zijde der postduivenhoudecs grote belangstelling. De bin nenkomst der diverse duiven was als volgt H. de Groote, Den Oever 1246 T. Nieuwenburg, H.-hoef 3 H. Kaan, H.-hoef 5—7—9— 27—28 W. Pathuis,- Wester- land 8—13—14—18 G. Pat huis. H.hoef 1017 G. Mast H.-hoef 11—19 D. Hollander H.-hoef 12 W. de Waal, H.-hoef 15 D. IJpma, Den Oever 1621 J. Wanrilaker H.-hoef 20 W. Pijlman H. hoef 22^T. Büel H.-hoef 24 Gebr. Prok 24 N. Hel sloot 2526. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woensdag 21 Juli n.m. 8 uur Zusterkring Hippoly- tushoef. Donderdag 22 Juli n.m. 2.30 Zusterkring Den Oever. Donderdag 22 Juli n.m. 8 uur Jonge Zusters (1830 jaar) Hippolytushoef. Ook voor de zomermaan den geldtalle leden pre sent.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2