WIERINGER NIEUWS actief correspondent het aandenken aan de kroning. "¥a7rhee n LANDBOUW- en MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING WIERINGEN. BESTRIJDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. Vrij motorrijden NÖODSLACHTPLAATÏ HIPPOLYTUSHOEF PAARDEVLEES. GEMEENTERAADS VERGADERING. Heden Dinsdagavond om 7 uur vergadert de Gemeen teraad onder voorzitterschap van de Loco-Burgemeester de Heer F. Bontkes. Op de agenda komt o.m. voor Aanbieding van de ge- gemeentebegroting voor het dienstjaar 1948. Voordracht tot 't in vas te dienst der gemeente aan stellen van de controleur der steunverlening J. Kaaijk. Voordracht tot 't. verle nen van eervol ontslag aan de fungerende waagmeester te Hippolytushoef. Nieuwe behandeling van de voordracht tot het Nieuwbouw in 1949. Door stagnatie in de bouw van 6 arbeiderswoningen in deze gemeente (ook thans kan bij het tijdelijk gebrek aan steen nog niet worden begonnen, hoewel gunning reeds heeft plaats gehaad) dreigden ook verdere plan nen tot woninbouw alhier automatisch op de lange baan te worden geschoven. Gelijk bekend zou immers eerst na het gereedkomen van de genoemde 6 wonin gen weer een zelfde aantal mogen worden gebouwd. Het Gemeentebestuur heeft getoond een open oog te hebben voor deze zaak en heeft tijdig stappen geno men om te trachten verdere opschorting van nieuwbouw- WIE VOLGT Zaterdagavond j.L ver gaderden de bewoners van de Hoofdstraat over de te maken versiering en ver lichting tijdens de a.s. feesten. Het daartoe gevormde buurt-comité verkreeg vrrij mandaat voor de uitvoe ring van de voorgestelde plannen. Naar men ons verzekerde zal het feestornament on zer eerste winkelstraat. aanstonds een feeërieke aanblik geven. Komt er een gemeente- DE FLEVO - BODE vraagt voor direct doen aanbrengen van een plannen te voorkomen, beplanting langs de Kooger- Na persoonlijk contact van weg en op het terrein van een vertegenwoordiger de voormalige eendenkooi in het Gemeentebestuur de Hippolytushoeverkoog. de Inspecteur van de Volks Benoeming van een huisvesting bleek laatstge hoofd der openbare school voor uitgebreid lager onder wijs. Benoeming van een on derwijzeres aan de openbare lagere school te Hippolytus hoef (vac. 7e leerkracht). Voorgedragen wordt Mej. S. E. M. Verberne te Den Helder, thans als tijdelijk onderwijzeres werkzaam. Benoeming hoofd IT.L. O.-school. Het voorstel van B. en W. luidt „In verband met het voor nemen de school voor uitge breid lager onderwijs alhier op 1 September a.s. te ope nen, zal tot benoeming van het aan deze school te ver binden onderwijzend perso neel moeten worden overge gaan. Voor de aanstelling tot hoofd menen wij in aan merking te doen brengen de Heer H. N. Cornelissen, thans hoofd der o.l. school te Wes- terland in deze gemeente. Wij menen in hem een goed hoofd voor de nieuwe school te hebben gevonden en hebben gemeend geen oproeping van gegadigden te doen doen. Hij is in het bezit o.a. van de drie akten voor moderne talen. De Inspecteur van het la ger onderwijs heeft, blijkens zijn overgelegd advies, hier op gunstig geadviseerd. Wij stellen U daarom voor de Heer H. N. Cornelissen met ingang van 1 Septem ber a.s. als hoofd over te nlaatsen van de oschool te Westerland naar de nieuw te openen u.l.o.-school al hier. dervank C. F. van Duin van Ontslag waagmeester. B. en W. schrijven „Door de verschillende Re- mw. C E. Lindenbergh het - -- De Jubileütnfeesl'm. Onze opwekking aan de burgerij zich thans te gaan instellen op ae a.s. feeste lijkheden en nu plannen te gaan uitwerken is, naar ons blijkt, niet- vergeefs geweest. In enkele buurten kwam men reeds tot besluit voor van de aan te brengen versiering met en verlichting en in sommi ge gevallen is de opzet in één woerd groots. Wij hebben zo het idee dat noemde niet afwijzend te staan tegenover het reeds in ons dorp een feestvertooii thans voorbereiden van de zal zijn te bewonderen als bouw van arbeiderswonin gen in 1949, waarvoor de plannen kunnen worden in gediend. Het gemeentebestuur heeft de woningbouwvereniging „Beter Wonen" verzocht plannen voor 10 woningen te doen ontwerpen en deze spoedig in te dienen. THANS GEDIPLOMEERD ZAAKVOERDER. nooit tevoren. De Oranjevereniging heeft geldprijzen uitgeloofd en zal enige vooraanstaande perso nen verzoeken in de jury zitting te nemen. Hoewel het de bedoeling is zoveel mogelijk tot buurtver- sieringen te komen zullen ook individuele gevelversie- ringen en bijzondere verlich tingen (na opgave) worden reinigingsdienst Naar wij vernemen over weegt het gemeentebestuur de instelling, zo mogelijk per 1 Januari 1949, van een gemeentelijke reinigings dienst, zodat m.i.v. die da tum het ophalen van het huisvuil, het ledigen der zinkputten, e.d. in eigen be heer kan werden uitgevoerd. Reeds is men in onder handeling getreden over het aanschaffen van een mo derne vuilnisauto. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer werd abuisievelijk vermeld dat Mej. G. Koster Jd. was ge slaagd te Haarlem voor het examen Onderwijzeres A en B. dit moest zijn Hoofd onderwijzeres A en B. NOMINATIE OUDERLINGEN. In de vacature E. Ellens, ouderling bij de Ger. Kerk te H.-hoef, werden wegens diens verrtrek naar Canada tot ouderling genomineerd de h.h. J. Terpstra en P. Westra, beiden te H.-hoef. TE DEN OEVER. Schriftelijke aanmelding aan'het Redactie Secretariaat Klieftstraat 12, Hippolytushoef. Wie een MEDAILLE wil schenken voor Vee- of Paarden- rubrieken op de tentoonstelling of het Concours-Hippique of voor Etalagewedstrijd gelieve dit zo spoedig mogelijk op te geven (met 't oog op 't afdrukken van de program ma's) bij C. J. BOSKER, Hoofdstraat 14. Voor deelname aan CONCOURS - HIPPIQUE éénspan- paarden voor Tilbury of dresseerkarren, (berijders al dan niet in costuum), opgave voor twee- of vierspan-paarden, Carrousselrijden, Warm- of Koudbloed voor oogstwagens. Om mooie prijzen. Opgave zo spoedig mogelijk bij Jb. MULDER Dz., Slingerweg H.-hoef. Onze plaatsgenoot de Heer beoordeeld en met prijzen H. de Jong, zaakvoerder aan beloond. de Coöp. Aank. Veren. „Ons Belang" te Wieringen, slaag- i de j.1. Vrijdag te Utrecht j voor het aldaar afgenomen examen Zaakvoerder. De Dijkstraat. Succesrijk overleg. De optocht met verlichting. Het idee een optocht te formeren van versierde wa gens en auto's die, hetzij met lampions, lantaarns, elec- trisch, hetzij op andere wij ze zijn verlicht is wel alge- Het Vrijdagavond te Den F*een ^rote instemming Oever plaats gehad hebben- begroet. de overleg tussen de waar nemend Burgemeester en de eigenaren van de woningen Wie er eens rustig over nadenkt voelt direct aan dat hier talrijke mogelijk- in de Dijkstraat (niet allen beden liggen om met iets waren opgekopien). heeft !1moois.u1lt te komen en men tot resultaat gehad dat al-llcan f1®*? wel ongeveer een thans in 10 woningen clo- voorstelling maken van het sets. met aansluiting on het prachtige effect van een - rnltrnprinnVi ,Tnnli/.U4.A gemeente-riool, zullen wor den aangebracht. Het zijn de woningen van de Heren c. Scheltus (6), S. Lont (3) en J. Verfaille (1). Het Gemeentebestuur zal haar pogingen om ook de andere eigenaren tot bedoel de aanleg te bewegen, met kracht voortzetten. Loop der bevolking. Ingekomen personen P, F. de Wilde van IJssel- muiden Mw. F. Oorburg van Den Helder W. Lap van Vries W. de Beer van Wil- Drlebergen - Rijsenburg en geringsmaatregelen op gebied der distributie van levensmiddelen en levens behoeften is het aantal ge vallen. dat van de openbare waag te Hippolylushoef ge bruik wordt gemaakt (in hoofdzaak voor de weging van varkens en van wol) tot ongeveer 'nihil gedaald. •Wij zijn van oordeel, dat de voor de bediening van de waag aangestelde ambtenaar daardoor gevoegelijk gemist kan worden. Op grond hiervan stellen wij U voor a. aan de waagmeester H. A. Veerdig, wegens ophef fing zijner betrekking, als zodanig eervol ontslag te verlenen met ingang van 1 September a.s. b. in te trekken de in structie voor de waagmees ter te Hippolytushoef, de verordening op te heffen van waagloon en de verordening op de invordering van waag loon. fantastisch verlichte stoet, door fakkeldragers omge ven. I-Iet deelnemen daaraan willen wij dan ook zoveel mogelijk stimuleren. Ook particulieren kunnen hierin uitkomen, individueel of in groepsverband terwijl ook buurtvertegenwoordiging on gekende mogelijkheden biedt. Voor het mooiste geheel is een prijs van f 25.uitge loofd, terwijl verder nog een flink bedrag voor prijzen is uitgetrokken. Zoals bekend kan men voor het verkrijgen van fak- kels de tussenkomst inroe- I pen van de Or. Veren. Reeds zijn verschillende aanvragen binnengekomen. Bestellingen kunnen nog tot uiterlijk Donderdag avond a.s. worden ingewacht bij de Heer D. Nieuwbuurt, Kerkplein alhier. Wie dan geen opgave heeft gedaan zal zelf voor fakkels moeten zorgen. Voorts geven wij ieder in overweging tijdig in de daar voor in aanmerking komen de winkels lampions aan te schaffen of te bestellen. „De Luchtpost." Mastrigt naar Leiden Mw. Voor de op Mons gehouden ■t. Kort. naar Amsterdamvv^dviucht voor postduiven, af H. van Bodegom en gez. n. sland 2so Km., was goede ani W.-meerH. Veenkamp en mo g)e behaalde successen gez. n. W.-mees L. H. Eits voor de navolgende deelne- en gez. naar BerkhoutMw. mcds waren W. C. van Maris n. Heem- R Holtjer. H Hoef; N. Hel stede Mw. M Smit n. Wor- sloo, H.hoef 2-3; H. de Groo- kumJ. Hartman n. Anna te Dcn 0cver 4.7.S-IO-II Paulowna Mw. M. R. Gae- w Pathuis. H.hoef 5-6; gez. van Zwolle C. Mos en gez. van Enkhuizen Mw. C Kiela van Amsterdam Mw. G. Koning van Achtkarspe- len Mw. T. Veenstfa van Achtkarspelen S. van der Zee van Harlingen Mw. N. de Bic van Schagen Mw. H. Bais en gez. van Den Hel der Mw. J. Leen van Bloe- mendaalH. Schepers van Emmen. Vertrokken personen B. Stasse en gez. n. Am sterdam J. Wolters en gez. naar W.-meer G. A. van Dr. Frenkel brengt advies uit aan Mexicaans - Ameri kaanse Commissie. Het mond- en klauwzeer, vroeger één van de meest verbreide veeziekten en economisch gezien een gro te schadepost is in Neder land met succes bestreden, vooral dank zij het werk van het Staatsveeartsenij kundig Onderzoekingsinstituut te Amsterdam. In dit instituut wordt een vacciii bereid, dat de dieren voor geruime tijd immuun maakt en dat één der j meest effectieve bestrijdings middelen is gebleken. De nieuwste, aldaar verrichte onderzoekingen hebben hei: I mogelijk gemaakt vaccin te béreiden zonder daartoe le vende opzettelijk besmette dieren te gebruiken. Het vi rus, nodig voor de vaccinbe- reiding kan thans n.1. ge-1 heel door kweken in overle vende cellen worden gewon nen, hetgeen een aanmerke lijke kostenvermindering en vereenvoudiging van het procédé betekent. Dat het Instituut ook in het buitenland een uitste kende naam heeft, bleek onlangs opnieuw. Zo heefc een zending Nederlands vaccin in de Verenigde Sta ten aan de hoogste eisen voldaan. De Mexicaans-Ame rikaanse Commissie, inge steld ter bestudering van het mond- en klauwzeervraag- stuk in Mexico, richtte dan ook tot het Amsterdamse Instituut het verzoek 500.000 vaccin-doses te bereiden ten behoeve van de door mond en klauwzeer geteisterde veestapel in Mexico. Voorts ondernam Dr. H. S. Frenkel, de Directeur van het Instituut op uitnodiging van het Departement van Landbouw der Verenigde Staten, een reis naar Was hington D.C., teneinde van advies te dienen inzake de bestrijding van het mond en klauwzeer in Mexico. Na talrijke besprekingen te Washington maakte Dr. Frenkel op uitnodiging van het Departement of Agricul- ture een reis naar Mexico, teneinde in de gelegenheid i te zijn zich een indruk te j vormen van de opstand der epizootie in dat land, van de maatregelen die ter best rij -1 ding door de genoemde Mexicaans - Amerikaanse Commissie worden genomen, alsook om te kunnen bepa len, welke maatregelen naar j zijn mening zouden moeten volgen voor een afdoende bestrijding. In verband hier mede werden met laatstge noemde commissie uitvoerige besprekingen gevoerd over de toepassing der vaccinatie. Naar het zich laat aan zien, zal vaccinatie op uitge breide schaal worden toege past., speciaal in de 300 mijl brede zóne, welke het be smette Mexicaanse gebied van de Verenigde Staten I scheidt. Tevens is de mening van Dr. Frenkel gevraagd aan gaande de wenselijkheid cn de uitvoerbaarheid van het! verrichten van wetenschap pelijk onderzoek met be trekking tot het mond- en klauwzeervraagstuk in de Verenigde Staten. Speciaal de vragen waar een onderzoekingsinstituut in dat land gevestigd zou kunnen worden en welke voorzorgsmaatregelen te ne men waren, teneinde ver spreiding van smetstof uit een zodanig instituut onmo gelijk te maken, kwamen ter sprake. Een belangrijke samen werking tussen Amerikaanse deskundigen en de Veeart senij kundige Dienst in Ne derland is in verband met het mond- en klauwzeer vraagstuk tot stand geko men. Reeds waren een drie tal wetenschappelijke verte genwoordigers van het Bureau of Animal Industry (Departement van Land bouw) in het Amsterdamse Instituut werkzaam teneinde het onderzoek in de Verenig de Staten voor te bereiden. Naar het Vrije Volk ver neemt, is bij het bevoegde orgaan een voorstel in on derzoek om de rijvergunnin gen voor motorrijwielen af te schaffen. Een beslissing is hierover' evenwel nog niet genomen. Er wordt aan her innerd, dat de verkoop van motorrijwielen reeds niet meer aan distributiebepa- lingen is gebonden. DONDERDAGMORGEN 8 u. BEST verkrijgbaar. mers naar Dieren M. Hoesel n. Tilburg; C. Bur gel naar Nieuwveen P. Bur- gel naar Nieuwveen Mw. B. Wor naar Vledder Mw. G. VISAFSLAG DEN OEVER. Glasbergen naar Anna Pau- Aanvoer 27 Augustus. lowna J. Braaksma naar 26451- p. Paling f 3.01DantumadeelMw. G. Buis- 1.25 585 p. Snoekbaars f 0.65 man naar Schagen J. A. 0.35 6925 p. Bot f 0.72Gerritsen en gez. naar Wie- 0.33. I ringermeer. 19 Augustus Vergadering Midd. Vereniging in lokaal S. Kaan, H.-hoef. Wieringen van H Kaan H.Hoef 9 C. Hei sloot, H.Hoef 12. j Voor deze vlucht werd door de Heer A. van Eek. Klieftstraat, H.hoef, cén pond paling beschikbaar gesteld1, waarvoor dank. Donderdag a.s. 7 uur ipkor ven voor Quiëvrain, te Den Oever. Voor deze vlucht is een medaille beschikbaar ge steld door de heer M. de Boer, keurmeester te Den He1 der. Zaterdag a.s. 12 uur inkor ven voor een navlucht op Dordrecht, bij H. Kaan.H.hoef Het plan om ter gelegen heid van de a.s. Kroning van Prinses Juliana in deze gemeente een blijvend aan denken te stichten kan ver wezenlijkt worden. „Dit moet er komen schreven wij onlangs in ons blad boven het schetsje van het voorlopig ontwerp. Welnu, het zal er komen, zij het in iets gewijzigde, doch zeker niet minder mo numentale vorm. Inplaats van terzijde zal het eigenlijke gedenkteken in het midden worden ge plaatst, aan beide zijden geflankeerd door een bank. Er komen nu komen nu dus 2 banken hetgeen men prac- tischer vond. De verkregen medewerking is uiterst lofwaardig. Naast de talrijke ruime financiële bijdragen in het gevormde fonds bestond deze" mede werking o.m. in het beschik baar stellen van hout, ijzer werk enz. Zo is op talloze wijzen de spohtane geest van mede leven getoond. Nog zijn niet alle gelden, benodigd voor de bouw, aan wezig doch er wordt op ver trouwd dat ook zij die hun steentje nog niet bijdroegen, dit alsnog zullen doen. KOOPT STEENTJES

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2