WIERINGERMEERNIE11WS WEDEROPBOUW - REORGANISATIE? In verband met het bezoek van de Minister van Weder opbouw, enige tijd geleden aan onze gemeente gebracht, heb ben wij ons toen tot de Com missie Wederopbouw Wierin- germeer gewend, met verzoek inlichtingen omtrent de door Z.Exc. gevoerde besprekingen aan de pers te willen ver-J schaffen. De gevraagde inlichtingen konden echter niet verstrekt worden. Daar er echter voortdurend geruchten opduiken over de mogelijke vorm waarin zich een eventuele reorganisatie van het wederopbouw-appa- raat zal voltrekken hebben wij ons opnieuw tot de CWW gewend. Wij kunnen onze lezers daarom uit de BESTE bron meedelen, dat momenteel reor ganisatie-plannen BESTU DEERD worden, doch dat niemand kan weten wat het uiteindelijk resultaat zal zijn» Daarom wachten we ver dere officieële verklaringen af Vorderingen woning bouw in W.-meer. Uit het verslag van de stich ting Bouwbureau de W,-Meer per 1 Sept. '48 blijkt het vol gende: Het herstel van de diie ten gevolge van de inundatie vrij wel geheel verwoeste dorpen vordert gestadig. In Middenmeer is de hele Havenstraat nu weer opge bouwd, en reeds weer bewoond Dit betrof in totaal 26 wonin gen. Ook de Torenstraat en de Biugstraat schieten nu aardig op. In alle percelen in beide straten is het timmerwerk ge reed. [46 woningen in de To-j renstraat en 12 in de Brug straat, de reeds bewoonde »f aan particulieren behorende percelen niet medegerekend) Bovendien zijn in de Toren- straat de percelen 19, 21, 23, 25 27 en 29, alsmede de nrs. 11J 13. 15 en 17 reeds weer geheel hersteld, en bewoond. Het verste gevorderd zijn nu de nrs 31 - 41, in totaal 6 panden Daar is het schilder werk reeds gereed en wordt fle laatste hand gelegd. Verder merken we in Mid denmeer nog vorderingen aan de Kanaalweg. In alle percelen van de stichting aan de Ka- nn&lweg, Kon de verdieping- vloer worden gelegd. Tot zover Middenmeer Ook in Slootdorp worden goede vorderingen gemaakt. Ia de Kerkstraat zijn 26 wonin gen reeds weer voltooid, en de bewoners hebben ze al weer betrokken, (1 tm 23, on even nummers.; 2 tm 28 even nummers). Het eerst zullen nu waarschijnlijk wel klaar ko men de nrs. 25 - 29, in totaal 4 stuks. Het schilderwerk werd daar n.1, voltooid, en de laatste hand wordt aan deze percelen gelegd. In de per celen Kerkstraat nrs, 31-43, 8 stuks derhalve, kwam het timmerwerk gereed, daar kan de schilder dus aan het werk. De percelen Kerkstraat 45-51, 4 stuks in totaal, komen ach teraan hinken, de stucadoors kwamen daar met hun werk klaar. In de Brink zijn een twaalf tal woningen reeds klaar voor bewoning. De laatste hand wordt aan deze percelen legd. Het betreft hier de nrs. 27 - 49. De nrs. 19 tot 25 schieten eveneens aardig op het timmerwerk kwam klaar. In de andere percelen, aan de BrinK (de oneven nummers) werd het stucacïoor- werk voltooid. Aan de korte Brink (de even nummers derhalve) werden eveneens vorderingen geboekt. In de nrs. 2 en 4, die tot nu toe wat achteraan kwamen, werden de afgelopen maand de binnenwanden gesteld, ter wijl de nrs. 6 en 8 gereed kwa men voor de stucadoor. In 12 andere percelen (Brink nrs. 10 tot 32) werd het stucadoor- werk voltooid, dat schiet dus ook al op. Aan de Slootweg kunnen we verheugende vooruitgang be speuren. In de afgelopen maand werd in de nrs. 19, 20. 21 en 22 het metselwerk voltooid, en de percelen waterdicht ge maakt. In de nummers 17 en 18 werden de vlieringvloeren W.-MEER RUNDVEE TE HOORN BEKROOND. Op de j.1. 10 Sept. te Hoorn gehouden landbouwtentoon stelling oogstten enige Wie ringermeer rundveefokkers enige flinke prijzen. In de ru briek hokkelingen wist G. Hogendijk met „Anna Lind- berg 10„ een 2e prijs te be halen. „Grietje 25" van C. Montsma een 3e prijs. In de rubriek melktwenters M. Montsma met „Grietje 20", geprimeerd met een 2e prijs. In de rubriek oudere melk koeien „Geertje 36", eig. C. Montsma een 2e prijs en „Jantje 7" van C. Montsma een 3e prijs. In de rubriek eigen, groepen behaalde M. Montsma met 3 exemplaren een le prijs B C. Montsma met- 3 exemplaren een 2e prijs A. In de productie klasse nam deel een demonstratie dier „Grietje 16" van C. Monts ma. CHR. BOND v. PLATTE LANDSVROUWEN EN -MEISJES. Afd. Wieringermeer. Lezing Mevr. Lever-Brouwer. Op 16 September j.1. werd in Hotel Smit te M.-meer, 's middags 3 uur, een verga dering gehouden. De Presi dente die 10 maanden gele den gekozen was, en toen om gezondheidsredenen niet kon komen, heeft deze eerste vergadering in het nieuwe seizoen geleid. Na de gebruikelijke ope ning kreeg Mevr. Lever- Brouwer uit Den Helder het woord voo-r haar lezing, ge titeld „In Hem is geen on recht", (handelend over het lijden in en na de oorlog). Spr. wees er op hoe wij ons in de oorlog aan de Psalmen konden vastklemmen. Ook releveerde zij het onrecht in de oorlog en in de na-oor- logse tijd. Hierna vertelde inleidster nog iets over het leven van wijlen Ds. D. A. v. d. Bosch, die in het concentratiekamp te Amersfoort is overleden, en van Ds. J. Overduin God gaf hen, ondanks hun zware lijden, vele zegeningen en blijdschap. Het boek van Ds. J. Overduin is één lofzang. Na de Pauze droeg Mevr. Lever verschillende gedich ten voor, waarvan we allen hebben genoten. De Presidente bedankte Mevr. Lever hartelijk voor haar mooi uitgewerkte le zing. Na het punt rondvraag volgde sluiting der vergade ring. g"- De Jubileum - film. De reisbioscoop Citex ver toonde Vrijdagavond voor een overvolle zaal de 2 uur in beslag nemende Jubile umfilm in Middenmeer. Het- publiek was vanzelf sprekend zeer opgetogen. Naar wij vernemen is de Prot. Chr. Cultuurgemeen schap thans in onderhande ling, om de jubileumfilm in kleuren naar de polder te laten komen. Ook dan zal er o.i. veel belangstelling zijn gelegd, terwijl het metselwerk werd voltooid. Tenslotte zijn in de nrs. 15 en 16 de verdie- pingvloeren gelegd. Over W.Werf valt niets nieuws meer te vermelden, al thans niet wat betreft de per celen van de stichting bouw bureau. Daar zijn Meeuw straat. Sternstraat en Raadhuis straat reeds geruime tijd weer voltooid, en bewoond. T oneelnieuws. Zaterdag en Zondag a.s. wordt het toneelseizoen geopend, door de R.K. To neelver. D.W.O. Het belooft een gezellige avond te wor den, daar de keuze van het stuk zeer goed te noemen is. Men speelt n.1. „Over twaalf dagen tegen Middernacht", een klucht in 3 bedrijven door Gerard Nielen, de on langs overleden toneelschrij ver. Dit stuk is een 8-tal ja ren geleden met veel succes, eveneens onder de regie van de Heer G. Veenhuis, door de toenmaals bestaande Perso- neelsver. „De Steekwagen" in M.-meer opgevoerd. Voor nadere bijzonderhe den verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. BRAND. Zaterdagmorgen loeide de sirene te M.-meer en onze brandweer rukte direct uit. Er was n.1. brand ontstaan in een partij vlas, op een schip, liggende aan de los- wal. Men was het vuur snel meester, door een gedeelte van de deklast in de Haven te gooien. Later op de dag werden de bossen weer opgevist. De brand was ontstaan, toen de schipper de gloeikop van de motor met een brander voor verwarmde, en enkele von ken in het hoog opgeladen vlas oversprongen. Plattelands - Jongeren- Gemeenschap. Zaterdagavond j.1. had de Plattelands Jongeren Gemeen schap weer een geslaagde bij eenkomst. Deze keer was het Burge meester Loggers, die zijn avond voor ons vrijgemaakt had, om ons iets te vertellen over „Democratie," Nadat een lied! gezongen was (vergeleken bij vorig jaar; gaat het zingen al heel wat( beter en J. de Gorter nog' enige mededelingen had ge-j daan over het komende week-1 end te Groningen, verkreeg de Burgemeester het woord. In grote trekken werd het litgebreide. maar zeer inte ressacte onderwerp voor ons uiteengezet. Spr. wees er op, dat de ken merken der democratie zijn enerzijds ..geestelijke vrijheid" anderzijds .,het gezag." In dil verband wees spr. op de rechten en de plich'en van de Nederlandse staatsbur ger. Als bijzonderheid werd ge noemd, dat de ministers c?oor de Koningin worden benoemd, maar veiantwoording verschul digd zijn aan de Staten-Gene- raal. Na de pauze werden vragen gesteld over: benoeming Com missaris der Koningin, Kabi netsformatie enz. De voorzitter dankte de Burgemeester hartelijk zijn leerzame causerie, en na het zingen van enige liederen, werd de vergadering gesloten. Hierna werd nog een uurtje „gevolksdanst." GROEPSVERVOER Inspecteur-generaal van het verkeer heeft aan H. Beemster A 58, Avenhorn, toeslemming verleend tot het tijdelijk uit oefenen van groepsvervoer van diverse plaatsen in West friesland naar de Wieringer- meer; van Enkhuizen via Me- demblik, eveneens naar de Meer, alle uitsluitend ten 6e hoeve van het vervoer van arbeiders, in dienst van de oogstvoorziening. 'Het vervoer mag uitsluitend op werkdagen geschieden. Aan de fa. Baas en Meijsen Westerweg 108c te Heiloo is Vlug en Vaardig. Bezoek Engelse Stedebouwkundigen. Maandag j.1. vond ten koos de wind in de rug. Dej meisjes profiteerden De eerste competitiedag hiervan door een 3-0 voor- was een succes I j sprong te nemen. Er werd De heren speelden tegen goed samengespeeld. Jammer AVA 1 uit Alkmaar en wisten dat Wiron het met 10 dames Noodraadhuize te Kolhorn de punten binnen te halen moest stellen. Deze, anders zo de ontvangst plaats van 40 door met 7-5 te winnen. i sterke ploeg, kon niet door Engelse Architecten, aanne- Om 2 uur werd het veld de verdediging heen komen. mers en raadsleden, betreden en heette de voorz. Onze verdediging was dan Zij arriveerde 10 UUT en van VI. en V. de eerste gasten ook prima, vooral keeper werden begroet door het op Slootdorp welkom en Gonny. voltallige College van B. en sprak de wens uit dat de bei-. Na de thee kwam er geen W., de dienst Wederopbouw, de ploegen een prettige, spor- veiandering in de stand. Ree(lijk, Ir. Keesman en tieve competitie tegemoet Zo eindigde de le wedstrijd u61?' ^eer mochten gaan. Hij wenstte bei in een 3-0 verwinning, de partijen veel succes. Goed werk, jongelui I Dan floot scheidsrechter Programma voor a.s. Zon- W. Postema. Burgem. Loggers begroette I het gezelschap hartelijk en ^.uii iiuwu i luyiaiiiiiia v uui <i.2> -i 111 - Steigstra het beginsignaal. i dag verschijnt Zaterdag in dit 'ïSf L "cotm- overwicht en wist nog maal AVA te passeren. AVA scoorde voor de in Engeland Town en Coun- try-planning één geheel zijn, Dit is hier niet het geval. Hier aldus spr. is het plat teland geen toevluchtsoord voor stedelingen maar uit sluitend bedoeld als woon plaats voor de plattelandwo- ners zelf. Hier treft men een groot landbouwgebied aan met zijn eigen problemen, die met die van de stedelijke bevolking niet in direct verband staan. Vervolgens schetste de Burgemeester de geschiede nis der nieuwe gemeente en Na wat heen en weer spe- blad. len scoorde AVA het eerste doelpunt, maar door JaaD rti Gutker maakt VI. en V. ge-| WVO NieUWS* lijk. VI. en V. behield een Het eerste speelde een uit- dne wedstrijd tegen de Succes- i oudjes en wist een 30 over- rust winning te behalen. Weder- nog slechts eenmaal, daar de om speelde men wegens ziek- verdediging van Vlug en V.' te van enkele spelers met' in prima vorm was een gehavend elftal. Flevo 1 Na de rust was vooral het maakt thans een goede kans spel van VI. en V. wat mat,; voor de bovenste paats en zodat wij hei ergste gingen1 we vertrouwen, dat het ui- vrezen. Gelukkig duurde die' terste gedaan zal werden inzinking niet lang want toen om de geboden kans te be- AVA de stand op'5-5 had ge nutten. Maar er zijn nog 12 m aansluiting daarop haar bracht, wisten onze mannen wedstrijden voor de boeg, dus wederopbouw, door goed samenspel en goede kan er nog van alles gebeu- steun van de middenlinie, nog ren Het tweede werd door Aartwoudse Boys 1 volgens verwachting met grote cij fers geslagen. De Aartswou- ders doen hier een goede gooi naar de bovenste plaats. Het Zaterdag tweede be haalde zijn tweede overwin ning nu met grote cijfers gemeester (lid der Comm.) (71), op Andijker Boys 2. en Ir. Krijn (voorz.) werd Een mooi succes. een tocht gemaakt door de De A-adspiranten behaal- 3 dorpen, waarna men ge len werden toegesproken ooor den in st Maarten een punt- zamenlijk de lunch gebruik- de voorz., die ze een hart ^oos geiijk spel tegen St. te in Hotel Smit te Midden onder de riem stak (tig Boys A. Hij hoopte dat de compe-' Het was een slechte wed- titie prettig en sportief zou strijd met veel gemiste kan verlopen. sen, waaronder van Flevo- Weer leidde de neer Steig- zijde zelfs een penalty. En- stra op zijn bekende uitste- fin, totaliserend 5 punten kende wijze. j uit 4 wedstrijden, mag niet VI. en V. won de toss en slecht genoemd worden. nog tweemaal het net ie vin den. Zo kwam het einde met een verdiende 7-5 overwin ning. Gaat zo voort, heren De dames speelden tegen Wiron 1 en deden voor de he ren niet onder. Boven ver wachting werd het een 3-0, overwinning. Ook de beide dames-eiftal- Prof. Wieger Bruin gaf een uiteenzetting over de in voorbereiding zijnde uitbrei dingsplannen voor de 3 dor pen. Na de ontvangst ten raad- huize waren de bezoekers de gasten van de Comm. We deropbouw Wieringermeer. Onder leiding van de Bur- Nederlandse Christel. Landarbeidersbond. meer. Hier sprak het lid der Comm. Wederopbouw Ir. O- vinge, eveneens over de ge schiedenis dezer gemeente. Een der leden van het ge zelschap dankte voor de gastvrije ontvangst en sprak zijn bewondering uit over het tempo der Wederopbouw. Na een bezoek aan de Af sluitdijk vertrokken de gas- PRIJZEN BEHAALD. Op de door de Afdeling ten naar Den Helder. Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden Landbouwtentoon-, VERKOPING Weer 3 afdelingen. JU De afdeling W.-Meer verga- stelling van 18 tm 21 Septem HOUT EN LANDHUISJE derde de vorige week te Mid bei te H.Hoef, mocht de hr.' WIERINGEN. denmeer, onder leiding van de G. Verbeek, alhier, het genoe voorzitter, de Hr. P. de Wit. geu smaken in de afdeling ko- Wnd .notaris Tj. R. Groen- Deze heette in zijn ope- nijnen, met zijn Hollanderras, dijk te Wieringen zal op ningswoord inzonderheid een drietal le prijzen te beha- ZATERDAG 25 SEPT. E.K. hoofdbestuurder Sikkema wel- len. benevens een Ereprijs des nam. 2 uur bij de perce- kom. 1 voor de Beste Hollander, Hierna werden de diverse één na. punten behandeld, o.a. betref fende de inlevering vacantie- bons, de huren der Bouw bureau-woningen, loonbelas ting, doorbetaling loon op feestdagen, de 2 pCt. toeslag, oogstcolonnes. de lonen van de vaste arbeiders in de tijd van de aardappelcampagne. De heer Sikkema lichtte, mede de verschillende vraag stukken nader toe. Daar de afdeling thans weer een flink aantal leden telt, werd besloten 3 afzonderlijke afdelingen (M.-Meer, Sloot dorp en Wieringerwerf) op te richten PAROCHIE-AVOND TE MIDDENMEER. Op de Parochie-Avond (a.s Zaterdag en Zondag) zal op gevoerd worden door D.W.O. het blijspel: „Over twaalf da gen tegen middernacht." De avond wordt behouden, in Hotel Smit. Voor nadere bijzonderhed verwijzen we U naar de adver lentie in dit nummer. Nedeil. Chr. Bond van Overheidspersoneel, Naar wij venemen, be staan er plannen tot oprich ting van een afdeling W.Meer. AANBESTEDING GEREF. KERK SLOOTDORP 15 Sept. j.1. vond de aanbe steding plaats van het defini tief herstel der Geref. Kerk Slootdorp, met vergaderloka» len, inclusief uitbreiding. Ingeschreven werd als volgt: Timmer- en metselwerk Fa. Groot "en Zn., Abbekerk f 30.200.- L. Schotte, W.werf - 29.900.- G. Wassink van Gar- ii deren, M.Meer - 29.800.-! ne* pei*SOOIl V. Landb., Gorbro, Enkhuizen - 29.380.- v00r 2 mnd. Kan pi.—Z.— Te koop een prima spelend RADIO. MENKHORST, Slootweg E 27, Slootdorp. op len tegen contante betaling PUBLIEK VERKOPEN ten verz. van de Heer F. Brakenhoff te Wieringen e.a. a. een grote partij gebruikt hout w.o. battings, deu ren, ramenrichters en werkhoutvoorts een ijzeren lier aanwezig op het terrein achter boer derij P. Dekker Jbz., Elft straat te Hippolytushoef. b. Een leegstaand dade lijk te aanvaarden ver plaatsbaar Landhuisje, gedekt met riet en pan nen, aanwezig achter perceel Klieftstraat 40, te Hippolytushoef. Te bezichtigen des Vrijdags en 's morgens vóór de ver koop. Lijsten der percelen vanaf a.s. Donderdag te bekomen bij genoemde wnd. notaris en bij de verkoper voor noemd. BIEDT ZICH AAN TE KOOP eveneens een tijdelijke ver gunning verleend voor het vervoer van personeel, ech ter uitsluitend in dienst van de Rijkstelefoondienst. Het gaat hier om vervoer van ar beiders van Heiloo naar Wie ringermeer, ten behoeve van herstel en uitbreiding van ka belnetten in het district Haar lem; de vergunning geldt zo wel voor Zon- als voor werk dagen. NV vh A. Kingma, Slootdorp - 28.750.- Fa. Bakker. Wieringen - 26,183 De begroting was: f 29.775.- Schilderwerk Fa. Geertsma, Sneek f 7082.- Begroting - 6973.- Electr. installatie Fa. Struik, Slootdorp f 425.- Fa. Geertsma, W.werf - 402.- Begroting was - 400 - De gunningen zijn aangehou den. Gereé. Mannenveren. W.werf. A.s Vrijdag, 20 uur, wordt in het bijgebouw der Geref Kerk te W.Werf de eerste vergadering in het nieuwe sei- z'.en gehouden. Nieuwe leden zijn hartelijk I wel kom. melken. Br. onder letter B. aan Adm. Flevobode, Westerland. een Amerikaans MOTORPAK, (compleet.) Te bevragen Kremersweg 1, H.-hoef. BESTUURDERSBOND Wieringermeer. PORTRET-ATELIER i'" 'i JAC. DE BOER KEIZERSTRAAT 113 DEN MELDER OPNAMEN WOENSDAG DON DERDAG VRIJDAG ZAT E R DAG VAN 2-5 TROUWFOTO1» BCSPRtKCM Op DONDERDAG 23 SEPT. a.s. komt de Wonder filmwagen langs de bouwwerken en om 18.30 uur in Middenmeer (Beursplein), 19.30 uur in Wieringerwerf (Ir. Smeding- plein) en 20.30 uur in Sloot dorp (bij het Hotel). Komt dit allen zien en horen Het Bestuur.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3