WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? Zal D.E.T.V. de taak het Vissersfonds van Twee woningen ontruimd. Vorige week zag de Burge meester zich genoodzaakt tot tweemaal toe de ontrui ming van een clandestien betrokken woning te gelas ten, welke ontruimingen dooi de politie ten uitvoer werden gelegd. Nog steeds blijkt het pu bliek omtrent het betrekken van woningen onjuiste op vattingen te huldigen. Ten eerste wordt verondersteld dat tegen het clandestien betrekken van een woning- niet kan worden opgetreden en ten tweede dat het ge meentebestuur verplicht is de uitgezette personen van onderdak te voorzien. Tot hun schade hebben de personen in de beide voor melde gevallen van uitzet ting bedoeld, het tegendeel moeten ondervinden. Zij kregen een proces-ver baal en de kosten van de ontruiming komen voor hun rekening. Ter verduidelijking willen we nog even vermelden dat men, om een woning te mo gen betrekken (ook eigen woningen), steeds in het be zit moet zijn van een door of namens Burgemeester en Wethouders afgegeven ver gunning. Bezit men deze niet, betrekt men toch een woning dan is men strafbaar en bovendien kan de Burge meester dan altijd de ont ruiming bevelen en wel op kosten van de overtreder. Het is nu eenmaal zo dat de genomen beslissingen tot billijke verdeling van de beschikbare woonruimte, stipt dienen te worden nage leefd, ook al is men het niet met deze beslissingen eens. De billijkheid van een ge nomen besluit kan door de buitenstaander bovendien moeilijk worden beoordeeld. Het optreden als eigen rechter kan in deze zaken evenwel niet worden gedoogd. Mannen - kring In „Kerknieuws", orgaan v. d. N. H. Kerk, lazen we Ja, een Zusterkring heb ben wij. Zou het echter ook niet mogelijk zijn om een kring van mannen te vormen Enkelen zijn hierover reeds gevraagd en interesseerden zich er voor. In de loop van de komende week hopen wij hier over nog anderen te spreken. Mochten er zijn die er uit zich zelf iets voor gevoelen, komt U even mel den. Bestelauto verbrand. Bij het broodbezorgen in de Wieringermeer geraakte de bestelauto van bakker Pott uit H.-hoef j.1. Vrijdag op de Amstelmeerweg, ver moedelijk als gevolg van kortsluiting, in brand. Het voertuig brandde in korte tijd geheel uit. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Verplaatsing Middenstandscursus. Uit een advertentie in dit blad blijkt, dat de Midden standscursus, uitgaande van de heren de Graaf en Hoog- vorst met ingang van a.s. Donderdag gehouden zal worden in het „Eigen Ge bouw" aan de Betonweg. Doordat de ruimte het niet meer toeliet, moest men enige leerlingen terugzen den. Nu evenwel een grotere zaal gevonden is, bestaat de gelegenheid alsnog deze 1- jarige cursus te bezoeken. Het a.s. toneel-concours Het seizoen begint te na- deren en dan zullen de di verse clubs hun krachten meten. De eerste club, wel ke zal optreden is O.K.K. en wel op 16 en 17 October. Gespeeld zal worden het toneelspel „Levensschadu- wen." Het wedstrijd-Comité heeft, een programma ter perse waarin de gehele wed strijd vanaf 16 October tot Maart 1949 staat omschre ven, zowel van muziek, of zang dan wel toneel. Dit pro gramma, dat min of meer een luxe uitvoering zal heb ben, wordt voor een zeer billijke prijs te koop aange boden. De uittreding van „Amicitia" heeft eerst wel enige moeilijkheden opge leverd. Deze zijn thans opge heven. In de plaats daarvan komt een toneelclub uit Twisk met „De Naamlozen van 1942", een stuk uit de oorlogsjaren. De belangstel ling van het publiek, vooral te Den Oever is zeer groot. Er zijn gelden ingezameld i door de Oeverse burgerij o.l.v. mevr. Gr Wagemaker- Smit, welke zijn afgedragen aan de wedstrijd-penning meester en die aangewend zullen worden voor het aan schaffen van mooie prijzen (bekers, lauwertakken, me dailles.) De volgende prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld le prijsGrote zilveren beker (door D.E.T.V.) Een Plaquette (met het wapen van Wieringen) door het Gemeentebestuur Een be drag van f 250. 2e prijs Een zilveren be ker (door de burgerij) en f 175 3e prijs Een zilveren be ker (door de burgerij) en f 125 4e prijs Zilveren lauwer tak (door de N.A.C.O.) 5e prijs Grote zilveren medaille (door de Stichting „Flevo-Bode). Voorts nog een 20-tal me dailles (door de burgerij). De prijzen zijn in de eta lage van de heer A. Engel, Voorstraat te bezichtigen. De Heer Ben Vosse werd bereid gevonden om de Jury leden telkens na afloop der speelavonden per auto thuis te brengen tegen een zeer billijke vergoeding. Ook in andere vorm on dervinden de organisatoren veel medewerking. Deze to neel- en muziekavonden, waarop een achttal vereni - gingen elkaar op vreedza me wijze de erepalm zullen betwisten, zullen ongetwij feld aan de toehoorders mooie uren verschaffen. Het stuk van de heer Jong kind (O.K.K.) zal ook wor den gespeeld op de uitvoe ringen van O.K.K. te Hippo. Harmonie speelt op de wedstrijd het geheel nieuwe stuk „Adieu en au revoir," terwijl naar wij vernemen op de uitvoeringen te Hippo gespeeld zal worden „Haar laatste Wil." Het stuk waarmede de „Vrije Groep" o.l.v. de hr. P. de Graaf op de wedstrijd te Den Oever uitkomt, n.1. het Indische stuk „Villa de Vreugd" zal tevens op 24 No vember a.s. in Cinema de Haan worden gespeeld op de uitvoering van „Zang en Vriendschap." Visafslag Den Oever. Aanvoer uit het IJssel- meer (20 t.m. 25 Sept. '48). Paling 36220 p. f 3.59—1.05. S9 O-IL 0 I "d 9LS sjTrnq^aouq Bot 10142 p. f 0.78—0.36. POLITIE. Verloren: een bruin kinder schoentje. Inl. bij <?e Gem.-Bode. overnemen Vasthoudend aan de idiële strekking van het Vissers fonds, behoeftige vissers en hun nabestaanden door onder linge hulp te verzorgen, is nu dit fonds op last van ho-; gerhand moet verdwijnen,1 reeds jarenlang gezocht naar. een middel om toch op de zelfde voet te kunnen voort-' gaan, zij het dan in gewijzig de vorm. De nauw aan het Vissers fonds verwante vissersvereoi- ging DETV meent hierin le zullen slagen, door „het doen verzekeren bij één of meer soliede Ne- .derlandse Levensverze- „kerings Maatschappijen „van ouderdoms-, wedu- „wen- en wezen pensi- .oenen, uit te keren aan „leden en-of hun weduwen „en kinderen of, in bij zondere gevallen, ter be ..oordeling van de alge- „mene vergadering, aan „anderen, in de visserij „werkzaam of werkzaam „geweest zijnde en-of „hunne weduwen en kin- „deren." In verband hiermede was een wijziging van de statuten van DETV nodig en men hoopt door het opnemen van bovenvermelde clausule in art. 3. dat de middelen aan- v. ijst krachtens welke DETV haar taak „die belangen van de Z.Z, vissers te behartigen' j dient te volbrengen, het vo- i enomschreven doel te berei ken. Daarom waren de leden van DETV Zondagmiddag in Hotel Centraal te H.-hoef in buiten gewone vergadering bijeenge roepen. Voorz. was de Heer Jn, Bakker Jz, Jr. Het voorstel werd na een korte bespreking met alge mene stemmen aanvaard. De liquidatie van het vis sersfonds is reeds op 1 April 1947 ingegaan. De afwikke ling hiervan is echter nog niet geschied' en deze kan, naar men hoopt, gebeuren als deze statutenwijziging is goedge keurd. Het gaat er n.1. om het ka pitaal van het vissersfonds te redden en aan alle vissers ten goede te doen komen. De Heer S P. de Vries, voor heen penningmeester van het Vissersfonds, gaf vervolgens enige financiële overzichten van deze geliquideerde ver eniging. waarvan de baten aan DETV ten goede zullen komen. Het batig saldo bedroeg ruim f 59.000.- Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 3 Oct. 1948 gespeelde wedstrijden Vitesse '22 1Succes 1 10 Succes 2Randers 2 23 Succes 3—W.G.W. 1 2—7 j Scha'gen 3—Succes 4 22 W.-Vogels 3Succes 5 143 Texel ASucces A 30 Succes BWiron B 00 Succes C—Wiron C 20 Van de 16 te behalen pun» ten kwamen er zegge en schrijve 4 binnnen. Dat was wel een heel pover resultaat- Successers. Nu weten we wel er waren enkele moei lijke wedstrijden bij, maar dat Succes 2 opnieuw, en nog wel in een thuiswed strijd de punten moest af staan, dat was toch wel een geduchte tegenvaller. Ofschoon het eerste elftal verloor, zijn we over de uit slag toch niet onvoldaan en de geleden nederlaag is hoogst eervol. Slechts uit een goed genomen vrije schop, plusm. een kwartier voor het einde, wist Vitesse te scoren. De overwinning- kwam overigens wel terecht bij de partij, die er het meeste recht op had. want de Castricummers zijn vrij wel de gehele wedstrijd in de aanval geweest. De S.- defensie echter, niet weinig versterkt door de wederop name daarin van J. Iedema, bood hardnekkig tegenstand, terwijl keeper Rotgans zijn doel weer op uitstekende wijze verdedigde. De voor hoede is en blijft het zor genkind. Het 2e elftal was vrijwel doorlopend in de meerder heid tegen Randers, maar kreeg desondanks de kous op de kop. De gasten bleken over enkele goede krachten te beschikken. J. Kloek was het enige lichtpunt in de S.-aanval. Hij hoedde zich echter voor te zelfzuchtig spel. W.G.W. bleek over een |linke ploeg te beschikken, waartegen Succes 3 niet veel kans kreeg. Paarlberg c.s. deden het maar weer uitste kend door Schagen, in eigen home nog wel, een puntje af te snoepen. Het eerste optreden van Succes 5 was verre van glo rierijk. Enfin we zullen maar «rekenen alle begin is moeilijk. Ook Succes A kon het weer niet bolwerken en kreeg met 30 gedeci deerd klop. Succes B en C snoepten Wiron B en C 3 punten af. De derby tus sen de C.-adspiranten was verre weg het aantrekke lijkst. Tot besluit maar weer een kleine aansporing trainen heren. Tonegido - Nieuws. Wiron - Nieuws. De postduiven, die Tone gido Zondag had' meegeno men, kwamen alle met goede berichten thuis. De uitslagen luidden name lijk aldus Dames Rapiditas - Ton, 1-2 Heren BGV 1 - Ton 1, 5-8! Rapiditas 2 - Ton. 2, 1 -12^ Bij de dames waren beide verdedigingen goed op dreef. Vooral het uitstekende werk van de doelverdedigsters viel op. Het werd dan ook al gauw duidelijk, dat de doel-, punten duur zouden zijn. Rapiditas schoorde het eerst, J maar door moedig doorzetten wisten de Wieringer damesi tweemaal het net te vinden. In de tweede helft zag geen der partijen kans, in deze stand nog verandering te brengen, zodat Ton. een kleine, maar alleszins ver diende overwinning wist te behalen. Hierna kregen we een span nende strijd te zien. De gas ten hadden in het begin wat moeite om hun gewone' peil: te bereiken. Maar to.cn BGVj de score opende, antwoordde Ton. dadelijk met een paar goede aanvallen en een paar kogels van Wieringh troffen hun doel. Via 1-2 werd het nog eens 3-2, maar met de rust had Ton. de schaal weer in haar voordeel doen door slaan (3-5) De tweede helft gaf weer hetzelfde beeld te zien. Een klein overwicht van de Wieringers over het zich hard nekkig werende BGV. De zege bleef nog lang in gevaar, en eer&t toen even voor tijd de stand 5-8 werd, was de strijd beslist. Het tweede bereidde de clubgenoten een aangename venassirtg. Er hadden een paar wijzigingen plaats gehad m; de voorhoede en dit had tot gevolg, dat er nu veel be-1 ter werd gecombineerd Hei resultaat bleef niet uit. Na met rust reeds met 4-0 te hebben voorgestaan, scoorden <i» heren er na de hervatting lustig op los, zodat er nog 8 doelpunten bijkwamen. Hier van namen alle vijf voorwaart sen één of meer voor hun rekening, waaruit wel blijkt, dat er nu goed werd samen gespeeld. Dinsdag 12 October bespreking met Slagers- en Bakkers gezellen in Eigen Gebouw H.-hoef. Dinsdag 12 Oct. Oprichtingsvergadering Chr. Bond van Overheidspersoneel in café „De Maaier" te Wieringerwerf. Woensdag 6 Oct. aanvang danslessen Danss. Peter Verbiest in café Klein Oosterland. Donderdag begint 1-j. Middenstandscursus P. de Graaf. Dc Visafslag - geen parkeerterrein. Hierna werd voorlezing ge daan van een schrijven van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, houdende de goedkeuring van een nieu we Visafslag. Op het geheel moet echter I bezuinigd worden. waarom men voorlopig de aanleg van een parkeerterrein heeft la ten vallen. De Heer Joh. Deijman uit Den Helder gaf een duide lijke uiteenzetting over het verzekeringswezen bij de Vis sers. De Nederlandse Vissers vereniging heeft thans voor haar leden een geheel vrijwil lige verzekering gesticht, waar aan voor de vissers veie gun stig e perspectieven zijn ver bonden. Het ligt in de bedoeling ook op Wieringen een com missie te benoemen ter behar tiging van deze verzekering. In de RONDVRAAG bracht de Heer KI. ten Bpkkel de klacht naar voren, dat de vissers veel last hebben van de z.g. Kaapvogels (Aalschol-1 vers.) Hij drong er op aan om' hiertegen een actie te begin nen om deze vogels zoveel mogelijk uit te roeien. Het bestuur zal aan de be treffende instanties een ver zoek richten. De te berde gebrachte onder Iinge moeilijkheden bij de pa- lingfuikvisserij aan de Afsluit- dijk, was weer een pijnlijke! kwestie. Op verschillende ver-] gaderingen werd reeds de on-1 tevredenheid uitgesproken over het feit, dat er onvoldoende werd toegezien op het plaat sen van fuiken. De Heer S. Wagemaker be pleitte een stipte naleving van de voorschriften, aangezien er anders zal moeten worden in gegrepen. Na nog verschillende in terne aangelegenheden te hebben behandeld werd deze, door 62 personen bezochte, vergadering onder dankzeg ging voor de opkomst, door de voorzitter gesloten. Het is Wiron niet gelakt om SRC in. eigen huis te klop pen, de wedstrijd eindigde met een 2-1, in het voordeel van de thuisclub. Wiron startte zeer slecht, de wedstrijd was nog maar twee minuten oud, of de links half van Wiron maakte hands binnen, de beruchte lijnen, de scheidsrechter, die ove rigens zeer matig leidde, wees terecht naar de witte stip: penalty, die zeer goed. werd ingeschoten, 1-0 voor SRC. Wiron zag dat het kon, wel was het veldwerk van SRC beter, maar de wilskracht en het enthousiasme van Wiron. was sterker. Gevaarlijke situa ties voor het SRC-doel ont stonden, maar steeds wist SRC-keeper stijlvol in te grijpen. De wedstrijd ging geweldig vlug op en neer en steeds was het weer de linksbinnen van SRC, die zijn voorhoede aan het werk zette. Na de thee kreeg Wiron enigszins windvoordeel en de druk op het SRC-doel werd steeds heviger Eindelijk na een half uur spelen gelukte het Jansen, de midvoor van Wiron. de stand gelijk te maken, 1-1. De wedstrijd werd er niet mooier op, door het gladde veld, maar er werd ook for ser gevoetbald. De strijd werd steeds spannender. Enige miuuten voor het ein de viel de beslissing. Een cor ner, genomen door SRC, goed genomen, een geweldige scri- mage voor het Wiron-doel, wat heen en weer getrap, en toen trilde het net voor de tweede maal. 2-1 voor SRC. Wiron gaf zich nog niet ge wonnen, maar de tijd was te kort om op te halen en wel dra floot de scheidsrechter het einde. Een gelijk spel had de ver houding beter weer gegeven. Een harde, maar uiterst sportieve wedstrijd. Wiion 2 Flevo 1 3-8 HRC 6 - Wiron 3 9-0 W.waard a - Wiron a 1-1 Succes b - Wiron b 0-0 Succes c - Wiron c 2-0 E.H.B.O. Wieringen. Cursisten, welke wensen deel te nemen aan DIPLOMA CURSUS, kunnen dit opgeven voor 12 October a.s. bij Mej. T. Kaayk, Hippolytushoef. GEVRAAGD een nette Kraamverpleegster tegen eind November. Brieven onder no. 610 aan Boskers Boekh. H.-hoef. GEVRAAGD ARBEIDERS voor bietenrooien en aard- appelsorteren. L. WINTERS, Slootweg E 119, Slootdorp. EEN PRACHT-AVOND van dc Vereniging van PLATTELANDSVROUWEN. Het seizoen van Toneel-, zang- en reciteer-avonden is, weer aangebroken en de Ver eniging v. Plattel. Vrouwen] heeft Donderdag j.1. de rij geopend met een bijeenkomst waarin optrad de voordracht kunstenares Aafje Top. De presidente, Mevr. de Groot, mocht in de foyer van Cinema de Haan, 100 dames het welkom toeroepen, waar-1 bij zij haar vreugde uitsprak over zulk 'n grote opkomst, wel een bewijs, dat men veel van, deze avend vep-wacjhtte. (En de kunstenares heeft daaraan ten volle beantwoord. Welk een talent heeft Aafje Top op deze avond ont plooid In het eerste gedeelte gaf zij ,.De Sneeuwgans", een epi sode uit de wereldoorlog, de tragische terugtocht van het Engelse leger bij Duinkerken. De aanwezigen raakten ge heel onder de indruk van de ze diepe tragiek. Hoe wist de kunstenares de ruwe solda tentaal uit te beelden, om daarna weer te vervallen in <ie kreten om behoud van 't leven. Nadat zij geëindigd had, bleef 't 'n ogenblik stil; en daarna barstte een warm ap plaus los, krachtig en welver diend. Na de pauze legde Aatje Top getuigenis af van haar be gaafdheid in 't voordragen van gedichten van Vondel, de Ge- nestet. Guido Gezelle, Marti- nus Nijhof. Jan Prins, enz, Het was 'n prachtige avond en Mevr. de Groot bracht in welgekozen woorden dank aan dc kunstenares voor het gebo aene. en sprak de hoop uit dat zij ter gelegener tijd nog eens voor de vereniging zou! optreden. I DOOPSGEZ. GEMEENTE. Donderdag 7 Oct. n.m. 8 u. Kring van Jonge Zusters te Hippolytushoef Consisto riekamer). Komt allen. Wie brengt eens een gast mede Zilveren Huwelijksfeest van C„ Wagemaker en G. Wagemaker-Smit. Aan diverse vlaggen. die waren uitgestoken, kon, men zien dat er OM de Oost iets bijzonders gaande was, en dit was inderdaad het geval, want 30 Sept. was de dag dat het bruidspaar Wage maker-Smit het vijf en twintig iarig Huwelijksfeest herdacht. Het ligt niet in onze bedoe ling, om voor elk zilveren Huwelijksfeest te schrijven, doch in dit geval moesten wij terh een uitzondering ma ken. Want de bruid is om de Oost een zeer geziene fi guur, die vooral naar voren treedt als het onze plaatse lijke verenigingen betreft. Dit was dan ook de reden dat Harmonie „Apollo" het bruidspaar een serenade bracht die klonk als een klok. De voorz. van ..Apollo' memoreerde daarbij de grote verdienste van Mevr. Wage maker-Smit. vo/or „Apollo", want aan het bruidjè is het te danken, dat er b.v. een nieuw vaandel kwam. Gok de Accordeon* iub „Avanti bracht een sere nade. die er wezen mocht waarbij aan het bruidspaar een bloemenmand werd over handigd, als dank voor al het werk dat de bruid in het belang van „Avanti" ver richt heeft. De Zangvereniging „Excel sior" stuurde hartelijke geluk wensen. Kortom, (geheel de Oost leefde deze dag mede Wij twijfelen er niet aan, of het bruidspaar en hun zoon zullen dit op hoge prijs hebben gesteld.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2