WIERINGERMEËRNIEUWS Vrijdagmiddag vond op de Alkmaarseweg, nabij de brug, een ongeluk plaats, dat zich eerst ernstig liet aanzien, maar achteraf toch nogal meeviel. Enkele monteurs van ga rage Klare, namen met een pas gerepareerde wagen remproeven op de Alkmaar seweg. De motorrijder R. uit Alkmaar naderde de wagen van achteren en op een ge geven moment, toen de wa gen plotseling stopte, waar bij naar bleek, het stoplicht brandde, botste de motorrij der in volle vaart op de auto, waardoor hij ten val kwam. Dr. Hoogkamer verleende de eerste hulp en oordeelde het nodig de Heer R. naar 't ziekenhuis te doen vervoe ren. Aldaar bleek, dat de man geen ernstige kwets uren had opgelopen, zodat hij na onderzoek weer huis waarts kon keren. De motor was zwaar beschadigd. De plaatselijke rijkspolitie maakte procesverbaal op. Bietencampagne begint Vorige week zijn de eer- 1 ste partijen suikerbieten verladen naar verschillende fabrieken in ons land. Het ging nog niet direct „wild" maar deze week zal het wel weer in versneld tempo gaan. Men zoekt allerwege in de polder nog, naar een goede manier om de bieten machi naal te rooien. Op verschil lende manieren ziet men on ze landbouwers experimen teren en de tijd zal leren, welk apparaat het beste te gebruiken is. Op andere be drijven houdt men weer vast aan de beproefde handenar beid. Ook van de nieuwe losstei- ger te Middpnmeer zijn de eerste bieten verscheept. Oh, die aardappelen Allerwege in de polder wordt in ijltempo gewerkt, om de „piepers" er uit te krijgen. De opbrengsten val len'mee, en het is te wen sen, dat de afzet van één onzer belangrijkste polder producten vlotter mag verlo pen, dan tot nu toe het ge val is. Ook de afzet van zaaigra nen gaat. niet zo vlot, als andere jaren het geval was. De export zit blijkbaar nog al vast, waardoor een over groot kwantum voor het bin nenland beschikbaar komt, dat helaas niet alles kan opnemen. Het' vlas is nagenoeg ge ruimd, enkele partijen zijn in scjiuren opgetast. De graanpakhuizen zitten nóg steeds overvol en als men in een zelfde tempo blijft afdorsen, zal ook de graanoogst binnen afzien bare tijd geruimd zijn. DE RECITEER WEDSTRIJD TE WIERIN GERWERF Reeds vele inschrijvingen Naar wij vernemen, zijn voor deze wedstrijd (die geor ganiseerd wordt door de Chr. Reciteer-Vereniging) reeds vele inschrijvingen ontvangen uit diverse streken van ons land, ja, zelfs heeft men vanuit het buitenland inge schreven. i Het Assurantie-kantoor H. Veenstra, te W.werf stelde een bedrag beschikbaar, be-j stemd voor aankoop van een eerste prijs. Wie volgt i Penningmeesteresse van de vereniging is Mej, M. Mol- lema, Raadhuisstraat. aanvulling In ons bericht in het num mer van Zaterdag, betreffende het aannemen van de aanleg van een electrische installa tie door het Electro Tech nisch Bureau Nipshagen te Middenmeer. is verzuimd te vermelden, dat de 96 wonin gen in Den Helder gebouwd worden. Ongeluk met goed Denkt om Uw afloop. extra - brandstof VANDAAG AFHALEN Wij herinneren er onze lezers aan, dat heden (Woensdag 6 October), van 912 en van 1—3 uur, de extra-toeslag van twee een heden brandstof afgehaald moet worden aan het distri butie-agentschap te Mid- denmeer. Deze toeslag wordt ver- 1 strekt aan gezinnen, welke j per 1 October 1948 bestaan uit 8 of meer personen. i De stamkaarten van alle gezinsleden moeten voor de verkrijging van de extra bonnen worden medegeno men. FOKVEEDAG te Wieringerwerf. Het was Dinsdagmorgen druk op te toegangswegen naar Wieringerwerftalrij - ke vee-vrachtauto's, lopen de koeien en kalveren, alles in de richting van de Brink. Het mag de veehouders in de Wieringermeer als een eer aangerekend worden, dat slechts een paar jaar na de inundatie de Rundvee - fok- vereniging in staat bleek te zijn een fokveedag met 160 inschrijvingen te organise- ren en wat meer zegt, we hoorden van verschillende deskundigen, dat de kwali teit zeer te loven viel, voor al van het productievee (melkkoeien). Er was veel belangstel ling van de zijde der veehou ders en „houderessen", want we zagen ook boerin nen met kennersblik het vee monsteren. Uitvoerig verslag komt in het volgend nummer. Nieuwe bevrachtings agent te Middenmeer. De Bevrachtingscommissa ris district Noord-Holland te Amsterdam deelt ons me de, dat de heer N. Kaan be vrachtingsagent te Midden- meer per 30 September 1948 zijn werkzaamheden heeft beëindigd. Van 1 October 1948 af zal de heer J. P. Koster, thans agent te Alkmaar, als agent te Middenmeer optreden. Het bureau van het Agent schap is gevestigd Sport weg 2 te Middenmeer, tele foon 174. De heer P. C. Briefjes zal van gelijke datum af de heer Koster als agent te Alk maar opvolgen. D. W. 0. - Nieuws. I Flevo Nieuws. Vlug en Vaardig. Niwin - Kerstpakketten Zondag trokken de jongens naar „Bato" in Haarlem. Het enthousiasme was groot, maar de techniek spreekt ook een woordje mee. Vooral de midvoor en de rechtsbui ten van „Bato" waren zeer goede spelers. Al heel gauw werd onze doelman Kees aan de tand gevoeld en na ongeveer 10 minuten moest hij „vissen." Onze jongens zetten niet ontmoedigd de strijd voort maar hun schaarse aanval len strandden op ae verdedi ging. Dan heeft „Bato"- doorbraak weer succes, de rechtsbinnen scoort onhoud baar. Met 20 ging de rust in. Na de rust bleek het over wicht van „Bato" nog ster ker. Met 6—0 kwam het ein de. Hoewel de scheidsrech ter „wonderlijke" beslissin gen nam, bleef <je hele wed strijd zeer sportief. Zo moet het jongens De meisjes speelden thuis tegen Schagen. Ook dit werd voor de onzen een nederlaag. Schagen was op 't glibberige' veld even vlugger en het zelfde van vorige week geldt ook nu Onze meisjes spe- len te mooi. Ze gooien keu rig over, precies naar waar de speelsters staan, i.p.v. een paar meter ervoor. Dan moet er minder in de breed te gespeeld worden. Helaas1 werden de trucjes van Jo niet begrepen door de rechts- en linksbinnen. Samen oe- fenen De eindstand was 30 voor Schagen. Scheids rechter Dorpmans leidde prima. Vertrek Kapelaan Dekker. Maandagmorgen bracht de post het bericht dat onze Kapelaan J. Dekker is over geplaatst naar Lisse. Als zijn opvolger komt kap. Lejeune (neomist) Alle Parochianen worden uitgenodigd om Donderdag j a.s. half acht present te zijn in Hotel Smit waar af scheid genomen wordt van I onze Kapelaan. Het bericht heeft alle Parochianen wel getroffen. Jeugdavond W.-werf. a.s. Vrijdagavond wordt I door de Geref. Jeugdbonden 1 een propaganda-avond ge organiseerd in de kerk te Wieringerwerf, waar o.a. Ds. Homburg van Urk als spre ker hoopt op te treden. Het Zaterdag eerste herstel de zich van de vorige week geleden nederlaag, door Vro- ne Z 1, in eigen home nog wel, met korfbalcijfers 12-3 te verslaan. De voorhoede had er danig zin in. Moge het herstel blijvend zijn. Het tweede bieef ongesla gen, door HCSV 3 m Midden meer met 4-1 te verslaan en met een goed doelgemiddelde gaan Doornbos en zijn man nen thans aan het hoofd van de ranglijst. Ook de adspiranten deden het weer uitstekend en zowel A, als B, bleef ongeslagen. De A-adspiranten deden het met grote cijfers 5-1 te gen Callantsoog a, terwijl de B-tjes thuis tegen BKC c ge lijk wisten te spelen 3-3, A heeft thans 4 punten uit 3 wedstrijden en B 3 punten uit 2 wedstrijden. Topscorer in B is Marinus Venema, die tegen BKC alle 3 Flevo doel punten scoorde. Het Zondag eerste hand haafde haar ongeslagen re cord, door met een 8-3 over winning uit Den Oever huis waarts te keren. Tot 25 minuten voor 't ein de stond het nog 3-3, toen ging de voorhoede, onder aan voering van J. Schoneveld pas werkelijk „aanvallen." Het resultaat was, dat er nog 5 doelpunten gescoord werden. En nu a.s. Zondag wordt le W.werf de grote strijd in de afdeling gespeeld, Flevo 1 - Schagen 3. Schagen is even eens één der koplopers, en als Flevo er in slaagt, ook dit elftal te slaan, wordt de kans op een kampioenschap mooier dan ooit. Maar wij ver onderstellen, dat de Schage- nezen zich niet zonder meer gewonnen zullen geven, dus verwachten wij een zware strijd. De Fldvo-aanhang ziet' met spanning deze wedstrijd tegemoet Het Zondag tweede verloor wederom, thans met 4-1 van Con Zelo 3 en op eigen ter-: rein nog wel. Sinds een drie-I tal spelers in militaire dienst' zijn, wil het met dit elftal niet meer vlotten. Het was een goed week end, waarin de Flevo elftallen 9 punten uit 6 wedstrijden wis ten te behalen, 33 doelpunten scoorden en er 13 in eigen doel zagen verdwijnen. WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN 1 Donker Noord-Holland. De storing bij het P.E.N.- bedrijf te Alkmaar had tot gevolg dat de kop van Nrd. Holland Zondagavond plot seling stroomloos werd. Dank zij de door 't P.E.N. genomen maatregelen duur de dit ongerief slechts kort. Loop der bevolking. Vanaf 25 Augustus. Ingekomen Petrus Haak man, van Barsingerhorn n. noodwoning 4, Lutje Kol- horn Jacob Wolters, van Wieringen naar Scheipenbol- j weg F 28 Dirk de Jong, van Ned. Oost Indië naar Brink 57 Aart Biesheuvel en ge- zin van Hoogwoud naar Tus- senweg H 41 Jan Wurkuni met gezin van Twisk, naar Nieuwesluizerweg B 22 Ger- •rit Pieter van 't Riet, van Broek op Langedijk naar Brugstraat 33 Petrus Anto- niusTeunisse met gezin van Abbekerk naar Koggenrand- weg D 99 Hendrik van Bo- aegom met gezin van Wie- ringen naar KlieverwegF 11; Theophiel Adolf Temmer man met gezin van Schagen naar Havenstraat 22, Corne- lis Antonius Heestermans, met gezin, van Medemblik naar Medemblikkerweg K 71; Filippus Sneep, met gezin, van Hoogkarspel naar Ha venstraat 17 Cornelis Kar man met gezin van Bergen N.H. naar Havenstraat 19 Willen Boltendal met gezin van Abbekerk naar Koggen- randweg D 99 Pieternella Jozina Polderman met ge zin van Nieuwe Niedorp naar Havenstraat 24Cornelis Van Wijck. met gezin van Nieuwe Niedorp naar Oude- landerweg D-63 II; Elimarc Charles Theophiel Buijsse, met gezin van Midwoud naar Tussenweg H 41 Harm de Gorter, met gezin van Wie- ringerwaard naar Nieuwe sluizerweg B 31 Henderikus Nij lunsing met gezin van Hoogkerk naar Schelpenbol- weg E 39 Marie Nellie La- keman van Akersloot, naar Ulkeweg B 45 Frederik Boerhave met gezin van Heerhugowaard naar Sloot weg B 116 Aren Boerha ven van Heerhugowaard n. Slootweg G 116 Cornelis de Ruijter, met gezin van Bar- singerhom naar Groetweg C 5b Leendert de Wit, met gezin van Medemblik naar Havenstraat 11 Sietze Wol ters met gezin van Barsin gerhorn naar Havenstraat 13 Jan Hanse met gezin van Barsingerhorn naar Ha venstraat 10 Jan Wieben- j ga, van Abbekerk naar Oude- landerweg D 73 Douwe de Leeuw met gezin van Opper does naar Oudelanderweg B 73 Jitske Boomsma van Menaldumadeel naar Brug straat 1 Maa-rtje van der Meij, van Menaldumadeel n. Brugstraat 1 Maaike Ytsma van^ Groningen naar Scha- gerweg B 98 Emma Maria Mom van Hoofdplaat naar Nieuw Almersdorperweg C 45 Albertus de Longte met gezin van Terneuzen in een woonwagen staande bij kamp „DeTerp" Sijmon Lauten- bach met gezin van Nieuwe Niedorp naar Havenstraat 8; Jan Arend Gerritsen met gezin van Wieringen naar Fazantstraat 11 Dirk Wil lem Nicolai van Nieuwe Nie dorp naar Brugstraat 44 Johanna Raven van Nieuwe Niedorp naar Brugstraat 44; Johannes Wiersma van Gro ningen naar Oosterterpweg I M la Antonia Cornelia Ma- j ria Geers, van Made en Drimmelen naar Wagenpad j K 97 Willem Jan Groene- 1 velt met gezin van Abbekerk naar Kerkstraat 1, Sloot- i dorp; Hidde Koopmans met i gezin van Koog aan de Zaan I naar Kruisstraat 6 Jacobus j Cornelis Wieviet-, met gezin van Wissekerke 103, naar Havenstraat 14 Jan Willem Luijben van Teteringen naar j Nieuwesluizerweg A 17 Pru dent Achil Sturm met gezin van Sijbekarspel naar Tus senweg H 26 Karsien Krui- i ze met gezin van Abbekerk naar Havenstraat 6 Libbe van Dijk met gezin van Wie- ringerwaard naar Kerkstraat 15, Slootdorp Hendericus Geusebroek van St. Michiels gestel naar Raadhuisstraat 20 Martha Margareta Bea- trx Nipshagen, van Bergen NH. naar Torenstraat 15 Martha Margaretha Nips hagen van Bergen N.H. naar Torenstraat 15 Alida Jozi na Elisabeth den Engelsen van Abbekerk naar Schager- weg B 94 Divera J. van Bergen N.H. naar Wester- terpweg F 74 Pieter Dan- kert van Leeuwarderadeel naar Klieverweg j 8 Corne lia C. A. Verschueren van Baarle-Nassau naar Nieuwe sluizerweg A 17 Johanna Hendrika Maria Besseling, van Den Helder naar Brug straat 1. De Heren winnen met 140. Het was j.1. Zondag een goede dag voor de dames en 1 heren van V. en V., want d| punten kwamen weer op Slootdorp De Heren speelden in Haarlem tegen B.G.V (Bloe- mendaalj en wonnen met niet minder dan 140. Al direct na de uitgooi nam V. en V. de leiding door goed samenspel met de halfspelers wist Versluis spoedig te doelpunten. Alras bleek dat V. en V. aanmer- kelijk sterker was, zodat de tegenpartij geen kans kreeg een behoorlijk schot op het heiligdom van Struik te los- sen.Dit was mede te danken aan het goed samenspelen der verdediging. Een druile- rige motregen, aie tijdens de wedstrijd viel, met als j gevolg een glad terrein en een gladde bal, werkte er niet toe mee het spelpeil te verhogen. De rust ging in met een 60 voorsprong voor V. en V. Na de thee (die de spelers zelf moesten betalen kwam er weinig verandering in het i spelV. en V. was steeds in de aanval, zodat de tegen partij er moedeloos onder werd. Nog 8 maal werd het doel doorboord, zodat het einde kwam met een 140 overwinning. Een spannende partij was het niet, maar als oefening had deze wedstrijd zijn bete kenis, daar de spelers eens iets anders konden proberen, wat dan ook gedaan werd. De ervaringen, hierdoor op gedaan. zullen hun ten goede komen in de komende wedstrijden, b.v. tegen To- negido II. Die zal de over winning wel niet cadeau ge ven. Dus heren, zet U bij voorbaat maar schrap De „famkes" wonnen met 30 van Wiron II. Waar moet dat heen, da mes 2 Kampioenen dit jaar? Maar zover zijn wij nog niet. Ook tijdens deze wedstrijd, die in Slootdorp gehouden werd. regende het. Ook hier was het terrein spiegelglad, wat het spel niet ten goedé kwam. Vooral was dit een handicap voor de Wiron- dames, die een beter terrein gewoon zijn. Over het geheel genomen, waren het de V. en V.-dames die de toon aangaven. De rust ging in met een 10 voorsprong voor V. en V. Na de hervatting vertoon de het spel hetzelfde beeld, alleende sporttenu's werden al zwarter De V. en V.-dames wisten hun voor sprong tot 30 te vergroten. Een mooi succes, dames De leiding was bij de Heer Molenkamp in goede handen. Jammer is het, dat er nog steeds dames zijn die haar tong tijdens de wedstrijd te veel gebruiken en dat er nog zijn die te laat komen. Een en ander mag niet voorko men, dames. Het geheel wofdt goed, dus laten we ook met deze verkeerde ge woonten breken. actie. In 1946 verzond de NIWH» Kerstpakketten naar de mi litairen overzee. Dat was d« eerste actie. Zij werd spoe dig gevolgd door meerdere Er kwam een cantinewagen- actie, een radio-actie, eer radio hospitaal-actie, maai de Kerstpakkettenactie if een, nu reeds voor de derde maal. terugkerende campag ne. Want ook dit jaar zuller de NIWIN - Kerstpakketter kerstvreugde brengen ondei de tropenzon. De inhoud van het Kerst pakket bestaat uit vijftig cigaretten, een blik stroop wafels, een blik kaas, een blik roggebrood, een rol pe permunt, honderd gram ver snaperingen, een potlood, een Kerstgroet, een zakagen da 1949 en gevarieerd een foto-album, een foto-kalen der of een caricaturenboekje. De NIWIN organiseert deze actie in samenwerking met de Band Nederland - Indië, het Protestants Interkerke lijk Thuisfront, het Katho liek Thuisfront, de U.V.V. de Nederlandse vrouwenor ganisaties en alle in de NIWIN samenwerkende Ne derlandse organisaties op verschillende gebieden. E- venals verleden jaar zal liet niet mogelijk zijn, ae Kerst pakketten aan een bepaalde persoon in Indonesië te adresseren door dit te doen zou het kunnen voorkomen, dat een militair met veel fa milie meerdere en een mili tair zonder verwanten in Nederland geen pakket zou krijgen. En dat mag niet voorkomen, want het Kerst pakket is een geschenk van het. gehele Nederlandse volk. Alle militairen ontvangen het ook de Wieringse en W.meer jongens evenals de planters en andere bur ger-pioniers die daarvoor in aanmerking komen. De etiketten, waarvan de verkoop loopt tot 31 October kosten vijf gulden. Omdat helaas het geld duur is. bestaat de mogelijkheid, samen met vrienden en be kenden een pakket te zen den, doordat de etiketten verdeeld zijn in twee cou pons van f 2.50. In Den Oe ver gijn de etiketten ver krijgbaar bij de Heer D. Stee man, Rofstraat 9 en voor de W.-meer bij het plaatselijk Niwin-Comité. De derde grote Kerstpak kettenactie van de NIWIN „draait." Binnen enkele we ken moet een millioen gul den bijeen worden gebracht. En aJs ieder zijn steentje daartoe bijdraagt iedere gift is welkom zal dat millioen er komen. Want geheel Nederland zal tonen, dat het ernst maakt met de leus Oké, wij leven mee, met de jongens overzee GEVRAAGD EEN NET MEISJE bij A. J. SWAERTS, Stroe 44, Wieringen. MOTORRIJWIEL, Wieringermeerruiters. De demonstratie te Slootdorp /-«r\ Na een rondgang door het| GEVRAAGD dorp. voorafgegaan door drie trompetters, hebben j.1. Zater dagmiddag de W.meerruiters TRACTORCHAUFFEURl een demonstratie gegeven in het Bos te Slootdorp. op Johndeere - trekker. De 23 ruiters gaven op di- Oosterterpweg J 17, W.werf. verse wijze blijk van hun vaar digheid, en vooral de nummers ,.de molen", „spiraal" en ,,ser npp JfnQp petine" verdienden de bijzon- *-* dere aandacht. De demonstratie eindigde metj een galop. B.S.A., 250 C.C. Z.k. Het herhaalde applaus van m nQ het publiek bewees dat een qlnntrinr en ander zeer gewaardeerd, werd. i Jammer, dat er niet meer- deren opgekomen waren om MEISJE GEVRAAGD de verrichtingen der ruiters in ogenschouw te nemen. I v.d.e.n. in klem gezm in de Zaterdag 16 October, n.m. Wieringermeer. 2.30: uur. zal een demonstra Brieven onder no. 80 aan tie gehouden worden le Wie- Boskers Bookh. H.-hoef. ringerwerf, terrein Raadhuis- straat, en op Zaterdag 23 Oc tober, n.m. 2.30 uur. te Midden KOOP meer, op het terrein vóór de Ww:2hoVpaenn,DdratHv0etnradeeze BESTE KALFVAARS gelegenheid zullen aangrijpen bij H. V. BIELERT, cm de ruiters in actie te zienlj Venneweg 1, Wieringen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3