WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? Zeer goede berichten betreffende de Ned. Indië afd. ringen. Band Wie- Nieuws van O.K.K. Op 16 en 17 Oct. zal de Bij onze penningmeester, de Heer de Jager zijn de on derstaande bedragen in grote dank binnengekomen Van Fam. Kok-de Vries van 'een verlovingsfeest f 16.25 Rita Smit trouw feest f 14.62 Fam. de Jongh 25-jarig Huwelijksfeest f 5.11 Fam. Doves-Bakker Huwelijksfeest f 8.60 Fam. Wagemaker - Smit 25-jarig Huwelijksfeest f 44 Fam. D. Tijsen 12y2-jarig Huwe lijksfeest f 13.25 Fam. He gemanLont, trouwfeest en 25-jarig Huwelijksfeest f 18.36 en als klap op de vuurpijl van de Motorvissers- Vereniging een schrijven dat deze vereniging is opgeheven en dat de overgebleven kas gelden, zijnde f 90.aan de Band zijn geschonken. Was getekend door de Heren Ruitenburg, Engel en Bakker. Al deze goede gevers onze hartelijke dank. Namens leden en Bestuur, Band Ned. Indië. Wieringen, Oct. 1948. NED. HERV. GEM. Woensdagavond 13 Oct. 8 uur Zusterkring Ooster- land. Schelvis en Kabeljauw. Gekookt, gestoofd, gebak ken (als Uw voorraadje bo ter of olie dat tenminste toestaat) zo kunt U gere geld kabeljauw of schelvis Wiron 1 verletten op Uw tafel brengen, zonder muziekver. „Oefening Kweekt week legen SRC 1 speelde,1 dat het verveelt Kunst" deel nemen aan het zc slecht speelde ze nu tegen Uw huidig vleesrantsoen Wiron - Nieuws. Zo goed Emigratie naar Argentinië. grote toneelconcours te Den Oever. O.K.K. zal als eerste deel nemer dit concours inleiden met het prachtige toneelstuk „Levensschaduwen". Een week later, dus op 23 en 24 Oct. zal O.K.K. dit zelfde stuk opvoeren voor hare leden en donateurs in de concertzaal „Concordia" te H.-hoef. Men vérzuime vooral niet deze mooie uitvoeringen in j Conccrdia bij te wonen. De- gene, die nog geen lid zijn, kunnen zich laten inschrij-I ven bij de secretaresse van j O.K.K. mej. Kr. Koorn of bij Concordia. Dirkshom laafc daartoe zeker ruimte Wiron was meteen in de' genoeg en waarom zou vis aanval; de Keeper van Dirks-: onderdoen voor vlees en met hoin werd even aan de tand even vaak de maaltijd sma- gevoeld, maar die bleek het keiijker en voedzamer ma- vak te verstaan. Langzamerhand' nam Dirks- I horn het spel in handen, Wi-, ron speelde te zwak. er werd slecht geplaatst, men kon zien dat men Zondag 1.1, boven z'n krachten had gespeeld. Het duurde dan ook niet lang of <?e linksbuiten van Dirk.c^ horn wist zijn club met ken U kunt ze ook verwer ken tot lekkere schotels met najaarsgroenten (zoals spi nazie, andijvie, worteltjes, bieten) en er koude sla's, ragoêt, gevulde pannekoek jes of visgehakt van maken. Met wat fantasie zou een huisvrouw wel voor iedere dag van het jaar een visva- riatie kunnen bedenken Wiron be°int u *n ieder geval eens, met Uw gezin tenminste een kansen, maai per we8k deze smake. schot - JIU JITSU SPORTSCHOOL J. KUILMAN. Het ligt in de bedoeling van de Heer J. Kuilman te Hippolytushoef een afde ling op te richten van zijn Sportschool in Jiu-Jitsu, Judoboksen en Dames Acro batiek. Jiu-Jitsu is de prachtige sport van zelfverdediging en ontwikkeling van het li chaam. Deze sport heeft de laatste jaren een grote vlucht genomen in Neder land. De heer Kuilman bezit het Rijksdiploma. Om nu de bewoners van Wieringen in kennis te bren gen met deze mooie sport wordt a.s. Zaterdag 16 Oct. in zaal Concordia een grote demonstratie gegeven, waar in Jiu-Jitsu, Judo en Dames- Acrobatiek wordt beoefend door bekende cracks op dit gebied. Hieraan werken ook dames en meisjes en jon gens van 10—14 jaar mede. Als ontspanning geeft de hee-r Kuilman een groot sporthal na. Het beloofd een interes sante avond te worden. Zie adv. in dit nummer. VOLKSDANSCURSUS TE HIPPOLYTUSHOEF. Even als vorig jaar zal weer een aanvang worden gemaakt met de „Volksdans- cursus" en wel op Zaterdag Zie verder advertentie. Aan alle Wieringer inwoners. De actie van de Band Ned. Indië afd. Wierin gen om alle Wiermger jon gens in Indië een Kerstpak ket te zenden is zeer goed geslaagd. Wij twijfelen lijke vis voor te zetten Recepten voor 4 personen. Gestoofde Scheilvis of Kabeljauw. De vis, indien nodig, in mo ten snijden, deze op ver- mooi, strak schot de te geven. Wel kreeg nog een paar goede maar de voorhoede was loos. Na de rust kreeg Wiron enigszins windvoordeel, ook dit baatte niet. Wiron had zijn „of-cJay."' Toen na twintig minuten Dirkshom zijn voorsprong ver schillende plaatsen inkerven grootte, was het gedaan. Dirks en ze zouten, horn gaf geheel de toon aan. De vis in een vuurvast Kort voor het einde, maak schaaltje of pannetje leggen, te de midvoor van Dirkshom wat wate-r toevoegen en er 3-C van. j daarna een klontje boter of utta He', was een opluchting margarine. Het schaaltje of niet aan of* alle jongens zul- voor publiek en spelers, toen pannetje met een deksel len weer een goed° pakketscheidsrechter Helder, die| sluiten, op een laag vuur ontvangen. izcer 2°ed leidd'e, het einde plaatsen en de vis zo circa Doch geachte lezers en i fj°°t. lezeressen, onze jongens ont- on 2 - Geel Zwart- 2 vangen ook een Kerstpakketheel Zwart 3 - Wiron 3 van de Niwin, zeker een dat1 Djrkshorn a - Wiron a er wezen mag. Voor deze bon b - Kaagvogels b pakketten worden de gelden Wiron c - Flevo bijeengebracht door het ge- De stand in 2 C Mooie kansen voor veehoudersgezinnen, melkknechts e.a. Een nieuwe mogelijkheid is geschapen voor energieke leden onzer landbouwende I bevolking, die het hier te eng wordt en die hier niet voldoende toekomstmoge- lij kheden zien, zij het vogf zichzelf, of voor hun kinde ren. Na do oorlog was „emi gratie" - oor de boei* vrijwel gaan betekenen „naar Cana da gaan." Thans echter komt ook Argentinië aan bod. Wat toch is het geval De Stichting Landverhuizing Nederland heeft in Argenti nië belangstelling weten te wekken voor d,/ kwaliteiten van onze boeren, hun vak kennis, ijver en betrouw baarheid. Bovendien heeft zij haar vertegenwoordiging daar uitgebreid en is nu in staat honderden gezinnen en ook ongehuwden te plaat sen. Voorlopig voornamelijk veehour. rzgezinnen, ook ge- l zinnen uit het gemengd be- drijf, voorts een aantal on- I gehuwde melkers-veeverzor gers. De gezinnen moeten liefst een paar zoons omvat ten die al de leeftijd hebben mee te wecken gezinnen met alleen een aantal kleine hele Nederlandse volk. Nu komt het mij billijk vocc dat ook wij op Wieringen ons steentje daaraan bijdragen. Etiketten voor een Niwin- kerstpakket kunt U bekomen bij ondergetekende. Zij die dit werk inderdaad willen steunen kunnen zich even eens bij mij vervoegen. Nog enkele krachten zijn zeer welkom. Moge Wieringen achter blijven. niet ten SRC Callantsoog Dirkshom Hollandia T Tex. Boys Hugo Boys Con Zelo Kolp. Boys Wiron Petten 7 7 6 5 4 4 4 5 3 5 2 25 minuten laten stoven. 0-41 Daarna de vis uit het 1-11 vocht nemen en dit met wat 0-3 aangemengd aardappelmeel 6-0 binden. Deze saus over de 1-0 vis gieten en er wat fijnge- I hakte peterselie overheen 16_ 7 strooien. 11- 8 13- 6 Te koop wegens plaatsge- 14- 8 fcrejc Oud-Holl. Ameuble- 10- 8 mentje, een beste Cocosmat, 11-10 Electr. Kookplaat met pan 5- 9 6-13 8-11 6-17 Namens de Niwin, D. STEENMAN, Hofstraat 9, Den Oever. POLITIE Verloten: een gouden das speld en een zwart leren za- deldekje; een sjaal. Inl. bij de Gem.-Bode. nen, (merk Siemens), prach tig Theeservies met bijp. melkstel, moderne Kamer- spiegel, 2 Schilderstukken op doek, zonder lijst-, zwaar eiken Salontafel, Electr. Theelichtje, mooi nikkel, 2 rol Vloerzeil. Westerlanderlaan No. i, De Haukes. Consumentencrediet. Waardebonnen aangewezen. Van het voorschotboekje, dat destijds aan consumen- tencredietnemers is uitge mikt, zijn de waardebonnen nos. 02. 03, 04, 05, 06, 09 16 Oct. in het Eigen Gebouw,10, 13, 14, 15, 17, 18, 21, 22 onder de eminente leiding! en 23 geldig geworden. Bo- van de heer A. v.d. Kwast. vendien zijn met ingang October geldig Naar wij hopen en ver wachten zal ook hier weer grote belangstelling bestaan, zowel bij jongeren als ou deren. Degene die zich hiervoor interesseren komen dus. Zie verder adv. in dit 110. BENOEMD. De Heer A. v. d. Horst, Voorganger der Herv. Evan gelisatie te Den Oever, is benoemd tot Voorganger der Herv. Evangelisatie te Nieu- we-Schans (Gron.) Visafslag Den Oever. Aanvoer en prijzen van IJselmeervis, periode 27 Sept. 2 October 1948 61026 p. paling f 3.60—2.05; 387 p. Snoekbaars f 0.70— 0.60 11970 p. Bot 0.40. van 1 october geldig ver klaard de nieuwe ongenum merde waardebonnen var het consumentencrediet. De ze werden aan de credietne- mers tegen inlevering van hun voorschotboekje ver strekt. Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 10 Oct. 1948 gespeelde wedstrij den Succes 1—B.K.C. 1 1—1 Schagen 2Succes 2 1—1 Petten 2Succes 4 11 Succes 5B.K.C. 4 12 Alcm. ASucces A 50 B.K.C. CSucces B 12 B.K.C. DSucces C 41 kwam de gelijkmaker toen de S.-achterhoede bleef staan voor vermeend buiten spel Beide keepers moesten hun talenten nog wel eens tonen bij verre schoten, maar tot doelpunten kwam het niet meer, daar de beide achterhoeden, verreweg het sterkste deel bij beide ploe gen, geregeld wisten op te ruimen. Scheidsrechter Wit leidde streng en correct. Succes 2, wist eindelijk het eerste puntje in de wacht te slepen door een verdienste lijk gelijk spel tegen Scha gen 2. Slechts door middel van een strafschop wist Schagen de gelijkmaker te 1 WIERINGERMEER DOET GOED VOORBEELD GOED VOLGEN Op een Vrijdagavond door de familie Pol, gevierde brui-j loft in Hotel Smit te Midden- meer, werd niet alleen gegeten en gedronken en feestgevierd,! I maar tevens onder de brui- i loftsgasten gecollecteerd voor de NIWIN. Wie volgt TETMAN DE VRIES KOMT! Yn in Freedtojoun halden gearkomste fen „It Nye Lan" is bisluten om foar dit winter skoft it fornneamde selskip „Tu.man de Vries" komme (o litten mei it stik „Contrasten/ I De tasizzing is dien op Ton gersdei 11 Novimber oanstean- de. It is to forwachtsjen det I d'r eten mear bilangstelling 1 wéze scil as op 'e lede-gear- i komste. kinderen zijn minder gewild. Geboden wordt of vrij wo nen en kost met een behoor lijk salaris, of vrij wonen plus een percentage (b.v. 30%) van de bruto melkop- brengst. Bovendien desge wenst een stuk grond om eigen groente en aardappe len te telen en kleinvee te houden. De Nederlanders, althans de gezinnen, krijgen meestal direct een met die van be drijfsleider vergelijkbare po sitie. Zij komen n.1. in dienst van rijke grondeigenaren, die een of meer bedrijven hebben waarvan zij de ex ploitatie willen intensiveren en verbeteren. Een pracht kans voor wie vooruit wil komen in het buitenland, of zijn zoons op den duur ais zelfstandige landbouwers wil zien. Ook voor bekv/ame bloem bollenkwekers die op con tractbasis willen werken is er gelegenheid geplaatst te worden. Men moet zijn reis kunnen betalenmedenemen hoeft (en ook mag) men slechts huisraad en een paar hon derd gulden por persoon. Het vertrek is afhankelijk van de scheepsgelegenheid, die nog beperkt is. Voor nadere inlichtingen moet men zich wenden tot de Stichting Landverhuizing Nederland, Lange Voorhout 20, 's-Gravenhage. Wieringermeemiiters. Demonstratie te W.Werf Zaterdag a.s., om 14.30 uur, zullen de „Wieringermeer- ruilers" te W.Werf een de monstratie geven op het ter rein Raadhuisstraat. We verwachten dat velen deze gelegenheid zullen be nutten om opnieuw kennis te nemen van d'e prestaties van ons ruitercorps. Medemblik. M.F.C. S. E. W. Ten aanschouwe van een groot aantal belangstellen den en onder zeer gunstige weersomstandigheden heeft het eerste treffen tussen Succes 1 en B.K.C. 1 plaats gevonden. En evenals bij vorige ontmoetingen hebben forceren, alle 22 spelers zich weer tot Succes 4 wist het tegen het uiterste gegeven om de Petten 2, ondanks een voor:- S volle buit binnen te halen. I durende veldmeerderheid, i Het is echter bij een punten- i niet verder te brengen dan I verdeling gebleven, waarme- een gelijk spel, wat ons van de naar onze mening iedere Paarlberg c.s. een beetje te- C e». ïetnemers, die nog pioeg precies kreeg wat haar 8envalt. geen nieuwe waardebonnen toekwam. Succes startte met Succes 5 he* ander" ontvingen, zullen dezer da-het windvoordeel. De eerste maal niet tot een overwin- gen van de distnctsraad i aanvanen waren voor B.K C. ninS te brengen en verloor het nippertje van voor het Consumentencre- ^e^hter "gè'èn'gêvaarVpV-°P diet een oproep ontvangen hun voorschotboekje togen nieuwe waardebonnen te ko men omwisselen. Uit het voorschotboekje zullen geen bonnen meer worden aan gewezen. Men dient dit en eventuele losse waardebon nen echter zorgvuldig te be waren, daar anders geen f 0.73— nieuwe waardebonnen wor- i den verstrekt. Dinsdag 12 October bespreking met Slagers- en Bakkers gezellen in Eigen Gebouw H.-hoef. 14 October aanvang Toneelconcours in Hotel Smit. 14 October Bijeenkomst Fryske Krite in zaal S. Halfweeg. 16 October aanvang Volksdanscursus in Eigen Gebouw te Hippolytushoef. 16 October Jiu - Jitsu - Demonstratie in zaal Concordia te Hippolytushoef. Vrijdag 22 Oct. Jiu Jitsu lessen in Gym.lokaal te H.-hoef. verden. Geleidelijk aan kwam Succes echter iets in de meerderheid, zonder dat men zich echter serieuze kansen wist te scheppen. Ongeveer 5 minuten voor de rust kwam uit een ongevaar lijke S.-aanval de bal bij de Schipper terecht. De toege lopen den Hollander belem merde hem bij het uittrap pen en via deze speler be landde de bal in het B.-doel, waarmede S. goedkoop de leiding verkreeg. Onmiddel lijk daarop forceerde S. een corner, welke geen verder resultaat opleverde. Na de rust waren de bordjes ver hangen en zetten de bezoe- 1 kers er alles op om de ach- 1 terstand in te lopen. Voorlo pig wist S. echter stand te houden. Al ontstonden er anders wel een paar hache lijke momenten voor haar doel, daar Rotgans bij tijd en wijle niet zo zeker optrad als wij van hem gewend zijn. Na 20 minuten spelen B.K.C. 4. De A.-adspiranten verloren overeenkomstig de verwach tingen van Alcmaria A. ter wijl Succes B met 21 van B.K.C. c won. De Succes-hope verloor kansloos van B.K.C. d nog wel met 41. Op Woensdag weer trai nen, alle spelers present. Uitslagen 3e Klasse A Succes BKC 11 ZilvermeeuwenADO 10 WEVitesse 21 BeverwijkKW 31 Alw. ForwardHelder 21 De stand is als volgt Zilvermeeuwen 5 8 12— 6 WE 4 6 7— 5 ADO 5 6 10— 5 Vitesse 5 6 7— 4 KW 4 5 8— 6 Alw. Forward 4 4 8— 8 Beverwijk 4 4 7— 7 BKC 5 4 4— 9 Succes 5 3 3— 8 Helder 5 0 6—13 Verschuiving leeftijds groepen bij uitreiking nieuwe distributie kaarten. Bij de uitreiking van de kaarten 901 voor voedings middelen, welke op 19 De cember a.s. in gebruik genomen i zullen worden en welke uit reiking in het tijdvak van 25 1 October - 18 December plaats heeft, zullen de leeftijdsgroe pen wederom 1 jaar worden opgeschoven. De uitreiking za' als volgt geschieden A-kaarten aan personen, ge boren in 1928 en eerder B-kaarten aan personen, ge boren in 1929 tm 1934 C-kaarten aan personen, ge boren in 1935 tm 1944 D-kaarten aan personen, ge boren in 1945 tm 1947 E-kaarten aan personen, ge boren in 1948 en later. Deze indeling blijft geduren de het gehele jaar 1949 ge handhaafd. Tegelijk met de bovenge noemde bonkaarten, zullen' weer tabaks- en versnaperin gen-kaarten worden uitgereikt. Hierbij zal echter geen keuze meer mogelijk zijn. Alle mannelijke personen, geboren in 1931 en eerder, ontvangen een tabakskaart Alle personen, geboren in 1932 en later, ontvangen een versnaperingenkaart. Aan alle vrouwelijke perso nen, geboren in 1931 en eer- ó'er, zal een ..diversen" kaart worden uitgereikt. Op deze „diversen" kaarten zullen t.z.É bonnen worden aangewezen voor het betrek ken van tabaks-artikelen of versnaperingen. Te zijner tijd zal nog een nadere mededeling verschijnen (omtrent de mogelijkheid van ruiling der aan mannen uitge reikte tabakskaarten. De geel-zwarten zetten hun overwinningenreeks voort- en spanden Zondag S.E.W. voor hun zegewagen in een wederzijds sportief gespeelde partij voetbal, die onder het bijna zomerse Octoberzonnetje alles bood wat een wedstrijd maar aan trekkelijk kan maken. Direct na de aftrap zetten beide ploegen goede aanval len op en het is de thuis club, die de eerste vruchten" plukt wanneer haar links buiten een goed aangegeven bal om twee S.E.W.-ers heen speelt en onhoudbaar in schiet. De gasten spelen een goede partij en ondernemen ver schillende goede aanvallen zonder daarbij evenwel de in uitstekende vorm zijnde M.F.C.-keeper te kunnen passeren. De rust gaat dan ook in met 10. De tweede speelhelft is amper 10 minuten oud als de geel-zwarte linksbuiten uit moeilijke positie voor de tweede maal zijn club een doelpunt bezorgt. S.E.W. zet nu een verwoed offensief in en na 20 minu ten spelen weet zij de ach terstand tot 21 te redu- céren. De vreugde in het S.E.W. - kamp is van korte duur, want van uit het midden van het veld ziet de M.F.C.- midvoor kans de doelman der gasten met een boogbal het nakijken te geven, 3-1. Van weerskanten wordt nu nog menig goede aanval opgezet, doch de stand blijft onveranderd. Als de uitstekend leidende scheidsrechter Pilippie dan ook het einde fluit, heeft M.F.C. haar 5e wedstrijd in deze ^competitie verdiend gewonnen. Ze gaat in haar afdeling fier aan de kop. MFC 5 10 13— 5 Strandvogels 4 8 146 St. Victor KGB SEW Valken HOSV RKDVO Winkel Berkhout 9— 5 10— 4 8— 6 3— 3 11—11 2— 6 5—10 5—19

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 2