WIERINGERMEER NIEUWS BEKENDMAKING KUNSTMATIGE BEVRUCHTING. NOODSLACHTPLAATS HIPPOLYTUSHOEF BEST KOEVLEES Toneelconcours W.K.T. Donderdag 18 Nov. a.s. komt de Kon. Toneelveren. ,,Jan van Beers" uit Amsterdam1 «aar Middenmeer om mee te dingen naar de vele prijzen,1 die op het WKT-Concours te behalen zijn. „Jan van Beers" komt dus in haar „gouden jubileum-1 jaar" naar de Wieringermeer en op het programma staat de bekende klucht van Han de Wilde „Muggen om de Kaars, j De regie dezer vereniging is na de bevrijding in handen van Erris Nieuwkerk, maar we vinden het leuk in '26, '27 en '28 de naam van Jan HahnJ thans beter bekend als Peter Pech, aan te treffen, Deze Jan Hahn is dus begonnen bij een amateurtoneelvereniging, i In 1947 behaalde Jan van' Beers op het toneel-concours' van Molière te Utrecht thans' Horatio, eveneens uitkomend in Middenmeer1) de eerste prijs, terwijl de regieprijs sa-i men met Molière werd ge deeld. Donderdag 18 November kun nen de toneelliefhebbers de eerste vergelijking trekKen, na melijk tussen de reeds opge treden Haarlemse Vereniging D.I.U. en „Jan van Beers." Hoe deze vergelijking uit-' valt, durven we niet te voor spellen, maar we verwachten wederom een mooie avond. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de komen de advertenties. MIDDENMEER. Torenstraat gereed. Dezer dagen zijn de laatste huizen in de Torenstraat klaar gekomen voor de nieuwe be-, woners. Weer een straal, waar een1 gedeelte van de toestand van vóór de inundatie terugkeert. Ook vermoeden wij, dat de-! ze week enkele huizen in de Brugstraat klaar zullen zijn,1 zodat ook daar oude bewoners, kunnen terugkeren. Thans heeft men ook een begin gemaakt met het her stel en de uitbreiding van de trotttoirs in ons dorp, zodat de „baggerperiode" haar einde nadert. Proef belasting ,,Nohebo-proefstalzolders Op 2 Nov. werd op J 21 een proefbelasting uitgevoerd op een gedeelte „Nehebo'-stalzol- der, dat voor dit doel speci aal was vervaardigd. Er waren diverse leden van het technisch personeel van de Wederopbouw aanwezig. Naast belangstellenden van -de zijde van de fabrikant^ woon den ook vertegenwoordigers van het Bouwtoezicht van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag de proefnemingen bij. Het proefstuk voldeed niet in alle opzichten aan de ver wachtingen. OP DE VOORDRACHT. Uit 50 sollicitanten voor de functie van gemeente secretaris van Hoorn (vaca ture de Heer H. J. Room) is door B. en W. dier gemeen te de volgende aanbeveling opgemaakt 1. Mr. J. H. Peeman, Hoofdcommies ter secretarie te Heiloo 2. A. N. Nap. gemeente secretaris van Wieringer meer. Wieringermeerrulters. SINT NICOLAAS-AVOND. Sint Nicolaas, die vanze'f- sprekend een groot paarden liefhebber is, zond bericht aan het bestuur van de „Wierin- germeerruiters" dat hij gaarne Kennis wil maken met de rui ters in de W.-Meer, en ter ge legenheid van zijn verjaardag, ook aan hen geschenken wil uitreiken. Hij verzoekt daartoe de rui ters om 3 December a.s.. 's avonds 3 uur_ in Hotel Smit, aanwezig te willen zijn. Met blijdschap heeft het be stuur kennis genomen van dit vererend aanbod. en reeds worden maatregelen getroffen •m de goede Sint een waar dige ontvangst te bereiden. De Niwin - Avond op Vrijdag a.s. Een laatste herinnering. Er zijn nog kaarten be schikbaar voor deze avond, die voor ieder toegankelijk is. Een schitterend pro gramma wordt de bezoeker aangeboden. Nadat de uit Indonesië teruggekeerde jongens welkom zullen zijn geheten, zal de prachtige Niwin-film worden ver toond, waardoor men een goede indruk krijgt van de reis naar en het leven in Indonesië. Verder draait er een hu moristische film, terwijl de beroemde snelteke naar-clown Nicholls, die maandenlang voor „de jóngens overzee" optrad, ook zijn medewerking aan deze avond zal geven. Een speciale bus van de Fa. De Haan vertrekt om 7 uur vanaf het Ir. Smc- dingplein, te Wieringer- werf, via Slootdorp, naar Hotel Smit. Vertrek Sloot- dorp (Hotel „Lely") 7.10 u. Kosten f 0.60 per persoon. Men behoeft zich hiervoor niet vooraf op te geven. Toegangskaarten voor de samenkomst zijn verkrijg baar a f 0.60 bij de navol gende adressen Burge meester Loggers, Poststr. 12, Middenmeer H. de Graaf-Splinter. Ooster- terpweg K 6, W.werf J. v. d. Kooi, Verl. Slootweg 1, Slootdorp en F. v. Setten, Meeuwstraat 22, W.werf. Tevens kaarten te verkrij gen bij degenen die een Niwin - aanplakbiljet voor hun raam hebben, en in dien nog voorradig aan de zaal. JONGLISTO OOGSTTE VEEL SUCCES. Het is altijd zeer onaange naam als een voorstelling aan gekondigd tegen 8 uur, drie kwartier te laat begint. De bezoekers worden rumoe rig en ongeduldig, en men staal bij voorbaat sceptisch tegenover het gezelschap. Paul Ostra met zijn mede werkers wisten aan dit ge vaar niet te ontkomen, maar de verveling was gauw ver geten en zij brachten het pu bliek spoedig met hun vlot programma in een lachstem- ming. De grote man was niet Paul Ostra, maar Wouter De nijs, de helft van het bekende radio duo Beuker en Denijs, die met zijn prima piano pot pourri's, w.o. een parodie op het bekende schoolliedje „Drie Kleine Kleutertjes" een ware ovatie in ontvangst mocht ne men. Hettie Ruis, zuster van de bekende Cor Ruis, was koste lijk in haar lachliedje, terwijl Dick Ditmar meer meehuppel de, dan meespeelde. Ostra zelf kreeg vooral voor zijn „Drie maal drie is negen' en „Ik heb een Wapenbroe der" een verdiend open doek je. alhoewel wij hem soms „te lang" op het toneel zagen. Na de pauze trad 's werelds meest besproken telepaat Jonglisto voor het voetlicht. Hoe men over dit soort ar- tisten ock moge denken, het blijft iets, wat men telkens met verbluffing gadeslaat en aanhoort. Het opsporen van een ver borgen voorwerp, het gedach- tenlezen met indirect contact en het terugbrengen van voor werpen, alles werd, ondanks grote inspanning, feiloos ver richt, Een dankbaar publiek be loonde Jonglisto met een warm applaus en opmerkingen als „Hoe bestaat bet" waren niet van de lucht. Vermoedelijk komt hetzelfde gezelschap in de maand Ja nuari nog eens terug naar Middenmeer. Cok daa zal zaal, eveaale Zaterdag j.f.. wel waar goad bezet zij*. SPELDEPRIKKEN van Spatter Spotspiegel. Een handige minister. Hoe is het mogelijk, hoe is het mogelijk Daar hadden wij ons tóch nog vergist KLAPROOSDAG. Zaterdag 13 November 1948 is de Klaproosdag, met de col' lecte voor het geallieerde oor logsgraf. van ket Heemraadschap De Wieringermeer. AANBESTEDING BOERDERIJEN. Blijkens een advertentie in ons nummer van 30 Oct. j.1., Na de uiteenzetting van 1 zullen op Maandag 15 Novem- de regering op 27 October ber a.s. weer 24 boerderijen en het uitvoerig krantenar- voor herbouw worden aanbe- tikel op 28 October, hebben steed. wij geconfereerd. Wij, dar We zijn eens gaan informe-1 zijn: mijn Vrouw en ik. ren welke bedrijven thans een Eén gulden meer in de l „prijs in de wederopbouw- week Geen kleinigheid loterij hebben getrokken, en Het ging er nu om Of we geven hier gaarne door, wat die gulden geheel zouden men ons mededeelde, uitgeven of zonder varkens- Opgebouwd zullen worden vlees en roomboter 31 cent 24 boerderijen, waarvan alleen Oversparen. de fundering met de stalvloe- Aangezien de Ministei ren nog intact zijn. de prijzen van damesman- j}e geiijmde spanten voor tels, die zo om en nabij dei^eze gebouwen werden reeds f 200.- liggen niet in zijQ|in 1947 besteId en H^en thans berekening calculee-lde, be-jte D0etinchem op verzending ie sloten we die 31 cent te spa- wacbten. ren en vanaf deze week te voegen bij de f 50.- die mijn vrouw voor een mantel had klaar liggen. Ze kan dan na 10 jaartjes een mooie man tel kopen wanneer er ten minste geen „onvoorziene uitgaven" komen. We besloten een paar kou sen tot „safe" te bestem men, inplaats van deze tot Onvoorziene omstandigheden, j zoals b.v. een strenge winter, 1 voorbehouden, kunnen de pach: ters van deze bedrijven er re kening mede houden dat hun1 volgende oogst onder de' pannen" zal komen, daar hun1 boerderij, uitgezonderd dej woning, najaar 1949 weer ge heel klaar zal zijn. op de draad te verslijten, wat De t". herbouwen 24 boer-j WP ppwnnn ziin sinds er dcf''en zl'n de vol«£nde Dijkgraaf en Heemraden van het heemraadschap da Wieringermeer brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 1 DECEMBER a.s. een aanvang zal worde», gemaakt- MET HET DRIJVEN VAN SCHOUW. De bepalingen der Keur, welke hierop betrekking heb ben, luiden als volgt artikel 20 de sloten moeten zuiver worden gehouden van hinderlijke planten en andere veront reiniging artikel 21 de duikers in de sloten moeten worde» schoongemaakt ten genoegen van Dijkgraaf en Heemraden. Wieringerwerf, 10 November 1948. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, Ir. A. OVINGE, Dijkgraaf. Mr. Th. A. J. VOSTERS, Secretaris. we gewoon zijn sinds Nylons in de etalages liggen. Tot zover de conferentie. Na het lezen van de krant van 30 October hebben we L 9 aan de Oosterkwelweg J 4 en J 39 aan de Klievei- weg; J 25 aan de Frieseweg F 54 aan de Wierweg; G 36 aan de Dolfijnweg; G 52 aan uitgerekend dat we wekelijks dt Schagerweg; B 51 en B 59 aan de UlkewegC 30 en C 27 aan de AlkmaarsewegD 56 en D 58 aan de Oudelander- weg; H 10 aan de Westermid denmeerweg; K 53, K 54, K 67 en M 19 aan de Oostermidden meerweg; M 35 en M 40 aan de Zuiderdijkweg; K 83 aan de Medemblikkerweg en M 3, M 11 en M 13 aan de Scher- venweg. Dat deze boerderijen zo over de gehele polder ver- spieid liggen, is een gevolg van hel feit, dat in dit be stek alle grote boerderijen met gelijmde spanten, die ge heel verwc est werden, zijn houd bij de heffing van de j opgenomen loon- en inkomstenbelasting, j Uitgezonderd zijn de boerde Het wordt n.1. als een be- j rijen niet een ijzeren kap- zwaar gezien dat van de schuur c*n het verbrande oe- loontoeslag nog belasting drijf van pachter Moors, wordt gelieven, daardoor een van die ene gulden 28 cent belasting moeten betalen sic We hebben de spaarkous op non-actief gezet en de overblijvende 3 spaarcenten toch maar bestemd voor spek SPATTER. Spatter moest toch de Nylonkous maar weer opzoe ken want naar wij vernemen, wordt op het departement van Financiën een wetsont werp voorbereid tot verho ging van de aftrek wegens noodzakelijk levensonder Willen alle veehouders in de WIERINGERMEER, die belangstellen in K. I. het aantal koeien, die ze hiervoor denken beschikbaar te hebben vrijblijvend opgeven aan ondergetekende. De opgave hebben wij nodig om tot een kostenbereke ning te komen. Verder verwijzen wij naar de lezing, welke op 16 Nov. a.s. te Wieringen gehouden wordt. Aller medewerking wordt dringend verzocht door o.a. vóór of op Dinsdag op voor noemd verzoek te voldoen. Namens de Commissie, C. MONTSMA, Haukeshoef Slootdorp. deel van het verworvene weer verloren zou gaan. Door het thans te ver wachten wetsontwerp wordt aan dit bezwaar tegemoet gekomen. Niet alleen de loontrekkenden, maar ook de gepensionneerden en zelf standigen zullen er van pro fiteren. Red. U.N.E.S.C.O. HELPT DE WIERINGERMEER. Van de Canadese school jeugd ontving de U.L.O.- school een pakket diverse schoolbehoeften. Dit is een bewijs dat de kinderen onzer bevrijders zich inspannen voor het culturele herstel van ons land (Unesco is die afd. van de U.N.O. die het culturele herstel der getrof fen landen beoogt.) Een sympathieke geste. Ds. D. vd Wielen bedankt voor legerpredikant. Voor het beroep dat Ds. vd Wielen, Geref. Pred. te Mid denmeer, dezer dagen ontving via de Classis Enkhuizen, tot legerpredikant, heeft ZijnWel- eerw, gemeend te moeten be danken. Met grote vreugde werd van dit besluit kennis genomen door de Gemeente van Mid denmeer. MEISJE AANGEREDEN. Zaterdagmorgen liep het dochtertje van de Heer de: S|;uk in de „Flevo-bode", van Vos te Middenmeer achter13 Qct. waarin door de een passerende dorskas aan j voorzitter van de Alg. Amb- even daarna stak zij onver-' tenaarsbond betoogd werd, wachts de rijweg over en werd dat ieder zich als lid van een aangereden door een automo- bij het N.V.V. aangesloten fciiist. Met een verbrijzeld en- vakbond thliis kan voelen, keltje werd het meisje op ad- ongeacht zijn levensopvat- vies van Dr. A. P. Hoogka- ting. Spr. bestreed zijn me- mer naar het Ziekenhuis ver- ning, en wees er op. dat voerd. schrijver er naast is als hij Voor zover kwam vast ie spreekt van krachtverspillen staan, treft de automobilist in allerlei kleine bondjes, geen schuld; de remmen wer- want de Ned. Chr. Bond van den in orde bevonden. I Overheidspersoneel telt mo- De Rijkspolitie «akte pro- menteel 25.000 leden, ••«verbaal op. Iflerna volgde sluiting PROPAGANDA - AVOND CHR. NAT. VAKVERBOND. Donderdagavond j.1. werd in Hotel Smit te Middenmeer een propaganda-avond van de christelijke vakbeweging gehouden, welke georgani seerd was door de Medem- blikker Chr. Besturenbond. Na de gebruikelijke ope ning, gaf de voorzitter het woord aan de Heer Sikma, hoofdbestuurslid van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond. Deze wees op de grote veranderingen die te consta teren zijn in het leven van de arbeider voorheen en thans. Was de arbeider voorheen, een „loonsslaaf", thans hij iemand die zijn recht kan laten gelden. Maar nu dreigt er, aldus spr. weer een nieuw gevaar, n.1. dat de arbeider een staatsslaaf zal worden, zoals dat b.v. in Rusland het geval is. Hiertegen stel de spr. het ideaal van de arbeider als bedrijfsgenoot, en wees op hetgeen de Chr. vakbeweging gedaan heeft om de Chr. beginselen in het bedrijfsleven te doen door werken. Hierna werd gepauzeerd. Tevens werden enige aar dige films vertoond. Als tweede spreker kreeg de Heer P. Kapinga, voorz. van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel 't woord. Deze sprak naar aanlei ding van een ingezonden een 4-1 het Flevo Nieuws. Twee trotse records zijn dit week-end gebroken. Zowel het Zaterdag-tweede als de A-adspiranten wisten het niet tot een overwinning! te brengen. Het tweede verloor le| W.Werf van ccn har er concur renten Marken 2 met 2-3, thans 1 verliespunt min-j der heeft. We vernamen, dat aan voerder Doornbos niet mee-| gespeeld heeft. Vermoedelijk is dit één van de oorzaken der| nederlaag. De A-tjes verloren in rommelige wedstrijd met van W.-Waard A, dat in veld minder was, maar én hel geluk én de scheidsrech ter mee had. Bij deze wedstrijd kwam duidelijk naar voren, dat neu-| trale bondscheidsrechters, ook: bij jeugdwedstrijden, onont-J heerlijk zijn. De ,B-tjes deden het thuis' tegen BKC d uitstekend en; met de 2-0 overwinning was jeugleider Munter dik tevre den. De C-tjes maakten hun de buut in Schagen en hel was ééndeels teleurstellend, ander deels verheugend. Teleurstellend door de ver diende 3-1 nederlaag, verheu gend door de uitbreiding van de jeugdkern, Flevo 1 nam Zondag in Mid denmeer met Pelten 2 geen halve maatregelen en de 7-1 overwinning mag ruimschoots verdiend genoemd worden. Het was evenwel een ma tige wedstrijd met door de kou weinig belangstelling. De middenvoorplaats werd bezet door Jb. Bakker, die 2 goede doelpunten wist te sco ren. Achter werd vóór de xust enkele malen geblunderd, maar na de rust was de zaak hermetisch afgesloten. Doelman de Graaf had weer eens een rustige middag, en spil Schwegman kon het op het middenveld best af. Door deze overwijnning heeft Flevo 1 na het spelen van het halve aantal wedstrij den, een voorsprong genomen van 3 punten op haar mede concurrenten. Dit moet de spelers nog meer aansporen om zich tot, het uiterste te geven in de tweede competitiehelft, daar e'.ke tegenstander als struikel blok kan optreden. Het onderschatten van re turnwedstrijden kan verkregen winst tot verlies terugbrengen. „Flevo, let op Uw saen" I WOENSDAGMIDDAG 3 uur verkrijgbaar. BIEDT ZICH AAN NET MEISJE, voor hele of halve dagen of dag en nacht. Br. onder letter W. aan Bos- kers Boekh. H.-hoef. Voor direct gevraagd net meisje van 82 uur. N. de Vries-Asjes, Hoofd straat 20, H.-hoef. „TOEN HET KOOLZAAD BLOEIDE." Op de bijeenkomst ter ge legenheid van de Oogstdank dag der katholieke leden avond in Hotel Smit zal o.a. bovengenoemd stuk opge voerd worden, behandelend de ondergang van de Polder op 17 April 1945. De schrijver is de Heer W. Hertoghs, leraar U.L.O Wieringerwerf. Met spanning zien wij de ze uitvoering tegemoet daar wij ons afvagen of hierme de mogelijk een welkome bij drage gegeven wordt tot de historie-beschrijving van de WieTingermeer. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. C. G. WIEGERS. Zondag 7 November 1948 was voor de Ned. Herv. ge meente Wieringermeer een feestdag, want haar nieuwe herder en leraar, Ds. C. G. Wiegers, deed zijn intrede. Hierdoor is de door het ver trek van Ds. Germans ont stane vacature weer vervuld. In de centrale morgen dienst te Middenmeer, die geleid werd door Ds. J. Vink, van de bevestiging plaats. In de namiddagdienst, die eveneens centraal was. deed Ds. Wiegers zijn intrede in de gemeente. (Een volledig verslag ge ven wij in ons Zaterdagnum mer.)

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1948 | | pagina 3