WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? I Muziekleven in Den Oever. Aangezien wij de laatste tijd weinig vernamen van de muziek verenigingen in Den Oever, heb ben wij eens polshoogte genomen bij de heer v. Glabbeek. Als directeur van de Zangver eniging „Excelsior", „Harmonie Apollo" en de accordeon-club „Avanti", allen te Den Oever gat de heer v. Glabbeek ons alle ge wenste inlichtingen, ook wat be treft de veren. „Zang en Vriend schap" te H.-hoef en de „Wierin- germeer Fanfare". Wat betreft de Zangverenigin gen gaf de directeur als zijn me ning te kénnen, dat de zang in het algemeen nog niet die be langstelling van het publiek trekt die ze toch ongetwijfelt verdient. Op onze vraag of bij voorkeur de volkszang wordt beoefend, antwoordde onze zegsman dat op het programma steeds die liederen worden geplaatst die kunstzinnig zijn verantwoord. Geen populari teit maar de kunst moet het doel zijn van de Vereniging. Met de eigenlijke volkszang komt men direct in conflict met diverse volkszangverenigingen. Volgens de heer v. Glabbeek zullen hij en zijn verenigingen steeds kiaar staan 0111 hun me dewerking te verlenen, ongeacht de richting van aanvrager. Als bewijs diene dan ook, dat op 31 Jan a.s. 's avonds „Zang en Vriendschap" te H.-hoef haar me dewerking verleent op de, die avond in de Doopsgezinde Kerk te houden avond, onder leiding van Ds. Goudsbloem. Wij zijn er van overtuigd dat het zanggedeelte op een behoorlijk peil zal staan. De bewonderaars van de accor deonclub „Avanti", zullen zich wel afgevraagd hebben, waarom de herfstuitvoeringen niet zijn ge geven. De heer v. Glabbeek verklaarde uitdrukkelijk dat terwille van het toneelconcours deze avonden niet zijn gegeven, om zo mede te wer ken aan het welslagen van dit concours.. Nu het gesprek over „Avanti" ging, hebben wij gevraagd of er belangstelling bestaat voor het 'leren en beoefenen der accordeon- muziek. De heer v. Glabbeek verklaarde, dat de belangstelling steeds gro ter wordt, maar geremd wordt door de zeer dure accordeons. Aangezien de prijzen d. accordeons gebruikt door amateurs, met 35% INBREKERS IN ACTIE. ïn de nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in de rijwielzaak van de Heer E. vd Laan en bij de Heer J. C. de Haan in de Nieuw- straat te H.Hoef. Bij dhr. van der Laan zijn rijwiel- onderdelen» ontvreemd en bij dhr. J. C. de Haan werd een rijwiel uit het schuurtje weggenomen. Opgepast burgers VISAFSLAG DEN OEVER Bot 12334 pond 43-83 ct. Baars 48 pond 30 ct.; Witvis 686 pond 4-36; Snoekbaars 1299 pond! 64-70 Prijzen alles per pond. Kabeljauw 14 Kg. 41 ct.Schar 1623 Kg. 35- Spiering 45 Kg. 38-60; Gar nalen 3389 Kg 44-50; Wulken 1747 Kg. 1.55-2 01. Alles per Kg. Bliek 370 Kg a 100 Kg. 7.20-7.45; Puf 400 Kg. a 6.25-7.45 per 100 Kg. NED. HERV. KERK HIPPO. Vrijdag a.s. hervatting catechi saties 7 u. 30 en 8. u. 30. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Donderdag 13 Januari n.m. 2 u. Zusterkring Den Oever, ten huize van Zs. Dirksde Wit. N.m. 4.305.30 Lees- en Vertel- club. 's Avonds 8 uur Kring van Jon- ge Zusters. .ju Vrijdag aanvang der catechi- 1 gla£é da™es handschoen, saties I Gevonden: een zilveren armband. Aanbesteding Visafslag. Bij de Zaterdag j.1. in zaal Wi- ron te Den Oever gehouden aan besteding voor de bouw van een visafslag voor de Vissersvereniging D.E.T.V. werd als volgt ingeschre ven Jac. Smit, H.-hoef f 96.000. J. C. de Vries, H.-hoef f 94.500. J. C. Klein, H.-hoef f 93.500. J. D. Kooij, Westerland f 93.245. C. Boersen, H.-hoef f 92.480. D. Bakker en Zn., Den Oever, f 91.656. H. Lont, H.-hoef f 88.971. C. Koorn, Den Oever f 86.965. S. Dekker, H.-hoef f 86.965. W. Hermans, Den Oever f 84.700. P. Bakker, Den Oever f 81.800. De bouwkosten waren geraamd op f 65000.y De gunninf werd aangehouden. De Heer J. Klein bedankte na mens de H.H. aannemers, de DETV en stelde het zeer op prijs, dat de aanbesteding alleen was openge steld voor de Wieringer aannemers. Reeds weken geleden verzochten wij een afbeelding met beschrijving van het gebouw voor ons blad te mogen ontvangen. Tot onze spijt is hieraan tot dus- vei re, ondanks ons herhaalde ver zoek, nog niet voldaan. In deze is blijkbaar met 2 maten gemeten, daar andere bladen wel een beschrijving opnamen. POLITIE. Veirloren: een bruin Bekendmakingen. Clandestien verblijf in de gemeente van vreemdelingen. De Burgemeester van Wieringen vestigt nadrukkelijk de aandacht op het feit, dat ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verleent, verplicht is uaarvan, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, binnen 24 uur kennis te geven aan de politie. Het niet-nakomen van deze ver plichting wordt gestraft met hechtenis of geldboete. Wieringen, 7 Januari 1949. De Burgemeester voornoemd. L. C. KOLFF. Uitreiking van Consenten. De Burgemeester van WIERIN GEN maakt bekend, dat voor uit reiking van CONSENTEN VOOR DE UITOEFENING VAN DE KUSTVISSERIJ op Vrijdag 14 Januari 1949 des namiddags van 2.15 tot 4.15 uur zitting zal worden gehouden te DEN OEVER in de Lunchroom van de Wed. S. Koorn, aldaar. Wieringen, 10 Januari 1949. De Burgemeester voornoemd, C. KOLFF. Voorhanden hebben van ontplofbare middelen en in bewaring geven van vuurwapenen. Onder verwijzing naar de be treffende ter bestemder plaatse aangeplakte openbare bekendma- king wordt met nadruk herinnerd aan de daarin gegeven last, van het onbevoegd voorhanden hebben van bommen, mijnen, handgranaten, projectielen, mu nitie of onderdelen daarvan, onverwijld kennis te geven aan het Bureau der Rijkspolitie en wel uiterlijk tot 22 J'anuari a.s. In geen geval moet men de voorwerpen zelf gaan vervoeren. Zij zullen na kennisgeving zo spoedig mogelijk door deskundi gen worden afgehaald. Wie na genoemde datum nog voorwerpen als bovenbedoeld voor handen mocht blijken te hebben, zal worden vervolgd wegens over treding van de Vuurwapenwet 1919. D.W.O. NAAR CONCOURS TF PFN OFVFR De R.K. Tcneelveren. DWO W.meer komt Zaterdag en Zondag uit op het door „Avanti" te Den Oever uit 1 geschreven toneelconcours. D.W.O. brengt „Hof Terhove", een toneelspel in 3 bedrijven, van J. Steur. We wensen deze vereniging veel succes toe Wij horen en bezorgen door de gehele omgeving zonder prijsverhoging. Koningin - Julianalaan wordt beplant. Het beplanten van de bermen van de Koningin-Julianalaan en weeldebelasting worden verhoogd, Zich daarbij bevindende kooi- Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 9 Jan. gespeelde wedstrijden. B.K.C. 1 Succes 1 B.K.C. 4 Succes 5 3—9 1—1 is de mogelijkheid om tot aan schaffing van een instrument over te gaan, voor de gemiddelde beurs nog kleiner geworden. Voor deze tak der muziek die opv steeds hoger peil komt, is dit zeer jammer. Al met al bleek, uit ons gesprek, dat de belangstelling en beoefe ning der muziek in Den Oever en op geheel Wieringen, levendig is. Dit is niet te verwonderen, om dat uit de resultaten der diverse muziekverenigingen blijkt dat de doorsnee Wieringer muzikaal is aangelegd. Uit het gesprek bleek nog, dat ook de „Wieringermeer Fanfare" zeer actief is. Als directeur van deze vereni ging verklaarde de heer v. Glab beek, dat hoger peil staat, dan voor de oor log. De directeur was vol lof over de medewerking der autoriteiten ieder werkt mede om de vereni ging op steeds hoger peil te bren gen. Tenslotte werd ons medege deeld, dat in Februari, in Hotel „Smit" te Middenmeer, een fan- cy-fair wordt gehouden. Wij dankten de Heer v. Glab- bleek voor zijn welwillende uit eenzetting, en hebben wel de overtuiging gekregen dat de on der zijn leiding staande muziek verenigingen tot steeds hoger bloei zullen geraken. SCHAAKNIEUWS DE KRAAIEN bos is na gehouden inschrijving door het Gemeentebestuur opge dragen aan de fa. J. Kruit te Wieringerwerf. Door de hr. J. J. v. d. Bremen, opzichter van het Staatsbosbeheer in de Wieringermeer, alzo een bij uitstek deskundige, is een z.g. plantschema opgemaakt. De zo belangrijke wedstrijd van het eerste elftal is voor de Suc- cessers wel op een grote ontgoo cheling uitgelopen en door de ge leden nederlaag is de kans om de onderste plaats nog te verlaten vrijwel verkeken. Waaraan deze grote nederlaag te wijten is Aan tekortkomingen in vrijwel het gehele elftal. Een ongevaarlijk- Tonegido - Nieuws. Het is Tonegido ook ditmaal niet mogen gelukken, het kampi oenschap te behalen. In een zeer goed gespeelde wedstrijd, waarin de Wiéringers zeker niet de min dere waren van de tegenstanders, verloren ze met 32. Reeds spoedig na de aanvang scoorde Wieringh uit een vrije worp. Nadat de wedstrijd onge veer een kwartier oud was, wisten de Haarlemmers evenwel gelijk te maken. Even voor het verstrij ken van de eerste helft gleed de Langs de Koningin - Juliana- voorhoede, een halflinie, die haar Ton.-achterspeler J. Bos uit en laan zal ter weerszijden een rij steunende zaak te veel verwaar- viel tegen de aanvallende tegen- populieren worden geplant op loost, terwijl ook keeper Rotgans 8 meter onderlinge afstand terwijl de Kon. Juliana-bank in een pas sende entourage zal worden ge plaatst. Daar waar het terrein breder wordt zal langs de westzijde aan de slootzijde een dubbele rij mei doorn worden geplant en het ter door tijdig uitlopen in ieder geval één, misschien wel 2 doelpunten had moeten voorkomen. Ook B.K.C. maakte geen grootse in druk. Er werd over het algemeen- stander op. De scheidsrechter ken de hiervoor een strafworp (13 m.) toe, die in een doelpunt werd om gezet. Vlak voor rust wist H.Ö.C. de stand op 31 te brengen. Tone bij hen wat resoluter opgeruimd, gid0 liet het er echter niet bij zit- maar van opgebouwdwerk viel ten en kreeg hoe langer hoe meer aai wc iicci v. uiaw- - over het algemeen bij hen ook een overwicht. Toch duurde het deze fanfare op nog rein verder worden opgevuld met Weinig te bespeuren. I11 hun voor- n0g een minuut of tien, voor ze pq Pünnnm Plc rrncl-prc vin t,1 - i, P. Werkhoven - II. Houwing G, Hekman-A. Donkerbroek P. Werkhoven-J. Holst J. Kaleveld-G. Hekman P. Kaleveld-A. Donkerbroek G. Hekman-Volkers Volkers-Hekman Vi-Vs 1-0 1-0 1-0 Vy-Vo 0-1 es. esdoorn, els, troskers, vuil- hoede opereerden echter een paar er *kans toe zagen, de achterstand boom, haagbeuk en veldesdoorn. spelers, die speciaal na de ver- te verkleinen. Onder grote span- Ter aanvulling en verfraaiing kregen voorsprong, een begeeste- ning verliep de rest van de wed- van het z.g. „kooibos" dat reeds ring demonstreerden, die we he- strijd. Kort voor het einde werd es, eik, iep, meidoorn e.a. hout- laas bij geen enkele S.-voorhoede- een Ton.--aanvaller ongeoorloofd soorten bevat (in de winter 1944/ speler konden ontdekken. Het ver- aangevallen. Strafworp. IJs Wie- 1945 werd dit hout, gekapt doch loop van de wedstrijd was overi- ringh benutte deze keurig, maar het loopt nu al weer goed uit), gens voor de Successers weinig de scheidsrechter kende dit doel- zullen een 200 stuks sitka-spar- gelukkig, want ofschoon zij het pUnt niet toe, daar hij van me- 13-jarig) worden geplant, zodat grootste gedeelte van de wedstrijd ning was, dat W. zijn been had in het bos ook 's winters wat groen een ietsje sterker waren,, zag de opgelicht. Zo ontging de Wierin- aanwezig is. onmachtige voorhoede gedurende gers dus het verdiende gelijkma- Fr vullen wat braamstruiken al deze tijd geen kans om een be- kende doelpunt. Men meende nog verwijderd worden en enige wan- hoorlijk schot op de B.-veste af te moeten protesteren, maar de delpaden aangelegd. In het ten te vuren. scheidsrechter gaf in een discus zuiden van het kooibos gelegen Na de rust loste H. den Hollan- sie na de wedstrijd te kennen, grasland komt een populierenbos- der een behoorlijk schot, dat door dat dit nutteloos zou zijn. daar je vermengd met els en ander de lat gekeerd werd. De terug- hij op zijn standpunt zou blijven vulhout, zoals vlier, virginese kers springende bal werd door de Vries staan. De neutrale grensrechter en liguster. nog overgeschoten. Bij Succes had wel geen overtreding opge- De aanplant zal zo spoedig mo- werd daarna het elftal op de merkt, maar kon ook niet perti- vreemdste wijze door elkaar ge- nent beweren dat deze niet had gooid. Wat de kracht van het elf- plaats gehad. Tonegido zal er dus tal nu niet bepaald vergrootte, in moeten berusten, dat ze nog Uit een crimage voor het S.- een jaar langer in deze klasse Met algemene stemmen, werd de doel kwam :r 25 minuten voor het zal moeten spelen. De wedstrijd Heer C. J. Bosker (aftrj tot Notabel einde het eerste B.-doelpunt ter werd geleid door de heer Sirveller gelijk worden aangevangen. NED. HERV. KERK 0-1 der Ned. Herv. Kerk herkozen. 12 Januari Uitvoering Orkest-Vereniging „Wiron Symphonie" in Cinema de Haan, Hippolytushoef. 13 Januari Toneelwedstrijd W.K.T. in Hotel Smit „De Duivel." 15 Januari Enkabé - Kindervoorstelling in zaal Concordia H.hoef. 15 Januari in zaal Smit te Middenmeer de bekroonde Zweedse film „Als de weiden bloeien." wereld Vrij kort daarop kwam die zeer streng, maar uiterst cor- No. 2. De B.-rechtsbuiten passeer- reet floot. de de S.-linksback, liet deze kalm Ton. II speelde tegen D.W.O. doorlopen en op maat voorzetten I niet op zijn best. Mei veel moeite en Rotgans was voor de tweede werd het toch nog een 42 over- maal gepasseerd. Uitlopen hadwinning. misschien redding kunnen bren-j De dames kwamen door het op- gen. Uit een goed doorgespeelde onthoud in Krommenie te laat in bal nam de B.-linksbinnen de bal Haarlem aan en vonden het ter- mee en gaf de S.-keeper voor de rein verlaten. De tegenstanders derde maal het nakijken. 1 waren reeds weer vertrokken. GEEN VISSERSLATIJN j Dat de hengelsport niet altijd een kalme bezigheid hoeft te zijn, onder vond de Heer Mik van De Haukes, toen hij Maandagmiddag zijn geluk ging beproeven in de haven. Een baas van een snoek hapte aan het aas en pas na een strijd van meer dan een uur, slaagde de hengelaar er in, het monster op het droge te brengen. Maar toen had hij ook alls reden, om trots te zijn op zijn vangst. Het dier werd zorgvuldig gemeten en gewogen en bleek 1 me ier en 18 cm. lang te zijn, terwijl het niet minder dan 281 pond woog Het zal voor de visjes in de Ha ven dan ook wel een hele opluch ting zijn geweest, dat deze rover uit hun midden verdween. Wiron - Nieuws. Wiron I - Kolp, Boys I, 4-0 I Het is Wiron gelukt om Kolping Boys met een flinke nederlaag naar huis te sturen en de Boys mogen daarmede tevreden zijn, want als Wiron een paar goede schutters in de voorhoede had gehad, dan was de score veel hoger geweest. Wiron trapte af met de wind, die zwak van doel tot doel stond, in de rug. Kolping Boys begon meteen vin nig te spelen en er ontstonden een paar hachelijke momenten voor het Wiron doel, maar langzamerhand begon de Wiron voorhoede een woordje mee te spreken en de druk op het K.-Boys doel werd steeds sterker. Toch duurde het nog een half uur voordat M. de Ridder zijn club de leiding kon geven. Eea mooi doelpunt. 1-0 voor Wiron, l Met deze stand kwam de rust. Na de thee was de wind ster<er geworden, maar dit nam niet weg, dat Wnon steeds de toon aangaf. G, Komduur vergrootte de voor sprong in 2-0, na 25 min. spelen. Kolp. Boys gaf de moed niet en zwoegde voor de eer. Deze werd hui niet gegund. Wel maakte Holst no. 3 en 4. De spanning was er uit en in de laatste minuten werd ep rog wat heen en weer getrapt, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Bij Wiron vielen op J. He-rmans die zeer goed voldeed op de rechts buitenplaats en W. Jorna. Deze ionge speler is zijn plaats waard het eerste elftal. Bij Kolping Boys was de rechts- i back de beste. i Scheidsrechter Manuel leidde correct

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2