Het Sportgebeuren W1ERINGERMËËR NIEUWS UIT EEN DER VELE BRIEVEN. DE KLAVERZAADWRIJVER. Jaarvergadering Landelijke Rijvereniging „De W.-meer Ruiters." Om even over 8 uur opent de voorzitter de vergadering met een woord van welkom tot de aanwe- eigen. Hierna gaat spreker over tot een kort samenvattend woord over het verlopen jaar en komt dan tot de conclusie dat dit jaar wel als zeer geslaagd mag worden genoemd, gezien de resultaten op de diverse wedstrijden. Ook hoop te de heer Stoel dat de twee leden welke door ziekte en ongeval de laatste tijd niet hebben kunnen rijden, ook Weer spoedig actief deel kunnen nemen. Hierna gaf de secretaresse Mej. B. Nieboer een meer uitgebreid verslag van de wedstrijden, demonstraties en andere hoogtepunten in de vereni ging. Dan krijgt de penningmeester het woord en deze kon helaas een niet zo optimistisch geluid laten horen. Voor het bezoeken van de iaar- vergadering van de Noord-Holl. Bond te A.dam en de jaarvergade- i ring van de Federatie te Utrecht, bleek van uit de vergadering maar een matige belangstelling, zodat het bestuur enkele personen zou vragen deze te bezoeken. Dan werd besproken het wed- 1 strijdprogramma. Als plaatsen voor streekwedstrijden werden genoemd Wieringen en Nieuwe' Niedorp wat zeer waarschijnlijk wel door zal gaan, hoewel de data nog niet definitief werd vastge- steld. Waarschijnlijk sullen de vereni- gingen in Noord-Holl. Noord dit jaar in de gelegpnheid worden gesteld twee officiële Concoursen Hippique te bezoeken, n.1. in 't laatst van Juli te Midden-Beem- ster waar het kampioenschap voor Noord-Holland zal worden verre- j den en indien men in de W.meer een behoorlijk terrein kan krijgen ral daar een concours worden ge houden in het laatst van Sept. Mededelingen van het Bestuur. Hieruit blijkt der er op 24 Febr. een feestavond georganiseerd zal worden, waar zeer waarschijnlijk de nieuwe Federatiefilm zal wor den gedraaid, waarin opgenomen het défilé voor het paleis Soest- dijk. de kampioenswedstrijden '43 te Groningen en het escorte het welk H. M. de Koningin begeleid heeft op 31 Augustus. De bestuursverkiezing wees uit dat beide aftredende heren (n.1. i de heren Stoel en Nieuwhof) met meerderheid van stemmen wer den herkozen. Hierna werd het werkprogram- ma voor 1949 besproken. Het ligt in de bedoeling om op de ingesla gen weg voort te gaan wat be treft het voltige nummerook zullen er misschien dit jaar en kele ruiters opgeleid worden voor het springen waarvoor van diver se leden fel animo zal zijn. Verder zullen er enkele „praatavonden" georganiseerd worden waar de diverse vragen zullen worden be handeld. Bij de rondvraag werden nog enkele interne aangelegenheden besproken waarna voorzitter dankte voor de prettige bespre kingen en sloot de vergadering. Kamp De Terp W.-werf. Dinsdag 18 Jan. j.1. was het be kende gezelschap Tetman de Vries de gast der arbeiders. Zij voerden een toneelstuk op „De tijd staat niet stil", door de heer Tetman zelf in het Fries geschre ven. Op keurige wijze kweten zij zich van hun taak en brachten op het toneel de sfeer van het le ven op de Friese boerderij. De arbeiders hebben, getuige hun applaus, dan ook flink genoten. Aan het einde dankte de voorz. der Contact-Commissie namens de arbeiders en bood de dames een flesje odeur aan en de heren elk een doosje sigaren. Het ligt in het voornemen om, zodra het gebouw achter het café De Maaier is voltooid, dit uitste kende gezelschap ook eens voor de arbeiders en burgers te doen optreden. Het gezelschap zal deze uitno diging gaarne aanvaarden. De Heer de Vries dankte aan het eind de arbeiders voor de ont vangen verrassingen en sloot daarmee deze genoegelijke en prachtige avond. Palembang, 11-1-1949. Elke keer als ik de Flevo- bode ontvang denk ik „dat is een pracht idee geweest, om ons dit blad te zenden." Naast de brieven De officiële opening van het van huis en van vrienden, waar- jeugdgebouw zal plaats vinden op naar we hier ook dagelijks uit- Woensdagavond 26 Januari a.s. zien, zien we uw blad als een De samenkomst, die ten deze hechte band met het ons zo ver- i belegd wordt, vangt aan om half trouwde W.-meerland. acht, en staat onder leiding van Het is eigenlijk onnodig, te de Heer R. Spikman te Slootdorp, schrijven dat we uw blad hier terwijl de jeugdverenigingen zeer op prijs stellen. Toch wil ik Geref. Jeugdgebouw Slootdorp. MEDEDELING DISTRIBUTIEKRING SCHAGEN. een gevarieerd programma zullen uitvoeren. Tevens zal de Chr. Zangvereni ging „Excelsior", haar medewer king verlenen. Jaarvergadering Ned. Herv. Evangelisatie. Op Vrijdag 21 Januari j.1, hield de Ned. Herv. Evangelisatie haar jaarvergadering in de kerk te Wieringerwerf. Niettegenstaande het ongunsti ge weer bestond hiervoor grote belangstelling, zodat de kerk ge heel bezet was. De uitgebrachte jaarverslagen van secretaris en penningmeester gewaagden van toenemende ac tiviteit in het verenigingsleven, en het vele werk, door het Wijkbe- stuur in het afgelopen jaar ver richt. De voorzitter, de Heer Politiek, schetste uitvoerig de huidige stand van zaken betreffende de samen werking van de beide richtingen in de Ned. Herv. Gemeente, ter wijl Ds. Wiegers de in de nabije toekomst te volgen richting uit stippelde. Uit de algemene gedachtenwis- seling op deze inleidingen kwam Wel heel duidelijk naar voren, de grote teleurstelling over het af breken van het contact, waardoor weer veel wantrouwen is ontstaan. De vergadering sprak haar volle U hiervoor van harte mijn per soonlijke dank brengen. Vervolgens (als U dit door mid del van uw blad wilt doen) wil ik gaarne de W.-meerbevolking bedanken voor haar blijken van meeleven met de jongens in In- dië. In 't bijzonder voor het pakje dat óók ik van haar mocht ont vangen. Het mooie boek, en ver dere inhoud. Ook voor de andere mij door haar toegezonden lec tuur, die hier steeds van hand tot hand gaat en door haast al len zeer op prijs wordt gesteld. In 't bijzonder richt ik dan mijn dank aan de commissie die één en ander organiseerde, Sold. JAN J. v. d. GOOT, 15de G.V.C. Ev. M. Pel. Veldpost Palembang. Uitreiking toeslagkaarten Bijzondere Arbeid 903 en 904 zal plaats vinden volgens onderstaand sphema 1 Februari 1949 Middenmeer letters A t/m H 3 Februari 1949 Middenmeer letters F t/m K 8 Februari 1949 Middenmeer letters L t/m P 9 Februari 1949 Middenmeer letters Q t/m Z. ALLE stamkaarten van de op de naamlijsten voorkomende werkne mers dienen te worden overgelegd. BEDRIJFSVOORLICHTING. Mededeling No. 386. Dienstplichtnieuws. Goedgekeurd. E, M. Ka<Xjk van de lichting 1948 is geschikt bevonden voor de mili taire dienstplicht. Inlijving. De buitengewoon dienstplichtige J. Fühler, van de lichting 1944 wordt met ingang van 15 Febr, a.s, inge lijfd bij de Zeemacht. Oranje Ver. Middenmeer. Wij herinneren onze lezers aan de algemene ledenvergadering, vertrouwen uit ten aanzien van die op Donderdagavond a.s. half 8. de richting die het Wijkbestuur in Hotel Smit zal worden gehou- hoopte te volgen. j den. Wegens tijdgebrek kon de be- stuursverkiezing niet meer worden gehouden, en werd deze tot later i uitgesteld. Een collecte tot delging van het tekort bracht een flink bedrag op. huizen betrokken aan de West- Het was reeds na middernacht, zijde van de Brink. Hierdoor Wederopbouw Slootdorp, BOUWBUREAU - HUIZEN. De vorige week zijn de laatste In het artikel van Ir. B. H. Olthof over de zaadteelt van rode klaver in het blad „Landbouw voorlichting voor Noord Holland" van 4 December 1948, wordt iets medegedeeld over bovenstaande machineen aangezien ook in onze omgeving aan iets dergelijks wel behoefte bestaat, hebben wij ge meend hierover nog het volgende te moeten publiceren. De verbeterde klaverzaadwrijve~, welke zowel door de Fa. Op 't Rood, te Heer, als door de sme derij J. Moors, te Wijchen wordt gebouwd, is goed te vergelijken, wat betreft uiterlijke vorm, met de kleine hekeldorsmachines, wel ke door de tuinders wel wordt ge bruikt. De dorstrommel is echter van speciale constructie deze bestaat uit een mantel van gaas, gevloch ten van vierkant staaldraad. In deze trommel draaien de slaglijs- ten, die enigszins schroefvormig op de as zijn aangebracht. Door de snelle ronddraaiende beweging van de slaglij sten worden de kla verbolsters tegen het ruwe gaas schoongewreven. Het zaad valt dan onder de machine, terwijl de lege bolsters de korf op het eind verlaten. Het zaad kan dan op normale wijze worden nageschoond.. In de toevoer naar de cylinder is een schuif aangebracht, waarmede deze kan worden geregeld. Het is voldoende om het zaad eenmaal door deze machine te gooien. Het is echter noodzakelijk dat de bolsters» van de stengsels zijn verwijderd, zodat het gewas dus vooraf door de grote dorsmachine j moet worden verwerkt. Direct of later kan men het dan door de wrijver verder verwerken, waarbij in de eerste plaats de weersom standigheden een minder grote rol spelen, alhoewel de capaciteit bij droog weer iets groter zal zijn. terwijl het nadorsen door de gro te machine, wat meestal nogal kostbaar is, komt te vervallen. Men kan met de wrijver met twee man-bediening n.1. plm. 1 ha per dag verwerken. In dit verband achten we een gecombineerd ge bruik of een huurmachine Eeer goed mogelijk. Het is ons bekend dat de Fa. van der Have reeds een machine heeft aangeschaft. De benodigde trekkracht is ongeveer 7y2 pk. bij een omwentelingssnelheid van 1.000 toeren per minuut. De prijs van de machine is ongeveer f 350.en het gewicht plm. 120 kg. Naast klaverzaad kan ook zeer geschikt wortelzaad met de ma chine worden gedorst. In beide gevallen dient echter het ruwe zaad betrekkelijk vrij te Zjjn van stro. Het naschonen kan daarna zeer geschikt met een wan- of sorteer- molen geschieden, al zou in de toekomst aanbouw van een wind- zeefsortering zijn aan te bevelen. Naar aanleiding van de zeer gunstige ervaringen elders, me nen we deze in samenwerking met de Voorlichtingsdienst in Limburg verbeterde wrijver voor de klaverzaadtelers te kunnen aanbevelen. E. OOSTERHOFF. toen deze zeer geanimeerde ver gadering na dankgebed van Ds Wiegers gesloten werd. breidde het aantal inwoners van ons dorp zich weer niet onbe langrijk uit. i Binnen enkele weken zullen ook de eerste blokken aan dc Chr. Bond van PI. Vrouwen Slootweg voor bewoning gereed zijn. en Meisjes, afd. W.meer. WINKELHUIZEN. Donderdagmiddag 20 Januari jl. Binnenkort zal Slootdorp enige' hield bovengenoemde vereniging zaken rijker zijn, want het metsel - een bijeenkomst in Hotel Smit. werk van de panden voor de Fir- Behalve de gebruikelijke agen- ma>s g. a. Struik en Meeuwsen dapunten, stond er voor deze jS gereed gekomen. De stucadoors middag een bij uitstek huishou- verrichten nu hun werk, en bin- delijk onderwerp op het program- nenkort kunnen de Schilders aan ma, n.1. „Het gevaar van het ^e slag. wassen van wol in gewone zeep", in te leiden door de Heer Maan. Spr. beschreef allereerst de be standdelen van wol, en noemde Het buitenmetselwerk van het winkelhuis van de Firma g. Kroe ze is klaar, terwijl ook de kap gereed is. Hier kan dus aan het daarna de samenstelling en de binnenwerk worden begonnen voor- en nadelen van zeep. Ka- ook het pand van kolenhande- toen en linnen, aldus spr., moeten Iaar Roozendaal nadert met rasse altijd in zeep gewassen worden, schreden zijn voltooiing. Wol daarentegen mag nooit met gewone zeep behandeld worden, omdat sommige zeepbestanddelen, Anti - Revolutionnaire Kiesvereniging W.-werf. Maandag 31 Januari a.s., half 8, wordt een ledenvergadering ge- dis- houden in het gebouw bij de Geref. haar Kerk. Het programma vermeldt o.a. een inleiding over „Bene lux", door de Heer L. Scholten. Een eervolle vermelding. De gemiddelde opbrengst voor de Niwin-Kerstpaketten - actie bedroeg in de diverse provin- cies per inwoner Noord - Holland f 0.16 Utrecht 0 14 Overijsel 0 12 Zuid-Holland 0.11 Zeeland 0.10 Friesland 0 09 Gelderland 0 08 Gron ngen 0 07 Drente „0061/2 Noord-Brabant „0.03 Limburg 0.03 Het gereedkomen van het huis voor de familie E. Zuidema heeft o.a. vet, de wol vezel aantasten, en tot gevolg dat ook dit gezin hier doen krimpen. terugkeerde. Vervolgens besprak spr. de voor delen van alkalivrije zeep. en de wiize waarop men wol hiermede wassen, en daarna spoelen en drogen moet. Na de pauze kreeg men gelegen heid tot het stellen van vragen er volgde een geanimeerde cussie. De dames wisselden uitvaringen uit, en de Heer Maan stelde de vraagsters tevreden. Ten slotte kregen de dames een pakje van het besproken wasmid del mee naar huis. Deze interessante en leerzame middag werd, na een dankwoord van de presidente, op gebruikelijke wijze gesloten. Jaarvergadering Stichting v. d. Landbouw. Deze grote vergadering zal plaats vinden a.s. Zaterdagmid dag in Hotel Smifr te Middenmeer. Gezien de belangrijkheid der avenda, wekken wij belangstel- lenden gaarne op tot het bijwonen dezer vergadering. Voor nadere bizonderheden ver- wijzen we naar de adv. in dit nummer. In Wieringerm^er bedroeg de opbrengst gemiddeld f 0.45 per persoon Flevo - Nieuws Zaterlagmiddag was een talrijk opgekomen publiek getuige van een aardige wedstrijd tussen NOC 1 van Hoorn en Flevo Z. 1. NOC is leider in deze afdeling en natuurlijk trachtte Flevo de NACO- mensen de voet dwars te zetten. He't begon echter minder goed dan de enthousiaste supporters had den verwacht. Een blunder van Vecnhuis gaf NOC spoedig na het begin een 1-0 voor-sprong, die door middenvoor Thepen even daarna met een lage schuiver tot 2-0 ver hoogd weid. De druk die NOC op het Flevo-doel uitoefende, deed de Flevo halflinie te veel terugtrekken, zodat er een gioot gat ontstond lus sen voor- en achterhoede. De enige man in de halflinie die lyer oog op had, was aanvoerder Mooij, die ó'eze middag een buiten gewone partij ten beste gaf en steeds \yeer trachtte dit gat op te vullen. Geheel onverwacht wist de bchip- per er 2-1 van te maken en spoedig daarop kon Burger een keurige voorzet van G. Veenhuis benutten, zodat de partijen weer op gelijke voet stonden. Jammer dat NOC er na de rust 3-2 van maakte. Vooral als we in aanmerking nemen, dat Jr. Huisman een vrije schop keihard tegen de paal zag suizen en een doelpunt we gens buitenspel (dubieus) zag af keuren. Flevo Z 1 miste echter de energie om de partijen nogmaals op geiijke voet te brengen, laat staan een over winning te forceren. Met 3-2 in haar nadeel kwam dan ook het einde. Het wisselvallige Zondag 2e in casseerde in 't Veld tegen VZV 3 een 10-1 nederlaag. Wie zullen op deze wedstrijd maar geen commentaar leveren. Flevo 1 handhaafde haar positie aan de kop. door met volle winst uit Noord Scharwoude terug te ke ren. Het was een slechte en ruwe wedstrijd. LSVV vocht om de laatsie plaats te ontkomen terwijl Flevo het wat te gemakkelijk opnam. Een kwartier voor het einde, toen de vechtlust kwam, werd de 1-0 voorsprong tot 2-0 verhrogd. Pas toen gaf LSW zich gewonnen. Het terrein was uitermate zwaar en Vrouwe Fortuna zat niet aan Flevo zijde. Nog twee uitwedstrijden, die beide gewonnen moeten worden, resten Flevo, aleer het zo zeer begeerde kampioenschap een feit genoemd mag worden. De beslissing moet jammer genoeg nog even wachten, daar de Bond eerst enkele wedstrijden voor het Gouden Kruis laat spelen. Flevo 1 is ingedeeld bij sterke 2e Vlassers en één eerste klasser, n.1. Winkel. De groep bestaat verder uit Wiron 1, Con Zelo 1, Hollandia T 1 en Nieuwe Niedorp 2_ Deze elf - tallen spelen een halve competitie en |de 2 best geplaatste elftallen gaan over naar de z.g. eerste ronde, i Flevo Z 1 is ingedeeld in een groep met Winkel 2, VZV 2, Dirkshorn 2, Con Zelo 2 en Petten 2. A.s. Zaterdag speelt Flevo Z 1 uit tegen Petten 2, Middenmeer kan Zondagmiddag a.s, om 2.30 uur Flevo 1 in actie zien tegen Winkel I. Dit kan een mooie wedstrijd worden met Winkel, mis schien als overwinnaar. Krijgt de Meer een Bad- en Zweminrichting In ons blad van 31 Juli 1948 gaven wij de sportverenigingen in overweging te onderzoeken of het mogelijk zou zijn een zwem- gelegenheid in de Polder in t® richten. Met genoegen nemen wij er ken nis van dat in de voorlaatste raadsvergadering medegedeeld werd dat er ten deze een bespre king in Januari gehouden zou worden met. diverse verenigingen. We wachten met spanning het resultaat der besprekingen af. Zou het mogelijk zijn in het a.s. seizoen deze gezonde en nuttige sport ook hier te beoefenen Wij hopen het van ganser harte

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3