Zc ETAGE WIERINGER NIEUWS OP ONZE Leden - Uitvoering O.K.K. „Oefening Kweekt Kunst", hield op 5 en 6 Maart in zaal Concordia te Hippolytushoef haar traditio nele uitvoeringen o.l.v. haar Di recteur,de Heer P. Jongkind. Deze gecombineerde uitvoering van Mandoline Orkest en Toneel, mocht zich in een behoorlijk be zoek verheugen. De Heer Jongkind opende, de avonden waarna de aanwezigen werden vergast op een vijftal mu zieknummers van het mandoline orkest en welOon Brio (mars), Mascotte (concert Ouverture), Jaarfeest Knapen-Ver. „Immanuël." Vrijdagavond hielden de Kna pen Ver. „Immanuël" en de Jon ge Meisjes Ver. „Wees een Zegen", een goed geslaagd jaarfeest in Hotel de Haan. Deze avond stond onder leiding van de Heer J. Terpstra uit Mid- denmeer. De opkomst was best en de stemming prima. Succes Nieuws. Uitslagen van de op 6 Maart gespeelde wedstrijden A.D.O. '20 Succes 1 2—1 Succes 3B K.C. 3 t 05 Helder 5Succes 5 1 140 De zo belangrijke wedstrijd te gen A.D.O. bracht een 21 neder laag, waardoor dus Succes en B.K.C. gedoemd zijn tot het spe len van degradatiewedstrijden. Over de wedstrijd het volgende. A.D.O. won de toss en verkoos het voordeel van wind en zon. De eer ste aanvallen waren voor A.D.O. en al dadelijk slaagde deze ploeg De Jaarverslagen waren op hu- er in een tweetal corners te for- moristische wijze gesteld en ook ceren, welke echter geen resultaat het verdere programma, dat be- opleverden. Geleidelijk aan nam stond uit voordrachten, samen- Succes het initiatief over en ver- Candida (concert Wals), Spano.a spraken en zang, vond veel bijval, plaatste het spel naar de A.D.O.- Valse Espagnola) en Avantie i dg p^uze werd een vrije con- helft. In deze^meriode bleek ech- (mars) van Joh. B. Kok. sumptie beschikbaar gesteld, wat ter overduidelp. dat het bij S. in Het orkest oogstte hiermede de stemming nog verhoogde. de voorhoede weer eens aan de veel succes en ons inziens ver- j ook waren van verschillende nodige stootkracht ontbrak en diend. Vooral nr. III de Concert- 1 wals Candida, was fijn. Na het muzikale gedeelte kwam de afd. toneel met het stuk „Bus kruit" van A. v. d. Lugt en A. Kloos, een spel van drift en liefde. De schrijvers hebben hier wer kelijk aan buskruit gedacht, want het kwam tot ware explosies. De liefde en de drift kwamen genoegzaam voor, en vooral de laatste factor leidde tot ware gooi- en .smijtpartijen. Zoals in een dergelijk stuk no dig is waren er de dolste verwik kelingen, maar tenslotte beland de natuurlijk alles weer op de be kende pootjes, en „kregen ze el kaar." Een aardig stuk wel, maar één om gauw te vergeten. Wan neer het de bedoeling was, om de levers te laten schudden, dan is dit meesterlijk gelukt. Een gezellig bal besloot beide avonden. O.K.K. kan met genoe gen op deze avonden terug zien. HET VRIJE WOORD Flevo - Nieuws verenigingen felicitaties binnen- veel gevaarlijke schoten heeft de gekomen. I A.-doelman niet te verwerken ge- Het tableau, voorstellende „Pel- kregen. Ook A.D.O. probeerde het grlms Reis" was heel mooi. nog wel eens maar door dapper We kunnen gerust spreken van ingrijpen wist IJzer erger te voor- DOOPSGEZ. GEMEENTE!. Donderdag 10 Maart 's av. 8 uur Kring van Jonge Zusters. Wie brengt een gast mede Vrijdag 11 Maart geen Kerkkoor VEILING HUIZEN. Jl. Zaterdagavond had in café Kaan ten overstaan van Notaris Groepdijk te Wieringen de publie ke vérkoop plaats van1 een woonhuis met schuren, erf en een geslaagde avond navolging zal vinden. De Heer v. d. Zwaag sloot het einde met dankgebed. die zeker aan Een nieuwe hengst op Wieringen. komen. Succes bleef echter in d' aanval. In deze periode zag d? scheidsrechter enige geheide handsballen in de buurt van het A.-strafschopgebied over het hoofd. Succes zag ziin aanvallend spel toch met een doelpunt be kroond, toen Rotgans goed voor zette en Metselaar de bal fraai langs de A.-keeper schoot. Tot de De associatie Wieringen heeft rust kwam er in de stand geen van Gebr. Dekker te Baren- j verandering. drecht aangekocht de gepremi-| In de tweede helft was het eerde hengst Jabo. Zwart-bruin a.D.O., dat het meest aan bod met kol en 2 witte voeten. kwam. Toen er pl.m. 15 min. ge- Vader Ernst (keurhengst) uit! speeld was, kwam de gelijkmaker de kroonmerrie Werida I tfir wereld. Er ontspon zich toen Moeder premie merrie Wa- een heftige strijd om de leid'ng -rr 0 - en beurtelings waren de doelen 1 in gevaar. Uit een goed over rechts Met deze aankoop heeft de opgeZette aanval was het Rotgans associatie een prachtige aanwinst die succes opnieuw de leiding gaf. voor de merriehouders verkregen Op appelleren van één der neu- Wij hopen van harte dat de trale grensrechters, die o.i. volko- associatie met haar activiteit suc men ten onrechte buitenspel had Geachte Redactie. Vriendelijk verzoek ik U on derstaande waarschuwing aan de burgerij te willen opnemen. Bij voorbaat dank. De le Maart tijdens de gewel dige storm werd 's morgens 7 uur de brandweer te H.Hoef ge waarschuwd, dat er een schoor steenbrand was. Slikker is er heen gegaan, op 't dak geklom men en heeft deze brand met zout weten te blussen. Waterschade werd alzo voor komen. Nu wil ondergetekende de burgerij op onderstaande wijzen: Velen denken te licht over het schoorsteenvegen, slaan zelfs 'n jaar of meerdere jaren over, niet beseffende, dat roet op den duur ook kan ontbranden. Onlangs stond een advertentie in de Flevo-Bode dat een z.g. rookverdrijver zich aanbeval voor het schoorsteenvegen. Welnu, ondergetekende wil de burgerij hierop attent maken. Een schone schoorsteen geeft een rustig gevoel, en 't kan U zelf en Uw buren, de brandweer en verzekeringen veel narigheid besparen. De Opperbrandmeester, J. C. DE VRIES. ces zal hebben. NED. HERV. GEM. Zusterkring Hippo Woensdag 9 Maart, 's av. 8 uur. Hippo Vrijdagavond geen Cate chisatie. POLITIE. Gevonden: een pet, bouwland, groot 45.30 are, van een kinder handschoen, en erven M. Kooij, geveild in 2 perc. kinderportemonnaie inh. enige Het werd gekocht door de heren centen. S. C. Kooij te Den Oever en J. D. Kooij te Haukes voor f 4402 perc. 2 Een woonhuis met boet en tuin aan de Belt, van de Heer P. Metselaar Jac.z., werd gekocht door Mevr. de Wed. Ant. Keijzer, te Hippolytushoef voor f 3980. perc. 3 het huis van da erven Joh. Takes Kzn., te Wrsterland werd opgehouden op f 1500. Vooral voor het vast goed van de Heer Metselaar was veel be langstelling. Verloren: een huissleutel. Inl. bij de Gem.-Bode. geconstateerd, werd dit doelpunt echter geannuleerd. A.D.O. putte hier weer moed uit, terwijl de Successers door deze beslissing tamelijk gedepuineerd leken. Het was tenminste een pover sn°lletie wat S. daarna liet zien. Uit een gevaarlijke A. aanval ontstond 10 minuten voor het einde een een cornerbal, welke door hun rechts binnen prachtig en onhoudbaar werd ingekopt. Succes trachtte toen door enige omzettingen in het elftal een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar de A.D.O.- WAARHEEN? 11 Maart Uitv. Kunstrkring. in Cinema de Haan Opgevoerd wordt „Vorstelijke Emigranten." 12 Maart Uitv. Gron. Toneelvereniging in zaal S. Halfweeg, H.-hoef. Opgevoerd wordt „Onder één Dak." Zacerdag 12 Maart dansen in Hotel Smit, Middenmeer. achterhoede, waarin speciaal de spil een prachtige wedstrijd speel de gaf niet thuis. Onder grote spanning kwam het einde van deze van weerszijden fair gespeel de wedstrijd. De kop op Succes sers. In de degradatiewedstrijden die nu volgen zijn jullie zeker niet kansloos. Maar er zal getraind moeten worden. Na de rust waren er te veel spelers, die het tempo niet meer konden volgen. Er res ten nog enkele weken. Besteed die goed. Succes 3 verloor kansloos van B.K.C. 3. Evenzo het vijfde van Helder 5. Was die grote nederlaag nu zo nodig Petten 2 kwam niet op, evenals Kaagvogels B. Wieringermeer. PADVINDERS FILMAVOND A.s. Donderdagavond heeft men gelegenheid kennis te ma ken met doel en streven der padvinderij. Onder auspiciën der W.meer padvinders wordt in Hotel Smit te Middenmeer, de film „Ridder zonder Harnas" vertoond, bene vens enige padvindersfilms, o.a. die van de Franse Jamboree. Aanvang 7 uur. Wij verwachten dat velen de gelegenheid zullen benutten om op deze wijze met de padvin derij kennis te maken. - Zoals U reeds in een ander artikel hebt kunnen lezen, is ons Zondag eerste door een royale 7-2 overwinning op Kaagvo gels 3, kampioen van haar afde ling geworden. De ruststand was 4-1. Na afloop ging het elftal di rect naar Middenmeer, niet na dat aanvoerder Jager een mooi bouquet bloemen van de Veren. Kaagvogels in ontvangst had I genomen. In M.Meer wachtte de jongens een verrassing, De W.-Meerfanfare bracht een se renade, die klonk als een klok. En nu volgend jaar in de 2e kl. Flevo Z 1 stelde wel teleur, door met 5-1 van Marken te ver liezen. Ook hier was het veld zeer slecht. A speelde weer eïna I gelijk (1-1), nu tegen Nieuwe Niedorp A, terwijl B met 4-2 verloor van BKC d. Zaterdag a.s. jgaat Flevo Z 1 naar HCSV 2, dat normaal twee winstpunten kan opleveren. Flevo Z 2 zal wellicht met le ge handen uit Wormerveer terug keren, daar BI. Wit een van de sterkere ploegen in deze afd. is. A kan uit winnen van Pet ten A, terwijl de B-tjes het te gen Wiron B op eigen Veld ia M.Meer wel zullen klaren. De aanvang is bepaald op 1 u. De Holland-België kaarten zijr ver.oot, hef hebbers voor Heli and-Frankrijk moeten zi'.k vóór 1 April opgeven. Stormschade kamp De Terp. De door de storm aangerichte schade aan het Kamp „De Terp" is door de Rijksinspectie opge nomen en in de komende weken zal met de herstelwerkzaamhe den worden begonnen. Ook de vernielde rijwielen zijn door de inspectie met een des kundige, de Heer Posthumus, Rijwielhandel uit W.Werf, beke ken in tegenwoordigheid van een 1 bestuurder van de R.K. Arb. organisatie, die deze zaak ver der zal afwikkelen. De schade aan de rijwielen is van die aard dat herstel wel niet mogelijk zal zijn en men wacht thans op de beslissing uit Den Haag. De arbeiders, die dakloos zijn geworden, zijn tijdelijk in da Cantine ondergebracht, zodat de 'Culturele avonden, zoals film en toneel, voorlopig niet kunnen doorgaan. Slechts de biljartw'ed strijden kunnen nog voortgang vinden. TE KOOP (wesrens vertrek), Electr. Boiler, electr. For nuis. Electr. Wasmachine, Kookkachel. Dressoir, Kip penhok, emaille wasketel, Radiotoestel. H. CROON', Wierweg F 52, Slootdorp. TË" KOOPl MOTORRIJWIEL, N.S.U., 98 c.c., in prima st. Te bezichtigen na nam. 6 u. bij L. LAAN, Molgerdijk 14, Den Oever. Voor direct gevraagd eea ERVAREN TYPISTE, met enige kennis van de moderne talen. Brieven met uitvoerige inlichtingen en verlangd salaris aan de Coöp. Zaaizaad- en Poofc- eoedtelersvereniging „Wieringermeer" G. A. (Z.W.M.) te Middenmeer Eilandjes Tijdelijk Present v. En geland 4 p. f 1 Moesappele* 4 p f 1.10 Extra Goudrei- net p kg. f 1 10 kg f 8 50 bij Alb. Lont, Nieuwstraat. Wij hebben nog entee wollen Jongens Pullovers m. rolkT-aa°p. zonder punten. Fa. T Takes. H.-hoef. Extra aanbieding e**ot® pakken kersen op sap. 50 ct. bii Alb. Lont. Nieuwstraat, Hippolytushoef. DEN HELDER Na 3'/2 jaar behelpen zijn wij trots, U nu weer op onze geheel gemoderniseerde Afdeling te kunnen ontvpngen. Wij zijn er in geslaagd, dank zij de medewerking van onze fabrikanten, U weer, de tijd in aanmerking genomen, een zeer mooie collectie te kunnen touen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2