Opening Nieuws Zaak 12 J. VOS WIERINGERMfcER NIEUWS te MIDDENMEER aan de Brugstraat* Bijzondere attractie EEN WOLLEN DEKEN. MIDDENSTANDSVERENIGING W.-MEER HERDACHT HAAR 15-JARIG BESTAAN. FEESTELIJKE BIJEENKOMST IN HOTEL SMIT TE MIDDENMEER. Krantenmensen hebben natuur lijk voorkeur voor bepaalde uit voeringen of bijeenkomsten Bij jubilea zijn zij zelfs zeer graag aanwezig, temeer als bij voor baat verwacht mag worden, dat het een gezellige avond zal wor den, zoals bij onze middenstands vereniging, die Donderdag haar 15-jarig bestaan herdacht. 11 Maart a.s. is eigenlijk de juiste datum, maar een paar da gen eerder kan men zoiets ook wel vieren. Een 100-tal perso nen, waaronder vele dames, had den zich om de gezellige met bloemen versierde tafels gezet, toen voorzitter Vos tot de aan wezigen het welkomstwoord sprak. Men had het aangename met het nuttige verenigd en zo be stond het programmagedeelte uit een toespraak door een lid van het Hoofdbestuur, de Heer Kropveld, een man, grijs van haren, maar nog vol levenslust, als het er op aan komt, midden standsproblemen te bespreken. De Heer Kropveld was geen onbekende persoon voor onze middenstanders, daar hij ook de man was, die namens de K.N.M.B aanwezig was bij de oprichting van de afd. W.-Meer. De toespraak, vergezeld van felicitaties aan het Bestuur, werd met aandacht aangehoord, temeer daar bleek, dat de Heer Kropveld geen doekjes voor de mond nam, als het fouten be trof, die er in middenstandskrin gen gemaakt worden. „U hebt echter een zeer mooie taak", aldus spreker, „een mid denstander kan in het leven als schakel tussen producent en con sument niet gemist worden." Een hartelijk applaus beloonde de spreker, en in de hierop vol gende pauze werden vele door spreker aangesneden problemen nog eens onderling besproken. Juist die pauze vonden wij reu ze gezellig, er werd gepraat. We dronken een kopje koffie, met toebehoren, geserveerd door on ze bakkersvrouwen, terwijl „the Musical Players" met tango, zam ba of foxtrot, de stemming er in wisten te houden. Ook werd in de eerste pauze een prachtig bloemstuk binnen gebracht, aangeboden door de Beursvereniging. Voorzitter Vos stelde de ver gadering voor dit te schenken aan Mw. de Wed. vd Wal, de echtgenote van de eerste midden stands-voorzitter, wijlen de hr. E. vd Wal. Een spontaan applaus bete kende, dat een ieder het daar volkomen mee eens was. Het tweede gedeelte van de avond was georganiseerd door| de feestcommissie, bestaande uitj de Heren vd Kooi, Swier cn! Van Vegten. Deze heren hadden het Nederlands Cabaret geënga geerd, o.l.v. de humorist confe rencier André Carell. Dat dit optreden een succes werd, durven we rustig te schrijven. Beschaafd, origineel en ernst en luim op de juiste wijze gerangschikt. Zakenleven. Ds verhuizing van Vos' Manu- facturenhandel te Middenmeer naar de m'euwe herbouwde en modOTri ingerichte zaak is nu aan staande. In verband daarmede is de win- wel van 7 t.m. 11 Maart gesloten. Oo 12 Maart as. zal de zaak werden belonend en aan belang stelling zal het zeker niet onibre- ken. 11 Maart zal het ook 11 jaar geleden zijn da4 de H-er Vos cis p'cnier zijn eerste zaak in Mid- denmeer opende. Cabaret, zoals wij het helaas te weinig op onze planken te zien krijgen. Naast 3 andere medewerkers, was vooral André Carell de man die met sketches, praatjes en een liedje de stemming tot de volle 100 pCt. wist op te voeren. Toen Voorzitter Vos de feeste lijke bijeenkomst sloot, wees de klok reeds ruim na middernacht aan. En nu middenstanders, met volle zeilen op naar het zilveren feest, eendrachtig bouwend aan een gezonde middenstand in de Wieringermeer. Voor de tweede maal een wet voor Wieringermeer. Bij de Tweede Kamer is voor de tweede maal een wetsontwerp in gediend tot instelling van een ge meente Wieringermeer. De eerste maal geschiedde dit in Jan. 1940. Ten gevolge van de inval der Duitsers kon dit wetsontwerp ech ter niet tot wet verheven worden. Weliswaar is tijdens de bezetting in 1941 een besluit tot stand ge komen, dat hetzelfde beoogde als het ingediende wetsontwerp, maar de minister van Binnenlandse Zaken acht het van betekenis, dat aan de gemeente Wieringermeer een nieuwe rechtsbasis wordt ge geven, zoals dit door de grondwet wordt voorgeschreven. De instelling van de gemeente Wieringermeer zal dus niet langer berusten op een door de bezetter uitgevaardigd decreet. Boelhuis J. de Vries. Voor de j.1. Zaterdag ten over staan van deurwaarder Prins te Den Helder gehouden boeldag, zulks ten verzoeke van de naar de Ver. Staten vertrekkende land bouwer J. de Vries a d. Schelpen- bolweg was goede belangstelling. De levende have ging tegen goede prijzen vlot van de hand alsook diverse landbouwmachines en landbouwwagens. Het meubilair ging tegen lagere j prijzen weg, en zat flink vaart in de veiling. i De Heer Krikke zorgde voor koffie en of verversingen. „Christendom en Wereldorganisatie. Bij het overlijden van onze plaatsgenoot Nico Sijm. We weten uit de nieuwsbla den hoe menig offer Neder land brengt voor de verdedi ging van onze belangen in Indonesië. Iedere week eist meer of minder slachtoffers. Tot nu toe was de Wieringer meer gespaard gebleven en drongen steeds bemoedigende berichten van onze jongens tot ons door. Zondagavond 1.1. kwam het telegrafisch bericht dat Nico Sijm van de Scher- venweg in Medan is gesneu veld. Heel de Wieringermeer is getroffen door dit overlijdens bericht en leeft ime met de zwaargetroffen ouders, broers en zusters. Moge Nico, die zijn strijd gestreden heeft, in het 'eeuwi ge vaderland vooral zijn ou ders broers en zusters ten ze ge zijn. Pastoor LANGEDIJK. Mw. Prof. Dr. Van der Molen, die een functie vervult bij de U.N.O., zal op 16 Maart a.s., in Hotel Smit te Middenmeer, een spreekbeurt over bovengenoemd onderwerp vervullen voor de afd. Wieringermeer van Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Chr. Jon ge Boeren en Tuinders-Organisa tie. Buitendag Verkennerij. Zondag j.1. hebben de welpen en verkenners van de St. Bonifa- tiusgreep te Wieringerwerf hun eerste buitendag gehouden, welke begon met een gezamelijke mis, waarna ontbijt. Na het ontbijt werd Wieringerwerf opgeschrikt door speurende en zoekende ver kenners en welpen. De opdracht was 4 vreemde indringers op te sporen en gevangen te nemen. Deze „indringers" waren Hopman Zomerdijk met zijn Vaandrigs uit Schagen, die proberen zouden on gemerkt het troeplokaal te bezet ten, maar.door het moedig en enthousiaste optreden van de jongens, werden hun plannen ver ijdeld, de indringers overmeesterd, gebonden en naar het troeplokaal gesleept. Ondertussen zorgden de welpen leidsters en hun pa^pn. wel penleidsters uit Medemblik, voor de inwendige mens. Da zij eer van hun werk hadden, bleek wel uit de lege potten en pannen, die er na het eten overbleven. Na het p4pn w*h i van de gasten uit Medemblik en Schagen aan een pro-.i^i. gonnen, bestaande uit verschil lende spelen en oefeningen, welke tevens het slot waren van deze welgeslaagde dag. Eén onzer militairen gewond Bij de aanval dep Republikeinen op de stad Djokja, in het begin der vorige week, is B. de Bent, "it Slootdorp (Schelpenbolweg F 41) aan de schouder gewond. Hij is per vliegtuig naar het hospitaal te Semarang overge bracht. Naar het zich laat aanzien, is de verwonding niet van ernstige aard. Ambtsdragers gekozen. In verband met de uitbreiding van de kerkeraad der Ger. Kerk t,e Middenmeer met 2 Ouderlm- gen, werden Zondag j 1. als ■*oda- nig benoemd de heren A. Bolt-jes voorin. 10 uur opening van onze geheei gemo derniseerde winkel in MANUFACTUREN, CONFECTIE, enz. enz. Beleefd wordt U tot een bezoek uitgenodigd. Wij zijn ruim gesorteerd o.a. ook in Ledikanten, Bedden, Dekens, enz. Iedere koper kan gratis raden naar de lengte van een stuk stof, waarvoor wij als hoofdprijs uitloven Voorts diverse prijzen. BELEEFD AANBEVELEND Manufacturen- en Confectie Middenmeer. Jeugdkring „Jong Leven" gaf 'n geslaagde uitvoering. Toen Ds. Wiegers de bijeen komst met gebed opende, bleken vele ouders, familieleden en ken nissen gehoor te hebben gegeven aan de oproep van de jeugdkring „Jong Leven." Het was o.i. meer een open bare Zondagavondbijeenkomst, zij het dan, dat verschillende on derdelen vooraf in studie waren genomen. Na gemeenschappelijk zingen van Gezang 119, hield Henk Zoodsma de gebruikelijke inlei ding. Een onbekende tekstdichter had op de wijze van „Daar Bij die Molen", een gezellig liedje in elkaar gezet, gebracht door 3 meisjes, wit geblousd en zwart gerokt en spoedig zong de hele zaal spontaan „dat 't op de Jeugd kring zo gezellig is en men er keer- op keer terug komt". De hierna volgende pauze werd gevuld met de verkoop van lootjes, ter stijving van de kas. De hoofdschotel van het pro gramma bestond uit de opvoering van een toneelspel in 4 bedrijven „De zoon van Berkenhof", door Joh. Logtmeier. De spelers en speelsters had den geen gemakkelijke opgave, het stuk was ernstig en bevatte diverse hoogtepunten, die behoor lijk voor 't voetlicht gebracht werden. Rolkennis was perfect, terwijl vooral de boer Oosting, Fem, zijn vrouw en Ali, de doch ter, alsmede de knecht Bart de beste vertolkingen gaven. De aanwezigen wisten de op voering naar waarde te schatten en beloonde de spelers met een dankbaar applaus. Het tableau, „Ontwaak", -met helaas storende lichteffecten, be tekende het einde van het werk van de jongelui. Ds. Vink wekte de ouders op, hun kinderen in deze tijd van „uithuizigheid" met een gerust hart naar de Zondagavondbijeen komsten van de Jeugdkring te zenden' Flevo 1 Kampioen der 3e klasse N.H.V.B. „Flevo kan de kampioensvlag hijsen", zei een Kaagvogels sup-, porter tegen zijn buurman, toen onze jongens glunderend het ter rein verlieten. Een 7-2 overwinning beteken de inderdaad het reeds lang be geerde kampioenschap. Twee seizoenen terug was het Oudesluis 2 en vorig jaar BKC, dat Flevo de voet dwars wist te zetten en dit seizoen scheen het Geel Zwart 2 te zullen worden. Zover is het echter niet geko men. Teamgeest en de wil om een hogere klasse te bereiken, hebben Flevo aan de kop van 3 G geplaatst en volgend jaar mag Flevo het opnemen tegen 2e klassers, zoals Wiron, Win kel, enz. De kroon op 't werk van 11 jongens, die begrijpen dat Fle vo, wil 't blijven voortbestaan, moet strrden voor de moeilijke wee omhoog. Tevens een stimulans voor het Bestuur, om moeilijkheden niet uit de weg te gaan en de vereni- ging leiding te geven, opdat der- gerlijke successen zich in de toe- 1 komst herhalen. DE SPELERS. Natuurlijk willen we hier even 't elftal noemen, dat de laatste maanden voor dit kampioen schap gevochten heeft. We moe ten dan beginnen met aanvoer der Jager. Vorige week nog op gesteld in het Noord Hollands B elftal, rechtsback en de aan gewezen man om zijn jongens naar een overwining te voeren. In één adem noemén we de nestor van het elftal, de 35-ja- rige doelverdediger de Graaf, bij zijn medespelers vooral erg ge zien om z'n altijd geestige op merkingen, ook indien het eens niet gaat, zoals we willen. Topscorer is de jongste uit dit elftal. Bert Bouma, veelal linksbinnen. Verder hebben we nog de linksback, Geert Oosterveld, stevig en betrouwbaar. Jb. Bak ker, de linksha1!, jammer genoeg trdelijk doo^ ren er^stge bles sure uitgeschakeld ;Schwegman, de massieve en rustige spil, J. Bouma als de zwoegende rechtshalf. In de voorhoede zien we de symphatieke rechtsbuiten Scho- neveld, de dribbelaar Boerhave, Töpfer de midvoor, wel eens mopperig, maar een goed club- hart bezit en tenslotte Nico- lai, de politieman met een oer- hard schot als linksbuiten. I Twee trouwe reserves, de oud ste Kouwenhove, een speler, nog van het Flevo van '37 en V. Ver- maat, een opkomende speler. Langs de lijn altijd Tinus van Sitterd als grensrechter. We willen niet nalaten, naast Voorzitter Breebaart, ook de na men te vermelden van de E. C., die iedere week weer dit elftal in 't veld zond, n.1. Vaandrager, Jonker, v. Vegten en Jannenga. We vernamen, dat over enige weken een trainer van naam bij Flevo in dienst zal komen. Moge hij, met medewerking van spelers en Bestuur er in slapen, FWo no? hoper te bren ren op de voetballadder. Onk namens de Stichting Fle- Bode, onze gelukwensen Na te zijn voorgegaan in ge bed, liet Ds Vink de aanwezigen ter besluit Gezang 93, 1-3 staande zingen. Met spelletjes wisten de jon gelui zich na afloop nog even te vermaken, waarna een ieder zich voldaan door de heldere vriesnacht, huiswaarts begaf. SERENADE. Zondagmiddag bracht de Wie- ringermeerfanfare een serenade aan haar lid, de heer Jb. Kossen en echtgenote te Middenmeer, die deze dag hun 40-jarig huwe lijksfeest vierden. Natuurlijk bestond er gro te publieke belangstelling voor dit niet alledaagse gebeuren. Overname café. Naar wij vernemen is het café „Het Zwarte Paard", te Twisk overgegaan aan de Heer K. Kool- naas, Schagerweg G 12, Slootdorp. Geslaagd. Mej. G. Hoes, te Wierincerwerf, slaagde te Rotterdam voor het diploma voor costumière. Zij werd opgeleid door Mevr. Kamp - Vis, te Schagen. MIDDENMEER. CHR. GEM. ZANGVEREN. Wegens de dankdienst voor het gewas op Woensdag 9 Maart begint de repetitie van de zang een half uur later.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3