WIERINGER NIEUWS VERVOLG RAAD WIERINGEN. Wethouder Lont We hebben ren. 't Kost de gemeente resp. dit wel bezien, maar voorstellen f 175.80 en f 217.20 per jaar. daartoe zullen later komen. op de vuilnisbelt, hekken bij school, putdeksels enz. De Voorzitter verzocht al deze i dingen niet in de Raad te brengen. Zij kunnen na bespreking met hem onmiddellijk in orde worden gebracht. De Heer de Visser vond de ver plichting tot het inzenden de Wel was men, gezien reeds eer der opgedane ervaringen, van mening dat het stuur, indien het voor het invoe| ren van deze beperkingen mocht SUCCES II KAMPIOEN gfméentebe-l RESERVE - EERSTE KLAS gemeentebe y g Uitslagen van de op 20 Maart De R.K. School krijgt toch haar beschrijvingsformulieren voor de l r»Vl Cil *r anrn/ul „n.i»-J I h Oll imnr V. o>1 OeStUren, gevoelen, in deze materie con-l 1949 gespeelde wedstrijden: tact en samenwerking zou moe- ten zoeken met andere gemeente De Voorzitter: De nieuwe rio- Het irorig raads- ~k™°r hen een eventuele lering is opgebouwd naar een snelle nieuwbouw. Nu daarvan voorlopig nog niets komt, althans I niet in het verwachte tempo, neemt de hoeveelheid rioolwater niet toe en kan alles nog bij het oude blijven. Alleen de afvoer* wordt verbeterd. Daarom is 't nu nog te vroeg voor een zuiverings installatie. Wel krijgen de kogen, ook in H.-hoef, het water, maar 't wordt direct weggepompt en uitgeslagen. De Heer Tijsen Mag het riool water wel naar de Hofmansha ven De Voorzitter Als 't gezuiverd is wel. 't Kan zo afgevoerd wor den want 't peil van 't riool is hoger dan van 't IJsselmeer. De Heer Bosker Waarom dan nu die zuiveringsinstallaties niet meteen gemaaktDan is het in Den Oever in orde. De Voorzitter Dan komt er nog eens idem zoveel bij. Spreker wil waarschuwen tegen al te hoge uitgaven. De Raad wil nu alles wel ineens in orde brengen maar dan komen er weer duizenden guldens bij en we moeten dat later opbrengen. We zijn, aldus spreker, niet noodlijdend meer, laten we nu voorzichtig zijn. De Heer Bosker Men kan ook al te voorzichtig zijn. i besluit tot afwijzing der aanvrage »een hond hebben, een erger- vvlucht van danslustigen van het schoolbestuur werd door Ged. Staten vernietigd. De huurprijs voor het gedeelte van het oude secretariegebouw in gebruik als politiebureau werd vastgesteld op f 300.- per jaar. Verlaging Schoolgeld. B. en W. achten het schoolgeld aan de hoge kant. Zolang de ge meente noodlijdend was moest ten aanzien van de tarieven aan de wensen van hogerhand worden tegemoetgekomen. Voor 't school geldjaar 19471948, wordt thans een verlaging voorgesteld welke ongeveer 25% zal bedragen. (Aangenomen.) De brandweer. Het voorstel van B. en W. tot het aanleggen van een wekker- schel - alarminstallatie voor de men. In elk geval mag het derven L' van inkomsten voor de gemeen- deze laatste overwinning werd tekas geen argument zijn tot be- Succes 2 kampioen. Ook vanaf J deze plaats onze hartelijke geluk- houd van bestaande toestanden. wpnspr. ïnno'pns raor» aanmntp. Het belang van de jeugd ten allen tijde vóórgaan. Brandweer en het treffen van I een 3e lokaal bij hebben, dit kan andere voorzieningen werd zonder slechts ten koste van de kleuter- lij'k iets. 't Kost je nog een post- naburige gemeenten te voorko zegel ook, aldus spr. De Heer Bruul was zo goed alle" briefjes in ene op te zenden maar anders had ik 't nooit ingeleverd. Stemmen Dan ga je de kast in De Voorzitter wijst er op dat deze verplichting rust op een door de Raad vastgestelde verordening. De Heer Bosker vraagt naar de vacature hoofd Westerland en de Finse school. De VoorzitterVoor de vaca ture heeft zich een bevredigend aantal sollicitanten aangemeld. Van de aanvrage om een Finse school is nooit meer iets gehoord. Wel hebben B. en W. als in ie dere gemeente aan Ged. Staten rapport uitgebracht over de ur- genste gevallen van scholenbouw. De U.L.O.-school moet er 1 Sept. Succes 2 H.R.C. 4 Al km. Boys Succes 3 Succes 4Wiron 2 Succes AAlkm. Boys a naarj succes cFlevo b Succes 2 slaagde er, destijds in Den Helder, 2—1 4—2 2—2 1—2 3—3 evenals met m 21 van H.R.C. 4 te winnen. Door wensen jongens. Een aanvanke- lijk slecht ingezet seizoen werd door jullie op prachtige wijze be- Intussen, bij alle gepraat over ëindigd. De wedstrijd zelf was in- verboden en beperkingen, be- tussen meer spannend dan fraai grepen de ter vergadering aan-l en het was alle 22 spelers aan te hoofdelijke men. stemming aangeno- RONDVRAAG. De Heer de Visser bracht de sloot voor de woningen aan de school of het V.G.L.O. Verplaat j sing van de kleuterschool is te bezwaarlijk, men heeft al ruimte tekort. Er zal niets anders opzitten dan de V.G.L.O.-school over te plaatsen naar elders, b.v. naar Oosterland. Voor de U.L.O. is daar Molgerdijk nog eens ter sprake. Ze moet at en toe eens geschoond °Ie' voldoende ruimte. Deze school I honnhrr hnlr in Hot oonrrnwi worden. De Voorzitter zeide, dat wel eens was overwogen deze sloot te De Voorzitter We lozen 't riool- water nu al jaren zo. We mogen toch wel eens stilstaan bij alle kosten aan zuiveringsinstallatie's enz. Wanneer de bestaande riole ring te klein wordt dan is 't wel goed maar men moet toch oog hebben voor de consequenties. Aanstonds eist ook H.-hoef voor zieningen die veel geld zullen kos ten. De Heer Mulder In H.-hoef is 't weer anders, daar is een speci ale afvoersloot. De Voorzitter 'k Heb juist de klacht gehoord dat het niet snel genoeg toevloeit. Wil het goed ko men dan moet er een gedeelte grotere buizen in 't stamriool en het moet dieper gelegd. Dat ech- Voorts klaagde de Heer de Visser over verstoring van kerkdiensten in de avond door baldadige jeugd. De Voorzitter zal dit met de politie bespreken. De Heer de Visser had nog vele opmerkingen, o.a. over het papier behoort ook in het centrum. Ook de huisvesting van de Heer Cornelissen heeft de aandacht van het college. Het beste was als de gemeente 2 herbouwplichten kon overnemen. Men kon dan een woning bouwen voor het hoofd der Ü.L.O. en een voor de 3e leer kracht. De Heer v. d. Laan roerde nog even een rioolkwestie in de Water weg aan. Hierna sluiting. EEN NIEUWE LENTE, EEN NIEUW GELUID WIERINGER JONGEREN LATEN HUN STEM HOREN Op initiatief van de Jongeren 2. dat personen wezige jongeren zeer goed, dat het daarbij niet mocht blijven. Na het gebruik van een kopje thee kwamen de tongen los over de vraag welke mogelijkheden er zijn om de jeugd iets beters terug te geven voor wat men baar zou willen ontnemen. Naast versterking van de ei- zien, dat het gewicht van deze ontmoeting als H.R.C. gewonnen had waren deze kampioen ge weest zwaar op hun schouders drukte. Voor de rust speelden de Nieuwediepers beslist beter voet bal, maar de Successers waren schotvaardiger. Mast opende de score toen een door hem ingescho ten bal door een H.-speler van richting veranderde en onhoud- gen organisaties en het aantrek baar voor de keeper in de touwen keiijker maken van eigen bijeen verdween. Kort daarop slaagde komsten, werd van verschillende groep Oost-Wieringen kwamen I Vrijdagavond pl.m. veertig ver ter zal alleen al f 20.000 moeten kosten. Weth. Lont Er zitten nogal veel bochten in 't riool. Grotere buizen zal weinig verbetering geven en 't zal veel geld kosten. De hoofd zaak is dat 't gemaal het water te vlug weghaalt. Zo'n slootje is di rect leeg. Iets anders is het wan neer het rioolwater ziekte onder 't vee geeft. Er is veel ziekte op 't ogenblik en men denkt aan slechte water als- oorzaak. Als er t.b.c. van komt onder de koeien betekent dit een schadepost en dan zou het de uitgaaf wel wetti gen. De Voorzitter Inderdaad neemt t.b.c. onder 't vee hier hand over hand toe terwijl het nog vorig jaar practisch vrij was. Spreker moet op gezag van een door hem hierover geraadpleegde deskundige echter ten stelligste ontkennen dat dit van 't rioolwa ter komt, ook al is dit besmet met menselijke t.b.c.-bacillen. De t.b.- bacillen van rundvee zijn andere dan van de mens. Als mogelijke oorzaken van uitbreiding der t.b.c. onder 't vee wordt o.a. genoemd de intensieve inenting en de ge- importeerde veekoeken. De Heer Mulder Ook onze stal was vrij. Nu reageren juist die dieren die op 't land liepen waar rioolwater langs kwam. De an dere dieren reageren niet. Dit zegt volgens spr. genoeg. De Voorzitter In andere vrije stallen is 't precies eender. Ook daar zijn nu reageerders, ook waar het vee niet met het riool water in aanraking kwam. Woonruimten. De voorgestelde vergoedingre geling t.a.v. voorzieningen aan woningen bij vrijwillige beschik baarstelling van woonruimte (reeds door ons toegelicht), werd aangenomen. Voorts werd medewerking ver kanten de wenselijkheid naar voren gebracht om te komen tot de stichting van een tehuis voor de jeugd, waar de onderschelden jeugdorganisaties, die meestal niet over een eigen clublokaal kunnen beschikken, gebruik van zouden kunnen maken. Voorlopig zal hiervan in ver band met de heersende woning nood, uiteraard geen sprake kun nen zijn, maar dhr. vd Kwast sprak er zijn verwondering over uit, dat er gedurende de winter maanden niet méér gebruik wordt gemaakt van de Jeugdher berg, die toch een instelling is van en voor de jeugd. Bovendien wees hij op de twee sedert jaren leegstaande lokalen van de O. L. S. te Oosterland, /aarvan nog nimmer profijt is beneden getrokken. Wel liggen beide ge- het centrum der tegenwoordigers van een tien tal jeugdorganisaties van ver schillende levensbeschouwing in de Jeugdherberg te Oosterland land bijeen, om hun oordeel uit te spreken over bepaalde door genoemde Jongerengroep gedane voorstellen tot het nemen van maatregelen ter bescherming van de Wieringer jeugd. Deze jongeren zijn n.1. ver ontrust door de voortdurende ontduiking van verschillende wettelijke bepalingen ten aan zien van het bezoeken door jeug dige personen van bioscopen, ca- fé's en openbare dansgelegenhe den. Bovendien is de georgani- Voor de seerde jeugd van mening, dat' van Overheidswege op een en an der onvoldoende wordt toege zien. Nadat de voorzitter van de Jongerengroep, Henk Cornelis sen, allen hartelijk welkom had geheten en er zijn vreugde over had uitgesproken, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor had den gegeven, gaf de hr. vd Kwast een uiteenzetting van de rede nen tot het uitschrijven van de ze bijeenkomst en lichtte hij de voorstellen nader toe. Nadat verschillende aanwezi gen hun mening kenbaar had den gemaakt, werd met alge mene stemmen besloten, een schrijven te richten tot de Bur gemeester van Wieringen, waar in er op zal worden aangedron gen strenger toezicht te doen houden op de naleving van de volgende bepalingen 1. dat er geen alcoholhou dende dranken mogen worden resp. 14 en 18 jaar niet mogen .bouwen niet in worden toegelaten tot filmvoor- j gemeente, maar nood breekt wet stellingen, die door de Centrale en waar een wil is, is een weg filmkeuring alleen toegankelijk (Ook het zwembad is in Oos- verklaard zijn voor resp. 14-,terland geprojecteerd.) resp. 18-jarigen (en ouderen) Verder werd het een gezamen; 3. dat personen beneden 16 lijk belang genoemd als de di-1 jaar geen toegang hebben totverse jeugdverenigingen tot een openbare dansgelegenheden, leend aan de totstandkoming van j geschonken aan personen bene waterleiding op Dam en Noordbu-|den 16 jaar; WAARHEEN? 22 Maart Verg. Witte Kruis in Hotel Smit te Middenmeer. 24 Maart Bijeenkomst Plattelands Vrouwen, afdeling Wieringen, in Foyer Cinema de Haan. Zondag 27 Maart Alg. Verg. D.E.T.V. in zaal Scheltus H.-hoef. 30 Maert Fryske joun yn de seal fan Smit to Middenmar. Bij de discussies werd o.m. op gemerkt, dat controlemoeilijk heden opgevangen zouden kun nen worden doorinvoering van een jeugdlegimitatiekaart (waar toe ook reeds in andere gemeen ten plannen bestaan.) In de loop der discussies bleek verder, dat men waardering had filmvoorstellingen met speciale jeugdprogramma's, al achtte men daardoor het euvel van de aanwezigheid van te jeugdige kinderen bij de gewone voorstellingen (die voor alle leef SCt-,°_°.1_^^ tijden) nog niet uit de wereld geholpen. Immers, vele kinderen zijn voor deze films niet rijp te achten en 't is vaak zo, dat men redeneert „Dan zijn ze weer een tijdje van de vloer." Hier gaan de ouders dus niet altijd vrijuit. Tot bepaalde concrete voor stellen of besluiten, betreffende de beneden 14-jarigen, kwam de vergadering evenwel nog niet. Hierover zal men zich na der beraden. Ditzelfde geldt voor een voor stel door de Commissie voor Maatschappelijk Werk aan de Burgemeester gedaan en door de secretaris van deze Commis sie, de Heer Kaaijk, onder de jongeren ter discussie gesteld. Dit voorstel houdt in het dansen (de speciale bals, de uit voeringen met bal na, vallen daarbuiten te beperken tot tweemaal per maand en dan van 7 uur tot 10.30 uur, in- plaats van 4 tot 11 uur, zoals gebruikelijk en tenslotte om de leeftijdsgrens uit 18 jaar. vorm van samenwerking zou den kunnen komen, waardoor het mogelijk zou worden, naast de eigen bijeenkomsten, gemeen schappelijk jeugdconcerten, lie derenavonden, lezingen, natuur filmvoorstellingen, huisvlij tten- toonstellingen e.d. te organise ren, waar men anders moeilijk toe komt. Verblijdend was ook, na een vraag in die richting, de mede deling, dat er al voorbereidend werk verricht wordt, om te ko men tot het stichten van speel tuinen voor kleuters en lagere Voor dit laatste meerderheid der niet. Besloten werd om verschillen de punten, waarover men nu nog niet kon beslissen, nader in de organisaties te bespreken en om Vrijdag 8 April opnieuw sa men te komen, In zijn slotwoord sprak dhr. vd Kwast er zijn voldoening over uit, dat de discussies op zo aangename wijze waren gevoerd en hij hoopte, dat deze vergade ring het begin mocht zijn van een vruchtbare gemeenschappe lijke activiteit. Dit achtte hij in het belang niet alleen van de aanwezige jongeren, maar ook van de jeugd, die na hen zal komen. Daarbij zal de jeugd de steun van de ouderen niet kunnen ontberen en in dat verband sprak hij ook woorden van dank tot de aanwezige ouderen voor de belangstelling en de oprechte wil tot samenwerking in deze vergadering getoond. De jeugd heeft gesproken. Moge de Overheid, mogen de ouders hun taak verstaan. De jeugd heeft recht op hun steun te breiden tot j bij de beschouwing tegen en bij de bestrijding van kwade invloe- voelde de den. vergadering: En is tenslotte de hele samen - I leving er niet mee gebaat dezelfde speler er in de voorsprong tot 20 te vergroten. Een zeer gevaarlijk moment ontstond voor het H.-doel toen de keeper het doel verlaten had en door Bos hard werd ingeschoten. De keeper wist echter nog fraai te redden. Kort voor de rust kwam het verdiende tegenpunt. Een fraai voor doel geplaatst corner werd op goede wijze in een doelpunt omgezet. Na rust. was de thuisclub ster ker, maar doelpunten kwamen er niet. Vlak voor het einde kroop S. door het bekende oog toen Slikker al gepasseerd was en van der Welle nog op de doellijn red ding bracht. Onder grote span ning kwam het einde. De H.R.C.- ers toonden zich sportieve verlie zers en waren de eersten, die de van vreugde dansende Successers met hun kampioenschap felici teerden. Succes 3 kwam tegen Alkm. Boys even te kort. Beter deed Succes 4 het door Wiron 2 een puntje af te snoepen. Succes A liet tegen Alkm. Boys A de winst, die er zeker in zat, glippen, terwijl Succes C een alleszins eervol gelijk spel tegen Flevo B behaalde. Programma promotie- en degradatie - wedstrijden. Aangezien Randers beslag heeft weten te leggen op de kampioens titel in de 4e klas, zijn nu alle candidaten voor de promotie - degradatie - competitie om één plaats in de 3e klasse, bekend. A.s. Zondag wordt reeds een aan vang gemaakt met de wedstrijden. Er wordt een volledige competitie afgewerkt. Het programma voor de le ron de is als volgt 27 MaartSuccesRanders B.K.C. Grashoppers. 3 April Randers B.K.C. Grashoppers Succes. 10 AprilB.K.C. Succes, Randers Grashoppers. Wiron - Nieuws. Zondag bond Wiron de strijd aan tegen Petten. Het is een zeer slechte wedstrijd geworden. Petten won verdiend met 2-0. In het eerste kwartier zagen we enige mooie flitsende aan vallen van Wiron, maar deze le verden niets op. Daarna zag men in de hele wedstrijd niets bijzonders meer, als een beetje heen en weer trap pen. De rust ging met 0-0 in. Na de thee hetzelfde spel- beeld, eindelijk gelukte het Pet ten de stand op 1-0 te brengen en een kwartier voor het einde scoorde de links back van Pet ten door een penalty. Het was een opluchting voor spelers en publiek, toen scheidsrechter J. Helder, die zeer zwak leidde, het einde floot. Succes 4 - Wiron 2, 2-2. POLITIE. Gevonden: een zwart vulpot lood en een paar wit met rood gekleurde wollen dameswanten. Inl. bij de Gem.- Bode. Overname zaak. Naar wij vernemen heeft de heer F. Koopmans te Hippoly- tushoef onderhands de petroleum- zaak van Wed. Asjes te De Hau- kes overgenomen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2