WIERINGER NIEUWS UITSLAG TONEELCONCOURS DEN OEVER 1948 - '49. LEDENVERGADERING D. E. T. V. WAARHEEN? Zo was dan de Zaterdagavond aangebroken, waarop de vereni gingen, die aan dit Concours hebben medegewerkt, met span ning hebben gewacht. Bij het binnenkomen was al dadelijk te zien, dat er iets bij zonders aan de hand was. De tafels wit afgedekt, en voorzien van een bloemetje, zagen er echt gezeliig uit, en het geheel gaf het een feestelijke aanblik. De Voorz. van het wedstrijd- comité, de Heer van Glabbeek, begroette in zijn openingswoord in het bijzonder Burgemeester en Mw. Kolff, benevens de Ju ry, en uitte de wens, dat alle deelnemers zich bij de beslis sing van de jury zouden neer leggen. Tevens bracht hij dank aan de fam. Lont voor de verzor ging van dit Concours. De Heer R. P Goettsch (Jury lid) hield hierop een inleiding, waarin hij er op wees, dat de jury de beslissingen éénparig had genomen, en dat de te noe men tekortkomingen als opbou wende critiek moesten worden beschouwd. Hij had alle lof voor de geestdrift waarmee door de tonelisten aan dit concours was deelgenomen, en gaf bovendien de wenk, dat rolkennis van de grootste betekenis is voor het met succes opvoeren van een stuk. Vervolgens kwam de Heer Vendeloo (jurylid) naar voren, om verslag uit te brengen. Dit nam een groot deel van de avond in beslag, en het zou ons te ver voeren, hierop woordelijk in te gaan. Allereerst werden de stukken als zodanig behandeld, vervol gens de gespeelde rollen, toneel- aankleding, kap- en grime werk Het verslag werd met de grootste aandacht gevolgd, en was ook zeker de moeite van aanhoren waard. Op duidelijke wijze werden de fouten en te kortkomingen uiteengezet, doch ook het vele goede werd niet vergeten. Een knap stuk werk van de Jury. De Heer Vendeloo concludeer de aan het slot, dat het concours een succes was geweest, en dat de Jury haar taak met plezier had vervuld. Hierna volgden nog enige goede raadgevingen voor het kie zen van een stuk. Er wordt nog al eens te hoog gegrepen, aldus de Jury. In de nu volgende pauze de clameerde het derde Jurylid Mej. Rezelman, een door haar zelf gemaakt gedicht, dat betrekking had op het concours, en de. ver schillende medewerkers(sters.) Na de pauze was HET ogen blik gekomen, n.1. de bekendma king der prijzen, alhoewel het critisch verslag hierin al enigs zins de weg gewezen had. VERENIGINGSPRIJZEN le prijs f 250.- met Plaquette Gem. Wieringen „De Drie Le liën", Twisk, met „De Naamlozen van 1942". 174 punten. 2e prijs f 175.- met Beker „Harmonie" H.Hoef, met „Adieu en.... Au Revoir". 169 punten. 3e Prijs f 125.- met Beker „Apollo" Den Oever, met „Po- marius', 147 Vz punten. 4e Prijs Lauwerkrans van de NACO, „Excelsior" Den Oever met „Wroeging", 146 punten. REGIE le Prijs Verg. Zilv. Med. de Heer K. Doets, Twisk. 2e Prijs zilv. med., de Heer C. J. Bosker, H.Hoef. 3e Prijs bronzen med. de hr. A. Kluft, Middenmeer. DAMES HOOFDROLLEN le Prijs verg. zilv. med. Mej. G. Bosker, H.Hoef. 2e prijs zilv. med Mej. E. Wit Twisk. 3e Prijs bronzen med. Mw. Wagemaker-Stam, Twisk. HEREN HOOFDROLLEN le Prijs verg. zilv. med. dhr. Ad. Wurkum, Twisk. 2e Prijs zilv med. de Heer K. Doets, Twisk. 3e Prijs bronzen med.: de heer J. v. Glabbeek, Den Oever. DAMES BIJROLLEN le Prijs bronzen med. Mej. T. Bosker, H.Hoef. 2e Prijs bronzen med. Mevr. J. Blom-Blaauboer, H.Hoef. 3e Prijs bronzen med. Mevr. Wurkum - Adam, Twisk. HEREN BIJROLLEN le Prijs bronzen med. dhr. M. Meurs, Twisk. 2e Prijs bronzen med. dhr. S. Duijnker, H.-Hoef. 3e Prijs bronzen med dhr. J. Bakker Den Oever. TONEEL AANKLEDING le Prijs bronzen med. „Har monie", H.Hoef. 2e Prijs bronzen med. „W.K.T.", Middenmeer. 3e Prijs bronzen med. „Excelsior" Den Oever. GRIME EN KAPWERK le Prijs verg. zilv. med. dhr. Th. Paardekoper, Amsterdam. 2e Prijs zilv. med. dhr. D. Steeman, Den Oever. PRIJZEN VOLGENS OOR DEEL VAN HET PUBLIEK le Prijs Beker „Excelsior" Den Oever, met 596,29 punten. 2e Prijs Beker Vissersfonds D.E.T.V. „Apollo" Den Oever met 595.31 punten. 3e Prijs med. Flevo-Bode „Harmonie" H.-Hoef met 593.46 punten. De prijzen werden op verzoek van de Voorz., door Burgemees ter Kolff persoonlijk uitgereikt. De Burgem. gaf in een gees tige speech een critisch verslag ten beste, aan het adres van de Jury Verschillende sprekers voer den hierna nog het woord. Het was allemaal erg ^hartelijk en gezellig en getuigde van een goe de geest. De Heer van Glabbeek was on uitputtelijk in het geven van presentjes en het uitdelen van van bedankjes aan de mensen die hiervoor in aanmerking kwamen. Dik verdiend trouwens. De Heer Goettsch deelde na mens de Jury mede, dat mocht weer eens om medewerking gevraagd worden, deze jury nu al eenparig besloten had deze met graagte te geven. Dat dit nog wel eens nodig zal zijn, bleek al duidelijk uit het sluitingswoord van de Voorzit ter, daar deze hierin liet door schemeren, dat er al weer plan nen voor het volgend seizoen in wording zijn. De bedoeling van dit Con cours „Het dilettjantentoneel op hoger peil te brengen" is hier volkomen gelukt. Een gezellig bal besloot deze prachtige avond. Op verzoek van verschillende spelers, zal het critisch verslag van de Jury, door de wedstrijd secretaris, dhr. P. de Graaf, Parklaan 20, gestencild worden en tegen de kostprijs beschik baar gesteld worden. Gegadigden kunnen zich al daar opgeven. Zondagmiddag j.1. werd in Café Scheltus te H.Hoef, een algemene ledenvergadering ge houden van D.E.T.V. De Voorz., dhr. Bakker opende de vergadering, en sprak zijn vreugde uit over het groot aan tal opgekomen leden. Spr. memoreerde o.a. het over nemen door de veren, van het „Vissersfonds." De bedrijfsresultaten der vis serij in het afgelopen jaar, noem de spr. niet overweldigend, maar in het algemeen toch be vredigend. Vervolgens bracht de penning meester, dhr. J. Lont JGz. ver slag uit over de finantiële resul taten der afgelopen 2 jaren. Ontvangsten 1946-'47 f 596.15 Plattelandsvrouwen. Mevr. Wessemius uit Hoorn hield Donderdagavond in de foyer van Cinema de Haan voor de Afd. Wieringen vd Platte lands Vrouwenbond, een inlei ding over het onderwerp „Hoe horen en beleven wij muziek." Bij afwezigheid van Mw. de Groot, opende Mw. Boon de bij eenkomst met een welkomst woord. Medegedeeld werd, dat door de Veren. Vrouwenbelang, afd. Rotterdam, een reizende ten toonstelling is georganiseerd, ge naamd „De Vrouw in de Staat" Op 1 en 2 April a.s. wordt in Alkmaar geëxposeerd en spreek ster wekte op tot een bezoek al daar. Reeds is besloten de jaarver gadering der afd. te houden op 27 April, en daaraan een ten toonstelling van handwerken van de leden te verbinden. Geprobeerd zal worden een deskundige te vinden, die be reid is, de ingezonden werk stukken te beoordelen. Voor het beste werk zullen prijzen be schikbaar worden gesteld. De datum van inzending is bepaald op 20 April. Daarna sprak Mw. Wessemius die uiteenzette wat muziek voor de mens betekent. Het komt er volgens spr. niet op aan welke muziek het is, "t zij Jazz of klassiek, ieder ge niet en beleeft het op zijn ma nier. Het is zelfs proefondervinde- Uitgaven 656,92 Nadelig saldo 60.77 Boerenleenbank 4273,12 Af Nad. Saldo 60.77 Algem. bezit 4212,35 waarvan geblokkeerd 1294,38 Ontvangsten 1947-'48 f 563.77 Uitgaven 550,76 Boerenleenbank 13,01 4378,06 Algemeen Bezit 4391,07 waarvan geblokkeerd 1294,38 De Voorz. sprak zijn dank uit voor het beleid en bedankte te vens de controle-commissie voor haar werk. Vervolgens werd overgegaan tot de stemming voor de perio diek aftredende heren Jac. Smit Jn. Poel en Jb. Lont. Het resultaat der stemming was als volgt Jac. Smit 71 Jn. Poel 73; Jb. Lont 87. Deze heren stelden zich weder herkiesbaar, zodat het bestuur ongewijzigd bleef. Daarna volgde het financieël Bekendmaking WONINGZOEKEN DEN TE WIERINGEN Daar vele personen door de Commissie van Advies Woon- ruimtewet 1947 aangeboden woonruimte, zonder geldige rede nen weigeren, zal voortaan vol gens de volgende clausule te werk worden gegaan Woningzoekenden, die een woonruimte, hen door de Commissie van Advies Woonruimtewet 1947 aan geboden, weigeren, moe ten de weigering schrifte lijk met redenen omkleed bij genoemde Commissie indienen. Indien de redenen door de Commissie niet als ge grond worden beschouwd, is het niet uitgesloten, dat de woningzoekende van urgentielijst wordt af gevoerd en dan minstens een vol jaar niet in aan merking komt voor een woning. lijk bewezen, dat muziek of verslag van het „Vissersfonds" zang, in staat is zenuwpatiënten door dhr. P. de Graaf. te genezen, mits op de juiste wij ze aangewend. De voornaamste factor van het beleven van muziek is het ac tief luisteren. Naar de muziek is, reageert de mens. Ze kan tot nadenken stemmen, ons droevig stemmen, blijheid geven of tot beweging opwekken. Mw. Wessemius wilde de mu ziek in 3 soorten splitsen, n.1. le. De muziek die ons vormvoor stelling geeft, z.g.n. SCHILDE RIJEN MUZIEK. 2e. STEMMINGSMUZIEK beroert het gevoelsleven, (met als zijtak, suggestieve muziek, Uit de uiteenzetting bleek, dat De heer de Graaf bracht ver volgens een voorstel naar voren, om een request, uitgaande van deze vergadering in samenwer king met andere verenigingen, te zenden aan de deze zaak aan gaande ^Minister, om een gun stige regeling te treffen ten aan zien van de ondernemingsbelas ting. Het zou ons te ver voeren, de ze zaak toe te lichten, op de wij ze als dhr. de Graaf, dit deed. De RONDVRAAG bracht me nige kwestie voor het voetlicht o.a. de mogelijkheid om kracht stroom te krijgen aan de haven bij „Leemans", dit bleek niet mogelijk te zijn. Andere naar voren gebrachte punten, die van groot belang zijn maar moeilijk uit te voeren, wer den uitvoerig behandeld. Bezwaren der wulkenvissers, regeling puf visserij, maaswijdte voor bot enz. enz. De veelzijdigheid der kwes ties was te groot voor één ver gadering. Vele leden gingen wegens het na de nodige strubbelingen het vergevorderd uur huiswaarts, fonds is overgenomen zoals het zocja^ deze zeer belangrijke ver was en voor de belanghebbenden j gadering op een minder gebrui- ook ongewijzigd keüjke wijze haar einde vond. is dan alles gebleven. Dhr. J. Bakker ging vervol gens over tot het agendapunt „bespreking loon personeel af slag". De voorz. was van mening dat dit punt moeilijk kon worden be sproken op een alg. vergadering De verg. ging accoord met het voorstel, om een uitgewerkt plan over deze kwestie voor te leg gen op een volgende ledenverg. PUNT 6 VERMELDDE b.v. Lente- of Droomstemming) BESPREKING LIJST GEMEEN- 30 Maert Fryske joun yn de seal fan Smit to Middenmar. 1 April Openb. Verg. C.P.N., (De Waarheid) in Concordia, H.-hoef. 2 April komt Ravos, Neerlands grootste telepaath en helderziende in „Het Wapen van Wieringerwaard." Woensdagavond 8 uur Cinema de Haan De film „Ditte." 30 Maart Verg. Oranje Ver. „Oost Wieringen" in zaal Wiron. 1 April Ledenverg. v. d. Tennisclub in De Maaier te W.-werf. 3e. VOLKSMUZIEK Volks liederen. Volgens spr. is het volkslied de oorsprong van alle muziek. Hier wordt niet bedoeld „Het Volkslied" als zodanig, wat ie der land heeft, doch de volks liederen, die alles omvatten wat een volk kan bezingen, als lief de, natuur, afscheid en weer zien, enz. Zo kennen we b.v. de Keltische, Russische en Balti sche volksmuziek. Spr. bepaalde zich tot de Kei tische volksliederen, omvattende Schotland, Ierland, Wales, en de Hebriden. Volgens spr. worden de volksliederen op de eilanden langer bewaard dan op het vaste land. Het mysterieuze van de zee speelt hier zeker een grote rol. Aan het einde van de avond bracht Mw. Boon de dank der aanwezigen over, voor de buiten gewone leerzame lezing, en be- betreurde het, dat zo weinigen deze avond bezochten. POLITIE. Verl. een blauw met wit gekl. kindersjaal en een nikkel vulpotlood. Gev. een sleuteltje. Inl. bij de Gem.-Bode. TERAAD. Dit politieke punt, bracht de nodige beroering in de zaal, met als slot het voorstel om te stem men, zich aan te sluiten bij de P. vd A. of bij „Wieringer Be lang" De uitslag was als volgt „Wieringer Belang" 4 P. vd A. 2 Blanco 1; Ongeldig D.E.T.V. zal zich dus aanslui ten bij „Wieringer Belang" Candidaten kunnen schriftelijk worden gesteld bij de secretaris de heer Jb. Lont. De heer J. Lont JGz. stelde zich beschikbaar als candidaat. Aangezien de beide stemmin gen de nodige tijd vroegen, wer den verschillende onderwerpen „tussen de buien door" bespro ken. Het voorstel om de afslag uren door loting vast te stellen, werd ter beproeving aangenomen Bij de ingek. stukken was ook FEESTAVOND EVANGELISATIE Vrijdag 25 Maart gaven de jongeren groepen van de Evan gelisatie te H.Hoef een feest avond in de Zaal van Concordia. Voor de aanvang hing er al een prettige sfeer in de zaal. De vele ouders, met hun kin deren, en de genodigden vulden de zaal geheel, toen de Heer Deen de avond opende. Het werd een bonte avond, De kinderen Liebe, Dijkstra bn Schotte droegen het aller eerst voor „De poppenkast", „Practische les" en „Zo hoort het". Zij deden dit zó goed, dat er om de geestige zetten harte lijk gelachen moest worden. De groteren hadden „Ons Honk" ingestudeerd. Dit stuk is geschreven naar het boek van Diet Kramer. Juffr. de Vries viel op te midden der anderen. Zij speelde los en natuurlijk. Het klasje was bijzonder geestig en het laatste bedrijf bracht bij ve len een traan in de ogen. In de pauze werd er op koek en ranja getracteerd. Daarna brachten vijf kinderen „Het re gent, het regent" voor het voet licht. Een lief stukje, dat zij goed vertolkten. Ook „Ver-dra gen" en „broodje boterham" door Anna Oegema en Gina Hen- sen waren geestig. „Holland revue", was voor het slot bewaard. Met eenvoudige middelen was een aardig geheel in elkaar ge zet en er werd veel vlotter ge speeld dan in „Ons Honk." In zijn openingswoord had de een schrijven dat van groot be- Heer Deen en op de nood_ lang is voor de visseres van de „Noordkant", n.1. de jaarvergade ring vd Ned. Vissersbond, die 16 April wordt gehouden Den Haag. zaak om voor de jeugd iets te doen; wij menen dat, door deze avond te geven, de Heer Deen en zijn medewerkers, daar vol komen in geslaagd zijn.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2