WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? ALGEMENE LEDENVERGADERING HOLL. MIJ VAN LANDBOUW. De Afd. Wieringen vergaderde kan worden vastgesteld, waarbij Donderdag 8 uur in Hotel Kaan.' Kerkdiensten Wieringen. GOEDE VRIJDAG. NED. HERV. GEM. Hippo 7Vs uur Heilig Avondmaal Ds. v. d. Winden. Den Oever 8 uur dhr. v.d. Berg. Westerland verrijkt met fraai café - restaurant. De opkomst was niet groot. Na opening door de voorz., dhr. J. Mulder Dz., en goedkeu ring van de notulen, legde dhr. N. Mulder rekening en verant woording af over 1948. Ontvangsten bedroegen f 1512,33 Uitgaven 1256,44 Saldo f 255,89 INGEKOMEN STUKKEN. Afscheidsbrief van Veearts Reitsma, wegens benoeming el ders, waarin deze dankte voor de medewerking op Wieringen ondervonden. Veel werd gesproken over een eigen orgaan van de Holl. Mij. v. Landbouw. Wegens omstandigheden is P DOOPSGEZ. GEMEENTE, het verboden is gedurende een H _hoef Goede Vrjjd .sav 7 J0 bepaalde tijd de duiven „los Ds A Goudsbloem. te laten. j Viering van het Avondmaal. Getracht zal worden ook hier et rijden twee gratis kerkbussen. een dergelijke verordening te i. 7 u. Polderweg, 7.10 Den Oever, kiijgen, met als tijdslimiet dat 7.15 Oosterland, de duiven vast moeten zitten, n. 7 u. Noorderbuurt, 7.10 Wes- 1 terland, 7.15 De Haukes. Dordt Leden, maakt, gebruik van de bus! Maart tot September. Volgens de Heer kan dit voor de sportmensen geen bezwaar zijn. De Heer Mulder vroeg verder, hoe het Hoofdbestuur dacht over het Regeringsbeleid in de toekomst, voor de Landbouw. Men raakte hiermede zwaar in de politiek verzeild en de meningen waren niet onver deeld gunstig. Het werd een hele discussie, EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur dhr. O. Deen. Westerland 7.30 dhr. O. Deen. Kapel Den Oever %a.v. 6.30 uur dhr. v. d. Horst. GEREF. KERK. H.-hoef 7.30 uur Ds. M. Hamming van Den Helder. CHR. GER. EVANGELISATIE, (geb. Land in Zicht, Den Oever) waarin de Heer Hoornsman ten bu^r^brarr^T^bouwr r30 T bode", ingelijfd. Er wordt veel ™ede te delen, dat dit punt op de Heer Visser, voor gevoeld weer volledig een £e agenda stond voor de Alg. a.s Zaterdagavond Paaswijding te eigen krant te gaan verzorgen. Verë-. d0r H°u- °P ,20_Mel Den °T,r„in de Geref- Kerk- De Heer Hoornsman, lid van in de Diergaarde te s-Gra- Aanvang 7.30 uur. Voorganger de het Hoofdbestuur, die ter verga v^age Heer Vissen Medewerking van de dering aanwezig was, lichtte u Dat dit punt urgent is, bewees Chr. Zangver. „De Lofstem. één en ander toe het felt> dat staande de vergade DOOPSGEZ. GEMEENTE. De vergadering'kon zich er ™g, behalve de twee af ge vaar- Zaterdag 16 April 'sav. 8 uur: mee verenigen, doch eiste dan d*eden. velan zich opgaven om Repetitie Kerkkoor in de kerk. ook een alleszins lezenswaardig def vergadering te bezoeken. NED. HERV. KERK. blad zodat we kunnen annnemen, op Door de jongeren van Hippoly- De Heer Hoornsman betreurde'20 Mei een ware uittocht naar tushoef zal Zaterdag 16 April in het ten zeerste, dat in deze zeer een Haag te zien. Arme Mirns- Oosterland (Kerk) en op Zondag weinig medewerking van de ter van Landbouw. Ie Paasdag 17 April in de kerk Tatóbou^voorlichtfngsdienstwas °0 Heer Bakker bracht het van Hippolytushoef, beide avonden verkregen vude water ln de Ko°S noS ter Door de Voorz. werd nog me- sPrake 0n bestreed het gezegde degedeeld, dat zeer vermoedelijk van de Burgemeester in de laat- via de Landbouwverenigingen, fte raa<isvergadenng, als zou wa gezamenlijk grasmeel zal kunnen ter' besmet met T. B. baci worden aangekocht. Volgt benoeming van een con trole-commissie voor liet nazien van de mens, voor het vee onge vaarlijk zijn. De vergadering was van me- uvic—uuiimuoaic vuui net naz.it.ii der rekeningen der gehouden dat dlt waterprobleem op- tentoonsteliing. |Selost 01011(16 te worden. Uit de vergadering werden be noemd, de Heren P. Tijsen en C. Roos. Door de Secr. werden de Eer *loornsman> voor zijn goeae raau >De Lofstem" brengen gezamen- volle Vermeldingen van de ge- §evll^&en en adviezen op deze lijk Paasliederen, onder leiding houden tentoonstelling uitgereikt avona' Het was al laat, toen de voorz. de vergadering sloot met een ex tra woord van dank aan de Heer om half acht des avonds een leke- spel worden opgevoerd, getiteld „De Jeugd van Parsival." Ieder is hartelijk welkom. Paaswijdingsavond te Den Oever. Zaterdagavond 16 April zal in de Geref. Kerk een wijdingsavond worden gehouden. Aanvang 7.30. De Chr. gemengde zangvereni- ua WUU1U tan uamc aan ue neci gmgen van Den Oever en Hippo Hoornsman, voor zijn goede raad ,<De Lofstem" brengen gezamen- Punt 7 beheldsde EEN VOOR STEL VAN HET BESTUUR OM EEN VERENINGING VOOR BE DRIJFSVOORLICHTING OP TE RICHTEN. Vergadering Motorclub „Wieringen." Heer v. d. Veen uit van dir. de Alkmaar). Orgelbegeleiding Gre v. Kalsbeek. Terwijl de Heer Visser zal spreken over het onderwerp „De rijke betekenis van het Paasfeest. „Kooi- en Meerzicht" geopend. Zaterdagavond vond de offici- ëele opening plaats van het her bouwde restaurant aan de Poelweg te Westerland. De zaal, die tjok vol was met uitgenodigde gasten, (verenigingsbesturen, buren, fami lieleden, leveranciers, enz.) bood een feeërieke aanblik. De gezellig aandoende kroonluchters wierpei? hun licht over een schat van bloemstukken, die over de hele zaal verspreid stonden. Een openingswoord werd uitge sproken door de heer v. d. Zee. Deze zeide, gaarne aan de uitno diging hiertoe gehoor te hebben gegeven, daar hij van mening was, dat Westerland en dan speciaal het verenigingsleven zeer gebaat zou zijn met dit gebouw. Er be staat n.i. in Westerland een groot gebrek aan vergaderruimte. Verder sprak hij zijn lof uit over het door de heer Kooij ge toonde initiatief en diens door zettingsvermogen, het opgekomen denkbeeld in een daad om te zetten, vaak tegen de raad van vrienden in, die meenden, dat de reputatie van dit bedrijf niet meer zou zijn te redden. Er is echter een geheel nieuw gebouw ontstaan, dat alleen door de' plaats herinnert aan het vori ge. De heer Kooij stelt zich voor, aan verenigingsbesturen alle me dewerking te verlenen en zijn zaak niet uit louter winstbejag te drijven. Hij hoopt echter, dat de zaak zal mogen renderen en betreurt het daarom ten zeerste, dat door in het verleden gepleegde euvel daden de vergunning aan het ge bouw werd ontnomen. Hij heeft echter voldoende vertrouwen in de betreffende autoriteiten om er op te rekenen, dat binnen afzienbare tijd ook deze herinnering aan het verleden zal worden uitgewist. Zonder vergunning zal een derge lijke inrichting moeilijk kunnen kunnen bestaan. Na de familie Kooij met deze voor haar zo belangrijke dag te hebben gelukgewenst, verklaarde spreker het restaurant officiéél voor geopend. Nadat de aanwezige muziek een toepasselijk wijsje had ten gehore gebracht, verkreeg vervolgens de Heer Bosker het woord. Als voorzitter van de Midden standsvereniging van Wieringen en tevens als voorzitter van de V.V.V. - afdeling, richtte hij het woord rot de exploitanten. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Kooij het voornemen, zij» I zaak niet meer als hotel in te richten, zou latèn varen en de mogelijkheid alsnog zou overwe- I gen, enkele kamers te reserveren voor eventuële gasten. Westerland, aldus spreker, is mooi en wij moe ten de vreemdelingen de gelegen- I heid bieden, daarvan te genieten. Hij onderschreef ten volle het belang, dat Westerland heeft bij dit gebouw en verklaarde nooit te hebben gedacht, dat uit de rui nes nog zo iets moois zou kunnen ontstaan. Later op de avond werd de uit slag bekend gemaakt van de prijs vraag, betreffende de naam van het restaurant. Gevraagd was n.1., een toepas selijke naam te bedenken en hoe wel deze prijsvraag enkel in het clubblad van Tonegido was gepu bliceerd, waren er toch een groot aantal inzendingen binnengeko men. Na veel hoofdbrekers werd tenslotte de le prijs toegekend aan de inzenders van de naam „Kooizicht." Hieraan werd door de exploitante nog iets toegevoegd, zodat de naam zal worden „Kooi en Meerzicht." Deze toevoeging geschiedde, daar men van het res taurant een prachtig vergezicht heeft over een gedeelte van de W.'meer. De prijs werd gewonnen door twee inzenders, die beide deze naam hadden ingestuurd. De ge lukkigen waren de heer Van der Schaaf en Mevr. Hakvoort. De eerste verwierf een fraaie lec tuurbak, terwijl Mevr. Hakvoort met een prachtige gangspiegel, met borstels, werd verblijd. De derde prijs, ook een gangspiegel, werd gewonnen door Mevr. van der Zee, voor haar inzending „Phoenix". (De phoenix was een vogel uit de Oudheid, die, na te zijn verbrand, later weer ver nieuwd en verjongd herrees). Alle drie de winnaars toonden zich zeer in hun schik met deze waar devolle prijzen. Aan de overige in zenders werd door Mevr. Kooij een glas limonade aangeboden. De rest van de avond bleef men nog gezellig doorbrengen. De stemming kwam er hoe langer hoe meer in, en tenslotte moesten de stoelen nog worden opgeruimd om een dansje te kunnen maken. Tot. vier uur 's nachts duurde de feestvreugde. Ook Zondag was het, vooral in de avond, nog gezellig druk. Het was dus, al met al, een zeer geslaagde opening. Bovengenoemde club hield een Gezamenlijk zingen. Komt allen Dit plan worodt door de Heer vergadering in Café P. Koster te j VrÜ entrée. Van Dordt, Assistent der Voor- H.hoef, Donderdagavond j.1. lichtingsdienst, nader toegelicht, In het algemeen stelt deze vereniging zich ten doel, de be drijven op hoger peil te brengen en zich niet alleen op Landbouw kundig, doch ook op Economisch onderzoek te begeven. De bedoeling is, de opzet voor lopig eenvoudig te beginnen, zo dat de kosten ook laag kunnen worden gehouden. De omslag werd bepaald op f 0.10 per ha. Dit kan moeilijk bezwaarlijk ge acht worden, en alle aanwezigen sterriden dan ook met dit Be stuursvoorstel in. Voor de niet- aanwezigen komt een oproep in „de Wieringer Boerderij." Als gewoonlijk leverde de Rondvraag weer heel wat op. De Heer de Jong vroeg Ir. Cleveringa eens uit te nodigen, een spreekbeurt te vervullen. Dit zal in het volgend seizoen geschieden. De Heer D. Lont klaagde over het arbeidscontract (te hoge lo nen voor het aardappelenrooien bij de huidige aardappelprijzen.) De Heer Hoornsman zei, dat deze kwestie niet thuis hoort bij het Hoofdbestuur, doch bij de Stichting vd Landbouw, ze zal worden aanhangig gemaakt bij de looncommissie voor Noord Holland van b.g.n. Stichting. De Heer Mulder klaagde over de z.g.n. Sportduiven, die scha de 'aan de gewassen veroorza ken. De Heer v. Dordt antwoordde, dat een Gemeente-verordening Wnd. Voorz. was dhr. L. Bood OOSTERLAND De opkomst was niet groot. Als afgevaardigden voor de Districtsvergadering op 28 A- pril. werden aangewezen de he ren L. Bood, N. Scheltus, T.° Hol lander, P. Koster en Hoftijzer. Besloten werd tot deelname aan de volgende tochten 1 Mei toerrit door de duin streek naar Lisse, en 8 Mei naar de races te Zandvoort. BESTUURSVERKIEZING Na de verschillende stemmin gen, kwam het volgend bestuur tot stand n.1. de heren P. Kos ter, Voorz.; Hoftijzer, Secr.; T. Hollander, Penningm.; L. Bood en J. Scheltus, Commissarissen. Nadat deze heren hun benoe ming hadden aanvaard, sprak dhr. Bood de hoop uit, dat het nieuwe Bestuur zich volledig zal inzetten voor de belangen der club en de samenwerking onder hng prima zal mogen zijn. Tot slot deelde dhr. Bood me- J.e, dat niet-leden ook deel kun nen nemen aan de verschillende tochten. BEKRONINGEN. Op de Slagersvaktentoonstel- ling te Schagen, verwierf slager De Jeugd zoekt verder contact. Vrijdagavond waren de diverse jongerenorganisaties wederom in de Jeugdherberg te Oosterland vergaderd. Allereerst werd, na opening door de heer v. d. Kwast, met vol doening kennis genomen van de inhoud van het schrijven van Burgemeester en Wethouders, waarover we reeds eerder bericht ten. Ten aanzien van verdere eventueel te nemen maatregelen werden geen concrete voorstellen gedaan. Wel was men het er over eens, dat de combinatie dansen en alcoholgebruik funest was. Gecon stateerd werd, dat er bij vele jongeren behoefte was aan dan sen, maar dat het aanbeveling verdiende het schenken van alco holhoudende dranken te verbieden aan jongeren beneden 18 jaar. Na een discussie over diverse mogelijkheden tot samenwerking werd besloten een poging te doen om te komen tot een contactor gaan tussen de diverse verenigin gen van jongeren ter plaatse. In de voorbereidende commissie na men zitting W. Bijma („Uw roe ping getrouw") Br. Holtrop (Ar- jos), A. v. d. Kwast (Jongeren- Schaaphok te Den Oever een kring Oost-Wieringen), Joke Lauwertak, met een inzending Rasch (R.K. jongeren), Ale Veen plockworst en slager van 't Riet te W.Werf, een medaille met een inzending tongenworst. baas (N.J.N.) en Rits v. d. Woude (Pro Rege). Aan de niet-aanwezi- ge organisaties zal verzocht wor- resp. met een Zilveren en Verg. Zilv. Medaille. Slager Blom te H.Hoef zag de" a'sn°S een vertegenwoordiger twee étalageschotels bekroond 's et! aan te wijzen. Dinsdag 19 April a.s. hoopt deze commissie ec"voltallig samen te komen. Een vertegenwoordiger van de IVandeïsportbond wekte op tot deelneming aan een eerstdaags te houden wandeltocht. Tenslotte 10 „ti.t 1 dankte de voorzitter voor de pret- P C.P.N.-Filmavond m Cinema de Haan. tige besprekingen, de hoop uit- Film „De Grote Sportparade." sprekend, dat de in beginsel aan- Oosterland (Kerk) Zaterdag 16 April en Zondag 17 April H.-hoef I 7aarde samenwerking verder in Ned. Herv. Kerk opvoering van 't lekespelDe Jeugd van Parsival. wieringer^eugd" t0t ™n Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 30 April! 1949 gespeelde wedstrijden B.K.C. 1 Succes 1 3—1 Succes 5 Z.A.P. 4 13 Slechts 2 wedstrijden werden er gespeeld en het werden even zoveel nederlagen. Dat was dus wel een heel pover resultaat. Spe ciaal het le elftal stelde wel he vig teleur door met grote cijfers te verliezen. Het was wel heel erg mis in de Polder en zo spelend is Succes ook geen plaats in de der de klasse waard. Het ging alles even lauw en zonder de minste overleg. Tot overmaat van ramp had keeper IJzer zijn dag niet. Maar het zou hoogst onbillijk zijn om aan onze jeugdige doel- dediger alleen de nederlaag te wijten. Nee, Successers, wat dat betreft kunnen Jullie vrijwel al lemaal een voorbeeld nemen aan de B.K.C.-ers die vanaf het begin tot het eindsignaal fel op de bal hebben gezeten en die ook qua spel het meeste recht op de overwinning konden doen gelden. Over de wedstrijd het volgende: B.K.C. verloor de toss en liet Suc ces het windvoordeel er blijkbaar op speculerende, dat de wind na de rust nog straffer kon zijn. Wie verwacht had dat Succes onmid dellijk een fel offensief zou ope nen kwam bedrogen uit, want be houdens enkele uitzonderingen ging de strijd vrij gelijk op. De Successers schoten nog wel, maar alles ging veel te onbesuisd en het aangeven van de bal ge schiedde veel te hard en te hoog, Na ongeveer een half uur spelen nam B.K.C. de leiding. Een fraaie voorzet van rechts werd door de linksbinnen onberispelijk in het S.-net gekopt. Kort hierop mocht Succes een vrije schop nemen, welke door Hartman uitstekend in de doelmond werd geplaatst. De keeper was rees geslagen maar een der B-achterspelers werkte de bal met de hand uit het doel, wat j zowel de scheidsrechter als de i beide neutrale grensrechters ont- j ging. „HET LEVEN EN WERKEN VAN REMBRANDT. Vrijdagavond had de Zuster- kring der Ned. Herv. Kerk al hier, een bijeenkomst georgani seerd, waarvoor Ds. Enklaar, voorheen, predikant in Den Hel der, als spreker was uitgenodigd. Diens lezing over het bovenge noemde onderwerp werd verdui delijkt met lichtbeelden. Ds. vd Winden riep in zij'n openingswoord in het bijzonder de spreker een welkomstwoord toe. Ds. Enklaar besprak het le ven van Neerlands grootste schilder, zijn jeugd, opbloei en neergang, wat ook in zijn ^wer ken tot uiting kwam. Een groot aantal van zijn schilderstukken werden op het witte doek geprojecteerd en be sproken. Het geheel vond en aandachtig gehoor bij de aanwezigen, en het dankwoord van Ds. vd Win den aan het einde van de avond tot Ds. Enklaar gericht, was ze ker op zijn plaats. Na de rust zette B. alles op al les om de voorsprong te vergroten. Ook bij B.K.C. ging alles veel te hard en verzuimde men de bal laag te houden. Vrij onverwachts vergrootte B.K.C. de voorsprong toen een hoog schot door IJzer verkeerd beoordeeld werd. Op vrij wel gelijke wijze kwam ook num mer drie ter wereld. De leiding van scheidsrechter Spanjert kon ons maar matig bekoren. De stand in de promotie- en degradatiecompetitie is thans als volgt Succes B.K.C. Grashoppers Randéls 1 1 1 1 2 7-5 4-2 5-5 2-6 Succes 5 verloor overeenkomstig de verwachtingen van Z.A.P. 4. Wanneer volgt er nu eens einde lijk een overwinning Jaap

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2