WIERINGER NIEUWS Het zilveren feest van „Succes" Kerkdiensten Wieringen. j UITSLAGEN CONCOURS TE ANDIJK. REPETITIE ZANGKOOR PLATTELANDS-VROUWEN Jaarvergadering „Nederland Indonesië. Op waardige wijze heeft de Voetbalveren. „Succes" Woens dag j.1. haar 25-jarig bestaan gevierd. Nadat in de vooravond velen gebruik hadden gemaakt van de gelegenheid om hun gelukwen sen aan te bieden er werd gerecepieerd in Hotel de Haan -- kwamen de genodigden om 8 u. in Cinema de Haan bijeen, waar dit talrijke gezelschap in gezel lige kout we zagen veel oude bekenden in afwachting ver keerde van de feestavond, waar in optrad ,.Het Nederlands Ca baret" o.l.v. André Carrell. De stemmig door Bloemen magazijn Posthumus belangeloos aangebrachte versiering van bloemen, het vaandel van „Suc ces", behangen met vele tro- pheeën en de vlag der suppor tersvereniging „Blauw Zwart' gaf de zaal een feestelijk aan zien. De band van Jaap Kwak Hij wekte het 2e eltal op, om in het volgend seizoen een gooi te doen naar het kampioenschap Tevens deed spr. mededeling van het engageren van een nieuwe trainer. De aanwezigen wekte hij op om de financiële en morele steun te blijven geven, vooral ook in de donkere tijden die elke Veren., ook „Succes", kan moeten doormaken. Vervolgens betrad de Consul van de KNVB, de Heer vd Lin den, het podium, die na zijn ge lukwensen, uiting gaf aan zijn wens, bij de vooraanstaande fi guren en autoriteiten belang stelling te mogen vinden voor de sport op Wieringen. Volgens spreker is de sport een deel van de overheidstaak, aangezien de sport een groot middel is voor de vorming van karakter. Daarna kwam, na het officiële ZONDAG 29 MEI. NED. HERV. GEM. H.hoef 10 y2 uur dhr. v.d. Berg. Oosterland 2y2 u. dhr. vd Berg. j DOOPSGEZ. GEMEENTE. Hippolytushoef Avonddienst Aanvang 7.30. ^ide 8.30 Ds. A. P. G^tsbloem. Onderwerp De laatste vraag het laatste antwoord. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de heer O. Deen. Den Oever 3 uur de heer O. Deen. W.-land 'sav 7 u. dhr. O. Deen GEREF. KERK H.-hoef 10 uur Ds. Swierts van Enkhuizen. H.-hoef 2.30 uur Leesdienst. Den Oever 10 Ar Leesdienst. Den Oever 3 uur Ds. Swierts. CHK. GER. EVANGELISATIE. Geoouw Land in Zicht Den Oever 3 uur dhr. G. Visser. Chr. Leesbibliotheek Zaterdags van 56 uur. zorgde voor prettige muziek. De Voorzitter van „Succes", gedeelte, het optreden van het de Heer L. Noorden, opende de Cabaret, met een vlot praatje avond met een welkomstwoord, ingeleid door Andre Carrell, de in het bijzonder gericht tot Bur- leider «1 conferencier van het gemeester en Wethouders, de gezelschap. Consul der K. N. V. B. de Heer Elly Westermeier, cabaretière, van der Linden uit Den Helder, bracht enige liedjes, tot andere aanwezige officals,] Tonny Schifferstein, pianist, afgevaardigden van verenigin- bekend door de radio, gaf blijk gen en de ere-leden. 'van zijn kunnen als pianist. In zijn openingswoord wijdde' Het optreden van de beide ar de Voorz. een woord van dank tisten was al dadelijk een groot en hulde aan de penningmeester succes. der Veren., de Heer C. Duijnker. Roland Wagter, de snelteke- Verschillende besturen zijn er naar en carcaturist, wekte de geweest in de afgelopen jaren.'bewondering en de lachlust van aldus de Voorz., maar de pen- het publiek op, door zijn vlotte ningmeester heeft de hem toe-optreden. vertrouwde schat, wisselend van grootte, angstvallig bewaakt. Als stoffelijk blijk van waar- Drie aanwezigen, jongen, man, oudere man, vonden hun ge laatstrekken in een minimum dering, bood de Voorz. hem een van tijd op het grote vel papier armstoel .aan, welke met een gebracht. dankwoord gaarne werd aan- Daarna volgde Carrell zelf vaard. 'met een praatje en een liedje. Verder deed de Voorz. mede-| Een liedje, gemaakt op „Suc- deling dat vele felicitaties wa- ces" vond grote bijval en het ren binnengekomen van de refrein werd door allen mede- plaatselijke clubs en ook van gezongen. buiten de grenzen van Wierin- Van de komische schets gen, waaronder BKC„ HRC.. „Recht is recht", door Roland Helder, Volewijckers, e.d. Wagter, Marianne vd Berh en Ondoenlijk is het, hier de na- André Carrell, werd genoten, men te vermelden van hen, die Het laatste nummer vóór de op verschillende wijze hun be- pauze was een groot succes, langstelling toonden. Het optreden van „De Ros- De enveloppen met inhoud, sini's" met accordeon-muziek, het défilé der bloemstukken, al- dans en acrobatiek, was dan ook; les getuigde van medeleven met de ovatie van het publiek ten de populaire club van Wieringen. volle waard. Het geschonken bloemstuk In de pauze werd door velen van het Gemeentebestuur, de- gebruik gemaakt om de dors- monstreerde de belangstelling tige kelen te laven, lootjes te ko- der autoriteiten voor de sport, jpen en de tentoongestelde fo- De enveloppen met inhoud1 to's uit het „Succes"-verleden werden door de penningmeester te bekijken. op demonstratieve wijze aan de! Na de pauze trad Marianne LEGER DES HEILS (z. Moeijes.) Geen avondbijeenkomst meer. Kinderbijeenkomst gaat gewoon door. Kindersamenkomst 2.30 uur. R. K. KERK H.-HOEF. Zondag 29 Mei. De HH. Missen om 7.15 en om 9.30 uur. Bibliotheek tot 11 uur. Om 11.30 Congregatie voor de Jongere Meisjes. Lof om 7 uur. Iedere dag de H. Mis om 7.30 uur behalve Donderdag. Dan om 9.30 gezongen Huwelijksmis. Vrijdag om 7.30 gezongen H. Mis. Lof om 7.30 uur op Dinsdag, Vrij dag en Zaterdag. Congregatie Dinsdag na het Lof voor de Oudere Meisjes en Don derdag om 7.30 voor de Dames. Zaterdagmorgen beginnen do plechtigheden van Doopvontwij ding om 7 uur. Den Oever Zaterdagavond om 7.30 Meimaandgebeden. Zondag 29 Mei om 7.30 en om 9.30 de HH. Missen. Woensdag 1 Juni om 7 uur Congregatie voor de Dames en om 8 uur voor de Heren. Zaterdag Vigilie van Pinksteren. Biechthoren van 68 uur. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woensdag 1 Juni nam. 2.30 uur Zusterkring Den Oever, ten huize van zr. Bosde Wit. Een mooi succes van de Kon. Muz. Veren. Harmonie. Tengevolgé van de regen kon- den op het te Andijk gehouden muziekconcours van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen slechts de eerste twee corpsen hun nummer in de mu ziektent spelen. De rest- van het concours werd afgewerkt in grote consumptietent. De uitslagen waren 3de afdeling Fanfare Nieuw Ds. Vink uit Slootdorp een kor- Leven te Schellinkhout 3e prijs, te inleiding over het onderwerp: 267 punten; V.I.O.S., Texel Oost „Wij Bouwen." Ie prijs, 348 punten. Daarna werden er praatkrin- 2de afdeling Fanfare Harmo- öCn gevormd, waarin vragen nie te Benningbroek le prijs. 346 t beantwoorden vielen, punten le afdeling Fanfare Het ls fijn met geheel andera MS?S DeU jongeren, van verseinde richtingen en van verschillende Afdeling Uitmuntendheid Fan- fare: Onder Ons, Dirkshorn, lej plaatsen, eens van gedachten te prijs, 374 t^unten. wisselen. Ere-afdeling'Fanfare TAVENU,Na... d,eze praatknngen hie Opperdoes, 2e prijs, 327 punten °s. Vink nog een korte samen- Ons Genoegen, Wijdenes, le prijs yattmg naar aanleiding van de 377 punten West Frisia, Twisk, verschillende antwoorden op de V.C.J.-NIEUWS. Honderden Jong Hervormden wa*ren Hemelvaartsdag in Alk maar tezamen voor det Noord- Hollandse Streekdag. 10.30 uur begon de dag met een Kerkdienst in de Grote kerk waarin Ds. Wesseldijk uit Alk maar voorging. Na de dienst begaven allen zich naar de Korenbeurs. Ondanks het slechte weer was de stemming uitstekend. Er de|werd samen gezongen en er werden volksdansen uitgevoerd. Na dit bonte gedeelte hield le prijs, 389 punten Kunst Na Arbeid, Zuid Scharwoude, le prijs 388 punten Kon. Harmonie Wie ringen, le prijs, 384 punten4 Ex celsior, Andijk W„ le prijs 394 p. DE ZEILWEDSTRIJDEN OP HET AMSTELMEER. vragen. Hierna sloot Ds. Vink deze zeer geslaagde Streekdag. Het mag gezegd worden dat de leiding deze dag uitstekend had voorbereid. Het was jammer dat nog niet meer jongeren op deze mooie en goede dag aanwezig waren. Laten we hopen volgend jaar Op de Hemelvaartsdag kwam 's morgens, der traditie getrouwbeter. een groot aantal motor- en Co^. jullie wieringers. Voorzitter ontfutseld. Ook het materiaal was niet vergeten, getuige de vele nut tige geschenken. Inzonderheid mag worden ge wezen op de vórstelijke geschen ken van de supportersvereni ging „Blauw Zwart", welke ver eniging, behalve een rijke gift, de jubilaresse drie prachtige voetballen aanbood. De Heer D. Nieuwbuurt, als Ere-Voorz„ begroette de aanwe zigen en memoreerde in het kort, de groei en de verschillen de hoogte- en laagtepunten. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat „Succes 1" zijn plaats heeft weten te houden in de 3e klasse van de K.N.V.B. en vd Berh op met levensliedjes, gevolgd door de pianist met en kele soli. André Carrell in zijn schets in het West-Fries „De slag bij Waterloo", voorafgegaan door de vertelling en zijn ervaringen opgedaan in Amsterdam, had de lachers wel zeer op zijn hand. Dat lastige Fransch", een schets, en liet virtuoos optreden der Rossini's, besloot het ge slaagde optreden van het „Ne derlands Cabaret." De Heer L. Noorden sloot jnet een dankwoord dit gedeelte van de feestavond. De ouderen bleven voor een gezellig bal, opgeluisterd door ,The Musical Ramblers", bijeen, vroeg de inspanning van alle j om zo deze geslaagde feest- krachten, „Succes" op dit plan1 avond, in dans en vrolijkheid te te handhaven (training beëindigen. WAARHEEN? 27 Mei Vergadering V.V.V. Wieringermeer in Hotel Smit Middenmeer. 28 MeiVergadering Coöp. Boerenleenbank te Wieringen in het lokaal van de Heer S. Kaan.' Zaterdag 8 uur en Zondagmiddag 3 uur Cinema de Haan. „Film „De Zesdaagse." 28 Mei Vergadering E.V.C. in zaal Concordïa, Hippolytushoef. Zaterdagavond Dansen in Café „De Maaier" Wieringerwerf. Zaterdag 28 en Zondag 29 Mei Joop Theunisz in de Wielerbaan te Hippolytushoef met een daverend programma. Zondag Bal in café Concordia (S. Halfweeg) Hippolytushoef. Zondag Muziek in Café 't Centrum, (H. Veerdig) te H.-hoef. Zondag en Maandag 8 uur Cinema de Haan Film „San Antonio." VERSTELD OP 31 MEI des na- middags 2 uur. Het Bestuur. Onder voorzitterschap van de heer Steeman kwam bovenge- noemde vereniging in jaarverga-1 dering bijeen in Hotel Centraal te H.-hoef op Woensdag j.1. In zijn openingswoord herdacht! de voorz. het plotseling overlijden! van Generaal Spoor. Hij bracht naar voren, wat Ge- 1 neraal Spoor betekende voor Ne- i derland en Indonesië en vooral wat hij deed voor onze jongens. Het zware verlies voor Mevrouw Spoor, was voor de heer Steeman aanleiding om enkele woorden aan haar te wijden. Staande en in stilte werd de overleden Generaal door de aan wezigen herdacht. Daarna volgde voorlezing der notulen, door Mevr. v. d. Zwaag. De heer de Jager gaf een Jaar overzicht over de kasmiddelen. De rekening sloot met een batig saldo. De voorz. gaf vervolgens een kort verslag over de gebeurtenis sen in het afgelopen jaar, wat betreft de werkzaamheden der vereniging. O.a. zijn er 65 pakketten ver zonden aan de jongens in Indo nesië en Burgemeester Kolff heeft het beschermheerschap van de „Band" aanvaard. Vervolgens werd als afgevaar digde naar de Provinciale verga dering benoemd Mevr. v. d. Zwaag. Het zenden van een vertegen woordiger naar Utrecht kon niet doorgaan «omdat op die dag c.e gemeenteraadsverkiezingen te Wieringen plaats vinden. Verder werd besloten om dit jaar kermis-pakketten te sturen. Bij de sportverenigingen zal steun worden gevraagd voor de „rim- boe-kisfc." Na nog enige besprekingen. sloot de voerz. de vergadering met een dankwoord aan de opgekomen l leden. zeiljachten de haven van De Haukes een beetje opvrolijken. De Helderse zeilvereniging zou 's middags een wedstrijd houden op het Amstelmeer. Ondanks het druilerige weer stond een aantal Wieringers de fleurige bootjes al uit de verte door een paar grote kijkers te beschouwen. Toen de boten waren gearriveerd, bleken ook enkele bewoners van De Hau kes aangestoken te zijn. We za gen tenminste een paar zeilen hijsen van bootjes, die het hele seizoen nog niet waren uitge varen. Maar dit vlaagje van zeilen-enthousiasme verdween ook al gauw weer, toen het weer hoe langer hoe slechter werd. Het hield op met „zacht rege nen" en stilletjes werden Twee afgevaardigden van heel Wieringen is wel een beetje droevig, vinden jullie ook niet. POLITIE. Gev. een paar wit wollen kinderkousen. Komen aanlopen een geel- harige hond. Inl. Gem.-Bode. Flevo - Nieuws, Door diverse moeilijkheden moest men afzien van de be loofde seriewedstrijden voor j.1. Donderdag. Men is er echter in geslaagd publiek en spelers toch nog enkele aardige wed strijden aan te bieden. Morgen (Zondag 28 Mei) komt de sterke le klasser R. K. D.V.O. uit Medemblik naar Mid denmeer om Flevo 1 te ontmoe- dekten. Aanvang 3.15 uur. zeilen -weer geborgen. De j Dit belooft een zeer interes- Heldenaren, allen goed inge- santé krachtmeting te worden, pakt, zochten ook al hun toe-1 waarbij wij D.V.O. als winnaar, vlucht aan de wal en pas na delCn dus met de uitgeloofde me- middag verschenen ze weerdailie, zien vertrekken. Maai? druppelsgewijs om toch nog een; ook ons elftal mag men niet paar slagen over de plas te ma ken. Een genoegen zal het ech ter wel niet geweest zijn, want ondanks het oliegoed en de Zuidwesters was het toch nog een natte bedoening. Het duur de dan ook niet zo heel lang of de brug bij Van Ewijcksluis stond al weer omhoog. De wed strijd was dus op niets uitgelo pen en dit is wel erg jammer, want een kleine injectie is voor een heleboel mensen soms ge noeg om ze ook aan de gang te krijgen. zonder meer kansloos achten, en juist dit waarborgt het publiek een spannende strijd. De B-tjes spelen een voor wedstrijd tegen R.K.D.V.O. B (2 uur)we spreken de wens uit, dat ook deze wedstrijd goed bezocht zal worden. Als een ie der even vroeger komt, dan kunnen onze „benjaminnen" eens spelen voor veel publiek, wat wellicht beslissend kan zijn om de jongens naar een overwin ning te voeren. Voor het Zaterdag-eerste is men nog in onderhandeling tt J\°Pen an °°k maar» dat:voor de verkrijging van een te- de Heldenaren het nog eensgenstander; we hopen, dat één zullen overdoen. en ander spoedig haar beslag Misschien beleven we dan nog zal krijgen, eens de tijd, dat op het Amstel-' De opstelling voor Zondag a.s. meer, dat er zich toch zo goed is als volgt Flevo 1 Doel J. de Graaf G. Oosterveld en J. Töpfer, achter; J. Schoneveld, J. W. Schwegman, J. Bouma, midden; F. Boerhave, C. Beier, Tj. Jager G. B. Bouma, D. Nicolai, voor. Reserve Doel D. de Jong Kouwenhove, Boerhave, achter Belois, voor. B-adspiranten. N. Koorn, doel; G. van Dok en Th. Kaptein, ach ter; A. Lont, N. Bos, A. Bil, mid den; D. Kok, N. Mooij, M. Vene- ma, J. Halsemer, K. Breebaart, voor. Reserve: A. Keet, H. vd Pep pel, D. vd Wal. voor leent, een grote wedstrijd door de Wieringers kan worden gehouden. Oudheidkundige vondst. Bij graafwerk in de Stroeërkoog, op de plaats waar zich in vroeger jaren een eendenkooi bevond, vond men dezer dagen een fraai bewerkte vaas die echter bij het uitgraven werd stukgestoten. Ze kon echter gelijmd worden en het bleek, aldus een deskun dige, een waardevol exemplaar uit de 16e eeuw te zijn. Benoeming aangenomen. 2 JUNI speelt Flevo Z 2 een De Heer v. d. Berg, godsdienst- nederlaagwedstrijd tegen HCSV, onderwijzer bij de Ned. Herv. Kerk te Hoorn. alhier, heeft zijn benoeming in 4 JUNl Flevo A, B en C te- gelijke functie te Ruurlo (Gelder- gen Succs A, B en C te Hippo. j 2e PINKSTERDAG Welpen- tournooi te Schagen. 12 JUNI Seriewedstrijden van Wiron, te Den Oever, voor het Zondagmiddag eerste. Kaarten OLYMPISCHE DAG aanvragen vóór 1 Juni. land) aangenomen. Ontv. 3 vlams Emaille Petroleumstellen, zware kwa liteit. J. Halfweeg Jzn., Park laan 4, H.-hoef.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2