WIERINGER NIEUWS Kerkdiensten Wieringen. ZONDAG 26 JUNI. Voor de Politierechter. In Alkmaar stond Hendrik de J. Aan de Burgerij. Naar aanleiding van de te hou den collecte voor het Anjerfond: wil ik gaarne langs deze weg deze ernstige mishandeling te buiten inzameling in Uw bijzondere be- was gegaan. langstelling aanbevelen. Op 10 April kregen twee jonge- Zoals U bekend zal zijn. is het lui. die dansten in café K. te An- doel van dit fonds de volksont- na Paulowna, verschil van me- NED. HERV. GEM. Gosterland nam. half drie dhr. v. d. Berg. Afscheid. «vv j T Er rijdt 'n bus vanaf Hippo (plein uit Westerland, terecht. De J. werd cinema de Haan), te 2 uur naar ten laste gelegd, dat hij zich aan afscheidsdienst voor kerkbe- wikkeling en de jeugdzorg to.a. speeltuinwerk» financiëel te steu nen. Het vorige jaar is 70van de opbrengst der Anjercollecte ter beschikking gesteld van het Pro vinciaal Anjerfonds en in deze provincie ook daadwerkelijk voor het te behartigen doel besteed. Het restant is voor algemeen landelijke doeleinden gebruikt. Mocht echter de collecte in deze ning, hetgeen op een vechtpartij uitliep. Verdachte meende dat hij zich er mee moest bemoeien en vroeg aan een der cafébezoekers een mes. Deze was echter niet in het bezit van een dergelijk wapen. Hierop verstrekte J. B„ geheel on gevraagd, zijn zakmes aan ver dachte de J. Deze ging hiermee naar de sterkste der vechtersba zen, B. Huting, en bracht deze twee sneden in het gelaat toe. stuur en kerkeraad. Zover er plaats is, ook voor belangstellen den. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Hippolytushoef 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp Onze levenswandel. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de heer O. Deen. Westerland 3 u.a dhr. O. Deen. Den Oever 2.30 Ds. v. d. Neut. GEREF. KERK H.-hoef 10 uur Ds. v.d. Wielen. H.-hoef 2.30 Ds. Knoppers. d. Wielen gemeente niet het gewenste re- - re sultaat afwerpen, dan kan een Verdachte had die avond flink Den Oevoi 10 uur Ds. Knoppers uitkering door het Anjerfonds ook gedronken. Hij had eerst in een Den Oever n.m. 3 uur vanzelfsprekend niet worden ver- ander café vijf glaasjes jenever; Ds gedronken en had zich daarna in CHR. GER. EVANGELISATIE, café K. nogmaals aan sterke drank Geoouw Land in Zicht te goed gedaan. Op het tijdstip van de vechtpartij was hij echter goed bij zijn positieven. De Officier van Justitie, mr. A. W. sHolsteijn, zeide dat deze mis handeling met voorbedachte rade Kindersamenkomst 2.30 uur. zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Nu komt H. er met een R. K. KERK H.-HOEF. paar lidtekens af, doch het had Zondag'26 Juni. De plechtige ver net zo goed anders kunnen afló- j nieuwing van de Doopbeloften pen. Mr. Holsteijn eiste zes weken door de kinderen onder de H. Mis wacht. Gezien het belangrijke doel dat dit fonds nastreeft, beveel ik deze collecte gaarne met warmte aan en ik verzoek U mitsdien dit fonds wel met gulle bijdragen te steu nen. Laat deze gemeente niet bij andere gemeenten achterblijven. Bij voorbaat mijn dank. De Burgemeester van Wieringen, L. C. KOLFF. Den Oever 3 uur dhr. G. Visser. Chr. Leesbibliotheek Zaterdags j van 56 uur. LEGER DES HEILS (z. Moeijes.) Geen avondbijeenkomst meer. gevangenisstraf plus toewijzini van de civiele vordering ten be drage van f 40. Ook mr. Alblas vond deze mishandeling onder verzwarende omstandigheden zeer ernstig. Daar het de eerste keer is voor de jongere leerlingen van de j. voor een dergelijk mis- OOSTEKLAND. Het schoolreisje van de laagste klassen. Dinsdag was het de grote dag G. L. S. te Oosterland. Het doel van het jaarlijkse schoolreisje was ditmaal Friesland. Welgemoed trokken ze er 's morgens met de bus van de Haan op uit. Nadat onderweg het Monument op de Afsluitdijk beklommen was, werd Sneek bereikt. De marktdrukte viel niet mee, maar toch was er nog wel het een en ander te zien. Ver volgens ging de reis naar Gaas- terland. Na de inwendige mens van het nodige te hebben voor zien, ging het op de speeltuin af. Vooral de kabelbaan en de draai ende schijf trokken veel liefheb bers. Nadat 't enthousiasme wat geluwd was, werd een wandeling gemaakt door de mooie lanen van het Rijsterbos. Aan het eind van het Enkhuizer laantje toonde het IJselmeer haar kalme watervlakte. Kousen en schoenen waren spoedig uitgetrokken en er werd heerlijk pootjegebaad in het opdiepe wa ter. Nog een spelletje en toen was het tijd om weer buswaarts te gaan. Het volgende doel was de speeltuin van Hotel Tjaarda te Oranjewoud. Vele attracties, de een al „schokkender" dan de an der, vroegen de aandacht der kin deren en de dwaaltuin bezorgde menigeen angstige ogenblikken, maar 't lachkabinet maakte weer veel goed. Ook was het moeilijk de ingang terug te vinden, maar dank zij de gids lukte het tenslotte. De terugreis naar Oosterland verliep vlot en opgetogen over de mooie dag kwamen de kinderen weer thuis. R. K. Middenstandsveren, te Wieringen opgericht. In een vergadering gehouden in het „Parochiehuis" te H.-hoef door de R.K. Middenstanders te Wieringen, is besloten tot het op richten van een afdeling op Wie ringen. Met medewerking van het hoofdbestuur is reeds een afde- lingskas gevormd. Rodekrais - Actie. De „Rode-Kruis-actie" gehou den te Wieringen heeft opgebracht f 1081.25. Het bestuur der afd. „Wieringen" van het Roode Kruis zegt hierbij dank aan de burgerij voor haar spontane medewerking. drijf terecht stond, veroordeelde mr. Alblas hem tot een maand ge vangenisstraf, toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van f 32.35 en verbeurdverklaring van het mes. ROODVONK. In deze gemeente is een geval van roodvonk geconstateerd. van 7.15. Om 10 uur de Hoogmis. Lof om 3 uur. Woensdag de bedevaart naar Hei- loo. De bus vertrekt om 7.50 uur. Die dag de H. Mis om 7 uur, de andere dagen om 7.30. Vrijdag ge zongen H. Mis wegens eerste Vrij dag van de Maand. Lof op Dins dag en Vrijdagavond om 7.30 uur. Geen congregaties meer. Den Oever. Zaterdag 25 Juni om 7 uur Congregatie voor de jonge ren. Zondag om 7.30 en om 9.30 de HH. Missen. Vrijdag de eerste Vrijdag van de maand. Bezoek de Kerk van Hippo. Zaterdag de feestdag van het bezoek van Ma ria aan haar Nicht Elisabeth. ONGS WIERINGER HOEKJE. „En nou moet het maar weer' ger ongelukke. Allien Keetje had- deres beuren", zeit mien Kee, toen de ze van zelf weer wat opstookt we van de week met een lekkere en ze loopt nou met een paar stoof onger ongze biene zate te koeze van, hoe hiet dat goed ok klessen. „Het is al weer zon tijd weer deer ze mee hengele en vis ieden dat je skreven hew in de nette van hewwe Ze doet nou Flevo-bode, dat de menske je j ok an de nieuwe Loek. Quster vergeten rake." En het is zo, Kee had geliek. Want mit alle poletiek van de leste tijd zou je de klus kwiet rake. Trouwes met de verkiezinge ware ze de klus al kwiefc. Wij trouwes niet want we hew we zeker wel zeuven evende in de week zitte te lobben en te klessen over de raadslede. Vroeger was dat aars. As Jan Tiesen den weer op de liest stong, leerde we eerst al uut ongs hoofcl het nummer van die liest. Maar afijn, wij hewwe toch ongze stem nag uutbrocht en zon- most ze weer om permenent weef. Nou Frangs van Dries het heur wel deres aars anpakt. Are week gaan Kee en ik naar de Donkere Dune te zwummen. Nou ja, dat ken je bij Gert van Dam ok wel maar Keetje wil der dir niet uutlache litte in der Franse badpak. Ik zal nou vast de kachel maar weer een beetje op porre want je kriegt gewoon de gribbeltjes over je lief. Tot de are week BRAM. Burgerlijke Stand. van 10 tm 23 Juni Geboren Annie, dv J. van Goor en G. A. KaaijMargare- tha Johanna, dv S. Hijlkema en H. Rijpkema Berend, zv J. ten Brinke en A. vd Kaap; Mathil- da. dv C. Stigter en M. Jaars veld; Pieter Cornelis, zv P. de Haan en G. de Jongh Erica LouSse, dv C. G. van Os en A. M. E. Bosshamer; Gesina, dv K. N. Smit en B. Bijlsma. Ondertrouwd: J. Midavaine en N. Stadig; A. J. Meijwaard en R. Juisting; J. Bakker en G. Walters; H. Landman en W. J. Westra; J. J. L. J. Holst en J. M. Slagboom. Gehuwd R. P. Korver en E. C. Moeilijker. Overleden Gene. 99 WAARHEEN? Zaterdagavond Dansen in Café „De Maaier" Wieringerwerf. Zaterdag 8 uur en Zondagmiddag 3 uur Cinema de Haan. Film „Tarzan in de Gouden Stad." Zondag 26 Juni Vergadering D. E. T. V. in zaal S. Half weeg, H.-hoef. Zondag Bal in café Concordia (S. Halfweeg) Hippolytushoef. Zondag Muziek in Café 't Centrum, (H. Veerdig) te H.-hoef. Zondag en Maandag 8 uur Cinema de Haan Film „Titanenstrijd." 28 Juni Filmavond m Hotel „Lely" te Slootdorp over Allis Chalmers Tractoren en Landbouwwerktuigen enz. Vertegenwoordigers Bosker en Leeuwenkamp, Slootdorp. 1 Juli Verg. Bedrijfspensioen van de Landbouw in Hotel Smit M.meer. Vergadering „Witte Kruis: ïn Hotel „de Haar. te H.hoef vond Dinsdagavond j.1. een le denvergadering plaats, die matig was bezocht. Nadat de Voorz., de heer D. Minnes, de vergadering had ge opend, werd het woord gegeven aan de Secretaris; de uitvoerige notulen werden zonder op- of aanmerkingen onveranderd goed gekeurd. In zijn kwaliteit van secre taris-penningmeester, bracht de heer J. C. de Haan bovendien verslag uit over het jaar 1948. Uitvoerig belichtte hij de re sultaten, waaruit wij beknopt enige gegevens vermelden. Het aantal leden der vereni ging bedroeg 1550. De rekening T. B. C.-bestrij ding wees een batüg saldo aan van f 930.39, dank zij het ont vangen over twee jaar van een subsidie van het Rijk. De bezoeken die door de wijk zuster werden afgelegd, waren als volgt DEN OEVER en OMSTREKEN: 94 gezinnen met een totaal, van 1464 bezoeken. T.B.C.-bestrijding 11 gezin nen 79 bezoeken. Kinderhygiëne 252 gezin nen 361 bezoeken. Consultatie-Bureau 464 con sulten. Er zijn 30 nieuw inge schreven. H.-HOEF en OMSTREKEN WAT ONS BEZIGHIELD. Met de opheffing van de dis tributie van de spijsvetten is de laatste blokkade in onze voed selpositie weggenomen. Slechts de vleesvoorziening is nog gerantsoeneerd, doch ook te dien aanzien deed ons de Voedsel voorzieningminister reeds eerder een optimistisch geluid horen. In het herstel van de na-oor- logse economische verhoudin gen is een mijlpaal bereikt. De kruideniers zijn van een drukkende last bevrijd, de huis moeders van een grote zorg ont heven. De „bonnenplakkerij" is ten einde. Mogen wij bij deze gelegen heid onze Middenstanders dan een proficiat toeroepen en hen tevens, hulde brengen voor de lofwaardige wijze' waarop zij zich al die jaren in het distri- butieraam hebben ingepast. Thans lis dan het langverbeide ogenblik aangebroken dat over de gehele linie de „vrije con currentie" weer opgeld zal doen. Een hartewens is daarmede in vervulling gegaan. Vrij Of de toekomst van de kleine middenstand echter zo erg roos kleurig is, valt te betwijfelen. Tegen de horizon tekenen zich weer donkere wolken af. De koopkracht vernündert lang zaam en slechts het handhaven der prijsregelingen voorkomt dat de z.g. „vrije concurentie" nog niet is ontaard in een „onge breidelde concurrentie. Doch, geen zorgen voor de tijd, er is reden tot vreugde. Na tien jaren behoort de bonnen misère practisch tot het verleden Wij menen dat er alle aanlei ding is dit feit op luisterrijke wijze' te vieren, en willen daar toe het volgende voorstel doen. Wij bezochten onlangs in een der kustplaatsen van de Noord zee een z.g. „avondmarkt." Bijna alle middenstanders had den daar standplaats ingenomen waar zij hun waren te koop aan boden. Marktstalletjes had men gehuurd in een naburige plaats. De burgerij kocht die dag niets bij de winkeliers, doch ging 's avonds naar „de markt." De kooplieden hadden hun beste beentje voorgezet, hun wa ren uitgestald en om strijd wer den deze aangeprezen. Sommige middenstanders hadden door cosiurnering in middeleeuwse sc ;1, het geheel een prachtig ef fect gegeven. De middenstandsvereniging en de V.V.V. loofden prijzen uit voor de mooiste markttent, de beste 'standwerker en het meest originele costuum. Wij kunnen U verzekeren dat Kosteloze inenting. I Burgemeester en Wethouders van Wieringen brengen ter alge- I mene kennis, dat de gelegenheid tot kosteloze vaccinatie en revac- cinatie zal worden gegeven in j verschillende gebouwen en wel Woensdag, 29 Juni a.s., des vóór- middags 11.15 uur precies in een lokaal van de o.i.-school te Den Oever (mede voor de bijzondere school aldaar) en tevens voor Oosterland. Woensdag, 29 Juni a.s., des na- middags 4.30 uur precies in het 1 gymnastieklokaal van de o.l.- school te Hippolytushoef (mede i voor de bijzondere school aldaar) en voor Westerland. Revaccinatie is telkens 14 dagen later. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze gelegenheid alge meen wordt opengesteld. Medenemen van de stamkaart van het kind is zeer gewenst. De aandacht wordt gevestigd op de verplichting om vóór dat het kind de leeftijd van één jaar heeft bereikt het bewijs te leveren, dat het kind tegen pokken werd in geënt, of een verklaring over te leggen, waaruit blijkt, waarom de inenting achterwege werd gelaten. (Model-verklaringen zijn ten ge meentehuize verkrijgbaar). Niet- nakoming van deze verplichting is strafbaar. Ouders en verzorgers worden er op opmerkzaam gemaakt, dat de vaccinatie alleen is aan te raden voor kinderen jonger dan twee jaren en dat de meest geschikte leeftijd, waarop de kinderen kun nen worden ingeënt, in verband met het optreden van encephalitis, tussen 3 en 9 maanden is. Belanghebbenden worden ver zocht op de aangegeven tijd aan wezig te zijn. Wieringen, 22 Juni 1949. Burgemeester en Wethouders van Wieringen, L. C. KOLFF, Burgem. De Secretaris, VAN DUIN. er door de burgerij werd meege leefd. 's Avonds verdrong men zich om de verlichte marktstal letjes. Middenstanders van Wierin gen, is het mogelijk dat ook hier zoiets wordt gedaan. Bij voor baat kunnen wij U succes ver- I zekeren. Doe het spoedig j Bij voorkeur ter gelegenheid ivan de 7e Juli, de dag van het 12v2-jarig huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar. Het zou een waardige feest avond zijn en een prachtig af scheid van de bonnent ij d. „Op" dus naar de avondmarkt te Hippolytushoef. GESLAAGD. Onze oud-plaatsgeoot, S. de Vries Pz„ fotograaf te Leeu warden, slaagde dezer dagen voor het te 's-Graveflhage ge houden examen, ter verkrijging van het vakdiploma Beroeps fotograaf. Bezocht werden 84 gezinnen met een totaal van 1370 bezoe ken. T.B.C.-bestrijding 21 gez. - 74 bezoeken. Kinderhygiëne 198 gez. 575 bezoeken. Consultatie-Bureau 859 con sulten. Propaganda bezoeken 100. Nieuw ingeschrevenen 122. Magazijn leende uit 531 stuk ken. Ligtenten werden niet uitge leend. T.B.C. 8 stuks. Hulpmagazijn Den Oever leende uit 160 stuks. T.B.C. 4 stuks. De Voorz. dankte de secreta- ris-penningm. voor diens vele werk door hem in 1948 verricht. Verder deelde hij mede dat het bestuur was overgegaan tot aankoop van huis en erf van de erven K. Kaptein, grenzende aan het magazijn Beltstraat te H.Hoef. Voorz. zette uiteen, hoe om begrijpelijke, zakelijke redenen de stilzwijgendheid bij deze transactie in acht was genomen. Voor de Veren, is deze aan koop van zeer groot belang, aangezien op dit terrein verschil lende in de toekomst te bouwen objecten een plaats kunnen vin den. In dit verband noemde de Voorz., uitbreiding van het ma gazijn, het bouwen van een ga- ra*ge, douche-inrichting en con sultatie-bureau. De kascontrole-commissie bracht vervolgens rapport uit over het prima beheer der finan ciën, waarin dhr. Vroom toetrad als nieuw kascommissie-lid. Daarna volgde de bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heren D. Minnes, N. Kaan en A. Bu- ma, die zich allen herkiesbaar stelden. De uitslag der vrije stemming was als volgt D. Minnes 20 N. Kaan 20 Buma 20 Vroom 1 R. Post 1 J. Takes 1. Zodat de aftredende heren weder waren herkozen. De Voorz. bracht de wense lijkheid naar voren om een be stuurslid te benoemen uit Wes terland, ter vervanging van de heer E. P. de Jong. Candidateen waren op voor stel van het bestuur de heren S. Blaauboer, T. Jaarsma en K. Hakvoort. De uitslag der stemming was, dat. de heer S Blaauboer werd gekozen met 13 stemmen. De Rondvraag bracht enige punten naar voren, zoals het al of niet aansluiten als lid der Wegenwacht, waartoe na enige discussie werd besloten. De Voorz. sloot vervolgens met een dankwoord, inzonder heid gericht tot de chauffeur van de zieken-auto, de heer Jb. Lont, die zijn werk steeds met de meeste ambitie verricht.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2