WIERINGERMEER NIEUWS De Firma Kroeze opende haar herbouwde zaak. BEDRIJFSCOMPETITIE. Woensdagavond werden de competitie wedstrijden om de Wisselbeker voortgezet. In aansluiting op ons verslag! Om pl.m. 7.15 speelden eerst van Woensdag j.1., delen wij nog de Middenstanders tegen het mede dat velen bij deze opening Kamp. van hun belangstelling blijk ga-j Direct na de aftrap werd een ven. Tegen 3 uur werd de ge- flinke partij voetbal ten beste denksteen onthuld ter herinne-gegeven. Na 8 minuten spelen ring aan de eerste steenlegging scoorde Overmans van het Kamp van dit nieuwe pand door Kees het le doelpunt. Voor de rust Kroeze. bleef het hier bij. De zaak had een vrolijk aan-Na een half uur werd gewis zien gekregen door de vele seld en spoedig trokken de bloemstukken, die getuigden van Kampbewoners weer ten aan- de grote belangstelling voor ditya^- ^en dezer aanvallen weid gebeuren. Wij merkten o.a. op meester Loggers; namens de kwam niet tot de juiste afwer- Rentmeester der Domeinen, Mr. hf<-r aanvallen, om het -TT- 4 a u-+ itot doelpunten te kunnen bren- Vosters Architecten en aanne- mers, afgevaardigden van del^en tenslotte beloond met een doel- Bur?e-Punt (20) De Middenstand Kerkdiensten Wieringermeer ZONDAG 3 JULI. NED. HERV. GEM. I Slootdorp 10 uur Ds. Vink. Slootdorp 2 uur Ds. v. d. Neut. M.-meer 10','s uur Mej. v.d. Hoven. Gezinsdienst. Middenmeer 2 uur Ds. Wiegers. W.-werf 10 uur Ds. Wiegers. W.-werf 2 uur Ds. Vink. Opperdoes 9.30 u. Ds. Kloosterman Opperdoes 2.30 u. Ds. Kloosterman Medemblik 10 u. Ds. v. d. Neut. Twisk 9.30 uur Ds. Rus. Abbekerk 2 uur Ds. Rus. Midwoud 10 uur dhr. S. Lodder. GEREF. KERK. W.-werf 9.30 uur Ds. Post. W.Werf 2.30 uur Ds. Post. Middenmeer 9 uur 1^. vd Wielen. Middenmeer 3.45 u. 1^1 v. d. Wielen Slootdorp 8.30 en 3.45 uur Ds. W. Okkema van Nijeveen. GEREF. KERK Art. 31 K.O. W.werf 8.30 en 3.45 uur dienst. Middenstandsver., zakenrelaties en bezoekers uit Cude-Niedorp, de plaats waar de familie Kroeze tijdens de inundatie ver bleef. Ook de burgerij gaf blijken var belangstelling. Allen waren vol lof over deze onder archi tectuur van het Architecten bureau Joh. A. Peters en Ir. B. Roelofs te Den Helder uitge voerde vernieuwing. j'n ons vorig nummer gaven •wij omtrent de inrichting reeds allerlei bijzonderheden. Onze gelukwensen aan de fir ma Kroeze enveel succes in zaken. Wieringen. Burgerlijke Stand. Van 24 tm 30 Juni Dirk, zv J. Doves Geboren en N. Bakker Johanna Hen- drika, dv H. J. S. de Groot .en W. Hidden. Ondertrouwd Gene. Gehuwd J. Midavaine en N. Stadig. Overleden Gene. AANBESTEDING SCHILDERWERK. Op 8 Juli a.s. zal door de Dienst der Geiiie te Haarlem o.m. worden aanbesteed een ge deeltelijke binnen- en buiten- verving van militaire gebouwen te Den Helder, Den Oever en <op het Kornwerderzand. FILMN1EUWS. Zaterdagavond en Zondagmid dag de film BAMBI. Dit is de meest geprezen film van Walt Disney sinds Sneeuw witje. Deze film, lin Multiplane- Technicolor van de grote To venaar van het witte Zo eindigde deze wedstrijd in een 20 overwinning voor het Kamp. De 2e wedstrijd, die half ne gen begon, tussen NV Kingma- Boeren, vormde van de beginne af een spannend duel. Toch schenen beide ploegen niet tot doelpunten te kunnen komen. Eindelijk bouwden de Boeren een goede aanval op en Bohemen gaf met een strak, hoog schot, I de keeper van Kingma het na-1 kijken 10. Tot de rust bleef de stand on-1 gewijzigd, ondanks een goed opgezette aanval van de Kling- j ma's, maar doelman Struik verstond z'n taak. Na de hervatting werd fel doorgestreden. Door een hands bal werd een vrij trap toege kend aan de Kingma's en het was 11, tevens eindstand. Deze wedstrijden trekken steeds meer publiek. Moge dit zo blijven, om het amateur voetbal in Slootdorp op hoger peil te brengen. Groot wegtransport opgehouden. Een grote 18 tons trailer met daar bovenop een drageline, staat sinds Maandagavond aan de Alkmaarseweg. De politie be let het voertuig de reis te ver volgen. Wij maakten een praatje met de bestuurder van de auto, die ons vertelde. Zaterdag j.1. uit Breda te zijn vertrokken met bestemming Groningen. Overal waar het gevaarte pas seerde werd door de Rijkspolitie alle medewerking verleend In de gróte steden zetten de verkeersagenten het verkeer stop en werd aan de zware vracht voorrang verleend. Maandagavond werd de auto in de W.meer op de Alkmaarse weg door de politie aangehouden Bij controle bleek dat de de maximum-breedte Reis van de Chr. Landarb. Wieringermeer. Feestavond kamp De Terp Wieringerwerf. Dinsdagavond was de Cantine van liet kamp „De Terp" te Wie ringerwerf keurig versierd. Het gezelschap John Moos luisterde deze bijeenkomst op, die om 8 uur door Ds. Blijenburg werd geopend. De aanwezigen hebben zeer van het gebodene genoten en er heerste een genoegelijke stemming. On der de feestvierenden merkten we op Dr. Tamsma en zijn echt genote, benevens de Uitvoerder en zijn echtgenote der firma P. C. Zanen' wegenbouw. De consump ties werd door dames die daartoe uitgenodigd waren, verzorgd. Deze avond gold als een afscheid van kampvrienden die hun werkzaam heden zo goed als beëindigd heb ben. Aan het einde dankte de orga nisator van deze avond de Heer M. Florussen allen die hun mede werking hadden verleent, die on danks de korte voorbereiding ge slaagd mocht heten. „Vrienden zo zeide de Heer Flo russen, als U straks van hier gaat en in andere kampen terecht komt breng dan daar wat U hier ten voorbeeld is gesteld en geleerd „Naastenliefde, orde en regel." Namens de arbeiders nam de Heer Regtien het woord, die dank en bewondering uitsprak tot de Heer Florussen wat betreft de milde en prima organisatie dezer avond. Flevo - Nieuws. Dinsdagavond a.s. half acht, wordt op het Sportterrein te Wie ringerwerf een voetbalwedstrijd gespeeld door veteranen. Uit de 22 spelers zullen er 11 worden gekozen die de Veren. Flevo aanstonds op de Vetera- nendag te Den Helder zullen ver tegenwoordigen. Men bezoeke deze wedstrijd. NIEUWE BEWONERS IN DE PCSTSTRAAT Eindelijk hebben de huurders van de reeds lange tijd gereed Begunstigd door het prachtige zlJnde 10 woninge„ m weer heeft de Chr. Landarb. Bond de reeds in ons blad aangekon- <?e Putstraat bericht ontvangen digde reis thans gemaakt. Op het ZU de sleutel in ontvangst afgesproken tijdstip vertrokken de kunnen komen nemen, arbeiders en hun vrouwen van Wieringerwerf via slootdorp, Mid- Vlaamse Boeren op bezoek. denmeer, over de nieuw in gebruik zijnde autoweg naar Amsterdam Een Belgische (Vlaamse) ex en vandaar naar Utrecht. Daar cursie van ongeveer 100 personen werden eerst het standbeeld van heeft op haar trip door Nederland Willibrord en het Bevrijdingsbeeld ook de Wieringermeer aangedaan, bezichtigd. Daarna werd de 112 Er werd een rondgang gemaakt bij m. hoge toren van de Dom bezich- de Z.W.M. en daarna werd het be- tigd en de kloostergang. Wie op drijf van Kemmeren bezichtigd, het Domplein in bewondering op- De gasten waren zeer belangstel- ziet naar de eeuwen oude toren, iend en enthousiast over de in- bevindt zich op een der oudste richting van de bedrijfsgebouwen plaatsen van de stad, aldus de en de stand der gewassen. Leider de Heer M. Florussen, want Na een koffietafel in Hotel Smit bijna 20 eeuwen geleden bevond werd er contact gelegd tussen de zich daar een versterkte grenspost jonge boeren en tuinders uit de van het trotse Romeinse Impe- M.K.J.B. en dit Vlaamse gezelschap, rium. Deze legerplaats gelegen dat ook gedeelteliik uit jongeren aan de Noordelijke grens der Ro-bestond. Een goed verzorgd pro- meinse beschaving de Rijn zou i grammaboekje met Ned. en Vlaam- volgens een ontcijferde incripte se liederen bewees goede diensten. Albiobola geheten hebben. Op die Naast onderlinge geaachtenuit- plaats werden reeds in 1929 op- wisseling was er een bor.t pro- gravingen verricht en in het mu- gramma van voordracht, hersen- seum zijn een 50 gouden munten gymnastiek (die door de Belgen te zien, sieraden, gereedschap, ja gewonnen werdi en zang. zelfs chirurgische instrumenten. Door de leiders van beide afde- Het carillon in de Domkerk is lingen werd over en weer een 600 jaar oud en heeft 55 klokken dankwoord uitgesproken, waarin met een gewicht van 8865 kilo. tot uiting kwam dat de belangen De herstelling der kerk heeft 24 van het platteland hier en ginds jaar in beslag genomen. parallel lopen, zodat het wenselijk Via Doorn ging de reis naar is het onderling contact met het Ouwehands Dierenpark en de oog op de Benelux te verstevigen. Grebbeberg waar de gevallenen Eerst laat in de avond vertrok het uit d.e eerste oorlogsdagen hun gezelschap met bestemming Bloe rustplaats vinden. menóaal. Na dit te hebben rondgewandeld waren inmiddels weer enkele uren verstreken en ging de reis over Wageningen, Oosterbeek, waar Op de gehouden Veemarkt Schager Markt. een prachtig uitzicht op de Rijn van ons ten deel vieL De gevechtsterreinen werden hier bezichtigd. Het einddoel was Berg en Dal waar genoten werd van het Natuurschoon. Ook het i geanexeerde gebied is nog bezocht. Terug ging de reis over Arnhem, i Ede, Pyramide(waar de koffie tere kalveren Centrale: 20 Donderdag j.1. waren de prijzen als volgt 15 Paarden f 450f 750 7 Stieren Centrale; 16 Mag. Geldekoeien f 375f 525 77 idem Vette Centrale 8 Kalf- koeien f 650-f 875 78 Nuch- Mag. werd gebruikt), Paleis Soestdijk Schapen (Kale) f 60f 70 naar Hilversum waar Stadhuis cn 8 idem Vette Centrale 13 de studio's bezichtigd werden van Overhouders f 65—f 70; 65 Lam de K.R.O., de AVRO, VPRO en de meren f 25—f 35; 53 Biggen ^r^tr 0 uir -cn f 40f 65: 45 Konijnen f 0.50 De Heer M. Florussen die m f J overleg met het Magneet Reis bureau deze reis had vastgesteld, kan terugzien op een voor 100 zgyfw??kgeladnheeft eW Van Te k°°P aangeboden 7 stuks 150 x 20 AUTOBANDEN, in prima staat. SLOT's Expeditiebedrijf Middenmeer. Telef. 43. KOK's BROOD bij het ontbijt Zal U alleen niet goed doen smaken, Maar schenkt U heel de dag Lust voor uw werk en zaken. NIEUWE OOGST BEGONNEN. De oogst 1949 is deze week in de polder ingezet met het maaien op verschillende plaat sen van karwij. doek vracht brengt het ontroerende verhaal voor transporten op de weg van Felix Salten, zoals alleen (3-50 M.) overschreed. Op grond Disney dit kan. daarvan is het transport vastge- Een jonge prins wordt gebo- houden en nu al 4 dagen staat ren in het woud. Hij heet het hele geval „gepend." Een Bambi. Nimmer zal iemand, dure grap voor de transport groot of klein, deze nieuwste onderneming. schepping van Walt Disney vergeten. Zondag en Maandag een film, waarover de gehele wereld in extase raakt. Zulk een film is „IK HERINNER ME MOE DER." De immer populaire, veelzij dige Irene Dunne wordt in deze alom geprezen film bijgestaan door onze landgenoot Philip Dorn (Frits v. Dongen) deze laatste speelt voor het eerst in zijn Amerikaanse filmcarrière een sympathieke hoofdrol. Nooit te voren hebben acteurs en actrices zulk een proef van dramatische bekwaamheid gege ven als in deze film. Het laat zich aanzien dat de politie haar prooi niet zal los laten, zodat reeds wordt over wogen het transport verder per schip te doen geschieden. Ergens in Groningen zit men misschien reeds dagenlang te wachten op de komst van de graafmachine, terwijl het werk mogelijk stagneert. Dat ru ook juist in het wijde polderland voor de luttele centimeters geen plaats was. Landbouwers opgelet Op een landbouwbedrijf in de W.meer is een coloradokever gevonden. ,r u;; Van deze vondst is de desbe- Verzuime niet deze twee bij-i treffende instantie op de hoogte zonder goede films te gaan zien. „este2^ Trr(T„ ,r Maakt steeds DIRECT mei- POLITIE. Verl. een donker ding yan het vin(Jen yan keyers bij de autoriteiten. gekleurd kinderkapje en een onderdeel van een hengel (werpmolen merk Salmo) welke r. tegen beloning is terug te be- 1C KOOp L tomeil BESTE BIGGEN. zorgen. Vermist een zo goed als nieuw rijwiel, merk Magneet. Inl. bij de Politie-Bode. G. OKKEMA, Telef. 18, Oostwaard. Filmavond Allis - Chalmers Motoren georganiseerd door de firma Bosker Leeuwenkamp in Hotel „Lely" te Slootdorp. Om half negen opende de Heer Bosker voor een goed gevulde zaal deze avond. Allereerst werd vertoond een film over Allis-Chalmers trac toren en werktiiigen, waaruit bleek dat met sommige machi nes nog steeds proeven worden genomen. Verbeteringen worden telkens aangebracht. Labora toria en bedrijven werken sa men aan een steeds intensiever mechanisatie. Na deze film, die een half uur duurde, volgde een film over A.P.C. producten. Sche- rffatisch werd voorgesteld de bewerking van aardolüe tot benzine. Tijdens de pauze, die hierna werd gehouden, draaiden ver schillende werktuigen en moto ren proef op het terrein der fa. Bosker en Leeuwenkamp o.a. was een tractor opgesteld met een ploeg eraan verbonden, die hydraulisch gelicht werd. Er werd in deze bijeenkomst nog bekend gemaakt dat het sport veld te Slootdorp gemaaid zal worden met een nieuwe trekker maaimachine. Allis Chalmers Type G. Na de pauze hield een verte genwoordiger van de Standard A.P.C. een referaat over oliën en vetten. Cp deskundige wijze werden de toehoorders voorge-j licht, o.a. om bij aankoop van smeerproducten terdege uit te j zien wat er op de markt ge- bracht wordt. Enige vragen werden op vlotte wijze beantwoord. Na dit referaat een kleuren! geluidsfilm over de Esso service in Amerika. De film gaf te zien de samenwerking tussen farmer en dealers der Esso. O.a. kreeg men te zien Rusban, een zowel vloeibare als een vet, dat ge bruikt wordt voor stilstaande motoren als om ploegscharen e.d. te vrijwaren tegen roest. In Amerika zullen door de grote afstanden die farmers van de bewoonde wereld afwonen, zichzelf hun eigen monteur moe ten zijn. In Holland wordt zoiets overgelaten aan de dealers. De tijd was tekort om nog meer films te vertonen, maar het ligt zeer zeker in de bedoe ling van de fa. Bosker Leeu- 1 wenkamp, om nog eens een der gelijke avond apart voor de Al- lis-Chalmer producten en een avond voor de Esso producten te organiseren. Tevens hoopt men dan de films voorzien te hebben van een Hollandse tekst. De fa. Bosker Leeuwenkamp kan terugzien op een geslaagde, menig tractor- of machinelief- I hebber op een leerzame avond. GEVRAAGD EEN TOOLBAR. Aanbiedingen aan A. J. Westhor. Molenweg A 71, Slootdorp. Tel. Oostw. 51. DAMES Laat Uw Corset vak kundig maken. Ze zijn weer als nieuw. Donderdags om de 14 dagen van 8.30 10.30 uur bij Kluppel, Hofstraat 81, Den Oever en van 1112 uur bij H. Klaver. Hoofdstraat 19 Hippolytushoef. Begint Donderdag 30 Juni a.s. MEVR. KOOGER, Balistraat 42, Den Helder. PORTRET ATELIER i JAC. DE BOER KEIZERSTRAAT II} DEN MELDER OPNAM EN WOENSDAG' DONDERDAG VRIJDAG ZATCROAO VA N 2-^ UOA TROUWFOTO'* BESPREKEN Werkhuizen gevraagd. Belterlaan 6, H.-hoef. Te koop een motorrij wiel 125 c.c. Ook genegen te ruilen. H. F. 't Hart. Hau- kes 2, Wieringen. Te koop een noodwo ning. Direct te aanvaarden: Te bevr. Belt 10, H.-Hoef.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3