WIERINGERMEER NIEUWS I Arbeidsbureaux. INSECTENBESTRIJDING VANUIT DE LUCHT. De voortgang van het Toneelzaal „De Maaier." Kleuteronderwijs te M.meer. Bij voorbaat willen wij de inwo ners van Middenmeer en vooral de ouders van kleuters of toekomstige kleuters wijzen op een belangrijke advertentie in het blad van a.s. Zaterdag, waarin een vergadering voor ouders en belangstellenden op 21 Juli in de Wieringermeer- school 's avonds 8 uur wordt aan gekondigd. Gezien de vele aanvragen om plaatsing op de kleuterschool, heeft het Bestuur gemeend U al len gelegenheid te geven Uw be langstelling in een daad om te zetten, n.1. het bijwonen van deze vergadering. Op deze bijeenkomst zal U een uiteenzetting worden gegeven hoe tot heden toe het onderwijs voortgang heeft kunnen vinden, ondanks vele moeilijkhe den, en welke plannen er voor de toekomst gemaakt zijn. Deze plan nen kunnen echter geen werke lijkheid worden zonder de sympa thie en volle medewerking van do belanghebbenden,in dit geval vooreerst de ouders, maar even eens in niet mindere mate doen we nu reeds een beroep op alle inwoners van Middenmeer, zowel in als buiten het dorp, om deze plannen te steunen. Het gaat hier in deze om een belang van uw ei gen dorpsgemeenschap. Vele speldjesdagen, collectes en aller lei inzamelingen voor diverse goede doeleinden worden door onze polder steeds gesteund. Wij vertrouwen dan ook dat de be langstelling en medewerking voor dit noodzakelijk doel de voort gang van het kleuteronderwijs in Middenmeer, in eigen dorpsge meenschap dus uw volle aan dacht zal hebben. Het Bestuur verwacht dan gelij kertijd een opgave van leerlingen die U per begin September en ook het volgend jaar gaarne op de kleuterschool geplaatst zag, om zo althans voorlopig rekening te kunnen houden met het aantal kinderen wat in de toekomst de school zal bevolken. Alsdan zal ook gelegenheid zijn om U voorlopig en in niets bin dend op xe geven als finantiëel geïnteresseerde. In welke vorm, zal U op de vergadering uiteen gezet worden terwijl het Bestuur zeer gaarne van andere meningen en plannen kennis'zal nemen en behandelen. Het Bestuur. Sportmiddag Wieringermeer - U.L.O. Een fraai décor. De Heer Theo van der Lugt, uit A,dam, was j.1. Maandag door een fraai bosdécor te schilderen voor de toneelzaal te Wieringer- werf. De padvinders, die a.s. Za terdag in deze zaal hun grote sa menkomst houden, zullen kunnen optreden tegen een prachtige achtergrond. De Heer van der Lugt, die als toneeldecorateur - architect zeker zijn sporen verdiend heeft, toonde ons o.a. aan de hand van foto's i diverse bewijzen van zijn kunnen. 1 Hij had o.m. de artistieke lei ding bij de grote feesten, die ge houden zijn bij het 750-jarig be staan van de Beemsterpolder, en is lange tijd verbonden geweest aan „Cinetone." Mogelijk zou deze vitale, ervaren kunstenaar onze polder ook kun- i j nen dienen bij de uitvoering dei- plannen voor het grote oogstfeest. MOTOR-MAAIMACHINE. Zaterdag arriveerde in Sloot-1 dorp de nieuwe motor-maai- I machine voor de gemeente, ge- leverd door de Firma J. A. A. Hoek, te Cverveen. Ongetwijfeld zal deze machine haar aandeel aanbrengen tot de verfraaïng onzer dorpen. KOK's BROOD bij het ontbijt Zal U alleen niet goed doen smaken, Maar schenkt U heel de dag Lust voor uw werk en zaken. Het Nationale Solisten- concours te Middenmeer Wij ontvingen enige nadere mededelingen betreffende dit, door i de „Wieringermeerfanfare" geor ganiseerde, concours. De wedstrijd wordt gehouden 15 j en 16 October a.s., in Hotel Smit, j I te Middenmeer. De jury zal bestaan uit de he ren J. van Glabbeek, P. de Graaf en J. Nauta. Uitsluitend amateurs kunnen zich aanmelden, terwijl deze uit- komen in twee afdelingen A. Voor deelnemers (sters), die Inog nimmer een le prijs wis- ten te behalen I B. Voor alle anderen. Men kan optreden met 1. Solo-zang, met piano-bege-1 leiding, alsook duetten. Onder leiding van de Heer Schuit, werd jl. Maandag te Wie- ringerwerf een sportmiddag voor de meisjes georganiseerd. De nummers hardlopen (60, 80 en 100 meter) hoogspringen, ver springen, balwerpen, discuswer pen en speerwerpen wisselden elKander af. Aan de hand van de prestaties der deelneemsters zal worden na gegaan of zij al of niet in aan merking komen voor de verkrij ging van het Sportdiploma. Deze middag werd begunstigd door ideale weersomstandigheden. Heden (Woensdagmiddag) zul len de jongens hun proeven van bekwaamheid afleggen. ANJERFONDS. De collecte voor het Anjer fonds, welke in onze gemeente verzorgd werd door de ULO- scholiieren, heeft f 119.17 opge-j bracht. Berichten over militairen. H. M. Struik werd met ingang van 28 Juni jl. overgeplaatst naar! het 7de Regiment Inlanterie H. L. Dekens, te Middenmeer, moet op 7 Sept. 1949 in actieve militaire dienst opkomen (J. v.d. Cornputkazerne, Steenwijk.) Een nieuwe bedrijfsleider. De Heer I. A. van Overbeeke, afkomstig van Kapelle (Zuid-Be veland) is benoemd tot leider van het Staatsbedrijf Klieverweg J8, Ivoorheen beheerd door de Heer S. Dankert.) BEROEPEN. Ds. J. H. Post, Geref. Predi kant te Wieringerwerf, ontving ook een beroep van de Geref. Kerk te Koudum (Fr.) 2. Solo-spel, (instrumentaal), met piano en duetten. 3. Declamatie (ernst en luim). Degenen, die geen eigen pianist meebrengen, kunnen gebruik ma ken van de diensten van de Heer j Floor Bakker, te Wieringen. Men kan zich tot 17 September a.s. opgeven als deelnemer bij de Heer M. van Dompselaar, Toren- I straat, Middenmeer. Wij verwachten dat velen deze attractie-volle samenkomsten te Middenmeer zullen bijwonen en wensen het actieve bestuur der „Wieringermeerfanfare" bij voor- baat veel succes toe. SPELDEPRIKKEN VAN SP ATT ER SPOT SPIEGEL. „MELK". (Niet ter navolging) De wereld is nog niet zo slecht als sommige mensen menen. Als je boerderij opgebouwd wordt, ben je heus niet verplicht de werklieden dagelijks te dineren te vragen. Toch zijn er verschillende pachters die de bouwers dagelijks van koffie of thee voorzien, en daarmee hun vreugde uiten over het feit dat zij weer een boerderij krijgen. Er zijn er zelfs, die het nog beter doen, en een paar keer per dag met enige liters melk komen aan- Dat dez< bij de werklieden in eenJdgoed blaadje" staan, is vanzelfsprekend. Ja, de wereld is heus nog niet zo slecht Helaas.... nu is mijn geloof in de goedheid der mensen geschokt. Want ik vernam dat een der „melk - aanbrengers" ook nog een verrassing had voor de aannemer, n.1. een rekening van f 53.voor verstrekte melk Is de wereld dan toch slechter dan ik dacht SPATTER. De voortzetting der boerderijenbouw. In verband met vele vragen die de Redactie bereiken in verband met het bericht in het vorig nummer, betreffende bo vengenoemd onderwerp, delen wij mede, dat nog niet vaststaat welke boerderijen het eerst her bouwd zullen worden. Wij hopen echter onze lezers spoedig nadere berichten te kunnen doorgeven. HERSTEL TERPSTRAAT De Firma Daalder te Alkmaar, zal de Terpstraat te W.Werf, welke door het zware verkeer in slechte toestand verkeert, grondig herstellen. Het verkeer zal over de nieu we Rijksweg geleid worden. Wij maken de lezers er op at tent, dat in verband hiermede de Naco-bussen niet door de kom van Wieringerwerf rijden, zodat de halte bij „De Maaier" tijdelijk ver vallen is. In afwachting van een nadere regeling, moet men thans op de bussen wachten op de plaatsen waar de Terpweg bij de nieuwe weg aansluit. De lijst van gelukkigen. De Heer A. Roosendaal te' W.Werf, behaalde te Alkmaar het diploma 5-jai*ige H.B.S. WIERINGERMEER U.L.O Ayold ten Have, te Slootdorp, j slaagde op 8 Juni j.1. te Alk maar voor het diploma Mulo B. CHR. U.L.O. ALKMAAR. Mej. N. van 't Riet te Midden-' meer, behaalde het M.U.L.O.- diploma. AMBACHTSSCHOOL ALKMAAR. H. IJzer te Middenmeer, be-j haalde het einddiploma voor monteur, waaraan verbonden het leerling-diploma van de B.O.V.A.G. Bekendmaking Vraag en aanbod bij de Burgemeester en Wethouders van Wieringermeer maken be- kend, dat de Terpweg van het in het jaarverslag over 1943 van Ir. Smedingplein te Wieringerwerf het Gewestelijk Arbeidsbureau te tot de kruising Oosterterpweg tot Alkmaar wordt een overzicht ge nader bericht voor alle verkeer is geven van het verloop der Ar- afgesloten. beidsbemiddeling voor mannen ln W.-meer, 11 Juli 1949. l9?8- Wij geven hier de cijfers van Burgemeester en Wethouders het bijkantoor te Wieringerwerf voornoemd, LOGGERS, Burgem. A. N. NAP, Secretaris. POLITIE. Gevonden een hou ten hamer; een moersleutel; een plaats in. padvindersriem met fluit; een riem. Verloren: een armband; een waar het aantal aanvragen van werkgevers onmiddellijk na Alk maar het hoogst was. Van de 10 kantoren in het District Alkmaar neemt Wierin gerwerf wat betreft de aanbiedin gen van werkzoekenden de 6e VRAAG. Op 1 Jan. 1948 waren er nog 7 aanbiedingen van werkzoeken portemonnaie inh. f 170 en sleu- den. *n de 1°°P van iaar kwa- teltjes; een wegenbelastingkaart. ™en er i10-, 1090 aanbiedingen Inl. Politie Slootdorp. Ouderavond verkennerij, Wieringerwerf. binnen. Geplaatst werden 696 per sonen. 195 personen werden afge voerd zodat op 31 Dec. 1948 nog 206 personen als werkzoekend stonden ingeschreven. AANBOD. Iedere verkenner voelt 's zo- Op 1 Jan. '48 waren er nog 6 mers zijn bloed in zich bruisen, aanvragen van werkgevers. Het Hij wil op kamp! Hij wil de aantal nieuwe aanvragen oin buitenlucht in en bos en heide Ï5,r.klcracl?.tenbedroeg 3291 In verkennen! Zo ook de verken- 2779 gevallen kon aan de aanvra- j 04. -d Se worden voldaan. 0I8 aanvragen ners van de Sb Bomfatiusgroep konden worden afgevoerd in Wieringerwerf. Maar om te kamperen, zijn er verschillende dingen nodig, in de eerste plaats tenten. Om deze tenten te verkrijgen, werden door de jongens ver schillende plannen ontworpen en vérworpen wegens de moei lijkheden bij de uitvoering daar van. BENOEMD. De Heer C. de Graaf, tekenaar der Domeinen, is 1949 benoemd tot de Gemeentelijke te 's-Gravenhage. m.i.v. 1 Aug. Opzichter bij Woningdienst S Slechts één plan kreeg gena- j Ongeval, de, en zo zult U, ouders en be-1 jjeer J. Buur. uitvoerder bij ilangstellenden, a.s. Zaterdag de de bouw der 40 gemeente-wonin- verkenners op de planken kun- gen te Middenmeer, viel Donaer- nen zien in de zaal van Café dag jl. van 5 meter hoogte, door- ..De Maaier" te W.Werf. dat hij misstapte op een ladder. Het programma vermeldt Tamsma was spoedig ter toneelstukjes, schetsjes enz. en zal U best bevallen. De entrée is 's avonds f 0.40 per persoon en 's middags if 0.25 per persoon, j De middagvoorstelling is spe- ciaal bestemd voor de kinderen. en begint om half drie. De voorstelling 's avonds be- Welpten plaatse cp zijn advies werd de Heer B.. die geen uitwendig letsel had opgelopen, ter observatie naar zijn woonplaats vervoerd. Flevo - Nieuws. UITSLAGEN WEDSTRIJDEN Nieuwe Niedorp Welpen-Flevo gint om half acht. Wij hopen dat U de jongens niet zult teleurstellen en in grote getale naar W.Werf zult komen. De Staf. N.-Niedorp C - Flevo C N.-Niedorp B - Flevo B N.-Niedorp A - Flevo A Kaagvogels Flevo Junioren Junioren. 4—1 0—5 0—6 44 50 BEDRIJFSVOORLICHTING. Dinsdagmiddag j.1. heeft onder leiding van Dr. Maan, Ingenieur bij de Tuinbouwvoorlichtingsdienst te Amstelveen, in samenwerking met de .Voorlichtingsdienst in de Wieringermeer, een der eerste proefbespuitingen plaats gehad met een vastvleugelig toestel de Stinson PHPBD. Aangezien sproeivluchten met een vastvleugelig toestel in tegen stelling tot die met de Helicoptère, nog geheel in het proefstadium verkeren, droeg deze bespuiting Jaarreisje Vrijz. Herv. Vrouwenvereniging. Donderdag 30 Juni j.1. maakte de Vrijz. Herv. Vrouwenvereniging in de Polder haar jaarlijks uit stapje. Was men de beide vorige jaren ver van huis gegaan, dit jaar be sloot men om wat dichter bij honk te blijven, dus niet als het eerste jaar na de droogvalling naar Giethoorn, niet als het jaar daar op naar Gaasterland, maar heel gewoontjes en prettig dichtbij naar Bergen Dus geen lange en vermoeiende busreis, maar een rustig tochtje met een echte lan ge dag om rustig van het buiten zijn te genieten. Ruim dertig vrouwen maakten dit reisje mee. Ongeveer half acht vertrok men en was al gauw in Bergen, waar men zijn pied a terre had in het Provinciaal Cen trum van de Hervormde Kerk, voorlopig ondergebracht in de daarvoor zo goed mogelijk ver bouwde pastorie van de Herv. Ge meente te Bergen, vlak bij de mooie oude ruïne-kerk. en dat bezig is onder leiding van de Heer en Mevrouw Otsen uit te groeien tot een organisatorisch en geeste lijk middelpunt van het kerkelijk leven in Noord-Holland boven het IJ. Daar kwam men in de vroege morgen aan en genoot, er eerst van een kopje koffie. De voorzitster. Mevr. Vink, opende daar de dag met een wij dingswoord, die het geheel aan stonds in een godsdienstig en ker kelijk kader plaatste. Toen ging men op pad en zette koers naar het Vacantieoord voor de Midden stand, aan de voet van het Rus senduin, dat onder leiding van de directrice bezichtigd werd en voor welks Feestdagenfonds men later I aan de maaltijd in het Prov. Cen- trum als uiting van waardering en dankbaarheid een collecte hield. Na het- bezoek reed men met de bus over Bergen aan Zee terug, zag zee en strand liggen, maar de noordenwind maakte het te fris voor een strandwandeling. Na de koffiemaaltijd in het Centrum ging men andermaal op pad posteerde zich in duinpan tussen Bergen en Schoorl, genoot idaar van zon en strand, terwijl Mevr. Vink enkele dingen voor las. Zo ging de middag.voorbij en 1 tegen zes uur was men weer in her Centrum terug, waar de war me maaltijd wachtte, die wederom i evenals de koffiemaaltijd, met een wijdingswöord werd begonnen. De voorzitster dankte de Fam. Otsen voor de uitnemende verzor ging. Men had van het Centrum een zeer goede indruk gekregen èn door de ontvangst èn door het geen de heer Otsen van het werk en de bedoeling ervan had verteld. Daarna ging men tegen zeven uur naar de ruïne-kerk voor de dagsluiting, die werd geleid door Ds. Bekius, de predikant te Ber gen dit werd een prachtig en wel zeer geëigend slot van de dag Tegen acht uur klom men weer in de gereedstaande auto- bus en om negen uur was men weer in de Polder terug, dankbaar en voldaan over de wel zeer goe- 1 de en rustige dag. Men was er eens echt samen „uit" geweest en scheidde van elkaar tot de her- i vatting van het verenigingswerk in het komende najaar. Andere Hervormde Vrouwenver- enigingen, die dit lezen zij een bezoek aan het Centrum of een inschakeling ervan in zijn reis plannen van harte aanbevolen, evenals andere «.mannen- en jon- gerenorganisaties) op Herv. ter rein. Zo kunnen Hervormden hei pen om het Centrum waarlijk tot een centrum te maken. een oriënterend karakter. In de eerste plaats is de vliegsnelheid plm. het .drievoudige van die der Helicoptère, terwijl tevens de hoogte boven het gewas iets gro ter dient te worden gehouden. Daarbij genomen dat de Helicop tère een luchtstroom veroorzaakt die naar het gewas is gericht, ter wijl die van toestellen, als hier gebruikt, meer over het- veld gaat, is het zonder meer duidelijk dat ook over de resultaten weinig te voorspellen is en de practijk dit zal moeten uitwijzen. Behandeld werd een perceel zaadbieten en een perceel duiven- bonen, aangezien beide gewassen, waren aangetast door de zwarte bonenluis. Er werd verneveld met een HCH-product V&pona B 05. Precies half drie arriveerden machine en gronddienst gelijktij dig oP het geïmproviseerde vlieg veld bij het perceel van de Heer I. I. Spriensma, aan de Molenweg. Nadat door een revolverschot de windrichting was aangegeven, werd het toestel zonder moeilijk heden aan de grond gezet. Hierna werd de vloeistof ingeladen en gestart voor de sproeivlucht over de kavels D 47 en C 45. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag de sproeivluchten op Maandagmiddag te houden, wa ren deze. ter wille van enige bui tenlandse gasten, versteld naar Dinsdagmiddag. De weersomstandigheden waren j toen echter van dien aard dat de J majoor-vlieger door de vrij krach tige wind genoodzaakt was hoger boven het gewas te blijven, terwijl tevens de vloeistof nevel teveel uit elkaar waaide, waardoor de resul taten zeer zeker ongunstig zijn beïnvloed. We zullen de percelen regelma tig controleren, teneinde na te I gaan of resultaten zijn behaald. f

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3