WIERINGERMEER NIEUWS SAPBESSEN. „SPOED" Demonstraties te Slootdorp.1 Jonge duiven in actie. De vorige week is op het sport terrein gedemonstreerd met de motor - grasmaaier der gemeente Tevens werd met een automa tisch werkend sproeiapparaat t.b.v. sportvelden en gazons proeven genomen. Witte Kruis, afd. W.-meer. KRAAMVERZORGING Momenteel heeft het „Witte Krulis" alhier 3 kraamverzorg sters in vaste dienst. In het tijdvak van 1 April tot 1 Juli 1949 namen zij 20 ver zorgingen voor haar rekening. Tot heden werden in totaal 45 verzorgingen genoteerd. Ctm van hulp verzekerd te 'zijn is het noodzakelijk dat men zich ZEER TIJDIG opgeeft bij de leidster van het Comité mevr. C. van Sluis, Havenstr. 3, Mid- denmeer. De tarieven zijn als volgt: bij een inkomen tot f 3750.- f 4.50 per dag; bij een inkomen tot f 5000.- f 6.50 per Üag; bij een inkomen boven f 5000.- f 8.50 per dag. CONSULTATIE - BUREAUX voor ZUIGELINGEN. Verder bestaat het voornemen spoedig deze bureaux te openen, resp. te Wieringerwerf in de Geref. Kerk, en in Middenmeer en Slootdorp in de Ned. Herv. Kerk Wieringermeer verovert de hamer. Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen N.V.V. or ganiseert iieder jaar van October tot April een grote ledenwerf actie. Hieraan is een attractie verbonden. De Bestuurdersbond namelijk, welke de meeste nieu we leden inschrijft, wordt be loond, doordat hij als symbool voor zijn ijver in het bezit ge steld wordt van een fraai be werkte hamer. Wordt deze tropee drie keer achtereen gewonnen, dan wordt de betreffende bestuurdersbond definitief eigenaar ervan. De Bestuurderbomd Wieringer meer, waarbij aangesloten zijn afdelingen van de Algemene Bond van Ambtenaren," van de Algemene Bouwvakarbeiders bond en de Algemene Landar- beidersbond, en een Correspon dentschap van de Algemene Bond van Transportarbeiders, slaagde er in zijn ledental op te voeren van 104 op 146, alzo een vooruitgang van 42 of 40,4 proc. De afdeling landarbeiders heeft het leeuwendeel aangebracht om dit resultaat te bereiken. De Besturenbond, die, wat ledenaanwas betreft, volgde op Wieringermeer, boekte een voor uitgang van 25,4 proc. Het ligt in de bedoeling de hamer uit te reiken in een ka dervergadering, die in het na jaar wordt gehouden. Ernstig motorongeval. Hevig bloedend, troffen voorbij gangers j.1. Zaterdagmiddag eer- persoon aan op de Zuiderdijkweg bij de Oostermiddenmeerweg, lig gend naast de motor. Vastgesteld kon worden dat het de Heer P., uit Wervershoof, was. Dr. Leusink, uit Medemblik, ver leende de eerste hulp, en consta teerde ernstige verwondingen aan het hoofd. De getroffene werd per auto naar een der Hoornse zieken huizen vervoerd. De politie te Middenmeer stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval, doch daar het slachtoffer nog niet verhoord kon worden, kon deze nog niet wordeiï vastgesteld. Ouderavond W.-meerschool DE VERENIGING VOOR NEDERLANDS Slootdorp. Zondag 17 Juli was er een wed strijd voor jonge duiven vanaf Roozendaal. De afstand bedroeg 150 km. I Om 8 uur werden de 95 vogels J die in concours waren, in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte om 10.12.11 haar hok met een snel heid van 1132 M. per minuut. De vlucht had een vlot verloop. De prijzen werden als volgt be haald 1 en 14 E. Zon 2 en 13 T. Koolstra 3 A. Hayette 4, 5, 11, 19 P. Keet 6, 7 W. Deijkers 8. 9, 10, 15, 16, 17 Joh. Horst 12 C. Hoffer en 18 P. van Loon. Schoolreisje LandbouwhuishoudschooL De leerlingen van de Land- bouwhuSshoudschool hebben, on der leiding van de Directrice, Mej. W. H. Redeker, een grote fietstocht gemaakt, welke door prachtige weersomstandigheden begunstigd werd. De eerste dag werd via Hoorn naar Amsterdam gereden, waar overnacht werd in de jeugdher berg „Stadsdoelen De volgende dag werd per salonboot het IJselmeer overge stoken naar Harderwijk. Vervol gens werd langs heuvels en da len een schitterende tocht ge maakt over de schone Veluwe en tegen de avond werd de jeugd herberg „Heemhoeve" ün Ernst bereikt. Hier werd geslapen in de „Heihut". Ook enige Schotten hadden dn deze jeugdherberg on derdak; des avonds werd een bonte avond georganiseerd, met zang, muziek en reidansen. De hieropvolgende Zondag werd een kerkdienst bijgewoond; daar na werd een wandeling" door de bossen gemaakt, en in de open lucht in een weiland gezellig te zamen gegeten. Een wilde stier trachtte de rust te verstoren, maar allen wisten zich in veiligheid te stel len achter een hek. Het verdere gedeelte van de dag werd door-1 gebracht met zwemmen enz. 's Maandags ging de tocht weer. via Nunspeet, naar Har derwijk. Begunstigd door prach tig weer ging men per boot te- rug naar Amsterdam, waar op nieuw in de jeugdherberg werd overnacht. Ook vele buitenlan ders: Amerikanen, Denen, Schot ten, Zwitsers, enz. logeerden daar. De laatste dag werd een be zoek aan „Schiphol" gebracht, waar vliegtuigen uit alle streken van de wereld tezamen komen. Via Purmerend en Hoorn werd teruggereden naar de Polder. In Middenmeer zijn de reizig sters bij Juf thuis ten slotte nog getracteerd. Het schoolreisje is in alle op zichten geslaagd Voor beroepen bedankt. Ds. J. H. Post, Geref. pre dikant 'te Wieringerwerf, heeft voor de beide op hem uitge brachte beroepen (resp. van de gemeenten Heeg en Koudum bedankt. a.s. Vrijdag houdt de Wieringer- meerschool te Slootdorp haar ge wone trimester-Ouderavond. Deze avond zal een zeer practi- sche zijn voor iedereen, omdat verschillende deskundigen op huishoud-, landbouw- en Ulo-on- derwijs-gebied de ouders zullen inlichten omtrent de vraag „Wat doen we met ons schoolvrije kind De avond begint om 8 uur pre cies. Schoolhoofden benoemd. Tot hoofd der te openen R. K. School te Slootdc^y is benoemd de heer A. WegdaW, uit Nootdorp. Als hoofd van de te openen R. K. School te Wieringerwerf is gekozen de heer J. Burger thans hoofd van de Wieringermeerschool in Slootdorp. Reisje A. N. L. B. De leden van de A. N. L. B„ af deling Wieringermeer, gaan Zater dag op reis en brengen o.a. een bezoek aan „Schiphol." Middenmeerders attentie. Met verwijzing naar de adver tentie in het vorige nummer van ons blad, herinneren wij aan de belangrijke vergadering betreffen de het kleuter-onderwijs te Mid- te Wieringerwerf. denmeer. VOLKSONDERWIJS IN W.-MEER. EEN BELANGRIJKE VERGADERING. Onder leiding van de Heer J. G. Addens, te Wieringerwerf, vond Maandagavond jl„ in „De Maaier" een vergadering van de afdeling Wieringermeer van „Volksonderwijs" plaats. Hierin werd besloten over te gaan tot stichting van de „Vereniging voor Nederlands Volksonderwijs in de Wierin germeer." (Volledig verslag in volgend no.) „De emancipatie van de mens." Voor de J.K.N.P. sprak te Wie ringerwerf de heer J. W. J. Aal- ders uit Middenmeer op zeer boei ende wijze over de emancipatie van de mens, die zich moest ont wikkelen tot een persoonlijkheid en absoluut zich moest losworste- len uit de sleur-van-de-massa^ ook al bracht dit soms strijd mee T Helaas ontbrak voor een uitvoe rig debat de tijd. Het was een zeer mooie en leer zame avond DE GROTE DAG DER PADVINDERS. De uitvoeringen van de „St. Bonifaciusgroep", te Wieringerwerf. Een gedeelte der jeugd van Wieringermeer, georganiseerd in de „St. Bonifatiusgroep", trad Zaterdag jl. in de toneel zaal van „De Maaier" voor het voetlicht, om de aanwezigen 'n indruk te geven van hun werk. De groep, die onder algemene leiding staat van kapelaan L. Ie Openlucht - samenkomst. 21 Onder minder gunstige weers- De leiders der verkenners omstandigheden werd Maandag- hopman Voorn en de vaandrigs avond j.1. een openluchtsamen- Krijnen en Winter, alsmede de komst gehouden bij de Geref. Kerk leidsters der welpen: akela Ur- ml sem, beloe Ursem, raksja Sijm KOK's BROOD bij het ontbijt Zal U alleen niet goed doen smaken, Maar schenkt U heel de dag Lust voor uw werk en zaken. BEDRIJFSVOORLICHTING. Mededeling No. 410. HET DOODSPUITEN VAN HET AARDAPPELLOOF. Voor de landbouwers die voor- nemens zijn hun aardappelgewas dood te spuiten, laten we hieron der volgen hetgeen door de Plan- tenziektenkundige Dienst hierover worden geacht, wordt geadviseerd. De Chr. Muziekvereniging „Solï en,de bagera's Van Dongen en Deo Gloria," oJ.v. de Heer Ver- Commandeur, waren er in ge- sluis, en de Chr. Zangvereniging slaagd een alleraardigst program „De Lofstenr o.l.v. de Heer Bron-:ma ;n eikaar ie zetten, hetwelk ner verleenden haar medewer- door de jeugd Qp enthouslaste wijze werd uitgevoerd. Als sprekers traden op Ds. J. £)e aalmoezenier sprak in de H. Post te Wieringerwerf, en de I avondsamenkomst een kort ope- Heer Visser, van Den Oever. ningswoord, waarin hij wees op |de grote betekenis van dit jeugd- jwerk. De middag-uitvoering (speciaal voor jeugdigen) werd geopend door Vaandrig Winter. Na de gebruikelijke inspecties, waarbij speciaal gelet wordt op zorg voor kleding, enz., volgde opvoering van het stukje: „Ver- I kenners op assistentie." te worden afgewerkt, dan kan Hierin werd een indruk gege- echter in verband met de snellere ven van het patrouillelopen der uitvoering een voorbehandeling padvinders. Onverschrokken trok met genoemde middelen gewenst men er op uit om de boswachter E. OOSTERHOFF. Brand. Beroep aangenomen. Ds. H. van Twillert, voorheen te Wieringerwerf, heeft het be roep der Geref. Kerk te Drach ten aangenomen. Een mooie benoeming. De Heer A, Troost, te Wieringer werf, werd met ingang van 1 Au gustus a.s. benoemd t-ot beheerder van het Proefbedrijf van het In stituut voor Plantenveredeling te Wageningen, te Marknesse (Noord Oost-Polder). Zaterdagavond rukte het corps Wieringerwerf uit voor een auto, p0Iifje S'ootdorc die in brand geraakt was op de! r Noorderkwelweg, ter hoogte van 1 kavel 71. De auto brandde geheel uit. De bestuurder, de Heer F. v. d. H.. uit Wieringerwerf, kon zich in veiligheid stellen. De brand was door kortsluiting ontstaan. Gevonden een padvindersriem; een pijp. Verloren een gouden dames polshorloge een rood lederen jasceintuur een damespolshor- loge een kist inh. kléding, al bums en diverse goederen. Inlichtingen Politie Slootdorp. Het kan soms voordelig zijn een ziek gewas, door doodspuiten te doen afsterven. Weliswaar is het niet gemakkelijk om een nog groen gewas geheel dood te krijgen, maar wanneer het gedeeltelijk af sterft, is reeds veel bereikt. Het gewas wordt meer „open", zodat er is geen broeierige atmosfeer kan ontstaan, terwijl tevens de grond sneller zal opdrogen. Ook om andere redenen kan doodspuiten soms gewenst zijn. De DNC-middelen de z.g.n. boom-1 kleurstoffen komen hiervoor wel i het meest in aanmerking. Men j gebruike dan 800 1. per ha van j een oplossing van één der navol- gende middelen (in alphabetische1 volgorde) Aamorta 2%, DNC- Krimpen extra 1.5 2% Elgetine idem Jebonol extra idem Kewa prefect idem Nipton poeder j idem Shell Niholeum idem. Super Elgetol idem of Trifobloc 1.5% opl. (6 blokken per 100 1.) Met het oog op de nateelt menen we de chlo- raathoudende middelen als Asep- tazout, Paraplant Hedit te moeten ontraden. In hoeverre het doodspuiten in combinatie met het looftrekken van het aardappelloof gewenst kan ziin, hangt o.i. geheel af van de kosten van het doodspuiten. Alleen indien blijkt dat door het vlottere trekken van gedeeltelijk afgestorven loof een besparing wordt verkregen die de kosten van het doodspuiten dekt, kan het overweging verdienen. Ons zijn hierover geen gegevens bekend. Dient echter een gewas zeer snel 'assistentie te verlenen bij het op sporen van misdadigers. In het schetsje „Avontuur van Gerard" werd tot uitdrukking gebracht, dat velen denken, dat zij het zwaarste kruis torsen, Dat het onderwerp van doden van het aardappeliof om het rooi en te vergemakkelijken cok in het doch dat men, als de gelegenheid buitenland de belangstelling heeft zich voordoet zijn kruis met een moge blijken uit het volgende ander te ruilen, dit toch niet niet wil. AARDAPPELS OOGSTEN MET Ook het toneelstukje Het DE VLAftlMENWERPER. Schooiertje" werd vlot gespeeld. In de Verenigde Staten gebruikt De boG uit 7 men tegenwoordig bij de aardap- f i peloogst vlammenwerpers. Dezekwa™ ,tef tonele met een zeer nieuwe landbouwmachines worden wonderlijk beest, dat men tever- door tractors getrokken en bran den de stengels van de aardappel planten tot de grond toe af zodat geefs zoeken zal in de wildernis of in welke dierentuin ook „De wonderdokter" kreeg een de aardappels als deze een dag of'vreemde patiënt op bezoek, maar wat later opgeploegd worden ge-'daar het een wonderdokter was, makkelijker verzameld kunnen v/ist bij na enige tijd experimen- v>°1_ en: teren de patiënt van ziin af wij - Men beweert dat deze vlammen- J werpers de sporen van de aardap- te genezen, pelziekte volkomen vernietigen en' de opvoering van k op deze "wijze verhinderen dat de twee beren" enz., waanden ziekte een volgend jaar opnieuw de welpen zich echte beien e.d. voorkomt. Tevens wordt door de- Er werd met elan gespeeld, ze werkwijze verhinderd, dat sap- De ouders genoten zichtbaar pen die zich in de stengels bevin- van hun genietende klnc'crcn. en den terug sijpelen naar de aard appels en daar bederf veroorza ken. De machine, die ruwe olie stookt I geeft een vlam die juist boven het I ecor en _coubssen. loof brandt. Er kunnen 6 rijen te- Ir* de pauze werd een verloting gelijkertijd afgebrand worden en gehouden, waarvoor de volgende in een uur tijds kan men meerpersonen welwillend prijzen be- dan 4 hectaren behandelen. De schikbaar stelden: Buwalda, Wie- er heerste een prettige sfeer in de gezellige zaal: het toneel is nu voorzien van een fraai bos- machine gaat zo snel door het veld dat de teeltlaag bijna niet warm wordt en de aardappels onbescha- dig blijven. Red. BESTEL UW SAPBESSEN (zwart en rood) zo spoedig mogelijk bij W. D. BRAAK, Groentehandel Middenmeer. Telefoon 116. Gevraagd een LOS-VAST - Arbeider voor de zomermaanden bij G. DOPPENBERG. Klieverweg E 84, Slootdorp. EMBALLEERBEDRIJF Uw speciaal adres voor verpakkingen naar alle werelddelen. Een dertigjarige erva ring staat U ten dien ste Levering van kisten, liftvans, containers, emballage enz. Verzegelen van koffers en kisten. Afhalen en aanleve ren div. havens. In orde maken van douane-forma liteiten. Vraagt vrijblijvend inlichtingen AMSTERDAM, N.Z. Voor burgwal 99. Tel. 33607, na 7 uur 21910. rigerwerf, Van Leeuwen, Sloot dorp; Neep. Wieringerwerf; Ur- ser\ Slootdorp: Vermeeren, en jMevr. Winter, Wieringerwerf. Als gasten waren aanwezig afgevaardigden van de gidsen te Middenmeer en Wieringerwerf, Ivan de verkenners te Medemblik jen padvinders te Middenmeer, i alsmede aalmoezenier Pannekeet Uit Schagen met hopman Zomer- idijk en zijn vaandrigs Krielen !en Waalput. Hopman Voorn sloot de samen komst met een kort dankwoord inzonderheid aan het adres van de heer Neep. Deze uitvoeringen gaven het bewijs, dat de St. Bonifatius- groep een belangrijke bijdrage levert aan de ontspanning der Wieringermeerjeugd en deze. in goede banen weet te leiden. I;

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3