WIERINGER NIEUWS WAARHEEN7 Uitstekend geslaagde gemeente-avond. Groot was Dinsdagavond de be langstelling voor het gevariëerde kerkconeert-, dat door de hier werkzaam zijnde theologische stu denten en hun medewerkers aan geboden werd. De vraag rijst of hierin geen vingerwijzing is te zien voor kerkelijke besturen om meer aandacht te besteden aan de liturgie in de kerk. In elk ge val is het experiment zeer geslaagd te noemen, want het gebodene stond op hoog peil. De organist, de hr. de Haas, opende het programma met de „Praeludiën" in g klein en g groot- van Joh. Seb. Bach. Mevr. Daalder (sopraan) zong daarna met orgelbegeleiding op verdienstelijke wijze; „Die Him- niel riïhmen des Ewigen Ehre" van Ludwig von Beethoven (op Nederl. tekst J Vervolgens speelde de hr. J. Bakker Uiobo). eveneens begeleid door het orgel, het Concerto No. 1 van G. F. Handel. Ook in dit genre muziek bleek de hoboïst goed thuis te zijn, want het Concerto werd uitstekend vertolkt. De hr. Verstoep droeg een twee tal gedichten voor „Een bede" van de door de Duitsers gefusil leerde predikant Kaj Munk en een gedicht, dat men gevonden heeft op het lichaam van een gesneu velde Amerikaanse soldaat. De variaties voor orgel van Jan Zwart over „Als ge in nood ge zeten" „Macht der Liefde", wer den door de organist op het niet geheel feilloze orgel op talentvolle wijze ten gehore gebracht. Mevr. Daalder vergastte het aan dachtige publiek daarna op enke le „Kleengedichtjes" wan Guido Gezelle op muziek van Cath. v. Rennes. De zangeres zong deze juweeltjes uit onze zanglitteratuur met veel toewijding. Als blijk van waarde ring werden mevr. Daalder bloe men aangeboden. Toen volgden er twee soli voor hobo, het „Adagio" en het „An dante", beide van Jozef Haydn. Ook in deze nummers bleek weer over welk een voortreffelijk hoboïst we hier kunnen beschikken. De hobo is nu eenmaal *een zeer ge voelig instrument, dat veel van haar bespeler vergt, maar de Keer Bakker weet van de vele mogelijk heden die dit instrument biedt met veel talent gebruik te maken. Dit was inderdaad muziek van hoog gehalte. Daarna was de beurt weer aan de declamator. Deze droeg een fragment voor uit „Bartje zoekt het geluk" van Anne de Vries en wel het gedeelte waarin Bartje aa i het doodsbed van zijn vader staat en bespiegelingen houdt over diens handen, die gedurende z'n hele leven gewroet hebben voor zijn gezin, over die handen, waarin ook z'n ganse leven gegraveerd stond. Op sobere gevoelvolle wijze werd dit fragment voorgedragen. Tot slot speelde de Heer de Haas het bekende Halleluja" uit „De Messias" van G. F. Handel. Onge twijfeld zal men verwonderd zijn geweest over de machtige tonen, die de bekwame organist uit dit orgel wist te „toveren." Mede als een attentie aan de aanwezige buitenlandse trekkers speelde de Heer de Haas als toegift nog enkele volksliederen,, die staande werden aangehoord. Nadat het „Wilhelmus" verklon ken was, gingen de aanwezigen dankbaar en voldaan huiswaarts. Niet verzuimd mag worden te ver melden, dat het kerkgebouw op stiifvolle wijze versierd was met bloemen, terwijl de kaarsenkroon in dubbele ziin glansde en schit terde. Alle hulde aan de initiatief nemers en hun medewerkers voor deze mooie avond. POLITIE. Verloren een bruin kinder schoentje en een halsketting van imitatie parels. Gevonden: een paar beige kin dersokken en een damesrijwiel. Inl. bij de Gem.-Bode. WAARNEMING BURGEMEESTERSCHAP, i Burgemeester Kolff zal van 1 31 Augustus met verlof uit de gemeente afwezig zijn. Hij zal gedurende die tijd wor den vervangen door de Wethou der loco-Burgemeester de Heer F. Bontkes. Vergadering College v. Hoofdingelanden. Dinsdagmiddag vergaderde bo vengenoemd college in Hotel „De Haan", te H.-hoef. De voorz. van het college van Dagelijks bestuur van de Polder Waard Nieuwland op Wieringen, de heer J. Breebaart, opende met een kort welkomstwoord. De Secretaris, de Heer M. Kooij, •behendelde verder de ingekomen 1 stukken. Een schrijven was binnengeko men van het Prov. Bestuur betref fende het verwijderen van stenen uit de voormalige zeedijk. Dit schrijven komt hierop neer, dat het oorspronkelijk in de be doeling lag om de netto opbrengst van de verkochte stenen aan de Provincie ten goede te laten ko men. Aangezien echter is gebleken dat- niet alleen de stenen verkocht worden die aangebracht zijn na de watersnood van 1922, maar ook die gelegd voor 1916 op kosten van de Polder, en er van winst vermoe delijk in het geheel geen sprake zal zijn, besluit het Prov. bestuur, van enig aandeel in een eventuële j netto-opbrengst af te zien. De akte van verkoop van onroe rend goed, betreffende de Nieuw- landerweg, was binnengekomen van de Inspectie der Domeinen te Alkmaar. Blijkens het Proces-verbaal van de opneming van de boeken en kas van de penningmeester van de Polder „Waard Nieuwland", blijkt er een totaalbedrag in kas te zijn van f 3726.34, zijnde in contanten het bedrag f 433.70 en het saldo van de postrek. f 2379,60. Verdere binnengekomen stuk ken zoals het Jaarverslag 1948 1949 van de Veren, van N. Holland- I se Waterschappen werden ter ken- nis der vergadering gebracht. Een schijven was verder bin nengekomen betreffende de kos tenopgave voor het schilderen en nodige timmerwerk aan het ge maal. Aangezien deze onderhoudswer ken voor het gemaal van groot belang zijn, wordt besloten dit werk te laten uitvoeren. Het schrijven over de steenkwes tie der oude zeedijk en de toestand van enkele 'wegen in de Polder was een onderwerp van dissussie. Vervolgens ging men over tot het opmaken van een aanbeve lingslijst voor het aftredende be stuurslid de heer R. Lont, die niet herkiesbaar was. De stemming had het volgende resultaatNo. 1 M. Heijblok, No. 2 S. Koorn Cz. en No. 3 J.r Veer- dig Sz. De rondvraag was hoofdzakelijk gewijd aan de Waterstanden in Polder Waard Nieuwland. De Voorzitter sloot daarna deze vergadering. Kerkdiensten Wieringen. ZONDAG 31 JULI. NED. HERV. GEM. H.hoef 10 uur Cand. H. J. Vedder. Inleiding van de studenten Mej. V/. A. van den Broek en de Heer J. J. Nijenhuis. Westerland 2.30 uur Mej. W. A. van den Broek. Oosterland 10.30 uur dhr. W. C. Verstoep. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Hippolytushoef geen dienst. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de heer O. Deen. Den Oever 3 uur de heer O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.-hoef 7 u. n.m. Ds. Rutgers van Anna Paulowna. Den Oever 10 u. en 3 uur Ds. J«*]Dijkstra uit Hoorn. Bediening H. Avondmaal. CHR. GER. EVANGELISATIE. Geoouw Land in Zicht Den Oever 3 uur dhr. G. Visser. Chr. Leesbibliotheek Zaterdags van 56 uur. LEGER DES HEILS (z. Moeijes.) Geen avondbijeenkomst meer. Kindersamenkomst 2.30 uur. R. K. KERK H.-HOEF. Zondag 31 Juli 8ste Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.15 en om 9.30 de Hoogmis. Na de hoogmis ontspanning voor de mannen en de Jongens in het Pa rochiehuis. De Bibliotheek is ge sloten tot Sept. Lof ter ere van Maria om 2.30 uur. Deze week iedere dag de H. Mis om 7.30 u. 3de van de 9 eerste Vrijdagen ter ere van het H. Hart. Om 7.30 gezongen H. Mis. Zaterdag 1ste Zaterdag van de maand. Lof op Dinsdag en Vrij dagavond om 7.30 uur. Donderdag biechthoren van 68 uur en Za terdag. Den Oever. Zondag 31 Juli. 8ste Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.30 en om 9.30 uur. Denk deze week om de eerste Vrijdag en eerste Zaterdag van de maand. Geslaagd. Voor het te Alkmaar gehou den examen voor het Midden standsdiploma, slaagden Mej. Ali Halfweeg (Noorderbuurt) en de heren L. Braaksma (Wester land) en H. Doesburg (H.hoef), cursisten van de R.K. Handels school te H.Hoef. De examens worden voortge zet. De dames E. Holtrop, A. Bakker, A. Westerhof, slaagden Woens dag j.1. te Alkmaar voor het MULO-diploma A. Allen leerlingen van de Wie- ringermeer ULO-School. Met de Wieringer Kermis naar Café-Restaurant „Kooi en Meerzicht" Daar treedt op het beroemde Muziek-Ensemble „Agnes Offermans." Gedurende de kermis Dans- en Stemming-orkest in Concordia. Bezoekt gedurende de kermis Cafétaria „Aurora", Nieuwstraat. Vrijdag en Zaterdag, 7.30 en 10 uur, Cinema de Haan Film „Met Twee Jantjes op Stap." Zondag 3, 7.30 en 10 uur, Maandag 7.30 en 10 u. Cinema de Haan Film „Een Koninkrijk voor een Huis Officiële bekendmaking. SPREEKUUR BURGEMEESTER Wegens afwezigheid van 1 lm 31 Augustus a.s. zal de Wethou der, loco Burgemeester, voor zaken de gemeente betreffende, TEN F.AADHUIZE te sp eken zijn op alie werkdagen, behalve des Dinsdags en des Vrijdags van 1012 uur voormiddags. POSTDUIVEN-NIEUWS. Zondag 24 Juli j.1. hield de postduiven vereen. „De Lucht post", haar eerste bondsvlucht voor jonge duiven vanaf Rozen- daal, afstand 156 Kim. De eerste duif was om 10.48.40 binnen, snelheid 1020 M. per minuut. Uitslag H. Kaan 1-5-7-8-9-11 R. Holtjer 22021; L. Pronk 3 H. de Groote 41416; J. Wan- maker 6 G. Nieland 10; N. Hel sloot 12; W. Pathuis 13-17-22 Jansen 15; Hollander 19; G. Edens 23. R.K. REISVERENIGING. Dinsdagavond werd in het Parochiehuis een vergadering gehouden van bovengenoemde vereniging. De Heer W. Beemsterboer, opende deze vergadering met de Chr. groet en gaf het woord aan de secretaris voor lezing der no tulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De Voorz. deed vervolgens mededelingen over de a.s. reis naar Groningen. Definitief werd als datum vastgesteld Zondag 7 Augustus. Vertrek vindt 's morgens om 5 uur plaats, vanaf Cinema de Haan, terwijl de deelnemers, woonachtig te Stroe, afgehaald zullen worden bij de Hofweg. Dringend verzocht de voorz., de deelnemers op tijd aanwezig te zijn, zodat alles vlot kan ver lopen. Gereden wordt dwars door het Gaasterland, terwijl een be zoek aan het „Planetarium,, doorgang zal vinden. In Hotel Suisse" te Groningen, wacht een keurig opgesteld me nu de Wieringers. Er zijn 27 deelnemers, zodat dit een gezellige groep kan zijn. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zodat Pastoor Bijl deze avond kon besluiten, met het reisgezeschap een pret tige reis te wensen en tevens hoopte dat deze tocht mag bij dragen tot het verstevigen der vriendschapsbanden. TENTOONSTELLING O. L. S. Kleine schooltjes zijn vaak op allerlei wijze gehandicapt, ver geleken bij grotere, maar dat met vereende krachten en met toewijding veel bereikt kan worden, bewees de tentoonstel ling, die Woensdag j.1. in een drietal lokalen van de O.L.S. te Cbsterland door leerkrachten en leerlingen ingericht was. Het geheel bood reeds bij de entrée een fleurig aanzien door de vele bloemen, (oogst van de schooltuintjes)die op de tafels waren geplaatst. In het lokaal der lagere klas sen viel de keurige speeltuin op, die als groepswerk door de jongens gemaakt was. Het was net echt, jongens Ook het andere knutselwerk mocht er zijn, evenals de leuke handwerkjes van de meisjes. Er was kennelijk veel zorg aan be steed. Natuurlijk ontbraken de schrif ten, al dan niet van illustraties voorzien, evenmin op het appèl. In de andere twee lokaxlen hadden de oudere leerlingen de resultaten van hun arbeid ten- toongesteld. Ook die mocht ge- zien worden. Als producten van hun handenarbeid noemen we naast de vele tekeningen, de 1 maquettes van een riviergezicht 'met spoorbrug en van het eiland Terschelling, benevens de loop van een rivier, te beginnen bij (de gletschers (in klei uitgevoerd) het vliegveld Schiphol met vlieg tuigen (van wasknijpers), een binnenhaven met Oudhollandse gevels en „last but not least" een zeehaven met kaden en schepen van allerlei type, als trawlers, sleepboten, een vracht boot, een reddingboot, een kot ter, een walvisvaarder en een lichtschip, terwijl de huizen op de achtergrond het ook goed deden. Verder was er nog een dorp aan het strand, een boekenkastje en allerlei kleingoed, terwijl een jtijdband langs 't hele lokaal de vaderlandse geschiedenis op over jzichtelijke wijze in beeld bracht. Van de oudere meisjes waren er keurig verzorgde handwerken In de loop van de avond zon gen zowel de jongere als de oudere leerlingen enige vrolijke liederen, die veel bijval oogst - I ten. Gedurende de hele avond be wogen zich talrijke ouders en I andere belangstellenden (we zagen o.a. Wethouder Bontkes en enkele leden van de Commis- OUDERAVCND O.L. SCHOOL WESTERLAND. Woensdagavond op «le voor avond \an de grote vacantie, hield de Westerlander School een Ouderavond I De Voorz. van de Oudcrcom- 'i ie, dhr. J. H. Dekker, heette I de aanwezigen hartelijk wel kom. »n het bijzonder het or.uer- derwijzend personeel, van wie op deze avond afscheid werd genomen. De Heer vd Zee, die door ziekte niet aanwezig kon zijn, werd vertegenwoordigd door zijn echtgenote. Na de opening werden de 'scheidende meesters en juffrouw j toegezongen door een aantal (kinderen van de hoogste klas. Hierna droeg een der meisjes een toepasselijk gedichtje voor. j Door enkele kinderen werden hierop namens de ouders prach- I tige bouquetten aangeboden aan de juffrouw en echtgehoten van de onderwijzers. Hierna werden aan de kinde- ren van de hoogste klas de ge tuigschriften uitgereikt, met 'n (toepasselijk woord door de Heer J. Schoen. De Heer Dekker hield ver volgens voor elk der drie schei dende leerkrachten een korte afscheidsspeech en deed dit vergezeld gaan van een blijvende herinnering, in de vorm van een boek. Tot slot bedankte de Heer Schoen de ouders en vooral de Oudercommissie voor het vele werk, dat zij zich hadden ge troost, deze afscheidsavond tot zo'n succes te maken. DIEFSTAL TE DE HAUKES. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd de accu van de electrische weideafrastering van dhr. J. Y. Holtrop, los landpach- ter in de W.Meer, wonende te IDe Haukes, ontvreemd van zijn Tand aan de Sluitgatweg. Omtrent de dader(s) tast men nog in het duister. MIDDENSTANDSEXAMENS Voor het Middenstandsdiploma slaagde Dinsdag te Alkmaar Mw. Asjes-Middelbeek te Westerland. Ze wist 48 punten voor de zes vakken te behalen. Donderdag j.1. slaagden te Alk maar voor het diploma Alg. Han delskennis (Middenstandsdiplo ma) Mej. M. D. A. de Haan Nd. en de Heer H. F. 't Hart, allen cursist bij de Heren de Graaf en Hoogvorst. sie van toezicht op het Lager Onderwijs) door de lokalen. Velen getuigden van hun be wondering voor het werk der kinderen, die dan ook hun va cantie zeker verdiend hebben. Na het zingen was nog de uit slag bekend gemaakt van de keuring der schooltuintjjes. Hoewel de droogte voor velen een handicap is geweest, waren er toch nog verschillende aardige tuintjes bij. De prijswinnaars waren Nan Metselaar le prijs; Gurie Halfweeg 2e prijs; Piet Dijkstra 3e prijs; Jaap Bakker 4e prijs Bert Dijkstra 5e prijs. WIERINGER BRIDGERS VEROVERDEN FRAAIE BEKER. Twee en dertig Bridgers van de Wieringer Bridgeclub hebben Dinsdagavond j.1. in Purmerend na een spannende kamp tegen de bridgeclub „Pubriso" aldaar een overwinning behaald en daarmede voorlopig beslag ge legd op een fraaie Wisselbeker. De Spekhaken lieten zich eerst wat overdonderen door het sterke spel van onze plaats genoten en boekten in de eerste 3 ronden een grote achterstand. Daarna herstelden zij zich en na 7 ronden was de stand practiscn gelijk. In de laatste ronde gaven enige goede biedingen de door slag en met 1 punt verschil wist Wieringen de strijd in haar voordeel te beslissen. Een prachtige trophee kon door Voorzitter Kuiper uit han- den van Burgemeester Kooiman 'naar Wieringen worden meege- voerd. Binnenkort zal de return match worden gespeeld, waarin (zal worden uitgemaakt wie voor 11 jaar de beker mag behouden. Schager Markt. Op de gehouden Veemarkt waren aanvoer en prijzen 6 Paarden f 400f 600 5 Stie ren Centrale; 8 Mag. Gelde- koeien f 400f 550; 155 idem Vette Centrale; 13 Kalf koeien f 600—f 800; 1 Pink Centrale 1 Graskalf id.; 53 Nuchtere kal veren id.; 15 Mag. Schapen f 45 tot f 60; 73 id. Vette Centrale 99 Lammeren f 24f 32; 3 Bokken en Geiten f 5f 20 84 Biggen f 40f 65 41 Kippen f 2—f 4; 20 Hennen f 4—f 7. Wieringermeer. DE LEDEN VAN DE A.N.L.B. EN DAGJE UIT. J.1. Zaterdag zijn de leden van de Algemene Nederlandse Landarbeidersbond, Afd. Wie ringermeer, op reis geweest naar Amsterdam. Al zette de dag niet mooi in de bus kwam bijna 2 uur te laat todh is dereis uitste kend geslaagd. Men bracht allereerst een be zoek aan „Schiphol", en onder deskundige leiding werd een rondreis gemaakt over onze na tionale luchthaven. Als herinnering werd een groepsfoto gemaakt vóór een der grootste K.L.M. vliegtuigen. De Heer Dijksma bracht bij het vertrek van het vliegveld een woord van dank aan de gids voor zijn interessante rond- leiding. Vervolgens werd „Artis" aan gedaan. Tot half 6 werd hier rondgedwaald en o.a. het voede- ren der dieren gadegeslagen. Nadat nog een rondvaart door de havens was gemaakt en de binnenstad bezichtigd was, arri- veerde men tegen middernacht iweer voldaan in de Polder.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2