Tweede blad Flevobode Zaterdag 3 September 1949 'tfzÉï Z? ten bate van Nederland en Indonesië PROF J. A. VERBUNT HIPPOLYTUSHOEF. Wieringen. FLORAFEESTEN TE DEN OEVER. BENOEMING SCHOOLJUFFR. Wegens vertrek van Mej. G. Steeman, is benoemd tot school juffrouw van de Kleuterschool, Mej. Tr. Rotgans te Smerp. Den Oever houdt zijn jaarlijks bloemenfeest, georganiseerd door de Flora Vereniging. Het Bestuur had een zeer moeilijke opgave n.1. een be hoorlijk kermisterrein te vin den, daar het kermisterrein aan de Gasthuisweg door werkzaam heden onmogelijk was te ge bruiken. Na lang zoeken en vele be sprekingen werd het terrein tus sen A. Buma en J. Poel in de Hofstraat en het v.m. bussen- plein, het geschikst geacht. Er zijn dertien vermakelijk heden, o.a. zweefmolen, draai molen, schuitjes, schiettent: glasblazer, enz. enz. Verder is er in de vier dagen nog een uitgebreid feestpro gramma. Zaterdagmiddag opening bloe mententoonstelling in de Kleu terschool. Behendigheidswed strijden op de motor in de Vlie- terstraat. Zondag harddraverij met boe renpaarden, Ringsteken man op paard., Dinsdagavond 7 uur sluiting daarna Volksdansen o.l.v. dhr. Kwast, op het schoolplein der Openbare School. Als het weer meewerkt, wordt dit een pracht programma en wij wensen de organisatoren dan ook veel succes toe. •V GLKSDANSCLUB „OOST-WIERINGEN." Alle leden worden verzocht, om Maandagavond om half zeven op het schoolplein te Oos- terland aanwezig te zijn. BEëINDIGING TAAK Op verzoek van de Minister van Binnenlandse Zaken is de Districtsraad voor het Consu- mentencrediet in deze gemeente met ingang van 1 Sept. 1949 opgeheven. Wiron - Nieuws. JAARVERSLAG v.v. WIRGfN. Dinsdag 30 Aug. werd in de Lunchroom van Wed. Koorn jaarvergadering gehouden door I v.v. Wiron. Half negen opende voorzitter H. Grootemaat de vergadering en heette de aanwezigen welkom Daarna gaf hij het woord aan de Heer P. vd Herik. Na het lezen van de notulen ,en J^ "verslag, dankte de voor zitter ^eCr. voor zijn werk. Verslag Kascommissie en verslag penningmeester. De Kascommissie keurde het beheer en de boeken goed. Na een uitgebreid verslag van de penningmeester, kwam aan het licht dat het afgelopen jaar goede vooruitgang is geweest, maar tot een voordelig saldo jwas het nog niet gebracht. I De voorzitter dankte de pen- iningmeester dhr. J. Holst, voor het beheer van de boeken. Daarna volgde bestuursver kiezing. Aftredende waren dhr. B. Vosse, H. Grootemaèt, C. Moeijes en A. Cornelissen, allen her kiesbaar (behalve dhr. A. Cor nelissen) Candidaten R. de Ridder en' Jb. Gruis. Bij stemming kwam 't volgende bestuur uit de bus Voorz.: H. Grootemaat; secr.: P. vd Herik Penningm. Jac. j Holst. Bestuurleden W. Kaan, B. Vosse, R. de Ridder en Jb. Gruis Tot elftalcomm. werd gekozen J. Hegeman, D. Tijsen Cz., J. Bakker Cz., C. Moeijes, R. Jorna De Kascommisslie bestaat uit D. Tijsen Pz., A. Hulsebos en J. Peters. In de Rondvraag vroeg J. Her mans of er nog nieuwe kleuren komen voor shirt en broek. Met algemene stemmen wer den de noodkleuren Wit-Zwart jopgeheven. Het Bestuur zal moeite doen om de nieuwe kleuren, nog voor de competitie te gaan be- j zigen. In zijn sluitingswoord, dankte de voorzitter de Gebr. Tijsen en Gebr. Halfweeg voor het beschikbaar stellen van hun schepen, als er elftallen naar Texel moesten. S. Nagy kreeg een applausje toen hij de funcÜie terreinknecht weer aannam. Verder wenste voorz. de elf-, tallen veel succes toe in de ko-; mende competitie en hoopte dat Wiron de naam van Den Oever hoog zal houden, zowel op spor tief- als op voetbalgebied. Loop der bevolking. Ingekomen J. Raat van Den Helder A. Pais van Anna Pau lowna Mw. M. Oud van Alk- 1 maar Mw. D. Bouter van Nw. Lekkerland Mw. A. Asjes van Alkmaar J. A. M. Verbunt van Medemblik. Vertrokken Mw. C. Kiela naar Amster dam A. Stasse en echtg. naar Haarlem Mw. IJ. Heggelaar naar Alkmaar D. Blom en gez. naar Beverwijk L. Braaksma naar Dantumadeel Mw. J. D. Mantel naar Warmenhuizen J. Jansen naar Heerlen C. vd Berg en gezin- naar Ruurlo E. Holtrop naar Maarssen; J. Wei- ma en gezin naar Den Helder D. Steeman en gezin naar Den Helder Mw. A. Roossien naar Wieringermeer J. Roossien naar Wieringermeer J. Roos en gezin naar Soest. Eet fruit nu het er is Nederland heeft dit jaar een overvloedige oogst van vroege ap pelen en peren en ook pruimen, die tegen betrekkelijk lage prijzen worden verkocht. De aanvoer van deze producten is dan ook zeer groot, zodat vaak de mindere kwa liteiten en speciaal het afvalfruit, geen afzet kunnen vinden. Van de zijde van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen wordt er ernstig naar gestreefd dit overtollig fruit voor industriële verwerking te bestemmen, doch de verwerkingsmogelijkheden en ook de afzetmogelijkheden van het verwerkte product zijn te beperkt om de gehele aanvoer van vroeg fabrieksfruit te kunnen opnemen. Hier en ciaar blijft dan ook het fruit, dat voor directe consumptie minder geschikt is, onverkocht en dit moet noodgedwongen aan het vee worden vervoederd of .zelfs worden vernietigd. Uiteraard is de periode, waarin de consument tegen betrekkelijk lage prijzen genoemd fruit kan kopen, van beperkte duur. Naar mate het seizoen voortschrijdt, zal het goedkope fruit schaarser wor den. Hoewel ook een gunstige oogst van laat fruit (z.g. bewraarfruit) valt te vernachten, zullen de prij zen van deze producten uiteraard hoger liggen dan die van het fruit, dat thans aan de markt is. Het verdient daarom aanbeve ling te profiteren van het thans overvloedige en betrekkelijk goed kope fruit. Verbruik van fruit komt de gezondheid ten goede Gemeente Wieringermeer. 6 Huizen gereed. In de Kerkstraat te Middenmeer künnen de 6 Bouwbureau-huizen, welker voltooiing met verlangen tegemoet gezien werd, thans be trokken worden. Trachten leed te verzachten... Adverteren doet verkopen. GESLAAC-D. De Heer S. Numeijer Tz. slaagde te Utrecht voor het z.g. „Gawali-examen" voor vakbe kwaamheid als waterfitter. Hij werd opgeleid door het P. B. N. A. GEVESTIGD ARTS. Speciaal voor Tropische Dermatologie, Corresp. - adres Mej. E. Heijnes, le Helmers- straat 22 A hs., Amsterdam- West Tel. 80120. ALBERT HEIJN VRAAGT voor haar filiaal te Hippo- lytushoef een LEERLING VERKOOPSTER. Leeftijd ongeveer 15 jaar. Prettige werkkring. Persoon lijk aanmelden a.h. Filiaal Hoofdstraat 32. Verl. een rode tas, nabij W.werf. richting d. Oever. Geldelijke inh. v.d. vinder. Ter. bez. aan Zandburen 28.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 6