WIERINGERMEER NIEUWS VAN DE TERP NAAR DE KIEVITSTRAAT. DE WETHOUDERS VERKIEZING. DE NIEUWE HUISVESTING VAN DE WIERINGERMEER - U.L.O. Heden, Woensdag 7 September, zal de semi-permanente ULO-school aan de Kievitstraat te Wieringerwerf in ge bruik worden genomen, in verband hiermede zal op Donderdagmiddag a.s. 3 uur de Oudercommissie in hei nieuwe gebouw een eenvoudige bijeenkomst organiseren. Personeel en leerlingen van de geblokte tegelvloer en wanden, Wieringermeer-ULO zullen dus t „gedeeltelijk in schoon metsel- In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van de nieuwe gemeenteraad zijn de heren H. A. GIESEN (R.K.) en SMID (A.R.) herko zen als wethouders van onze Gemeente. niet meer de „berg van Wieringer werf" behoeven te beklimmen om hun school te bereiken, doch zul len nu hun onderwijs geven en ontvangen in de nieuw ontstane „scholenbuurt" van Wieringerwerf. Er is vooruitgang het onderdak in een „noodschool" wordt verwis seld met de vestiging in een „semi-permanente school." Bij de beoordeling van het ge bouw houdt men rekening met het feit dat het hier een school van bescheiden opzet betreft, die mo gelijk op de duur nog eens gewij zigd zal worden van „semi-perma- nent" in „permanent." De uiterlijke verschijning van het gebouw kon velen aanvanke- werk" uitgevoerd, ten dele gestu cadoord in licht schuurwerk. Ter completering op het betegelde schoolplein een licht-bruine, rui - me rijwielberging. Het gebouw is voorzien van een centrale - verwarmingsinstallatie, aangelegd door de Firma F. Jim- mink, te Bergen. De N.V. v.h. A. Kingma en Zn te Slootdorp, voerde de bouw der school in korte tijd uithet keu rige schilderwerk kwam uit han den van de Firma C. J. Kingma, te Slootdorp de Firma M. Geerts- ma te Wieringerwerf, verzorgde electriciteit en waterleidingFa. J. v. a. Kooi, te Slootdorp, leverde de stoffering. „Nestradi", te Den lijk maar matig bekoren. Dat dak Hulst (O.) is de leverancier van „a la een Zweed", die geweldige j de stalen ramen. Het ontwerp stalen ramen en de min of meerwerd gemaakt door de Dienst van rommelige aanblik der gebikte Gemeentewerken, terwijl ook de steen, wijken dan ook te veel af j directie bij deze Dienst berustte, van het type school dat men hier Wij feliciteren het Bestuur der gewend is. j „Stichting Wieringermeetscholen" met deze nieuwe aanwinst, en Het gebouw is iets kleiner dan spreken de wens uit dat zij inspi- de de a.s. de er naast staande lagere school en bij een gelijkvormigheid aan deze was stellig een vrij „eento nige" scholenbuurt ontstaan. Nu is de ULO een zelfstandige, frisse verschijning geworden. De gevels, netjes schoongemaakt en afgevoegd, vertonen een aar dige nuancering. De raam-ope- ningen hebben een witte-cement- omlijsting gekregen en toen wij het gebouw van binnen bezichtig den kregen wij de overtuiging Hier is een aardig geheel verkre gen met eenvoudige hulpmidde len en materialen. Alles is even welverzorgd, solide en keurig af gewerkt de lichte leslokalen met contrasterende naadloze bruine vloerbedekking met Linofeit (gele- n iW ,?eblokte verd door de Firma Schmalz. te W(2. 5°e. je" f v. Schagen), de eenvoudige kamer J eeiJ j®: een van het hoofd, de gang met Z'n-badpak' badmuts> handdoek: een rerend zal werken bij de uitvoe ring der taak van de Heer De Jong en zijn staf. PRIJSVRAAG REISVERSLAG DER U.L.O. REIS NAAR ZWITSERLAND. Op verzoek hebben wij datum der inzending van reisverslagen verlengd tot Zaterdagavond 10 Sept. Opstellen na deze datum in gezonden, kunnen niet meer ge accepteerd worden. POLITIE. Gevonden een schaartje, haar- strik, kinderzwempak met letter hoofddoek De auto-val" van Wieringerwerf. WEDEROM EEN ONGEVAL OP DE RIJKSWEG. Maandagmorgen is op het ge- lederen actentas een bruinlede- ren portefeuille, inh. een pas poort, bewijs v. Ned.-schap. foto's; een bruin lederen portefeuille, inh. een visakte. foto's. Inlichtingen Politie te Slootdorp. „Die Flevosanghers." j Woensdag 7 Sept. a.s. beginnen de repetities van de gem. zangv. j '„Die Flevosanghers" weer, onderj compliceerde kruispunt ten Zui- leiding van de heer N. Beemster. j den van Wieringerwerf de Heer, Nieuwe leden kUnnen zich ook; C. .S., uit W.Werf, met zijn autoidan gelijk aanmelden, in botsing gekomen met een 1 motorrijder met duopassagier. van Harlingen kwamen te DE SPORTMIDDAG VAN vallen en werden gewond. De „FLEVO." een bekwam een hoofdwonde,; de ander een verwonding aan 4 „Flevo"- het been. overwinningen. ?e,mHi0r=„Jerd beschadigd' De eerste voetbalwedstrijd in de evenals de auto. sportmiddag te Middenmeer. ge- Dr. Tamsma heeft de gewon- 0ïganiseerd d00r V.V. ..Flevo". den verbonden, die er« naar werd gespeeld tussen de kleine omstandigheden, goed waren af- welpen van Flevo en N. Niedorp. .gekomen. j Flevo speelde tot de rust voor de Als vermoedelijke oorzaak vanwind. Freddie gaf al spoedig aan het ongeval, wordt aangenomen Flevo de leiding en nadat in een dat de bestuurder van de auto der aanvallen van Flevo zich ver- BANKEN IN HET BOS EN ACHTER DE HERV. KERK. Dat de Vereniging „Algemeen Belang Middenmeer en Om streken" zich niet alleen bezig houdt met de harddraverij, mo ge blijken uit het feit, dat in de loop van deze week een viertal bankjes gbplaatst gullen worden in ons dorp. Na overleg met de Burgemees ter, Gemeente-architect en de Heer Dompselaar van het Staats bosbeheer zal aannemer Kingma deze bankjes opleveren en plaatsen. 3 zullen er in het Middenmeerbos neergezet wor den en één achter de Herv. Kerk. Overdag zullen de ouderen er wellicht het meeste gebruik van kunnen maken, terwijl wij overtuigd zijn, dat bij maanlicht de jongelui deze bankjes met een bezoek zullen vereren. Een lang gekoesterde wens van vele Middenmeerders en niet in het minst van onze me dewerker „Meraurius", zal hier mede in vervulling gaan. Vissers - avontuur. De Heer B. H. Wolbers, uit Wie ringerwerf, die de vorige week bij Den Oever aan de zeedijk zat vissen, kreeg plotseling beet, en wel op zodanige wijze dat zijn hengel afbrak en de vis met haak, snoer en een gedeelte van de hengel aan de haal ging. Een inwoner van Den Helder, die ook ter plaatse viste, bedacht zich niet lang en zwom hengel en vis na. Spoedig had hij het stuk hengel t.e pakken, terwijl hij te vens het „zeemonster" naar de oppervlakte bracht een arm dikke paling. De Heer Wolbers had zijn snoer en gedeeltelijke hengel weer te- j rug, terwijl de bereidwillige Hel- derse visser de paling mee kreeg. KAARTEN VOOR HOLLAND-BELGIE. Kaarten voor de Voetbalwed strijd Holland-België, op 15 September a.s., in het Feijen- oord-Stadion te Roiteraam. kunnen door leden en donateurs van „Flevo" aangevraagd wor den bij de Heer G. Veenhuis, In dustrieweg, Middenmeer. Voor beroep bedankt. Koninklijke goedkeuring. Op de Statuten van de 'Wo ningbouw-vereniging „Midden meer" te Middenmeer werd heden de Koninklijke goedkeu ring verkregen. 't Gaat weer op rolletjes." De kampbewoners, alsmede tien- 1 tallen inwoners van Slootdorp, vormden een dankbaar publiek I voor 't gezelschap ,.de Ghesellen van den Spèle", uit Zwolle, bij de opvoering van de prachtige caba ret-revue ,,'t Gaat weer op rolle tjes." Ingeleid door Ds. Blyenburg. die de wens uitte dat deze avond naar wens mocht slagen, werd een pro loog in Rococo-costuum opge voerd, gevolgd door het schetsje „Reclame". Na een liedje van de conferencier John v. Elburg „Af scheid van 't stuivertje" en enke le kwinkslagen, volgde de panto mime „De Taxi", waar danig om- werd gelachen. Toen Corry van Beek haar zang had i gebracht, welke bewondering afdwong door de zuiverheid, volgden twee ara ma's in drie minuten, waarna de Russische medewerker Sacha Ta- marinoff als Russisch danser en muzikale clown werd aangekon digd. Werden hiermede de lach spieren goed los gemaakt, daar naast wekte het bespelen van de muziekinstrumenten veel bewon dering. ..Rooie Tinus met Woningnood" sloeg bij het publiek evenzeer in als de liedjes uit de oude doos. welke dateerden uit 1900. Het lied „Vrede" van Adama van Schelte- ma. gecomponeerd door Sam Vles- sing. bracht diepere gedachten naar voren. Het vrerd uitstekend gezongen door Jan Koopmans. Na de pauze kwam „Circus Bla- nes" op de proppen, waarbij clowns en wonderpaard veel succes oogst ten, evenals het hierna gezongen lied van Annie v. Elburg. gevolgd door het duet Backers—Elburg, met het verzoeknummer „Poes." Voordat enkele hedendaagse lied jes met de accordeon ten gehore Jongdietendag werden gebracht, werd opgevoerd de stomme film ,,'t Weke Moeder hart", een film. zoals deze 35 jaar geleden werd vertoond. Harddraverij Middenmeer. De reclamebiljetten voor de harddraverij zijn opgehangen. He-, zijn grote forse platen, waarop twee pikeurs zijn afgebeeld, die elkaar de eer betwisten. De voorbereidingen verlopen naar wens en juist dezer dagen is de baan goedgekeurd. Het blijkt één van de mooiste banen van Noord-Holland te zijn voor korte- baandraverijen Er zal gedraafd worden in de richting van de Geref. Kerk. De start vindt plaats tegenover de winkel van Poot, zo dat het straatje naar de Boeren leenbank in het begin van de baan komt te liggen. De vergunning van B. en W is nu ook afgekomen, zodat alleen het weer de zaak nog in de war kan sturen. Aan de draverij zal door enkele plaatselijke landbouwwerktuigen handelaren nog een kleine ten toonstelling verbonden worden. Consumptie-, fruit- en ijstentjes zullen daarnaast verrijzen, zodat het gedeelte gazon tussen Sloot weg en Brugstraat geheel gevuld zal worden, terwijl dicht bij de benzinepomp van Klare de grote ..Toto"-trailer van 14 meter lengte met haar 8 loketten opgesteld zal worden. Dezer dagen sluit de inschrijving van de paarden, zodat wij onze lezers in een van onze volgende nummers de namen der paarden en de pikeurs op kunnen geven. De loting zal plaats vinden 's morgens 11.30 uur. in Hotel Smit. Eén uur voor de draverij zullen de bezoekers dan de pro gramma's met de juiste volgorde der paarden kunnen verkrijgen op de baan. Aan de werkgevers zal het ver zoek gedaan worden de werkne mers op de draverij-middag vrijaf te geven. Een zelfde verzoek is inmiddels gedaan aan de school hoofden in de Wieringermeer. .Algemeen Belang" hoopt, dat ieaereen in staat gesteld wordt de draverij te bezoeken. Postduivenveren. W.-meer. In de wedvlucht, vanaf Duffel (België) afstand 197 Km. haalden van de onderstaande personen met hun duiven de volgende prijzen 1 en 8 E. Kox 2. 4. 7 en 10 W. Deijkers 3. P. Janssens 5, 6. 9 en 13 P. Keet11M. Homelink 12 B. Toebak. De duiven werden om 3 uur gelost, terwijl de eerste duif werd geklokt om 10.54.21 een snelheid dus van 1132.9 meter per minuut. Ds. J. H. Post, te Wieringerwerf, bedankte voor het beroep der kerk van Garrelsweer (Gr.) Hierna volgde de finale, waarin de spelers, half verscholen achter de raampjes van de geïmprovi seerde koets, het afscheidslied zongen. door het zonlicht verblind was, waardoor hij de motorrijders bij het oversteken van dit gevaar lijke punt niet tijdig heeft op gemerkt. Het oversteken van deze au to-snelweg blijft een „gevaarlijk karwei." Inzonderheid zal dit het geval zijn als aanstonds de donkere dagen met mist e.d. komen. Gaarne zagen wij dat de gel schillende spelers voor 't doel van N. bevonden, wist Munter de stand tot 20 op te voeren. Echt mooi samenspel was er bij F. waar te nemen onder deze jonge spelers, I hetgeen bij N. in mindere mate 't geval was, al deden ook zij hun j best en was de keeper goed. Voor de rust namen Freddie en Munter, elk nog een goal voor hun rekening. Na deze gingen verscheidene kansen voor F. verloren. Toen op den die nu besteed moeten won- j den voor reparaties aan geramde ^gen de lat doch de back plaat_ motorrijtuigen e.d., bespaard direct terug en het einde kwam konden blijven, doordat er door met 5_0 voor de oranjehemden, de Staat een bedrag uitgetrok-pe grote welpen bekampten ken werd voor de bouw van het hierna elkaar in 't veld, waarbij viaduct ter plaatse. I F. enige adspiranten moest enga- Dit zou een oplossing zijn die geren. N. wist al gauw tweemaal door alle Wieringermeerders ten door te breken, waarbij de keeper zeerste zou worden toegejuicht, van F. door tijdig uitlopen mooi terwijl tevens de gebruikers van ^vist te stoppen. Hierna werd de deze moderne snelweg zeker met keeper van N. aan de tand gevoeld, n i - doch ook die verstond uitmun- voldoening ervan zouden kennis tend zijn taak Kwam voor de nemen a.b de auto-val van rugt doelpunten, na deze Wieringerwerf" ging' verdwijnen wist p tweemaal 't net van de1 Of moeten er eerst slachtoffers tegenstander te vinden en eindig- vallen I de deze wedstrijd met 20. In de wedstrijd Flevo C tegen i N. b. ontwikkelde zich een strijd, waarvan aan weerszijden aardige aanvallen werden opgebouwd. I Langzaam kwam F. in de meerder heid, doch ook deze wedstrijd ein digde voor de rust met 00. Na de rust kreeg F. 2 schitte rende kansen, maar v. d. Wal en i Bijsterveld schoten juist over de lat. Ook N. was niet gelukkig en moest enige mooie kansen verlo ren zien gaan. Eenmaal was 't Flevo die wist te scoren en als zodanig de leiding nam. Deze stand 1—0 bleef tot 't. einde ge handhaafd. Waren de Adspiranten uit N. zeker van plan om hun huid zo duur mogelijk te verkopen tegen de gecomb. ploeg adsp. A en B uit Flevo, ook zij moesten de neder laag leiden met 32, al was een gelijk spel zeker verdiend geweest. Dat in 't toespelen der bal aan eigen keeper een gevaar kan lig gen, ervoer een speler van N„ die hierdoor in eigen doel schoot. Een woord van lof is zeker op zijn plaats aan beide keepers, welke uitmuntend werk verrichtten. DE COMPETITIE BEGINT! Zondag a s. starten Flevo 1 en Flevo 2 voor de competitie. De strijd om de punten gaat weer beginnen. We zijn nieuwsgierig hoe het eerste het dit jaar in de 2de klasse zal doen. Zondag zul- len zij reeds kunnen bewijzen, of ze in deze klasse thuis horen. Hun tegenstander, HEO uit Hoog- karspel behoort tot de middelma tige 2de kiassers en daarom kan Flevo, gezien het terreinvoordeel, winst verkrijgen. De' wedstrijd wordt gespeeld te Wieringerwerf. Aanvang 2.30 uur. De Flevo-supporters aldaar kun nen deze keer dus niet mopperen in Wieringerwerf wordt de eerste competitiewedstrijd van het eer ste gespeeld en dit moet een druk bezochte wedstrijd betekenen. Het is nog niet zeker, of Flevo haar nieuwe spelers op mag stel len. Wij hopen, dat in ieder geval Arie Groot op de linksbuitenplaats zal opereren. Een overschrijving gaat nu eenmaal niet vanzelf. De Bond moet eisen stellen, zodat het onderzoek soms nogal eens lange tijd in beslag neemt. Flevo start Zondag eveneens met haar 2e elftal. Dit heeft een uitwedstrijd togen Callantsoog 2. Het zal wel een zware dobber wor den. De om 1 uur vastgestelde wed strijd Flevo Jun. Kaagvogels Jun. zal wel op een abuis berusten, aangezien de Junioren niet voor de Zondag, maar voor de Zaterdag- middagcompetitie zijn ingeschre ven. Wel op Zondag spelen de A.-ad spiranten, die eveneens Zondag in 't veld komen tegen Wieringer - waard A. De aanvangstijd zal wel van 12 uur naar 1 uur verschoven worden. "Men speelt eveneens te Wieringerwerf. De jongens moeten goed op hun spelerskaart kijken voor wat be treft het juiste aanvangsuur De B-adspiranten gaan om 4 uur Zaterdagmiddag naar de Wiron A-adspiranten te Den Oe ver. Wanneer we de uitslagen van het laatste weekend als vergelij king nemen, moeten onze adspi- rantelftallen beide als winnaar het veld verlaten. Konijnenfokvereniging or ganiseert Jongdlerendag. Dank zij de voortvarendheid van het actieve bestuur der Pluimvee- en Konijnenfokver eniging „Het Nieuwe Leven" te W.Meer, heeft men besloten per 17 Sept a.s.. in Hotel „De Maai er" te W.werf, een jongdierendag te organiseren. Waar deze ten toonstelling de eerste is na de 'inundatie, wordt goede deelname en belangstelling verwacht. Gegadigden voor deelname kunnen zich opgeven bij de Secretaris de Heer R. Kolhorn, Oosterm.meerweg, W.werf. Zij, die prijzen willen schen ken (welke zéér welkom zijn) gelieven zich eveneens met de secretaris in verbinding te stel len. Als Keurmeester fungeert de Heer J. F. Hannema te Winkel. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de komende ad vertentie. KAATSEN. De wedstrijden te Alkmaar. Zaterdagmiddag j.1. werd in Alkmaar een ..door - elkaar - lo ten - wedstrijd" gespeeld door de Alkmaarder en Wieringermeer- der kaatsverertigingen. 21 Alkmaarder- en 18 Wie- ringtrmeerder kaatsers werden in 13 parturen (partijen) ver deeld, en het eindresultaat was dat partuur no. 10, bestaande uit de heren D. Deinum en A. Gonggrijp. Alkmaar, en W. ten Kate, Middenmeer. de wedstrijd won. De Heer Lautenbach bood de Alkmaarders na afloop der wed strijd met een toepasselijk woord eert bloemstuk namens de Wie ringermeerders aan, daar deze kamp gorganiseerd was in ver band met het eerste lustrum ider Alkmaarder vereniging.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3