WIERINGER NIEUWS DEN OEVER BELANGRIJK N. A. C. O. - CENTRUM. WAARHEEN? UIT EEN DER VELE BRIEVEN. Propot. 3 Sept. 1949. Geachte Redactie. Vandaag mocht ik weer een i hele stapel Flevo- Bodes ontvan gen. Dit heeft mij doen besluiten Wanneer men' uit Westelijke afmetingen der overige lokah- oni qo^ eens enkele regels van richting over de Betonweg, Den teiten zijn als volgt kantoor dank te laten horen. Of ik nu er- Oever nadert behoeft men, als 5 x 5 meter, schaftlokaal, toi- gens in de buurt van de Atheh- men daar maar enigszins be- letten, 1 idem heren, 1 urinoir, grens zit of in Medan, of zo als kend is, geen scherp opmerker kelder centrale verwarming, to- nu aan de oevers van het Toba- te zijn om te constateren dat taal 10 x 4 meter, magazijn en meer, overal weet de Flevo-Bode het. dorpssilhouet van deze zi.de werkplaats 10 x 4 ureter. J ™denen ^wordt hu gezien, een wijziging heeft on- Aan de voorzijde zulleni 2 grote steeds^evat hy weer nfeu^ dafc dergaan. schuifdeuren van elk 4 M. hoog je niet in de brieven leest en dat Tussen de, ook vanaf de Be- en 5 M. breed geplaatst worden. I je toch interesseert omdat je je tonweg gezien, vriendelijke Zij zullen worden uitgevoerd nog inwoner van Wieringen voelt, huisjes aan de Zwinstraat, als hangdeuren op rails aan de ook al ben je al weer zowat 1V2 springt het grote dakvlak van bovenzijde en aan de onderzijde jaar er vandaan, de daar in aanbouw zijnde glijdend in een gootje met spe- Wieringers heb ik hier nog nooit NACO-garage onmiddellijk in 't ciaal profiel. Aan achter- en ontmoet en ik we^-zelfs niet eens oog. [voorzijde komen 2 deuren voor dle hier _°P de Oostkust Hoe staat het met deze bouw?resp. toegang publiek en perso- Wanneer is het klaar, wanneer neel. kan het in gebruik worden ge- het kantoor van de rayon- nomen? Dit zijn dan de vragen'chef zullen 3 vaste kasten wor- die oprijzen en wij vonden de den gebouwd. Voorts zullen 2 rayonchef van de NACO, de hr.j schrijfbureau's en een balie een J. Schilderman te Den Oever, plaats krijgen. Het plafond zal bereid ons enige inlichtingen teworden bekleed met hard board geven. We vernamen o.m. dat Het geheel wordt geschilderd er per dag normaal 89 dienst- lichte en frisse kleuren. Ook het bussen Den Oever aandoen, dat schaftlokaal zal in frisse tinten er op Wieringen al een staf van worden gehouden. NACO-personeel huist, om te De garage wordt geheel uitge- beginnen, al-een 14-tal chauf- voerd in staalskeletbouw, met 7 feurs en terloops werden wij ijzeren pilaren in de zij- en 4 in daan Jan. 't Was bijzonder attent ook nog gewaar dat men er toch'de voor- of achtergevel. Het van je. Ontvang cle beste wensen in ieder geval op rekent dat dak rust op 7 kapspanten. In het van alle Wieringers. Red. met het ingaan van de winter- gehele skelet is 35 ton ijzer ver- dienst (2 October a.s.) de brug werkt. De bedekking van het! bij de Kooi gereed zal zijn, zo- dak zal bestaan uit asbestgolf- pï i dat dan alle Friese bussen over plaat met een lichtkap van 20 lUimvee - KOlHjncnvereil. Wieringen zullen gaan. meter lengte. Dit alles doet ons enig idee[ Nu nog iets over de materialen' geven van de omvang en de Het gebouw rust op een ste- i betekenis van het NACO-bedrijfivige betonfundering. De oude: voor Den Oever en wat de bouw slappe grond werd 70 cm. diep van Sumatra wel aanwezig zijn. Wanneer we zullen demobilise ren daar heb ik geen idee van. 't Zal nog wel een jaartje duren. Maar ook de Flevo-Bode zal hel pen dit laatste jaartje nog weer te doen omvliegen en ons op de hoogte houden van de gebeurte nissen in de thuisgemeente. JAN LAAN. Dpi. huzaar No. 26.01.04.207, 4-1-3 Regt. Huzaren v. Boreel Medan, Sumatra. Aan je verzoek is inmiddels vol- van de nieuwe garage zelf be-uitgegraven en hiervoor in de treft, gaf de Heer Schilderman plaats werd 850 M3 rood zand ons het Augustusnummer van [gestort. De fundering of voeting het eigen Maandblad N.O.C., met is 3 x bewapend. Er werd het Naco-nieuws, waarin een 50 M3 beton voor gebruikt, artikel speciaal aan dit belang- jn de vloer komt 90 M3 he rijk gebeuren is gewijd, dat onze ton: aan de montagekuil voor nieuwsgierigheid volkomen be- de werkplaats, die 13 M. lang en 1 M. breed is, 12 M3 In de werkkuil komen „Nut en Genoegen. Het artikel luidt aldus Bovengenoemde vereniging hield haar jaarlijkse Jongdierendag voor konijnen in de garage van de heer Engel te H.-hoef. Ingeschreven waren 81 dieren van verschillend ras. De keurmeester, de heer Kok uit Hoorn, had dan ook geen ge makkelijke taak uit deze grote inzending het beste dier te zoeken. Bij de grote rassen was dit een Vlaamse Reus van de Heer J. Pool- beton. i v/it. tevens beste dier van deze z.g.Jongdierendag. nieuwe garage Den Oe ver. slag buitengesloten, eind Sep tember in gebruik genomen zal kunnen worden. Het houten Bullitlampen in verstek geplaatst Bij de middenrassen zegevierde Dp nifiiwp a-arptrp Ip Voor de muren zullen 45000 een Gouwenaar, eig. de Heer Hoep. "CUVYC gaiasc ic geelgrijze dubbele klinkers wor- Bij de kortharige rassen was den gebruikt. Er zullen 'n par- eei1 Castor, eig. de heer H. de keerterrein en perron worden De bouw van de nieuwe garage aangelegd, die een oppervlakte Jze kwaF met te Den C^ver vordert snel en het hebben van 1000 M2 De mate- j £n„ kleine rasS™ laat, zich aanzien, dat zij, tegen- nalen zijn grotendeels alle per Een kleurendwerg, eig. de Heer schip aangevoerd. Hoep, was winnaar in °de dwerg- De bouw is opgedragen aan rassen, de fa. D. Bakker en Zn., Aan- Verder werd zeven maal het prae- noodgebouwtje dat als kantoor r.emersbedrijf te Den Oever. dicaat Z.Z.G. en twaalfmaal G en is ingericht, zal dan afgebroken Wij hebben het volste vertrou slechts éénmaal het praedicaat worden; het repareren in de wen dat onder het toezicht en V.G. toegekend. de Enkele dieren werden van een wegens kleine stallingsruimte zal even- cle bezielende leiding van eens tot het verleden behoren heer Folkert Bakker, een hecht7^npnt^lnrtvnmWo^n' en het rayon Den Oever zal be- .1 sterk gebouw zal ontstaan'^sl^^TSSen waa zeer ^oaivctn binnen afzienbare tijd g0ed en wij wensen dan ook de het bedrijf een nuttig gebruikfokkers op de a.s. tentoonstellin- zal maken. Vr. gen een groot succes toe. schikken over een moderne ga rage annex kantoorruimte, die de toets der critiek ruimschoots zal kunnen doorstaan. Den Oever is na de oorlog zo langzamerhand gegroeid tot een, belangrijke plaats voor ons be drijf, daar zij het eindpunt is van: de lijnen O, Q, EA en NA enj overstapstation voor de lijnen naar Friesland SB en SC. De garage en het kantoor te Anna Paulowna werd te dien einde al spoedig verlaten en een onderkomen gezocht te Den Oe ver. Door het gebrekkige en on bevredigde werken van thans, zal het personeel straks met vreugde verhuizen en de nieuwe huisvesting in bezit ne men. Voor diegenen die daarvoor belangstelling hebben, volgen hierna enige bijzonderheden over de bouw en indeling. De garage zal ruimte bieden aan pl.m. 14 autobussen. Zij wordt 20.40 M. breed en 34.20 meter lang, waarvan 30 meter is bestemd voor garageruimte. De N. A. C. 0. - stad verrijst. 21 September Kortebaan - draverij te Middenmeer. 21 September a.s. V.A.R.A.-Avond in Cinema de Haan. Woensdag 21 September Hotel Smit de gehele dag muziek. Zaterdag 24 Sept. Concours Landelijke Rij vereniging streek Noord- Holland-Noord, op het terrein van de Heer Dekens, Scha- gerweg, Middenmeer. 1 October komen in Hotel Smit, M-meer het Streker Mannenkoor en de gem. Zangvereniging St. Theresia v. Wervershoof. Succes - Nieuws. Uitslagen van do op Zondag 12 September 1949 gespeelde wed strijden Halfweg 1 Succes 1 02 B.K.C. 2 Succes 2 0—0 S.R.C. 2 Succes 3 20 Succes 4 Wiron 2 44 Kaagvogels Jun.Succes Jun. 13 Succes A B.K.C. A 20 Succes BSucces C 12 In een wedstrijd, waarbij door de Successers eens flink werd aangepakt, slaagde het le er in een 2—0 overwinning te behalen. Het was voor de rust een gelijk- opgaande wedstrijd met wisselen de kansen, waarbij wederzijds de verdedigingen op hun sterkst speelden en doelpunten wisten te voorKomen. Na rust was Succes sterxer en wist dit door 2 doel punten tot uitdrukking te bren gen. Deze overwinning schenkt ons in ieder geval weer wat meer vertrouwen voor de komende ont moeting tegen Q.S.C., welke ploeg echter heel wat meer mans is. Komt daarom a.s. Donderdag avond allen ter training jongens. De uitslag van het 2e lag in de lijn der verwachtingen. Wel was men in het veld sterker, maar de voorhoede was onmachtig om te doelpunten. Het 3e vertrok met een zeer ge handicapt elftal naar Schagen en moest daarom de punten aan S.R.C. laten. Het vierde bestond het om on danks een na rust verkregen 30 achterstand, toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Dat was goed werk van de oudjes. De Junioren, een nieuwe Succes creatie, speelden voor het eerst en wisten in sen rijkelijk fors ge speelde wedstrijd toch de puntjes binnen te halen. Ga zo voort jon gens. Ook Succes A haalde de eerste punten binnen, waarvan B.K.C het slachtoffer werd. Succes C tenslotte verzette zich met de moed der wanhoop tegen hun B-Collega's en wist zowaar met 21 aan het langste eind te trekken. Al met al mogen we over deze competitiedag lang niet ontevre den zijn, willen er echter meer dere successen behaald worden, dan moet er getraind worden jon gens. Daarom Donderdagavond niet langs het lijntje staan kijken, neen allemaal meedoen. Verdere uitslagen. 3e Klasse Schagen Vitesse 01 Q.S.C. A.D.O. 2—1 I.V.V. de Kennemers 14 G.V.O. D.T.S. 1—3 Z.S.G.O. Z.V.V. 42 Helder O.V.V.O 1—1 S.D.W. H.R.C. 1—3 4e Klasse Texel Bergen 40 Wieringerwaard B.K.C. 04 Demonstratiemiddag „Wironruiters." Zondagmiddag vond onder ide ale weersomstandigheden de aan gekondigoe demonstratie plaats van de „Wironruiters' op het ter rein van de Heer Rustenburg te H.-hoef. De leiding was in handen van de heer A. Swaerts, waarnemend Instructeur, die de Heer Kuipers verving, die wegens een polsfrac tuur momenteel in het ziekenhuis verblijft. De jury bestond uit. de heren C Mooij, K. Reijne Jr. en Sale- i teijn. Dt? muziek werd verzorgd door de Heer J. Bosker. Het publiek dat in behoorlijk aantal was opgekomen, heeft kun nen genieten van de mooie paar densport. Jammer was echter, dat er geen programma's verkrijgbaar waren. Voor een toeschouwer kan dit ge mis hinderlijk zijn. Hier volgt het verloop der de monstratie. Aan de parade en de dressuur achttal werd deelgenomen door de navolgende ruiters A. Lont, C. Lont, T. Lont, N. Poppen. G. Koorn, Mevr. Russelman-Dekker, M. Heijblok en A. Swaerts. Uitslag 1-span landbouwpaar- den 1 P. de Jong, 2 J. de Jong, 3 G. Koorn. Hiervoor was door de heer C. Huibers een medaille beschikbaar gesteld. Nummer 5 van het programma n.1. „Twee Spannen" werd met gering verschil in No 1 en 2 le pr. P. Ruiter, 2e pr. P. de Jong, 3e pr. P. Dekker en 4e pr. Wed. D. N. Mulder. Voor dit nummer was een medaille beschikbaar gesteld door de Firma T. Takes. Ingelast werd een demonstratie met 4-span, eig. Wed. D. N. Mul der, voortreden door de Voorz. der rij vereniging de Heer Jb. Mul der. Als bijzonderheid vermelden wij dat het vierspan uit één familie bestond, n.1. moeder, dochter, dochter, kleinzoon. De uitslag van het barricade- springen was 1. T. Lont Pel., foutloos parcours 2. Mevr. B. Russelman-Dekker 4 fouten 3. G. Koorn 11 fouten 4. C. Lont Sz. 11 fouten, 1 weigering 5. A. Lont 12 fouten. Uitslag Groepspringen 1. Da mes RusselmanDekker T. Lont 4 fouten 2. G. KoornM. Heijblok 7 fouten 3. A. Lont C. Lont 10 fouten. De rij vereniging „De Wironrui ters" kan op een succesvolle mid dag terugzien, dank zij ook het intensief werken van hun Voorz. de Heer Mulder, om deze middag te doen slagen. Vrijstelling dienstplicht. De Heer B. B, van der Zwaag, Schervenweg K 29, heeft met in gang van 20 November 1949 voor goed vrijstelling van de dienst plicht wegens persoonlijke onmis baarheid verkregen. Wiron - Nieuws 6—1 44 Een Serenade. Zondagmiddag j.1. bracht de Kon. Muziekveren. „Harmonie" een harer leden, welke binnen kort elders in het huwelijk zal treden, een serenade. Dit was tevens een afscheid, daar dit lid zich in een andere gemeente gaat vestigen. De Kon. Harmonie bracht met haar ovatie natuurlijk weer veel publiek op de been. Wiron 1 JVC 1 Succes 4 Wiron 2 Wiron 3 W.Waard 3 B.K.C. b Wiron A 04 Wiron a ging naar BKC en kwam met een 40 zege naar huis. Doelpunten van J. Datthijn A. vd Herik en M. de Haan nam er twee voor zijn rekening. Wiron 3 behaalde zijn eerste overwinning. S. Bakker opende de score, W.Waard maakte daarop gauw gelijk, maakte zelfs 12, maar Kamst c.s. maakten nog drie doelpunten. Wiron 2 viel erg tegen, de rust ging in met 00, na de rust wist Wiron zelfs een 30 voorsprong te nemen, maar deze ging teloor door goed volhouden van Succes. Wiron 1 herstelde zich prima en behaalde een monsterzege op de ex le klasser JVC. Eerst zag het er niet naar uit, want JVC nam reeds in de eerste minuten de leiding. Een kwartier daarna gelukte het Holst, door goed samenspel met Rinia, de stand gelijk te maken. Kort voor de rust bracht Wiron de stand op' 2—1. Na de rust was het alles Wi ron, wat de klok sloeg, JVC had een te hoog tempo ingezet en zakte na de rust als een kaartenhuis in elkaar. Wiron voerde haar score steeds hoger op. De r. back van JVC schoot in eigen doel 31. Daarna maakte Holst, door een prachtige pass van M. Tijsen er 41 van. Wel maakte JVC nog een tegenpunt, maar dit werd terecht door de scheidsrechter afgekeurd. Steeds golfde aanval op aan val op de JVC veste. A. vd Kleij maakte door een kopbal 51 en kort voor het einde, was het de linksbuiten van Wiron, die de stand op 61 bracht. Waarmede ook het einde kwam. Scheidsrechter de Jong leidde correct. Lees- en Vertelclub. De Lees- en Vertelclub houdt haar eerste bijeenkomst na de vacantie, op Donderdag 22 Sept-., n.m. 4.305.30 in de kerkekamer der Doopsgezinde Gemeente. Alle leden worden verwacht. Nieuwe leden, jongens en meisjes van 612 jaar, zijn hartelijk wel kom. Ieder lid krijgt gratis een boek uit de Jeugdbibliotheek mede naar huis. Stichting v. d. Landbouw. District Wieringen heeft ont vangen een partij prima Overalls (blauwe.) Tevens nog enkele zware olie- pakken beschikbaar. Gegadigden kunnen zich op geven bij de Secretaris P. Jaarsma, Poel weg, te Haukes. Telef. 24.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2