WiERINGERMEER NIEUWS RUIM 800 VROUWEN IN M.-MEER BIJEEN. DE NAJAARSDAG VAN DE FEDERATIE VAN VRIJZINNIG - HERVORMDE VROUWENVER ENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. Minister Mansholt komt Vlug en Vaardig spreken te Middenmeer. Flevo - Nieuws Donderdag 22 September jl. hield deze Federatie haar grote jaarlijkse bijeenkomst, meer dan 800 vrouwen waren naar de Wie- ringermeer gekomen van alle kanten uit Noord-Holland, van Naarden tot Den Helder. De dag.begon met een tweetal wijdïngssamenkomsten in de kerken te Middenmeer en Slootdorp, die beide tot in de ui terste hoeken gevuld waren, in Middenmeer door een kleine zes honderd, in Slootdorp door een kleine drie honderd bezoekers. Door de grote opkomst was het houden van één wijdingsdienst onmogelijk geworden. Beide dien sten waren echter geheel op el kander afgestemd. De orde van dienst was in beide precies de zelfde en de beide voorgangers Ds. Vink, in Middenmeer, en Mej. v. d. Hoven, in Slootdorp, spra ken over hetzelfde onderwerp „Ware Vrijzinnigheid", waarin zij het negativisme van vele Vrijzin nigen stelden tegenover de werke lijke bedoelingen van het Vrijzin nig Christendom een variant van het christelijk belijden te zijn, waarin rekening is gehouden met het moderne denken en het mo derne levensgevoel en aldus een nieuw verband wordt gelegd tus sen Evangelie en cultuur, zodat hier van een gelijkwaardige vari ant van christelijk belijden ge sproken worden mag naast de katholieke en de orthodox-protes tantse. Na deze wijdingssamenkomsten verenigden alle bezoekers zich in Hotel Smit te Middenmeer waar de gemeenschappelijke koffiemaaltijd werd gebruikt. Om half twee be gon daarop de middagbijeenkomst. De voorzitster van de Federatie, Mevr. Klein Wassink, van Alk maar, heette allen welkom, sprak haar vreugde uit over de grote opkomst, liet Gez. 93 zingen, her dacht daarop de doden uit het! laatste verenigingsjaar, las Mat-h. 6 19-24, waarna Gez. 232 gezon gen werd. Mevr. Hamilton off Silverton Hin las het jaarverslag. Daarna zou de hoofdschotel van de middag opgedragen worden, de prachtige religieuze film „Gra zige Weiden", waarop Mevr. Kroon uit Haarlem tot beter begrip een korte inleiding gaf. Déze film ver telt ons, hoe primitieve christen negerkinderen zich God, de hemel en het werken Gods voor stellen naar aanleiding van hetgeen hun uit de Bijbel door de zondagschool onderwijzer wordt verteld. Prach tig komt in deze kinderlijke ver beeldingen der bijbelse verhalen de grote liefde, het oneindig ge duld en de grote smart van God tot uitdrukking ten aanzien van de zonden der mensheid en hun onbekeerlijkheid na ieder oordeel Gods. Het geheel wordt beslote* .met- een fijnzinnige aanduiding van het komen Gods naar deze wereld om er in de gestalte van Jezus Christus zelf de zonde en de schuld der mensen op zich te ne- I men. Helaas leverde de vertoning van deze film enige moeilijkheden op, daar de verduistering der zaal niet afdoende was, terwijl de filmstrook enige keren afbrak. Ondanks alles maakte de film toch nog veel indruk. De samenkomt werd door Mevr. Klein Wassink met een kort woord gesloten, waarna gezongen werd Gez. 112 1. Vergadering op 6 October a.s. Voor de leden van de afd. Wie- ringermeer zij hier nog vermeld, dat de afd. weer bijeenkomt niet op Donderdag 29 Sept. maar op Donderdag 6 Oct. 's middags 2 u. te Wieringerwerf. Na de bijbelle zing van Ds. Vink zal Mej. v. d. Hoven dan nog een nabeschouwing over de film „Grazige Weiden" geven. Onderlinge Tennisclub wedstrijden „De Maaier" Toneelnieuws „W. K. T." Naar buiten uit zal men de laat ste tijd van deze Vereniging wei nig vernomen hebben. Achter de schermen is men echter druk be zig voor 't nieuwe seizoen. Men heeft reeds enige maanden „Blanke Ballast" in studie, maar dit st.uk zal pas in 't komende voorjaar voor het voetlicht ge bracht kunnen worden. Aanvankelijk had men moeilijk heden met de keuze van een stuk voor 't concours te Hippolytushoef. Juist dezer dagen is de beslis sing gevallen. 26 November hoopt men met succes een uitvoering in Hippo te brengen van ,Een pierrot treedt op", een ernstig spel uit het artistenleven, door Rosita Peters. De moeilijkheid was een juis te rolverdeling, want W.K.T. is een vereniging met een behoorlijk aan tal bezoekers, maar met een be perkte kring leden. Het in studie te nemen stuk zal begin December in de polder ge speeld worden. Wij wachten de resultaten met spanning af. te Wieringerwerf. Onder begunstiging van fraai zomerweer werden door bovenge noemde Vereniging op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag j.1. onderlinge tenniswedstrijden ge organiseerd tot besluit van het seizoen. De wedstrijden hadden een vlot en zo nu en dan een spannend verloop. De wedstrijdleider, de heer Schenk, werd tevens club-kampi oen. De door het bestuur beschikbaar gestelde prijzen zullen op een na der te bepalen datum aan de win naars worden uitgereikt. Het ligt verder in dp bedoeling van het Bestuur om a.s. Zondag 2 October enkele sterkere spelers van buiten de Wieringermeer uit te nodigen voor het spelen van enkele wedstrijden tegen de sterk ste spelers van „De Maaier", dit ter bevordering der tennissport in het algemeen en ter oefening van „De Maaieri'-spelers in het bijzonder. Belangstellenden voor deze pro- j paganda-dag zijn van harte wel- i kom. „De toekomst vai\ onze plattelandsjeugd." Vrijdag 30 September a.s. zal door de pudercommissie der Wie- ringermeerschool te Middenmeer een feestelijke samenkomst geor ganiseerd worden in Hotel Smit, waar als spreker zal op treden Z. Exc. Minister Mans- holt, met het onderwerp „De toekomst van onze plattelands- jeugd." Tevens verlenen de bekende conferencier André Qarell, met Marianne v. d. Berg, hun mede werking. Verder zullen nog enige zaken besproken worden en wacht de bezoekers nog een verassing. De vergadering is vo»5r een ieder toegankelijk. Het kon deze avond wel eens druk worden in Hotel Smit Een pracht - avond voor zangliefhebbers Voor een goed doel. Wij herinneren nog even aan het grote concert dat het Streker Mannenkoor en de Zangvereniging „St. Theresia" a.s. Zaterdagavond zal geven in Hotel Smit. Het batig saldo van deze avond is bestemd voor al onze jongens in Indonesië. De uitslagen der gespeelde wed strijden volgen hieronder Heren .pubbei le Ronde van der Vliet - Beudeker Schotte-Hoil 9—7 6—0. De Jong-Fijnheer Addens- -Diekhuis 61 i 60. Ze Ronde v. d. Vliet Beude ker Schuiringa-Ovinge 2-6, 2-6. De Jong - Fijnheer Schenk- Tamsma 68 62 26 Finale Schuiringa-Ovinge Schenk - Tamsma 26 57. Heren enkeL le Ronde Schotte Holl 6—2 6—3. A. Addens N. Addens 26 6—4 8—6. Schuiringa - Beudeker 64 62. De Jong Tamsma 57 57. 2e Ronde Schotte Schenk 2—6 8—10. v. d. Vliet A. Addens 64; 10-8. SchuiringaFijnheer 36 36. j 3e Ronde v. d. VlietSchenk 2—6 2—6. FijnheerTamsma 60 60. Finale FijnheerSchenk 46 36. Dames - doublé Mw. Addens Mw. Bakker Annie Addens Nettie Addens 46 36. Junioren Marijke Dankert Alie Addens 46. Rudie Holl Alie Addens 86. Rudie Holl Marijke Dankert 6-2.1 Een kranige prestatie Zondagmorgen 10.30 was 't Vlug en Vaardig, welke in eerste com petitiewedstrijd uitkwam tegen A.V.A. I te Alkmaar. V. en v. kon slechts met 8 spelers uitkomen doordat enkelen door ziekte waren verhinderd. Dat een strijd van 8 tegen 11 man zwaar is, is begrij pelijk. Na 30 min. gaf de linksbui ten met een keihard schot A.V.A. de leiding, terwijl 4 min. voor rust deze voorsprong tot 20 werd op gevoerd. Toen een paar minuten na de rust dit zelfs 30 werd dachten velen aan de lijn dat 't voor de Wieringermeerders verkeken was. Dit was echter niet 't geval. Uit zeer snelle aanvallen wist men de stand tot 4—4 in te lopen. Nu trok AVA met vele spelers naar voren. Veelal was 't een klu wen van spelers voor 't doel van VI. en V., en een goal kon dan ook niet uitblijven, welke echter on middellijk gevolgd werd door een schitterende doorbraak van Ver sluis, waardoor de stand op 55 kwam. Met deze stand kwam het einde. EEN OVERWINNING VOOR DE DAMES. In de uitwedstrijd tegen DES ui; St. Maarten wist 't dameselftal van Vlug en Vaardig in de eerste competitiewedstrijd een 01 over winning te boeken. Na een klein kwartiertje wist V. en V. de leiding te nemen en ontstonden er aan weerszijden aardige spelmomenten. Na de rust welke met 01 was ingegaan was slechts een ver flauwd spel waar te nemen. Toen scheidsrechter Tol, welke naar genoegen leidde, 't einde floot, was de stand nog ongewij zigd en eindigde deze wedstrijd in een 01 overwinning voor 't- overwegend sterker spelend Vlug en Vaardig. Een meevaller. Gnze correspondent te Slootdorp meldt Wat in onze streken niet vaak voorkomt maakte de Heer J. Kloos terman, Kerkstraat te Slootdorp. mee. Van een veld aardbeien werd voor de tweede maal dit jaar een behoorlijke hoeveelheid vruchten geplukt. De weersomstandigheden zijn dan ook ideaal geweest voor de ontwikkeling der vruchten. Ook uit Hippolytushoef bereik ten ons soortgelijke berichten "over een 2e pluk. De Heer Maaskant op Zandbu- ren o.a. bezorgde ons als stukken van overtuiging enige rijpe aard beien. Ze waren heerlijk sappig doch misten het fijne aroma van de voorjaarsvruchten. Bijeenkomst PI. Vrouwen. Vrijdag had de eerste bijeen- j komst na de vacantie van de Wie- 1 ringermeerse Plattelandsvrouwen in Café „De Maaier" plaats en tevens de eerste vergadering na de onderwaterzetting in W.werf. Een vrij groot aantal dames was ter vergadering bijeen gekomen op deze ongewoon mooie warme dag l in September. Mevr. Loggers sprak het ope- j ningswoord en heette in het bij- j zonder welkom de heer J. A. Log- gers, leraar opvoedkunde en ook de dames Zadelhof en de Veer, die beiden door ziekte de vergade ringen lange tijd niet hadden bij gewoond. De voorzitster wekte de leden op om hun wensen kenbaar te willen maken, inzake onderwerpen, die zij graag behandeld zouden zien. j Het bestuur heeft het medeleven van de leden dringend nodig, al dus spreekster, waarna het doel der afdeling nog eens naar voren werd gebracht. De notulen der vorige vergade ring werden gelezen door Mevr. Timmers, Mevr. Hamstra gaf een uitvoerig verslag van de algem. vergadering te Utrecht, waarna Mevr. de Jong een uitvoerig ver slag voorlas van de Prov. vergade ring te Alkmaar. De vcorz-. dankte de dames voor de keurige verslagen en de dames Hamstra en de Jong voor hun1 gaan respectievelijk naar Utrecht j en Alkmaar. De eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op 70ctober, re Middenmeer, waar de heer Loggers zijn lezing over ..De psy chische groei van kind tot vol-1 wassene" zal vervolgen. In Nov. j zal een filmmiddag worden- houden, terwijl voor December weer een avond van eigen krach ten op het programma staat. Da mes, die hieraan mee willen wer ken worden vriendelijk verzocht zich op te willen geven bij Mevr. Kremer. In Jan. komt Mej. Ds. Leistra weer met een boekbespreking. Febr. is voor de jaarvergadering gereserveerd, terwijl in Maart Ds. Storm zal spreken over de sexuele voorlichting van het kind. Op Dinsdag 4 Oct. beginnen de repetitie's van het zangkoor weer. Er zullen door Mej. Jimmink 2 handwerkmiddagen worden gege ven, één voor smockwerk en één voor viltbewerking enz,, er bestaat nog gelegenheid tot deelname. Mevr. van Wijk gaf hierna in lichtingen over de provinciale Plattelandsvrouwendag op 29 Sept. in Hoorn. Er zal voor de deel neemsters een bus rijden. Vertrek uit Slootdorp 9 uur, W.werf 9.10 uur, M.Meer 9.20. Vertrek uit Hoorn 5.30 uur. De voorz. gaf dan het woord aan de Heer Loggers voor zijn lezing over „de geestelijke groei van kind tot volwassene" Er werd met grote aandacht geluisterd naar dit belangwekkende onderwerp, dat door de spreker op boeiende en geestige wijze naar voren werd gebracht. Spr. zette uiteen, dat de geestelijke groei van het kind min stens even belangrijk mag worden genoemd als de lichamelijke, dat voor ouders en opvoeders de ont zaglijk moeilijke taak is wegge legd, het kind bij zijn geestelijke groei te leiden tot een zelfstandig mens in de maatschappij. Enige kennis van het verloop van deze psychische groei in het kind zal hierbij zeker tot steun kunnen 2ijn. Het is heel belangrijk, dat wij iets begrijpen van het. waarom van de moeliijkhedeh, waarvoor wij komen te staan. Het is een troost te weten dat alle kinderen op bepaalde tijden extra lastig zijn. dat alle kinderen een tijd in hun leven hebbe?i, waarin zij vragen stellen zonder eind, waarop de „volwassenen" (geestelijk, aldus spreker, wordeu wij nooit volwassenen, zelfs socra- tes wist ..dat' hij niets wist"), het antwoord schuldig moeten blijven. Eerlijklieid is bij het beantwoor den van al die vaak zo ingewik kelde vragen geboden, eerlijk zeg gen bijv., dat Sinterklaas, al lang geleden gestorven is, als deze vraag zich voordoet, nauwkeurig zichzelf op de hoogte stellen voor het beantwoorden van vragen op godsdienstig gebied en bovenal eerlij kheid bij de sexuele voorlich ting. Op dit laatste punt legde spre ker bijzondere nadruk, het is van groot belang voor de vorming van het kind en voor de goede verhou dingen in het gezin. Het is taak van de opvoeder om de kinderen, zoals spreker het uit drukte „ontzag voor het gezag" bij te brengen, dit begrip bestond voor de opgroeiende jeugd in de oorlog eenvoudig niet en het is moeilijk, die nogal „bandeloze" jeugd, daarvan nu nog iets bij te brengen. Deze lezing van de Heer Loggers was een warm pleidooi tot ouders en opvoeders, om toch vooral goed doordrongen te zijn van de be langrijkheid van hun taak, die wel moeilijk maar ook heel mooi is. Er werden tot besluit uit de ver gadering nog verschillende vra gen over het onderwerp gesteld. Een spontaan applaus bewees tenslotte dat alle dames hadden genoten van deze mooie middag. ONDANKS 2—0 VOOR SPRONG, VERLIEST FLEVO MET 4—2 VAN WINKEL. Er zullen wellicht vele sup porters geweest zijn, die na de rust zich hebben staan te ver- bijten. Dat jwas, toen Flevo met man en macht de Winkel-Veste be stormde en met verre schoten !en corners de Winkel-aanvoer der Kistemaker en zijn achter hoede trachtte te overmeesteren Vijf minuten, voordat scheids rechter De Jong voor de laatste maal floot, kwam er echter een venijnige Winkel-uitval, met als gevolg, dat keeper De Jong te vergeefs zijn beide handen naar de bal uitstak, en de stand op 42 gebracht werd. Dit werd tevens de eindstand van een wedstrijd, waarin Flevo bepaald ongelukkig was. De Flevo-ploeg maakte een veel betere indruk, dan in de wedstrijd tegen H.E.O. De ach terhoede, waarin Jager weer rechtsback stond, voldeed veel beter, terwijl de terugkeer van Sch wegman op de spilplaats, zonder dat hij in z'n beste vorm was, meer verband in de midden- linie bracht. Bouma, Boerhave en Groot waren de beste voor- waartsen. Bij Winkel noemen we kee- per, rechtsback, spil Kistemaker I en de middenvoor. Voor het publiek was het een boeiende en levendige strijd. Het ZONDAG TWEEDE eindig- de zoals ze begonnen was en de eindstand was dus Kaagv. 3 Flevo 2, 00. De A-ADSPIRANTEN wonnen !in Petten maar liefst met 41 van Petten A. Een keurig resul taat De JUNIOREN deden het nog beter en stuurden Kaagvogels 'junioren met een 50 nederlaag i huiswaarts. Het ZATERDAGMIDDAG EER STE won zijn eerste competitie wedstrijd met 51 van Blauw Wit, zodat dit weekend Flevo 7: punten uit 5 wedstrijden bracht De publieke belangstelling Uvas voor de thuiswedstrijden best te noemen. Het jeugdprogramma voor dit weekeind is voor Flevo als volgt Alcmaria b iun. Flevo jun. Zaterdag 1 October 4.30 uur. NA- bus 2.55 uit W.werf, 3 uur Sloot dorp, 3.05 Middenmeer. De adspiranten A en B gaan om half 3 (Zaterdag) met auto van Slootdorp naar Den Helder waar A om half vier tegen Helder c en B om half vijf tegen Hjelder B j speelt. i Succes cFlevo c 4 uur. Ver- 1 trek 3 uur per fiets. Geleider L. j Munter. Afberichten, in de uiterste nood zaak. bij de Heer S. Breebaart-, Middenmeer, Tel. Oostwaard 49. Verder begint Woensdag 28 Sept. om half acht de training in Hotel Smit. de eerste avond alleen voor adspiranten, wederom onder lei- D. W. 0. - Nieuws. Zondagmiddag speelde 't heren- elftal van D. W. haar eerste competitiewedstrijd tegen HOC II in Haarlem. Laatstgenoemde won de toss en wist de stand al heel spoedig op 10 te brengen, waar na D.W.Ö. direct hierna uit eeii succesvolle aanval de gelijkmaker wist te scoren. De aanvallen van H. waren tal rijker en eveneens veel gevaarlij ker dan van DWO en 't was dan ook 73 voor HOC» met de rust. Na de rust moest de HOC-kee- per tweemaal vissen, waartegen over stond dat de DWO-doelman dit nog negen maal moest doen, zodat de eindstand 165 werd in 't voordeel van HOC II. DAMES - ELFTAL. In de Zondag gespeelde derde competitiewedstrijd tegen KSV te Heerhugowaard, wist 't dameself tal van DWO weer een overwin ning te boeken en wel met een 0—5 stand. Deze wedstrijd welke heel sportief werd gespeeld ont wikkelde zich al spoedig in 't voor deel van DWO, daar zij technisch verreweg de meerdere was. Was de stand voor de rust 03 voor de Wieringermeerbewoon- sters. na de rust- kon deze voor sprong tot 05 worden opgevoerd, waarmee ook 't eindsignaal werd gegeven.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3