WIERINGER NIEUWS HET 30-JARIG JUBILEUM VAN HARMONIEVERENIGING APOLLO. WAARHEEN? OVERALLS Dinsdag 27 September was dan lid. en de directeur was overtuigd, de hoogtijdag van Apollo aange-dat de heer Koorn. al is hij dan broken. De vlaggentooi huis aan niet meer actief lid, hij het corps huis te Den Oever getuigde hoe de in al haar doen en laten, aan- i (Collecte v. d. Doopsgez. zending.) burgerij met dit jubileum mee- dachtig zou gadeslaan. pvAMrvrTQaTTv Verschillende sprekers complS- H .hoef Deep. tevoren menteerden „Apolo en velen Den dh éeden ait vergezeld gaan met het ttttrk" aanreiken van een enveloppe met D. H.hoef 10 uur Ds. Colenbrander. uur dienst. Den Oever 10 uur dienst. Den Oever 3 v Ds. Colenbrander. Kerkdiensten Wieringen. ZONDAG 2 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Westerland 2.30 uur Ds. Meijer van Anna Paulowna. Den Oever nm. 2.30 Ds. Borghardt van Den Helder. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Hippolytushoef 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp „de hamer Gods." leefde. Reeds een paar dagen was de Jubileumcourant uitgege ven, waarin foto's van de oprich ters, en merkwaardigheden van de groei van het corps tot op de huidige dag, waarin het plaats neemt in de ere-afdeling. inhoud. o on Allereerst betrad burgemeester 1 Kolff het podium en schetste te- j gelijk de opwaartse ontwikkeling Een damescomité had door ad- van Apollo met de opgang van vertentie-colportage die uitgavehet dorp Den Oever. I mogelijk gemaakt, ja, er schoot Is niet aanstonds na het jubi-j ook nog wat over om in de kas leum van Apollo de opening van yan Apollo te worden gestort. de grote visafslag en daarna het Maar de dames deden meer. Er in gebruik nemen van de moder-' werden 's nachts tevoren 1600ne Naco-garage. Is het toeval of oliebollen (met krenten) gebak-moest het zo zijn Spr. gelooft ken en op de jubileumdag brach- 1 niet aan toevalligheden. Immers ten de dames van het Comité toen Apollo werd opgericht was Den Oever 'n bescheiden dorpje, maar toen de Afsluitdijk gereed kwam, is het dorp meteen gegroeid en is bekend geworden ver buiten Hollands grenzen. Ook Apollo is cos- (gekleed in oud-Wieringer tuum) die aan de man. Eén van de dames speelde ac cordeon en de anderen zongen daarbij bekende liederen, een vrolijke reclame, die overdag de feeststemming er al in bracht. 's Avonds waren de bollen aan de man gebracht, een prestatie, die wel extra vermeld dient te worden. DE FEESTAVOND. Bij het betreden van de zaal trof al aanstonds de fijne versie ring aan de wanden en op de ta fels aangebracht. Voor op het toneel stonden de bloemstukken van diverse verenigingen en per sonen, als stille hulde aan het jubilerend „Apollo." In het midden trok een groot bloemstuk in de vorm van een harp de aandacht, geschonken door de Kon. Muz. Veren. Harmo nie en Wiron's Symphonie en ver vaardigd door de bloemist Jan Posthumus. Allengs vulden de genodigden CHR. GER. GELISATIE. Gebouw Lanf^j^&.cht Den Oever 3 uur dhr. G. Visser. Chr. Leesbibliotheek Zaterdags van 56 uur. LEGER DES HEILS (z. Moeijes.) Geen avondbijeenkomst meer. Kindersamenkomst 2.30 uur. R. K. KERK H.-HOEF. Zondag 2 Oct. 17de Zondag na Pinksteren. De plechtige viering van Rozenkransfeest. De HH. Mis sen zijn om 7.15 en om 9.30 uur. Na de Hoogmis bibliotheek en ontspanning in het Parochiehuis. hun beste wensen u\t$en jegens Apollo n.1. de Heer Cörn. J. Bos- ker (Kon. Muz. Harmonie), S. Duijnker (Wiron's Symphonieor- kest), J. Bakker Jz„ iD.E.T.V.) Verder o.a. C. M. Tijsen, ere-lid en voorz. Flora S. Bakker na mens AvantiH. Grootemaat id. Voetb. Wiron S. Koorn id. Gym vereniging Weizenbach, id. Zang en Vriendschap H. Houwing id. Oranje Veren. Oost Wieringen Slagboom id. Chr. Zangvereen. M. Tijsen id. Zangv. Excelsior de zaal, waaronder wij opmerkten 1 J. Tijsen id. IJsclub Voorwaarts gegroeid tot 'n vereniging die er Congregatie voor de jongere Meis zijn mag en spr. is er van over- Jes om 11.30 uur. Lof met October- tuigd dat onder bekwame leiding gebeden 's middags om 2.30 uur. van de Heer v. Glabbeek de ver- Iedere dag de H. Mis om 7.30 eniging in de hoogste afd. stand uur. Vrijdag gezongen H. Mis we- zal houden. Spr. wenst de vereni- gens eerste Vrijdag van de maand, ging ook in de toekomst alle Congregatie voor de oudere Meis- goeds toe. i ies °P Dinsdag na het Lof en voor Vervolgens traden verschillen- de Dames Donderdag na bet Lof. de sprekers naar voren die allen burgemeester en Mevr. Kolff, Gem. Secr. Van Duin en echtgen., Weth. de Visser en Echtgen.. Dr. en Mevr. de Grootverder de leden van de Kon. Muz. Veren. Harmonie en Wiron's Symphonie met hunne dames, die hedenavond aan Apol lo een concert zouden aanbieden, en besturen van verschillende plaatselijke verenigingen. P. de Graaf (persoonlijk) Mw. TijsenTijsen, sprak namens het dames-comité en de burgerij en overhandigde een geschenk aan Directeur en Voorzitter van Apol- lo, terwijl de Heer J. J. Bosker, 'persoonlijk) de rij van sprekers sloot. De Voorzitter van Apollo beant- j woordde alle sprekers met een Op het toneel bevond zich her kort dankwoord. jubilerende corps en toen het voordoek vaneen ging brak een warm applaus los. De Voorzitter van Apollo. de hr. Jac. Bakker sprak het welkomst woord. Hij herinnerde er daarbij aan, dat de jubileumcourant huis aan huis was verspreid en daarin alle merkwaardigheden, Apollo betreffende, werden vermeld als hij die opsomming gaf, zou hij slechts in herhaling vervallen. Toch wilde hij de aandacht ves tigen op een zeker punt, n.1. op twee concoursen in het dorp Win kel. Op een concours aldaar kwam Apollo nietin aanmerking voor een prijs. Daar viel voor de vereniging dus wat goed te ma ken. En 'n jaar of wat daarna be haalde Apollo daar de wisselprijs met het hoogst aantal punten over het gehele concours. De eer was dus gered. Spr. wenste de aan wezigen een recht gezellige jubi leumavond. Nadat Apollo 'n vijftal nummers op verdienstelijke wijze ten gehore had gebracht, reikte de directeur, de Heer v. Glabbeek een draagme- daille uit aan de leden, die 25 jaar en langer de vereniging hadden gediend. Daarbij sprak hij in 't bijzonder waarderende woorden tot de Heer C. V. Koorn, thans ere-voorzitter der Vereniging. Dit moment was voor de Heer Koorn tevens het afscheid als werkend DE AANGEBODEN CONCERTEN. Vervolgens nam het concert van Wiron's Symphonie, onder leiding van de Heer W. Boon een aanvang. Na ieder nummer uit ten de aanwezigen hun dankbaar heid met een hartelijk applaus. Ter afwisseling kwamen twee dames (Mw. Gr. Tijsen-Bosker en Mw. Engel - Westen) voor 't voet licht als „Snip en Snap", die op humoristische wijze de lotgeval len van Apollo en enkele persoon lijkheden schetsten. Aan het slot zongen ze een drie tal coupletten waarvan het re frein door de gehele zaal werd meegezongen. De rake zetten van Snip en Snap brachten algemene vrolijkheid in de zaal. Tot slot was dan de Kon. Muz. Veren. Harmonie aan de beurt. Gok zij mocht onder leiding van de Heer Kreijger een hartelijk applaus van de aanwezigen in ontvangst nemen. Het was reeds na middernacht toen de voorzitter van Apollo al len dankte, die medegewerkt had den aan de zo welgeslaagde jubi leumavond. Hij wenste degenen, die nu naar huis gingen een „wel thuis" en die bleven een ge zellig bal. Zaterdagavond Dansen in Café „De Maaier" Wieringerwerf. 1 October komen in Hotel Smit, M.-meer het Streker Mannenkoor en de gem. Zangvereniging St. Theresia v. Wervershoof. Zaterdag 3 uur en Zondagmiddag 3 uur Cinema de Haan. Film „Slaapwagen naar Triest." Zondag Muziek in Café 't Centrum, (H. Veerdig) te H.-hoef. Zaterdag en Zondag muziek-ensemble „Agnes Offermans" in Café- Restaurant Kooi- en Meerzicht" Poelweg, Westerland. Zondag Bal in café Concordia (S. Halfweeg) Hippolytushoef. 2 en 3 October Najaarskermis in café Halfweeg, Aartswoud. Zondag en WOENSDAG 8 uur Cinema de Haan. Film„Tragische Jacht." 3 October Uitvoering Kunstknng Wieringen. Opgevoerd wordt „Nachtrepetitie", door ,„Comedia", A.'dam. Wegens de Octobermaand iedere avond Lof. Het begint echter niet meer om 7.30 uur maar om 7 uur. Gelieve hieraan te denken. Den Oever. Zondag 2 Oct. 17de Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.30 en om 9.30 uur. Biechthoren en communie-uitrei ken volgens gewoonte. Woensdagavond om 7 uur Con gregatie voor de Dames en om 8 uur voor de mannen. Zaterdag avond 8 Oct. om 7 uur Congrega tie voor de jongelui en daarna, (dus om 7.30 uur) gemeenschap pelijk bidden van de rozenkrans wegens de Octobermaand. NED. HERV. GEMEENTE. Zusterkringen H.-hoef en Wes terland Woensdag 5 October sa menkomst te Westerland. Busver- trek van Cinema de Haan half 8. Jongere Zusterkring. Woensdag 5 October a.s. 3 uur, Jongere Zus terkring. Donderdag 6 Oct 8 uur Zuster kring Oosterland. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Zusterkring Den Oever. Dinsdag 4 Oct. n.m. 2.30 uur ten huize van Zr. Blankman, Akkerweg. Officiële bekendmaking. Kosteloze inenting. Burgemeester en Wethouders van Wieringen brengen ter alge mene kennis, dat de gelegenheid tot kosteloze vaccinatie en revac- cinatie zal worden gegeven in ver schillende gebouwen en wel Vrijdag, 7 Oct. a.s., des voor middags 11.00 uur precies in de Kapel te Den Oever. Vrijdag, 7 Oct. a.s., des namid dags 4.30 precies in het gymnas tieklokaal van de o.l.-school te Hippolytushoef. Revaccinatie is telkens 14 dagen later. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze gelegenheid alge meen wordt opengesteld. Medenemen van de stamkaart van het kind is zeer gewenst. De aandacht wordt gevestigd op de verplichting om vóór dat het kind de leeftijd van één jaar heeft bereikt het bewijs te leveren, dat het kind tegen pokken werd inge ënt, of een verklaring over te leggen, waaruit blijkt, waarom de inenting achterwege werd gelaten. (Model-verklaringen zijn ten ge meentehuize verkrijgbaar). Niet- nakoming van deze verplichting is strafbaar. Ouders en verzorgers worden er op opmerkzaam gemaakt, dat de vaccinatie alleen is aan te raden voor kinderen jonger dan twee jaren en dat de meest geschikte leeftijd, waarop de kinderen kun nen worden ingeënt, in verband met het optreden van encephali- tis, tussen 3 en 9 maanden is. Belanghebbenden worden ver zocht op de aangegeven tijd aan wezig te zijn. Wieringen, 29 Sept. 1949. Burgemeester en Wet houders voornoemd, L. C. KOLFF, Burgem. VAN DUIN, Secretaris. Een persoonlijk woord bij het verscheiden van Klaas Veenbaas. Opnieuw is een familie in rouw gedompeld. Toen ik ken nis nam van het bericht was er iets vreemds in me, iets onver klaarbaars. En dit zullen met mij ook de andere vrienden en Verenigingsgenoten van Klaas hebben gevoeld. Het was zo onverwacht De levenslustige jongeling en voorvechter van de Wieringer jeugd zal niet meer uit het ver re land, waar hij zijn plichten voor het vaderland moest ver vullen, terug keren. Met eer kan ik zeggen dat Klaas een van m'n grote vrienden is geweest. Hij was een graag geziene jon gen met de steeds blijvende glimlach op zijn door de zon gebruinde gezicht. Samen trok ken we vaak op door de natuur. De natuur die hij zo lief had. De stem uit de natuur werd door nem gehoord en begrepen. Hij was een jongen die zijn blik richtte op de toekomst, opkwam voor zijn idealen. Be wonderenswaardig omdat hij onvermoeid op zijn doel afging. Het doel dat hem veelal voor de jeugd was gesteld. Klaas is nu niet meer. Temid den van een weelderige natuur is zijn lichaam aan de schoot van moeder aarde toevertrouwd. Maar Klaas zullen wij nim mer vergeten Hij ruste in vrede. JAAP BAIS. September 1949. P. I. T. - collecte Woensdag a.s. Woensdag 3 October a.s. zal het Protestants Interkerkelijk Thuis front (P. I. T.) waarin alle Chris telijke groeperingen samenwerken zoals N. H. Kerk, Geref. Kerk, Chr. Ger. Kerk, Lutherse Kerk, Doopsgezinde Gemeente, Evange lische Gemeente, Geref. Kerk (Art. 31), Baptisten Gemeente en hun aanverwante vak- en jeugd organisaties, de Ned. Mil. Bond Pro Rege en de Chr. Milit. Bond voor Oost- en West-Indië, in deze gemeente een collecte houden. De doelstellingen dezer vereni ging zijn Materiaalvoorziening der leger- en vlootpredikanten (boeken, bijbels, tijdschriften, mu ziek enz.) het verzorgen en op richten van de militaire huizen in WAT TE DOEN BIJ BRAND De mededeling betreffende de Brandmelding, voorkomende in de Flevo-Bode d.d. 10 Sept. j.1., be hoeft nog een nadere toelichting, vandaar dat ondergetekende zal trachten iedere inwoner van de kring Hippolytushoef duidelijk te j maken hoe men met de middelen waarover tot heden wordt be schikt, op de snelste wijze een eventuele brand moet doorgeven aan de Brandweer. Deze organisatie geldt tot na dere aankondiging, daar in de (zeer nabije?) toekomst, wanneer i het Brandalarmsysteem gaat j functionneren en de telefoon ook i hier geautomatiseerd wordt, ook de brandmelding gereorganiseerd Zal worden. Tot zo lang geldt de volgende regeling B v., er is brand op Oosterklief. Dan behoeft degene die deze brand ontdekt, en dus meldt, niets anders te doen dan naar de dichtstbijzijnde telefoonaansluiting te gaan en aan het Postkantoor te Hippoly tushoef te melden Brand bur gerwoning vanof boerderij- brand vanof brand nood woning vanenz. De brandmelding geschiedt dus direct aan het postkantoor, daar de heer Noorden zo bereidwillig was, zijn medewerking hierin te verlenen. Bij binnenkomst van een brandmelding, worden door zijn zorg, direct alle leden der brandweer, aangesloten op het telefoonnet, gewaarschuwd. Ver volgens zorgen A. Timmerman en G. Omis er voor dat de mannen der brandweer, niet aangesloten op het telefoonnet worden gealar meerd. Moet echter des 's nachts een brand gemeld worden, hetzij via de telefoon, of rechtstreeks, dan zijn de eerstgenoemde adres sen, A. Timmerman (doorverbin ding) en G. Omis, beiden als or donnans. Hierbij diene dan nog opgemerkt dat het telefoonkan toor te H.-hoef van 's avonds 9 I uur tot 's morgens 8 uur gesloten 1 is. Naar vertrouwd mag worden zal deze nog wel wat gebrekkige brandmelding spoedig plaats ma ken voor het moderne alarmsy steem. Opperbrandmeester, J. SLIKKER. Indonesië de militairen bij te staan in moeilijkheden en ge- rechtvaardigde wensen enz. In het plaatselijk comité heb- ben de predikanten in Wieringen j zitting genomen. Wij bevelen deze collecte in uw bijzondere aandacht aan. BEKENDMAKING. Extra - inenting. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend, dat op Woensdag, 5 October a.s., des nam. 3.30 uur, in het gymnastiek lokaal van de O. L.-school te H.-hoef, de extra-inenting tegen pokken zal plaats vinden. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze gelegenheid alleen wordt opengesteld voor die perso nen, die zich vooraf ter gemeente secretarie hebben opgegeven. Wieringen, 28 Sept. 1949. Burgemeester en Wethouders van Wieringen, L. C. KOLFF, Burgem. VAN DUIN, Secr. Burgerlijke Stand. 23 t.e.m. 29 September 1949. Geboren Meine, z.v. K. Korf en B. C. van LeddenCornelis zv P. Ruijter en M. Koorn Afien, dv N. Jager en N. Terpstra Cornelia dv J. Wanmaker en K. Spieren burg Gerardus Maria, dv J. Boer- sen en A. M. W. Rustenburg. Ondertrouwd W. Liebe en A. M. Nuijens. Overleden Neeltje Tijsen, 74 jaar, Wed. van S. Klein. VESTIGINGSWET. Een z.g. „tabaksvergunning" is verleend aan de Heer R. Kat te Westerland. OP DE THUISREIS. Aan boord van het troepen transportschip „Zuiderkruis", op 17 Sept. j.1. uit Tandjong Priok vertrokken en vermoedelijk op 10 October a.s. te Rotterdam aan komend bevinden zich op weg naar Nederland o.a .de dpi. E. Bakker, Gasthuisweg 16, Den Oe ver en P. T. Struiksma, Stern straat 13, Wieringerwerf. Tonegido - Nieuws. Zondag a.s. spelen alle elftallen thuis. Om 2 uur Ton. 1 tegen H.A.V. 1 (Dames.) Om 3 uur Ton. I tegen Vlug en Vaardig I (Heren). 4 uur Ton. II tegen DWO I Heren. Wiron - Nieuws. Programma voor Zondag a.s. Callantsoog I Wiron I. Wiron II Succes 3. Wiron III gaat het proberen tegen W.G.W. III. Wiron a speelt tegen H.R.C. c, ter wijl Wiron b het seizoen opent te gen Succes b. Wiron I vertrek om 1 u. bij Kaan. Wiron III 12.35 met dienstbus O. Wiron a 8.35 met dienstbus O. WAARNEMING BURGEMEESTERSCHAP. Gedurende de afwezigheid van Wethouder Bontkes, die Woens dag j.1. in het centraal ziekenhuis werd opgenomen, zal de Burge meester, indien nodig, worden vervangen door de tijdelijke Wet houder de Heer J. Lont Czn. Tourtocht Motorclub. De motorclub ..Wieringen en Omstreken" houdt Zondag a.s. een tourtocht, naar de terreinwed strijden te Duinrel. De Stichting van de Land bouw, District WIERINGEN, deelt mede dat nog enige beschikbaar zijn in de ma ten 54, 56 en 58. Verkrijgbaar bij de Secre taris P. Jaarsma, Poelweg. Appelsap hele fl. 50 ct., halve fl. 25 ct.. Nieuwe Jam per pot 45 ct., Bessensap halvfc fl. 35 ct., Appelstroop per blik 50 ct. bij A. Lont.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2