W1ERINGER NIEUWS WAARHEEN 7 Voor de vroege morgen en de late avond. 71 U l\ (JSL v f lukkig, dat we een toilet voor /vv I l\ v/v BTmI de ziekenkamer, als we weer VOLKSDANSCLUB TE DEN OEVER Predikbeurt. Controle herinenting. Het Gemeentebestuur van Wie- j ringen herinnert diegenen, die zich op Woensdag 5 Oct. j.1. tegen pokken hebben late en, aan de verplichting om zich op heden Woensdag, des nam. 3 uur. in het gymnastieklokaal van de o.l.- school te H.-hoef, ter controle aan' te melden. Hengelt er en. „De Snoek." Onder voorzitterschap van de1 Heer Tj. Brouwer, vergaderde bo vengenoemde vereniging in het ..Eigen Gebouw'' te H.-hoef. De voorz. deelde mede dat de vergadering was uitgeschreven in verband met de ontevredenheid die er heerst bij verschillende le den inzake de Vereniging. Na het oud-lid, de heer P. Brom- mer in stilte te hebben herdacht, j werd het fusie-rapport voorgele zen. De inhoud betreft het aaneen sluiten der verschillende vereni- gingen tot één bond. Na uitvoerige besprekingen en discussies werd tenslotte besloten dit streven te steunen. Daarna werden twee leden geko zen als afgevaardigde naar de algem. vergadering in Delft. Vervolgens werd door de pen ningmeester het financiële ver slag uitgebracht, terwijl tevens een kascommissie werd gevormd, bestaande uit de heren K. Takes, P. van Dijk en R. Rennings. De ontevredenheid van enkele leden, bleek gericht te zijn tegen de vele visvergunningen die wor den uitgereikt. Besloten werd om aan ieder, die lid is van een hengelvereniging en aangesloten is bij een bond, een vergunning te verstrekken om te vissen, waar ook in den lande. Hierna kwam de Voorz. met de prettige mededeling, dat een hengelvereniging uit Amsterdam een wimpel had geschonken, als waardering voor de vergunning die deze Vereniging gekregen had van de Zusterveren. „De Snoek" om gedurende drie dagen te vissen in het viswater van Wieringen. Onder luid applaus werd deze wimpel aangeboden aan de Heer F. Zuidema, die in het afgelopen seizoen de zwaarste vis heeft ge vangen. Na de pauze kwam een belang rijk punt aan de orde. n.1. het vol gende wanneer een lid der ver eniging wordt verbaliseerd omdat hij ondermaatse vis bij zich heeft, zal hij door de vereniging worden beboet met f 2.50. Zou zulk een lid toch nog door gaan met deze practijken, dan zou in overleg mét het bestuur wor den overgegaan tot royeren. Het meest bewogen punt der besprekingen betrof wel. het vis sen met levend aas. Daar de leden het hierover niet eens werden werd geen beslissing genomen. Hierna sluiting van deze belang rijke vergadering. Tonegido - Nieuws. Zondag speelde Ton. I heren tegen IJmond te Velsen en wist hier met 10 man tegen een ruw spelend IJmond-elffcal gelijk te spelen 44. Daar dit de zwaarste is in hun afdeling is dit geen slecht resultaat. Heren n speelde tegen Bato I te Haarlem en moest toezien dat Bato met 117 won. Als verzach tende omstandigheid dient te wor den opgemerkt dat ze met 9 man speelden. Dames I speelden te Zanüvoort tegen O.S.S. I en wisten te winnen met 74. De doelverdedigster van Ton., Map Beers, was de ster van 't veld. Goed zo dames. Dinsdag avond allen weer op de training want Zondag krijgen jullie Nieuwe Niedorp I, welke afgelopen Zondag van Rapiditas I met 5—1 won. N. N. is een zware ploeg die stuk voor stuk beste handbalsters zijn. Zondag a.s. spelen alle elftallen thuis. Ton. I heren Ava I (Alk maar) 3 uur Ton. n heren Ava II 4.15 uur Ton. I dames Nieuwe Niedorp 2 uur. Een viskampioen op Wieringen. Frans Zuidema, a. d. Slingerweg 1 te Hippolytushoef is dan tenslotte in de hengelcompetitie van de K.R.O. kampioen geworden in de afd. Snoeken. Wekenlang stond hij met een vangst van een exemplaar van 28 pond en 200 gram aan de kop j en hij zal iedere Zaterdagavond wel met meer dan gewone inte resse naar de uitslagen van de week hebben geluisterd. Zaterdag j.1. kon hij dat doen in 1 de studio van de K.R.O. te Hilver sum. Hier werd hem medegedeeld 1 dat hij ongeslagen was gebleven en mocht hij zijn prijs in ont- vangst nemen. Wij hebben Zaterdagavond, en i met ons vele anderen, de reportage I van de prijsuitreiking beluisterd en men liet daar ook de gelukkige prijswinnaars aan het woord. Een 1 wat nerveuse Frans (hoe kan het anders:» schetste daar voor de mi- crofoon nog eens het verloop van de vangst. Hoe hij „tuk" kreeg, hoe hij ..aansloeg", hoe hij (de visj „vast" zat en dan het 20 mi nuten lange gevecht vóór men het monster veilig binnen had. Waar de prijs, die daarna werd uitgereikt, uit. bestond, werd dooi de omroeper niet verteld. Slechts wenste hij de vier winnaars veel plezier met „hun. spulletjes." We kregen daaruit reeds de in druk dat het „vis-spulletjes" wa ren maar wat wij zagen toen we Zondagmorgen de Familie Zuide ma even opzochten overtrof onze stoutste verwachtingen. De prijs bleek te bestaan uit een complete hengeluitrusting, t.w. 1 werphengel, 1 snoekhengel, 1 baarshengel, 2 schepnetten, 1 leefnet, 1 stoeltje, 1 tas, 1 aas trommel. 1 paar lieslaarzen, een doos met 12 snoeren en nog enke- ke andere attributen gezamenlijk voor een waarde van ruim f 300.-. „Ik schrok er van" zei de heer Zuidema, „toen me dit werd over- handigd." I Overigens was hij vol lof over de gastvrije ontvangst in de stu- i dio. Men had daar het een en ander bezichtigd en omstreeks 6 i uur waren opnamen gemaakt voor I de reportage. Wat wij 's avonds hoorden waren de gramofoonpla- ten. De heer Zuidema die vergezeld was van zijn broer, de Voorzitter van de hengelveren. „De Snoek", de heer Tj. Brouwer en de Heer S. Asjes, met wiens auto men de tocht naar Hilversum maakte, had op de terugreis, in een café in Purinerend, de reportage beluis terd. Yoor de Heer Zuidema is het een onvergetelijke dag geweest en het spreekt vanzelf dat zijn prijs reeds door tientallen is bewonderd. Het j was dan ook wel de moeite waard, i Zuidema, „held van de dag" ook] namens onze lezers hartelijk lukgewenst. Loop der bevolking. Over de maand September. Ingekomen Mw. T. Groenhof van Hilversum J. Balk van Lei derdorp B. van der Heide en echtg. van Indonesië. Vertrokken Mw. Wed. vd Wou- de naar Anna PaulownaTj. Kingma naar Zandvoort.Mw. C. Metselaar naar Leeuwarden P. Vroone naar Woerden Mw. A Laverman naar GroningenMw. M. P. Bakker naar Amsterdam H. Bos naar Leeuwarden F. Lie- be naar Amsterdam D. Takes naar Curagao; G. A. A. v. Mas- trigt en gezin naar Leiden G. J. Thoma naar Leeuwarden J. C. Asjes naar Leeuwarden E. Vink en gezin naar W.-meer H. K. Veenbaas en gez. naar Texel Mw. A. Vlietstra-Tijsen naar Bar- radeelA. Stasse en echtg. naar Haarlem Mw. Wed. A. Gorter- Asjes naar Krommenie Mw. M. A. Tijsen-Kaan naar Den Helder J. Dekker naar Zoeterwoude. 13 October Lezing PI. Vrouwen afd. Wieringen in Cinema de Haan. A. J. Herwig spreekt over „Snijbloemen in eigen tuin." 15 October a.s. Propaganda-Feestavond O. V. B„ afd. Wieringen in zaal S. Halfweeg, Hippolytushoef. Zondagmorgen 7 uur Hengelwedstrijd Hengelv. „De Snoek." NED. HERV. GEMEENTE Woensdag 12 Oct. a.s. H.-hoef j 's av. 7.30 uur Ds. Schouten. Er rijdt voor kerkgangers een! bus te 7.15 van school Westerland. j Een nieuwe predikant Op uitnodiging van de hoor- commissie zal Ds. Schouten uit Leiden (laatstelijk predikant in Indonesië) Woensdagavond a.s voorgaan in een dienst in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Donderdag 13 Oct. 's av. 8 uur Kring van Jonge Zusters. Alle leden present Wie brengt een gast mede Donderdag 4.30 5.30 Lees- en Vertelclub voor jongens en meis jes van 6—12 jaar. Een kortstomng bestaan. De Jeugdgroep Oost-Wieringen, die gedurende de winter 1948'49 met zoveel enthousiasme van sta pel gelopen was en die voor haar leden verschillende belangwek kende lezingen heeft doen hou den, waarbij de ontspanning ook niet vergeten werd, kwam j.1. Vrijdag weer bijeen. Helaas was de opkomst zeer gering. Door vertrek naar elders van sommigen, we gens studieredenen van anderen en door meerdere oorzaken bleek het aantal leden dermate te zijn teruggelopen, dat men besloot tot opheffing van de groep. Gezien het goede werk, dat door deze Jeugdgroep in de vorige winter is verricht, valt een eri ander zeer te betreuren en de vraag rijst, of men niet al te spoe dig de moed heeft laten zinken. Zijn alle moeilijkheden wel on derzocht Zouden er werkelijk niet meer jongeren te vinden zijn, die ook wel eens wat anders willen dan film en dans alleen Er is nog zoveel belangrijk werk te ver richten onder de jeugd van onze gemeente Kom lui, zet je schou ders er nog eens onder A propos, heeft de Wierihger Jeugdraad al nieuwe plannen ge maakt Uit de Jeugdherberg. Nu de winter voor de deur staat is in de J. H. „Nieuwland" de ba lans opgemaakt van het trekkers seizoen 1949. Het aantal trekkers aangesloten bij de Nederlandss Jeugdherberg Centrale is nog steeds groeiende. Het is dan ook niet te verwonderen, dat ook onze jeugdherberg meer overnachtingen heeft kunnen boeken dan in 1943. Het totaal aantal overnachtin gen bedroeg over de periode Maart 1 Oct 3589 (2235 jon gens en 1354 meisjes). Hieronder waren 738 buitenlanders van di verse nationaliteiten. Natuurlijk hadden de maanden Juli en Au gustus het leeuwenaandeel met in totaal 3075 overnachtingen. Van vacantiespreiding viel hier dus niet veel te bemerken. Dat er vooral in de twee drukste maan den veel van de ouders en hun helpsters gevergd wordt, blijkt wel, als we voor die twee maan den nog een paar cijfers noemen er werden toen 6053 koppen thee geschonken, 1865 broodmaaltijden en 2469 warme maaltijden ver strekt. Het gastenboek bevatte weer vele betuigingen van tevre denheid en de slotsom mag zeker zijn, dat de J. H. „Nieuwland" een goed trekkersseizoen achter de rug heeft. Bovendien gaven de vele komende en gaande trekkers heel wat levendigheid in het rustige Oosterlanci POLITIE. Gevonden een rood gevlamd vulpotlood en een rode kinder- portemonnaie inh. enig kleingeld Verloren een zilveren scha kel. Inl. bij de Gem.-Bode. Gelukkig zijn de stoffen weer zóveel in prijs gedaald, en zijn ze overal weer zó te kust en te keur te krijgen, dat we ons af en toe eens „een luxe" kunnen permitteren. Want een luxe is het zeker om een nieuwe och tendjapon aan te schaffen, al thans wanneer we gezond zijn. Z(jn we ziek, dan is deze luxe \vv °i mo/n f y t 7 v een noodzakelijkheid geworden, j i 1/ A \k en prijzen we ons dan ook ge- „lopend patiënt" zijn. gemakke lijk kunnen krijgen. Een enkele maal uitgezonderd, en dan meestal noer alleen als de stof zeer dik is, zijn de meeste ochtendjaponnen wat de lengte betreft tot op de grond. De rokken zijn royaal en sluiten tegen elkaar of hebben een grote overslag, al naar ge lang het model van het lijfje. De meeste ochtendtoiletten zijn voorzien van een driekwart-lange of van een geheel lange mouw, zodat het mouwtje van nachthemd of pyama onzichtbaar blijft. DL 3418/17. De sluiting van dit model bestaat uit een gro<3t aantal knopen. De wijde mouwen zijn gegarneerd met de stof van één onzer pyama's. In de klokkende rok zijn twee zakken verwerkt. Benodigd voor 106 cm. bovenwijdte 5 m stof van 90 cm. breedte. DL 3419/17. Deze ochtendjapon van een vrolijke, gebloemde stof heeft driekwart lange mouwen. De rok is geheel gerimpeld aan het gladde lijfje bevestigd. Een leuk, plat kraagje langs de halsuitsnijding maakt het model erg vlot. De sluiting bestaat uit knopen. Benodigd voor 96 cm. bovenwijdte 5.'50 m. stof van 90 cm. breedte. De knippatronen zijn tegen vooruitbetaling per postwissel van 0.50 verkrijgbaar bij „Bella Patronen Sservice", Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. DL 3418/17 is leverbaar voor 100, 106 en 112 om. bovenwijdte, terwijl DL 3419/17 te verkrijgen is voor 90, 96 en 102 cm. bovenwijdte. De modellen zijn overgenomen uit „Bella", het Nieuwe Modeblad. HET VRIJE WOORD. op hem toe met de bedoe- ling, hem de bal afhandig te Mijnheer de Redacteur, maken. Dit systeem, het z.g. In het verslagje van de hand-1 „aanvallende", is voor de toe- balwedstrijd tussen Ton. I en schouwer zeer attractief. De VI. en Vaardig, viel mijn oog aanvallende partij zal er n.1. op een paar opmerkingen over j gemakkelijk in slagen, door de de z.g. „muurverdediging" enverdediging heen te breken en als tegenstelling daarvan, dejeen vrije schietkans te krijgen, „manverdediging." IMet als gevolg, veel doelpunten. Het komt me voor, dat de'ideaal is dit systeem echter al- schrijver niet helemaal precies lerminst. Als tegenstelling krij- weet, wat met bovenstaande gen we dan de „muurverdedi- uitdrukkingen wordt bedoeld, (ging." Hierbij trekt de midden- Misschien is het daarom wel linie zich gedurende de hele eens aardig, iets over de verde- j wedstrijd terug en vormt één digingssystemen bij het hand- dijn met de achterhoede. Deze balspel te vertellen. Ik hoop methode wordt o.a. veel gevolgd dan ook, 'dat U in Uw blad ruim door de Zweden. En met succes, te zult mogen vinden voor het j Veel moois is er echter niet aan, volgende vooral niet als het, zoals dit bijv. Verdedigingssystemen bij blJ de Zweden het geval is, ge- het Handbalspel. paard gaat met ruw spel. Er is echter nog een derde Evenals bij andere takken van mogelijkheid. Hierbij gaat men isport, bestaan er ook bij hand-Q v de'normale opstelling oal een aantal verdedigings- sj'stemen, die de bedoeling heb ben, de tegenstander het maken van doelpunten zoveel mogelijk te beletten. In het begin gold als de beste verdedigingsmethode de i „manverdediging." Ieder van ere I vijf verdedigers nam hierbij een bepaalde speler van de tegen- j partij voor zijn rekening. Men sprak dus bijv. af „Jij neemt jc'ie lange, ik die vent met die bril, hij dat dikke kereltje, enz. De taak van een verdediger was dan, zijn bepaalde „man" gedurende de gehele wedstrijd te blijven schaduwen. n.1. 5 voorhoedespelers, drie middenspelers en twee achter spelers. De middenspelers vallen ech ter niet aan, maar bepalen zich tot hinderen. Ze zorgen er dus voor, dat ze in geen geval ge passeerd worden, maar trekken zich stelselmatig terug. Uiteindelijk komen ze dan op één lijn met de bdide achter hoedespelers. Er ontstaat dan dus toch een soort van „muur." Deze manier van verdedigen stelt de aanvaller voor grote moelijkheden. Wil hij toch door breken, dan zal hij het moeten Ging dus, bij wijze van spre- lken in „numerieke mer ken, de tegenspeler halverwege derheid., do6or bijv een of de wedstrijd op de tribune zit- meer achterspelers mee naar ten dan zou de verdediger, voren te laten trekken 0oIc wilde hij consequent zijn, dit oo| WQrdt aan zijn technische capa- MAAÏÜDAG 17 OCTOBER VOLKSDANSEN bij D. LONT Jrz. Van 6.30 tot 7.30 uur groep van 12 tot en met 15 jaar Van 7.30 tot 9.00 uur groep van 16 tot en met 25 jaar Van 9 tot 10.30 uur groep 3 van 26 jaar en ouder. Contributie groep 1, 15 ct. p. week. Contributie groep 2 en 3, 25 cent per week. Inleggeld 25 cent per persoon. Er kunnen zich nog enkele perso nen opgeven. HET BESTUUR. moeten doen. Een beetje technisch onder legde aanval wist meestal met düt systeem wel raad. Men wis selde geregeld van plaats en deze z.g. „switch" stelde aan de verdeldiging zulke hoge eisen, dat men naar een eenvoudiger methode ging zoeken. Die werd gevonden in de „vakverdedi ging." Ieder der verdedigers nam nu niet een bepaalde „man" voor zijn rekening, maar een bepaald vak, zodat hij bijv. steeds tegenover de rechtsbuiten, rechts binnen, enz. komt te staan. De tegenpartij kan nu zijn aanval nog zo door elkaar gooi en, dit laat de verdediging koud. Hij is immers niet aan een bepaalde speler gebonden. Het zal ieder duidelijk zijn, dat deze verdediging vele voordelen biedt boven de manverdediging. Wat is nu de taak van een achterspeler t.o.v. zijn tegen stander Er zijn hier drie mo gelijkheden. Ie. Hij valt aan. Heeft dus zijn tegenstander de bal, dan loopt citeiten hoge eisen gesteld. In ons land wordt aan deze laatste verdedigingsmethode, de z.g. „elastische verdediging" over 't algemeen de voorkeur gegeven. Het heeft het voordeel, dat doorbreken zeer bemoeilijkt wordt en het breekt het spel niet af. Tonegido past de vak verdediging en de elastische verdediging toe. Uit de aard der zaak is over al deze systemen en het ant woord er op, van de voorhoede nog veel meer te zeggen, maar het zou te veel ruimte vragen. S. Z. TE KOOP 3M> H.A. BIETENBLAD ook per H.A. C. ROOS, Polderweg 10, Wieringen. Bietenrooiers ge vraagd door L. Winters, Slootweg E 119, Slootdorp.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2